عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

درد بالای ناحیه تناسلی مردان می تواند ناشی از عفونت مجاری ادراری، عفونت منتقل شونده جنسی یا التهاب پروستات (پروستاتیت) باشد. این مشکلات نسبتا رایج هستند. موسسه ملی دیابت و بیماری های کلیوی و گوارشی (NIDDK) تخمین می زند که سندرم درد مزمن لگن در حدود 10 تا 15 درصد مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. درد بالای ناحیه تناسلی مردان اغلب با علائم دیگری نیز همراه است.

علل درد بالای ناحیه تناسلی مردان

علت های علل درد بالای ناحیه تناسلی مردان متفاوت هستند که به همین دلیل معاینه و ارزیابی هر مورد بیماری اهمیت دارد.

1-عفونت مجاری ادراری (UTI)

این بیماری یک عفونت باکتریایی در بخشی از مجاری ادرار است که شامل میزراه، مثانه، میزنای و کلیه ها می شوند. عفونت های مجاری ادراری یک شکایت رایج بوده که علامت رایج آن ها احساس درد در ناحیه لگن یا زیر شکم است. دیگر علائم شامل موارد زیر هستند:

پزشک عفونت مجاری ادراری را با تجویز داروی آنتی بیوتیک درمان می کند.

علل درد بالای ناحیه تناسلی مردان

2- عفونت های منتقل شونده جنسی (STIs)

برخی از این عفونت ها همچون سوزاک و کلامیدیا سبب درد لگن می شوند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که سالانه 2.86 میلیون ابتلا به عفونت کلامیدیا در ایالات متحده آمریکا اتفاق می افتد.

علائم این عفونت شامل موارد زیر هستند:

 • درد در لگن
 • التهاب میزراه
 • خروج ترشحات از آلت تناسلی

کلامیدیا همچنین می تواند مقعد یا راست روده را نیز آلوده کرده و سبب بروز درد در این نواحی شود. یک بیماری به نام لنفوگرانولوم ونروم می تواند از انواع مختلفی از باکتری های عامل کلامیدیا به وجود آید. بیماری یاد شده منجر به درد لگنی شده که درمان آن دشوار است. همچنین، لنفوگرانولوم ونروم سبب پروکتیت یا التهاب مقعد و راست روده در مردانی می شود که با مردان دیگر رابطه جنسی مقعدی دارند.

بنا بر گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) سالانه 820 هزار نفر به سوزاک مبتلا می شوند. این عفونت سبب بروز علائمی همچون درد و خروج ترشحات از آلت تناسلی می شود. ابتلا به این بیماری در ناحیه مقعد می تواند ترشحات مقعدی و دفع دردناک را به همراه داشته باشد.

 

همه چیز درباره ی بیماری سوزاک (علائم، تشخیص، عوارض و درمان)

3- پروستاتیت یا التهاب پروستات

پروستاتیت به التهاب پروستات گفته می شود. پروستات غده کوچکی در دستگاه تناسلی مردانه است. پروستات مایع تشکیل دهنده منی را تولید می کند. التهاب پروستات چندین نوع دارد:

پروستاتیت باکتریایی حاد

این بیماری به دلیل یک عفونت باکتریایی در پروستات به وجود می آید. باکتری از طریق میزراه به غده پروستات رسیده و با انتشار خود سبب بروز درد در لگن، کشاله ران یا ناحیه پایینی کمر می شود. پروستات باکتریایی حاد همچنین می تواند به درد آلت تناسلی و بیضه ها نیز منجر شود. درد ممکن است با علائم دیگری از جمله موارد زیر همراه باشد:

 • احساس سوزش در حین ادرار
 • تب
 • لرز
 • حالت تهوع و استفراغ
 • مشکل در ادرار
 • تکرر ادرار
 • انسداد ادراری یا عدم توانایی دفع ادرار
 • ضعف یا قطع جریان ادرار
 • بیدار شدن مکرر در هنگام شب جهت دفع ادرار
 • انزال دردناک

 

ابتلای پروستات به عفونت باکتریایی می تواند جدی بوده و افراد مبتلا به این علائم باید به دنبال مراقبت درمانی فوری باشند. پزشک متخصص اورولوژی عفونت باکتریایی را با تجویز دارو های آنتی بیوتیک درمان می کند.

پروستاتیت باکتریایی مزمن

پروستاتیت باکتریایی مزمن یک عفونت عود کننده در پروستات است. علائم این بیماری شبیه به پروستاتیت باکتریایی حاد بوده اما از شدت کمتری برخوردار هستند. پزشک اورولوژیست این نوع از بیماری را با دوز پایین یک یا چند آنتی بیوتیک در طول مدتی طولانی درمان می کند.

پروستاتیت یا التهاب پروستات

در صورتی که بیماری سبب مشکل در ادرار شود، پزشک اورولوژیست دارو هایی به نام آلفا بلاکر را جهت کمک به تسکین مثانه و عضلات مجاور تجویز می کند. در برخی موارد، انجام جراحی توصیه می شود.

پروستاتیت غیر باکتریایی

التهاب پروستاتی که به مدت طولانی پایدار باشد می تواند ناشی از پروستاتیت غیر باکتریایی باشد. این بیماری نوعی از سندرم درد درد لگنی مزمن است. پزشکان از علت دقیق بروز این بیماری مطمئن نیستند.

باید در نظر داشت که این التهاب هیچ ارتباطی با عفونت باکتریایی نداشته و پاسخ مناسبی به مصرف آنتی بیوتیک نیز نخواهد داشت. پروستاتیت غیر باکتریایی یک مشکل رایج است. مصرف دارو های مختلف علائم بیماری را مدیریت کرده و آن ها را تسکین می دهد.

پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستاتیت ممکن است بدون هر گونه علامتی بروز دهد. در این نوع، آزمایش های خون تعداد گلبول های سفید خون را بیشتر نشان داده و پزشک قبل از تشخیص مایل به رد احتمال ابتلا به سرطان پروستات خواهد بود.

 

علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

4- فتق

درد ناگهانی در ناحیه پایین شکم می تواند بیانگر ابتلا به فتق باشد. فتق هنگامی بروز می دهد که بخشی از بافت یا روده از طریق یک ناحیه ضعیف عضلانی برجسته می شود. فتق معمولا به صورت یک برجستگی کوچک و دردناک پدیدار می شود.

این درد در مواقع انقباض عضلات همچون خندیدن، سرفه کردن یا بلند کردن اجسام بدتر می شود. تخمین زده می شود که تنها 25 درصد مردان به دلیل افزایش سن و ضعیف تر شدن عضلات فتق را تجربه می کنند. جراحی تنها درمان بوده و جهت پیشگیری از عوارض شدید ضروری است.

فتق یکی از دلایل درد بالای ناحیه تناسلی مردان

5- سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

سندرم روده تحریک پذیر تنها سبب بروز علائمی همچون موارد زیر در روده ها می شود:

 • درد
 • نفخ
 • اسهال
 • یبوست
 • وجود مخاط در مدفوع

این علائم پس از دفع مدفوع به صورت موقت از بین می روند. پزشکان جهت رهایی از موارد ذکر شده در بالا تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی را به همراه مصرف برخی دارو ها پیشنهاد می دهند.

6- آپاندیسیت یا التهاب آپاندیس

آپاندیس یک اندام کوچک در سمت راست بدن است که التهاب در آن سبب بروز درد لگن می شود. دیگر علائم شامل موارد زیر هستند:

 • تب
 • بی اشتهایی
 • حالت تهوع و استفراغ
 • تورم در ناحیه پایینی شکم

در صورتی که درد شدید در ناحیه پایینی شکم با هر کدام از علائم بالا همراه باشد باید فورا به دنبال مراقبت پزشکی بود. در این موارد امکان دارد به جراحی نیاز باشد.

7- سنگ های ادراری

سنگ های ادراری از نمک ها یا مواد معدنی همچون کلسیم در ادرار تشکیل شده و بدن در دفع آن ها با مشکل مواجه می شود. این مواد معدنی می توانند به یکدیگر چسبیده و تشکیل کریستال دهند. این سنگ ها تنها هنگامی که بدن سعی در دفع آن ها دارد سبب بروز علائمی همچون درد در لگن یا ناحیه پایینی شکم می شود. دیگر تغییرات شامل مشکل در دفع ادرار یا وجود خون در آن می شوند.

پزشکان می توانند جهت کمک به دفع سنگ ها دارو های مسکن و تجزیه کننده سنگ ها را تجویز کنند. گاهی اوقات، سنگ ها به قدری بزرگ هستند که برای درمان آن ها به جراحی نیاز است.

8- سیستیت

سیستیت به التهاب مثانه گفته می شود که معمولا ناشی از عفونت است. این بیماری سبب بروز درد در لگن و درد بالای ناحیه تناسلی مردان، به همراه علائم زیر می شود:

 • مشکل در دفع ادرار
 • ضعف جریان ادرار
 • تکرر ادرار
 • احساس سوزش در دفع ادرار
 • وجود خون در ادرار
 • تغییر در ظاهر و بوی ادرار

پزشک جهت درمان عفونت مثانه معمولا یک دوره مصرف آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز می کند.

 

سیستیت یکی از دلایل درد بالای ناحیه تناسلی مردان

9- تنگی میزراه

تنگی میزراه هنگامی بروز می دهد که میزراه مسدود یا تنگ شده و جریان ادرار به سختی خارج می شود. در این وضعیت، علاوه بر درد علائم دیگری همچون موارد زیر بروز می دهند:

درمان معمولا شامل فرایند جراحی می شود.

10- بزرگی خوش خیم پروستات (BPH)

بزرگی یا هایپر پلازی خوش خیم پروستات هنگامی بروز می دهد که این غده به دلیل عواملی غیر از سرطان بزرگ شود. پروستات همگام با بزرگ شدن بر میزراه فشار وارد کرده، دفع ادرار را با مشکل مواجه ساخته و سبب درد لگن می شود. در نهایت، عضلات مثانه می توانند در اثر کشیدگی و انقباض ضعیف شده و علائم بیمار بدتر شود.

بنا بر تحقیقات، شیوع بزرگی خوش خیم پروستات همگام با افزایش سن بیشتر شده و تقریبا 50 درصد مردان بالا تر از 50 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. درمان شامل تغییر در سبک زندگی، مصرف دارو و جراحی خواهد بود.

پروستات خوش خیم را چگونه درمان کنیم؟

زمان مراجعه به متخصص اورولوژی

در حالی که اغلب اوقات درد بالای ناحیه تناسلی مردان رایج است، در صورت عدم اطمینان از علت باید به پزشک مراجعه شود. حتی در صورتی که عامل درد مشخص باشد بروز هر گونه تغییر همچون افزایش شدت بیانگر نیاز به معاینه پزشکی است.

تشخیص درد بالای ناحیه تناسلی مردان

پزشک با استفاده از آزمایش های مختلف همچون موارد زیر عامل درد را تشخیص می دهد:

معاینه فیزیکی

در این معاینه لگن و شکم از نظر هر گونه تورم و حساسیت به لمس بررسی می شوند.

آزمایش های خون

آزمایش های خون امکان بررسی علائم عفونت یا عملکرد کلیوی نامناسب را برای پزشکان فراهم می کنند.

نمونه ادرار

در صورتی که پزشک به مشکلی در مجاری ادراری مشکوک باشد، انجام آزمایش نمونه ادرار را درخواست می دهد.

آزمایش های تصویر برداری

این آزمایش ها تصاویری دقیق از اندام ها و بافت های بدن ایجاد می کنند. سونوگرافی، سی تی اسکن و ام آر آی از دسته چنین آزمایش هایی هستند.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  حدود ده سال پس ادراری دارم به سختی ادرار میکنم چندین بار دکتر رفتم کپسول لوسیون و قرص ویسول و کپسول تاوانکس را خوردم قبلاً هم سفیکسم را هم خوردم جوابی نگرفتم راه درمان چیست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۳( 1 ماه پیش)

   با سلام بايد با دوربين مثانه و پروستات ديده شود عمل سيستوسكوپي

 • تصویر کاربر مصطفی یکشنبه ۱۲ فروردین ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  چند وقتی بود در صورت سرفه شدید احساس می کردم در قسمت چپ آلت تناسلی چیزی از هوا پر میشود.الان مدتی است سمت چپ بالای آلت در قسمت شرمگاهی مقداری متورم است که وقتی شکم را به داخل می کشم به خوبی معلوم است که مثل یک غده متورم است.در ادرار و نعوظ و نزدیکی مشکلی ندارم و بعد از انزال احساس می کنم تورم کمتر می شود.۵ روز سیپرو فلوکسازین ۵۰۰ مصرف کردم وناپروکسن.اما تغییری حاصل نشده.بفرمایید که دلیل چیست و باید چکار کنم.
  تشکراز شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۲ فروردین ۳( 2 ماه پیش)

   با سلام بايد توسط متخصص اورولوژ مورد معاينه قرار گيريد

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۰ بهمن ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر، من حدودا ۲۱ سالم هست و تقریبا ۵ سالی بود ک متاسفانه خودارضایی میکردم. حالا تقریبا ۹٠ روزه ک انجام نمیدم و دارم ترک میکنم، ولی خب به مشکلی ک پی بردم این هست تقریبا یکی دو سانت بالای الت تناسلی، احساس میکنم اومده بالا و سفت هست(در حالت دراز کش، اصلا، هم سطح بدنم نیست و برامدگی داره...). بعصی وقت ها هم سمت راستش درد خفیفی میکنه و دوباره خوب میشه(بعضی وقتا درد میگیره) به نظرتون مشکل چی هست و باید چیکار کنم؟
  همچنین سوال بعدیم این هست ک الت تناسلی من در حالت عادی ۷ سانت هست و در حالت نعوذ ۱۱ تا ۱۲ سانت هست. این مورد عادی هست یا باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر محمد جمعه ۶ بهمن ۲( 4 ماه پیش)
   البته بالای الت تناسلی، منظورم میشه ناحیه شرمگاهی..
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۰ بهمن ۲( 4 ماه پیش)

   با سلام براي سفتي ألت بايد مورد معاينه قرار گيريد و براي كوچكي ألت بايد عمل جراحي انجام شود

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۵ آذر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  عمل بای پس معده انجام دادم ۴۹سالم هست از بعد عمل درد شدید بغل های الت تناسلی دارم اول فکر مردم سنگ باشه با ازمایش و سی تی مشکلی از سنگ نبود و بالای الت ورم هم داره و حدود سه ماه هست با مسکن و شیاف فقط کمی اروم میشه میخواستم ببینم مشکل از چی هست دکتر کلیه هم رفتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۵ آذر ۲( 6 ماه پیش)

   با سلام التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از نهار ميل كنيد

 • تصویر کاربر درد دوشنبه ۸ آبان ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۳۲سالمه الان دو سال بدنسازی میرم ،دو سال پیش بیضه هام درد میکرد رفتم سونوگرافی گفت واریکوسل گرید ۱،الان چن روزی ک بالا مثانه دو‌طرف رانم‌انگار میکشه بیضه هامم انگار حالت کشیدگی داره ،چن روز پیش هوازی شکم‌کار کردم خیلی هوازی شکم فشار اوردم احتمال داره بخاطر هوازی گ شکم کار میکردم باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ آبان ۲( 7 ماه پیش)

   با سلام به علت هوازي شكم بوده

 • تصویر کاربر امید شنبه ۲۷ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  درد دوطرف وبالا بیضه ها وتا زیر شکم وحساس ومردان بودن دو طرف بیضه ها ورگ هایی که از بالا به بیضه ها متصل هستند
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از ناهار ميل شود

 • تصویر کاربر احسان پنجشنبه ۱۸ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  دکترجان مدتیه کمر درد دارم ، چون سابقه سنگ کلیه دارم اویل دردم مثل درد دفع سنگ کلیه بود ب مرور درد کلیه کم شد و الان درد در قسمت بالای لگن و نزدیک کلیه دارم ؟ کنار آلت تناسلیم درد دارم به صورت لحظه ای بیشتر شب ها ک دراز میکشم مثل درد گرفتگی عضله س ؟ مواقعی ک بیشتر فعالیت ورزشی دارم بیشتر درد داره ،
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۳ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام از انجام كارهاي سنگين خود داري شود و سونوگرافي كليه ها گرفته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از ناهار ميل شود

  2. تصویر کاربر احسان شنبه ۱۳ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   دکتر جان این درد کنار آلت تناسلیم چیه مثل درد گرفتگی عضله س . بیشتر شبها درد دارم
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۸ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام به علت التهاب پروستات است 

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فرید جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  من ۲۷ سالمه و مجردم تقریبا ده روز پیش یه سکس داشتم با یه خانوم بیزنسی و از کاندوم استفاده نکردم و دو روز بعدش احساس کردم یچیزی از آلتم ترشح میکنه بعد که دقت کردم تقریبا هر ۲۰ دیقه یه مایع کرمی رنگ از آلتم ترشح میکنه و وقتی سر آلت رو فشار میدم یکی دو قطره بیشتر میاد و بعدش که ادرار میکنم احساس سوزش زیادی پیدا میکنم محض امتحان خودمو یه ذره تحریک کردم تا به نعوظ برسم وقتی آلت به حالت نعوظ میرسه درد خیلی شدیدی تو قسمت ختنه گاه پیدا میکنم جوری که انگار یچیزی میخواد ازش بزنه بیرون و وقتی ساقه آلت رو به سمت شکم میکشم دردش چن برابر میشه انگار مجاری ادرار سفت و کشیده میشه ولی وقتی به سمت پایین (برعکسش) میبرم دردش کلا قطع میشه
  این موضوع خیلی منو نگران کرده اصلا استرس عجیبی گرفتم لامصب تو شهر ما دکتر اورولوژی نیستش و شهرای اطراف هست و منم اصلا روم نمیشه به کسی بگم این موضوع رو
  البته یه پسرخاله دارم دکترای داروسازی داره باهاش حرف زدم قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ و فنازوپیریدین ۱۰۰ رو گفت مصرف کن دومی رو دو روز مصرف کردم ادامه ندادم ولی سیپروفلوکساسین رو الان تقریبا ۵ روزه مصرف میکنم ولی هیچ تغییری نکرده
  خواهشا اگه امکانش هست راهنمایی کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر فرید چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   من چند روزه سوالمو پرسیدم و هزینشم پرداخت کردم چرا هیچ پاسخی نمیدین؟
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از ناهار ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شودو هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ٥٠٠ ميلي گرم ٧ روز ميل كنيد بعد از غذا

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 25 سال دارم و چند سالی هست هفته ایی دو تا سه بار خودارضایی میکنم از حدود پنج شیش ماه پیش یک درد خیلی خفیف مثل گزگز کردن روی پوست بیضه سمت چپم داشتم که هر از چند گاهی سراغم میومد وبیشتر وقتی بهش فکر میکردم اتفاق میافتاد حدود یک ماهی هست که علاوه بر این درد خفیف روی بیضه از انتهای آلت تناسلیم سمت چپ انگار یک رگی هست که تا بین رون پام و بیضه سمت چپم امتداد داره که گه گاهی درد میکنه و گزگز میکنه مثل کشیدگی و معمولا هنگام نعوظ اگه نعوظ طول بکشه درد شدیدی میگیره وبه قسمت ران پام هم سرایت میکنه و بعضی وقتها خود آلت هم برای یک ثانیه تیر میکشه در دفع ادرار هم گاهی اوقات حس میکنم فشار خوبی نداره و بینش قطع میشه ولی اکثر اوقات مشکلی ندارم از نظر نیاز جنسی و تحریک پذیری مشکلی ندارم منی هم به صورت همیشگی هست ولی تو پیش آب اون مایع شفاف یک تکه هایی شبیه مورچه خیلی ریز سیاه هست که خیلی وقت اینجور بوده و جدیدا اتفاق نیافتاده این موضوع خیلی نگرانم کرده انسان خجالتی هم هستم و مایل به مراجعه حضوری نیستم ممنون میشم کمکم کنید اگه مشکل نگران کننده وجدی هست بگید که حضوری مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در روز در أب گرم دًه روز نشسته شود. و روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل شود روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز ميل كنيد 

 • تصویر کاربر احمد جمعه ۵ اسفند ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام .چند وقتی هست پشت آلتم ورم کرده یه خورده و احساس درد کمی هم دارم بالایی بیضه هام هم گاهی اوقات درد میگیره میخواستم بدونم مشکل چییه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۵ اسفند ۱( 1 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم ده روز ميل شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر