مرور رده

التهاب پروستات

التهاب پروستات که از عفونت باکتریایی ناشی می شود، می تواند حاد یا مزمن یا عود کننده باشد. این بیماری معمولا با عفونت مثانه و مجاری ادراری همراه است.

نوع حاد این التهاب معمولا با انتشار عفونت ناشی از عفونت سیستم ادراری همراه است و یا به علت بیماری های مقاربتی مانند سوزاک یا کلامیدیا بروز می کند.

این التهاب سبب سوزش دردناک ادرار و یا درد شدید بین پاها، کشاله ران، لگن  و ناحیه تناسلی می گردد. عوامل روانی و فشار عصبی در شدت یافتن این درد و التهاب بسیار موثر می باشد. ناباروری، عفونت اپیدیدیم، ایجاد حفره پر از خون در پروستات و … از عوارض این بیماری می باشد.

از طرفی التهاب پروستات با بزرگی آن یکسان نیست. التهاب پروستات انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها اگر درمان نشوند، موجب ایجاد مشکلات دیگر برای سلامت فرد می گردد.

از عوامل و علل ایجاد این عارضه، مسائل عاطفی، تجربه رابطه ناخوشایند جنسی، عفونت های ادراری، تکرر در ادرار، درد در هنگام انزال، عفونت های جنسی و … می باشد. درمان این بیماری، به فعالیت های شخصی و متفاوت توصیه شده از طرف پزشک متخصص بستگی دارد.

در طی مقالات تحت این عنوان قصد داریم در مورد علائم التهاب پروستات، علل آن، عوارض و راه های درمان این بیماری به شرح و بسط بپردازیم.

ارگاسم پروستات چیست؟

ارگاسم پروستات زمانی اتفاق می‌افتد که غده پروستات مردانه (که به آن نقطه جی مردانه نیز می‌گویند) تحریک ‌شود.