آیا التهاب پروستات مزمن خطرناک است؟

پروستاتیت، التهاب پروستات است. می‌تواند ناگهانی و حاد باشد و یا طولانی مدت یا مزمن. ضمنا می‌تواند به علت میکروب و عفونی باشد.

پروستاتیت چیست؟

التهاب پروستات که همان پروستاتیت خوانده می شود،می تواند به صورت حاد و مزمن ظاهر شود که نوع مزمن آن به دو فرم دیده می‌شود. یکی پروستاتیت عفونی مزمن که به علت عفونت میکروبی مداوم و پایدار ایجاد می‌شود. نوع دوم سندروم مزمن درد لگنی یا به عبارتی به نام CPPS می‌باشد.

علت نوع دوم التهاب پروستات مزمن هنوز کاملا مشخص نشده است. التهاب پروستات مزمن معمولا باعث درد در ناحیه تحتانی لگن ایجاد می‌کند. درمان می‌تواند سخت باشد و با آنتی بیوتیک و سایر داروها صورت گیرد.

 غده پروستات فقط در مردان دیده می‌شود و زیر گردن مثانه قرار گرفته است. این غده چنانچه بزرگ شود مجرای خلفی را مسدود می‌کند و باعث علائم ادراری می‌شود. غده پروستات ترشحات انزال را افزایش می‌دهد و 20 تا 30 درصد حجم منی از ترشحات پروستات است و ترشحات آن در سرعت و فعال کردن نطفه‌ها دخالت دارد.

تشخیص التهاب پروستات

تشخیص التهاب پروستات مزمن

تشخیص پروستاتیت مزمن بر اساس علائم است که بیمار حداقل سه ماه باید این علائم را داشته باشد. در التهاب پروستات حاد علائم معمولا ظاهر می‌شود و سریعا ناپدید می‌گردد.

انواع التهاب پروستات مزمن

1.پروستاتیت عفونی مزمن

2.پروستاتیت مزمن/ سندرم درد لگنی مزمن (CPPS)

التهاب پروستات مزمن در بین مردان بسیار شایع است. تقریبا دو مرد از ده مرد در طول عمر و زندگی خود مبتلا به پروستاتیت مزمن دارای سندرم مزمن درد لگنی (CPPS) هستند. از هر 10 نفر، 1 نفر به پروستاتیت مزمن مبتلا می‌باشند که دارای پروستاتیت عفونی است.

ناحیه درد پروستات کجاست؟

التهاب پروستات علت میکروبی پروستاتیت مزمن، شبیه میکروب عفونت ادراری است. علائم پروستاتیت ممکن است زیاد شود یا از بین رود. وقتی بیماری تظاهر کند، به صورت درد و ناراحتی در فرد مبتلا ایجاد می‌شود و این درد را در ناحیه آلت، اطراف مقعد، در ناحیه پشت و بالاخره بالای استخوان پوبیس در فرد بیمار احساس می‌شود. دفع مدفوع ممکن است همراه با درد باشد و درد در بیضه‌ها منتقل شود.

علائم التهاب پروستات مزمن

علائم ادراری به شکل تکرر ادرار و دفع ادرار همراه با درد از مشکلات این بیماری می‌باشد. علائم ممکن است به مدت طولانی تداوم پیدا کند. اگر چه ممکن است علائم گاهی ظاهر و گاهی از بین رود و از نظر شدت متفاوت است. این علائم به صورت سوزش و تکرر ادرار می‌باشد. این علائم شبیه علائم مربوط به پروستاتیت حاد می‌باشد. به هر حال درد در مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد در مشاهدات بالینی کمتر است. برای مثال در پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد، بیمار تب ندارد یا پایین است و احتمال درد عمومی بدن و آلت کمتر است. وقتی پروستاتیت مزمن با دارو درمان شود، علائم عمومی از بین می‌رود. اگر چه دارو کاملا عفونت را از پروستات ریشه‌کن می‌کند ممکن است دوباره عفونت عود نماید.

علت بزرگ شدن پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب پروستات مزمن/ سندرم مزمن درد لگنی (CPPS)

پروستاتیت مزمن و CPPS عبارت از درد و ناراحتی مداوم در ناحیه پایین لگن است. این درد در آلت و اطراف مقعد است. برای تشخیص، این علائم از سه ماه قبل باید شروع شده باشد. علت این بیماری ناشناخته مانده ولی عللی برای آن پیشنهاد کرده‌اند.

عوامل ایجاد کننده عفونت مزمن پروستات

 • عفونت پروستات با میکروبی که تاکنون مشخص نشده است.
 • مشکلات عصبی که پروستات را گرفتار می‌کند.
 • مشکلات سیستم دفاعی بدن
 • ورود ادرار به داخل پروستات هنگام زور زدن برای تخلیه ادرار

اصطلاح پروستاتیت مزمن به التهاب یا عفونت غده پروستات اطلاق می‌شود. علت واقعی پروستاتیت مزمن ناشناخته مانده است.

به همین علت بعضی پزشکان ترم و اصطلاح سندرم درد مزمن لگنی (CPPS) را به کار می برند.

علائم التهاب پروستات مزمن

— درد در ناحیه مقعد، آلت، پشت و بیضه‌ها، درد از نظر شدت روز به روز فرق می‌کند.

— علائم ادراری، درد موقع ادرار کردن، نیاز فوری به توالت رفتن برای تخلیه ادرار (urgency)

— کاهش فشار ادرار و زور زدن موقع ادرار کردن (hesitancy)

مشکلات جنسی، که به صورت اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و انزال دردناک می باشد.

— احساس خستگی و درد عمومی آلت

دارو برای التهاب پروستات

درمان التهاب پروستات مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بسیار سخت می‌باشد، ولی در بیشتر افراد مبتلا علائم بعد از ماه‌ها فروکش می‌کند.

درمان پیشنهادی شامل دادن آنتی بیوتیک به مدت 4 هفته در صورتی که عفونت ادراری داشته‌اند یا حمله یا برگشت پروستاتیت در سال قبل وجود داشته باشد، ولی باید پزشک مطمئن باشد که عفونتی وجود داشته باشد. سایر داروهای تجویزی مسکن و ملین می‌باشند. پروستاتیت مزمن غیر میکروبی یک نوع دیگر از پروستاتیت است که باعث درد و التهاب در پروستات و قسمت سیستم تحتانی ادراری می‌شود. علائم این بیماری شبیه بیماری قبلی است. علت آن نامشخص است و یک مشکل در  حال پیشرفت می‌باشد. علائم بیماری باید در یک زمان و مدت طولانی تداوم داشته و وجود داشته باشد. هدف از درمان بهبود علائم است ولی استفاده از آنتی بیوتیک در این بیماری مورد بحث می‌باشد.

بسیاری عقیده دارند میکروب قابل شناسایی نمی‌باشد ولی آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند. سایر مواردی که به درمان کمک می‌کند، خودداری از خوردن الکل، کافئین و مایعات اسیدی می‌باشد. یبوست باید با استفاده از ملین‌ها بهبود یابد. فعالیت آرام‌بخش نیز مفید است.

در آب گرم نشستن نیز به درمان کمک می‌کند. روی اجسام نرم باید نشست. از ماساژ هم می‌توان کمک گرفت.

بعضی بیماران به علت مصرف داروهای آزاردهنده طولانی مدت، دچار مشکلاتی به صورت اضطراب، افسردگی و ناامیدی می‌شوند. لذا گاهی لازم است از داروهای ضد افسردگی و پزشک روانپزشک استفاده کرد.

درد مزمن لگنی در مردان (Chronic pelvic pain in men)

اصطلاح پروستادی نیا (prostadynia) یا سندرم درد لگنی مزمن (CPPS) به منظور درد مزمن لگن که دلیل روشنی برای آن معلوم و مشخص نیست به کار می‌رود. این درد همراه با علائم تحریکی مثانه (تکرر و سوزش ادرار) می‌باشد. درد ممکن است در ناحیه کشاله ران، ژنیتالیا، پرینه و نشیمنگاه وجود داشته باشد. این علائم بدون وجود میکروب در کشت ادرار به وجود می‌آید.

ممکن است در ترشحات پروستات افزایش سلول‌های سفید (WBC) یا میکروب در کشت ترشحات دیده شود.

اصطلاح پروستادی نیا (Prostadynia) در پزشکی کاربرد دارد و استفاده آن تشویق نمی‌شود.

اگر به دنبال بهترین روش درمان بیماری پروستات هستید، بر روی درمان پروستات کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر فرشاد شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر...ممنون ک این بخش پرسش و پاسخ را گذاشتید ...من 33 سالمه..حدود 4 سال پیش عفونت ادراری گرفتم ک با زدن امپول و انتی بیوتیک علائم از بین رفت ولی از اون موقع احساس تخلیه کامل ادرار ندارم و همش بعد از انجام ادرار باید مجدد ب فاصله هر 5 دقیقه ب دسشویی برم تا چند قطره بیاد ولی بازهم احساس راحتی و تخلیه ندارم و این عمل را تا 5-6 مرتبه باید انجام بدم ک اخیرا موقع ادرار سوزش هم ب سراغم امده یک سوزش کم همراه با درد در بیضه ها و کشاله ران همچنین درد از سمت مقعد ب سمت لوله پشت آلت تا سر آلتم است ک این درد را مداوم دارم موقعی ک ادرارم ب انتها میرسد حتما باید آلتم را بکشم تا قطره های اخر و کمی بیشتر از آن خارج شود ک پس از چند دقیقه بازهم باید برم همین عمل را انجام دهم چون احساس تخلیه ندارم ...همچنین ادرارم دو شاخه میشود .سونو کلیه نرمال بود ...این حالت تکرر ادرار در شبها بشتر میشود و الان حدود یک هفته است ک تا 6 صبح بیدارم و نمیتوانم خواب اسوده داشتم باشم ب علت تکرر ادرار
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 هفته پیش)

   با سلام شما مبتلا به التهاب پروستات هستيد روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد و روزي يك عدد قرص ده ميلي گرم وزيكر ده روز ميل كنيد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر امین پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید. بنده حدود ۴ ماه علائمی چون درد و فشار زیر شکم درد در آلت و احساس گزگز زیر بیضه و احساس تیر کشیدن در پهلوها و احساس سوزش در زیر شکم سمت راست و کشاله سمت راست دارم. به تشخیص دکتر گفتن از التهاب پروستات هست. حدود ۲ ماه اوفلوکساسین و ۲۰ روز تاوانکس مصرف کردم و ۱۰ عدد شیاف ایندومتاسین و ترازوسین و همچنین ملوکسیکام. علائم کمتر شده ولی هنوز خوب نشدم بعضی وقتا هم علائم شدید میشه. چه باید بکنم دکتر.۳۰ ساله
  آزمایش psa 0.8
  1. تصویر کاربر امین پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 2 هفته پیش)
   در وان آب گرم هم میخابم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 1 هفته پیش)

   با سلام دارو ها را يك ماه بايد ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه دو هفته در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Ali دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. ۲۲ سالمه و مجرد چند سالی خودارضایی میکردم و جلوی خروج منیو میگرفتم که هنگام ادرار و یا انزال دردو سوزش بعد از بیضه در التم حس میکردم که موقع انزال خیلی بیشتر هست و بعد از ادرار چن قطره خون هم میومد یک ماهه که خودارضاییو ترک کردم امدن خون قطع شده ولی دردو سوزش همچنان ادامه دارد چون این علایم چند سالی بود که داشتم میترسم که به پروستات اسیبی رسیده باشه و عقیم شده باشم خواهشا برای درمان راهنماییم کنید ممنون.
  1. تصویر کاربر Ali دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 3 هفته پیش)
   و گاهیم سرعت ادرارم کم هست و وقتی آب زیاد میخورم این دردو سوزش خیلی کم میشود
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱( 2 هفته پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و نگراني عقيمي نباشيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  با سلام
  حدود یکماه قبل درد کشاله ران سمت راست که بیضه ام را دردناک میکرد به پزشک مراجعه کردم عفونت پروستات تشخیص داده شد و 2 هفته دارو مصرف کردم
  بعد دوهفته درد کمتر اما ناراحتی سمت راست کشاله ران هنوز بود طوری که نشستن در ماشین و سرپا ایستادن بدترش میکرد در آزمایش خون و ادارار بعد از هفته دوم همه چی نرمال و در سونو کلیه و.. نرمال
  نوشته شد 3 لنف نود با ابعاد بزرگترین 16*6 دیده شد لنف نودپاتی با نمای پاتولوژیک دیده نشد بار دوم عفونت غدد لنفاوی تشخیص دکتر بود و سفکسیم و ازیتومایسین داد ولی همچنان بعد 8 روز مصرف دارو هنوز حس ناخوشایندی زیر شکم نزدیک با الت دارم ضمنا حس صفتی در کشاله سمت راست دارم که کمتر شده اما هنوز مثل اینکه زخم باشه موقع نشستن اذیت میکنه یکی دوبار در روزهای اخیر درد خیلی کمی موقع دفع ادرار هم داشتم به نظر شما پروستاتم مشکل داره یا غدد لنفاوی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده ميلي گرم ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.روز بخیر
  مرد ۳۷ ساله هستم و متاهل چند سالی هست یک سنگ ۴ میلی در کلیه راست دارم که دفع نمیشود.پارسال به علت سوزش ادرار به دکتر مراجعه کردم آزمایش و سیتی اسکن نوشتن .در آزمایش مقداری هماچوری میکروسکوپی داشتم .آزمایش سیتولوژی نوشتن برام که بدخیمی منفی بود ولی کریستالهای ادراری دیده میشد .در سیتی اسکن همه چیز نرمال بود و سنگ سرجاش بود .دوباره ۲ماه پیش سونوگرافی شکم و لگن انجام دادم که همه چیزی رو نرمال زده بود فقط همچنان سنگ وجود داشت..الان همچنان گاهی اوقات مخصوصا بعد از نزدیکی احساس سوزش و تکرر ادرار و درد آلت تناسلی دارم بیشتر در نوک آلت.خواستم بپرسم به نظر شما مشکل چیه و درمانش چی هستش .ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۳ فروردین ۱( 1 ماه پیش)

   با سلام مشكل شما التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه دو هفته در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۳ فروردین ۱( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر من آلرژی دارم یک بار شیاف ایندومتاشین استفاده کردم خیلی بهش حساسیت دادم.سرگیجه وتنگی نفس گرفتم.میخواستم ببینم‌داروی جایگزین هستش برام تجویز کنید؟ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 ماه پیش)

   شياف ديكلوفناك

  4. تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 ماه پیش)
   ممنون آقای دکتر
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 ماه پیش)

   تشكر

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر .بنده 33 ساله هستم .شش روز قبل به دستشویی رفتم، آب خیلی سرد بود .بعد از آن هم استرس شدیدی گرفتم برای بازی فوتبال .بعد از این دو مورد، دردی در ناحیه بین مقعد و بیضه و کشاله ران ایجاد شد برام .درد تا دو روز ادامه داشت و خوب شد و بعد از خوب شدن ،زیر شکمم و کمی مثانه درد گرفت .شروع کردم به خوردن کوتریموکسازول چون ده سال پیش عفونت ادرار داشتم و با خوردن قرص خوب نشد .نزدیکی کردم و درد زیر شکم و مثانه مرتفع شد .و یک روز کامل خوب بودم .ولی امروز مجدد همان بین مقعد و بیضه درد گرفته مجدد و کشاله ران .(ضمنا قبل از درد گرفتن سی تا پله را بالا رفتم .بعد از آن، درد شروع شده و هنوز درد دارم .استراحت مطلق میکنم درد م مرتفع میشه کمی.ضمنا سوزش ادرار تکرر ادرارو درد کلیه و تب و بی حالی و بی اشتهایی و اینها ندارم .آیا پروستاتیت مزمن گرفته ام؟ چه قرصی مصرف کنم ؟وزنم ۱08 کیلو هست و قد۱۸۹ و 33 ساله متاهل هستم .و اینکه بلغمی مزاج هم هستم .سردی بهم نمی‌سازه.با تشکر .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر کامران چهارشنبه ۲۵ اسفند ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من ۳۷ سالمه ۳ساله ازدواج کردم قبل ازدواج ب مدت طولانی خود ارضایی میکردم حدود سه ماه پیش درد در ناحیه بیضه کشاله ران ودر هنگام نشستن درد بین مقعد و بیضه احساس میکردم به دکتر مراجعه کردم بعد معاینه بیضه گفتن واریکوسل نیس و دارو دادن که بعد مصرف دو هفته انتی بیوتیک بهبودی حاصل نشد دوباره مراجعه کردم فرستادن سونو ک مثانه و کلیه و پروستات مشکلی نداشت و واریکوسل خفیف دو طرف داشتم الان دردم بیشتر شده هردو کشاله ران و زیر بیضه مخصوصا هنگام نشستن درد میگیره و زندگی رو برام مثل جهنم کرده حتی دراز هم میکشم این درد ادامه داره درد در ناحیه کشاله خیلی بیشتر از بیضه هاس بنظر شما چیکار بایدبکنم تکرر ادرار ندارم ولی گاهی سوزش ادارر دارم ازمایش کشت ادرار هم دادم ک مشکلی نداشت ...من در مطالب شما نشستن در اب گرم و شیاف ایندومتاسین رو خوندم و ده روز انجام دادم ولی افاقه نکرد لطفا منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۵ اسفند ۰( 2 ماه پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر رضا جمعه ۶ اسفند ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلاام... حدود یکسالی التهاب و عفونت پروستات دارم درد هنگام انزال داشتم کم کم درد به کمر و رون پام زد سوزش سر الت داشتم پیش دکتر رفتم حدود دو ماه سه ماه دارو مصرف کردم با شاک ویو رفتم ۵ جلسه حالم بهتر شد و خوب شدم...
  ولی دوباره خودارضایی که کردم بدش ارضا شدم دوباره درد و سوزش سر آلتم اومد البته نه مثل دفع قبل کمتر این دفع ولی درد کمر و رون پا ندارم نعوظ و راست شدن ندارم اصلا راست نمیشه...
  بخاطر همین التهاب و عفونت پروستات بنظر شما؟!!
  البته الان آنتی بیوتیک میخورم و سر آلتم هنوز سوزش و درد نسبی هست...

  توروخدا یه راهنمایی ای بکنید چیشد مگ میشه یه دفه نعوظ و حس رو از دست بده...؟!!
  یا بخاطر همین مریضیم عفونت و التهاب پروستات؟!!
  اصن میتونه باعث اختلال نعوظ بشه؟!!

  خواهشا درمانش هم بگید یه کمکی بکنید... مچکرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۶ اسفند ۰( 2 ماه پیش)

   با سلام یک ساعت قبل از رابطه یک عدد قرص تاداگرا۲۰ میلی میل کنید و روزی دو بار هر بار ۱۵ دقیقه در آب گرم ده روز نشسته شود  و روزی یک عدد شیاف ایندومتاسین ۱۰۰ میلی ده روز استعمال کنید

 • تصویر کاربر منصور سه شنبه ۲۶ بهمن ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  عرض ادب و احترام خدمت جناب اقای دکتر قوامی
  من ۵۷ سال سن دارم و ۵ ماه درگیر ابسه مقعدی بود که از این مدت ۲ ماهه که دوره نقاهت عمل فیستول را گذراندم و در ابن مدت شاید کمتر از ۱۰ بار ارتباط جنسی با همسرم برقرارکردم و یکی از علل علاوه بر درد مقعد دردی شدیدی بود که به خصوص هنگام انزال دقیقا از ناحیه پایین بدن و بین فاصله بین بیضه ها و مقعد شروع و به عضلات پشت ران تا پشت راه ساق پا ختم میشد
  و الان هم با وجود اینکه مشکلی در ناحیه عمل شده ندارم ولی در بالای مقعدم هر چند وقتی احساس عفونتی میکنم و دردی را که عرض کردم هنوز دارم آیا امکان دارد که مشکل پروستات باشد ممنون و متشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۶ بهمن ۰( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲۶ بهمن ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده حدود هشتاد روز پیش به دلیل سرما خوردگی به دکتر مراجعه کردم که سفتریاکسون داخل سرم تجویز کردن بعد از مصرف دارو تکرر ادرار پیدا کردم چند روز ادامه داشت تا اینکه با مشکل تخلیه ادرار مواجه شدم به دکتر مراجعه کردم تاوانکس برای ده روز تجویز کردن بعد مصرف فرقی نکردم تا اینکه پنی سیلین هم مصرف کردم و با گذشت ۲۴ روز کامل خوب شدم جناب دکتر حدود دو هفته خوب بودم ولی دوباره علائم برگشت تکرر ادرار فوریت در ادرار سخت ادرار کردن سوزش و یکماه سیپرو و ملوکسیکام و امنیک مصرف کردم همچنان تکرر و فوریت ادامه داره
  1. تصویر کاربر حسین شنبه ۲۳ بهمن ۰( 3 ماه پیش)
   جناب دکتر تمام آزمایشات و سونوگرافی نرمال هست فقط در سونوگرافی افزایش ضخامت مخاط مثانه ذکر شده
  2. تصویر کاربر حسین شنبه ۲۳ بهمن ۰( 3 ماه پیش)
   الان با مصرف پنی سیلین سوزش و درد ندارم ولی تکرر و فوریت در ادرار همچنان مونده معذرت بابت طولانی شدن سوال
  3. تصویر کاربر حسین شنبه ۲۳ بهمن ۰( 3 ماه پیش)
   آقای دکتر با قطع امنیک دوباره سختی در ادرار شروع میشه
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۶ بهمن ۰( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود به مدت ده روز

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر