آیا التهاب پروستات مزمن خطرناک است؟

پروستاتیت، التهاب پروستات است. می‌تواند ناگهانی و حاد باشد و یا طولانی مدت یا مزمن. ضمنا می‌تواند به علت میکروب و عفونی باشد.

پروستاتیت چیست؟

التهاب پروستات که همان پروستاتیت خوانده می شود،می تواند به صورت حاد و مزمن ظاهر شود که نوع مزمن آن به دو فرم دیده می‌شود. یکی پروستاتیت عفونی مزمن که به علت عفونت میکروبی مداوم و پایدار ایجاد می‌شود. نوع دوم سندروم مزمن درد لگنی یا به عبارتی به نام CPPS می‌باشد.

علت نوع دوم التهاب پروستات مزمن هنوز کاملا مشخص نشده است. التهاب پروستات مزمن معمولا باعث درد در ناحیه تحتانی لگن ایجاد می‌کند. درمان می‌تواند سخت باشد و با آنتی بیوتیک و سایر داروها صورت گیرد.

 غده پروستات فقط در مردان دیده می‌شود و زیر گردن مثانه قرار گرفته است. این غده چنانچه بزرگ شود مجرای خلفی را مسدود می‌کند و باعث علائم ادراری می‌شود. غده پروستات ترشحات انزال را افزایش می‌دهد و 20 تا 30 درصد حجم منی از ترشحات پروستات است و ترشحات آن در سرعت و فعال کردن نطفه‌ها دخالت دارد.

تشخیص التهاب پروستات

تشخیص التهاب پروستات مزمن

تشخیص پروستاتیت مزمن بر اساس علائم است که بیمار حداقل سه ماه باید این علائم را داشته باشد. در التهاب پروستات حاد علائم معمولا ظاهر می‌شود و سریعا ناپدید می‌گردد.

انواع التهاب پروستات مزمن

1.پروستاتیت عفونی مزمن

2.پروستاتیت مزمن/ سندرم درد لگنی مزمن (CPPS)

التهاب پروستات مزمن در بین مردان بسیار شایع است. تقریبا دو مرد از ده مرد در طول عمر و زندگی خود مبتلا به پروستاتیت مزمن دارای سندرم مزمن درد لگنی (CPPS) هستند. از هر 10 نفر، 1 نفر به پروستاتیت مزمن مبتلا می‌باشند که دارای پروستاتیت عفونی است.

ناحیه درد پروستات کجاست؟

التهاب پروستات علت میکروبی پروستاتیت مزمن، شبیه میکروب عفونت ادراری است. علائم پروستاتیت ممکن است زیاد شود یا از بین رود. وقتی بیماری تظاهر کند، به صورت درد و ناراحتی در فرد مبتلا ایجاد می‌شود و این درد را در ناحیه آلت، اطراف مقعد، در ناحیه پشت و بالاخره بالای استخوان پوبیس در فرد بیمار احساس می‌شود. دفع مدفوع ممکن است همراه با درد باشد و درد در بیضه‌ها منتقل شود.

علائم التهاب پروستات مزمن

علائم ادراری به شکل تکرر ادرار و دفع ادرار همراه با درد از مشکلات این بیماری می‌باشد. علائم ممکن است به مدت طولانی تداوم پیدا کند. اگر چه ممکن است علائم گاهی ظاهر و گاهی از بین رود و از نظر شدت متفاوت است. این علائم به صورت سوزش و تکرر ادرار می‌باشد. این علائم شبیه علائم مربوط به پروستاتیت حاد می‌باشد. به هر حال درد در مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد در مشاهدات بالینی کمتر است. برای مثال در پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد، بیمار تب ندارد یا پایین است و احتمال درد عمومی بدن و آلت کمتر است. وقتی پروستاتیت مزمن با دارو درمان شود، علائم عمومی از بین می‌رود. اگر چه دارو کاملا عفونت را از پروستات ریشه‌کن می‌کند ممکن است دوباره عفونت عود نماید.

علت بزرگ شدن پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب پروستات مزمن/ سندرم مزمن درد لگنی (CPPS)

پروستاتیت مزمن و CPPS عبارت از درد و ناراحتی مداوم در ناحیه پایین لگن است. این درد در آلت و اطراف مقعد است. برای تشخیص، این علائم از سه ماه قبل باید شروع شده باشد. علت این بیماری ناشناخته مانده ولی عللی برای آن پیشنهاد کرده‌اند.

عوامل ایجاد کننده عفونت مزمن پروستات

 • عفونت پروستات با میکروبی که تاکنون مشخص نشده است.
 • مشکلات عصبی که پروستات را گرفتار می‌کند.
 • مشکلات سیستم دفاعی بدن
 • ورود ادرار به داخل پروستات هنگام زور زدن برای تخلیه ادرار

اصطلاح پروستاتیت مزمن به التهاب یا عفونت غده پروستات اطلاق می‌شود. علت واقعی پروستاتیت مزمن ناشناخته مانده است.

به همین علت بعضی پزشکان ترم و اصطلاح سندرم درد مزمن لگنی (CPPS) را به کار می برند.

علائم التهاب پروستات مزمن

— درد در ناحیه مقعد، آلت، پشت و بیضه‌ها، درد از نظر شدت روز به روز فرق می‌کند.

— علائم ادراری، درد موقع ادرار کردن، نیاز فوری به توالت رفتن برای تخلیه ادرار (urgency)

— کاهش فشار ادرار و زور زدن موقع ادرار کردن (hesitancy)

مشکلات جنسی، که به صورت اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و انزال دردناک می باشد.

— احساس خستگی و درد عمومی آلت

دارو برای التهاب پروستات

درمان التهاب پروستات مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بسیار سخت می‌باشد، ولی در بیشتر افراد مبتلا علائم بعد از ماه‌ها فروکش می‌کند.

درمان پیشنهادی شامل دادن آنتی بیوتیک به مدت 4 هفته در صورتی که عفونت ادراری داشته‌اند یا حمله یا برگشت پروستاتیت در سال قبل وجود داشته باشد، ولی باید پزشک مطمئن باشد که عفونتی وجود داشته باشد. سایر داروهای تجویزی مسکن و ملین می‌باشند. پروستاتیت مزمن غیر میکروبی یک نوع دیگر از پروستاتیت است که باعث درد و التهاب در پروستات و قسمت سیستم تحتانی ادراری می‌شود. علائم این بیماری شبیه بیماری قبلی است. علت آن نامشخص است و یک مشکل در  حال پیشرفت می‌باشد. علائم بیماری باید در یک زمان و مدت طولانی تداوم داشته و وجود داشته باشد. هدف از درمان بهبود علائم است ولی استفاده از آنتی بیوتیک در این بیماری مورد بحث می‌باشد.

بسیاری عقیده دارند میکروب قابل شناسایی نمی‌باشد ولی آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند. سایر مواردی که به درمان کمک می‌کند، خودداری از خوردن الکل، کافئین و مایعات اسیدی می‌باشد. یبوست باید با استفاده از ملین‌ها بهبود یابد. فعالیت آرام‌بخش نیز مفید است.

در آب گرم نشستن نیز به درمان کمک می‌کند. روی اجسام نرم باید نشست. از ماساژ هم می‌توان کمک گرفت.

بعضی بیماران به علت مصرف داروهای آزاردهنده طولانی مدت، دچار مشکلاتی به صورت اضطراب، افسردگی و ناامیدی می‌شوند. لذا گاهی لازم است از داروهای ضد افسردگی و پزشک روانپزشک استفاده کرد.

درد مزمن لگنی در مردان (Chronic pelvic pain in men)

اصطلاح پروستادی نیا (prostadynia) یا سندرم درد لگنی مزمن (CPPS) به منظور درد مزمن لگن که دلیل روشنی برای آن معلوم و مشخص نیست به کار می‌رود. این درد همراه با علائم تحریکی مثانه (تکرر و سوزش ادرار) می‌باشد. درد ممکن است در ناحیه کشاله ران، ژنیتالیا، پرینه و نشیمنگاه وجود داشته باشد. این علائم بدون وجود میکروب در کشت ادرار به وجود می‌آید.

ممکن است در ترشحات پروستات افزایش سلول‌های سفید (WBC) یا میکروب در کشت ترشحات دیده شود.

اصطلاح پروستادی نیا (Prostadynia) در پزشکی کاربرد دارد و استفاده آن تشویق نمی‌شود.

اگر به دنبال بهترین روش درمان بیماری پروستات هستید، بر روی درمان پروستات کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر من تقرییا سه هفته پیش صبح موقع ادرار درد پایین تر از مثانه ام داشتم و سوزش
  بعدش اب خوردم درست شد
  چند روز بعد دوباره همین حالت داشتم
  رفتم سنو دادم مشکلی نبود حتی ستی اسکن کردم دکتر گفت چیز خاصی نیست
  ولی اقای دکتر سمت چپ و راست شکم و درد داره و سوزش و زیر شکم تا الت بدرد سوزش و دارد دارم تورو خدا کمکی کنید واقعا دارم زیادی اذیت میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 6 روز پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر سامان دوشنبه ۵ مهر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  اقای دکتر بنده این درد ها رو لحظه ای حس میکنم خیلی خفیف و هیچ علائم دیگه ای ندارم و فقط سنو رفتم و چک کردن پروستات گفتن کمی متورم شده باید ۱۸ باشه ۲۰ هست و ازمایش psa دادم که ۱/۱ بود و من سنم ۳۷ سال هست و بد ازمایش ادرار جفت عفونت دادم که توی ازمایش ادرار عفونت خیلی کم دیده میشه اما کشت ادرار منفی بود مشکل من چی هست که این دردها خفیف و لحظه ای دارم ایا به خاطر این عفونت کم هست یا ن و بنده ورزشم سوارکاری هست ایا به این هم مربوط میشه یا ن لطفا منو راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ مهر ۰( 3 هفته پیش)

   با سلام  سونوگرافي طبيعي است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر سیاوش سه شنبه ۳۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  15 ساله دچار پروستاتیت مزمن شدم و انواع دارو خوردم بهتر نشدم الان هم‌موقعی که ادرار دارم سردرد شدید شدم احساس میکنم میگرن دارم وقتی یه کمی مثانه ام تخلیه میشه یه کمی سرم خوب میشه ولی همیشه سردرد دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر روزبه دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده از حدود ۲ سال پیش مشکل تکرر ادرار و سوزش ادرار داشتم که آزمایش دادم فرستادم خدمت شما و فرمودین بزرگی پروستات دارید کپسول امنیک تجویز کردین قطع و وصل ادرارم کم شد و سوزش ادرارم کمتر شد ولی تکرر ادرار ادامه داره از داروخانه قرص وزیکر گرفتم و ۱۰ روز خوردم چندان تاثیری ندیدم در آزمایشاتم عفونتی نبود فقط بزرگی پروستات بود گاهی اوقات فاصله پشت بیضه تا مقعد احساس گرمای زیاد و داغی می کنم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید این تکرر ادرار اعصاب منو بهم ریخته متشکرم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر مصطفی دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب جناب دکتر . حدود 5 ماه دچار پروستاتیت مزمن هستم به آنتی‌بیوتیک ها حساسیت دارم . و درمان ها ناتمام میمونه . سیپرو فلوکساسین . پروترال اپاس . دایکسی سیکلین. کورتیموکسوزال . سفکسیم . مصرف کردم اما علائم دوباره بازگشت داره . درد بیضه سمت راست مخصوصا درد کشاله ران . درد پشت کمر ناحیه پایین و درد هنگام انزال ‌‌و درد بین ناحیه مقعد تا بیضه دارم . اما علائم حالت سینوسی داره ‌‌. ادرار کم فشار. و منقطع و با تاخیر دارم . سوزش ندارم . و آزمایش ها عاری از عفونت هست خدارو شکر. عدد PSA 1.6 و عدد free PSA 0.1 هست . لطفا کمک کنید و راهنمایی بفرمایید
  24 سالمه و متاهل هستم
  .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده روز ميل كنيد عمل جنسي هم داشته باشيد

 • تصویر کاربر مهران سه شنبه ۲ شهریور ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر قوامی عزیز

  ۳۶ سالمه و مشکل تکرر ادرار دارم و هنگام ادرار تاخیر دارم ولی قطع و وصل نمیشه و سوزش هم ندارم انزال دردناک هم ندارم ولی بعد ادرار چند قطره ناخودآگاه نشتی دارم و خیلی خیلی کم سوزش.خود ارضایی قبلا زیاد داشتم امکان داره به پروستات آسیب خورده باشه ؟ اکهدارویی جد نظر هست اعلام کنید ممنونم از شما چون خیلی تکرر زیاد دارم . رنگ ادرار هم شفاف هست و زرد نیست .

  با تشکر و امتنان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ مرداد ۰( 2 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنيد و روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد ده روز و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود

  2. تصویر کاربر مهران شنبه ۳۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   ممنونم ازتون دکتر عزیز . باور کنید خیلی بهتر شدم با تجویز شما ممنونم ازتون امنیک معجزه کرد برام . تو اینترنت درباره فیناستراید خوندم که کوچیک میکنه پروستات رو مصرف کنم یا نه ؟ ممنون خیلی گل هستید و حرفه ای ❤
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲ شهریور ۰( 2 ماه پیش)

   مصرف كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۶ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید.
  جوانی هستم ۲۱ ساله . ۲ ماهی میشه که سوزش زیر شکم در پشت محل رویش موی آلت دارم . آزمایش ادرار و سونوگرافی دادم هیچ مشکلی نبود. سایز پروستات هم نرمال بود. سوزشی که دارم همیشگی نیست و بعضی اوقات حین ادرار سوزش آلت دارم و تکرر ادرار در صبح ها دارم. خود ارضایی نمیکنم ولی دفعات زیادی مانع جهش منی شدم و سر آلتو گرفتم. فکر میکنم التهاب باشه و علائمش هست. درضمن بعد دفع ادرار مقداری ادرار در مجرا میمونه و مجبورم با دست تخلیه کنم. سیپروفلکسسین ۵۰۰ هم ۳ ورق استفاده کردم ولی خوب نشدم. کمکم کنید دکتر
  1. تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   دکتر بی زحمت این آزمایشارم نگاه کنید. درگیر نفخ روده و معده هم هستم حالا نمیدونم که به این مسائل مربوط میشه یا نه
  2. تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   دکتر بی زحمت این آزمایشارم نگاه کنید. درگیر نفخ روده و معده هم هستم حالا نمیدونم که به این مسائل مربوط میشه یا نه
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کامیار جمعه ۲۵ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  به نام خدا
  با عرض سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای دکتر
  بنده از سال ۱۳۸۳ تا به حال دچار عفونت مزمن پروستات هستم که در اوایل با درمانهای که انجام شد بهبودی نسبی حاصل شده بود و امکان مدارا وجود داشت اما متاسفانه از سه سال قبل، دقیقا از سال ۹۷ مجددا عفونت به شدت ظهور پیدا کرده و بدون وقفه حتی یک روزه در این سه سال انواع و اقسام آنتی بیوتیک ها از لینزولید گرفته تا تاوانکس را مصرف نموده ام در زمان مصرف دارو خبری از خروج بیش از حد عفونت و طغیان نیست به محض قطع دارو ظرف چند روز عفونت مجددا با شدت زیاد برگشته و موجبات خروج چرک فراوان و سوزش ادرار شدید را فراهم می کند منشا عفونت بر اساس آزمایشات متعدد باکتری استافیلو کوکوس اورئوس طلایی می باشد
  در ضمن بنده متاهل و دارای دو فرزند هستم
  و این بیماری عرصه را بر من تنگ نموده و طاقت از کف داده ام
  محبت نموده بنده را در صورت امکان راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۵ تیر ۰( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر فرزاد سه شنبه ۱۵ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر..اقای دکتر بنده پسری۲۵ ساله هستم که مدت زیادی است هنکام جنب شدن تا چندین ساعت بلغم در بدنم ترشح میشود،بطوریکه در روده ام میرود و باعس یبوست میشود و در شکمم میرود و چون مدت زیادی است این بیماری رادارم این ماده به بالای بدنم نیز رفته و باعس آسم نیز شده است و این ماده حتی پس از زور زدن در دستشویی بعلت یبوست وارد مغزهم هم شده است...من پیش دکتر رفتم تشحیص ایشان عفونت روده بود ولی این بلغم ها از جلوی رودم یعنی قسمت نزدیک به شکمم پس از هر بار جنب شدن ترشح میشود..من در ابتدا حس میکردم که اصلا این ماده اسپرم است‌.و دچار پارگی کیسه منی شدم یا احتقان پروستات..اقای دکتر کمکم کنید.دیگه دارم دیوونه میشم.من بااین بیماری نه میتوانم ازدواج کنم اصلا بدنم از بین رفته بااین ترشحات...ولی علایمی از جمله سوزش در ادرار و یاتکرر ادرار ندارم...ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۵ تیر ۰( 3 ماه پیش)

   با سلام متاسفانه من كمكي نمي توانم به شما بكنم

 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب.
  اقای دکتر حدودا یک هفته قبل من متاسفانه با یک جسم استوانه ای سخت و تنگ خود ارضایی داشتم و بعد از ارضا ،خیلی سریع التم به شدت کوچیک و جمع شد در حدی که فقط سرش بیرون موند و بیضه هام هم جمع شدن تو شکمم.البته موقع خود ارضایی اضطراب شدید گرفتم چون اصولا اهل خود ارضایی نیستم و همین که التم کوچیک شد احساس کردم جونم داره بالا میاد و نفس هام عمیق و شماره شماره شد.التم یکم حالت بی حسی گرفت و سریعا رفتم دکتر ازمایش خون و ادار ازم گرفت و عفونت و خون توش نبود البته به دکتر نگفتم دقیقا چی شده فقط گفتم فشار زیاد بهش وارد شده.فرداش کلیه هام و کشاله ران و خطوط کنار بیضه شروع به درد گرفتن کرد و نوک الت تناسلیم هم دچار سوزش شد و بیضه هام داغ و سوسوزن میشدن و ناحیه مقعد و بین بیضه ها هم درد میکرد و داغ شده بود.رفتم سونو کلیه و میزراه و بیضه و همه چیز اوکی بود مشکلی نداشت.دکتر بهم قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ داد هر ۱۲ ساعت و قرص تادالافیل ۱۰ یک روز در میان نصف قرص.الان با گذشت چند روز مشکلم رفع نشده ،التم نعوظ پیدا میکنه بعضی مواقع طولانی بعضی مواقع هم کم ولی بیشتر مواقع جمع شده هست بیضه هام هم یکم قرمزه و احساس گرما دارم و زیر بیضه و ناحیه مقغد احساس درد و در نشستن یکم اذیت میشوم.تکرر ادرار دارم . زیر شکم و کلیه هام هم درد میکنه.خواهش میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر