علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که شامل آلت تناسلی مرد، پروستات، وزیکولهای منی و بیضه است. پروستات (Prostate) غده‌ای به اندازه گردو است که در مردان با ترشح مایعی، به تغذیه و محافظت از اسپرم کمک می‌کند و در تولید مثل مردان نقش دارد.

پروستات کجاست؟

پروستات درست در زیر مثانه و در جلوی راست روده قرار دارد. به اندازه یک گردو است و مجرای ادرار (لوله تخلیه ادرار از مثانه) را احاطه کرده است و مایعی تولید می کند که بخشی از منی را تشکیل می دهد.

عفونت پروستات

عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می دهد که پروستات و ناحیه اطراف آن ملتهب می شوند. برخی از مردان مبتلا به پروستاتیت هیچ نشانه ای از علائم پروستات ندارند، در حالی که بعضی دیگر علائمی مثل درد شدید دارند.

پروستات تقریبا اندازه یک گردو است که بین مثانه و پایه آلت تناسلی قرار دارد. مجرایی (پیشابراه) که ادرار را از مثانه به آلت تناسلی منتقل می کند، از مرکز پروستات عبور می کند. پیشابراه همچنین مایع منی را از غدد جنسی به آلت تناسلی منتقل می کند.
 

انواع پروستاتیت

در اینجا 4 نوع پروستاتیت آورده شده:

1- پروستاتیت باکتریایی حاد

این نوع کمترین شیوع را دارد. اگر درمان نشود، تهدید کننده ی حیات است. و ساده ترین نوع پروستاتیت برای تشخیص است.

2- پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم شدیدی ایجاد نمی کند و در طی چندین سال پیشرفت می کند. بیشتر در مردان جوان و میانسال اتفاق می افتد و باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود.

3-پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی

این بیماری موجب درد و ناراحتی در ناحیه کشاله ران و لگن می شود و در هر سنی می تواند اتفاق بیافتد.

4-پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستات ملتهب است، اما علائم وجود ندارد. معمولا هنگامی که پزشک به دنبال تشخیص بیماری دیگری است، آن را کشف می کند.

علل ایجاد عفونت پروستات

علت عفونت پروستات همیشه مشخص نیست. علت دقیق پروستاتیت مزمن ناشناخته است. محققان معتقدند:
 
1-یک میکروارگانیسم می تواند پروستاتیت مزمن ایجاد کند.
 
2-سیستم ایمنی بدن شما به یک UTI ( عفونت سیستم ادراری) قبلی پاسخ می دهد.
3-سیستم ایمنی بدن شما به آسیب عصبی در منطقه، واکنش نشان می دهد.
عفونت های باکتریایی علت پروستاتیت باکتری های حاد و مزمن هستند. گاهی اوقات، باکتری ها می توانند از طریق مجرای ادرار به پروستات وارد شوند.
اگر از یک کاتتر یا یک ابزار پزشکی که با مجرای ادراری سر و کار دارد استفاده می کنید، در معرض خطر ابتلا به عفونت پروستات هستید. سایر عوامل خطر عبارتند از:
 
1- انسداد در مثانه
2- عفونت
3- بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs)
4- پروستات بزرگ یا آسیب دیده، که می تواند ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 
 

علائم عفونت پروستات

علائم عفونت پروستات که همان علائم پروستات هم گفته میشود تا حد زیادی به نوع آن وابسته است:

# علائم پروستاتیت باکتریایی حاد

علائم پروستاتیت حاد باکتریایی جدی هستند و ناگهانی اتفاق می افتند. در صورت تجربه، فورا به پزشک مراجعه کنید:
1- سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
2- تهوع و استفراغ
3- کوفتگی
4- ناتوانی در خالی کردن مثانه
5- تب و لرز
6- درد شکم یا کمر درد
اگر هر کدام از علائم زیر بیش از چند روز طول بکشد باید پزشک خود را مطلع کنید:
1- تجربه اشکال در ادرار کردن، چه در شروع، چه داشتن جریان ضعیف ادرار
2- فکر می کنید UTI دارید
3- تکرر ادرار
4- تجربه شب ادراری، و یا نیاز به تخلیه ی ادرار دو یا سه بار در طول شب
شما همچنین ممکن است تجربه ی بوی ناخوشایند یا خون در ادرار یا مایع منی خود، یا احساس درد شدید در قسمت تحتانی شکم و یا درد حین ادرار کردن داشته باشید. اینها ممکن است علائم عفونت پروستاتیت باکتریایی حاد باشند.
 
تنگی مجرا

# علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم عفونت مزمن که ممکن است به وجود آید و ادامه یابد، به اندازه یک عفونت حاد نیست. این علائم به تدریج زیاد می شوند یا متوسط باقی می مانند. علائم می تواند بیش از سه ماه طول بکشد و شامل موارد زیر است:
1-سوزش ادرار
2-تکرر ادرار یا نیاز فوری به تخلیه
3-درد در اطراف کشاله ران، قسمت تحتانی شکم یا کمر
4-درد مثانه
5-درد بیضه یا آلت تناسلی
6-مشکل در شروع ادرار کردن یا داشتن جریان ضعیف ادرار
7-انزال دردناک
UTI-8

# علائم پروستاتیت مزمن

علائم پروستاتیت مزمن شبیه علائم حاد است. شما ممکن است سه ماه یا بیشتر احساس ناراحتی یا درد را تجربه کنید:
1-بین اسکروتوم (کیسه ی بیضه) و سوراخ مقعد
2-قسمت مرکزی زیر شکم
3-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر
4-در حین یا بعد از انزال
اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.

 

در صورت بروز علائم پروستات چه کار کنیم؟

اگر یک یا چند نشانه از علائم پروستات را دارید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید. حتی شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پروستات مانند بزرگ شدن پروستات، نیاز به مراقبت به موقع پزشکی دارد، بنابراین درمان پروستات را به تعویق نیندازید. سرطان پروستات معمولاً به راحتی قابل درمان است و در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

درد یکی از شایع ترین علائم پروستات است که به طور ناگهانی و همراه با تب شدید، لرز، دردهای مفصلی و عضلانی و خستگی عمیق آغاز می شود. علاوه بر این، ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و پشت بیضه، درد در ناحیه کمر و احساس پر رکتوم داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ابتدا، سرطان پروستات علائمی ایجاد نمی کند. با رشد سرطان، ممکن است در ادرار کردن نیز مشکل داشته باشید. بعضی از مردان به خصوص در شب به دفعات زیاد ادرار می کنند. برخی نیز درد یا سوزش در حین دفع ادرار، خون در ادرار یا مایع منی، درد در پشت ، باسن یا لگن و انزال دردناک دارند.

 

درمان عفونت پروستات

در طول درمان، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف مایعات را برای کمک به حذف باکتری ها افزایش دهید. احتمالا اجتناب از الکل، کافئین و غذاهای اسیدی و تند مفید باشد.
 
برای پروستاتیت باکتریایی، آنتی بیوتیک ها یا ضد میکروب ها را به مدت 6 تا 8 هفته مصرف کنید. اگر عفونت شدید حاد دارید، ممکن است به بستری شدن نیاز داشته باشید. در طول این مدت، مایعات و آنتی بیوتیک ها را به صورت داخل وریدی دریافت خواهید کرد.
 
یک عفونت باکتری مزمن به مصرف حداقل شش ماه آنتی بیوتیک نیاز دارد. این کار برای جلوگیری از عفونت های مکرر است. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای مسدودکننده ی α را تجویز کند تا عضلات مثانه را شل کند و علائم را کاهش دهد.
 
اگر در مثانه انسداد یا مشکلات آناتومیکی دیگری باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید جراحی می تواند با از بین بردن بافت اسکار، باعث بهبود جریان و ذخیره ی ادرار شود.
عفونت پروستات در مردان
 

پزشک چگونه عفونت پروستات را تشخیص می دهد؟

تشخیص عفونت پروستات بر اساس شرح حال، معاینه ی فیزیکی و آزمایشات است. پزشک شما همچنین می تواند شرایط جدی دیگر مانند سرطان پروستات را در طول آزمایشات مورد بررسی قرار دهد. در طول معاینه فیزیکی، دکتر یک معاینه دیجیتال رکتال را برای آزمایش پروستات انجام خواهد داد که به دنبال موارد زیر خواهد بود:
 
1-ترشح
2-گره های لنفاوی بزرگ یا دردناک
3-اسکروتوم متورم یا دردناک
 
پزشک همچنین ممکن است در مورد علائم پروستات شما، UTI های اخیر و داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسد. سایر آزمایش های پزشکی که می توانند به تشخیص و برنامه درمان شما کمک کنند عبارتند از:
 
1-تجزیه ی ادرار یا مایع منی برای بررسی عفونت

2-بیوپسی پروستات یا آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

3-تستهای دینامیکی ادرار، برای دیدن نحوه ی ذخیره ی ادرار در مثانه و پیشابراه
 
4-سيستوسکوپي، بررسی داخل مثانه و پیشابراه از لحاظ انسداد
 
پزشک شما همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای بررسی دقیق تر به منظور انتخاب دوره ی درمانی مناسب انجام دهد.
 
بزرگی پروستات
 

درمان بیماری پروستاتیت مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بستگی به علائم شما دارد. پزشک شما در ابتدا آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز می کند. داروهای دیگر برای کمک به کاهش ناراحتی و درد عبارتند از:
 
1- سیلیدوسین (راپافلو)
2- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن و آسپرین
3- گلیکوزآمینوگلیکان (کندریتین سولفات)
4- شل کننده های عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین و کلونازپام
5- آرامبخش ها

درمان های متناوب

موارد زیر ممکن است برای برخی افراد مفید باشد:
 
1-حمام گرم یا ماساژ پروستات
2-درمان حرارتی با بطری آب داغ یا پد گرمایی
3-انجام تمرین کگل (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف پرینه) ، برای کمک به بهبود عملکرد مثانه
4-آزاد سازی میوفاسیال (نوعی ماساژ)، برای کمک به استراحت بافت نرم در کمر
5-تمرینات آرامش بخش
6-طب سوزنی
7-بیوفیدبک (نوعی تکنیک درمانی به کمک امواج الکتریکی خود فرد است.)
همیشه قبل از استفاده از درمان مکمل یا جایگزین با پزشک خود مشورت کنید. درمان هایی مانند مکمل ها و گیاهان ممکن است با داروهایی که قبلا مصرف کرده اید تداخل داشته باشند.
 

پروستاتیت عود کننده

مهم است تمام داروهایی را که پزشک برای از بین بردن باکتری ها تجویز کرده را مصرف کنید. اما پروستاتیت باکتریایی ممکن است حتی با آنتی بیوتیک ها دوباره تکرار شود. این ممکن است به این دلیل باشد که آنتی بیوتیک ها موثر نیستند یا همه باکتری ها را نابود نمی کنند.
 
ممکن است مجبور باشید داروها را برای یک دوره طولانی مصرف کنید یا از داروهای دیگر استفاده کنید. اگر پروستاتیت عود کننده دارید، به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید که می توانند تست اختصاصی برای تعیین باکتری های خاصی که باعث عفونت می شوند را درخواست دهند. برای جمع آوری این اطلاعات، پزشک، پروستات شما را از مایع خالی خواهد کرد. بعد از شناسایی باکتری، پزشک ممکن است داروهای مختلفی تجویز کند.
 
التهاب پروستات مزمن

عوارض پروستاتیت حاد

در مورد یک عفونت، پروستاتیت باکتریایی با درمان مناسب برطرف می شود. پروستاتیت مزمن ممکن است به درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.
عوارض پروستاتیت حاد شامل:
1- باکتری در جریان خون
2- شکل گیری آبسه
3- ناتوانی در ادرار کردن
4- سپسیس
5- در موارد شدید مرگ
عوارض پروستاتیت مزمن ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1- اشکال در ادرار کردن
2- اختلال عملکرد جنسی
3- درد مزمن لگن
4- درد مزمن حین ادرار کردن
 
ممکن است سطح PSA با یک عفونت پروستات افزایش یابد و در عرض یک تا سه ماه به محدوده طبیعی برسد. پیگیری بعد از اتمام درمان را انجام دهید. اگر سطح PSA کاهش نیافت، پزشک شما ممکن است برای دوره طولانی تری آنتی بیوتیک ها را تمدید کند یا بیوپسی پروستات را برای جستجوی سرطان پروستات توصیه کند.

آیا عفونت پروستات خطرناک است؟

عفونت پروستات، حتی آنهایی که مزمن هستند، هیچ ارتباطی با سرطان پروستات ندارند. آنها خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز افزایش نمی دهند. عفونت پروستات مسری نیست و یا توسط شریک زندگی شما ایجاد نمی شود. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید، می توانید به روابط جنسیتان ادامه دهید.
 
اگر علائم عفونت پروستات را دارید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم ممکن است ناراحتی هنگام ادرار یا درد در ناحیه کشاله ران یا کمر باشد. تشخیص و درمان زود هنگام بسیار مفید است. در برخی موارد، مانند پروستاتیت حاد باکتریایی، درمان اولیه برای روند بهتر بهبودی مهم است.

آیا عفونت پروستات باعث ناباروری می شود؟

عفونت پروستات می تواند تولید اسپرم در غده پروستات را مختل کند که این امر بر قدرت باروری مرد تأثیر می گذارد. در برخی از مردان، پروستاتیت ممکن است سطح آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) را افزایش دهد. اگر عفونت پروستات مزمن ناشی از باکتری باشد، آنتی بیوتیک ها ممکن است التهاب و ناباروری را کم کنند.

تاثیر عفونت پروستات در کاهش تعداد اسپرم

کاهش تعداد اسپرم می تواند با تعدادی از شرایط مختلف از جمله سرطان بیضه، سرطان پروستات و برخی از انواع سرطان خون همراه باشد. تعداد کم اسپرم نیز با بیماری عروق کرونر در مردان مرتبط است.

 

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۳ شهریور ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام، بنده 34 سال سن دارم چند سالی هست که برخی اوقات دچار درد لگن و عظلات ران میشوم بطوری که در هنگام خوابیدن یا حرکت کردن اذیت میشم. چند روزی هم هست دقیقا درناحیه پروستات احساس درد و سوزش میکنم. درد لگن از قدیم تکرار میشد و معمولا حدود 2هفته طول میکشید تا خوب بشه. ولی درد پروستات تازه اتفاق افتاده و تا بحال هم به دکتر مراجعه نکردم.
  درمورد علت دو مطلب به ذهنم میرسه اول اینکه هنگام یبوست از قدیم کمی آب ولرم از شلنگ حالت تنقیه انجام میدادم دوم اینکه در مطلبی خواندم که ماساژ پروستات در هنگام درد لگن میتواند مفید باشد که با انجام این کار احساس درد و سوزش رو دارم تجربه میکنم که فکر کنم باعث عفونت شده.
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳ شهریور ۰( 3 هفته پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۳ شهریور ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  باعرض سلام ۴۵ساله هستم حدود دوماه است که برای ادرار کردن نیاز به فشار بیشتری دارم وبه ندرت بعداز ادرار کردن سوزش دارم ودراین چند روز گذشته تا امروز احساس دفع ادرار بیشتری دارم ولی درهنگام ادرار کردن حس میکنم که کامل تخلیه نمیشود لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳ شهریور ۰( 3 هفته پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد به مدت يك ماه

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما.مدتی هست که ادرارم بسیار ضعیف تخلیه میشه و کامل هم تخلیه نمیشه یعنی چند بار باید توالت بروم تا کامل تخلیه بشه. موقع ارضا شدن هم منی بسیار ضعیف خارج میشه.ماهی یکی دوبار تریاک مصرف میکنم و روزانه یک تا دو نخ سیگار میکشم.لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر یونس چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید چند روزه که سوزش ادراروتکرر ادرار دارم ازمایش خون و ادرار دادم گفتن خون داخل ادار هست رفتم سونوگرافی سالم وطبیعی هست یک سری امپول زدن وقرص چرک خشک کن دادم هنوز درد دارم درقسمت ابتدا دستگاه تناسلی راه درمان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد ده روز و هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر MM چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من حدودا 18 الی 19 سال سن دارم
  گاهی در ناحیه بالای مقعد احساس درد میکنم (زیر بیضه)که در روز بهتره و در هنگام ادرار فشار ادرار کم هستش و کمی باید منتظر باشم تا ادرار شروع بشه و گاهی ادرار کامل خارج نمیشه در شرایطی هم نیستم که به صورت حضوری به دکتر مراجعه کنم ایا مشکل از چیست لطفا کمک کنید حدود یکسال هست که این مشکل رو دارم ولی به تازگی درد هم به ان اضافه شده متاسفانه به علت درس خواندن برای کنکور بیشتر درحالت نشسته هستم و شاید حدود 20 کیلوگرم وزن اضافه کردم.
  در هنگام انزال هم تکه های کوچک ژله مانند
  در منی مشاهده میشود لطفا کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك ١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر قوامی بنده ۴۲ سالمه ۱۵ سالی هست که تریاک مصرف میکنم ویک دو ماهی هست که بصورت بلعیدنی مصرف میکنم بنده موقع ادار کردن کمی سوزش دارم ورنگ ادرار کدر و همراه با بوی نامطبوع هستش وچند وقتی از نظر جنسی خیلی ضعیف شدم که همین خیلی باعث ناراحتی من شده حالا به نظر شما احتمال داره از پورستات باشه اگه هست باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)

   با سلام از ترياك مي باشد يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   با سلام وخسته نباشی خدمت اقای دکتر بنده فشار خون هم دارم قرص لوزار مصرف میکنم ایا این قرص تادگرا ۲۰ تداخل نداره یا مشکل ایجاد کنه برام متشکرم از راهنمایی شما دکتر عزیز
  3. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   با سلام و خسته نباشی خدمت اقای دکتر قوامی حضور با سعادتتون عرض کنم که بنده فشار خون هم دارم روزی یک قرص لوزار مصرف میکنم ایا قرص تاداگرا ۲۰ تداخل ایجاد نمیکنه یا مشکلی برام ایجاد نمیکنه. با تشکر از راهنمایی شما دکترقوامی عزیز
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 ماه پیش)

   خير تداخل ندارد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز .
  من چند وقت بود درد زیر شکم و لگن و سوزش ادار داشتم . سونوگرفی و ازمایش ادرار رفتم .گفتند روده تحریک پذیر و التهاب پروستات دارم .درمان روده تحریک پذیر را شروع کردم و تامسولوسین و افلوکساسین و انتی بیوتیک مصرف کردم . به تازگی دوباره ازمایش دادم عفونت ادراری برطرف شده و درد لگنم خیلی بهتره و درد زیر شکمم برطرف شده . الان 2 چیز اذیتم میکنه .: یکی احساس سوزش در مجاری ادرار و معقد در حالات عادی (یعنی غیر از زمان ادرار ) و یکی دیگه : احساس سوزش بعد از انزال و احساس ادرار فوری پس از انزال .
  دکتر بهم گفته دوباره امنیک و افلوکساسین رو یک ماه مصرف کنم . به نظر شما مشکل پروستاتیت هست یا ممکنه از یه عفونت یا حساسیت پوستی باشه ؟
  ممنون میشم کمک کنید .
  1. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۴ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   البته فراموش کردم زمانی که احساس سوزش میکنم احساس میکنم ادرار وارد مجاری ادرارم شده .
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)

   با سلام التهاب پروستات مي باشد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر کدخدایی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر دو سال میشه بدلیل تب و سوزش ادرار به دکتر مراجعه کردم تشخیص عفونت پروستات دادن تجویز قرص اوفلوکساسین 500 دادن پس از مصرف خوب شدن با قطع قرص ها باز مجدد بیماری شروع میشه گز گز سرحالت و ی سوزش کوچک‌ گاهگاهی داخل آلت و معقد حس میشه و بعضی اوقات هم حالت سنگینی در زیر ناف مخصوصا شب ها چه نعجویزی دارید. سن 46 سال دارم و تریاک هم مصرف می کنم روزی دو بار هر بار 5 گرمی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر. من چند ماه پیش یک ازمایش برای کرونا دادم دکترم گفت کمی خون در ادرار ت هست وشبانه البته بعضی شب ها 4یا 5 بار به دست شویی میروم وبعصی مواقع هم ادرارم 2شاخه میشود.به نظر شما من بیماریم چیه.در ضمن دکتر جان من به شدت استرسی هم هستم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)

   مشكل شما التهاب پروستات است روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر مجتبی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام جوانی 40 ساله هستم در ایام ماه مبارک رمضان دوچاردردی در ناحیه سمت راست متمایل به پهلو شدم پس از مراجه به پزشک وانجام آزمایش مشخص گردید که بدنم دوچار عفونت شد وقند هم دارم پس از استفاده از دارو قند خود کنترل نمودم ولی در پا بر جا مانده وهنگام خوردن غذا وآب درد بیشتر می‌شود سونوگرافی از شکم و لکن انجام دادم مشخص شد پرستات به ابعاد28سی سی دارم به تازگی درد در بیضه سمت راستو کمر ولکن نیز پیدا شدلطفا راهنمای بفرمائید چه کار باید انجام دهم عکس آزمایشات سونوگرافی خدمتتان ارسل گردید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر