علت سوزش ادرار در مردان و زنان + درمان

علت سوزش ادرار در مردان و زنان چیست؟ این حالت دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به آن پرداخته شده است. همچنین راه های درمان این وضعیت نیز آورده شده است.

هر دو گروه مردان و زنان ممکن است سوزش ادرار را تجربه کنند و دلیل آن ممکن است وابسته به آناتومی بدن آنها باشد.

برای مثال زنان میزراه (مجرای ادرار) کوتاه تری نسبت به مردان دارند. در نتیجه باکتری ها می توانند راحتتر وارد مثانه شوند که این امر ممکن است سبب بروز عفونت مجاری ادراری گردد.

افراد می توانند در مورد ریسک های سوزش ادرار بر اساس جنسیت و همچنین سابقه پزشکی خود سوال کنند.

بسیاری از شرایط مختلف می توانند باعث سوزش ادرار شوند. بیشتر این دلایل به خوبی قابل درمان هستند.

آنچه در ادامه می خوانید، 10 دلیل احتمالی سوزش ادرار، همراه با علائم دیگری که ممکن است در کنار آن وجود داشته باشد، می باشد.

دلایل مشترک سوزش ادرار در مردان و زنان

1- عفونت دستگاه ادراری

عفونت دستگاه ادراری (UTI) هنگامی اتفاق می افتد که باکتری های اضافی در جایی از مجاری ادراری جمع شوند. این قسمت از بدن از کلیه ها به سمت مثانه تا مجرای ادرار امتداد می یابد و ادرار را به سمت خارج بدن منتقل می کند.

فرد مبتلا به عفونت دستگاه ادراری ممکن است علایم دیگری را تجربه کند. از جمله:

عفونت دستگاه ادراری عاملی برای سوزش ادرار

2- عفونت منتقل شده از تماس جنسی (عفونت مقاربتی)

عفونت های مراقبتی (STIs) مانند کلامیدیا، گنوره آ (سوزاک)، و هرپس همگی می توانند بر دستگاه ادراری اثر گذاشته و سوزش ادرار ایجاد کنند.

علایم بسته به نوع بیماری STI می تواند متفاوت باشد. برای مثال هرپس معمولا سبب ایجاد ضایعات تاول مانند در اندام تناسلی می گردد.

3- سنگ کلیه

سنگ های کلیه مجموعه ای از مواد مانند کلسیم یا اوریک اسید می باشد، که توسط بدن ساخته شده و اطراف یا درون کلیه به شکل سنگ در آمده است.

گاهی سنگ های کلیه ممکن است خود را اطراف محلی که ادرار وارد مثانه می شوند، قرار دهند. این موضوع می تواند سبب ایجاد سوزش ادرار شود.

علاوه بر سوزش ادرار، سنگ های کلیه می توانند علایم زیر را ایجاد کنند:

درد پهلو به علت وجود سنگ کلیه

4- سیستیت بینابینی

سیستیت بینابینی، که همچنین با عنوان سندرم درد مثانه شناخته می شود، بیماری است که باعث تحریک مزمن مثانه به مدت 6 هفته یا بیشتر بدون عفونت زمینه ای می شود.

سیستیت بینابینی همچنین می تواند سبب بروز علایم زیر گردد:

عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

5- حساسیت به مواد شیمیایی

گاهی اوقات، مواد شیمیایی که در تماس با سطح خارجی بدن قرار دارند، مانند مواد معطر، می توانند بافت های بدن را تحریک کنند. هنگامی که فرد ادرار می کند، این تحریکات ممکن است بیشتر مشخص شوند و درد ایجاد گردد.

فرآورده هایی که می توانند حساسیت به مواد شیمیایی ایجاد کنند شامل موارد زیر می باشد:

 • دوش ها
 • صابون ها
 • دستمال توالت عطری
 • لوبریکانت واژینال
 • فوم های ضد بارداری

افرادی که به مواد شیمیایی حساسیت نشان میدهند ممکن است متوجه موارد زیر شوند:

حساسیت به مواد آنتی باکتریال

6- داروها

برخی از داروها، از جمله داروهایی که پزشکان برای درمان سرطان مثانه تجویز می کنند، ممکن است بافت مثانه را تحریک و ملتهب کنند. این امر اغلب می تواند باعث سوزش ادرار شود.

اگر فردی داروی جدیدی را شروع کرده و هنگام ادرار احساس سوزش می کند، باید با پزشک خود تماس گرفته و از او بپرسد که آیا این علامت، از عوارض جانبی دارو ست یا نه. این افراد نباید بدون اینکه ابتدا با پزشک مشورت کنند، خودشان دارو را قطع نمایند.

سایر علایم تا حد زیادی به نوع دارو بستگی دارد.

7- سرطان مثانه

سرطان مثانه هنگامی اتفاق می افتد که سلول های سرطانی در مثانه تشکیل شوند.

احساس درد هنگام ادرار کردن به طور معمول از علائم اولیه این بیماری نیست. در عوض، فرد معمولاً متوجه خون در ادرار خود می شود.

سایر علایم احتمالی سرطان مثانه شامل موارد زیر است:

سرطان مثانه علت سوزش ادرار

علت سوزش ادرار در مردان

8- عفونت پروستات

یک عفونت باکتریایی کوتاه مدت می تواند سبب ایجاد عفونت پروستات یا پروستاتیت گردد. التهاب مزمن با منشا یک بیماری دیگر مانند STI نیز می تواند باعث ایجاد پروستاتیت گردد.

سایر علایم

یک عفونت پروستات همچنین می تواند سبب بروز موارد زیر گردد:

عفونت پروستات در مردان

علت سوزش ادرار در زنان

9- کیست تخمدان

بسیار شبیه به سنگ کلیه، کیست های تخمدان مثالی بر این موضوع هستند که چطور چیزی در خارج از مثانه با ایجاد فشار بر آن می تواند باعث ایجاد سوزش ادرار گردد.

کیست های تخمدانی می توانند در یک یا هردو تخمدان ایجاد شوند که در طرفین مثانه قرار گرفته اند.

زنان مبتلا به کیست تخمدان همچنین ممکن است علایم زیر را تجربه کنند:

10- عفونت یا تحریک واژینال

یک عفونت واژینال، که همچنین به عنوان واژینیت یا واژینوز شناخته می شود، میتواند در اثر رشد بیش از حد باکتری یا قارچ ایجاد گردد.

یک بیماری STI به نام تریکومونازیس نیز همچنین می تواند سبب بروز عفونت واژینال گردد.

علایم زیر ممکن به همراه سوزش ادرار رخ دهد:

برای تشخیص سوزش ادرار به کدام پزشک مراجعه کنیم؟

مردان و زنانی که سوزش ادرار را تجربه می کنند باید به پزشک مراجعه کنند. سوزش ادرار می تواند علامت یک بیماری جسمی گسترده تر باشد که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد.

پزشک شما معمولاً با توصیف علائم و آنالیز نمونه ادرار، میتواند علت سوزش ادرار شما را تشخیص دهد. این نمونه از نظر گلبول های سفید خون، گلبول های قرمز یا مواد شیمیایی خارجی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. وجود گلبول های سفید به پزشک نشان می دهد که التهابی در دستگاه ادراری وجود دارد.

کشت ادرار، که تقریباً دو روز برای نتایج نهایی طول می کشد، مشخص می کند که آیا عفونت وجود دارد یا نه و کدام یک از باکتری ها عامل عفونت دستگاه ادراری هستند.

همچنین این موضوع که چه آنتی بیوتیک هایی در درمان این باکتری موثر هستند را برای پزشکتان مشخص می کند.

اگر در نمونه ادرار شما هیچ علامتی از عفونت یافت نشود، پزشک ممکن است آزمایشات دیگری را برای بررسی مثانه یا پروستات پیشنهاد دهد.

برای بیماران زن، پزشک همچنین ممکن است یک نمونه سواب از پوشش واژن یا مجرای ادرار بگیرد تا علائم عفونت را بررسی کند.

پزشکتان همچنین یک شرح حال درمانی شامل سوالاتی در مورد شرایط پزشکی که ممکن است داشته باشید، مانند دیابت شیرین یا اختلالات نقص ایمنی از شما میگیرد. 

وی همچنین ممکن است در مورد سابقه جنسی شما سوال کند تا مشخص کند که STI می تواند علت درد باشد یا نه. همچنین ممکن است آزمایش هایی برای بررسی STIs لازم باشد.

بی اختیاری ادرار در مردان

درمانی دارویی سوزش ادرار

پزشک شما ممکن است برای درمان سوزش ادرار دارو تجویز کند.

آنتی بیوتیک ها می توانند عفونت مجاری ادراری، پروستاتیت باکتریایی و برخی از عفونت های مقاربتی را درمان کنند. پزشک همچنین ممکن است به شما دارو دهد تا مثانه تحریک شده را آرام کند. 

داروهای مورد استفاده در درمان IC شامل داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCA)، پلی سولفات سدیم پنتوزان (elmiron) و استامینوفن (Tylenol) همراه با کدئین است.

هشدار: این اسامی فقط برای آشنایی است و پزشک باید برای شما دارو برای درمان عفونت ادراری تجویز کند؛ در نتیجه مسئولیتی برای سایت ایجاد نمی کند.

سوزش ادرار ناشی از عفونت باکتریایی معمولاً پس از شروع مصرف دارو خیلی سریع بهبود می یابد. همیشه دارو را دقیقاً همانطور که پزشک برای شما تجویز کرده مصرف کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

درمان درد همراه با سیستیت بینابینی ممکن است چالش برانگیز باشد. نتایج حاصل از دارو درمانی ممکن است کندتر باشد. قبل از اینکه احساس بهبودی کنید ممکن است مجبور باشید بیش از چهار ماه دارو مصرف کنید.

درمان سوزش ادرار

چگونه می توانم از سوزش ادرار پیشگیری کنم؟

تغییراتی وجود دارد که می توانید در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا به تسکین علائم شما کمک کند. از مواد شوینده بدن و لباسشویی معطر دوری کنید تا ریسک تحریک در شما کاهش یابد. 

در حین فعالیت جنسی از کاندوم استفاده کنید تا از ابتلا به بیماری های مقاربتی در امان باشید. رژیم غذایی خود را اصلاح کنید تا مواد غذایی و نوشیدنی هایی که مثانه را تحریک می کند، حذف کنید.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد برخی غذاها احتمالاً مثانه شما را تحریک می کنند. برخی از محرک ها که بهتر است از آن ها دوری کنیم شامل الکل، کافئین، غذاهای پر ادویه، مرکبات و آب میوه ها، محصولات گوجه فرنگی و شیرین کننده های مصنوعی است.

همچنین برای بهبود مثانه باید از مصرف غذاهای بسیار اسیدی پرهیز کنید. در حالی که تحت درمان هستید، سعی کنید چندین هفته رژیم غذایی ملایم داشته باشید.

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Reza دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض تبریک سال جدید.
  بنده الان چند ماهی ست ک دچار سوزش سر آلت تناسلی حین و بعد از ادرار شده ام، چندین بار ب دکتر مراجعه کردم، آزمایش کشت ادرار، چک آپ کامل، آزمایش پروستات و در آخر سونو از کلیه و مثانه انجام دادم(بجز وجود سنگ دو میلی در کلیه راست) چیزی مشاهده نشد، چندین بار هم از آنتی بیوتیک(فنازوپیریدین، کلیندامایسین، سفکسیم،میترونیدازول،سیپروفلاکساسین) استفاده کردم، خب یکی دو هفته خوب بودم و دوباره همون سوزش ب سراغم اومده.
  در طول روز شاید یک بار بعد از ادرار سوزش نداشته باشم، بقیه همش سوزش دارم.
  هیچ علائم عفونت ادارای هم ندارم.
  دکتر گفته باید آندوسکپی مثانه انجام بدم اما فعلا شرایط کرونا اجازه نمیده ک اتاق عمل برم.
  دیگه واقعا کلافه شدم.
  اعصاب برام نمونده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر آکام جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید، من صبحها که برای بار اول در روز دفع ادرار دارم بعدش احساس سوزش در ناحیه آلت دارم که حدود نیم ساعت ممکنه طول بکشه، اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ميل كنيدده روز

 • تصویر کاربر مصطفی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من اقای ۶۲ ساله ام ۱۵ سال پیش تومور مثانه داشتم که با شیمی درمانی و سیستوسکوپی برطرف شد و هر سال ۱ بار سیستوسکوپی میرم که دکتر میگه مشکلی ندارم ولیهنوز سوزش ادرا وتکرر ادراردارم نمیدونم چیکار کنم ازمایشهای زیادی انجام دادم شما گفتید روزی یک قرص وزیکر مصرف کنم من ۱۰ روز مصرف کردم کمی بهتر شدم ولی احساس میکنم ادرارم خوب تخلیه نمیشه باقطع دارو مجدد سوزش دارم چیکارکنم لطفا راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

 • تصویر کاربر یاسین پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  باعرض سلام خدمت شما چند روزی هست که من سوزش ادرار دارم و عالتم التهاب داره بنده متاهل هستم و اولین بارم هست که این مشکلو پیدا کردم ادرارم هم طبیعی هست بجز سوزش خارش والتهاب مشکل دیگری ندارم میخواستم از اقای دکتر خواهش کنم که منو راهنمایی کنید وبرام دارویی تجویز کنید که زود از این وضعیت بیرون بیام با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ميل شود ده روز

 • تصویر کاربر هومن دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  عرض سلام و ادب جناب دکتر. من حدود ۳۲ سال سن دارم.
  حدود ۱ ماه پیش دچار خارش و التهاب در انتهای آلت و همچنین تیر کشیدن سر آلت شدم. حس سنگینی زیر نافم داشتم. تکرر پیدا کردم و سوزش خفیف ادرار حس میکردم، مخصوصا صبح‌ها... حتی یکی دوبار پیش اومد که چند ساعت ادرار نکرده بودم، بعد از رفتن به دستشویی حس می‌کردم اول در حد یک ثانیه، فشار ادرار داره ترشحات.یا عفونتی رو خارج میکنه و حتی شاید ادرار دوشاخه هم می‌شد ولی سریعا بعدش راحت ادرار رو به حالت عادی و همیشگی تخلیه می‌کردم. ادرارم نه رنگ عجیب داشت، نه بوی عجیب و نه هیچ مشکل دیگه. پیش میومد که گاهی انتهای ادرارم هم قطره‌ای خارج می‌شد. البته در کلا علائمم شدید نبود که زمین‌گیرم کنه، ولی بشدت روی روحیه‌ام تاثیر گذاشت. تو همون روزها یک بار هم پیش اومد که چند ساعت پیاده‌روی کردم و بیضه‌م دچار التهاب شد که با استراحت، التهاب خوابید. به دکتر مراجعه کردم. آزمایش ادرار و سونوگرافی انجام دادم و کاملا نرمال بود. دکتر شک به بیماری مقاربتی داشتن و حدود دو هفته آنتی‌بیوتیک مصرف کردم: سفتریاکسون، آزیترومایسین، داکسی‌سایکلین و سیپروفلاکسین.
  ناگفته نمونه که دکتر زنان برای همسرم تست تجویز کردن و دو مورد "مایکوپلاسما جنیتالیوم" و "اوره آپلاسما پارووم" مثبت بودن.
  با مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها بهتر شدم و تقریبا همه علائم از بین رفتن...
  اما چند روز پیش مجدد علائمم برگشت؛ البته نه به شدت قبل!
  متاسفانه عادت بد خود ارضایی هم دارم که خیلی در تلاش برای ترکش هستم و بدتر از اون اینکه، گاهی اوقات سریع هم منی رو تخلیه نمی‌کنم و خودم متوجه میشم که حین این طولانی کردن انزال، به پروستاتم خیلی فشار میاد.
  دقیقا یک روز قبل از اینکه علائمم برگرده، بعد از یک مدت طولانی، به همین شکل خودارضایی کردم.
  واقعا از نظر روحی بهم ریختم و زندگیم دچار اخلال شده...
  واریکوسل معمولی و بدون درد هم دارم که قبلا بهم گفته بودن نیازی به عمل نیست.
  ممنون از توجهتون
  1. تصویر کاربر هومن یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   چیزی که بیشتر از همه اذیتم میکنه سوزش و خارش داخل مجاری و نوک آلته. انگار که داخل مجاری عفونت یا التهاب یا زخم باشه. البته مشکل خون و اینچیزا ندارم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز و روزي يكعدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز وروزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ایمان دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من طی 17 روز قرص سیفیکسیم 400(روزی 1عدد) به همراه فنازوپیریدن(هر8ساعت) برای سوزش ادرارم استفاده کردم که خیلی نسبت قبل بهتر شدم ولی هنوز کمی سوزش دارم و کامل بهبود پیدا نکردم ازمایش ادرار ندادم بخاطر شرایط کرونا
  متاسفانه دچار شقاق هم هستم که درحال درمان هست
  میخواستم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر ایمان شنبه ۲۳ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   و اینکه سوزش فقط موقع ادرار نیست بیشتر بصورت رندوم رخ میده و از بیضه تا نوک الت یه مقدار سوزش دارم
  2. تصویر کاربر ایمان یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   ؟
  3. تصویر کاربر ایمان دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   دکتر اگه میشه راهنمایی کنید
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك ١٠٠ استعمال كنيد ده روز

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام دکتر،من ۳۹ ساله هستم
  امروز صبح در رختخواب بودم کمی ادرار ازم دفع شد
  رفتم سرویس بهداشتی ادرارم با سوزش بود و با تکرر
  چند ماه پیش سنگ کلیه داشتم که با مصرف دارو رفع شد
  دردی نداشتم ولی ادرارم بوی تندی داشت از ۲ روز قبل
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر آرین جمعه ۸ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  با سلام. جوانی هستم ۳۵ ساله. ۶ ماه پیش احساس سوزش خفیف و منقطع داشتم. که پس از مدتی به صورت پیوسته درومد. ازمایش های کشت ادرار و خون و psa و همچنین سونوی کلیه و مثانه و پروستات انجام دادم که همه نرمال بودن. البته ناگفته نماند که قبل تر از این اتفاق،رابطه مقعدی محافظت نشده داشتم. نظر دکترها به پروستات بود که انتی بیوتیک های مختلفی از جمله آزیسترومایسین، سفالکسین،سیپرو فلاکسسین، افلوکساسین و دو سه مورد دیگه مصرف کردم که اثر بخش نبودن. حتی الپروزولام هم دو هفته هر شب مصرف کردم که بازم اثری نداشت. مصرف اب رو هم زیاد کردم و از نظر اسیدی بودن مواد غذایی و نوشیدنی کاملا مراعات کردم ولی تغییری حاصل نشد.جریان ادرار مثل قبل و خوب و بدون درده. موققع استمنا هم درد و مشکلی ندارم. شب که می خوابم تا صبح مشکلی ندارم. اما صبح ها بعد از ادرار این حس سوزش پدیدار می شه. خودم احساس می کنم اون نقطه که عمل قطع و وصل کردن جریان ادرار رو انجام می ده دچار سوزش می شه (البته یه حسه). اگر خط وسط بین پاها که از مقعد شروع و به کیسه بیضه می خوره رو در نظر بگیریم،گه گاه حد فاصل از کیسه بیضه تا وسط این خط، از سمت داخل بدن ، درد خفیفی (مانند حس له شدگی) دارم. دکتر دیگه مستاصل شدم. ممنون می شم کمک و راهنمایی یفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر اهور جمعه ۸ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید مدت دوهفته است که دچار سوزش بعد از ادار در ناحیه آلت بخصوص قسمت سر آن می باشم دکتر رفتم آزمایش ،سونو گرافی و عکس رنگی انجام شد به غیر از کیست مادر زادی در پرستات چیز خاصی مشخص نبود داروی سیپرو فلکساسین و دیکلو فنات و ایمی پرامین تجویز شد که تاثیری ندارد البته همورئید هم دارم که همزمان عود کرده است خیلی اذیت می کند لطفا دستور فرمایید علت چی و چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد

 • تصویر کاربر رحمان پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام دکترجان ۵۸ساله هستم تقریبا۳سال است سوزش دارم بعضی موقع مشروبات استفاده میکنم خون میادازمایش پروستات چندین بارانجام دادم الت کوچک شدهوبویبدی هم بدی درادرارم هست ادرارم کنترل ندارم راهنمایی کنید سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)

   بايد سيستوسكوپي كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر