درمان بی اختیاری ادرار در مردان و زنان جوان

۵% درصد جمعیت دنیا مبتلا به بی اختیاری ادرار هستند. معمولا پزشکان درمان بی اختیاری ادرار را با روش های ساده شروع می کنند. اولین روش درمان بی اختیاری ادرار تغییر و اصلاح روش زندگی روزانه و تقویت عضلات کف لگن می باشد.

بی اختیاری ادراری در هر گروه سنی، از بچه­ تا مرد و زن در سنین بالا دیده می­ شود. با افزایش سن احتمال ابتلا به بی اختیاری ادراری نیز افزایش می یابد.

تخلیه ادرار از مثانه بطور طبیعی در روز و شب تحت کنترل و نظارت مرکز ادرار در مغز، نخاع شوکی، مثانه، حلقه عضلانی در مجرا (اسفنگتر خارجی کنترل ادرار) و عضلات کف لگن می باشد.

وقتی مثانه از ادرار پر می شود و فرد احساس ادرار کردن پیدا می کند، مرکز ادرار در مغز با ارسال پیام که از طریق نخاع شوکی به مثانه منتقل می شود، مثانه منقبض شده، سپس حلقه غضلانی مجرا و عضلات کف لگن شل شده و ادرار کاملا تخلیه می شود. هر گونه ضایعه در هر قسمت از اعضاء فوق باعث بی اختیاری ادرار می شود.

علیرغم اهمیت بیماری بی اختیاری ادرار، کمتر به این بیماری و روش های درمان آن پرداخته شده است. در این مقاله بطور خلاصه ضمن تقسیم بندی انواع بی اختیاری، اشاره کوتاهی به درمان آن خواهد شد.

ضعیف شدن عضله مثانه بدنبال انسداد مجرا، به علت بزرگی پروستات ، بعد از عمل ممکن است باعث بی اختیاری شود. حاملگی و زایمان های متعدد باعث ضعف عضلات کف لگن و بی اختیاری ادرار می شود. بر حسب اینکه ضایعه در کدامیک ازقسمتهای فوق باشد، نوع بی اختیاری ادرار فرق خواهد داشت.

درمان بی اختیاری ادرار

 اکثر بیماران بعلت خجالت مسائل خود را از بستگان و اطرافیان مخفی می کنند و به پزشک مراجعه نمی کنند، در حالیکه مراجعه به پزشک اولین قدم برای کمک گرفتن می باشد.

دور از خجالت و بی پرده باید مشکل خود را با پزشک در میان گذاشت و بگویید که مشکل مثانه دارید. سوالات پزشک از شما این است که، چه مدتی است که مشکل دارید و به چه صورت می باشد و تا چه اندازه بی اختیاری ادرار باعث اختلال در زندگی شما شده است. در اکثر بیماران با تربیت مثانه، ورزش برای تقویت عضلات کف لگن (KEGEL EXERCISE) و اصلاح روش زندگی، بهبودی و درمان بی اختیاری ادرار ظرف چند هفته بدست می آید.

انواع بی اختیاری ادراری

 

✅ درمان بی اختیاری ادرار نوع استرس sui 

این نوع بی اختیاری ادرار، خروج غیر ارادی ادرار با فعالیت هایی که باعث افزایش فشار روی مثانه و شکم شود و یا با سرفه، خندیدن و عطسه کردن بوجود می آید. این نوع بی اختیاری شایع ترین نوع بی اختیاری می باشد. ۱۵ میلیون نفر در ایالات متحده به این نوع بی اختیاری ادرار مبتلا هستند. این نوع بی اختیاری در هر سنی در زندگی اتفاق می افتد.  در خانم های یائسه به علت قطع ترشح استروژن از تخمدان ها، از علل دیگر آن می باشد. این نوع بی اختیاری در زنان بیشتر از مردان و در جوانان و افراد میانسال بیشتر دیده می شود.

در بسیاری از مردان هم بعد از عمل پروستات دیده می شود که معمولا ۱ تا ۲ ماه بعد از عمل بهبودی حاصل خواهد شد. درمان بی اختیاری ادرار نوع استرس ، تقویت عضلات کف لگن، گذاشتن یک حلقه ( PE SSARY ) در واژن که باعث می شود مجرا در حالت اولیه خود قرار گیرد، می باشد. تزریق بعضی مواد به داخل گردن مثانه و یا اسفنگتر خارجی تا حدی کمک کننده است. بالا کشیدن مجرا و مثانه از اهداف دیگر درمانی می باشد.

بی اختیاری

✅ درمان بی اختیاری ادرار سریع به توالت رفتن urgency

قبل از رسیدن به توالت دچار بی‌اختیاری ادرار می‌شوند. در سکته مغزی- آسیب عصب مثانه، دیابت، پارکینسون دیده می‌شود.

شایع‌ترین علت این نوع بی‌ اختیاری انقباضات نامناسب مثانه می‌باشد که علت آن پیام‌های عصبی غیر طبیعی است که باعث اسپاسم مثانه می‌شود.

بعضی غذاها و داروها (مثل داروهای مدر) یا حالت‌های عصبی و عاطفی مثل اضطراب باعث بدتر شدن این وضعیت می‌شود.

هیپرتیروئیدیسم (پر کاری تیروئید) و دیابت کنترل نشده، می‌تواند این نوع بی‌ اختیاری را بدتر کند. انقباضات غیر ارادی مثانه می‌تواند به علت آسیب عصب مثانه یا نخاع یا مغز باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار زودگذر transient

این نوع بی اختیاری ادرار زود گذر بوده و معمولا به علت یبوست های شدید که باعث تحریک یا التهاب مثانه، مجرا و واژن می شود و یا کسانی که از عمل جراحی در حال بهبودی هستند، دیده می شود. بعضی داروهای خواب آور و داروهای زیادکننده ادرار(مدر) باعث آن می شود. در این نوع درمان بی اختیاری ادرار شامل بهبودی یبوست و قطع داروها می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار توتال

دائم و بدون کنترل می‌باشد. علل شامل ارتباط بین مثانه و واژن، ضایعات نخاع شوکی، بیماری ام. اس، افسردگی، بیماری قلبی و آرتریت می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار جسمی پزشکی

برعکس سایر فرمهای بی اختیاری ادرار، در اینجا هیچگونه بیماری در مغز یا سایر قسمت های سیستم دستگاه ادراری وجود ندارد، بلکه بی اختیاری ادراردر فرد به علت عوامل و مشکلات پزشکی است که در فرد وجود دارد. فردی که دچارآرتریت زانوها بطور شدید یا دچار زوال عقلانی (DEMENTIA ) می باشد، قادر نیست خود را به موقع به توالت برساند و دچار بی اختیاری ادرار می شود. این نوع بی اختیاری ادرار درافراد پیرشایع می باشد و دربیماری هایی نظیرآلزایمر، پارکینسون و آرتریت دیده میشود. درمان بی اختیاری ادرار شامل درمان داروئی و روان درمانی می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار مخلوط (MIXED)

بیشتراوقات فردممکن است دچار دو نوع بی اختیاری ادرار استرس و URGE (سریع به دستشوئی رفتن) باشد. عواملی که در بی اختیاری استرس و URGE درگیر هستند، در اینجا نیز دخالت دارند. ضعف عضلات کف لگن فرد را مستعد به این نوع بی اختیاری می کند. در این نوع درمان بی اختیاری ادرار فیزیوتراپی، درمان عفونت ادراری و داروئی ضداسپاسم مثانه می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار مخلوط (MUI)

استرس + سریع ادرار کردن. معمولا این نوع بی‌ اختیاری مخلوط در زنان دیده می‌شود.

✅ درمان بی اختیاری ادرار لبریز 

وقتی مثانه بطور کامل تخلیه نشود وگاهی مثانه پر از ادرار شود، بعلت لبریز شدن ( OVERFLOW INCONTINENCE )  مثانه ادرار خارج می گردد. در بیشتر اوقات فرد حس نمی کند مثانه وی پر از ادرار است و بدون آگاهی وی خارچ می شود. این نوع بی اختیاری ادرار در زن و مرد دیده می شود ولی این بی اختیاری در مردان بیشتر است. شایع ترین علت آن در مردان ، بزرگی پروستات می باشد و هرچه انسداد ناشی از بزرگی پروستات طولانی تر شود، مثانه حجیم تر و بزرگتر شده و پر از ادرار می شود، در این حالت چون به مدت طولانی مثانه با انسداد رو به رو بوده و پر از ادرار می باشد، قدرت انقباضی خود را از دست می دهد و بعد از رفع انسداد و خارج کردن پروستات بیمار ممکن است قادر به ادرار کردن نباشد و گاهی دچار بی اختیاری ادرار بعد از عمل می شود.

بی‌ اختیاری ادرار در زنان

‼️ بی‌ اختیاری ادرار بیماری نمی‌باشد، بلکه علامت بیماری است. اولین قدم برای بهبودی و تسکین آن ویزیت توسط متخصص ارولوژی است که در زمینه درمان تجربه دارد و بداند چه نوع بی‌ اختیاری را به آن مبتلا هستید.

بی‌ اختیاری ادرار در زنان

یکی از علائم پراضطراب و خجالت آور و پردردسر که بسیاری از خانم‌ها به آن مبتلا هستند، بی‌ اختیاری ادرار در زنان می باشد ، بی‌ اختیاری در خانم‌ها انواع مختلف دارد. یکی از انواع آن بی‌ اختیاری استرس نامیده می‌شود و نام دیگر آن SUI می‌باشد، بر حسب شدت بی‌ اختیاری این نوع را به درجه ۱ تا ۳ یا به گرد ۱ تا ۳ تقسیم‌بندی می‌کنند.

بعضی از خانم‌ها با توصیه متخصصان زنان با ترمیم سیستوسل یا رکتوسل و به طور کلی واژینوپلاستی زیر بار چنین اعمال جراحی برای بهبودی بی‌ اختیاری ادرار می‌روند و متحمل هزینه‌های هنگفت می‌شوند، در حالیکه این اعمال جراحی هیچ گونه نقشی در بهبودی بی‌ اختیاری ادراری در زنان ندارد و گاهی آن را تشدید می‌کند.

معمولا بی‌ اختیاری گرد یا درجه ۱ و ۲ با تغییر روش زندگی (Life style) و ورزش عضلات پرینه (عضلات دستگاه تناسلی) و سایر راهکارهای درمانی بهبودی حاصل می‌شود. انجام تست نوار مثانه (مطالعه یورودینامیک) یکی از اصولی‌ترین روش‌هایی است که باید برای تشخیص انجام شود. در این حال معاینه دقیق و انجام تست BONY از سایر موارد تشخیصی می‌باشد.

افراد مبتلا به این نوع بی‌ اختیاری زنان جوان هستند که معمولا دارای چند فرزند می‌باشند و به دنبال حاملگی‌ های متعد عملکرد زاویه گردن مثانه مختل گردیده است. در بی‌ اختیاری درجه ۳ معمولا عمل جراحی با روش‌های جدید خوشبختانه قابل درمان می‌باشد.

بی‌ اختیاری ادرار در مردان

BPH (بزرگی پرستات خوش خیم). پروستات به طور شایع با افزایش سن بزرگ می­ شود، این حالت بزرگی خوش خیم پروستات نامیده می­ شود. وقتی پروستات بزرگ می­ شود ضمن فشار آوردن به مجرا خلفی، مجرای خروجی ادرار را تنگ می کند و در این حالت مانعی در مقابل مثانه برای تخلیه ادرار می ­شود و باعثت عدم کنترل ادرار در مردان خواهد شد این مورد یکی از علتهای اصلی عدم کنترل ادرار در مردان می باشد.

بی اختیاری ادرار در مردان

هیپر پلازی خوش­خیم پروستات و علائم مربوط به آن شامل تکرر ادرار، کاهش فشار ادرار و بی اختیاری ادرار، قبل از ۴۰ سالگی بندرت اتفاق می­افتند، ولی بیش از نیمی از مردان در سن ۶۰ سالگی و ۹۰ درصد در سن ۷۰ – ۸۰ سالگی درجاتی از علائم ادراری ناشی از بزرگی پروستات را تجربه خواهند کرد. این بیماران از قطع و وصل ادرار، ادرار قطره قطره و بی­ اختیاری ادرار قبل از رسیدن به توالت، نیز رنج می برند.

عمل رادیکال پروستاتکتومی برای درمان سرطان پروستات. بعضی از این بیماران بعد از عمل دچار اختلال جنسی و بی­ اختیاری ادراری می­ شوند.

لذا نتیجه‌گیری این است که تشخیص کمتر، درمان کمتر و ادامه بیماری، این بیماری در هر دو جنس مرد و زن اتفاق می‌افتد. هر چه سن بالاتر می‌رود بیشتر می شود. در زنان طبق گزارشات متعدد از ۳ تا ۴۳ درصد می‌باشد.

نکات مهم  درمان بی اختیاری ادرار

اگرمثانه  شما خالی باشد، هرگز دچار بی اختیاری ادرار نمی شوید. قبل از اینکه  احساس سریع به توالت رفتن پیدا کنید، مثانه خود را تخلیه کنید، بنابراین دچار حالت URGE  نمی شوید. اگر فکرمی کنید هر ۳ ساعت دچار URGE می شوید، شما هر دو و نیم ساعت یک بار ادرار کنید. سعی کنید دفعات ادرار کردن را زیادتر کنید، که دچار URGE نشوید، به این حالت تربیت مثانه گویند. این هفته هر ۲ ساعت ادرار کنید، هفته بعدهر ۵/۲ ساعت یک بار ادرار کنید.

گذاشتن PESSARY  درواژن، تا حد زیادی از بی اختیاری ادرار در زنان جلوگیری می کند. اغلب برای زنان تامپون توصیه می کنند. روزانه ۲ بار تامپون را تعویض کنید تا مانع از سندرم یا بیماری شوک سپتیک(عفونی) نشوید. چاقی درایجاد بی اختیاری استرس موثر است. پس کاهش وزن باید صورت گیرد.

از خوردن مواد کافئین دار، داروهای ضد افسردگی، آرام بخش ها و الکل خودداری کنید. ورزش عضلات کف لگن و تقویت آنها در درمان بسیاری موثر است. یک مثانه بی اختیار چنان مسئله پیچیده ای نمی باشد. روشهای ساده برای خوب شدن وجود دارد. تزریق مواد در گردن مثانه و اسفنکتر خارجی تا حدی در درمان موثر است.

بالا بردن گردن مثانه با روش های جراحی بالا بردن گردن مثانه در زنان موثر می باشد. مردان بیشتر مبتلا به بی اختیاری ادرار و URGE می شوند. هر چه سن بالا می رود، مثانه و حلقه عضلانی مجرا(اسفنکتر خارجی) ضعیف می شود و بی اختیاری ادرار ایجاد می شود، که یک وضعیت از دوران پیری می باشد.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

9+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام موقعی که میخواهم بخوابم چه روز و چه شب بعد از یکی دو ساعت از درد مثانه و فشار بر مثانه از خواب بیدار میشوم با اینکه میدانم ادرارم خیلی کم هستش ولی باید برای دفع ادرار به دستشوی برم بعد از تخلیه اگر بخواهم بخوابم باز هم بعد از چند ساعت از درد مثانه از خواب بیدار شده باید تخلیه ادرار انجام بدم با اینکه ادرار با تاخیر و بسیار کم در حد چند سی سی هستش ولی با این همه بعد از تخلیه از درد مثانه راحت میشوم اگر باز هم بخواهم بخوابم این چرخه ادامه خواهد داشت اگرنخوابم مشکلی نخواهم داشت(یکبار تا 6 صبح بیدار ماندم اصلا احساس ادرار نداشتم ساعت 6 خوابم برد ساعت 7 از درد مثانه بیدار شدم) لازم به توضیح هستش 4 ساعت قبل از خواب شبانه مایعات مصرف نمیکنم باز هم همان مشکل پیش میاید (اندازه پروستات 20 سه بار سونوگرافی انجام دادم همه چیز نرمال هستش داروهای زیادی هم به پیشنهاد دکترا مصرف کردم ولی نتیجه ای نگرفتم) پای بیقرار در پای چپ دارم و از لحظه ای که چشمهایم را میبندم تا زمانیکه بیدار میشوم خواب میبینم . این مطالب را گفتم شاید مشکل من ربطی به این موضوعات داشته باشد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 3 روز پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك و يك عدد قرص ده ميلي گرم وزيكر ميل كنيد دو هفته

 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من 35سالمه 14ساله ضایع نخاعی هستم سوندفولی دارم از کاندوم هم استفاده میکردم ولی خسته شدم از هردوشون ازعفونت و تب ولرز خواستم بدونم کاری میشه برای من انجام داد باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش)

   متاسفانه كاري نمي شود كرد

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  درود فراوان بر جناب آقای دکتر
  بنده شب ها موقع خواب بعد از ادار به چند دقیقه نمی‌کشد دوباره باید به دستشویی مراجعه کنم تا چند قطره ادار خارج شود و گاهی به 5 بار پشت سر هم می‌کشد تا کامل تخلیه شود و موقع دفع مدفوع چون فشار زیادی میاد احساس میکنم کل ادار خارج می‌شود که داری حرارت زیادی نسبت به ادرار های قبلی هست
  سپاسگذارم از پاسخ شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 3 روز پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

 • تصویر کاربر رحیم یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر من اقایی۳۳ ساله هستم نزدیک سه ساله که تکرر ادرار دارم در روز نزدیک بیشتر از ده بار و در شب دوبار به دستشویی میرم عکس برای تنگی مجرا گرفتم که خوب بود سونو هم برای بزرگی پروستات اونم نرمال بود حجم ادرار و شدت دفعش کم هست و این موضوع زندگیم به هم ریخته لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم به مدت يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر احسان یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام 17ماه پیش تنگی مجرای ادرار داشتم سیستوسکوپی کردم تا دو هفته هم سوند داشتم بعد درش آوردم با گذشت 17ماه از اون عمل ،الان فشار ادرارم کم شده ولی چیزی که خیلی نگرانم میکنه اینه که بعضی وقتهادر انتهای ادرارم لخته خونی وجود داره یا اینکه بعضی وقتها آخر ادرارم یکی دو قطره ادرار خون آلود دارم میخاستم نظرتون رو بدونم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش)

   عكس مجرا گرقته شود

 • تصویر کاربر نیلوفر چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر قوامی
  باسلام و احترام
  بنده بخاطر دردی که در ناحیه کلیه چپم داشتم به متخصص ارولوژی مراجعه کردم که فرمودند باید سونوگرافی انجام دهم.
  جواب سونو را گرفتم و همه چیز خوب و نرمال بود، جزء یک مورد که نوشته:
  Fullness مشهود در سیستم PC دو طرف به دلیل Over hydration و مثانه متسع به نظر می‌رسد.
  دقیقاً من چه بیماری دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 3 روز پیش)

   مورد مهمي نيست

 • تصویر کاربر حیدری دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید، من اندازه گیری دقیق بلد نیستم نمیدونم از کجا باید اندازه بگیرم دقیقا، خواستم بدونم از عکس مشخص میشه؟یه تعداد عکس در حالت نعوظ فرستادم. ممنون میشم راهنمایی کنید, میکروپنیسه؟وضعیت نادره؟
  میخوام ازدواج کنم امکان مراجعه حضوری ام ندارم، این طول نرماله برای اینکه ازدواج کنم؟
  حقیقت رو بگید ممنونم
  5 تا عکسه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 6 روز پیش)

   ألت طبيعي است

  2. تصویر کاربر حیدری دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 6 روز پیش)
   پس با این طول میتونم ازدواج کنم دکتر؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 5 روز پیش)

   بله ازدواج كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Bm دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشین بنده ۲۰سالمه و پسرم
  درگذشته خودارضایی مکرر میکردم و یه مدتی گذاشتمش کنار و یه شب در حال جنب شدن مقدار کمی از منی خارج شد و باقی آن در مجاری باقی موند و دراون زمان بافشار منی رو خارج میکردم و روان بود( پزشک عمومی رفتم گفت منی به علت بلوغه).اما مدتی بعد که الان باشه متوجه شدم که منی خود به خود ساخته میشه و وارد مجاری ادراری میشه و دیگه جنب نمیشم این مایع جلوی ادامه ادرارو میگیره و بخاطر این موضوع مجبور شدم بعضی از اوقات دوباره خود ارضایی میکنم تا این مایع منی خارج بشه ولی باز هم هنگام انزال مقدار کمی در حد چند قطره منی خارج میشه و بقیه مایع میمونه تو مجاری و سر الت به همراه اندازه کوچیکی از بدنش هنگام انزال بیحس میشه و یه جورایی خشک میشه .ادرارمو اگه فشار نیارم خیلی کم میاد و قطره ای (اون ترشحاتم توش نقش داره) باید تیکه به تیکه فشار پشتش باشه تا ادرار بیاد ودر آخر کار(در دفعات آخر فشار) که می‌خوام ادرار کامل خارج شه مایع منی هم با هاش میاد تو مجاری در نهایتم به علت این مایع( که از انزال قبل مونده یا جدیدساخته میشه و میادتومجاری) بقیه ادرار خارج نمیشه اگه هم بشه(قطره ای و باریک وبسیار کم در حد چند قطره) و ادرار پشت مایع منی محبوس میشه و این مایع نمیزاره ادرار خارج شه. (خوب حسش میکنم) و وقتی از دستشویی میام بیرون دوباره حس تخلیه ادرار میاد مثل اینکه(( مایع میره عقب و ادرار میاد جلو)) و به علت طولانی شدن دستشوییم قبل از خواب شب و خسته شدنم
  وکم کردن حس ادرار قرص خواب میخورم تا به خواب برم.
  در ضمن این ترشحاتو از این جهت اطمینان دارم که منی است که بعضی وقتا هنگام تخلیه ادرار بیرون میاد و سفیده ثانیادر اوقاتی حالت شق شدگی به الت میده و ثالثا جنبه تحریکی داره که منو مجبور کرده خود ارضایی کنم .
  دکتر دارویی میخواستم که این ترشحات منی رو کامل خارج کنه یا کلان ترشحاتی ساخته نشه ..و جریان روون شه..
  1. تصویر کاربر Bm چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش)
   دکتر کی جواب میدین؟
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱ خرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   بايد مجرا با دستگاه ديده شود

  3. تصویر کاربر Bm پنجشنبه ۱ خرداد ۹۹( 1 هفته پیش)
   سونوگرافی کردم
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 5 روز پیش)

   اين حالت طبيعي است و زود گذز مي باشد نگران نباشيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۱ خرداد ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من‌ ۳۰ سال سن دارم و مشکل نعوظ دارم و با استفاده از سیلدینافیل ۱۰۰ تقریبا مشکل رو حل میکنم و چند مدتی هست که ادرارم خیلی نازک شده و زود زود میاد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱ خرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد ده روز 

 • تصویر کاربر مونا پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام خدمت آقای دکتر.مثانه من موقع ادرار کامل تخلیه نمیشه و بعد خروج از دستشویی هنوز احساس ادرار دارم و چند قطره بی اختیار بعداز پاشدن خارج میشه.موقع ادرارکردن خودبخود قطع میشه و حتی با فشار هم خارج نمیشه و خیلی در طول روز دستشویی میرم تقریبا هر دوساعت یکبار.من ۳۰ سالم هست و یکبار زایمان طبیعی داشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر