عدم خروج منی و انزال بعد از رابطه جنسی

“چرا آب من نمیاد؟” امروزه برخی از مردان با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند. عدم خروج منی یا انزال ممکن است با لذت جنسی (orgasm) همراه باشد یا نباشد. این مشکل از علل نادر در ناباروری می‌‌باشد. عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان که در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود.

این بیماری با برگشت منی به  داخل مثانه که علل دیگری در ایجاد آن دخالت دارد، اشتباه گرفته می شود. از علل برگشت منی به داخل مثانه، می‌توان عمل پروستات و گردن مثانه و بعضی داروها که برای درمان دارویی پروستات خوش خیم استفاده می‌شود نام برد. برای تشخیص برگشت منی به داخل مثانه می‌توان از آزمایش ادرار بعد از عمل جنسی و وجود نطفه یا اسپرم در آزمایش کمک گرفت

انواع مختلف عدم خروج منی

عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود. این بیماری مادام‌العمری یا اکتسابی می‌باشد و می‌تواند از علل ناباروری باشد و یک اختلال مهم و قابل توجه می‌باشد.

✔ به طور گسترده و وسیعی حس سلامت عمومی و قوه ادراک و آگاهی از رضایت جنسی زندگی را تحت تاثیر می‌‌گذارد.

✔ انواع مختلف عدم خروج منی ناشی از عوامل سایکولوژیک (روانی)، بیماری‌ها و دارو می‌باشد.

✔ انسان پیوسته با مسائل مربوط به انزال و یا مایع منی درگیر بوده این مسائل شامل رنگ، بو، مقدار، قوام و فشار انزال بوده است. کیفیت کل منی در انسان در دوره و طول زندگی فرض شده، اگر چه این فرضیه یا تئوری مشخص نشده است.

نطفه انسان اولین بار در سال 1674 توسط میکروسکوپ در مایع منی (انزال) دیده شد و به طور علمی این که قادر به حاملگی می‌‌باشد که در سال 1779 ثابت شد.

عدم خروج منی

اختلالات شایع عدم خروج منی و انزال

 • زود انزالی
 • انزال دیررس
 • برگشت منی به داخل مثانه
 • قطع و عدم انزال

عدم خروج منی اگر به علت سایکولوژیک باشد، معمولا همراه با لذت جنسی (اورگاسم) نمی‌باشد. گاهی فرد مبتلا با یک زن بعد از عمل جنسی دچار عدم خروج منی می‌شود ولی با زن دیگر ممکن است این اتفاق پیش نیاید و ممکن است همین فرد بعد از انجام استمناع (خود ارضایی) منی از وی خارج شود.

در مواقعی که فرد تحت تاثیر استرس شدید است، ممکن است این حالت اتفاق افتد. عدم انزال توتال زمانی است که در هیچ وضعیتی بعد از عمل جنسی انزال صورت نمی‌گیرد.

عدم انزال وضعیتی که در بالا به آن اشاره شد، زمانی است که منی از فرد بعد از یک عمل جنسی خارج می‌شود و در هنگامی که تحت شرایط اضطراب و استرس می‌باشد، بعد از عمل جنسی منی خارج نمی‌گردد. در نوع توتال در هیچ شرایطی حتی موقع خواب انزال خارج نمی‌گردد که در اینجا سناریو مربوط به مسائل سایکولوژیکال بوده و ارتباطی به بیماری ام.اس (M.S) یا ضایعه نخاع شوکی ندارد.

علت نیامدن اب مردان

پزشکان عوامل مختلفی را شناسایی کرده اند که ممکن است بر انزال تأثیر بگذارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

✅ بالا رفتن سن

ممکن است انزال انسان با افزایش سن از نظر قدرت و حجم کاهش یابد. پزشکان غالباً این را به سطح پایین تری از هورمونهای جنسی مرد نسبت می دهند.

✅ الکل

نوشیدن الکل ممکن است جریان خون داخل آلت تناسلی را کاهش داده و سیستم عصبی مرکزی را تحت فشار قرار دهد. این ضربه ها منجر به کاهش هیجان جنسی می شوند.

✅ آسیب عصبی

آسیب به اعصاب نخاع ، مثانه یا سایر نواحی که بر انزال تأثیر می گذارد می تواند بر جریان مایع منی تأثیر بگذارد.

✅ دیابت

مردان مبتلا به دیابت ممکن است مستعد ابتلا به مشکلات عصبی ناشی از انزال باشند.

✅شرایط پروستات

بزرگ شدن سرطان پروستات یا سرطان پروستات می تواند بر انزال تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، افرادی که جراحی پروستات انجام داده اند ممکن است به دلیل آسیب عصبی ناشی از جراحی دچار تغییر در انزال شوند.

✅ عوامل جنسی

پوزیشنی که فرد هنگام انجام رابطه جنسی اتخاذ می کند و یک دوره کوتاه تحریک جنسی ممکن است بر شدت ارگاسم آنها تأثیر بگذارد.

عوامل مهم روانی عدم خروج منی و انزال

علت نیامدن اب مردان در زمینه روانی بیشتر میتواند موارد زیر باشد:

 • عقاید مذهبی شدید
 • اضطراب
 • استرس
 • عدم جذابیت و عاطفی جنسی به همسر
 • ناآگاهی و رفتار در خصوص رابطه جنسی
 • سطح پایین تمایل جنسی
 • ترس از حاملگی

عدم خروج منی

تامسولوسین و انزال

گاهی یکی از عوارض جانبی تامسولوسین میتواند انزال غیرطبیعی و کاهش میل جنسی باشد.

بیماری‌های زمینه‌ای

 • بیماری ام.اس (S)
 • ضایعه نخاع شوکی
 • انسداد خارج کننده ترشحات منی در مجرا
 • بیماری دیابت نوع 2
 • جراحی شکم- لگن (مثل پروستات- مثانه)
 • پروستاتیت

خروج ترشحات به مجرا

یک جزء اصلی انزال یا خروج منی بعد از عمل جنسی، امیشن (Emission) می‌باشد که بعضی عوامل نظیر بیماری‌های اورگانیک، انسداد، بیماری روانی یا داروها باعث اختلال خروج یا امیشن می‌گردد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مجاری خارج کننده ترشحات پروستات یا کیسه‌های منی به علت عمل جراحی پروستات با لیزر یا مادرزادی مسدود باشد.

هیچگونه ترشحی وارد مجرا نمی‌گردد که باعث انزال شود. چنانچه فردی دچار مسائل روحی- روانی باشد ممکن است ترشحات پروستات و کیسه‌های منی وارد مجرا نشود که به آن Dry Ejaculation می‌گویند. بعضی داروها که برای درمان پروستات خوش خیم در افراد استفاده می‌شود مانع خروج ترشحات پروستات، کیسه منی به داخل عدم انزال مجرا شده و در نتیجه انزال صورت نمی‌گیرد.

از بیماری‌ها می‌توان به بیماری دیابت نوع 2 اشاره کرد، که باعث پدیده فوق می‌شود. اعمال جراحی لیزر پروستات یا روش عمل دیگر پروستات (رزکسیون پروستات)، عمل جراحی سرطان بیضه و مثانه باعث انسداد داکت‌های خروجی ترشحات به مجرا شوند. بیمارانی که مبتلا به سرطان پروستات هستند و تحت درمان با هورمون می‌باشند، دچار عدم انزال می‌شوند. افراد دچار ضایع نخاعی (SCI) نیز دچار عدم انزال می‌شوند ولی اورگاسم در آن ها وجود دارد. 60 درصد افرادی که دچار ضایعات نخاعی هستند دارای انزال می‌باشند.

10 علت اصلی انزال دردناک در مردان

انزال خشک (Dry Ejaculation)

در این گروه افراد، ناتوانی فرد در ایجاد انزال است که می‌تواند همراه با اورگاسم باشد یا نباشد. علت اصلی آن عدم خروج ترشحات از پروستات، کیسه‌های منی و VAS به داخل مجرا می‌باشد.

این بیماری علاوه بر ناباروری مردان باعث مشکلات و اثرات منفی روحی- روانی در مرد شده و باعث استرس و مسائل عاطفی و اعتماد به نفس شود، به طوری که بعضی مردها کاملا از اعمال جنسی خودداری و جلوگیری می‌کنند.

این بیماری ثانوی بستگی به عوامل زیر دارد:

 • مهار عمل جنسی که رضایت جنسی و انزال به وجود نمی‌آید.
 • مصرف داروهای ضد افسردگی و عصبی
 • پروستاتکتومی که باعث ضایعه عصب می‌شود.
 • آسیب به رکورد- نخاعی که باعث انقباض عضلات برای خروج انزال می‌شود.

درمان عدم خروج منی

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

لوله های مختلفی که اسپرم را حمل می کنند ممکن است به دلایل مختلف مسدود شوند، برخی از عوامل شامل: آسیب ناخواسته ناشی از جراحی، عفونت های قبلی، ضربه یا رشد غیرطبیعی مانند فیبروز کیستیک یا شرایط ارثی مشابه. انسداد می تواند در هر سطح از بیضه، در لوله هایی که بیضه را تخلیه می کنند، در اپیدیدیم، در مجاری انزال یا مجرای ادرار رخ دهد.

در بعضی از مردان، اپیدیدیم مسدود می شود و از ورود اسپرم به مجاری دفع و داخل لوله انزال جلوگیری می کند. انسداد می تواند در یک طرف یا در هر دو طرف ایجاد شود. اگر مردی از یک طرف انسداد اپیدیدمی داشته باشد ، ممکن است از تعداد اسپرم کمتری برخوردار باشد. اگر مردی از هر دو طرف انسداد اپیدیدیمی داشته باشد، منجر به آزواسپرمی (تعداد اسپرم صفر) می شود.

عدم تخلیه اسپرم یا آزاد نکردن مایع منی، معمولاً بی ضرر است، اما باز هم خطرات ناشی از آن به علت آزاد نکردن منی  بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می تواند باعث عدم تخلیه اسپرم  و باعث ناباروری شود.

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

علت خالی شدن آب کمر

کاهش سطح تستوسترون یکی از علت های کم بودن مایع منی هنگام انزال است. مردان وقتی با تغییر در مقدار منی خود مواجه می شوند، این موضوع برایشان نگران کننده است. باید توجه داشته باشید ه این موضوع تاثیری در به ارگاسم رسیدن و انزال در مردان ندارد. خالی شدن آب کمر ممکن است به دلیل به دلیل کم بودن تعداد اسپرم، عوامل سبک زندگی و کمبودهای غذایی رخ دهد. البته این مشکل دلیل قطعی ندارد و بهتر است توسط متخصص اورولوژی بررسی شود.

درمان عدم خروج منی و انزال

راهکارهای درمانی متعدد برای عدم خروج منی وجود دارد ولی طبق گزارشات، درصد موفقیت درمانی قابل قبول و امیدوارکننده می‌باشد.

1- تحریک ارتعاشی و لرزشی آلت (PVS) که 60 درصد باعث به وجود آمدن رفلکس انزال می‌شود. آنهایی که ضایع رکورد بالای T10 دارند، شانس بهبود بالایی دارند.

2- روان درمانی

3- درمان مدیکال با استفاده و تجویز داروی ایمی پرامین

4- تحریک انزال از راه مقعد

# بیمارانی که ضایعه نخاعی زیر سطح T10 داشته باشند.

پیش آگهی خوبی ندارند و افراد مبتلا به اتونومیک دیس رفلکسیا، ممکن است با استفاده از قرص نیفیدین 20-10 میلی گرم زیر زبانی پاسخ درمانی بگیرند.

اگر این موارد جواب نداد، تحریک الکتریکی از راه مقعد با گذاشتن پروپ در مقعد و تحریک عصب پری پروستاتیک استفاده می‌شود، با این روش 90 درصد انزال صورت می‌گیرد که یک سوم آنها دچار انزال به داخل مثانه می‌شوند، طول درمان 7-5 دقیقه می‌باشد.

اگر لنف آدنکتومی شده باشند یا نروپاتی وجود داشته باشد، درمان موثر نمی‌باشد.

عوارض جلوگیری از انزال

به یاد داشته باشید که جلوگیری از انزال میتواند برای پروستات ضرر داشته باشد زیرا پروستات در تولید مایع منی نقشی اساسی دارد. هیچ مدرکی نشان نمی دهد که انسداد اسپرم می تواند باعث آسیب یا عوارض جانبی منفی شود. اسپرم اگر تخلیه نشود برای بدن مضر نیست. بدن اسپرم هایی را که از طریق انزال خارج نمی شوند دوباره جذب می کند. این هیچ عارضه جانبی در میل جنسی یا باروری ندارد.

با این حال، ممکن است عوارض جانبی احتمالی در افرادی که هنگام تحریک جنسی، انزال را به تأخیر می اندازند یا از آن اجتناب می کنند، وجود داشته باشد.

عوارض جلوگیری از انزال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لذت جنسی شما و همسرتان را کاهش داده است
 • ایجاد استرس یا اضطراب در مورد عملکرد جنسی
 • مشکلات زناشویی یا روابط به دلیل زندگی نامناسب جنسی
 • ناتوانی در باردار شدن شریک زندگی خود (ناباروری مردان)

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر Ali شنبه ۲۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت اقای دکتر
  من ۲۰ سالمه و مجرد و تا کنون رابطه جنسی نداشتم
  چن وقته ک فکر اینکه احتمال داره ک بعد از متاهل شدن دچار عدم نعوظ باشم تمام ذهنمو ب هم ریخته و تمرکز ندارم و کم کم داره واسم ب ی باور تبدیل میشه
  در سن نوجوانی خودارضایی انجام میدادم اما ترک کردم و الان خیلی کم و بعضی مواقع خودارضایی میکنم ک تصمیم به کنار گذاشتنش گرفتم
  راه حل چیه دکتر ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   راه حل دور كردن اظطراب ونگراني از خود مي باشد و ترك خود ارضاييمي باشد
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  با سلام وعرض تشکر مجدد ازفراهم کردن وبسایت خوبتون که سعی براین دارید که به دیگران کمک کنید.من چندی پیش از خارج از کشور مزاحم شدم که ظاهرا" زیاد توضیح داده بودم لذا سعی کردم از وبسایتتون یه سری پیشنهادهایی که به دیگران توصیه کرده بودید رو مطالعه کنم و بکارگیرم. خوشبختانه نشستن در آب گرم خیلی زیاد بمن کمک کرد طوریکه دیگه سراغ قرصهایه ضد التهاب نرفتم البته سعی کردم که "ایندومتاسینه سوپوزیتوری" بگیرم ولی موفق نشدم. دکتر متخصص هم زمانی که معاینم کرد گفت از نظر من بیضه هات ایرادی نداره فقط واریکوسل گرید 3 داری که اگر بچه دار نشدی باید تحقیق کنیم وزمانی که از درد کشاله ران شکایت کردم اول بعد از معاینه گفت نمیدونم چه سبب میشه ولی بعد ازینکه جواب سونوگرافیرو دید علی رغم اینکه خودش معاینه کرد و هیچ برامدگی یا دردی ندید گفت احتمالا" "هرنیه ورزشی یاsport's hernia" باعث دردت میشه. در حال حاظرکمی درد در مجاری ادرار دارم ولی دردی که مثل پاره شدن ماهیچه ها ی ران پاست و اطراف ریشه آلت و مقعد گاهی پیش میاد زمین بنوعی وحشت زدم کرده، چون موقعی که میاد مثل اینه که از داخل ماهیچه ها شروع به پاره شدن میکنند و ران پاهام از داخل ورم کرده اند. امروز به یه فیزیوتراپی مراجعه کردم تا بلکه با ماساژ درمانی کمک کنه که گفت اینقدر بعد از لمس تو دردت زیاده که نمیتونی ماساژ رو تحمل کنی لذا گفت یخ بگذارم ویه نرمش داد که بعید میدونم فایده ای داشته باشه. من خودم احساس میکنم ماهیچه هام توانایشون کمه چون سال گذشته هم ماهیچه هایه دنده راستم حین نرمش پاره شدند که زمان برد ولی هیچوقت متورم نشده بود. لازم به یادآوریست که من عمل نزدیکی ندارم چون کم کم در حال جدایی هستم واین نداشتن نزدیکی چندین ساله که در حال اتفاق افتادن هست، دارو "تمسولوسین" میخورم و فکر نمیکنم داروهایه ضد التهابی که استفاده میکردم کمکم کنند(سله ککسیب یا سلبرکس ، دایکلو فناک و ناپروکسین). سوال من این هست آیا این هرنیه ورزشی یا واریکوسل این دردها رو بوجود میارن؟ آیا راهی داره این هرنیه رو بدون عمل حل کنم(هیچ برآمدگی دیده نمیشه) حتی یه ماه پیش یه جراح گفت بعید میدونم دردهام از این هرنیه باشه. ممنون میشم منو راهنماییم کنید و منو ببخشید اگر باز زیاد توضیح دادم در ضمن وجود واریکوسل باعث شده بیضه چپ رو به پایین بکشه یعنی تقریبا" از حالت عمودی اکثر اوقات بشکل افقیست.مجددا" سپاسگذارم از لطفی که به همه دارید.شماره رهگیری که چند هفته پیش بمن دادید رو میزنم کا اگر احیانا" حظور ذهن ندارید کمکی باشه.n84yw92265
  با ارز پوزش مجدد، من حدود چهار سال پیش در ناحیه پایین کمرم یعنی دنبالچه مشکل پیدا کردم که اینجا گفتند موردی نداره و خودش به مرور خوب میشه، الآن هم هر جا میشنم بعد از بلند شدنم مشکل دارم و زمان میبره تا بلند شم، اینو عنوان کردم که شاید کمکی باشه ضمنا" من یه ماه پیش زمانی که هنوز از عمل نشستن در آب گرم اطلاعی نداشتم بخاطر التهابه "اپیددیمیت" حتی قادر نبودم رو صندلی بشینم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   واريكوسل و هرني باعث درد نميشه تمام مشكلات شما ناشي از پروستاتيت مزمن احتقاني (cpps) مي باشد كه بايد به سايت براي درمان قطعي مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر رها شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  با سلام. همسرم 39 ساله و خودم 32 ساله هستم و یک سال است که ازدواج کرده ایم. مشکل همسرم این است که نمی توانند داخل واژن به ارگاسم رسیده و انزال داشته باشند. و فقط از طریق استمنا به ارگاسم می رسند. در طی یکسال فقط یکبار توانسته انزال داخل واژن داشته باشد. آیا برای این مشکل درمانی هست؟ و آیا به دکتر متخصص ارولوژی مراجعه کنیم یا روانپزشک؟ متشکرم که راهنمایی می کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   به روانپزشك مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر امید شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  درمان تکرر ادرار چیست؟با آزمایشاتی که قبل از این انجام دادم و میزان بزرگیه پروستات بنده 20 و لب مرز است آیا میشه این مشکل و بی اختیاری در نگه داشتن ادرار دارم رو حل کرد یا نه؟ باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   قرص وزيكر ٥ ميلي گرم هر دوازده ساعت براي كنترل تكرر ادرار
 • تصویر کاربر بابایی شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 246 مشاهده پرسش
  سلام، آقای دکتر پسرم 10ساله است وقد آلتش هم خیلی کوچک است سر آلتش همیشه داخل است خیلی نگران هستم لطفاً راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   يا خوب ختنه نشده و يا زير مثانه چاق است
 • تصویر کاربر مژگان چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  من حدودا يك سال و سه ماه است كه ازدواج كرده ام
  در اين يك سال گاهي(حداكثر 4مرتبه) پيش امده براي همسرم كه بعد از رابطه مايع مني ازش خارج نشده
  خودش ميگه لذت زيادي برده اما مايع ازش خارج نشده و التش به حالت اوليه برگشته
  اين مسئله اول زماني ممكن بود پيش بياد كه مثلا روز قبل يا همان روز رابطه ديگري كه منجر به بيرون ريختن مايع مني شده داشتيم
  اما اين بار حدودا بعد از ده روز رابطه نداشتن وقتي باهم رابطه برقرار كرديم مايع مني ازش خارج نشد ميخواستم دليلش رو بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   بيشتر جنبه ذهني - فكري دارد
 • تصویر کاربر اسماعیل چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 251 مشاهده پرسش
  سلام دکتر لطفا نظرتون رو درمورد این ازمایش بدید لطفا باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   سوال خود را واضح تر مطرح كنيد
 • تصویر کاربر كاوه سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  بنده مشكل زود انزالي دارم كه از اولين روزي كه به بلوغ رسيدم همين مشكل را داشتم راه درمان چيست؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت دو ماه ميل كنيد
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 409 مشاهده پرسش
  با درود فراوان از سالها قبل شدیدا دچار زود انزالی بودم و متاسفانه از رابطه با جنس مخالف میترسیدم و به همین دلیل خود ارضایی میکردم حدود سه سال قبل ارابطه ای رو شروع کردم و با مشورت با یک پزشک ( عمومی و از اشنایان ) فلوکستین تجویز کردند که تا مدتی خوب بود ولی بعد اثر خودشو از دست داد و الان مشکل نعوط هم دارم خلاصه بشدت در عذاب هستم و از رابطه با جنس مخالف طفره میرم لطفا کمکم کنید تا مشکل من حل شود ضمنا سیگار نمیکشم و الکل هم خیلی خیلی کم در حد سالی دوبار
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   از قرص پاروكستين روزي يك عدد به مدت دو ماه استغاده كنيد
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۰ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  عدم نعوظ من ٣ ساله كه نعوظ ندارم نعوظ صبحگاهي هم ندارم ضمنا ديابت هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۰ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   اگر در سن متوسط هستيد بايد به فكر مسايل ذهني- فكري باشيد به روانپزشك مراجعه كنيد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر