عدم خروج منی و انزال بعد از رابطه جنسی

“چرا آب من نمیاد؟” امروزه برخی از مردان با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند. عدم خروج منی یا انزال ممکن است با لذت جنسی (orgasm) همراه باشد یا نباشد. این مشکل از علل نادر در ناباروری می‌‌باشد. عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان که در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود.

این بیماری با برگشت منی به  داخل مثانه که علل دیگری در ایجاد آن دخالت دارد، اشتباه گرفته می شود. از علل برگشت منی به داخل مثانه، می‌توان عمل پروستات و گردن مثانه و بعضی داروها که برای درمان دارویی پروستات خوش خیم استفاده می‌شود نام برد. برای تشخیص برگشت منی به داخل مثانه می‌توان از آزمایش ادرار بعد از عمل جنسی و وجود نطفه یا اسپرم در آزمایش کمک گرفت

انواع مختلف عدم خروج منی

عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود. این بیماری مادام‌العمری یا اکتسابی می‌باشد و می‌تواند از علل ناباروری باشد و یک اختلال مهم و قابل توجه می‌باشد.

✔ به طور گسترده و وسیعی حس سلامت عمومی و قوه ادراک و آگاهی از رضایت جنسی زندگی را تحت تاثیر می‌‌گذارد.

✔ انواع مختلف عدم خروج منی ناشی از عوامل سایکولوژیک (روانی)، بیماری‌ها و دارو می‌باشد.

✔ انسان پیوسته با مسائل مربوط به انزال و یا مایع منی درگیر بوده این مسائل شامل رنگ، بو، مقدار، قوام و فشار انزال بوده است. کیفیت کل منی در انسان در دوره و طول زندگی فرض شده، اگر چه این فرضیه یا تئوری مشخص نشده است.

نطفه انسان اولین بار در سال 1674 توسط میکروسکوپ در مایع منی (انزال) دیده شد و به طور علمی این که قادر به حاملگی می‌‌باشد که در سال 1779 ثابت شد.

عدم خروج منی

اختلالات شایع عدم خروج منی و انزال

 • زود انزالی
 • انزال دیررس
 • برگشت منی به داخل مثانه
 • قطع و عدم انزال

عدم خروج منی اگر به علت سایکولوژیک باشد، معمولا همراه با لذت جنسی (اورگاسم) نمی‌باشد. گاهی فرد مبتلا با یک زن بعد از عمل جنسی دچار عدم خروج منی می‌شود ولی با زن دیگر ممکن است این اتفاق پیش نیاید و ممکن است همین فرد بعد از انجام استمناع (خود ارضایی) منی از وی خارج شود.

در مواقعی که فرد تحت تاثیر استرس شدید است، ممکن است این حالت اتفاق افتد. عدم انزال توتال زمانی است که در هیچ وضعیتی بعد از عمل جنسی انزال صورت نمی‌گیرد.

عدم انزال وضعیتی که در بالا به آن اشاره شد، زمانی است که منی از فرد بعد از یک عمل جنسی خارج می‌شود و در هنگامی که تحت شرایط اضطراب و استرس می‌باشد، بعد از عمل جنسی منی خارج نمی‌گردد. در نوع توتال در هیچ شرایطی حتی موقع خواب انزال خارج نمی‌گردد که در اینجا سناریو مربوط به مسائل سایکولوژیکال بوده و ارتباطی به بیماری ام.اس (M.S) یا ضایعه نخاع شوکی ندارد.

علت نیامدن اب مردان

پزشکان عوامل مختلفی را شناسایی کرده اند که ممکن است بر انزال تأثیر بگذارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

✅ بالا رفتن سن

ممکن است انزال انسان با افزایش سن از نظر قدرت و حجم کاهش یابد. پزشکان غالباً این را به سطح پایین تری از هورمونهای جنسی مرد نسبت می دهند.

✅ الکل

نوشیدن الکل ممکن است جریان خون داخل آلت تناسلی را کاهش داده و سیستم عصبی مرکزی را تحت فشار قرار دهد. این ضربه ها منجر به کاهش هیجان جنسی می شوند.

✅ آسیب عصبی

آسیب به اعصاب نخاع ، مثانه یا سایر نواحی که بر انزال تأثیر می گذارد می تواند بر جریان مایع منی تأثیر بگذارد.

✅ دیابت

مردان مبتلا به دیابت ممکن است مستعد ابتلا به مشکلات عصبی ناشی از انزال باشند.

✅شرایط پروستات

بزرگ شدن سرطان پروستات یا سرطان پروستات می تواند بر انزال تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، افرادی که جراحی پروستات انجام داده اند ممکن است به دلیل آسیب عصبی ناشی از جراحی دچار تغییر در انزال شوند.

✅ عوامل جنسی

پوزیشنی که فرد هنگام انجام رابطه جنسی اتخاذ می کند و یک دوره کوتاه تحریک جنسی ممکن است بر شدت ارگاسم آنها تأثیر بگذارد.

عوامل مهم روانی عدم خروج منی و انزال

علت نیامدن اب مردان در زمینه روانی بیشتر میتواند موارد زیر باشد:

 • عقاید مذهبی شدید
 • اضطراب
 • استرس
 • عدم جذابیت و عاطفی جنسی به همسر
 • ناآگاهی و رفتار در خصوص رابطه جنسی
 • سطح پایین تمایل جنسی
 • ترس از حاملگی

عدم خروج منی

تامسولوسین و انزال

گاهی یکی از عوارض جانبی تامسولوسین میتواند انزال غیرطبیعی و کاهش میل جنسی باشد.

بیماری‌های زمینه‌ای

 • بیماری ام.اس (S)
 • ضایعه نخاع شوکی
 • انسداد خارج کننده ترشحات منی در مجرا
 • بیماری دیابت نوع 2
 • جراحی شکم- لگن (مثل پروستات- مثانه)
 • پروستاتیت

خروج ترشحات به مجرا

یک جزء اصلی انزال یا خروج منی بعد از عمل جنسی، امیشن (Emission) می‌باشد که بعضی عوامل نظیر بیماری‌های اورگانیک، انسداد، بیماری روانی یا داروها باعث اختلال خروج یا امیشن می‌گردد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مجاری خارج کننده ترشحات پروستات یا کیسه‌های منی به علت عمل جراحی پروستات با لیزر یا مادرزادی مسدود باشد.

هیچگونه ترشحی وارد مجرا نمی‌گردد که باعث انزال شود. چنانچه فردی دچار مسائل روحی- روانی باشد ممکن است ترشحات پروستات و کیسه‌های منی وارد مجرا نشود که به آن Dry Ejaculation می‌گویند. بعضی داروها که برای درمان پروستات خوش خیم در افراد استفاده می‌شود مانع خروج ترشحات پروستات، کیسه منی به داخل عدم انزال مجرا شده و در نتیجه انزال صورت نمی‌گیرد.

از بیماری‌ها می‌توان به بیماری دیابت نوع 2 اشاره کرد، که باعث پدیده فوق می‌شود. اعمال جراحی لیزر پروستات یا روش عمل دیگر پروستات (رزکسیون پروستات)، عمل جراحی سرطان بیضه و مثانه باعث انسداد داکت‌های خروجی ترشحات به مجرا شوند. بیمارانی که مبتلا به سرطان پروستات هستند و تحت درمان با هورمون می‌باشند، دچار عدم انزال می‌شوند. افراد دچار ضایع نخاعی (SCI) نیز دچار عدم انزال می‌شوند ولی اورگاسم در آن ها وجود دارد. 60 درصد افرادی که دچار ضایعات نخاعی هستند دارای انزال می‌باشند.

10 علت اصلی انزال دردناک در مردان

انزال خشک (Dry Ejaculation)

در این گروه افراد، ناتوانی فرد در ایجاد انزال است که می‌تواند همراه با اورگاسم باشد یا نباشد. علت اصلی آن عدم خروج ترشحات از پروستات، کیسه‌های منی و VAS به داخل مجرا می‌باشد.

این بیماری علاوه بر ناباروری مردان باعث مشکلات و اثرات منفی روحی- روانی در مرد شده و باعث استرس و مسائل عاطفی و اعتماد به نفس شود، به طوری که بعضی مردها کاملا از اعمال جنسی خودداری و جلوگیری می‌کنند.

این بیماری ثانوی بستگی به عوامل زیر دارد:

 • مهار عمل جنسی که رضایت جنسی و انزال به وجود نمی‌آید.
 • مصرف داروهای ضد افسردگی و عصبی
 • پروستاتکتومی که باعث ضایعه عصب می‌شود.
 • آسیب به رکورد- نخاعی که باعث انقباض عضلات برای خروج انزال می‌شود.

درمان عدم خروج منی

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

لوله های مختلفی که اسپرم را حمل می کنند ممکن است به دلایل مختلف مسدود شوند، برخی از عوامل شامل: آسیب ناخواسته ناشی از جراحی، عفونت های قبلی، ضربه یا رشد غیرطبیعی مانند فیبروز کیستیک یا شرایط ارثی مشابه. انسداد می تواند در هر سطح از بیضه، در لوله هایی که بیضه را تخلیه می کنند، در اپیدیدیم، در مجاری انزال یا مجرای ادرار رخ دهد.

در بعضی از مردان، اپیدیدیم مسدود می شود و از ورود اسپرم به مجاری دفع و داخل لوله انزال جلوگیری می کند. انسداد می تواند در یک طرف یا در هر دو طرف ایجاد شود. اگر مردی از یک طرف انسداد اپیدیدمی داشته باشد ، ممکن است از تعداد اسپرم کمتری برخوردار باشد. اگر مردی از هر دو طرف انسداد اپیدیدیمی داشته باشد، منجر به آزواسپرمی (تعداد اسپرم صفر) می شود.

عدم تخلیه اسپرم یا آزاد نکردن مایع منی، معمولاً بی ضرر است، اما باز هم خطرات ناشی از آن به علت آزاد نکردن منی  بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می تواند باعث عدم تخلیه اسپرم  و باعث ناباروری شود.

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

علت خالی شدن آب کمر

کاهش سطح تستوسترون یکی از علت های کم بودن مایع منی هنگام انزال است. مردان وقتی با تغییر در مقدار منی خود مواجه می شوند، این موضوع برایشان نگران کننده است. باید توجه داشته باشید ه این موضوع تاثیری در به ارگاسم رسیدن و انزال در مردان ندارد. خالی شدن آب کمر ممکن است به دلیل به دلیل کم بودن تعداد اسپرم، عوامل سبک زندگی و کمبودهای غذایی رخ دهد. البته این مشکل دلیل قطعی ندارد و بهتر است توسط متخصص اورولوژی بررسی شود.

درمان عدم خروج منی و انزال

راهکارهای درمانی متعدد برای عدم خروج منی وجود دارد ولی طبق گزارشات، درصد موفقیت درمانی قابل قبول و امیدوارکننده می‌باشد.

1- تحریک ارتعاشی و لرزشی آلت (PVS) که 60 درصد باعث به وجود آمدن رفلکس انزال می‌شود. آنهایی که ضایع رکورد بالای T10 دارند، شانس بهبود بالایی دارند.

2- روان درمانی

3- درمان مدیکال با استفاده و تجویز داروی ایمی پرامین

4- تحریک انزال از راه مقعد

# بیمارانی که ضایعه نخاعی زیر سطح T10 داشته باشند.

پیش آگهی خوبی ندارند و افراد مبتلا به اتونومیک دیس رفلکسیا، ممکن است با استفاده از قرص نیفیدین 20-10 میلی گرم زیر زبانی پاسخ درمانی بگیرند.

اگر این موارد جواب نداد، تحریک الکتریکی از راه مقعد با گذاشتن پروپ در مقعد و تحریک عصب پری پروستاتیک استفاده می‌شود، با این روش 90 درصد انزال صورت می‌گیرد که یک سوم آنها دچار انزال به داخل مثانه می‌شوند، طول درمان 7-5 دقیقه می‌باشد.

اگر لنف آدنکتومی شده باشند یا نروپاتی وجود داشته باشد، درمان موثر نمی‌باشد.

عوارض جلوگیری از انزال

به یاد داشته باشید که جلوگیری از انزال میتواند برای پروستات ضرر داشته باشد زیرا پروستات در تولید مایع منی نقشی اساسی دارد. هیچ مدرکی نشان نمی دهد که انسداد اسپرم می تواند باعث آسیب یا عوارض جانبی منفی شود. اسپرم اگر تخلیه نشود برای بدن مضر نیست. بدن اسپرم هایی را که از طریق انزال خارج نمی شوند دوباره جذب می کند. این هیچ عارضه جانبی در میل جنسی یا باروری ندارد.

با این حال، ممکن است عوارض جانبی احتمالی در افرادی که هنگام تحریک جنسی، انزال را به تأخیر می اندازند یا از آن اجتناب می کنند، وجود داشته باشد.

عوارض جلوگیری از انزال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لذت جنسی شما و همسرتان را کاهش داده است
 • ایجاد استرس یا اضطراب در مورد عملکرد جنسی
 • مشکلات زناشویی یا روابط به دلیل زندگی نامناسب جنسی
 • ناتوانی در باردار شدن شریک زندگی خود (ناباروری مردان)

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر رويا دوشنبه ۶ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر من نامزدم در زمان رابطه ي جنسي تحريك ميشن ولي هنگام به پايان رسيدن رابطه اصلا مايع مني ازش خارج نميشه نامزدم سي چهار سال دارن ولي تو اين مدت زمان حتي حين خواب هم ازشون مايع مني خارج نشده ايشون به خوبي تحريك ميشن ونعوظ ميشن ولي اصلا به هيچوجه ازشون مايع مني خارج نميشه با توجه به اينكه نامزدم دكتر گفته ماهيچه هاي قلبش شروع به ضعيف شدن هست اين مسئله براي من خيلي خيلي نگران كننده هست شايان ذكر هست كه ما رابطه انال يا واژينال نداشتيم ميخواستم ازتون راهنمايي بگيرم كه مشكل نامزد من از چه چيزي ميتونه باشه و چطور بايد درمان بشه چون من خيلي نگرانم كه ما در اينده هم در رابطه جنسي و هم در بچه دار شدن به مشكل برخوريم بخاطر همين ميخواستم بنده رو از طريق پيامك راهنمايي بفرمايين چون بنده ايميل ندارم
  1. تصویر کاربر رويا یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   94KD31845
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام بعد از عمل نزديكي اولين ادرار خود را به بدهد و از آزمايشگاه در خواست كنند كه اسپرم در ادرار ديده مي شود يا خير و نتيجه را اعلام كنيد .
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سمانه چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  samaneh:
  در آزمايشي كه جديدا شوهرم داده آزمايشگاه گفتن مقداري خون در ادرارش هست.سن شوهرم 37ساله و اينكه ادرار خيلي تيره نيست خيلي هم روشن نيست معمولي هست.از اونجايي كه آزمايش براي سركار بود و از طرف شركت رفته بودن آزمايشگاه فقط جواب آزمايش را گفته بودن و گفته بودن كه خون فقط با ميكروسكوپ قابل مشاهده هست و با چشم ديده نميشه.ميخواستم ببينم آيا احتياج به بررسي هست كه دوباره آزمايش بدن يا اينكه نه.ضمنا كم خوني هم چندين ساله كه شوهرم داره هم خودش هم مادر و خواهرهاش.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام انجام سونوگرافي و سپس سيستوسكوپي در مطب .
 • تصویر کاربر امام چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  سلام
  من الان حدود سه سال ازدواج کردم البته خیلی دیر ازاوایل ازدواج به مشکل نعوظ برخوردم به طوری که ازقرصهای سیلد نافیل موجوددربازار استفاده نمودم البته بادوز بالا 100میلی گرم بعدازدوسال به خودی خود مشکل نعوظ برطرف شد به مدت یکماه بدون قرص ودارو همراه بالذت کامل بعدازیکماه دوباره به حالت قبل برگشت مشکل بعدی واساسی این هست که منی من به هیچ وقت خارج نمیشه البته درآن یکماه بدون دارو منی خارج شد ولی بعدازیکماه که به تحلیل رفت مشکل دوباره همان شد متاسفانه به هردری زدم موفق به درمان نشدم بادارو به طوری که نعوظ شکل میگیره ولی آلت کاملا بی حس هست حتی اگرلمس بشود هیچ احساس خاصی دست نمیده درآن یکماه که مشکل نعوظ حل شده بود ومنی خارج شد خوش بختانه خانمم حامله شد ولی به خودی خودسقط شد ازپارسال تاالان بااین مشکل دست پنجه نرم میکنم لازم به ذکر هست اگه خودارضایی انجام بدم منی خارج میشه وبا شدت پرتاب زیاد درصورتی که نعوظ درکارنباشه لازم به توضیح هست من حدود چهارده سال اعتیاد به موادمخدر ازجمله تریاک وشیره و کراک داشتم که حدود یکسال ودوماه پاک هستم پارسال بعداز ترک مشکل نعوظ حل شد ولی دوباره به حالت قبل برگشت لطفا راهنمایی بفرمائید درصورت نیاز به شما مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام دليل عدم خروج مني منشا فكري - ذهني داره زود گذر است نگران نباشيد .
 • تصویر کاربر امیرعلی پنجشنبه ۲ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  علت کوچک تر بودن آلت تناسلی چیست و برای بزرگتر کردن آن چه کنیم و زود انزالی و درمان آن چیست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   در يك عده اي آلت ممكن است كوچك باشد و درماني ندارد .
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  با سلام - من 20 سالمه و چند وقتیه احساس میکنم نعوظم کامل نمیشه و عمل خودارضایی هم قبلا انجام میدادم الانم کم انجام میدم و راه درمان نعوظ چیه؟ تا الان رابطه جنسی نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   خود ارضايي را ترك كن تمام مشكلات حل مي شود . براي نعوظ از قرص وياگرا ميل كنيد .
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۲۷ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 681 مشاهده پرسش
  سلام من چند روز پیش از تبریز خدمتتون رسیدم بهم پاپاورین و کاورجکت تجویز کردید ،من حتی با تزریق یک آمپول کامل کاورجکت نعوظ کامل ندارم ، ازتون خواهش میکنم اگر مرکز خاصی برای تشخیص علت مشکل من در ایران وجود دارد ،معرفی کنید تا بقول خودتون پول بیمار هدر نرود، خیلی ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام مي توانيد به جاي يك آمپول هر بار دو إمپول استفاده كنيد . حل مشكل شما با همين دارو مي باشد.!
 • تصویر کاربر میرزاخانی جمعه ۲۷ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 324 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من یه مشکلی دارم که نمیدونم چی هست اصلا
  بعد از یک خود ارضایی به اندازه یک سکه تقریبا قسمت ران بنده به رنگ سبز شبیه به کوفتگی درامد این قسمت نه دردی داشت نه احساس خاصی فقط به رنگ کبودی بود بعد از چند روز این کبودی کمتر شد و بعد از یک هفته به شکل طبیعی درامد

  ولی بعد از اون زمان تا به الان که بیش از 2 ماه میگذره دچار علایمی شبیه به پروستاتیت شدم و بعضی مواقع بخصوص زمان خواب زیر بیضه ها و کف پای من حالت داغی و گُرگرفتگی داره و تکرر ادرار نیز دارم
  پیش متخصص های مختلفی رفتم اما فایده نداشته آزمایش خون و سونوگرافی دادم مشکل خاصی نبوده فقط یه کیست اپیدمیت دیده شده
  عکس قسمتی که کبودی ایجاد شده بود رو میفرستم
  ممنون میسشم اگه کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   K اگر توسط پزشك متخصص ويزيت شويد بهتر است
 • تصویر کاربر مانی سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 857 مشاهده پرسش
  با سلام
  آیا درمان دو ماهه زود انزالی با داپوکسیتین عوارضی هم دارد
  مشخصا تاثیر منفی بر کیفیت نعوظ در افرادی که نعوظ مطلوبی هم ندارند ایجاد میکند؟
  و آیا با داروهای نعوظ نظیر سیلدنافیلد تداخل دارویی دارد؟
  داپوکسیتین 30 مناسب این دوره درمان میباشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام دوره درماني با داپوكستين دو هفته كافي است وروي نعوظ اثر منفي ندارد وتداخل دارويي ندارد .
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. من از 5 ماه پیش که تصمیم جدی به ترک خودارضایی گرفتم دچار یه سری مشکلات شدم. اول کمی انحراف به چپ در التم دیدم بعد از یه مدت احساس کردم در نعوظ دچار مشکل شدم و جالب اینجا بود که اختلال نعوظم وقتی که مثانه ام پر بود ینی ادرار داشتم حل میشد ولی بلافاصله بعد از تخلیه اختلال برمیگشت. الانم چند وقتیه که ادرارم کم فشار شده و تکرر ادرار دارم تو رو خدا کمکم کنید خیلی نگران هستم . خداخییرتون بده
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام نگران نباشيد زود گذر است وحل مي شود .
 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  با سلام
  حدود یک ماه قبل سوزش ادرار داشتم و نوک الت تناسلیم میسوخت بعد از مراجعه به پزشک عمومی گفتن که عفونت ادراری هست و بعد از یک هفته این مشکل با مصرف قرص برطرف شد اما الان که حدود 3 هفته می گذره مجددا سوزش دارم .لطفا راهنمایی بفرمایید.
  ممکنه سوزاک باشه ؟ باید چیکار کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سوزاك نيست مشكل ورم پروستات است به التهاب پروستات در سليت اينجانب مراجعه كنيد .
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر