آقایان با اختلالات جنسی خداحافظی کنید!

اختلالات جنسی طیف وسیعی از بیماری های جنسی را شامل می گردد. در این مقاله به بررسی بیماری پیرونی، زود انزالی، پریاپیسم و اختلال نعوظ و راه های درمان آن ها می پردازیم.

بیماری پیرونی

بیماری پیرونی ( Peyronie’s disease ) نوعی بیماری اکتسابی آلت تناسلی مردانه است که موجب انحراف و کوتاهی آن می‌شود و  یکی از اختلالات جنسی می ­باشد. آماری که نشان دهد شیوع این نوع از اختلالات جنسی بطور دقیق چند درصد است، وجود ندارد ولی شیوع این بیماری ۹% – ۴% گزارش شده است. بیماری پیرونی در افراد مبتلا به دیابت و اختلال نعوظ بیشتر دیده می شود.

سن ابتلا به این بیماری ۵۵ الی ۶۰ سالگی است. علت این بیماری ناشناخته است، به هر حال آسیب عروقی به تونیکا آلبوژینه (لایه پوشاننده آلت)، از قابل قبول­ ترین علت این بیماری می باشد.

 در بیماری پیرونی یک پلاک در پوشش آلت تناسلی ایجاد شده و سبب کوتاهی و کجی آلت تناسلی و در نهایت ناتوانی جنسی می شود.

ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد بیماری پیرونی

✳ دیابت

✳ فشارخون

✳ افزایش کلسترول خون

✳ بیماری های ایسکمی قلبی

✳ سیگار

✳ الکل

افراد مبتلا به بیماری پیرونی در ۵۰ درصد موارد، از افسردگی رنج می ­برند و همسر آنها نیز درگیر اضطراب و استـرس است.

اهداف اولیه تشخیص فراهم نمودن اطلاعاتی در خصوص علائم، طول مدت آنها (درد ضمن نعوظ، پلاک فیبروز، انحراف، سفتی و میزان انحراف آلت ) می باشد. وقتی بیماری ثابت گردید، ممکن است بیمار نیاز به عمل جراحی پیدا کند، به خصوص اگر  به درمان های دارویی پاسخ داده نباشد.

باید توجه کرد انحراف و کجی آلت هیچگونه ارتباطی به اندازه پلاک فیبروز ندارند. اندازه­ گیری طول آلت در حین نعوظ در تصمیم­ گیری درمان بسیار حائز اهمیت می­ باشد، که این حالت با تزریق داروهای وازو اکتیو بداخل آلت در کلینیک قابل اندازه گیری است. بیش از ۵۰ درصد افرادی که از بیماری پیرونی رنج می­ برند، قادر به انجام عمل جنسی نیستند.

درمان ­های دارویی بیماری پیرونی

✳ VIT E

✳ POTABA

✳ TAMOXIFEN

✳ PENTOXIFYLIN

✳ PDE-5 INHIBITORS

داروهای تزریقی بداخل پلاک فیبروز

✳ استروئید

✳ VERAPAMIL

✳ INTERFERON

✳ CLOSTRIDIUM COLLAGENASE

داروهای موضعی

✳ VERAPAMIL

✳ TRACTION DEVICES

✳ VACUUM DEVICES

✳ ESWL

اختلال نعوظ

از آنجایی که یک فرد درمان نشده در زمینه اختلالات جنسی خود را درمانده، کم قدرت و پایین­ تر از مردان دیگر احساس می­ کند، در نتیجه نه تنها اعتماد بنفس خود را از دست می­ دهد، بلکه روابطش با دیگران دچار مخاطره می ­شود. زنان نیز دچار اضطراب، تغییر خلق و خو و افسردگی می­ شوند که در ایجاد روابط صحیح با دیگران تاثیر بسیاری دارد.

اختلال نعوظ (ED) بیماری نیست، بلکه علامت بیماری است. تخمین زده می­ شود ۱۵۰ میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا باشند. مشکل این نوع از اختلالات جنسی فراگیر در سطح جهان بوده و هر ساله به مبتلایان آن اضافه می­ گردد. پیش بینی می­ شود در سال ۲۰۲۰ میزان آن دو برابر شود.

اختلال نعوظ زمانی است که فرد قادر به ایجاد نعوظ کامل و کافی برای عمل جنسی نبوده و در نتیجه باعث اضطراب فرد و اختلال بین فردی گردیده و این حالت حداقل باید از سه ماه قبل بوجود آمده باشد.

در مقاله علل اختلال نعوظ را بشناسید بیشتر با دلایل آن آشنا شوید.

شایع­ترین علت اختلال نعوظ یا (ED) ، بیماری دیابت نوع ۲ می ­باشد که نوع خفیف تا شدید اختلال نعوظ بدلیل این بیماری می ­باشد.

دیابت ۴۰% از بیماریهای ارگانیک ایجاد کننده اختلال نعوظ را تشکیل می­ دهد. مکانیسم ­های ایجاد کننده اختلال نعوظ در دیابت، بیماری عروق آلت، اختلال در عملکرد سلول­ های پوششی عروق و اعصاب می ­باشد.

زمانی که یک فرد مبتلا مورد بررسی کامل قرار گرفت و هیچگونه علتی برای آن شناخته نشد، باید به فکر اختلالات روانی (افسردگی)، اضطراب، استرس، درگیری­ های ذهنی و کارهای  طاقت ­فرسای روزانه شد. لذا عوامل ایجاد کننده اختلال نعوظ به دو دسته بیماری­ های اورگانیک و غیر اورگانیگ تقسیم می شوند.

عوامل موثر در اختلال نعوظ

بیماری های اورگانیک شامل موارد ذیل می­ باشند:

✳ سن

✳ دیابت

✳ فشار خون

✳ بیماری های قلبی

پیش بینی می­ شود که ۶۰% مردان با سابقه انفارکتوس مبتلا به اختلال نعوظ هستند. باید توجه داشت افراد مبتلا به این نوع از اختلالات جنسی که تحت درمان با داروهای مهارکننده فسفودی استراز نوع ۵ (PDE-5) مثل ویاگرا هستند و پاسخ درمانی در آنها دیده نمی­ شود، باید احتمال بیماری­ عروق کرونر در آنها بررسی شود.

 • انفارکتوس = نوعی از نکروز یا مرگ در بافت است که بر اثر انسداد در مسیر خون‌رسانی ایجاد می‌شود.

دیگر عوامل موثر در ایجاد اختلال نعوظ

✳ کشیدن سیگار

✳ چاقی

✳ اختلال چربی­ های خون

✳ کم کاری و پرکاری تیروئید

✳ نارسایی کلیه

❇ اختلال هورون های جنسی پرولاکتین، استرادیول، تستسترون

✳ التهاب پروستات و علائم ادراری ناشی از آن

✳ ممکن است فرد بعد از عمل پروستات دچار اختلال نعوظ شود.

✳مصرف داروهای  تیازید، آترو واستاتین، سایمتیدین، استروژن

✳ عوامل نروژنیک سکته مغزی، الزایمر و پارکینسون

✳ جراحی و ترمای لگن

✳ COPD (بیماری انسدادی مزمن ریوی)

✳ آپنه و اختلال خواب

✳ هیپوگونادیسم (کم کاری غدد جنسی )

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ معمولا قدم به قدم صورت می ­گیرد. داروهای خوراکی در مرحله ی اول و در صورت عدم پاسخ، تزریق داروهای وازوکتیو بداخل کورپورا و در نهایت عمل جراحی و گذاشتن پروتز در آلت صورت می پذیرد.

اختلال نعوظ

زود انزالی

وقتی صحبت از زود انزالی می­ شود، فوراً معانی از قبیل عدم کنترل، عدم رضایت جنسی و آشفتگی در مغز خطور می­ کنـد. زود انـزالی (PE) شایـع­ترین اختلالات جنسـی در مــردان می ­باشد.

آمار مختلف است، ولی تخمین زده می­ شود که ۲۵- ۴۰ درصد مردان به آن مبتلا می­ باشند. یعنی از هر سه نفر یک نفر در دنیا به این نوع از اختلالات جنسی مبتلاست.

آخرین تعریف عملی ارائه شده عبارت است از انزال دائمی و تکرار شونده که با کمترین تحریک جنسی قبل یا بعد از دخول واژن رخ می دهد که فرد کنترلی بر آن نداشته و نیز مایل به انجام آن نیست و باعث رنجش بیمار و اختلال و اضطراب وی می شود و تشخیص قطعی زمانی است که زمان دخول مهبلی زیر یک دقیقه و تشخیص احتمالی زمانی است که زیر  ۱٫۵ الی ۱ دقیقه صورت گیرد. زمان دخول مهبلی یا یک عمل جنسی طبیعی ۲ تا ۷ دقیقه می­ باشد.

انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی می‌باشد. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او منی خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود. منبع: ویکیپدیا

عوامل ایجاد انزال زودرس

 • عوامل روانی بازدارنده

عواملی مانند اضطراب در حین عمل زناشویی، احساس گناه یا افسردگی می توانند موجب زودانزالی شوند.

 •  فاصله زیاد بین روابط جنسی

وقتی که احساسات جنسی بین زوجین متراکم می شود، معمولا کنترل یکباره آنها سخت می شود و منجر به انزال زودرس می شود.

 •  تجربه جنسی کم

بیشتر افراد در اوایل زندگی زناشویی دچار این مشکل می شوند و به مرور زمان با تجربه بیشتر مشکلشان رفع می گردد.

 • عوامل پزشکی بازدارنده

عواملی نظیر آسیب جسمی، تداخلات دارویی در هنگام درمان بعضی بیماری ها و مشکلات هورمونی از جمله عوامل پزشکی هستند که منجر به زود انزالی می شوند.

ریسک این بیماری در افراد دیابتیک که تحت درمان دیابت هستند، کاهش می­ یابد و نیز در بیمارن مبتلا به فشارخون غیرطبیعی، بیمــاران قلبی، هیپروکلسترومی و نروپاتی مرکزی یا محیــطی دیده نمی­ شود.

درمان انزال زودرس

با وارد شدن داروهای SSRIS به صورت روزانه یا به صورت استفاده در موقع نیاز گامی بزرگ در درمان انزال زود رس برداشته شد. درمان روزانه بین ۶ الی ۱۲ هفته و در موقع نیاز ۳ الی ۴ ساعت قبل از عمل جنسی دارو باید استفاده شود.

کنترل انزال معمولا ۵ روز بعد از مصرف دارو حاصل می­ گردد. گروه ­های دارویی SSRIS که برای درمان انزال زودرس استفاده می­ شوند، عبارتند از:

✳ Citaloporam

✳ Fluoxetine

✳ Paroxetine

✳ Sertraline

✳ Fluvoxetine

دارو

بیماری پریاپیسم ( نعوظ دائم)

نعوظ دائم (Priapism) به نعوظ طولانی مدت آلت تناسلی گفته میشود. در این وضعیت، نعوظ ساعتها طول می کشد و عامل آن تحریک جنسی نیست.

در اکثر مواقع مشکل نعوظ دائم با درد زیادی همراه است. به طور کلی نعوظ دائم یک بیماری غیر معمول است. بیماری پریاپیسم معمولا در گروه‌های خاصی از افراد، مانند مبتلایان به بیماری کم‌خونی داسی شکل رخ می‌دهد.

درمان فوری نعوظ دائم برای جلوگیری از آسیب به بافت ضروری است، زیرا این آسیب میتواند منجر به عدم نعوظ و یا حفظ نعوظ گردد.

در افراد جوان اکثراً این نوع از اختلالات جنسی به علت بیماری­ های خونی نظیر سیکل سل یانئوپلاسم دیده می شود و در بعضی مواقع ممکن است با نعوظ­ های شبانه دیده­ شود، در حالی که در سنین بالاتر اغلب به علت مصرف برخی از دارو ها به وجود می­ آید.

این بیماری اولیه یا ثانویه و یا ایدیوپاتیک (بدون علت) می­ باشد و از نظر همودینامیکی به دو نوع ایسکمیک و غیر ایسکمیک (شریانی) تقسیم می­ شود. نوع ایسکمیک بسیار شایع و معمولاً دردناک است. به هرحال هر نعوظی که بیش از ۴ ساعت به طول انجامد و به حالت عادی برنگردد، دخالت درمانی نیاز دارد.

عوامل موثر در بیماری پریاپیسم

داروهای ذیل ممکن است در ایجاد این نوع از اختلالات جنسی دخالت داشته باشند:

✳ داروهای ضد افسردگی شامل ترازودن، فلوکستین، سرترالین

✳ داروهای اظطراب شامل هیدروکسی زین

✳ داروهای ضد انعقاد شامل هپارین، وارفارین

✳ الکل و کوکائین

✳ GRLH که برای تولید اسپرم و تستستـرون به کار می­ رود.

✳ داروهای ضد بیماری­ های عصبی شامل پرفنازین، مزودازین

برای درمان بیماری های  : پریاپیسم ، زود انزالی ، اختلال نعوظ ، بیماری پیرونی نیاز هست به متخصص ارولوژی مراجعه کنید و از درمان هایی که توسط تبلیغات ارائه می شود اعتماد نکنید.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

2+
منبع ویکی پدیا فارسی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  با توجه به انحراف آلت مادرزادی مشخص شده در عکس آیا در آینده برای رابطه جنسی مشکل ساز خواهد بود؟
  و آیا دستگاه وکیوم بزرگ کننده آلت تاثیر مثبت روی انحراف دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   مشكلي در أينده نخواهيد داشت

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   مشكلي در أينده نخواهيد داشت

  3. تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)
   ممنونم از راهنماییتون. آقای دکتر به نظرتون دستگاه وکیوم (پمپ خلا برای ازدیاد طول آلت) برای کم کردن انحراف موثر هست؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 5 روز پیش)

   موثر نيست

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمود چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  قبل ازدخول وحین رابطه سریع انزال پیش میاد ۲۰سال ازدواج کردم همین مشکل هست راهنمایی وکمک کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت سه ماه ميل كنيد ٢٠ ميلي گرم

 • تصویر کاربر داریوش سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام 48 سالم هست میل جنسی من زیاده وآلتم هم خوبه همیشه ایستاده ولی زود انزالی دارم ممنونم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر زهرایی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید.....همسر ۴۸ من گاهی اوقات بعد از رابطه جنسی هیچ‌گونه انزالی ندارد ایشون قرص های میگرن استفاده میکنن ودر هر روز به‌تعداد زیاد قرص استامینوفن کدئین و روزانه چند عدد سیگار .ممکن هست علتش این موارد باشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   مشكل زود گذر است خوب مي شوند

 • تصویر کاربر بابک شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید....دکترمن22 سالمه و ازدواج نکردم...مشکلم اینه که آلت من در حالت نعوظ رو به پایینه...ولی وقتی که در نت علایم پیرونی و کجی آلت رو خوندم متوجه شدم که من اصلا این علایم(سفت شدن قسمتی از الت در اثر پلاک،درد آلت،درد در هنگام انزال و..)رو ندارم و اینکه در این22سال اصلا آلتم ضربه نخورده که کج بشه ولی فقط التم در حالت نعوظ کمی رو به پایین هستش...میخواستم بدونم که امکان داره من مبتلا به پیرونی یا کجی آلت باشم..دکتر لطفا جواب بدید خیلی درگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   كجي ألت شديد نيست و بيماري پيروني در اين سن بوجود نمي أيد

 • تصویر کاربر سيد پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آياكليه اي كه براثرفشارخون يا عفونت ازكارافتاده وكوچك شده امكان خودبازسازي وترميم وجوددارد؟اگرجواب مثبت است چگونه؟لطفا اگردارويي وجودداردبفرماييد؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   خير راهي ندارد ة

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۷ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. من 33 ساله هستم و خارج از کشور زندگی می کنم و بیماری پیرونی دارم. تا ده روز قبل فقط انحراف آلت داشتم و هیچ مشکل اختلال نعوظ نداشتم اما ده روز قبل درد در سمت چپ آلت و سمت پلاک شروع شد و الان علاوه بر انحراف، مشکل ایجاد و حفظ نعوظ هم پیدا کردم و درد خفیفی هم سمت پلاک حالت غیر نعوظ دارم.
  از چند ماه قبل به یک دکتر این مورد رو اعلام کردم که گفت مشکل خاصی نیست و باید صبر کنم.
  به نظر شما چی کار کنم؟ هنوز صبر کنم ببینم چی میشه یا قرص باید مصرف کنم و یا تزریق انجام بدم؟
  با زحمت نعوظ ایجاد کردم که عکس بگیرم و حفظ نعوظ هم ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از عمل جنسي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد 

  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)
   ممنونم آقای دکتر بابت پاسخ اما فعلا متاهل نیستم و با کسی تو رابطه نیستم. اگه ممکنه و وجود داره یک راه حل درمانی بلند مدت مثلا شش ماهه پیشنهاد بدین لطفا
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   پيروني درمان ندارد و درمان نعوظ قرص  است

  4. تصویر کاربر محمد شنبه ۵ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)
   ممنونم آقای دکتر. به عنوان آخرین سوال. اگه پلاک پیرونی چه خودبخود چه با روش های درمانی که قطعی نیستند مثل مصرف قرص و تزریق از بین بره، مشکل نعوظ هم حل میشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۷ بهمن ۹۸( 2 ماه پیش)

   بله حل مي شود

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۷ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر
  بنده 46 سال سن دارم و در شهرستان ساکنم . 13 سال پیش ازدواج کردم و از همان روز اول ازدواج کم میلی جنسی داشتم و بعضی اوقات هفته ها و ماهها هیچ علاقه ای به ارتباط با همسرم نداشتم و زمانهای کوتاهی بطور تصادفی علاقمند به ارتباط جنسی (اغلب علاقه متوسط و ضعیف و به ندرت علاقه شدید) میشدم. خودم به احتمال زیاد دلایل آن را به مصرف قرص های روانی و افسردگی می دانم. چون 2 سال قبل از ازدواج در تهران پیش 1 دکتر روانپزشک جهت معالجه لرزش نسبتاً شدید بدنم (که بطور مادرزادی داشتم و اعصابم ضعیف بود) مراجعه کردم و با توجه به اینکه در دوران دانشجویی و خدمت سربازی 2 بار به افسردگی شدید دچار شده بودم، دکتر برای این 2 مشکلم و همچنین مشکل زود انزالیم چند نوع قرص برایم تجویز نمود و سفارش کرد که بین 6 ماه تا 1 سال بایستی از این داروها مصرف کنم تا هم لرزش بدنم متوقف بشه و هم افسرگیم در زمانی دیگر عود نکنه و من 1 سال استفاده کردم. آقای دکتر، حقیقتش در همان روزها و هفته های اول مصرف این داروها میل جنسیم شدیداً افت کرد ولی من اهمیت ندادم و فکر کردم که بر میگردد ولی متاسفانه از آن زمان تا حالا من حتی یک نعوذ صبحگاهی نداشتم و بعد ازدواج هم بندرت با خانمم ارتباط داشتم و بچه دار هم شدم ولی ارتباط رضایت بخش نبود. تا اینکه 2 سال پیش میل جنسیم برای 1 سال تمام متوقف شد و من هیچ میلی نداشتم. به یک دکتر روانپزشک در شهرستان خودم مراجعه کردم و برایم آزمایش تسوسترون نوشت و جوابش این بود که تستوسترون بنده 2/2 بود و پایین تر از نرمال بود که دکتر برایم 2 آمپول تستوسترون 250 با مصرف 2 هفته یکبار نوشت و من پس از ترزیق در مدت 3 روز بعد از مصرف، میل جنسیم بروز کرد و توانستم رابطه جنسی داشته باشم و حتی نعوذهای صبحگاهیم که سالهای قبل بعد از مصرف قرصهای روانی قطع شده بود برگشت.
  جناب آقای دکتر، اولین سوال من این است که آیا این حدس من درست است که داروهای روانی که در مدت 1 سال استفاده کرده بودم تستوسترون مرا خیلی پایین آورده باشند و اخیراً بالا رفتن سن هم به آن اضافه شده و باعث سقوط تستوسترون من به زیر نرمال شده باشد؟
  دومین سوال اینکه، آیا غیر از مصرف تستوسترون برای دائم، راه دیگری برای بالا بردن سطح تستوسترون وجود دارد؟
  آیا مصرف تستوسترون عوارض خطرناک داره؟ (چون از موقعی که استفاده کردم سینه هایم بزرگ شده)
  برنامه مصرف تستوسترون؟
  جناب دکتر، حقیقتش زندگیم به شدت تحت تاثیر این مشکل قرار داره خواهشمند است یک راهنمایی بفرمایید. نسخه آزمایش تستوسترون ضمیمه است.
  با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   تزريق ٤ أمپول كافي است كوتاه مدت عارضه و خطري ندارد

 • تصویر کاربر شاهین جمعه ۲۷ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ، 53ساله هستم چند سال است داروی والزامیکس 5/80صبح یکی و شب یکی مصرف میکنم بشدت میل جنسی من کم شده از نظر جسمی و مشکل زود انزالی و عدم نعوظ نیز دارم ممنون از وقتی که می‌گذارید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   روزي يك قرص پاروكستين به مدت سه ماه براي انزال و يك عدد قرص تادالافيل يك ساعت قبل از عمل جنسي

 • تصویر کاربر هادی پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر عزیز
  بنده پنجاه سال سن دارم ، کارمند هستم ، یکسال پیش بدون هیچ پیش زمینه ای متوجه شدم آلتم ‌در هنگام نعوذ بسمت چپ کج میشه ، وبا کمی درد همراه بود بخاطر شرم حضور به دکتر مراجعه نکردم ، اکنون قدری بیشتر شده هم دردش به هنگام نزدیکی وهم کجی آن ، ضمنا از همان موقع هم پیش دیابت دارم ولی مراعات می کنم . خواهش میکنم راهنمایی بفرمایی ، خیلی خجالت میکشم برای این موضوع پیش دکتر برم . دارم اذیت میشم .
  بی نهایت سپاسگزارم
  پیروز وپاینده باشید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 3 ماه پیش)

   توسط اورولوژيست بايد ويزيت شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر