بیماری سوزاک چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری سوزاک یک بیماری مقاربتی (STD) نسبتا شایع است. بیماری سوزاک معمولا نواحی مرطوب و گرم بدن را درگیر می کند. در این نوشتار به بررسی علائم سوزاک در زنان و مردان، عوارض آن و همچنین درمان بیبماری سوزاک می پردازیم.

اندام هایی که در بیماری سوزاک درگیر می شوند عبارت اند از:

 • مجرای اداری
 • گلو
 • واژن
 • دستگاه تولید مثل خانم ها
 • مقعد
 • چشم ها

بیماری سوزاک چیست؟

بیماری سوزاک یک بیماری شایع و منتقل شونده از راه جنسی است که گاهی اوقات با نام گنوره نیز شناخته می شود. این بیماری هر ساله ده ها هزار زن و مرد را در ایران به خود مبتلا می کند.

به طور جهانی، هر ساله نزدیک به 78 میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری سوزاک تشخیص داده می شود. با این حال، تمامی موارد ابتلا تشخیص و گزارش داده نمی شوند.

سوزاک به آسانی درمان شده اما می تواند عوارضی جدی و گاهی دائمی را ایجاد کند. بیماری التهابی لگن هنگامی ایجاد می شود که عفونت سوزاک رحم یا لوله های فالوپ را در زنان آلوده می کند. جدی ترین عارضه مرتبط با بیماری التهابی لگن، ناباروری است. عوارض سوزاک در مردان شامل اپی دیدیمیت و نا باروری هستند. اپی دیدیمیت، التهاب لوله اسپرم بر می باشد.

علائم بیماری سوزاک

امکان دارد در عین فعال بودن عفونت سوزاک، علائمی وجود نداشته باشند. علائم می توانند در هر زمانی از روز اول تا چهاردهم قرار گیری در معرض عفونت بروز دهند. مردان و زنان علائم را با اندکی تفاوت تجربه می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

علائم بیماری سوزاک در مردان

علائم بیماری سوزاک در آقایان

مردان ممکن است تا چند هفته علائم قابل توجهی نداشته باشند. اولین علامت قابل توجه در آقایان اغلب سوزش یا احساس درد در هنگام ادرار کردن می باشد.  برخی از علائم بیماری سوزاک در آقایان شامل موارد زیر است:

✳ ترشحات ادراری سفید، زرد یا سبز که بیانگر عفونت هستند.

✳ التهاب و تورم پوست آلت تناسلی

✳ درد در بیضه یا کیسه آن

تکرر ادرار و دردناک

✳ خارش، درد، خونریزی و ترشحات مقعدی و یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

علائم بیماری سوزاک در زنان

علائم بیماری سوزاک در زنان

بیماری سوزاک در زنان ممکن است علائمی شبیه به قارچ واژن یا عفونت های تناسلی و بیماری های باکتریایی باشد. برخی از علائم بیماری سوزاک در خانم ها شامل موارد زیر است:

✳ درد در هنگام مقاربت جنسی

✳ تب

✳ ترشحات زرد یا سبز رنگ از واژن

✳ تورم در ناحیه فرج

✳ خونریزی در بین عادات ماهیانه

✳ خونریزی های شدید ماهیانه

✳ خونریزی پس از مقاربت

✳ ادرار مکرر یا دردناک

✳ گلو درد، خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

 عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

علائم سوزاک مقعدی

علائم سوزاک مقعدی شامل موارد زیر می شوند:

✳خارش، خونریزی یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ترشحات مقعدی

احساس خارش یا سوزن در چشم ها می تواند نشانه ای از ورم ملتحمه یا کنژکتیویت باشد. در صورتی که منی یا دیگر مایعات آلوده با چشم ها تماس پیدا کنند، امکان دارد فرد به کنژکتیویت مبتلا شود.

درمان بیماری سوزاک

درمان بیماری سوزاک 

آنتی بیوتیک ها بخشی از درمان سوزاک را تشکیل می دهند. 

پس از ظاهر شدن علائم، پزشک می تواند علاوه بر انجام آزمایش جهت تشخیص دیگر بیماری ها، انجام آزمایش سوزاک را توصیه کند. آزمایش سوزاک می تواند با استفاده از یک نمونه ادرار یا برداشت یک سواب (مانند گوش پاک کن) از ناحیه عفونی انجام شود. نمونه های سواب معمولا از آلت تناسلی مردانه، دهانه رحم، میزراه، مقعد و گلو گرفته می شوند.

کیت های خانگی نیز برای زنان در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به سواب های واژینال اشاره کرد. این کیت ها به یک آزمایشگاه ارسال شده و نتایج مستقیما به بیمار گزارش داده می شود. در صورتی که جواب این آزمایش برای عفونت سوزاک مثبت باشد، فرد و شریک جنسی او نیاز دارند تا تحت درمان قرار گیرند.

این درمان معمولا شامل موارد زیر می شود:

درمان دارویی با آنتی بیوتیک ها

برای اغلب افراد که درگیر بیماری سوزاک می شوند ممکن است سوال پیش بیاید که چه قرصی برای سوزاک خوبه؟

آیا آزیترومایسین برای سوزاک خوبه؟ یا قویترین انتی بیوتیک برای درمان سوزاک چیست؟ پزشکان اغلب هر دوی داروهای تزریقی (سفتریاکسون) و خوراکی (آزیترومایسین) را برای بیمار تجویز خواهند کرد.

اجتناب از داشتن مقاربت جنسی

تا زمانی که درمان پایان نیافته است خطر ابتلا به علائم و انتشار عفونت وجود دارد.

تکرار آزمایش در برخی موارد

همواره جهت اطمینان از موثر بودن درمان نیازی به انجام دوباره آزمایش نیست. با این حال، مرکز کنترل بیماری ها انجام دوباره آزمایش را به برخی بیماران توصیه می کند. پزشک در ارتباط با الزامی بودن این مورد تصمیم گیری می کند. انجام دوباره آزمایش باید 7 روز پس از درمان صورت گیرد.

در صورتی که یک زن باردار بوده و به سوزاک ابتلا داشته باشد، به نوزاد یک پماد چشمی داده می شود تا از انتقال سوزاک به او جلوگیری شود. با این حال، در صورت ابتلا به عفونت چشمی امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز باشد.

درمان سوزاک چند روز طول میکشد؟

بعد از درمان علائم، عفونت تا چند هفته درون بدن باقی خواهد ماند. در موارد نادر، ادامه یافتن سوزاک میتواند به دیگر اندام های بدن مانند مجرای ادراری و بیضه ها آسیب بزند. همچنین ممکن است درد به رکتوم (انتهای روده) نیز انتشار یابد.

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

سوزاک یک عفونت است که به وسیله باکتری نایسریا گونورآ ایجاد می شود. این باکتری تنها مجاری تناسلی را تحت تاثیر قرار نداده و می تواند غشاهای مخاطی دهان، گلو، چشم ها و مقعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این عفونت از طریق ارتباط جنسی با فردی مبتلا منتقل شده و می تواند آلت تناسلی مردانه، واژن، مقعد و دهان را آلوده کند. مردان جهت انتقال یا ابتلا به سوزاک نیازی به انزال منی ندارند. سوزاک می تواند در حین زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد او منتقل شود. با اینکه تمامی افراد فعال از نظر جنسی در معرض خطر ابتلا به سوزاک قرار دارند اما بالا ترین میزان ابتلا در نوجوانان، بالغین جوان و آمریکاییان آفریقایی تبار وجود دارد.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری سوزاک

 

 

تست تشخیص سوزاک

تست سوزاک برای تشخیص این که فرد به عفونت سوزاک مبتلا است یا خیر انجام می گیرد. این تست برخی مواقع به همراه تست کلامیدیا (نوع دیگری از عفونت های مقاربتی) انجام می شود. سوزاک و کلامیدیا علائم مشابهی دارند و هر دو اغلب هم زمان فرد را درگیر می کنند. تمام خانم  و آقایان زیر 25 سال که فعالیت جنسی دارند باید سالانه تست سوزاک را انجام دهند.

بیشتر اوقات می توان از ادرار برای تست تشخیص سوزاک استفاده کرد. با این حال، اگر رابطه جنسی دهانی و یا مقعدی داشته اید ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از گلو استفاده شود. در برخی موارد، ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از مجرای ادرار مرد (کانال ادرار) یا دهانه رحم زن (باز شدن به رحم) استفاده شود.

علت بوجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چه روش هایی برای درمان قطعی وجود دارد؟

 آزمایش ادرار برای تشخیص سوزاک 

اگر به عفونت واژن یا مجرای ادرار مبتلا باشید، در ادرار نشان داده می شود، اما عفونت در سایر قسمت های بدن ظاهر نمی شود. اگر رابطه جنسی مقعدی یا دهانی داشته اید، آزمایش سواب برای تست و تشخیص سوزاک ضروری است.

بیماری سوزاک چگونه منتقل میشود؟

مهم ترین سوالی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که چرا به این مبتلا می شوند. در پاسخ به این سوال می توان گفت، یک باکتری ای وجود دارد به نام نیسریا گونورا. این باکتری خاصیتی که دارد این است که در نواحی مرطوب تکثیر می شود و تمام مناطق اطراف را آلوده می کند.

همانطور که گفته شد این بیماری از طریق تماس با مایعات بدنی دیگری می تواند ما را آلوده کند و زمانی که این باکتری در بدن شخصی ایجاد شود بیماری رو به گسترش است.

❇ سوزاک توسط یک باکتری به نام نایسریا گنورآ ایجاد می شود.

❇ سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود.

❇ امکان دارد فرد به صورت همزمان به سوزاک و کلامیدیا دچار شود.

❇ در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند خطر ابتلای اکتسابی فرد به ویروس ایدز را افزایش دهد.

اکثر آزمایشات  در طی 5 روز تا 2 هفته پس از مواجهه، عفونت را تشخیص می دهند. اگر زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض ابتلا به بیماری سوزاک آزمایش داده باشید و جواب آن منفی باشد، پزشک ممکن است 2 هفته بعد آزمایش مجدد را توصیه کند، به خصوص اگر شخصی علائمی هم داشته باشد. علائم سوزاک معمولاً از 1 روز تا 2 هفته پس از مواجهه با بیماری ظاهر می شود و این زمان برای تست تشخیص سوزاک مناسب تر می باشد.

پیشگیری از انتقال سوزاک

راه های بسیاری جهت پیشگیری از ابتلا یا انتقال سوزاک وجود دارد. این راه ها شامل موارد زیر می شوند:

⚜ اجتناب از برقراری رابطه جنسی با فرد آلوده به سوزاک

⚜ استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی از راه واژن یا مقعد

⚜ استفاده از کاندوم ها یا پوشش های دهانی در ارتباط جنسی دهانی

⚜ مبتلا نبودن و داشتن تنها یک شریک جنسی و همچنین داشتن یک شریک جنسی که خود شریک جنسی متعدد نداشته و آلوده نمی باشد.

⚜ در صورتی که فرد یا شریک جنسی او در معرض سوزاک قرار گرفته باشند و یا هر گونه علائم سوزاک را تجربه کرده باشند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

عوارض بیماری سوزاک

عوارض بیماری سوزاک

عوارض احتمالی جدی و متعددی وجود دارند که نیاز به یک تشخیص و درمان زود هنگام (در صورت بروز علائم) را پر رنگ می کنند.

اگر بیماری سوزاک درمان نشود منجر به عوارض عمده ای از جمله موارد زیر شود:

✅ ناباروری در زنان

سوزاک می تواند به رحم و لوله های رحم گسترش یابد و باعث بیماری التهاب لگن  شود. در صورت زخم شدن لوله های رحم، خطر ناباروری در پی دارد که باید سریعا درمان شود.

✅ ناباروری در مردان

سوزاک می تواند باعث التهاب یک لوله کوچک و پیچ خورده در قسمت عقب بیضه ها شود که مجاری اسپرم در آن قرار دارد (اپیدیدیم). اپیدیدیمیت درمان نشده می تواند منجر به ناباروری شود.

✅ انتقال عفونت به مفاصل

باکتری عامل سوزاک می تواند از طریق جریان خون پخش شده و سایر قسمت های بدن شما از جمله مفاصل را آلوده کند. تب، بثورات پوستی، زخم های پوستی، درد مفاصل، تورم و سفتی از عوارض احتمالی است.

✅ افزایش خطر ابتلا به ایدز (HIV)

در افرادی که مبتلا به بیماری سوزاک هستند به دلیل نقص ایمنی بدنی که منجر به ایدز می شود، ممکن است هم مبتلا به سوزاک و هم اچ آی وی شوند و هر دو بیماری را با سرعت بیشتری به شریک زندگی خود منتقل کنند.

✅ انتقال بیماری به نوزادان

نوزادانی که در هنگام تولد مادرانشان سوزاک دارند، ممکن است در معرض کوری، زخم در پوست سر و عفونت شوند.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر Ahmadnour شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  سلام ،۳۵ سال سن دارم ، مشکل نعوظ دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   يك ساعت قبل از عمل جنسي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

  2. تصویر کاربر Ahmadnour جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)
   ۶سال میشه دارم استفاده میکنم با همون مشکلم حل شده، اشکال نداره تا هروقت باشه می تونم استفاده کنم؟
  3. تصویر کاربر Ahmadnour جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)
   ۶ سال هست که دارم استفاده میکنم، با همون مشکلم حل شده، اشکال نداره تا هروقت بخام میتونم استفاده کنم؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   بله تا هر وقت لازم است مصرف کنید

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بنده از لحاظ مالی ضعیف هستم و دفترچه درمانی ندارم بخاطر همین به این سایت مراجعه کردم
  چند ماه پیش رابطه جنسی محافظت نشده داشتم ک یک هفتس خارج شدن عفونت رو از ناحیه تناسل مشاهده میکنم و باعث تشدید ادرار میشه دکتر رفتم ولی بخاطر هزینه های سنگین نتونستم آزمایش و چند جای بعدی برم
  چ دارویی پیشنهاد میکنین برای درمان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ١٠٠ ميلي گرم به مدت ده روز

 • تصویر کاربر مسیح جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 283 مشاهده پرسش
  همسرم ۳۷سالشه،مشکل زود انزالی شدید داره،ب خاطر این مشکل رو اوردن ب اعتیاد،ترامادول،چون تشنج کردن،شربت متادون استفاده میکردن،الان یک ماهه متادون رو ترک کردن و مشکل زود انزالیشون خیلی شدیدتره،دکتر براشون قرص های پاروکستین،کلومیپرامین،سراترالین،تجویز کردن،هیچ کدوم جواب ندادن،الان باید چیکار کنیم؟خیلی توشرایط بدیه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   سه ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص داپوكستين ميل كنيد

 • تصویر کاربر No پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 264 مشاهده پرسش
  با سلام
  من دوماه پیش نزدیکی داشتم بعد ۱۵ روز از اون رابطم دچار سوزش در آلتم شدم و الانم ترشح سبز رنگ دارم چه چیزی توصیه میکنین
  آیا نیاز به ازمایش هست؟!
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ١٠٠ ميلي گرم ميل كنيد يك هفته

 • تصویر کاربر سوسن چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۳۳ساله هستم سه سال پیش یه رابطه جنسی محافظت نشده داشتم چند ماه بعد مشکلات زیادی از جمله سوزش و درد در ناحیه واژن تکرر ادرار واسم پیش اومد کلی دکتر رفتم و کلی انتی بیوتیک از جمله سفکسیم و مترونیدازول و مپول سفتریاکسون واسم تجویز شد بعد یع مدت خوب شدم ولی بیماری چند وقت به چند وقت تکرارمیشه تکرر و سوزش ادرار درد حرارت ادرارم بالا میره پیشنهاد شما برای درمان چیه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد يك ماه و روزي هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازوپيريدين ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر المیرا چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  همسر درچار بیماری سوزاک شده من داروهایی که استفاده کرده سفاکسیم و مترونیدازول آمپول سفترکسون که استفاده نکرد بخاطره حساسیتشون ۱ ماه از دوره درمان میگذره و هنوز هم ترشح و خارش و سوزش گاهی اوقات دارن چه دارویی رو پیشنهاد میکنید و اینکه که کارهایی رو باید انجام بدن از این سوزاک خودم هم بیمار شدم برای خودم چه دارویی رو پیشنهاد میکنید ممنون و خسته نباشید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   هر ١٢ساعت يك عدد كپسول داكسيسيكلين به مدت ده روز بعد از غذا هر دو نفر ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 317 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر من 3 سال پیش استروید پروتین تو ورزش استفاده میکرد همزان فشار عصبی شدید سمت چپ سرم داشتم که نمیزاشت بخوابم و باعث کاهش تمرکز و روی تفکر من تاثیر میزاشت نمیتونستم راحت فکر کنم بعد 3 ماه من مصرف قطع نکردم که کلا باعث شد من به شدت مریض بشم کل بدنم مثل چوب خشک شد
  پا دردهای شدید پایین رونده اسپاسم عضلانی شدید خستگی شدید بیخوابی شدید کمر درد پشت کتف مخصوصا طرف چپ بدن بی حسی گزگز دست پا سرگیجه سبکی سر تاری دید تضعیف بینایی ریزش مو تنگی نفس موقع خواب مغزم بدنم تکون میداد پاهای بیقرار عدم تمرکز از دست دادن قوه تخیل مشکلات جنسی زود انزالی درک نکردن لذت هیجان حس خوب در سمت چپ سر بد این همه علاعم من 6 ماه بعد پیش دکتر رفتم 6 ماهم همه این مواد گذاشته بودم کنار یه سری علاعم رفع شد ولی یکسری علاعم بعد 3 سال با من تو ازمایش اول که 6 ماه بعد بود کبد هیچ مشکلی نداشت ولی من اعتقاد داشتم همه اینا از کبد ولی تستستورون 1.64NG/ML فری تستسورون تو محدوده نرمال 10pg/ml ولی fsh160 mlu.mlو lh4mlu/ml تو 5 ازمایش تو 3 سال داشتم fsh تستستورون مقدار پرولاکتین تو چند ازمایش بیش از حد نرمال بود
  پایین تر از حد نرمال بودن من یه طرف مغزم انگار پیام رد بدل نمیشد سمت چپ به خاطر همین mri دادم تو اولیش واسکولیت دملاسیون تو منطقه tw2 اشاره کرده بود و تو دومین mri و دومین ازمایش میکرو ادنوم سمت چپ جالبه که کل مشکل من سمت چپ بدنم سمت چپ سر بیضه سمت چپم احساس میکنم کار نمیکنه من 3 سال دارم دکتر میرم ولی کسی تشخیص نداده شاید مشکلم یکطرف بدنم تشخیصش سخت شده من داروهای افسردگی مثل سیتولاپرام
  پاراکسوتین فلوکساووین اسنترا خوردم ولی فقط باعث از بین رفتن میل جنسیم شدن و بهبود چندانی حاصل نشده ممنون میشم کمکم کنید من مشکلاتم خیلی زیاده
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   متاسفانه از من كاري ساخته نيست ولي براي زود انزالي مي تونيد سه ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص داپوكستين ميل كنيد

 • تصویر کاربر داریوش یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 336 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر .من حدود یماهی میشه بیضه هام خارش و التهاب و سوزش بسیار شدیدی دارن،و دانه های جوش مانندی روی بیضه هام بوجود اومده و پوست بیضه هام قرمز رنگ میشن انگا سوختن ‌خیلی درد دارم .از رفتن پیش دکتر هم خجالت میکشم،بیضه هام حالت رطوبتی بعضی وقتا رخ میده ،نمیدونم چطو توضیح بدم خیلی سوزناکه.ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   بايد توسط متخصص پوست ويزيت شويد،،،. قرص هيدروكسي زين روزي يك عدد ميل كنيد

 • تصویر کاربر نیما جمعه ۹ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده 31 سالمه و خودارضایی داشتم
  چند وقت است احساس میکنم فراموشی دارم
  مثلا یادم میره به چی فکر میکردم و یا از مشتری در عرض 1 دیقه پول گرفتم یا نه
  و الان تصمیم دارم اینکار رو ترک کنم
  لطفا راهنمایی کنید چگونه و چه کاری انجام دهم تا از عوارض خود ارضایی زودتر رها بشوم
  و اگر برای حافظه چیز موثری هست ممنون میشم که بگید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۹ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   براي حافظه دارو وجودندارد

 • تصویر کاربر پدرام یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من 17 سالمه تا حالا هم رابطه نداشتم ولی دیشب موقع ادرار متوجه سوزشی موقع ادرار شدم بعدشم دیدم کمی مایع سفید رنگ سر التم وجود داره بعدم حدود نیم ساعت بعد سوزش بهتر شد این میتونه نشونه بیماری سوزاک باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   سوزاك نيست

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر