اختلال نعوظ نشانه چیست؟

اختلال نعوظ ، ناتوانی در گرفتن یا نگه داشتن نعوظ به اندازه کافی مناسب برای مقاربت جنسی است. گاهی از آن به عنوان ناتوانی جنسی یاد می شود، اگرچه این اصطلاح اکنون کمتر استفاده می شود.

اختلال نعوظ گاه به گاه غیر معمول نیست. بسیاری از مردان زمانی که استرس دارند آن را تجربه می کنند. با این وجود اختلال نعوظ مکرر می تواند نشانه ای از مشکلات سلامتی باشد که نیاز به درمان دارد. همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات عاطفی یا روابطی باشد که ممکن است لازم باشد توسط یک متخصص حل شود.

در زندگی پر استرس و فشار امروزی، برای بسیاری از مردان ناتوانی در رابطه جنسی یا از دست دادن نعوظ در حین رابطه جنسی ممکن است اتفاق بیفتد. اما عامل اختلال نعوظ چیست و نشانه چه مشکلاتی می تواند باشد؟

اختلال نعوظ چیست؟

اختلال در نعوظ آلت یعنی عدم توانایی در نعوظ یا نگه داشتن نعوظ سفت است که منجر به ناتوانی از رابطه جنسی با شریک جنسی بشود. اختلال نعوظ گاه به گاه نسبتا رایج است و می تواند به دلایل مختلف از جمله خستگی ، استرس، بی علاقگی و بیماری های مختلف جسمی اتفاق بیفتد. اما اگر این اختلال تکرار شود می تواند نشانه بیماری هایی باشد که نیاز به مراجعه به متخصص درمان نعوظ دارند.

اختلال نعوظ نشانه چیست؟

اختلال نعوظ (Erectile Dysfunction) بیماری نیست بلکه علامت یک بیماری در فرد می‌باشد، به عبارتی فردی که سال‌های متمادی مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی باشد مبتلا به اختلال نعوظ می‌گردد.

با بهبودی بیماری قلبی یا دیابت بسیاری از این بیماران بدون مصرف دارو بهبود می‌یابند.

48 درصد افراد مبتلا به اختلالات خواب، دچار اختلال نعوظ می‌شوند. در حالیکه افرادی که نعوظ‌ های شبانه در آنها کاهش یافته دارای اختلال خواب هستند، لذا اصلاح سندروم آپنه (اختلال در تنفس شبانه) باعث درمان اختلال نعوظ می‌شود. نقش اختلال نعوظ و بیماری عروق کرونر بر خلاف آنچه تصور می‌شود، با توجه به سن و جنسیت بیشتر از معمول است.

اختلال نعوظ با افزایش سن و چند فاکتور مساعد کننده آترواسکلروز عروق همراه می‌باشد که شامل: استعمال دخانیات و دیابت می‌باشد. هر فردی که هر کدام از این فاکتورها را داشته باشد 4 برابر بیشتر شانس ابتلا به اختلال نعوظ را خواهد داشت.

علل اختلال نعوظ

محققین بسیاری عقیده دارند که اختلال نعوظ از نوع واسکلوژنیک (اختلال عروق) نشانه بیماری ایسکمی قلبی بدون علامت می‌باشد. اختلال نعوظ شدید در افرادی که جهت بررسی عروق کرونر کاندید آنژیوگرافی می‌شوند، بیشتر است. در افراد مبتلا به بیماری قلبی با انسداد یک شریان کرونر اختلال نعوظ خفیف ولی در مواقع گرفتاری چند شریان، اختلال نعوظ شدیدتر است.

عامل اختلال نعوظ با ریسک فاکتورهای ایجاد کننده بیماری قلبی نظیر آترواسکلروز (بسته شدن عروق) ارتباط مستقیم دارد. چاقی و در نتیجه هیپرلیپیدمی (افزایش کلسنرول سرم) با ته نشست روی اندوتلیال عروق بدن، از جمله عروق کرونر قلب و عروق آلت باعث تنگی شریان‌ها شده و در نتیجه خون‌رسانی به اورگان‌های قلب یا آلت را کاهش داده باعث اختلال نعوظ می‌گردد.

اکثریت افراد مبتلا به ناتوانی جنسی که در آن آلت سفتی مناسب را برای عمل دخول و عمل جنسی موفقیت‌آمیز ندارند، گمان می‌کنند بیمار هستند در حالی که اختلال در نعوظ آنها ناشی از بیماری دیگری می‌باشد.

عامل اختلال نعوظ میتواند مشکلات مختلفی مثل فشار خون و بیماری قلبی و پر کاری و کم کاری تیروئید وچاقی و پرولاکتین بالا و کاهش تستوسترون در ارتباط باشد.

 • در نعوظ ضعیف از نوع واسکلوپاتی (عروقی)، علت اختلال ،عدم تولید NO (نیتریک اوکساید) می‌باشد و در نتیجه cGMP مختل گردیده و نعوظ پدید نمی‌آید.
 • بعد از مصرف مهارکننده‌های فسفودی استراز نوع 5، نیتریک اوکساید تولید گردیده و در نتیجه cGMP تولید شده باعث آرکشن می‌شود. در دو سوم مردان بعد از مصرف مهار کننده‌های فسفوی استراز نوع 5 (ویاگرا) با دوز اولیه دارو، پاسخ درمانی دیده می‌شود و بقیه نیز پاسخ درمانی را بعد از 6 تا 8 روز به دست خواهند آورد.

دو داروی سیلدنافیل و وردنافیل تقریبا دارای ساختمان شیمیایی مشابهی هستند ولی تادالافیل با دو ترکیب دیگر متفاوت است.

علائم اختلال نعوظ

علائم و نشانه‌های این مشکل عبارتند از:

 • مشکل در نعوظ آلت
 • مشکل در حفظ آلت در حالت نعوظ
 • کاهش میل جنسی

چه عواملی باعث اختلال در نعوظ می شود؟

اختلال نعوظ می تواند به دلیل مشکلات در هر مرحله از فرآیند نعوظ ایجاد شود. نعوظ نتیجه افزایش جریان خون در آلت تناسلی شما است. جریان خون معمولاً توسط افکار جنسی یا تماس مستقیم با آلت تناسلی شما تحریک می شود.

هنگامی که یک مرد از نظر جنسی هیجان زده می شود، عضلات آلت تناسلی مرد شل می شوند. این موضوع امکان افزایش جریان خون از طریق شریان های آلت تناسلی را فراهم می کند  و دو محفظه داخل آلت تناسلی را پر می کند و در نتیجه آلت تناسلی مرد سفت و محکم می شود. نعوظ زمانی منقبض می شود که عضلات منقبض شده و خون انباشته شده از رگهای آلت تناسلی خارج شود.

دلایل احتمالی زیادی وجود دارد و می تواند شامل شرایط عاطفی و جسمی باشد. علل شایع عبارتند از:

 • بیماری قلب و عروقی
 • دیابت
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • چاقی
 • سطح پایین تستوسترون یا عدم تعادل هورمون های دیگر
 • بیماری کلیوی
 • افزایش سن
 • فشار
 • اضطراب
 • افسردگی
 • مشکلات رابطه
 • داروهای تجویز شده خاصی مانند داروهای مورد استفاده در درمان فشار خون بالا یا افسردگی
 • اختلالات خواب
 • استفاده مواد مخدر
 • مصرف بیش از حد الکل
 • استفاده از محصولات دخانیات
 • برخی از بیماری ها، مانند بیماری پارکینسون یا بیماری ام اس (MS)
 • آسیب به ناحیه لگن
 • بیماری پیرونی، که باعث ایجاد بافت اسکار در آلت تناسلی می شود

اختلال نعوظ می تواند تنها توسط یکی از این عوامل یا توسط چندین عامل ایجاد شود. به همین دلیل بهتر است که علائم را با پزشک خود در میان بگذارید.

آزمایش های اختلال نعوظ

آزمایش برای اختلال نعوظ می تواند مراحل مختلفی را شامل شود، از جمله معاینه فیزیکی و سابقه جنسی. آزمایشات اضافی نیز ممکن است انجام شود تا مشخص شود که علائم شما به دلیل یک بیماری زمینه ای ایجاد شده است یا خیر.

آزمایش های اختلال نعوظ

معاینه بدنی

شما باید آمادگی لازم برای معاینه فیزیکی قلب و ریه را داشته باشید، پزشک فشار خون شما را بررسی کند و بیضه ها و آلت تناسلی شما را معاینه کند. همچنین برخی از پزشکان ممکن است معاینه مقعدی را برای بررسی پروستات نیز توصیه کنند.

مشاوره روانی – اجتماعی

پزشک از شما سوالاتی را در غالب یک پرسشنامه درباره علائم، سابقه سلامتی و سابقه جنسی می پرسد. پاسخ ها می تواند به پزشکان در تعیین شدت اختلال نعوظ کمک کند.

برخی از سسوالاتی که ممکن است از شما پرسیده شود عبارتند از:

 • اختلال نعوظ شما ناگهان به وجود آمده است یا به تدریج؟
 • آیا در احساس میل جنسی، انزال یا رسیدن به ارگاسم مشکلی دارید؟
 • چند بار رابطه جنسی برقرار می کنید؟ آیا این فرکانس اخیراً تغییر کرده است؟
 • نعوظ شما چقدر محکم است؟ آیا این تحت تأثیر شرایط خاص یا انواع تحریکات متغیر است؟
 • صبح یا نیمه شب با نعوظ از خواب بیدار می شوید؟
 • رابطه فعلی شما چگونه است؟ شما و همسرتان چه انتظاراتی از یکدیگر دارید؟ آیا تغییری ایجاد شده است؟
 • آیا اخیراً استرس زیادی را تجربه کرده اید؟

آزمایشات تکمیلی

پزشک ممکن است آزمایش های اضافی را برای کمک به تشخیص عامل اختلال نعوظ انجام دهد. آزمایشات می تواند شامل موارد زیر باشد:

سونوگرافی: با استفاده از سونوگرافی می توان رگ های خونی آلت تناسلی را بررسی کرد تا مشخص شود آیا از نظر جریان خون آلت تناسلی مشکلی وجود دارد یا خیر.

تست (NPT): برای ارزیابی کیفیت نعوظ های شبانه شما از یک دستگاه قابل حمل و باتری مجهز به ران استفاده می شود. داده ها در دستگاه ذخیره می شوند که بعداً پزشک می تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

تست تزریق: در طول این آزمایش، دارویی به آلت تناسلی شما تزریق می شود تا نعوظ را تحریک کند. این آزمایش به پزشک اجازه می دهد تا سفتی نعوظ و مدت زمان آن را ارزیابی کند.

آزمایشات ادرار: از آزمایش ادرار می توان برای بررسی دیابت یا سایر بیماریهای زمینه ای استفاده کرد.

آزمایش خون: از آزمایش خون می توان برای بررسی شرایطی مانند دیابت، بیماری های قلبی، مشکلات تیروئید و سطح پایین تستوسترون استفاده کرد.

این آزمایشات می تواند به پزشک در نحوه درمان اختلال نعوظ کمک کند و همچنین تعیین کند که آیا یک بیماری زمینه ای ممکن است باعث اختلال نعوظ شما شده باشد یا خیر.

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ به علت اصلی و عامل اختلال نعوظ بستگی دارد. ممکن است لازم باشد شما از ترکیبی از روش های درمانی، از جمله دارو یا مشاوره درمانی استفاده کنید.

داروهای خوراکی

داروهای خوراکی برای درمان اختلال نعوظ بسیاری از مردان موفقیت‌آمیز هستند. این داروها شامل:

 • سیلدنافیل (Viagra)
 • تادالافیل (Cialis)
 • واردنافیل (Staxyn)
 • آوانافیل(Stendra)

قبل از مصرف هر دارویی برای اختلال نعوظ، از جمله مکمل های بدون نسخه و داروهای گیاهی، پزشک خود را در جریان بگذارید. داروها برای اختلال نعوظ در همه افراد موثر نیستند و ممکن است در شرایط خاص، مانند بعد از جراحی پروستات یا اگر دیابت دارید  اثر کمتری داشته باشند. برخی از داروها همچنین ممکن است خطرناک هم باشند.

درمان دارویی اختلال نعوظ

کدام دارو برای درمان مناسب است؟

در مورد استفاده از 3 داروی زیر دو سئوال مطرح است:

1. کدامیک از سه دارو را برای درمان باید استفاده کرد؟

2. آیا بین دو داروی جدید در مقایسه با سیلدنافیل سیترات از نظر اثر درمانی تفاوتی وجود دارد یا خیر؟

اگر چه پاسخ درمانی با سیلندنافیل سیترات قابل قبول در سطح بالا می‌باشد ولی با توجه به بیماری‌های زمینه‌ای که باعث اختلال نعوظ شده‌اند، در حدود 30 تا 40 درصد در این افراد پاسخ درمانی دیده نمی‌شود.

12 درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا دو سال) درمان با دارو را قطع ‌کنند. هنوز هم مشخص نشده که قطع دارو به علت فقدان اثر دارو می‌باشد یا علت بیماری زمینه‌ای است. در مطالعات کنترل شده کلینیکی قطع دارو فقط 1/2 درصد پس از سه سال گزارش شده و 1 تا 2 درصد به علت عوارض جانبی دارو بوده است. نوع درمان اختلالات نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و فارماکوکنیتیک آن و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

انتخاب دارو موضوع بسیار مهمی می‌باشد. به هر حال آنچه در خصوص ریسک فاکتورهای ایجاد کننده ناتوانی جنسی باید مورد بحث قرار گیرد، شناسایی این ریسک فاکتورها توسط پزشک اورولوژیست می‌باشد زیرا درمان بر اساس مشخص کردن ریسک فاکتورها باید صورت گیرد. ریسک فاکتورهای ایجاد کننده اختلال نعوظ شامل: واسکولار، نرولوژیک، اندوکرین، سایکوژنیک و اورگانیک می‌باشند.

جراحی برای درمان اختلال نعوظ

در افرادی که به درمان های قبلی پاسخ نداده اند از اعمال جراحی استفاده می شود مثل پروتزهای آلت.  از جراحی های دیگر جراحی عروق است که بیشتر در افراد جوان غیر سیگاری و فاقد بیماری زمینه ای (دیابت) که بیشتر در اثر ضربه دچار اختلالات عروقی و اختلال در خونرسانی به آلت شده اند، استفاده می شود.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر امیدزندگی پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  سلام .آقای دکتر مردی 60ساله هستم مدتی هست که در نعوظ دچار مشکل هستم ودر هنگام مقاربت موقع دخول بلافاصله ارضا میشم واگر دارویی تجویز میکنید بفرماییدچه مدت مصرف شودوچقدر.با سپاس از راهنمایی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد و يك ساعت فبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر ارش دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشیدمن پسری 17 ساله هستم که قبلا خیلی مثلا بعضی از موقع ها هر روز خود ارضایی داشتم ولی همین که زمان گذشت کم کردم
  و مثل بار آخری که انجام دادم یک ماه با دفعه قبلی فاصله داشت ولی یک ماه الی45 روز است که آمدم خود ارضایی کنم ولی نه آب منی آمد و نه لذت دارم
  علت چیست .خیلی میترسم توروخدا کمکم کنید دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   زود گذر است خوب مي شويد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   زود گذر است خوب مي شويد

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   نگران نباشيذ زود گذر است و خوب مي شويد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اقای دکتر

  من جوانی ۲۵ ساله هستم و به مدت دو ساله که ازدواج کردم و از اوایل ازدواج گاهی اوقات بخاطر که طولانی تر رابطه داشته باشم قرص تادافیل ۱۰ میخوردم مثلا در یک سال شاید ۱۰ تا قرص و در مواقع رابطه حداقل یک تا دو ساعت در نعوظ کامل بودم و در حدود بیس دقه تا ی ربع طول میکشید و گاهی اوقات اگر ارضا نمیشدم درد در قسمت مقعد و بیضه ها داشتم که با دراز کشیدن خوب میشد  و اینکه قبل از ازدواجم هیچ گونه رابطه ای نداشتم فقط گاهی اوقات خود ارضاعی که طولانی بود یعنی تا شش مرتبه ارضا میشدم الان چند ماهی هس که به دلیل کار زیاد و عدم فعالیت بدنی زیاد احساس میکنم بدنم ضعیف شده و ی دوماهی حتی حس شهوت نداشتم و حتی نعوظ نداشتم تا قرص گیاهی دابل بول گرفتم و رو روز در میون ی دونه میخوردم ،خوبم بود ولی مشکل اینجاس که هنگام رابطه دهانی  نعوظ کامل دارم و خیلی دیر ارضا میشم بطوری که باید با دست و محکم ارصا بشم ولی همینکه دخول از پشت انجام میدم بعد از سه دقیقه الت حساس میشه و بعد از ده دقیقه ارضا میشم تادافیل ده خوردم جواب نداد . دوتا تادافیل ده خوردم که روز بعدش حالت ترش کردن و اسهالی بدی داشتم ولی با خوردم سه چهارم قرص سیدنافیل رابطه ای خیلی خوبی تقریبا یک ساعت نیمی داشتم و روز بعدش فقط در حد ی ساعت سر درد بودم و کمی اسهال که بعد ش خوب شدم

  الانم میخام بدونم چ قرصی خوبه برای مشکل من که هم بتونم همیشگی استفاده کنم هم عوارضی نداشته باشه و اگر راهنمایی مفید دیگ ای هم هست که کمک میکنه ممنون میشم بهم بگید 
  اگه ورزش یا قرص گیاهی چیزی هست ممنون میشم بگید جون من هیچ قرصی کلا نمیخورم حتی سردرد و فقط برای این موضوع قرص میخورم هیچ مشکلی و بیماری هم ندارم
  ممنون
  برای من پیامک ارسال نشود و خودم از طریق سایت جک میکنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   هيچ داروي خوراكي وجود ندارد ولي از أمپول هاي پاپاورين تزريق در ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر یاسین دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشیدبنده ۴۸ سال دارم وازدوران جوانی زودانزالی داشتم والان هم دارم و۲سالی هست ک دچاراختلال درنعوذهم شده ام یکسال پیش برای نعوذم پیش یک دکترعمومی رفتم وایشون برای من ی ازمایش خون نوشتن وقتی جواب ازمایش رواوردم گفتن ک تستسرون بدنتون خیلی پایینه وبنده هنوزهم اززودانزالی وعدم نعوذرنج میبرم لازم ب ذکرهست ک بنده هیچ بیماری ازقبیل دیابت وغیره ندارم و۶۵ کیلووزن دارم بیزحمت راهنماییم کنیدقبلا اززحمات شماسپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه جنسي يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بعد از مصرف دو دوره تست پرپیونات الان دچار مشکل نعوظ شدم اصلا تحریک نمیشم خیلی تستسترون بدنم افت کرده معلومه عصبانی پرخاشگر افسرده بی انگیزه و کم خواب شدم چیکار کنم دکتر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   با أزمايش تستسترون توتال و أزاد اندازه گيري شود

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   با أزمايش تستسترون توتال و أزاد اندازه گيري شود

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   با أزمايش تستسترون توتال و أزاد اندازه گيري شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 214 مشاهده پرسش
  باسلام
  در سن ۲۶سالگی هستم و مدتی هست که نعوظ صبحگاهی ندارم. ایا نشان دهنده مشکل هست و باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   مشكل خاصي نيست زود گذر است 

 • تصویر کاربر کامران جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 219 مشاهده پرسش
  باسلام ۱۵ سال ازدواج کردیم همسرم دوروز پشت سرهم نمیتونه رابطه برقرار کنه وروز دوم دچار نعوظ میشه قرص هم مصرف کردنی دچار سردرد شدید میشه وفشارش بالا میره میشه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   قرص تاداگرا٢٠ ميل كنند

 • تصویر کاربر شیرازی۲۰۰۰ چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من دچار دور انزالی هستم بعضی وقتها تا یک ساعت هم طول میکشه ودر بینش دچاراختلال نعوض هم هستم و التم شل میشه ولی ارضا نمیشم دکتر رفتم قرص ریسپریدون۲ ساعت قبل از رابطه برایم تجویز نمود که تاثیری نداشته است لطفا میخواستم نظرتان رابپرسم درمورد قرص تاداگرا
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   جنبه ذهني ،، فكري دارد و درماني ندارد

 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام و عرض ادب. آقای دکتر شما لطف کردی برام پاروکستین20 و تادالافیل20 تجویز کردی. تا سه ماه. مشکلم هم کاهش میل و زود انزالی بودش.
  آقای دکتر خواستم بدونم پاروکستین20 رو هر روز بخورم؟ یا موقع رابطه با تادالافیل20 بخورم؟
  اینترنت سرچ کردم زده مصرف هر روز. روزی یکی. ممنون میشم آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد

 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  قبل ازرابطه آلت سفته اماهنگام شروع زیادسفت نیست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص ويزارسين ١٠٠ ميل كنيد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر