دکتر برای درمان نعوظ

اولین و مهم‌ترین نکته‌‌ای که فرد مبتلا به ناتوانی جنسی که به علت عدم یا ناکافی بودن نعوظ و سفتی آلت قادر به انجام عمل جنسی موفقیت‌‌آمیز نمی‌باشد این است که او آگاه باشد که بیمار نیست، ناتوانی جنسی بیماری نیست و علامت بیماری زمینه‌ای او مثل دیابت یا بیماری قلبی می‌باشد.

ناتوانی جنسی حتما باید از ۳ ماه قبل و به تدریج در مرد شروع شده باشد. بنابراین مردی که از ناتوانی جنسی شکایت دارد و هفته‌های اخیر دچار آن شده است، زودگذر بوده و اکثرا بدون تجویز دارو بهبود می‌یابند.

دو دسته بیماری باعث ناتوانی جنسی می‌شوند که شامل:

 • دیابت
 • بیماری‌های قلبی
 • فشار خون
 • افزایش سن
 • چاقی
 • مصرف بیش از حد الکل
 • اختلال کار تیروئید
 • بعد از عمل پروستاتخوش خیم
 •  سرطان پروستات
 • اختلال هورمون جنسی خون
 • نارسایی مزمن کلیه
 • اختلال در عملکرد غده هیپوفیز
 • هیپوتالاموس در مغز و بیضه‌‌ها
 • بیماری‌های عصبی (نروژنیک)، ام.اس (S)، پارکینسون، ضایعه و تومور نخاع
 • ضربه و تروما به لگن، جراحی لگن، اشعه درمانی لگن و شیمی درمانی
 • افزایش پرولاکتین خون، نارسایی اولیه بیضه‌ها به علت سرطان
 • عفونت یا ژنتیک می‌باشد.

التهاب پروستات مزمن

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی دیابت نوع ۲ می‌باشد. بیماری دیابت نوع ۲ اغلب بدون علامت هشدار دهنده، پیش می‌رود. ممکن است فرد ۵ سال بعد از ابتلا به دیابت متوجه بیماری خود شود.

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی اولیه

ناتوانی جنسی اولیه به مردانی گفته می‌شود که هرگز در زندگی‌شان نعوظ یا آمیزش جنسی نداشته‌اند.

اختلال نعوظ ثانوی

ناتوانی جنسی ثانوی بسیار رایج است. به مردانی گفته می‌شود که قبلا رابطه جنسی نرمال داشته، سپس ناتوان شده‌اند، حال آنکه تا چه حد ناتوان شده‌اند، مشخص نیست.

ناتوانی جنسی زودگذر

ناتوانی زودگذر و در بعضی مواقع به صورت مزمن و یا به تدریج در زمینه بیماری‌های اورگانیک که نامبرده شد، در فرد اتفاق افتد. ناتوانی جنسی زودگذر بیشتر در دوران جوانی زمانی که مرد در اولین آمیزش جنسی خود با وجود تمام ذوق و شوقی که دارد، نمی‌تواند خوب عمل کند، اتفاق می‌افتد. ناتوانی جنسی همچنین برای مردانی که بنا به دلایل کاری یا مشکلات عاطفی تحت استرس شدیدی هستند هم اتفاق می‌افتد و به محض این که استرس رفع می‌شود، دوباره می‌توانند آمیزش جنسی موفقی داشته باشند.

نکته مهم این است که ناتوانی جنسی زودگذر را نباید جدی بگیرید هر چه اهمیت کمتری به آن بدهید شانس بیشتری برای داشتن یک رابطه جنسی نرمال خواهید داشت.

گاهی اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی بی‌اهمیت و خیلی مختصر چنان ترسی در مردان ایجاد می‌کند که در روابطشان بسیار مضطربانه عمل کرده و مشکل را دو چندان می‌کنند. زنان باید حساسیت ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته و از همسرشان انتظار زیادی نداشته باشند.

صبر و درک همسران در درمان ناتوانی جنسی بسیار موثر است. از طرف دیگر مرد باید در این مورد با همسرش گفتگو و مشورت کند، طوری که زن را حامی و پشتیبان خود بداند. اگر مردی برای حل این مشکل به تنهایی تلاش کند، معمولا به نتیجه‌ای نمی‌رسد. گرچه ناتوانی زودگذر نگران کننده نیست، ناتوانی جنسی دائمی نیز با کمک‌های حرفه‌ای قابل درمان نیست. ناتوانی جنسی گاهی ممکن است در دراز مدت یا در بعضی موارد ناگهانی ایجاد می‌شود. در هر دو مورد زوجین نباید در قبال کمک‌های درمانی بی‌توجه باشند، چرا که اگر این مشکل درمان نشود، می‌تواند باعث سستی پایه‌های زندگی زناشویی و حتی از هم پاشیدگی آن و نهایت منجر به تضعیف روحیه و عزت نفس مرد شود.

بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی

آگاهی و دانش از روابط جنسی، بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی می‌باشد. توسط پزشک معالج، درمان اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، پس از بررسی فرد به صورت گرفتن شرح حال دقیق و امتحان بالینی بیمار باید صورت گیرد تا ضمن تشخیص علت ناتوانی جنسی درمان مناسب را تجویز کند. داروهایی نظیر سایمترین و تیازید و بعضی داروهای فشارخون که موجب اختلال جنسی می‌شوند باید استفاده آن قطع شود. فشار خون، چاقی، کلسترول غیر طبیعی خون، اختلال کار تیروئید و استعمال دخانیات اصلاح شود. اختلالات هورمون‌های جنسی مثل کاهش تستوسترون، SH، LH و افزایش پرولاکتین اصلاح شود.

 کاهش ترشح LH که از غده هیپوفیز ترشح می‌شود که باعث تحریک سلول‌های بیضه (سلول‌های لیدیگ) که مسئول ترشح تستوسترون می‌باشد، اصلاح گردد. بعضی بیماری‌ها نظیر سیروز کبدی، آنمی سیکل سل، تالاسمی، آمینوئیدوز، بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و عفونت‌های مزمن، آرتریت روماتوئید باعث کاهش هورمون جنسی می‌شود. چنانچه کاهش توستسترون به علت نارسایی بیضه باشد، تسوسترون خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز شود.

درمان ناتوانی جنسی

قدم اول درمان ناتوانی جنسی

مرحله اول درمان ناتوانی جنسی استفاده از داروهای خوراکی می‌باشد.

۳ داروی خوراکی که به طور رایج در ایران و سایر کشورها تجویز می‌شود، شامل: سیلدنافیل سیترات (ویاگرا)، تادالافیل سیترات (CIALIS) و وردنافیل می‌باشند.

تقریبا عوارض هر سه دارو یکسان می‌باشد. عوارض شامل سردرد، احتقان بینی، اختلال گوارشی، اختلال دید (دید آبی رنگ)  درد زانو.

درد عارضه مربوط داروی تادالافیل می‌باشد که گاهی بسیار شدید و غیر قابل تحمل می‌باشد. یک ساعت قبل از عمل جنسی یکی از داروها باید میل شود. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد نعوظ و ارکشن به وجود می‌آید. این داروها ۵۰ تا ۶۰ درصد پاسخ دارویی دیده شده. ۱۲ درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا ۲ سال) درمان با دارو را قطع می‌کنند. مطالعات کلینیکی نشان داده که ۲/۱ درصد از بیماران پس از ۳ سال دارو را قطع می‌کنند و ۱ تا ۳ درصد به علت عوارض جانبی بوده. نوع درمان اختلال نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

 در موارد ذیل استفاده از داروهای نامبرده مجار نمی‌باشد

 • بیمارانی که سکته قلبی یا مغزی (Stroke) در ۶ ماه گذشته داشته‌اند یا از آریتمی و از بی‌نظمی پرخطر رنج می‌برند.
 • درد آنژین صدری هنگام عمل جنسی
 • نارسایی احتقانی قلب (class 2)
 • در افراد مبتلا به فشارخون در حال استراحت
 • فشار خون بالا

در بعضی بیماران ممکن است داروهای خوراکی موثر قرار نگیرد، پس از یک دوره زمانی اثر دارو قطع شود.

 قدم دوم درمان‌ ناتوانی جنسی

استفاده از آمپول‌های پروستاگلندین، پاپاورین و رژنتین می‌باشد. در امریکا این سه آمپول در یک آمپول واحد به نام Trimix وجود دارد ولی در ایران گاهی هر کدام از این آمپول ها در داروخانه‌های تک نسخه‌ای وجود دارد.

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

0

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعيد شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  بنده٢٨سالمه و قواي جنسي خيلي خيلي قوي داشتم حتي ١١بار در يك شب
  انزالم دفعه اول حدود ٥دقيقه ميكشيد
  دفعه هاي بعدي خيلي طولاني تر ميشد
  از سر كنجكاوي يه قرص سيلدنافيل١٠٠انداختم
  از فرداش ديگه نعوظ نداشتم
  به دكتر مراجعه كردم تاداگرا ١٠داد
  اولين قرصي كه انداختم ١ماه خوب شدم مثل قبل
  ولي الان دوباره مشكلم برگشته
  تاداگرا هم ميندازم در حد يكروز يا دو روز عمل ميكنه
  با همسرم به مشكل خورديم
  ممنون ميشم كمك كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 روز پیش)

   درمان همان تاداگرا مي باشد

 • تصویر کاربر شاهمرادی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  همسر من مدتی است به دنبال دکتر مغز و اعصاب و دکتر ارولوژی بود که پس آزمایشهای فراوان و دکترهای مختلف هنوز مشکلش حل نشده. میبخشید میخواهم خیلی صریح بگم . بیضه هایش تحلیل رفته و به زور شاید یک بار نعوظ کند ولی دیر هم ارضا میشود و وسط کار از حالت نعوظ (آلت تناسلی اش میخوابد وسط انجام کار ) خارج میشود. و خیلی ناراحت این موضوع هست طوری که از من فاصله میگیرد و حتی دیگر مثل قبل اصلا نیست. شغل همسرم مشاور مالی و مالیاتی است و بسیار انسان دلسوزی است و به فکر همه هست جز خودش و زیاد فکر و خیال میکند و بی خوابی شبانه دارد . و روحیه اکتیو و قوی داردو گاهی اوقات وقتی عصبی میشود سردرد شدید شده و خون دماغ میشود و بعضی اوقات از حال میرود . دکتر مغز و اعصاب گفت یکی از رگ های مغزش در حال پاره شدن هست. یک فرزند ۴ ساله داریم . سن همسرم متولد ۱۳۶۴ است .من همسرم رو خیلی دوست دارم . بسبار ناراحت و نگران سلامتی ایشون هستم. لطفا کمکمون کنید
  1. تصویر کاربر شاهمرادی پنجشنبه ۲۹ فروردین ۹۸( 6 روز پیش)
   آقای دکتر سلام. وقتتون بخیر .
   چرا جواب سوال بنده رو نمیدید؟؟؟؟
  2. تصویر کاربر شاهمرادی جمعه ۳۰ فروردین ۹۸( 4 روز پیش)
   😔😔
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 روز پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنند

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امین دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام و خسته نباشید
  بنده جوانی 26 ساله متاهل میباشم متاسفانه دچاره زد انزالی هستم که در مدت زمان 30 ثانیه به انزال میرسم
  میخاستم بدونم که سیتالاپرام و فلوکستین استفاده کنم یا داپوکستین یا پاروکستین ممنونم میشم که راهنمایی کاملی بفرمایید میزان و ساعت مصرف رو اگر بفرمایید ممنونم میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   فلوكستين

 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من و همسرم ۴ سال هست که ازدواج کردیم .بعد ازدواج متوجه شدم ناتوانی جنسی داره و چندین بار دکتر رفتیم و آزمایش دادیم .چون نتیجه ای نگرفتیم همسرم قادر به ادامه دادن درمان نداره .متاسفانه از ابتدا ما نتونستیم رابطه ای داشته باشیم یعنی اصلا به ارگاسم نمیرسن .زندگیم و دوست دارم .میخوام بدونم امکان درمان هست یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   بايد مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر سعيد سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  جناب آقاي دكتر سلام و عرض ادب
  من 44 سالمه و 3 سال قبل عمل قلب باز انجام دادم الان قند و چربي نرمال هست اما روزانه يك قرص متوفورمين و آترواستاتين ميخورم همچنين يك قرص آسپرين و متورال50
  چند وقتيه كه قادر به نعوظ نيستم و مشكل در زندگي برام لوجود آمده
  شيراز رفتم دكت متخصص به من گفت راهي نداري و ديگه دنبال درمان نباش
  من يه دونه بچه دارم و ميخواستم اقدام كنيم واسه بارداري خانمم اما افسرده شدم و غمگين تا اينكه سايت شما رو ديدم
  آيا ميتونيد به من كمك كنيد
  ممنون ميشم استاد گرانقدر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   از أمپول هاي تزريقي داخل ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲۹ فروردین ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام فردی ۳۱ ساله اولین رابطه جنسیم حدود یک ماه پیش بود که کمتر از یک دقیقه بود ۳/۵ ساعت قبل رابطه هم قرص تاخیری مصرف کردم ولی فایده ی نداشت تا قبل از رابطه سکس. خود ارضای میکردم .خواستم ببینم من باید به چه پزشکی و چه ازمایشی انجام بدم واسه زود انزالیم.مچکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۹ فروردین ۹۸( 6 روز پیش)

   به اورولوژيست مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر مجتبی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام بنده ۱۰ساله ازدواج کردم دوفرزند دارم.از روز اول بعد از عروسی دچار بی میلی شدم وتاالان که دیگه اصلا به همسرم میل جنسی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   جنبه ذهني و فكري دارد

 • تصویر کاربر آرش دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من ۳۳ سال سن دارم،قدم ۱۸۹ و وزنم ۸۸ هست،ورزش مستمر دارم در طول هفته حداقا ۴ روز میرم باشگاه بدنسازی و هوازی و وزنه کار میکنم،من در هنگام سکس هم زود انزالی دارم هم مثل قبلا نعوذ خوبی ندارم،مخصوصا بعضی مواقع که نعوذ خوب ندارم در همون لحظه ،ضعف شدید در پاهام حس میکنم،مخصوصا روی ران های پام،این شرایط خیلی
  بده،ممنون میشم راهنمایی کنین(بعضی اوقات از ترس اینکه یکس خوبی نداشته باشم۱/۴ سیدنافیلد ۱۰۰ می خورم)
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   مدتي سيلدنافيل ميل كنيد و روزي يك عدد پاركستين به مدت سه ماه براي زود انزالي

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  با عرض سلام خسته نباشید
  من قرص ویاگرا ۵۰مصرف کردم یک ونیم ساعت قبل نزدیکی ولی هیچ فرقی نکرد همون طوری بود و عمل خیلی به سخت انجام میگیرهه..
  الان چکارکنم
  مشکل من چیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   از قرص تادالافيل استفاده كنيد

 • تصویر کاربر محمدرضا سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من حدودا 4 ماهه که زود انزالی دارم موقع خود ارضایی ، میخوام ترک کنم ولی نمیتوانم.
  14 سالمه لطفا اکه میشه کمکم کنید که وقتی ازداج کردم در رابطه جنسی دچار مشکل نشوم .
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   درمانش ترك خود ارضايي است

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر