علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که شامل آلت تناسلی مرد، پروستات، وزیکولهای منی و بیضه است. پروستات (Prostate) غده‌ای به اندازه گردو است که در مردان با ترشح مایعی، به تغذیه و محافظت از اسپرم کمک می‌کند و در تولید مثل مردان نقش دارد.

پروستات کجاست؟

پروستات درست در زیر مثانه و در جلوی راست روده قرار دارد. به اندازه یک گردو است و مجرای ادرار (لوله تخلیه ادرار از مثانه) را احاطه کرده است و مایعی تولید می کند که بخشی از منی را تشکیل می دهد.

عفونت پروستات

عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می دهد که پروستات و ناحیه اطراف آن ملتهب می شوند. برخی از مردان مبتلا به پروستاتیت هیچ نشانه ای از علائم پروستات ندارند، در حالی که بعضی دیگر علائمی مثل درد شدید دارند.

پروستات تقریبا اندازه یک گردو است که بین مثانه و پایه آلت تناسلی قرار دارد. مجرایی (پیشابراه) که ادرار را از مثانه به آلت تناسلی منتقل می کند، از مرکز پروستات عبور می کند. پیشابراه همچنین مایع منی را از غدد جنسی به آلت تناسلی منتقل می کند.
 

انواع پروستاتیت

در اینجا 4 نوع پروستاتیت آورده شده:

1- پروستاتیت باکتریایی حاد

این نوع کمترین شیوع را دارد. اگر درمان نشود، تهدید کننده ی حیات است. و ساده ترین نوع پروستاتیت برای تشخیص است.

2- پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم شدیدی ایجاد نمی کند و در طی چندین سال پیشرفت می کند. بیشتر در مردان جوان و میانسال اتفاق می افتد و باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود.

3-پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی

این بیماری موجب درد و ناراحتی در ناحیه کشاله ران و لگن می شود و در هر سنی می تواند اتفاق بیافتد.

4-پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستات ملتهب است، اما علائم وجود ندارد. معمولا هنگامی که پزشک به دنبال تشخیص بیماری دیگری است، آن را کشف می کند.

علل ایجاد عفونت پروستات

علت عفونت پروستات همیشه مشخص نیست. علت دقیق پروستاتیت مزمن ناشناخته است. محققان معتقدند:
 
1-یک میکروارگانیسم می تواند پروستاتیت مزمن ایجاد کند.
 
2-سیستم ایمنی بدن شما به یک UTI ( عفونت سیستم ادراری) قبلی پاسخ می دهد.
3-سیستم ایمنی بدن شما به آسیب عصبی در منطقه، واکنش نشان می دهد.
عفونت های باکتریایی علت پروستاتیت باکتری های حاد و مزمن هستند. گاهی اوقات، باکتری ها می توانند از طریق مجرای ادرار به پروستات وارد شوند.
اگر از یک کاتتر یا یک ابزار پزشکی که با مجرای ادراری سر و کار دارد استفاده می کنید، در معرض خطر ابتلا به عفونت پروستات هستید. سایر عوامل خطر عبارتند از:
 
1- انسداد در مثانه
2- عفونت
3- بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs)
4- پروستات بزرگ یا آسیب دیده، که می تواند ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 
 

علائم عفونت پروستات

علائم عفونت پروستات که همان علائم پروستات هم گفته میشود تا حد زیادی به نوع آن وابسته است:

# علائم پروستاتیت باکتریایی حاد

علائم پروستاتیت حاد باکتریایی جدی هستند و ناگهانی اتفاق می افتند. در صورت تجربه، فورا به پزشک مراجعه کنید:
1- سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
2- تهوع و استفراغ
3- کوفتگی
4- ناتوانی در خالی کردن مثانه
5- تب و لرز
6- درد شکم یا کمر درد
اگر هر کدام از علائم زیر بیش از چند روز طول بکشد باید پزشک خود را مطلع کنید:
1- تجربه اشکال در ادرار کردن، چه در شروع، چه داشتن جریان ضعیف ادرار
2- فکر می کنید UTI دارید
3- تکرر ادرار
4- تجربه شب ادراری، و یا نیاز به تخلیه ی ادرار دو یا سه بار در طول شب
شما همچنین ممکن است تجربه ی بوی ناخوشایند یا خون در ادرار یا مایع منی خود، یا احساس درد شدید در قسمت تحتانی شکم و یا درد حین ادرار کردن داشته باشید. اینها ممکن است علائم عفونت پروستاتیت باکتریایی حاد باشند.
 
تنگی مجرا

# علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم عفونت مزمن که ممکن است به وجود آید و ادامه یابد، به اندازه یک عفونت حاد نیست. این علائم به تدریج زیاد می شوند یا متوسط باقی می مانند. علائم می تواند بیش از سه ماه طول بکشد و شامل موارد زیر است:
1-سوزش ادرار
2-تکرر ادرار یا نیاز فوری به تخلیه
3-درد در اطراف کشاله ران، قسمت تحتانی شکم یا کمر
4-درد مثانه
5-درد بیضه یا آلت تناسلی
6-مشکل در شروع ادرار کردن یا داشتن جریان ضعیف ادرار
7-انزال دردناک
UTI-8

# علائم پروستاتیت مزمن

علائم پروستاتیت مزمن شبیه علائم حاد است. شما ممکن است سه ماه یا بیشتر احساس ناراحتی یا درد را تجربه کنید:
1-بین اسکروتوم (کیسه ی بیضه) و سوراخ مقعد
2-قسمت مرکزی زیر شکم
3-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر
4-در حین یا بعد از انزال
اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.

 

در صورت بروز علائم پروستات چه کار کنیم؟

اگر یک یا چند نشانه از علائم پروستات را دارید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید. حتی شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پروستات مانند بزرگ شدن پروستات، نیاز به مراقبت به موقع پزشکی دارد، بنابراین درمان پروستات را به تعویق نیندازید. سرطان پروستات معمولاً به راحتی قابل درمان است و در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

درد یکی از شایع ترین علائم پروستات است که به طور ناگهانی و همراه با تب شدید، لرز، دردهای مفصلی و عضلانی و خستگی عمیق آغاز می شود. علاوه بر این، ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و پشت بیضه، درد در ناحیه کمر و احساس پر رکتوم داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ابتدا، سرطان پروستات علائمی ایجاد نمی کند. با رشد سرطان، ممکن است در ادرار کردن نیز مشکل داشته باشید. بعضی از مردان به خصوص در شب به دفعات زیاد ادرار می کنند. برخی نیز درد یا سوزش در حین دفع ادرار، خون در ادرار یا مایع منی، درد در پشت ، باسن یا لگن و انزال دردناک دارند.

 

درمان عفونت پروستات

در طول درمان، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف مایعات را برای کمک به حذف باکتری ها افزایش دهید. احتمالا اجتناب از الکل، کافئین و غذاهای اسیدی و تند مفید باشد.
 
برای پروستاتیت باکتریایی، آنتی بیوتیک ها یا ضد میکروب ها را به مدت 6 تا 8 هفته مصرف کنید. اگر عفونت شدید حاد دارید، ممکن است به بستری شدن نیاز داشته باشید. در طول این مدت، مایعات و آنتی بیوتیک ها را به صورت داخل وریدی دریافت خواهید کرد.
 
یک عفونت باکتری مزمن به مصرف حداقل شش ماه آنتی بیوتیک نیاز دارد. این کار برای جلوگیری از عفونت های مکرر است. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای مسدودکننده ی α را تجویز کند تا عضلات مثانه را شل کند و علائم را کاهش دهد.
 
اگر در مثانه انسداد یا مشکلات آناتومیکی دیگری باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید جراحی می تواند با از بین بردن بافت اسکار، باعث بهبود جریان و ذخیره ی ادرار شود.
عفونت پروستات در مردان
 

پزشک چگونه عفونت پروستات را تشخیص می دهد؟

تشخیص عفونت پروستات بر اساس شرح حال، معاینه ی فیزیکی و آزمایشات است. پزشک شما همچنین می تواند شرایط جدی دیگر مانند سرطان پروستات را در طول آزمایشات مورد بررسی قرار دهد. در طول معاینه فیزیکی، دکتر یک معاینه دیجیتال رکتال را برای آزمایش پروستات انجام خواهد داد که به دنبال موارد زیر خواهد بود:
 
1-ترشح
2-گره های لنفاوی بزرگ یا دردناک
3-اسکروتوم متورم یا دردناک
 
پزشک همچنین ممکن است در مورد علائم پروستات شما، UTI های اخیر و داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسد. سایر آزمایش های پزشکی که می توانند به تشخیص و برنامه درمان شما کمک کنند عبارتند از:
 
1-تجزیه ی ادرار یا مایع منی برای بررسی عفونت

2-بیوپسی پروستات یا آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

3-تستهای دینامیکی ادرار، برای دیدن نحوه ی ذخیره ی ادرار در مثانه و پیشابراه
 
4-سيستوسکوپي، بررسی داخل مثانه و پیشابراه از لحاظ انسداد
 
پزشک شما همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای بررسی دقیق تر به منظور انتخاب دوره ی درمانی مناسب انجام دهد.
 
بزرگی پروستات
 

درمان بیماری پروستاتیت مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بستگی به علائم شما دارد. پزشک شما در ابتدا آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز می کند. داروهای دیگر برای کمک به کاهش ناراحتی و درد عبارتند از:
 
1- سیلیدوسین (راپافلو)
2- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن و آسپرین
3- گلیکوزآمینوگلیکان (کندریتین سولفات)
4- شل کننده های عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین و کلونازپام
5- آرامبخش ها

درمان های متناوب

موارد زیر ممکن است برای برخی افراد مفید باشد:
 
1-حمام گرم یا ماساژ پروستات
2-درمان حرارتی با بطری آب داغ یا پد گرمایی
3-انجام تمرین کگل (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف پرینه) ، برای کمک به بهبود عملکرد مثانه
4-آزاد سازی میوفاسیال (نوعی ماساژ)، برای کمک به استراحت بافت نرم در کمر
5-تمرینات آرامش بخش
6-طب سوزنی
7-بیوفیدبک (نوعی تکنیک درمانی به کمک امواج الکتریکی خود فرد است.)
همیشه قبل از استفاده از درمان مکمل یا جایگزین با پزشک خود مشورت کنید. درمان هایی مانند مکمل ها و گیاهان ممکن است با داروهایی که قبلا مصرف کرده اید تداخل داشته باشند.
 

پروستاتیت عود کننده

مهم است تمام داروهایی را که پزشک برای از بین بردن باکتری ها تجویز کرده را مصرف کنید. اما پروستاتیت باکتریایی ممکن است حتی با آنتی بیوتیک ها دوباره تکرار شود. این ممکن است به این دلیل باشد که آنتی بیوتیک ها موثر نیستند یا همه باکتری ها را نابود نمی کنند.
 
ممکن است مجبور باشید داروها را برای یک دوره طولانی مصرف کنید یا از داروهای دیگر استفاده کنید. اگر پروستاتیت عود کننده دارید، به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید که می توانند تست اختصاصی برای تعیین باکتری های خاصی که باعث عفونت می شوند را درخواست دهند. برای جمع آوری این اطلاعات، پزشک، پروستات شما را از مایع خالی خواهد کرد. بعد از شناسایی باکتری، پزشک ممکن است داروهای مختلفی تجویز کند.
 
التهاب پروستات مزمن

عوارض پروستاتیت حاد

در مورد یک عفونت، پروستاتیت باکتریایی با درمان مناسب برطرف می شود. پروستاتیت مزمن ممکن است به درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.
عوارض پروستاتیت حاد شامل:
1- باکتری در جریان خون
2- شکل گیری آبسه
3- ناتوانی در ادرار کردن
4- سپسیس
5- در موارد شدید مرگ
عوارض پروستاتیت مزمن ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1- اشکال در ادرار کردن
2- اختلال عملکرد جنسی
3- درد مزمن لگن
4- درد مزمن حین ادرار کردن
 
ممکن است سطح PSA با یک عفونت پروستات افزایش یابد و در عرض یک تا سه ماه به محدوده طبیعی برسد. پیگیری بعد از اتمام درمان را انجام دهید. اگر سطح PSA کاهش نیافت، پزشک شما ممکن است برای دوره طولانی تری آنتی بیوتیک ها را تمدید کند یا بیوپسی پروستات را برای جستجوی سرطان پروستات توصیه کند.

آیا عفونت پروستات خطرناک است؟

عفونت پروستات، حتی آنهایی که مزمن هستند، هیچ ارتباطی با سرطان پروستات ندارند. آنها خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز افزایش نمی دهند. عفونت پروستات مسری نیست و یا توسط شریک زندگی شما ایجاد نمی شود. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید، می توانید به روابط جنسیتان ادامه دهید.
 
اگر علائم عفونت پروستات را دارید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم ممکن است ناراحتی هنگام ادرار یا درد در ناحیه کشاله ران یا کمر باشد. تشخیص و درمان زود هنگام بسیار مفید است. در برخی موارد، مانند پروستاتیت حاد باکتریایی، درمان اولیه برای روند بهتر بهبودی مهم است.

آیا عفونت پروستات باعث ناباروری می شود؟

عفونت پروستات می تواند تولید اسپرم در غده پروستات را مختل کند که این امر بر قدرت باروری مرد تأثیر می گذارد. در برخی از مردان، پروستاتیت ممکن است سطح آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) را افزایش دهد. اگر عفونت پروستات مزمن ناشی از باکتری باشد، آنتی بیوتیک ها ممکن است التهاب و ناباروری را کم کنند.

تاثیر عفونت پروستات در کاهش تعداد اسپرم

کاهش تعداد اسپرم می تواند با تعدادی از شرایط مختلف از جمله سرطان بیضه، سرطان پروستات و برخی از انواع سرطان خون همراه باشد. تعداد کم اسپرم نیز با بیماری عروق کرونر در مردان مرتبط است.

 

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رامین جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب خدمت آقای دکتر
  بنده از ناحیه زیر ناف وآلت دردداشتم که شما قرص امنیک وقرص ایندومتاسین ونشستن در آب را تجویز کرده بودید ۴روز هست من دروها را استفاده میکنم ولی وقتی قرص امنیک می خورم سر درد وحشتناکی میگیرم در ضمن درد زیر نافم از بین رفته ولی تکرار ادرار ولی ادارم ضعیف شده احساس میکنم نمی تونم کامل ادار کنم وامروز روز چهارم هست دارم دارو را استفاده میکنم دربیضه سمت راستم احساس درد میکنم وتیر میکشه از اول ‌تو اب مینشینم ارام تر میشم ممنون از راهنمایتون لطف زود تر جواب بدین من چه کار کنم ایا قرص خوردن ادامه بدم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 9 ماه پیش)

   به جاي امنيك قرص پرازوسين يك ميلي گرم ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهزیار جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من یه چند وقتی هست موقع ادرار کردن اولش سوزش دارم و موقع به ارضا رسیدن هم سوزش نوک ناحیه تناسلی هم دارم دکتر هم رفتم ولی جواب نگرفتم به نظر شما چیکار بکنم ؟؟اگر راهنماییم بکنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید اقای دکتر من چند ماهی است حدود سه 4 ماه. که هنگام دفع مدفوع ؛ دچار قطع و وصل ادرار میشم حسشم جوری که ادرار خالی میشه و بعد چند ثانیه دوباره ادرار دارم و ادرار شروع میشه. در زمان های دیگه هیچ مشکلی در ادرار ندارم هم فشارش معمولیه هم سریع شروع میشه و طول نمیکشه....فقط هنگام دفع هست که اذیت میشم. به پزشک مراجعه کردم گفتن یک هفته کپسول امنیک بخورید ولی تاثیری نداشت بعد برام ترازوسین تجویز کردن اونم تاثیری نداره .واز زمان شروع این مشکل چند قطره ادرار در سر الت باقی میماند که بافشردن سرالت کامل تخلیه میشه..... اینم جواب ازمایش psaاقای دکتر
  0.601 ng/ml
  و همچنین یادم رفت که بگم یه هفتی ایه هنگام استبرا برای تخلیه باقی مونده ادرار که قبلا گفتم التم دچار حساسیت شده و موقع استبرا که فشار میارم یه حس درد وتیر کشیدن داره میخواستم بدونم برای اعصابش که ضرر نداره و مشکل دیگه که پیش نمیاد....
  سونو پروستات
  پروستات نسبتا هموژن با ابعاد39*36*34م.م. وحجم26سی سی ابعاد و اکوپترن نرمال دارد.
  حدود پروستات شارب و منظم بوده،ضایعه فضاگیر در ان رویت نگردید.
  دکتر من چند روزیه یه حس تیر کشیدن دقیق نمیدونم در بیضه چپ یا پشتش یا بین بیضه ها احساس میکنم
  و وقتی بچه بودم این بیضه دقیق نمیدونم بالا رفته بوده یاپایین نیومده بوده والانم اندازش غیر طبیعی البته قبلا پیش متخصص رفتم و گفت مشکلی نیست فقط اندازش غیرطبیعیه و تست تستسترون نرمال بود.... واینکه میتونه بخاطر این باشه که التم معمولا همیشه جمعه یا فقط سرش پیداست یااونم داخله ولی در حالت تحریک شده اندازش 16 17سانته

  تست عفونت ادراری و کلیوی دادم منفی بود ولی از زمان شروع این مشک حس میکنم ادرارم تیره تر شده
  که در ازمایش هم رنگ زرد عنوان شده

  من قبل از این مشکل ادراری حدود دو سه ماه اسهال شدید داشتم و این مشکل از اواسط این موضوع شروع شد
  1. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر جواب ندادید؟
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   1
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شويد و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رامین شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  باسلام عرض ادب خدمت آقای دکتر
  من چند روزی هست دچار درد درناحیه زیر نافم وآلتم دارم شبهادرد یکمی بیشتر مشیه ادرار کامل انجام میدم اخر ادار قطره ای تمام میشه ولی همچنان درد در آلتم دارم طوری که احساس ادارداری متاهل هستم از وقتی اینطوری شدم رابطه جنسی نداشتم البته تا دو هفته قبل انهم نداشتم ممنون از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   ورم پروستات است روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ًًً،،، روزي دو بار در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي گرم استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام یک ماهی است الت مثانه درد میکند وشبها دو بار ادار میکنم ولی موقع ادار درد ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   شبي يك عدد گپسول امنيك ميل كنيد

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب
  دو سه روزی هست که بعضی اوقات یهو درد شدیدی در ناحیه زیرشکم احساس میکنم و خودش هم سریع خوب میشه ولی جوری تیر میکشه که انگار گلوله خورده اون قسمت...
  بعضی وقتها که باد معده راه میفته تیر میکشه بعضی وقتهام همینجوری
  میترسم التهاب پروستات باشه...
  ۲۰ سالم هست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   التهاب پروستات است روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد ده روز و روزي دو بار در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  سلام یه چهار ماهی بود ادارم زرد شده بود تا ۳ هفته پیش نوشابه خوردم سوزش عجیبی شروع شد از مقعد تا نوک آلات رفتم آزمایش دادم جوابش گفتن دفع کلسیم هست قرص سیپروفلوکسین ۵۰۰ داد مدتی استفاده کردم خوب بود تا دو هفته بعد قرص دوباره دیروز یهو سوزش ادرار درد زیر شکم با درد کمر شروع شد بعد یه یک ساعتی درد از بین رفت کارم نگهبانی هست متاهل ۲۶ روز کار ۷ روز خونه مایع منی هم یه بار جنب شدم زرد بود با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد ده روز و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر Pk جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.
  چند ماهی هستش که اول طب و لرز داشتم بعد درد بیضه گرفتم الانم همراه با درد کمر درد در بیضه و کشاله ران هم دارم خیلی بی حال هم میشم قبلا تهوع هم داشتم که تهوع نسبتا کم شده.۳۲ سال دارم کارمند هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

 • تصویر کاربر مهران جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  باسلام.25ساله هستم مجرد.از کودکی ادرار ضعیف با پایان قطره قطره دارم و بسیار لاغرهستم.الان ده ساله تمامی علائم التهاب پروستات را به صورت شدید و ضعیف دارم.یک سال است درد داخل مقعد سمت چپ دارم که با حرکات روده وخیم تر میشود همراه با ضعف و خستگی شدید در کمر موقع ایستادن زیاد و زور زدن به همراه درد عصب های دست گهگاهی با شوک های عصبی علایم پروستاتیتم افزایش میابد بسیار نگرانم.آیا نیاز به بررسی دقیق تر شامل نوار عصبی مثانه و تست های پروستات هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   نوار عصبي گرفته شود و سونوگرافي از پروستات

 • تصویر کاربر nimahero پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید، من ۴۶ سال دارم و حدود یک ماه است که درد مزمنی در ناحیه کمر ایجاد شده است، هم زمان شب ادراری ( دو بار در طول شب) و تخلیه ظعیف ادرار هم بوجود آمده، در حدود دو هفته است که درد عجیبی گاهی در کشاله ران چپ و گاهی در کشاله ران راست احساس میشود و بعد از چند ساعت از بین میرود و همچنین دو هفته پیش با خوردن سس تند درد ناراحت کننده ای بین کیسه بیضه و سوراخ مقعد بوجود آمد و هنوز احساس میشود و با خوردن غذاهای تند تشدید میشود. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد يك ماه و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر