عدم خروج منی و انزال بعد از رابطه جنسی

“چرا آب من نمیاد؟” امروزه برخی از مردان با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند. عدم خروج منی یا انزال ممکن است با لذت جنسی (orgasm) همراه باشد یا نباشد. این مشکل از علل نادر در ناباروری می‌‌باشد. عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان که در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود.

این بیماری با برگشت منی به  داخل مثانه که علل دیگری در ایجاد آن دخالت دارد، اشتباه گرفته می شود. از علل برگشت منی به داخل مثانه، می‌توان عمل پروستات و گردن مثانه و بعضی داروها که برای درمان دارویی پروستات خوش خیم استفاده می‌شود نام برد. برای تشخیص برگشت منی به داخل مثانه می‌توان از آزمایش ادرار بعد از عمل جنسی و وجود نطفه یا اسپرم در آزمایش کمک گرفت

انواع مختلف عدم خروج منی

عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود. این بیماری مادام‌العمری یا اکتسابی می‌باشد و می‌تواند از علل ناباروری باشد و یک اختلال مهم و قابل توجه می‌باشد.

✔ به طور گسترده و وسیعی حس سلامت عمومی و قوه ادراک و آگاهی از رضایت جنسی زندگی را تحت تاثیر می‌‌گذارد.

✔ انواع مختلف عدم خروج منی ناشی از عوامل سایکولوژیک (روانی)، بیماری‌ها و دارو می‌باشد.

✔ انسان پیوسته با مسائل مربوط به انزال و یا مایع منی درگیر بوده این مسائل شامل رنگ، بو، مقدار، قوام و فشار انزال بوده است. کیفیت کل منی در انسان در دوره و طول زندگی فرض شده، اگر چه این فرضیه یا تئوری مشخص نشده است.

نطفه انسان اولین بار در سال 1674 توسط میکروسکوپ در مایع منی (انزال) دیده شد و به طور علمی این که قادر به حاملگی می‌‌باشد که در سال 1779 ثابت شد.

عدم خروج منی

اختلالات شایع عدم خروج منی و انزال

 • زود انزالی
 • انزال دیررس
 • برگشت منی به داخل مثانه
 • قطع و عدم انزال

عدم خروج منی اگر به علت سایکولوژیک باشد، معمولا همراه با لذت جنسی (اورگاسم) نمی‌باشد. گاهی فرد مبتلا با یک زن بعد از عمل جنسی دچار عدم خروج منی می‌شود ولی با زن دیگر ممکن است این اتفاق پیش نیاید و ممکن است همین فرد بعد از انجام استمناع (خود ارضایی) منی از وی خارج شود.

در مواقعی که فرد تحت تاثیر استرس شدید است، ممکن است این حالت اتفاق افتد. عدم انزال توتال زمانی است که در هیچ وضعیتی بعد از عمل جنسی انزال صورت نمی‌گیرد.

عدم انزال وضعیتی که در بالا به آن اشاره شد، زمانی است که منی از فرد بعد از یک عمل جنسی خارج می‌شود و در هنگامی که تحت شرایط اضطراب و استرس می‌باشد، بعد از عمل جنسی منی خارج نمی‌گردد. در نوع توتال در هیچ شرایطی حتی موقع خواب انزال خارج نمی‌گردد که در اینجا سناریو مربوط به مسائل سایکولوژیکال بوده و ارتباطی به بیماری ام.اس (M.S) یا ضایعه نخاع شوکی ندارد.

علت نیامدن اب مردان

پزشکان عوامل مختلفی را شناسایی کرده اند که ممکن است بر انزال تأثیر بگذارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

✅ بالا رفتن سن

ممکن است انزال انسان با افزایش سن از نظر قدرت و حجم کاهش یابد. پزشکان غالباً این را به سطح پایین تری از هورمونهای جنسی مرد نسبت می دهند.

✅ الکل

نوشیدن الکل ممکن است جریان خون داخل آلت تناسلی را کاهش داده و سیستم عصبی مرکزی را تحت فشار قرار دهد. این ضربه ها منجر به کاهش هیجان جنسی می شوند.

✅ آسیب عصبی

آسیب به اعصاب نخاع ، مثانه یا سایر نواحی که بر انزال تأثیر می گذارد می تواند بر جریان مایع منی تأثیر بگذارد.

✅ دیابت

مردان مبتلا به دیابت ممکن است مستعد ابتلا به مشکلات عصبی ناشی از انزال باشند.

✅شرایط پروستات

بزرگ شدن سرطان پروستات یا سرطان پروستات می تواند بر انزال تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، افرادی که جراحی پروستات انجام داده اند ممکن است به دلیل آسیب عصبی ناشی از جراحی دچار تغییر در انزال شوند.

✅ عوامل جنسی

پوزیشنی که فرد هنگام انجام رابطه جنسی اتخاذ می کند و یک دوره کوتاه تحریک جنسی ممکن است بر شدت ارگاسم آنها تأثیر بگذارد.

عوامل مهم روانی عدم خروج منی و انزال

علت نیامدن اب مردان در زمینه روانی بیشتر میتواند موارد زیر باشد:

 • عقاید مذهبی شدید
 • اضطراب
 • استرس
 • عدم جذابیت و عاطفی جنسی به همسر
 • ناآگاهی و رفتار در خصوص رابطه جنسی
 • سطح پایین تمایل جنسی
 • ترس از حاملگی

عدم خروج منی

تامسولوسین و انزال

گاهی یکی از عوارض جانبی تامسولوسین میتواند انزال غیرطبیعی و کاهش میل جنسی باشد.

بیماری‌های زمینه‌ای

 • بیماری ام.اس (S)
 • ضایعه نخاع شوکی
 • انسداد خارج کننده ترشحات منی در مجرا
 • بیماری دیابت نوع 2
 • جراحی شکم- لگن (مثل پروستات- مثانه)
 • پروستاتیت

خروج ترشحات به مجرا

یک جزء اصلی انزال یا خروج منی بعد از عمل جنسی، امیشن (Emission) می‌باشد که بعضی عوامل نظیر بیماری‌های اورگانیک، انسداد، بیماری روانی یا داروها باعث اختلال خروج یا امیشن می‌گردد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مجاری خارج کننده ترشحات پروستات یا کیسه‌های منی به علت عمل جراحی پروستات با لیزر یا مادرزادی مسدود باشد.

هیچگونه ترشحی وارد مجرا نمی‌گردد که باعث انزال شود. چنانچه فردی دچار مسائل روحی- روانی باشد ممکن است ترشحات پروستات و کیسه‌های منی وارد مجرا نشود که به آن Dry Ejaculation می‌گویند. بعضی داروها که برای درمان پروستات خوش خیم در افراد استفاده می‌شود مانع خروج ترشحات پروستات، کیسه منی به داخل عدم انزال مجرا شده و در نتیجه انزال صورت نمی‌گیرد.

از بیماری‌ها می‌توان به بیماری دیابت نوع 2 اشاره کرد، که باعث پدیده فوق می‌شود. اعمال جراحی لیزر پروستات یا روش عمل دیگر پروستات (رزکسیون پروستات)، عمل جراحی سرطان بیضه و مثانه باعث انسداد داکت‌های خروجی ترشحات به مجرا شوند. بیمارانی که مبتلا به سرطان پروستات هستند و تحت درمان با هورمون می‌باشند، دچار عدم انزال می‌شوند. افراد دچار ضایع نخاعی (SCI) نیز دچار عدم انزال می‌شوند ولی اورگاسم در آن ها وجود دارد. 60 درصد افرادی که دچار ضایعات نخاعی هستند دارای انزال می‌باشند.

10 علت اصلی انزال دردناک در مردان

انزال خشک (Dry Ejaculation)

در این گروه افراد، ناتوانی فرد در ایجاد انزال است که می‌تواند همراه با اورگاسم باشد یا نباشد. علت اصلی آن عدم خروج ترشحات از پروستات، کیسه‌های منی و VAS به داخل مجرا می‌باشد.

این بیماری علاوه بر ناباروری مردان باعث مشکلات و اثرات منفی روحی- روانی در مرد شده و باعث استرس و مسائل عاطفی و اعتماد به نفس شود، به طوری که بعضی مردها کاملا از اعمال جنسی خودداری و جلوگیری می‌کنند.

این بیماری ثانوی بستگی به عوامل زیر دارد:

 • مهار عمل جنسی که رضایت جنسی و انزال به وجود نمی‌آید.
 • مصرف داروهای ضد افسردگی و عصبی
 • پروستاتکتومی که باعث ضایعه عصب می‌شود.
 • آسیب به رکورد- نخاعی که باعث انقباض عضلات برای خروج انزال می‌شود.

درمان عدم خروج منی

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

لوله های مختلفی که اسپرم را حمل می کنند ممکن است به دلایل مختلف مسدود شوند، برخی از عوامل شامل: آسیب ناخواسته ناشی از جراحی، عفونت های قبلی، ضربه یا رشد غیرطبیعی مانند فیبروز کیستیک یا شرایط ارثی مشابه. انسداد می تواند در هر سطح از بیضه، در لوله هایی که بیضه را تخلیه می کنند، در اپیدیدیم، در مجاری انزال یا مجرای ادرار رخ دهد.

در بعضی از مردان، اپیدیدیم مسدود می شود و از ورود اسپرم به مجاری دفع و داخل لوله انزال جلوگیری می کند. انسداد می تواند در یک طرف یا در هر دو طرف ایجاد شود. اگر مردی از یک طرف انسداد اپیدیدمی داشته باشد ، ممکن است از تعداد اسپرم کمتری برخوردار باشد. اگر مردی از هر دو طرف انسداد اپیدیدیمی داشته باشد، منجر به آزواسپرمی (تعداد اسپرم صفر) می شود.

عدم تخلیه اسپرم یا آزاد نکردن مایع منی، معمولاً بی ضرر است، اما باز هم خطرات ناشی از آن به علت آزاد نکردن منی  بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می تواند باعث عدم تخلیه اسپرم  و باعث ناباروری شود.

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

علت خالی شدن آب کمر

کاهش سطح تستوسترون یکی از علت های کم بودن مایع منی هنگام انزال است. مردان وقتی با تغییر در مقدار منی خود مواجه می شوند، این موضوع برایشان نگران کننده است. باید توجه داشته باشید ه این موضوع تاثیری در به ارگاسم رسیدن و انزال در مردان ندارد. خالی شدن آب کمر ممکن است به دلیل به دلیل کم بودن تعداد اسپرم، عوامل سبک زندگی و کمبودهای غذایی رخ دهد. البته این مشکل دلیل قطعی ندارد و بهتر است توسط متخصص اورولوژی بررسی شود.

درمان عدم خروج منی و انزال

راهکارهای درمانی متعدد برای عدم خروج منی وجود دارد ولی طبق گزارشات، درصد موفقیت درمانی قابل قبول و امیدوارکننده می‌باشد.

1- تحریک ارتعاشی و لرزشی آلت (PVS) که 60 درصد باعث به وجود آمدن رفلکس انزال می‌شود. آنهایی که ضایع رکورد بالای T10 دارند، شانس بهبود بالایی دارند.

2- روان درمانی

3- درمان مدیکال با استفاده و تجویز داروی ایمی پرامین

4- تحریک انزال از راه مقعد

# بیمارانی که ضایعه نخاعی زیر سطح T10 داشته باشند.

پیش آگهی خوبی ندارند و افراد مبتلا به اتونومیک دیس رفلکسیا، ممکن است با استفاده از قرص نیفیدین 20-10 میلی گرم زیر زبانی پاسخ درمانی بگیرند.

اگر این موارد جواب نداد، تحریک الکتریکی از راه مقعد با گذاشتن پروپ در مقعد و تحریک عصب پری پروستاتیک استفاده می‌شود، با این روش 90 درصد انزال صورت می‌گیرد که یک سوم آنها دچار انزال به داخل مثانه می‌شوند، طول درمان 7-5 دقیقه می‌باشد.

اگر لنف آدنکتومی شده باشند یا نروپاتی وجود داشته باشد، درمان موثر نمی‌باشد.

عوارض جلوگیری از انزال

به یاد داشته باشید که جلوگیری از انزال میتواند برای پروستات ضرر داشته باشد زیرا پروستات در تولید مایع منی نقشی اساسی دارد. هیچ مدرکی نشان نمی دهد که انسداد اسپرم می تواند باعث آسیب یا عوارض جانبی منفی شود. اسپرم اگر تخلیه نشود برای بدن مضر نیست. بدن اسپرم هایی را که از طریق انزال خارج نمی شوند دوباره جذب می کند. این هیچ عارضه جانبی در میل جنسی یا باروری ندارد.

با این حال، ممکن است عوارض جانبی احتمالی در افرادی که هنگام تحریک جنسی، انزال را به تأخیر می اندازند یا از آن اجتناب می کنند، وجود داشته باشد.

عوارض جلوگیری از انزال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لذت جنسی شما و همسرتان را کاهش داده است
 • ایجاد استرس یا اضطراب در مورد عملکرد جنسی
 • مشکلات زناشویی یا روابط به دلیل زندگی نامناسب جنسی
 • ناتوانی در باردار شدن شریک زندگی خود (ناباروری مردان)

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر سینا شنبه ۱۴ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  تا دو سال پیش ، فشار ادرار و جهش منی بسیار بسیار زیاد بود ولی به صورت یک دفعه ظرف یک ماه فشار ادرار و جهش منی خیلی خیلی کم شد.
  بارادیولوژی انسداد مجرا نداشتم و باسنوگرافی التهاب و تورم پروستات نداشتم و باازمایش عفونت نداشتم.
  نکته اول: مهم اینکه حجم ادرار و منی اصلا کم نشده است.
  نکته دوم: پس از انزال با فشار دادن زیر بیضه ها با انگشت و امتداد آن تا نوک الت منی زیادی خارج میشود
  نکته سوم: پس از اتمام ادرار وقتی زیر بیضه را با انگشت فشار میرهم ، با هر بار فشار مانند تلمبه دستی مقداری ادرار جهش میکند و متوقف میشود.
  لطفا راهنمایی فرمایبد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۴ اسفند ۰( 1 سال پیش)

   با سلام  روزي يك عدد قرص ترازوسين دو ميلي گرم  يك ماه ميل كنيد براي مشكل انزال دارويي وجود ندارد

 • تصویر کاربر حسن جمعه ۶ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام دردوران مجردی زیادمنی ازمن خارج میشد رفتم دکترقرص کلومیپرامین 10بهم دادخوردم بهترشدم حالامتاهل هستم مخام بچه دارشم منی ازمن خارج نمیشه رفتم دکترآزمایش ادراربعدازانزال وآزمایش خون بهم دادمشکلی نداشت دکترشربت سودوافدرین بهم دادتاثیری نداشت بدش دوباره فرستادم سونوگرافی اونم مشکلی نداشت بازم شربت سودوافدرین بهم داداینم تاثیری نداشت حالابه نظرشمابایدچکارکنم تامنی ازم خارج بشه.ممنون تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۶ اسفند ۰( 1 سال پیش)

   با سلام اگر منی بداخل مثانه می رود درمانی ندارد ولی اگر نرود روزی یک عدد قرص ایمی پرامین ۱۰ میلی گرم یک ماه میل کنید

 • تصویر کاربر مجي جمعه ۸ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام
  من ٣ ساله ازدواج كردم.رابطه خوبي با همسرم داشتيم تا زماني كه عمل واريكوسل انجام دادم.بعد از اونم رابطمون خوب بود ولي تعداد دفعات كمتر.ولي مدتي است كه در رابطه من ارضا نميشوم.نعوظ دارم لذت ميبرم ولي مني خارج نميشود.ميشه كمكم كنيد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص ايمي پرامين ١٠ ميلي گرم يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر سوگل جمعه ۸ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  آقای دکتر درسوال قبلیم گفتم همسرم عدم انزال داره ولی یادم رفت بگم گاهی نعوظش هم دچار اختلال میشه . بدون دلیل گاهی وسط سکس نعوظشون رو ازدست میدن یا همینکه شروع میکنن اختلال دارن . گاهی هم درحین سکس نعوطشون دچار اختلال میشه و بعدازتموم شدن نعوظ کامل دارن . درخواب هم گاهی نعوظ کامل بهشون دست میده بعداز بیداری ازبین میره
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنند

 • تصویر کاربر مستر جمعه ۱ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 241 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.من ۳۱ سالمه ویه دختر ۱/۵ساله دارم.حدودا ۸ماه پیش بخاطر بیماری اختلال دوقطبی یه هفته بستری شدم والان هم قرص ریسپریدون وبی پریدن ورهاکین ۵۰۰ مصرف میکنم .تحریک میشم ورابطه انجام میدم ولی تخلیه نمیشم وآب منی بیرون نمیاد.خطرناکه؟احتمال ناباروری هست؟چیکارکنم ،درمانی نداره؟
  1. تصویر کاربر مستر دوشنبه ۲۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   لطفا راهنماییم کنید بخاطر همین کمتر رابطه دارم.یا همین میل به رابطه نداشتن بخاطر مصرف همین قرصهاست؟اصلا هرچندوقت که رابطه دارم واااقعا نمیفهمم ارضا میشم یانه.التم شل میشه ولی آبی نمیاد واون حس ارضا شدن که قبلا داشتم الان ندارم.
  2. تصویر کاربر مستر دوشنبه ۲۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   درضمن فعلا خیال بچه دارشدن نداریم این اواخر رابطه داشتیم دیگه سریع مثل قبل درنمیارم چون آبم نمیاد اینجوری که احتمال بارداری نیست؟البته همسرم قرص ال دی هم مصرف میکنه
  3. تصویر کاربر مستر دوشنبه ۲۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   همسرمم مشخصه اذیت میشه ولی اصلا به روم نمیاره.آیا بخاطر خوردن همین قرصای ریسپریدون وبی پریدن ورهاکین؟به نظرتون به روانپزشکم بگم قرصامو عوض کنه یا به مرور بهترمیشم .
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميلي ميل كنيد و عدم حروج مني احتمالا به علت دارو هاي اعصاب مي باشد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر عوض شنبه ۲۵ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۵۲ ساله هستم ومدت ۴ ساله التم خیلی به سختی واونم بطور نیمه بلند میشه و سریع دوباره میخوابه واگر بزور نزدیکی هم با همسرم داشته باشم هیچ منی خارج نمیشه البته من قند خون بالا وبیماری بدبینی یا همان پارانوئید دارم وفکر میکنم دیسک کمر هم دارم البه این مشکلات رو خیلی وقت دارم ولی این مشکل که همزمان بود با یک فشار عصبی در زندگیمبد جور زندگیمو از هم پاشیده آیا راه درمانی هست یا یک دکتر خوب در مشهد که برم پیشش یک عمر دعا گویتان خواهم بود
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنيد و عدم خروج مني به علت قند خون مي باشد

 • تصویر کاربر پوری سه شنبه ۱۴ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 302 مشاهده پرسش
  با سلام و درود فراوان دکتر،بنده چند روز پیش برای درد کلیه پیش دکتر متخصص کلیه رفتم و برام سونوگرافی نوشت و من انجام دادم و همه چی نورمال بود و دکتر برام دو نوع قرص و یک نوع آمپول تجویز کرد،قرص کپسول تامولکسین و لیتورکس بی و آمپول ‌ketorolac و من دو تا از آمپول ها رو زدم و چندین روز از قرص ها استفاده کردم،ولی مشکلم این وقتی له ارگاسم میرسم آب خارج نشد لطفا کمکم کنید دکتر آیا بخاطر داروهاست چون من هیچوقت اینجور نبودم و صاحب یک پسر هم هستم و ۳۳ سالمه،ممنون میشم کمکم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۱ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام از كپسول تامولكسين است أنرا ميل نكنيد 

  2. تصویر کاربر پوری شنبه ۱۱ دی ۰( 1 سال پیش)
   دکتر لطفا برای کلیه هام چه دارویی مصرف کنم آخه بعضی اوقات مهره های آخر کمرم دارد خفیفی میگیره و تو پهلو هام هم گاهی احساس میکنم مث نبض میزنه و همونطور که گفتم جواب آزمایش سونوگرافی هم خوب بود یعنی سنگ کلیه و مثانه نداشتم و اینکه میلم به رابطه جنسی کم شده ممنون میشم برای هردو مورد کمکم کنید چون من مصرف قرص متادون دارم
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۴ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ده روز ميل كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر @tork جمعه ۱۰ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 344 مشاهده پرسش
  سلام من۵۷سال دارم ازدواج دوم دارم ۳سال ازدواج کردم همش مشکل اختلال نعوظ دارم مدتی هس که مشکل عدم انزال هم پیداکردم واریکوسل خفیف دارم برا ناباروری دوسال دارو مصرف میکنم ولی هنوز رفع نشده اسپرم هم خیلی ضعیفه اگه میشه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر @tork سه شنبه ۷ دی ۰( 1 سال پیش)
   لطفا جواب بدین پول ویزیت هم دادم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام براي بچه دار شدن بايد عمل واريكوسل انجام دهيد و يك ساعت قبل از رابط يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنيد و هر ٨ ساعت يك عدد قرص ايمي پرامين ده ميلي گرم يك ماه ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 299 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما اینجانب 53 سال دارم بعد از نزدیکی و و ارضا شدن منی کاملا تخلیه نمیشود و بدنبال ان ادرار هم با مشکل مواجهه میشود ده روز است قرص پراتول 4% استفاده میکنم تخلیه ادرار خوب شده ولی تخلیه مایع منی همچنان مشکل دار است لطفا من رو راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام عدم تخليه مني به علت كپسول پروترال است قرص ترازوسين دو ميلي گرم را ميل كنيد

 • تصویر کاربر احمد شنبه ۱۳ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 330 مشاهده پرسش
  با سلام محضر آقای دکتر . مواقعی که فاصله نزدیکی و ارضای جنسی بنده بیش از ده الی پانزده روز میشود با تحریک و نعوذ درد شدیدی در بیضه چپ عارض می‌شود و با تکرار تحریک این درد به سمت چپ کمر توسعه می یابد ولی با انزال و تخلیه منی بکلی از بین می رود و حداقل تا یک هفته با تحریک و نعوظ دردی مشاهده نمی شود خواهشمند راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۳ آذر ۰( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر