علت جمع شدن دستگاه تناسلی مردان چیست؟

جمع شدن آلت تناسلی مردان در واقع به دلیل کوچک شدن الت صورت می گیرد. در این مقاله به شما می گوییم که دلیل کوچک شدن دستگاه تناسلی مردان چیست.

جمع شدن دستگاه تناسلی مردان می تواند به دلایل مختلف تا حدود 2.5 سانتی متر کاهش یابد. داشتن آلتی اندک کوتاه تر، توانایی فرد را برای داشتن یک زندگی جنسی فعال و رضایت بخش مختل نمی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره عوامل کوچک شدن آلت تناسلی و نحوه مدیریت این علامت به خواندن مطلب ادامه دهید.

آلت تناسلی در طول زمان تغییر کرده و کوتاه شدن آن واقعی است. متخصصان اورولوژی بیان دارند که همگام با افزایش سن آلت در هنگام نعوظ کوچک تر شده و سفتی کمتری خواهد داشت. با این که هیچ راه حلی جهت پیشگیری از علت کوچک شدن آلت تناسلی وجود ندارد، اما موارد متعددی می توانند این روند را بدتر کنند.

عوامل جمع شدن دستگاه تناسلی مردان

علت جمع شدن آلت تناسلی مردان

عوامل متداول کاهش طول آلت تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

✅ افزایش سن

✅ چاقی

✅ جراحی پروستات

✅ انحنای آلت: با نام بیماری پیرونی نیز شناخته می شود.

افزایش سن

همگام با افزایش سن، امکان دارد آلت تناسلی و بیضه ها اندکی کوچک تر شوند. یکی از دلایل این پدیده، تجمع رسوبات چربی در شریان های خون رسان به آلت و کاهش جریان خون رونده به این اندام است. این وضعیت می تواند به سلول های عضلانی موجود در لوله های اسفنجی بافت راست شونده درون آلت آسیب برساند. این بافت با جذب کردن خون آلت را به نعوظ می رساند.

با گذشت زمان، زخم های ناشی از آسیب های کوچکی که در حین رابطه جنسی یا فعالیت های ورزشی به آلت تناسلی وارد شده اند می توانند سبب تجمع بافت جای زخم در آلت شوند. این تجمع در غلاف منعطف دور بافت های اسفنجی درون آلت ایجاد شده و با محدود کردن بافت های درون خود طول آلت را در حالت نعوظ کاهش می دهند.

چاقی

در صورت افزایش چربی بدن مخصوصا در نواحی پایینی شکم، آلت تناسلی کوچک تر به نظر خواهد رسید. در این وضعیت، آلت تناسلی در بین لایه های چربی اطراف خود مدفون می شود. در مردانی که به چاقی مفرط دچار هستند، لایه های چربی قسمت زیادی از آلت تناسلی را در خود پنهان می کنند.

جراحی پروستات

تا 70 درصد مردانی که تحت جراحی برداشت پروستات مبتلا به سرطان قرار گرفته اند، کوتاه شدن خفیف تا شدید آلت تناسلی را تجربه می کنند. این فرایند با عنوان پروستاتکتومی رادیکال شناخته می شود.

متخصصان از علت جمع شدن دستگاه تناسلی مردان پس از جراحی برداشت پروستات آگاه نیستند. یک علت احتمالی آن می تواند انقباض های عضلانی غیر طبیعی در ناحیه کشاله ران باشد که آلت را به سمت داخل بدن می کشند.

مشکل در دستیابی به نعوظ پس از این جراحی سبب نرسیدن اکسیژن کافی به بافت راست شونده آلت شده و سلول های عضلانی موجود در این بافت اسفنجی آسیب خواهند دید. در نتیجه این آسیب ها، یک بافت زخم با انعطاف کمتر در اطراف بافت راست شونده پدیدار می شود.

جمع شدن دستگاه تناسلی مردان پس از جراحی پروستات معمولا بین 1.5 تا 2 سانتی متر است که در حالت های خوابیده یا راست متغییر است. کاهش طول آلت پس از این جراحی در برخی مردان بروز نداده یا مقدار آن بسیار اندک است. مقدار این کوتاه شدن در تعدادی از مردان بیشتر از حد معمول است.

بیماری پیرونی

در بیماری پیرونی، آلت تناسلی دچار یک انحنای شدید شده که رابطه جنسی را دردناک یا غیر ممکن می کند. بیماری پیرونی می تواند طول و قطر آلت تناسلی را کاهش دهد. جراحی برداشت بافت اسکار عامل این بیماری می تواند به کاهش طول آلت تناسلی منجر شود. اسکار نام دیگر بافت جای زخم است.

کوچک شدن بیضه به چه دلیل است؟

ارتباط جمع شدن آلت تناسلی مردان با افزایش سن

کیسه بیضه

وظیفه آن مدیریت دمای بیضه ها است. این کیسه دارای عضلات صافی است که با انقباض و استراحت خود جهت افزایش یا کاهش دمای بیضه ها آن را به ترتیب به بدن نزدیک یا از آن دور می کنند. همگام با افزایش سن، این عضلات عملکرد مناسب خود را از دست داده و کیسه بیضه بیشتر در حالت استراحت باقی می ماند. همچنین، روند طبیعی کاهش انعطاف پذیری پوست نیز این افتادگی را تشدید می کند. مردان بالای 40 سال ممکن است به دلیل ابتلا به هیدروسل به افتادگی کیسه بیضه دچار شوند. هیدروسل هنگامی بروز می دهد که مایع در اطراف یک یا هر دو بیضه تجمع می یابد. علت تجمع مایع می تواند تولید بیش از حد یا عدم توانایی تخلیه مناسب آن باشد. هیدروسل معمولا دردناک نیست. با این حال، در صورت مشاهده تورم یا احساس هر گونه ناراحتی باید به پزشک مراجعه کرد.

علت جمع شدن آلت تناسلی مردان با افزایش سن

عملکرد آلت

همگام با افزایش سن، حساسیت اعصاب آلت تناسلی کاهش می یابد. این پدیده می تواند سبب دشواری دستیابی به نعوظ یا ارضای جنسی شود. با افت سطح تستوسترون در بدن، احتمال ابتلا به اختلال نعوظ بیشتر می شود. با این که امکان کاهش سفتی آلت وجود دارد اما این موضوع الزاما به معنای عدم توانایی برقراری رابطه جنسی نیست. رایج ترین علت بروز این مشکلات عدم توانایی حفظ خون در آلت تناسلی است. در این موارد، دستیابی به نعوظ ممکن اما حفظ آن دشوار است.

تغییر در اندام ها و تمایلات جنسی بخشی طبیعی از فرایند پیری هستند. در صورتی که تغییرات مرتبط با افزایش سن زندگی یا روابط عاطفی فرد را تحت تاثیر قرار دهند، باید با مراجعه به پزشک از درمان های موثر بهره مند شد.

ابعاد پروستات سالم چقدر است؟

در جمع شدن آلت تناسلی مرد چه موقع با پزشک تماس بگیریم؟

درمان کوچک شدن آلت تناسلی مردان

با انجام موارد زیر می توان عملکرد نعوظ خود را از عوارض افزایش سن حفظ کرد:

 • حفظ فعالیت فیزیکی
 • مصرف یک رژیم غذایی مقوی
 • عدم مصرف سیگار
 • اجتناب از مصرف مقادیر زیاد الکل

درمان کوچک شدن آلت تناسلی مردان با ترک سیگار

حفظ عملکرد نعوظ آلت اهمیت دارد زیرا با دستیابی به نعوظ، آلت تناسلی از خون غنی از اکسیژن پر شده و از کوتاهی آلت پیشگیری می شود.

در صورت کوتاه شدن و جمع شدن دستگاه تناسلی مردان پس از برداشت پروستات، باید شکیبایی به خرج داد. در بسیاری از موارد، طول آلت پس از 6 تا 12 ماه به حالت قبل باز خواهد گشت. امکان دارد، پزشک پس از جراحی درمانی به نام بازتوانی آلت را به بیمار پیشنهاد دهد.

در این روش درمانی، بیمار دارو های درمان اختلال نعوظ را مصرف و از دستگاه مکشی (وکیوم) برای افزایش جریان خون به آلت تناسلی استفاده می کند. از جمله این دارو ها می توان به سیلدنافیل (ویاگارا) یا تادالافیل (سیالیس) اشاره کرد.

اغلب مردان پس از جراحی پروستات در دستیابی به نعوظ با دشواری مواجه شده و بافت آلت از خون غنی پر اکسیژن محروم می شود. تغذیه این بافت های حساس با خون تازه می تواند از آسیب دیدن آن ها پیشگیری کند. با این که همه مطالعات بر موثر بودن بازتوانی آلت تناسلی موافق نیستند اما بیمار می تواند این روش را امتحان کند.

 

درمان قطعی میکروپنیس در کودکان

در بیماری پیرونی، درمان بر روی کاهش یا برداشت بافت جای زخم در زیر سطح آلت تمرکز دارد که این اقدام به وسیله مصرف دارو، انجام جراحی و روش های دیگر انجام می شود. سازمان غذا و داروی آمریکا یک دارو را جهت درمان بیماری پیرونی تایید کرده که کلاژناز نام دارد.

کوتاهی آلت ناشی از بیماری پیرونی قابل بازگشت نیست. نگرانی اصلی فرد در این بیماری کاهش انحنای آلت جهت احیای زندگی جنسی است. آلت تناسلی از 3 لوله تشکیل شده که 2 مورد از آن ها عروقی بوده و جهت داشتن عملکرد و راست شدن به جریان خون وابستگی دارند.

سومین لوله برای بیرون ریختن ادرار است. همگام با افزایش سن، آلت تناسلی همچون دیگر نواحی بدن مقداری از کلاژن و انعطاف پذیری خود را از دست داده و در نتیجه آن سلول های بیشتری می میرند.

تمامی این تغییرات بر جریان خون در سرتاسر بدن از جمله آلت تناسلی تاثیر گذاشته و طول و سفتی آلت را در حالت نعوظ کاهش می دهند. بدن مردان با افزایش سن تستوسترون کمتری تولید کرده که در نتیجه آن اندازه بیضه ها و اسپرم های تولیدی آن ها کاهش می یابد. در برخی موارد، که در اثر بیماری هایی همچون سرطان پروستات تعادل هورمونی به هم می ریزد، افراد می توانند با قرار گرفتن تحت درمان هورمونی دوباره به عملکرد قبلی خود دست یابند.

درمان کوچک شدن آلت تناسلی مردان

شوک درمانی با هدف باز کردن گرفتگی ورید ها و عروق خونی درمانی دیگری است که دانشمندان جهت درمان اختلال نعوظ و کوتاه های ناشی از پیری آن را پیگیری می کنند. متخصصان بر این باورند که داشتن انتخاب های درست در سبک زندگی موثر ترین روش جهت محدود کردن کوتاهی آلت تناسلی است.

از جمله این انتخاب ها می توان به ورزش کردن، رعایت رژیم غذایی مناسب، محدود کردن مصرف الکل و عدم مصرف سیگار اشاره کرد. بزرگ شدن شکم معمولا علت تجربه کوتاهی بیشتر آلت تناسلی در بسیاری از مردان است. هر چه چربی شکمی بیشتر باشد، آلت تناسلی کمتر نمایان می شود.

در صورتی که اندازه آلت در سن 30 سالگی زنان برای آن ها اهمیت نداشته باشد، احتمال مشکل ساز شدن آن پس از چندین دهه زندگی مشترک و رضایت بخش بسیار پایین است. تا زمانی که مردان تندرستی خود را حفظ می کنند، آلت آن ها نیز عمکردی مناسب خواهد داشت.

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

طبق تحقیقات، طول متوسط ​​آلت تناسلی مردانه 9 تا 16 سانتی متر است. طول آلت تناسلی مرد به طور متوسط 9 تا 16 سانتی متر است. از 100 مرد، فقط پنج نفر آلت تناسلی بزرگتر از 16 سانتی متر دارند.

در حالی که بسیاری از مردان نگران اندام آلت تناسلی خود هستند، تحقیقات نشان می دهد که بیشتر آلت تناسلی مردان طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست.

مردانی که نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند، باید قبل از آزمایش روش های درمانی، که اغلب بی اثر، گران و به طور بالقوه مضر هستند، با یک متخصص اورولوژی صحبت کنند.

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

روش های افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان

روش های افزایش طول آلت تناسلی عبارتند از:

قرص و لوسیون

این محصولات معمولاً حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان یا هورمون هایی هستند که می توانند آلت تناسلی مرد را بزرگ می کنند. علیرغم ادعاها و تبلیغات چشمگیر، هیچگونه شواهد بالینی مبنی بر عملکرد این محصولات وجود ندارد و حتی ممکن است برخی از آنها مضر باشند.

دستگاه های کشنده آلت تناسلی یا خلا

پمپ های آلت تناسلی مردانه شامل قرار دادن یک لوله بر روی آلت تناسلی مرد و سپس بیرون کشیدن هوا برای ایجاد خلا است. کشنده آلت تناسلی خون را به آلت تناسلی می کشد و باعث تورم می شود. از دستگاه های خلا uum گاهی اوقات در درمان کوتاه مدت ناتوانی جنسی استفاده می شود. اما استفاده بیش از حد از پمپ آلت تناسلی مرد می تواند به بافت آلت تناسلی آسیب برساند و باعث نعوظ ضعیف تری شود.

جلکینگ

جلکینگ تمرینی است که شامل کشیدن مکرر آلت تناسلی شل شده با استفاده از انگشت شست و انگشت اشاره، با هدف افزایش اندازه نعوظ است. تمرینات کششی ظرفیت خون در بافت نعوظ آلت تناسلی را افزایش می دهد و گفته می شود که باعث افزایش طول و دور آلت تناسلی مرد می شود.

جراحی دور آلت تناسلی مرد

برخی از روش های جراحی برای افزایش دور آلت تناسلی مرد شامل تزریق چربی گرفته شده از قسمت دیگر بدن به آلت تناسلی است. برخی مطالعات گزارش کرده اند که دور محیط 4 سانتی متر افزایش یافته است.

جراحی طول آلت تناسلی مرد

متداول ترین روش شامل بریدن رباطی است که آلت تناسلی مرد را به استخوان شرمگاه متصل می کند و پیوند پوست را در قاعده آلت تناسلی انجام می دهد تا طول بیشتری داشته باشد. این جراحی می تواند به طور متوسط ​​در طول آلت تناسلی شل 2 سانتی متر افزایش دهد، اما هیچ تغییری در اندازه آلت تناسلی راست ایجاد نمی شود.

لیپوساکشن

برای مردان با شکم بزرگ، لیپوساکشن، یک روش جراحی برای از بین بردن چربی زیر شکم  می تواند آلت تناسلی آنها را بزرگتر نشان دهد. از بین بردن چربی اضافی در اطراف ناحیه شرمگاه می تواند آلت تناسلی مرد را که تا حدی دفن شده برجسته تر نشان دهد.

آیا اندازه آلت تناسلی بر رضایت جنسی تاثیر می گذارد؟

آیا اندازه آلت تناسلی بر رضایت جنسی تاثیر می گذارد؟

برای بررسی تأثیر عرض آلت تناسلی مرد در مقابل طول بر رضایت جنسی زنان، از 50 زوج پرسیدند که عرض یا طول آلت تناسلی مرد برای رضایت جنسی آنها مهم است یا خیر؟

وقتی افراد از اندازه آلت تناسلی مرد صحبت می کنند، معمولاً به طول اشاره می کنند. بنابراین، مردی با آلت تناسلی کوتاه اما پهن احتمالاً تصور می کند که یک آلت تناسلی کوچک دارد و دیگران نیز چنین فکر می کنند. با این حال، عرض بخشی از اندازه است، اگرچه معمولاً تصدیق نمی شود. آیا عرض به رضایت جنسی زنان کمک می کند؟ یا شاید اندازه با لذت جنسی زن ارتباطی نداشته باشد.

محققان مشهور نتیجه گیری کردند که اندازه آلت تناسلی مرد نمی تواند هیچ تأثیر فیزیولوژیکی واقعی بر رضایت جنسی زنان داشته باشد. آنها این نتیجه گیری را براساس مطالعات فیزیولوژیکی خود نشان می دهند که واژن متناسب با اندازه آلت تناسلی مرد وفق می یابد. به دلیل این سازگاری واژن، آنها از واژن به عنوان یک فضای بالقوه به جای یک فضای واقعی یاد می کنند. بنابراین، علیرغم نگرانی بسیاری از مردان مذکر در مورد اندازه آلت تناسلی خود، محققان نتیجه گرفتند که آلت تناسلی مرد در هر اندازه متناسب خواهد بود و تحریک جنسی کافی را برای زن فراهم می کند.

 

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر علي دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام،عرض ادب
  بنده٤٨سالمه
  كه حدود دو سال پيش آلتم يه مقدار كج شد
  كه پزشك مراجعه كردم
  پس از سونو فرمودن چيز خاصي نيست
  وبه مرور زمان اصلاح ميشه
  اصلاح شد اون مشكل ولي بعد اون سايز آلتم كم شد
  سايزش آلت درحالت بزگ بودن به ٨سانت ميرسه
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 2 هفته پیش)

   با سلام فكر مي كنم اشتباه مي كنيد چون ألت كوچك نمي شود و درماني ندارد

 • تصویر کاربر عظما پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام بنده 48 سال دارم كه متاسفانه از نوجواني هيپوگناديسم بودم و درمانهاي hcg وتسترون گرفتم و تاكنون تسترون ادامه داره-اما مدتيه بيضه چپم دردناك ميشه و بااستراحت بهتر ميشه و دوبار سونو انجام دادم كه خدمتتون ارسال ميشه.در نشستن طولاني و رانندگي هم درد تشديد ميشه و به ران پا كشيده ميشه ودوپزشك اورولوژ معاينه فيزيكي انجام دادن و شك به فتق داشتن كه سونو تائيد نكرد-البته باتحريك جنسي هم درد شروع ميشه-مدتي قبل تمرين پنيمور داشتم از اون ببعد درد شروع شد.از جنابعالي خواهشمندم راهنمايي بفرمائيد-
  البته تورم در خود بیضه نیست کمی بالاتر از آن میباشد محل اتصال با مثانه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 1 ماه پیش)

   با سلام سونوگرافي طبيعي بود روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر امین جمعه ۸ بهمن ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با سلام
  طی چهار مرحله سونوگرافی از بیضه چپ متخصص اعلام کرده است بدلیل عفونت رگ ها متورم شده است و آنتی بیوتیک دادن، و اطراف بیضه 80سی سی مایع جمع شده، آنتی بیوتیکم تمام شده آیا میتونم مجدد استفاده کنم؟؟؟ لطفا شماره واتساپ بدید که جواب سونوگرافی ها را برای شما بفرستم، پزشک گفته توده سرطانی هست که خیلی ناراحتم کرده، شاید تشخیص شما متفاوت باشه و خدمت شما برسم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ بهمن ۰( 5 ماه پیش)

   با سلام سونوگرافي را خواندم عفونت بيضه چب وجود دارد و هيدروسل كه بايد عمل كنيد و مايع خارج شود و سرطاني وجود ندارد

 • تصویر کاربر hossein شنبه ۹ بهمن ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  با سلام و ادب
  آقاي دكتر بنده ٣٨سالمه،٥ساله ازدواج كردم،از سال گذشته يهويي با اختلال نعوظ دچار شدم،و ابتدا بدليل استفاده از داروي بي حسي و روشهاي تاخيري بود
  بعد مرتب تكرار شدتا ديگه كلاً موقع رابطه نميتونستم به نعوظ برسم
  يكبار آزمايش دادم سطح تستسترونم پايين بود ولي دو هورمون ديگه اوكي بود
  و دكتر آمپول تحويز كردن استفاده شد،الان حدود يكساله كلاً نمي تونم وارد رابطه بشم
  از طرفي زود انزالي هم دارم تا پاروكستين استفاده مي كنم اصلاً نمي تونم اركشن داشته باشم
  واقعاً ميفهمم كه مغزم به پايين فرمان نميده
  بد جور دچار مشكل شدم
  خيلي وقتا حتي با تادافيل و پاور گل هم نعوظ ندارم
  و كلاً يه استرسي بر اين موضوع غلبه ميكنه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱ بهمن ۰( 5 ماه پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص ويزارسين٥٠ ميلي ميل كنيد و روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد مشكل شما جنبه فكري ًًذهني دارد

  2. تصویر کاربر hossein جمعه ۱ بهمن ۰( 5 ماه پیش)
   سلام و وقت بخير
   متشكرم
   بابت موضوع فكري ذهني چه كاري بايد انجام بدم؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ بهمن ۰( 5 ماه پیش)

   با سلام به متخصص اعصاب و روان مراجعه كنيد

  4. تصویر کاربر hossein جمعه ۸ بهمن ۰( 5 ماه پیش)
   حدود ١٠روزه كه پاروكستين ٢٠ميلي استفاده ميكنم
   روزي يك عدد
   مشابه فلوكستين هست كه ميفرماييد!؟
   يا حتماً فلوكستين مصرف كنم؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ بهمن ۰( 5 ماه پیش)

   پاروكستين را ادامه دهيد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۲۸ آبان ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، ۳۵ ساله هستم امروز کپسول لاغری رزبری خوردم که بعد از یکی دو ساعت آلت تناسلیم کوچک و تیره شد بعد که ادرار کردم آخر ادرارم چنده قطره خلط یا منی ریخت بیرون، لطفاً راهنمایی کنید که چربی سوزی بوده یا چیز دیگری، اگه مشکلی هست راهنمایی کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۵ آبان ۰( 7 ماه پیش)

   با سلام از قرص بوده مصرف أنرا قطع كنيد

  2. تصویر کاربر رضا سه شنبه ۲۵ آبان ۰( 7 ماه پیش)
   دکتر سلام، بعضی موقع نزدیکی فکر اختلال نعوظ میکنم بعد همون همین مشکل واسم میاد، یعنی اول نعوظ خوبه بعد از فکر کردن با مشکل اختلال نعوظ مواجه میشم با تشکر از راهنمایی شما
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آبان ۰( 7 ماه پیش)

   با سلام استرس و اضطراب نداشته باشيد يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عباسب چهارشنبه ۵ آبان ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام.ببخشیدون زود انزال هستم،۳۲سالمه،وقرص پاروکستین۲۰)۶۰عدد خوردم روزیک عدد اثر گذار بود،وقتی قطع کردم دارورو به حالت قبل برگشتم راهنمای کنید لطفا ممنون میشم جناب دکترقوامی
  1. تصویر کاربر عباسب سه شنبه ۴ آبان ۰( 8 ماه پیش)
   بیماری های جنسی
   سلام.ببخشیدون زود انزال هستم،۳۲سالمه،وقرص پاروکستین۲۰)۶۰عدد خوردم روزیک عدد اثر گذار بود،وقتی قطع کردم دارورو به حالت قبل برگشتم راهنمای کنید لطفا ممنون میشم جناب دکترقوامی
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۵ آبان ۰( 8 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 285 مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده ۳۳سالمه مدت ۵سالی هست که التم دائم به داخل کشیده میشه و بنده مجبورم دائما با دست او بکشم بیرون وقتی به داخل میره اذیتم میکنه
  البته التم در حالت نوض سایزش کوچیک نشده فقط موقع خوابیده خیلی کوچیک میشه جمع شدنش خیلی اذیتم میکنه
  خواهشا اگه میشه راهنمایم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 9 ماه پیش)

   با سلام درماني ندارد

 • تصویر کاربر ناشناس جمعه ۸ مرداد ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  من ٣٤ سالم هست و از ١٦ سالگي خودارضايي ميكردم تا ٣٠ سالگي كه ازدواج كردم بعد از ارضاء پوسته بيضه چروك ميشه و بيضه ها به سمت داخل ميروند انگار بيضه ام كوچك هست مشكل از خودارضايي هست يا چيز ديگري است ؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ مرداد ۰( 11 ماه پیش)

   با سلام علت خود ارضايي است و سونوگرافي از بيضه ها انجام شود

 • تصویر کاربر ایوب دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  عرض ادب و احترام خدمت شماسرور گرامی.
  30 سال است که ازدواج کرده ولی 30بار نعوظ کامل نداشته ام،چندین بار به متخصص مربوطه مراجعه کرده حتی روانپزشک،ازداروهای مربوطه نظیر ویاگرام وغیره قبل از بروز ناراحتی قلبی نیز استفاده کرده ولی نتیجه ای نداشته، 56سالمه ، شما بفرمائید چه کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 1 سال پیش)

   از تزريق أمپول پاپاورين در ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر P دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده ۱۱ سال سن دارم چند وقته انگار یه چیز دایره شکل بالا بیضه سمت راست وجود داره کوچک هم هست انگار وصله به بیضه سمت راست آیا میشه سرطان باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 1 سال پیش)

   سرطان نيست طبيعي است

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر