قرص قوی اختلال نعوظ + نحوه ی مصرف

اختلال نعوظ یکی از بیماری هایی است کهعده ای از مردان را دچار نارضایتی کرده است. در این مقاله به بررسی تعدادی از قرص اختلال نعوظ میپردازیم.

معمولا اولین راه درمان اختلال نعوظ، تجویز و مصرف داروهای خوراکی است. مصرف این‌گونه داروها بیشتر برای مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند و آلت جنسی‌شان به وضعیت نعوظ نمی‌رسد؛ کارساز است و عوارض جانبی کمی نیز به همراه دارد.

قرص اختلال نعوظ مانند سیلدنافیل (ویاگرا)، واردنافیل (لِویترا، استکسین)، تادالافیل (سیالیس) و آوانافیل (استندرا) از جمله داروهای خوراکی هستند که برای درمان اختلال نعوظ از آن‌ها استفاده می‌شود. 

این داروها اثر نیتریک اکسید را در بدن کاهش می‌دهند. نیتریک اکسید نوعی عامل شیمیایی طبیعی است که در بدن شخص تولید شده و منجر به سست شدن آلت جنسی فرد می‌شود. با مصرف این داروها میزان جریان خون افزایش می‌یابد و هنگام تحریک جنسی، نعوظ صورت می‌گیرد.

تفاوت داروهای خوراکی درمان اختلال نعوظ

اگرچه اثر همه این داروهای خوراکی ذکرشده مشابه است، اما ترکیب شیمیایی هر کدام از این داروهای خوراکی با دیگری متفاوت است. تفاوت‌های جزیی که در ترکیبات شیمیایی هر کدام از این داروها وجود دارد؛ می‌تواند روی اثر آن‌ها تاثیر بگذارد. 

مثلا سرعت اثربخشی و از بین رفتن اثر و عوارض جانبی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. پزشک سابقه پزشکی، عوامل مختلف، کنش و واکنش‌های احتمالی و داروهای مصرفی دیگر بیمار را در نظر گرفته و با توجه به این موارد، داروی موردنظر را برای فرد تجویز می‌کند.

1- قرص اختلال نعوظ سیلدنافیل (ویاگرا)

اگر این قرص درمان اختلال نعوظ را یک ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی و با شکم خالی، این دارو را مصرف کنید؛ بهترین نتیجه را از آن دریافت خواهید کرد. اگر مبتلا به اختلال نعوظ جزیی یا متوسط باشید؛ اثر مصرف این دارو حدود چهار تا پنج ساعت دوام خواهد داشت.

قرص اختلال نعوظ سیلدنافیل یا ویاگرا

2- واردنافیل (لِویترا، استکسین)

در مورد این دارو نیز اگر یک ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی آن را مصرف کنید؛ بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت (فرقی نمی‌کند که آن را با غذا بخورید یا نه). البته مصرف غذاهای خیلی چرب می‌تواند از جذب سریع این دارو جلوگیری کند.

اگر مبتلا به اختلال نعوظ جزیی یا متوسط باشید؛ اثر مصرف این دارو نیز حدود چهار تا پنج ساعت دوام خواهد داشت. نوع جدیدتری از این دارو تولید شده است که با گذاشتن روی زبان، جذب بدن می‌شود. سرعت اثر این مدل دارو از بلع قرص بیشتر است.

3- تادالافیل (سیالیس)

این دارو را باید یک تا دو ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی مصرف کرد. فرقی نمی‌کند که آن را هنگام غذا خوردن مصرف کنید یا نه. تادالافیل تا 36 ساعت اثربخش است. این دارو را می‌توان در دوزهای کوچک به صورت روزانه مصرف کرد یا از دوز بزرگ‌تری از آن به هنگام نیاز بهره برد.

4- آوانافیل (استندرا)

این دارو را باید سی دقیقه قبل از برقراری رابطه جنسی مصرف کرد. این‌که آن را باید هنگام غذا مصرف کرد یا نه؛ بستگی به میزان دوز مصرف دارو دارد. این دارو تا شش ساعت موثر است.

از آن‌جایی که همه این داروها اثری مشابه دارند؛ دانشکده پزشکان آمریکا توصیه می‌کند که فرد می‌تواند با توجه به قیمت، راحتی استفاده، مدت زمان اثر دارو و عوارض جانبی هر کدام از این داروها تصمیم بگیرد که از کدام قرص اختلال نعوظ استفاده کند. 

انواع عمومی داروهای سیلدنافیل، وردنافیل و تادالافیل در بازار موجود است.

قرض های اختلال نعوظ

آیا مصرف داروهای خوراکی برای درمان اختلال نعوظ کاملا بی‌خطر است؟

قبل از مصرف هر گونه قرص اختلال نعوظ برای درمان اختلال نعوظ باید با پزشک خود مشورت کنید و از او تاییدیه بگیرید. احتمال این‌که داروهای درمان اختلال نعوظ در موارد زیر موثر نبوده یا خطرناک باشند وجود دارد:

عوارض جانبی

بیشتر مردانی که برای درمان اختلال نعوظ، دارو مصرف می‌کنند؛ هیچ عارضه جانبی نخواهند داشت. ممکن است در صورت بروز عوارض جانبی، موارد زیر برای فرد اتفاق بیفتد:

کمردرد از عوارض مصرف قرص اختلال نعوظ

در موارد نادری ممکن است عوارض جانبی جدی‌تری نیز برای فرد رخ دهد. از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ناشنوا یا نابینا شدن

برخی از مردانی که یکی از داروهای ذکرشده را مصرف کرده‌اند؛ ناگهان حس بینایی یا شنوایی خود را از دست داده‌اند. البته مشخص نیست که نابینا یا ناشنوا شدن آن‌ها، ارتباط مستقیم به مصرف این داروها داشته است یا به دلیل بیماری قبلی دیگری اتفاق افتاده است. 

اگر یکی از داروهای خوراکی گفته‌شده را برای درمان اختلال نعوظ خود مصرف کردید و ناگهان حس بینایی یا شنوایی خود را از دست دادید؛ خیلی سریع به بیمارستان یا پزشک خود مراجعه کنید.

2- نعوظ آلت و برطرف نشدن خودبه‌خودی آن

به این حالت، نعوظ دائمی آلت مرد می‌‎گویند. این اختلال نادر دردناک است و برای جلوگیری از آسیب دیدن آلت، باید هر چه سریع‌تر اقدامات درمانی پزشکی روی آن انجام شود. اگر آلتتان بیش‌تر از چهار ساعت در حالت نعوظ باقی مانده است، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

تاری دید

خرید آنلاین داروهای خوراکی درمان اختلال نعوظ

ارائه روش‌های مختلف برای درمان اختلال نعوظ، کسب‌وکار پرطرفدار و پردرآمدی است؛ پس باید مراقب کلاهبرداری‌های موجود در این کسب‌وکار باشید. اگر قصد دارید از طریق اینترنت نسبت به خرید این داروها اقدام کنید:

بررسی کنید که آیا فروشگاه آنلاین دارویی که قصد خرید دارو از آن را دارید؛ قانونی است یا نه.

اگر نمی‌توانید از طریق تماس تلفنی با فروشگاه در ارتباط باشید، از آن فروشگاه خرید اینترنتی انجام ندهید. 

هم‌چنین اگر احساس کردید که قیمت داروی ارائه‌شده توسط آن فروشگاه بسیار ارزان است یا به شما گفته شد که برای مصرف داروها نیازی به تایید و تجویز پزشک نیست؛ از فروشگاه موردنظر دارویی نخرید. 

کسب‌وکارهای غیرقانونی وجود دارند که نسخه‌های جعلی داروهای قانونی را می‌فروشند. احتمال این‌که مصرف این داروها بی‌اثر یا خطرناک باشد؛ وجود دارد. 

با مراجعه یا برقراری تماس با داروخانه و یا پزشک می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فروشگاه اینترنتی که قصد خرید از آن را دارید؛ معتبر و قانونی است یا نه.

داروی تجویزشده توسط پزشک را با دوز مناسب خریداری کنید

دقت کنید که در هنگام سفارش دارو و تحویل آن، داروی تجویزشده توسط پزشک را با دوز دقیق تجویزی خریده باشید.

فریب واژه «ویاگرای طبیعی» را نخورید.

هرگز برای درمان اختلال نعوظ، دارویی که برچسب «گیاهی» یا «معادل بدون نسخه» دارد را نخرید. این گونه داروها جایگزین‌های دارویی کارآمدی نیستند و در عین حال در ترکیبات برخی از آن‌ها از مواد خطرناک و مضری استفاده شده است.

مرجع: mayoclinic

نکته ی مهم: هیچگاه از این قبیل دارو ها خودسرانه استفاده نکنید و حتما باید زیر نظر پزشک باشد. این مقاله صرفا جهت آشنایی است و مسئولیتی متوجه آن نمی شود.

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده مدتی است که دچار اختلال در نعوظ میباشم و به هنگام مقاربت استرس دارم و همین امر باعث عدم لذت طرف مقابلم میشود و شرمندگی خودم ضمنا" ۵۶ سال سن دارم و فشار خون نه چندان بالا هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش)

   براي مدت كوتاه يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص ويزارسين٥٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان
  من با مشکل شدید تمیل جنسی و نعوذ مواجه هستم 47 سالمه سری قبلی داروی تادافیل برام تجویز کردید که تا ثیر متوسطی داشت ولی این دارو الان یک ماهه متاسفانه هیچ تاثیری برا من داره لطفا بفرمایید چیکار کنم برای رفع این مشکل
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش)

   قرص ويزارسين ١٠٠ را امتهان كنيد

 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  ۳ساله ICDگذاشته ام ازسیلدنافیل۱۰۰یکی ونصفی بااسپری تاخیری استفاده میکنم بخاطرشل شدن رضایت ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش)
   • از اسپري استفاده نكنيد از قرص پاروكستين٢٠ ميلي روزي يك عدد سه ماه ميل كنيد
 • تصویر کاربر تحصیلی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام بنده مدتیست مشکل نعوذدارم آلتم کم بلندمیشه ولی سفت نیست موقع دخول شل میشه لازم بذکراست قبلأیعنی یکی دوسال پیش خوب سیخ وسفت میشدولی بمحض دخول ویاقبل ازدخول منی میریخت،،متذکرشوم بنده سال۹۵آنژیوگرافی وفنرگذاشتم وداروی قلب مثل نیکوراندیل،ایزکور۴۰،متورال۵۰، دیلتیازم۶۰،لوزامیکس۵۰،آ اس آ۸۰واسویکس ونورتریپتلین۲۵استفاده میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ سه ماه ميل كنيد و براي نعوظ بايد از أمپول تزريقي پاپاورين در ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر کامران جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۵۰ سالمه از حدود سه ماه پیش مشکل نعوظ دارم به اینصورت که در ابتدا هنگامی که کنار همسرم خوابیدم ومشغول آماده سازی همسرم هستم نعوظم کامله ولی وقتی بلند میشم ومیخوام دخول رو انجام بدم نعوظم رو از دست میدم البته توی این سه ماه دو یا سه مرتبه این مشکل رو نداشتم ونعوظم طبیعی بوده ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر مشکل نعوظ یعنی سفت شدن آلت تناسلی دارم و مشکل زود انزالی هم دارم راهنمایی کنید متشکرم از همکاری شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ فروردین ۰( 5 روز پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميلي ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر عبدالله جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترمن حدودده ساله قرص ارکتو و سیلدنافیل استفاده میکنم حدود دو سه ساله متوجه شدم تا اینارو استفاده نکنم نعوذ ندارم الانم حدود شش ماهه اینارو هم میخورم نعوظ کامل ندارم ۳۲سالمه لطفا راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش)

   از أمپول تزريقي پاپاورين داخل ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام و درود.
  آقای دکتر؛ من 39 سال سن دارم و چند سالی هست دچار اختلال نعوذ و زود انزالی شدید شدم. مدتی تادافیل و اسپری تاخیری استفاده می کردم که بد نبود اما دیگه این موارد چندان جوابگو نیستند. لطفا راهنمایی بفرمایید. ضمنا هر بار که تادافیل رو استفاده می کردم دچار کمر درد می شدم.
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش)

   با سلام براي زود انزالي روز يك عدد قرص پاروكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد و براي نعوظ بايد از أمپول تزريقي پاپاورين در ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر مهرشاد پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  دکتر بنده ۲۶ ساله و‌ مجرد هستم و اضافه وزن هم دارم و بدلیل خود ارضایی زیاد در گذشته ۴-۵ سال هست که با مشکل عدم نعوظ کامل در رابطه و زود انزالی (در حد ۳-۵ دقیقه) مواجه شدم.
  سیدنافل ۲ بار مصرف کردم تاثیری نداشته جز سر درد و همچنین کرم خوراکی خارجی هم باز بی تاثیر بوده. میل جنسیم خوب هست و‌ بعضی مواقع زیاد ‌اما همین مشکل باعث کاهش اعتماد بنفس شده.
  در مورد تمرینات کگل هم مطالعه کردم.
  خواستم بدونم نظر شما چی هست؟ چکار کنم که هم این مسئله کنترل بشه و هم کیفیت و‌ مدت روابطم بالا بره؟ و آیا قرص هایی که تجویز میکنید دائماً مصرف بشن یا مدت دار؟
  1. تصویر کاربر مهرشاد پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   ضمنا خدمتتون عارض باشم بنده سیگار (توتون نه سیگار های موجود در مغازه ها) و ماریجوانا هم مصرف میکنم. اما مشکل عدم نعوظ کامل و از بین رفتن نعوظ و زود انزالی بنده از قبل از شروع استفاده دائم بنده از این ۲ نو‌ دخانیات بوده و در حال حاضر حدود ۲ سال هست که دخانیاتی شدم.
   قد هم ۱۸۶ وزن هم حدود ۱۱۸ کیلو
  2. تصویر کاربر مهرشاد پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   همچنین درمان دارویی برای رفع دائمی این مشکل رو‌خواسترام ازتون و اگر تغییری باید ایجاد کنم رو‌بهم بگید
  3. تصویر کاربر مهرشاد پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   و جهت رفع ابهام متن اولم ۳-۵ دقیقه منظور از کل نعوظ و دخول و‌ انزال بود که کلا مدت جالبی نیست.
   ممنون میشم بنده رو‌ راهنمایی کنید و یه راه حل دائم پیش پام بذارید
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش)

   بايد از أمپول پاپاورين تزريقي در ألت استفاده كنيد و روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ سه ماه ميل كنيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر صمد پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام
  من دیابت دارم به تازگی هم بالون زدم ومشکل نعوذ دارم از چه قرصی می توانم استفاده کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۰( 2 هفته پیش)

   از أمپول تزريقي پاپاورين در ألت استفاده كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر