10 راهکار برای درمان خانگی درد کلیه

درد کلیه ناراحتی است که از ناحیه کلیه شما ایجاد می شود. این غالباً به عنوان یک درد مبهم توصیف می شود، درد را در پهلو، پشت یا شکم خود احساس می کنید. اما درد در این نواحی همیشه نشانه مشکل کلیه نیست. به راحتی می توان درد کلیه را با درد کمر معمولی اشتباه گرفت. اما تفاوت هایی در احساس درد کلیه و محل قرارگیری آن در مقایسه با کمر درد وجود دارد.

ناحیه اصلی که درد کلیه در آن دیده می شود، در پهلوی فرد است که شامل قسمت میانی تا بالای کمر در هر دو طرف ستون فقرات می شود.

درد کلیه دلایل احتمالی زیادی دارد و برخی از آنها ممکن است جدی باشد. در صورت مشاهده دردی که فکر می کنید از یک یا هر دو اندام ناشی شده است، مهم است که به پزشک خود اطلاع دهید.

درمان کلیه درد

درمان درد کلیه به علت ایجاد آن بستگی دارد. پزشک شما ممکن است بخواهد آزمایش ادرار را برای بررسی علائم عفونت انجام دهید. همچنین ممکن است نیاز به انجام آزمایش های تصویربرداری مانند سونوگرافی یا سی تی اسکن داشته باشید تا به درک علت و راه درمان درد کلیه شما کمک کند. زمانیکه پزک بداند چه عاملی باعث درد کلیه شما شده است، می تواند درمان مناسب را برای شما تجویز کند.

درمان درد کلیه راست

درد پهلو یا کمردرد یکی از بیماری هایی است که باعث می شود افراد به پزشک مراجعه کنند. درد در ناحیه پشت یا شکم و پهلوها، که به آن درد پهلو یا درد کلیوی نیز گفته می شود، دلایل متعددی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. 

درمان درد کلیه چپ

درد کلیه چپ با درد کلیه راست متفاوت است. از این نظر که علل ایجاد آن می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال این درد می تواند مربوط به درد عصبی، درد دنده، مشکلات گوارشی و … باشد که حتما باید درد پهلوی چپ را با پزشک درمیان گذاشت.

درمان درد کلیه در پهلوی چپ

درد کلیه می تواند نتیجه عوامل بسیاری ازجمله عفونت ادراری و سنگ کلیه باشد. بهترین راه هنگام تجربه درد کلیه مراجعه به متخصص اورولوژی می باشد، با این حال روش هایی برای درمان خانگی درد کلیه وجود دارد.

اگر درد کلیه خفیف تا متوسط را تجربه می کنید، این لیست از درمان های خانگی برای تسکین درد کلیه مفید می باشد. در ادامه، شایع ترین علل درد کلیه و نحوه درمان در خانه را خواهید آموخت.

کلیه ها کجا هستند؟

کلیه ها دو اندام کوچک به شکل لوبیا هستند که در دو طرف بدن قرا دارند. اندازه هر کدام به اندازه مشت شماست. آنها در زیر قفسه دنده شما در دو طرف نخاع قرار دارند.

کلیه ها وظایف مهمی بر عهده دارند. آنها آب، اسیدها و مواد زائد خون شما را پاک می کنند. اگر کلیه هاا به نوعی بیمار یا آسیب دیده باشند، نمی توانند کار خود را برای حفظ تعادل سالم نمک ها ، مواد معدنی مانند کلسیم و آب در خون انجام دهند.

کلیه ها همچنین هورمون هایی تولید می کنند که در کنترل فشار خون، استحکام استخوان ها و تولید گلبول های قرمز خون به شما کمک می کنند. بنابراین مهم است که مراقب علائم بیماری کلیوی یا آسیب هایی مانند درد کلیه باشید.

درمان درد کلیه راست

چگونه درد کلیه را کاهش دهیم؟

یک مشکل پزشکی زمینه ای مانند دستگاه ادراری نامناسب می تواند باعث شود شما به طور مکرر به عفونت کلیه مبتلا شوید. در این صورت ، ممکن است برای ارزیابی به یک متخصص کلیه یا جراح ادرار (متخصص ارولوژی) ارجاع شوید. برای ترمیم ناهنجاری ساختاری ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید.

آنتی بیوتیک برای درمان درد کلیه

آنتی بیوتیک ها اولین خط درمان عفونت های کلیه هستند. معمولاً علائم و نشانه های عفونت کلیه در طی چند روز پس از درمان برطرف می شود. اما ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک ها را به مدت یک هفته یا بیشتر ادامه دهید. کل دوره آنتی بیوتیک های توصیه شده توسط پزشک را حتی پس از بهبودی مصرف کنید.

برای اطمینان از برطرف شدن عفونت، پزشک ممکن است آزمایش ادرار را تکرار کند. اگر عفونت هنوز وجود داشته باشد ، باید دوره دیگری آنتی بیوتیک مصرف کنید.

علت درد کلیه چیست؟

چه عواملی باعث درد کلیه می شوند؟

شایع ترین علل درد کلیه عبارتند از:

در ادامه در رابطه با این دلایل توضیحات مختصری را ارائه می کنیم.

عفونت مجاری ادراری

عفونت ادراری عفونی است که در هر قسمت از دستگاه ادراری – کلیه ها، مثانه، حالب و مجرای ادراری- رخ می دهد. شایع ترین علائم عفونت ادراری تکرر ادرار، احساس سوزش هنگام ادرار کردن، ادرار با رنگ تیره، خون در ادرار ، ناراحتی مثانه و درد کلیه می باشد.

عفونت کلیه

عفونت ادراری ممکن است در دستگاه ادراری تحتانی و فوقانی ایجاد شود. عفونت های دستگاه ادراری فوقانی، عفونت های کلیوی می باشند. علائم عفونت کلیه شامل درد در قسمت بالای شکم، تب یا لرز، حالت تهوع و استفراغ می باشد.

عفونت کلیه می تواند خیلی سریع جدی شود و معمولاً نتیجه یک عفونت مجاری ادراری یا مثانه درمان نشده می باشد. اگر علائم عفونت کلیه را تجربه کردید، با اورولوژیست خود تماس بگیرید.

عفونت کلیه

سنگ های کلیه

سنگ های کلیه نیز بسیار رایج می باشند. در حقیقت  از هر 10 نفر یک نفر در زندگی خود سنگ کلیه را تجربه می کند. سنگ های کلیه توده های معدنی سخت و سنگین هستند که به طور معمول در کلیه ها یا مجاری ادراری شکل می گیرند و باعث ایجاد درد شدید می شوند. 

حدود 90 درصد از سنگ ها خود به خود از طریق سیستم ادراری دفع می شوند، اما برخی از آن ها بسیار بزرگ هستند و برای برداشتن آن ها نیاز به عمل جراحی می باشد.

علائم سنگ کلیه به طور معمول شامل درد شدید در ناحیه کمر و پهلو و دردی که به پایین شکم و کشاله ران انتشار پیدا می کند، می باشد. علاوه بر این، ادرار به احتمال زیاد دردناک، همراه با تغییر رنگ و بو خواهد بود. همچنین ممکن است سنگ کلیه باعث تهوع و استفراغ شود.

عفونت مثانه

عفونت مثانه ناشی از وجود عفونت باکتریایی در مثانه است. عفونت مثانه می تواند به عنوان عفونت مجاری ادراری نیز شناخته شود زیرا مثانه شما بخشی از مجاری ادراری است. علائم عفونت مثانه شامل درد در هنگام ادرار کردن، ادرار ابری یا خونی، تکرر ادرار و گرفتگی یا درد در ناحیه کمر یا شکم می باشد.

درد در کلیه می تواند نشانه ای از سرطان کلیه، خونریزی در کلیه ها، بیماری کلیه پلی کیستیک یا لخته شدن خون در کلیه ها نیز باشد. اگر درد مداوم یا شدید دارید، یا اگر علائم عفونت کلیه را تجربه کرده اید، فورا به اورولوژیست خود مراجعه کنید.

عفونت مثانه

درمان کلیه درد در خانه

حالا که متوجه شدیم چه عواملی می توانند باعث درد کلیه شوند، در ادامه به بیان راه هایی که می توانید از آن ها به عنوان درمان خانگی درد کلیه نام ببرید، می پردازیم.

درمان خانگی درد کلیه برای عفونت های دستگاه ادراری

از آنجا که شایع ترین علل ناراحتی کلیه (عفونت مجاری ادراری، عفونت مثانه و عفونت کلیه) در مجاری ادراری رخ می دهد، در اینجا چند روش درمانی برای تسکین درد کلیه مرتبط با مجاری ادراری آورده شده است:

1- بدنتان را هیدراته کنید

هیدراتاسیون برای تسکین درد کلیه مهم است زیرا آب به دفع باکتری ها از بدن کمک می کند. به علاوه، هیدراته بودن به طور کلی به پاکسازی مجاری ادراری کمک می کند و برای از بین بردن هرگونه عفونت احتمالی مفید است.

بسیاری از متخصصان قانون 8 × 8 را توصیه می کنند، یعنی شما باید روزانه 8 لیوان حاوی 8 اونس آب ( 250 میلی لیتر )بنوشید. با این وجود، میزان مصرف آب به شما و سلامتی شما بسیار وابسته است، بنابراین هنگام تعیین میزان مصرف روزانه آب، این مقاله را در نظر بگیرید.

2- آب زغال اخته بنوشید

اگرچه از نظر علمی اثبات نشده است، اما آب زغال اخته به عنوان درمانی برای عفونت های دستگاه ادراری شناخته شده است. آب زغال اخته ای را انتخاب کنید که حاوی شیرین کننده های مصنوعی نباشد. آب زغال اخته خالص همیشه بهترین راه است!

3- از پروبیوتیک ها استفاده کنید

پروبیوتیک ها برای شما مفید هستند، به خصوص در مورد مبارزه با باکتری ها و درد کلیه. مطالعات نشان می دهد که پروبیوتیک ها می توانند عملکرد کلیه را بهبود بخشیده و به دفع مواد زائد نیز کمک کنند.,

هیدراته کردن بدن برای سلامتی کلیه

4- آب جعفری بنوشید

اگرچه فکر نوشیدن آب جعفری به نظر جذاب نیست، اما می تواند ادرار را افزایش دهد و به دفع باکتری ها کمک کند. آب جعفری یک ادرار آور حاوی ماده مغذی است که می تواند به افزایش دفعات ادرار کمک کند.

همچنین می توانید جعفری را به صورت اسموتی مخلوط کنید تا نوشیدن آن قابل تحمل تر شود.

5- حمام آب گرم با نمک Epsom

حمام آب گرم با نمک Epsom به شما در تسکین درد شدید کلیه کمک خواهد کرد. گرچه که درد طولانی مدت را از بین نمی برد، اما می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند.

6- از کمپرس گرم استفاده کنید

گرما درمانی می تواند برای کاهش درد کلیه بسیار مفید باشد. برای کاهش درد، کمپرس گرم را حدود 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

7- از ضد دردهای به جز آسپرین استفاده کنید

ضد دردها به جز آسپیرین مانند ایبوپروفن، موترین و ادویل می توانند به کاهش درد کلیه کمک کنند. اگر دچار تب به همراه ناراحتی کلیه هستید، برای تسکین درد از تیلنول استفاده کنید تا تب را از بین ببرید.

نکته: این داروها فقط باید زیر نظر پزشک مصرف شود و از مصرف خودسرانه شدیدا بپرهیزید

درد کلیه

درمان خانگی درد کلیه برای سنگ های کلیه

در حالی که بسیاری از درمان های فوق به کاهش درد سنگ کلیه نیز کمک می کنند، راه حل های خاص تری برای سنگ کلیه وجود دارد، مانند:

1- مرکبات را به آب خود اضافه کنید

آب لیمو حاوی سیترات است که به جلوگیری از تشکیل سنگ های کلسیمی و جدا شدن سنگ های موجود کمک می کند. اضافه کردن آب لیمو تازه به آب می تواند به دفع سنگ کلیه کمک کند.

به علاوه همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، هیدراته بودن با نوشیدن مقدار زیادی آب به رفع ناراحتی کلیه کمک می کند.

2- نوشیدنی های اسیدی را انتخاب کنید

آب ریحان، کرفس و انار برای مقابله با سنگ کلیه و کاهش درد کلیه نیز موثر هستند. هر کدام حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که باعث بهبود سلامت کلیه و دفع سموم از کلیه ها می شود.

برای انتخاب بهتر، قبل از نوشیدن آب ریحان، کرفس یا آب انار با متخصص ارولوژی خود مشورت کنید.

درمان کلیه درد با داروهای گیاهی

درمان‌های گیاهی که در زیر می‌آوریم می‌توانند به عنوان درمان‌های کمکی و با نظارت پزشک انجام شوند:

 • چای سبز
 • جو وحشی
 • رحمانی
 • بانابا
 • چای جاوه
 • کرنبری
 • قاصدک
 • زنجبیل
 • خیار
 • پیاز

آیا درمان خانگی به تنهایی مفید است؟

تمام درد های کلیه با درمان های خانگی قابل درمان نیستند. در حالی که این روش ها ممکن است به تسکین یا در برخی موارد از بین بردن درد خفیف کلیه کمک کنند، از انتشار عفونت جلوگیری نمی کنند. 

در صورت عدم درمان، حتی عفونت مجاری ادراری نیز می تواند شدیدتر شود، به همین دلیل همیشه در صورت ایجاد هر نوع درد در کلیه ها، با متخصص اورولوژی خود تماس بگیرید.

بر اساس علائم شما، ممکن است مراجعه حضوری لازم نباشد. با متخصص اورولوژی صحبت کنید و در مورد نوع دردی که تجربه می کنید سؤال کنید. آن ها می توانند به شما بگویند که آیا درمان های خانگی موثر هستند یا باید حضوری مراجعه کنید.

مرجع: urologyspecialistsnc.com

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر Mahdi دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  سلام.آقای دکتر سه روزه کلیه چپ و راست درد خفیف شدید داره حتی باعث لرزم میگیره قبل از اینکه برم دکتر گفتم با شما صحبت کنم مبخواستم بگم درد کلیه هام از چیه مرتب اب و مایعات هم میخورم ادارم مرتب دارم ولی خیلی درد خفیف ولی شدیدی دارم چکار کنم.ممنون از کمکتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش)

   با سلام براي تشخيص بايد سونوگرافي از كليه ها انجام شود

 • تصویر کاربر میترا پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و وقت بخیر حدود سه ماهه که به سنگ کلیه دچار شدم کلیه من نعل اسبی و سمت چپ هر دو قرار داره یکی. شد کرده و یکی ۹۰ درصد رشد نکرده درد بسیار شدیدی دچار شدم چون با قطع ادرار مواجهه شدم دکتر جراحی tul انجام دادن و یک بار سنگ شکن انجام دادم و سه تا سنگ ۵، ۹, ۱۳ تبدیل به سنگ ۸، ۱۳, ۱۷ شدن که دکتر تشخیص داد که از نوع سنگ نرم هست که در کلیه پهن شده و دوباره بعد یک ماه اسکن انجام شد و گفتن سنگها ناپدید شدن و باید لوله برداشته بشه مجددا بعد برداشتن چهار روز گذشت دوباره درد شدید گرفتم و ادرار قطع شد با مورفین و مسکن آروم شدم همون روز مجددا عمل tul انجام شد در حال حاضر درد ندارم
  جواب اسکن مجدد رو گرفتم در جواب آتروفی حالب نوشته شده و سنگ ۱۰ و ۳ و ۵ میلی و دکتر من در آخر به من گفت که از دستم کاری بر نمیاد باید به تهران مراجعه کنید . در حال حاضر به تعطیلات خوردیم و از لحاظ غذایی نمی‌دونم که چه باید بخورم فقط آب میخورم و چای بسیار کمرنگ و سوخاری و پرتقال میترسم چیز دیگه ای بخورم که شاید ایجاد سنگ بکنه لطفا راهنمایی بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   با سلام در حال حاضر كار به خصوصي نمي شود انجام داد و روزي صد گرم گوشت بيشتر مصرف نكنيد و مصرف نمك محدود شود

 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۶ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید...اقای دکترکلیه سمت چپم درد میکردب بیمارستان مراجعه وسپس سونوگرافی دادم.سنگ کلیه ب قطر ۳.۴ میل مشاهده شد.سر الت تناسلیم میسوزه...الانم کلیه درددارم.چیکارکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ بهمن ۰( 2 سال پیش)

   با سلام اگر سنگ در كليه باشد درد ايجاد نمي كند ولي اگر سنگ در حالب باشد بايد روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنيد

    

    

 • تصویر کاربر گل دوشنبه ۲۲ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  سلام ، پدرم به خاطر تنگی نخاع نزدیک به دو ساله که نمیتونه به راحتی حرکت کنه و به خاطر همین موضوع و درست نرفتن به سرویس بهداشتی ، ادرار کامل از مثانه خارج نشده و دچار سنگ مثانه شده که اکثر مواقع درد شدید و ورم مثانه رو داره ، دکتر گفته تنها راه حل عمل کردنه ، اما به خاطر سن بالا (۸۳ سال) و مشکلات قلبی و ریوی ، دکتر بیهوشی اجازه عمل نداد ، چی کار کنیم ؟ داره خیلی درد میکشه ، به غیر از عمل چه میشه کرد که سنگ دفع بشه ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام تنها راه عمل جراحي مي باشد

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۳ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام وخسته نباشید نوجوانی ۱۸ ساله هستم به مدت یکسال بدنسازی میرفتم وگاهی قرص و مکمل استفاده می‌کردم که تا آن زمان مشکلی نداشتم وبه دلیل تورم بدنسازی را رها کردم و پس از آن با چن نفر دوست شدم که عرق با اتانول ویا مشروب استفاده میکردن من هم چهار مرتبه با آنها خوردم مدت سه الی چهار ماه است که از درد هر دو کلیه رنج میبرم وزن کم کروم میترسم نزد پزشک بروم پدر و مادرم بسیار نگران من هستن لطفا کمکم کنید باسپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام براي تشخيص درد بايد سونوگرافي از كليه ها انجام شود و خوردن مشروب اشكالي ندارد

 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۳ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 317 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما،خواستم بدونم علت درد در قسمتهای پهلو در پایین ترین قسمت بدن چیست
  1. تصویر کاربر زهرا دوشنبه ۱ آذر ۰( 2 سال پیش)
   سلام خسته نباشید ،منظورم اینه در امتداد آخرین مهره ی کمرم هستش ،فراموش کردم نکته ی مهمی رو خدمتتون عرض کنم ،من پنجاه سالمه و سی ساله با این درد گرفتارم ،کمترین سرما یا نسیم بهم میخوره چند دقیقه طول نمیکشه درد در پهلوهامو شکمم و دور نافم شروع میشه و چندین ساعت زمان می بره تا گرم کنم خودمو خیلی وقت پیشها رفتم دکتر چیزی نفهمیدن ،جدیدا هم ازمایش و سونو انجام دادم فقط عفونت ادراری داشتم ،باید بگم که این معضلی شده برام توی زندگی
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام به نظر اينجانب اسپاسم عضلاني مي باشد سرد و گرم نشويد و روزي دو بار هر بار نيم ساعت دوش أب گرم گرفته شود

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 416 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پدر من سنگ کلیه داره الان خیلی درد داره و دوبارم حالش بهم خورده چیکار کنیم دردش خوب بشه یا سنگش زود دفع بشه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنند و هر ١٢ ساعت يك عدد شياف ديكلوفناك١٠٠ ميلي استعمال كنند

 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 315 مشاهده پرسش
  با سلام
  من دیشب بعلت درد از ناحیه کلیه به بیمارستان مراجعه کردم و پس از آزمایش دکتر گفتن موردی توی آزمایش نشون نمیده ولی برای اطمینان سونو بدم فردا نوبت دارم اما الان درد دارم با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام هر ١٢ ساعت يك عدد شياف ديكلوفناك١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر اسماعیا جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 296 مشاهده پرسش
  سلام روزبخیر
  مادر من سه هفته پیش آنژیو کرده، چربیشم بالاست. دکتر قرص چربی داده، بشدت کلیه درد گرفته، قرصاشو دیگه نمیخوره، چه دارویی بدم کلیه ش آروم بشه؟ سمت راستشه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام ابتدا سونوگرافي كليه ها انجام شود فعلا روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از غذا ميل كنند

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بنده ماه پیش عفونت بیضه داشتم خدمت یکی از همارانتون رفتم و انتی بیوتیک مصرف کردم سونوگرافی از بیضه و حتی کلیه و مثانه و پروستات هم دادم اما چند روزی میشه پهلوی سمت چپ درد خیلی خفیفی داره که ممکنه چند ساعت قطع بشه ودوباره سراغم بیاد و دکتر گفتن اب زیاد بخور نمک نخور چون ازمایش خون و ادرار هم دادم میخواستم بدونم مشکل من چیه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام در سونوگرافي سنگ در كليه و يا حالب گزارش نكرده اگر سنگ نبوده درد شما به علت عضلات كمر مي باشد كه هر ٨ ساعت يك عدد قرص متوكاربامول ده روز ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر