آیا التهاب پروستات مزمن خطرناک است؟

پروستاتیت، التهاب پروستات است. می‌تواند ناگهانی و حاد باشد و یا طولانی مدت یا مزمن. ضمنا می‌تواند به علت میکروب و عفونی باشد.

پروستاتیت چیست؟

التهاب پروستات که همان پروستاتیت خوانده می شود،می تواند به صورت حاد و مزمن ظاهر شود که نوع مزمن آن به دو فرم دیده می‌شود. یکی پروستاتیت عفونی مزمن که به علت عفونت میکروبی مداوم و پایدار ایجاد می‌شود. نوع دوم سندروم مزمن درد لگنی یا به عبارتی به نام CPPS می‌باشد.

علت نوع دوم التهاب پروستات مزمن هنوز کاملا مشخص نشده است. التهاب پروستات مزمن معمولا باعث درد در ناحیه تحتانی لگن ایجاد می‌کند. درمان می‌تواند سخت باشد و با آنتی بیوتیک و سایر داروها صورت گیرد.

 غده پروستات فقط در مردان دیده می‌شود و زیر گردن مثانه قرار گرفته است. این غده چنانچه بزرگ شود مجرای خلفی را مسدود می‌کند و باعث علائم ادراری می‌شود. غده پروستات ترشحات انزال را افزایش می‌دهد و 20 تا 30 درصد حجم منی از ترشحات پروستات است و ترشحات آن در سرعت و فعال کردن نطفه‌ها دخالت دارد.

تشخیص التهاب پروستات

تشخیص التهاب پروستات مزمن

تشخیص پروستاتیت مزمن بر اساس علائم است که بیمار حداقل سه ماه باید این علائم را داشته باشد. در التهاب پروستات حاد علائم معمولا ظاهر می‌شود و سریعا ناپدید می‌گردد.

انواع التهاب پروستات مزمن

1.پروستاتیت عفونی مزمن

2.پروستاتیت مزمن/ سندرم درد لگنی مزمن (CPPS)

التهاب پروستات مزمن در بین مردان بسیار شایع است. تقریبا دو مرد از ده مرد در طول عمر و زندگی خود مبتلا به پروستاتیت مزمن دارای سندرم مزمن درد لگنی (CPPS) هستند. از هر 10 نفر، 1 نفر به پروستاتیت مزمن مبتلا می‌باشند که دارای پروستاتیت عفونی است.

ناحیه درد پروستات کجاست؟

التهاب پروستات علت میکروبی پروستاتیت مزمن، شبیه میکروب عفونت ادراری است. علائم پروستاتیت ممکن است زیاد شود یا از بین رود. وقتی بیماری تظاهر کند، به صورت درد و ناراحتی در فرد مبتلا ایجاد می‌شود و این درد را در ناحیه آلت، اطراف مقعد، در ناحیه پشت و بالاخره بالای استخوان پوبیس در فرد بیمار احساس می‌شود. دفع مدفوع ممکن است همراه با درد باشد و درد در بیضه‌ها منتقل شود.

علائم التهاب پروستات مزمن

علائم ادراری به شکل تکرر ادرار و دفع ادرار همراه با درد از مشکلات این بیماری می‌باشد. علائم ممکن است به مدت طولانی تداوم پیدا کند. اگر چه ممکن است علائم گاهی ظاهر و گاهی از بین رود و از نظر شدت متفاوت است. این علائم به صورت سوزش و تکرر ادرار می‌باشد. این علائم شبیه علائم مربوط به پروستاتیت حاد می‌باشد. به هر حال درد در مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد در مشاهدات بالینی کمتر است. برای مثال در پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد، بیمار تب ندارد یا پایین است و احتمال درد عمومی بدن و آلت کمتر است. وقتی پروستاتیت مزمن با دارو درمان شود، علائم عمومی از بین می‌رود. اگر چه دارو کاملا عفونت را از پروستات ریشه‌کن می‌کند ممکن است دوباره عفونت عود نماید.

علت بزرگ شدن پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب پروستات مزمن/ سندرم مزمن درد لگنی (CPPS)

پروستاتیت مزمن و CPPS عبارت از درد و ناراحتی مداوم در ناحیه پایین لگن است. این درد در آلت و اطراف مقعد است. برای تشخیص، این علائم از سه ماه قبل باید شروع شده باشد. علت این بیماری ناشناخته مانده ولی عللی برای آن پیشنهاد کرده‌اند.

عوامل ایجاد کننده عفونت مزمن پروستات

 • عفونت پروستات با میکروبی که تاکنون مشخص نشده است.
 • مشکلات عصبی که پروستات را گرفتار می‌کند.
 • مشکلات سیستم دفاعی بدن
 • ورود ادرار به داخل پروستات هنگام زور زدن برای تخلیه ادرار

اصطلاح پروستاتیت مزمن به التهاب یا عفونت غده پروستات اطلاق می‌شود. علت واقعی پروستاتیت مزمن ناشناخته مانده است.

به همین علت بعضی پزشکان ترم و اصطلاح سندرم درد مزمن لگنی (CPPS) را به کار می برند.

علائم التهاب پروستات مزمن

— درد در ناحیه مقعد، آلت، پشت و بیضه‌ها، درد از نظر شدت روز به روز فرق می‌کند.

— علائم ادراری، درد موقع ادرار کردن، نیاز فوری به توالت رفتن برای تخلیه ادرار (urgency)

— کاهش فشار ادرار و زور زدن موقع ادرار کردن (hesitancy)

مشکلات جنسی، که به صورت اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و انزال دردناک می باشد.

— احساس خستگی و درد عمومی آلت

دارو برای التهاب پروستات

درمان التهاب پروستات مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بسیار سخت می‌باشد، ولی در بیشتر افراد مبتلا علائم بعد از ماه‌ها فروکش می‌کند.

درمان پیشنهادی شامل دادن آنتی بیوتیک به مدت 4 هفته در صورتی که عفونت ادراری داشته‌اند یا حمله یا برگشت پروستاتیت در سال قبل وجود داشته باشد، ولی باید پزشک مطمئن باشد که عفونتی وجود داشته باشد. سایر داروهای تجویزی مسکن و ملین می‌باشند. پروستاتیت مزمن غیر میکروبی یک نوع دیگر از پروستاتیت است که باعث درد و التهاب در پروستات و قسمت سیستم تحتانی ادراری می‌شود. علائم این بیماری شبیه بیماری قبلی است. علت آن نامشخص است و یک مشکل در  حال پیشرفت می‌باشد. علائم بیماری باید در یک زمان و مدت طولانی تداوم داشته و وجود داشته باشد. هدف از درمان بهبود علائم است ولی استفاده از آنتی بیوتیک در این بیماری مورد بحث می‌باشد.

بسیاری عقیده دارند میکروب قابل شناسایی نمی‌باشد ولی آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند. سایر مواردی که به درمان کمک می‌کند، خودداری از خوردن الکل، کافئین و مایعات اسیدی می‌باشد. یبوست باید با استفاده از ملین‌ها بهبود یابد. فعالیت آرام‌بخش نیز مفید است.

در آب گرم نشستن نیز به درمان کمک می‌کند. روی اجسام نرم باید نشست. از ماساژ هم می‌توان کمک گرفت.

بعضی بیماران به علت مصرف داروهای آزاردهنده طولانی مدت، دچار مشکلاتی به صورت اضطراب، افسردگی و ناامیدی می‌شوند. لذا گاهی لازم است از داروهای ضد افسردگی و پزشک روانپزشک استفاده کرد.

درد مزمن لگنی در مردان (Chronic pelvic pain in men)

اصطلاح پروستادی نیا (prostadynia) یا سندرم درد لگنی مزمن (CPPS) به منظور درد مزمن لگن که دلیل روشنی برای آن معلوم و مشخص نیست به کار می‌رود. این درد همراه با علائم تحریکی مثانه (تکرر و سوزش ادرار) می‌باشد. درد ممکن است در ناحیه کشاله ران، ژنیتالیا، پرینه و نشیمنگاه وجود داشته باشد. این علائم بدون وجود میکروب در کشت ادرار به وجود می‌آید.

ممکن است در ترشحات پروستات افزایش سلول‌های سفید (WBC) یا میکروب در کشت ترشحات دیده شود.

اصطلاح پروستادی نیا (Prostadynia) در پزشکی کاربرد دارد و استفاده آن تشویق نمی‌شود.

اگر به دنبال بهترین روش درمان بیماری پروستات هستید، بر روی درمان پروستات کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  خسته مباشيد
  ببخشيد من دو سال قبل دچار پروستااتيت شدم و دوباره الان اين مشكل واسم پيش اومد.پزشك رفتم داروهارو ٣ ماه خوردم كمي علائم كم شد اما همچنان داراي مشكل هستم.
  ميخواستم بدونم طبيعي عستش؟اين علائم همينطوري با من ميمونه يا خلاصه بهتر ميشه؟خطرناك نيست؟
  ممنون از جوابتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱( 1 سال پیش)

   با سلام بعد از درمان علاييم از بين خواهد رفت و خطرناك نيست روزي يك عدد قرص ألفن xl ده روز ميل كنيد و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه يك ماه در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر پیمان سه شنبه ۱۷ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  دکترمن پروستاتیت مزمن دردلگنی دارم احساس زخمی کف لگن داعمی دارم دارولوفلوساکسین روزی یک عددمیخورم فنازپریدین تامسولوسین میخورم بنظرشما رفع میشه بخدا پدرمودراورده
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۷ خرداد ۱( 1 سال پیش)

   با سلام اضطراب و نگراني نداشته باشيد همين دارو ها را يك ماه ادامه دهيد مشكل حل مي شود

 • تصویر کاربر فرشاد سه شنبه ۱۷ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عزیز
  بنده ۴ روز قبل پیش جناب دکتر حسین کرمی عمل هیدروسل راست انجام دادم پس از عمل درد شدید در پشت بیضه و کشاله ران راست دارم اقای دکتر ک این درد مداوم ...از پزشکم پرسیدم گفتن طبیعیه ...میخواستم بدونم ایا ممکنه ب التهاب اپیدیدیم ربط داشته باشه یا خیر ‌و اینکه درمان دارویی داره ..تووکامنتا خوندم شما گفته بودین در اب داغ بشینید من انجام دادم و دردم کمتر شد اقای دکتر ولی پس از چند دقیقه ک از لگن میام بیرون درد شروع میشه ب نظرتون این درد ک بعداز عمل امده سراغم چقدر طول میکشه تا خوبشه .. مشخصا هنگام ارضا شدن درد بیشتر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۷ خرداد ۱( 1 سال پیش)

   با سلام ممكن است التهاب اپيديديم باشد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر فرشاد شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 164 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر...ممنون ک این بخش پرسش و پاسخ را گذاشتید ...من 33 سالمه..حدود 4 سال پیش عفونت ادراری گرفتم ک با زدن امپول و انتی بیوتیک علائم از بین رفت ولی از اون موقع احساس تخلیه کامل ادرار ندارم و همش بعد از انجام ادرار باید مجدد ب فاصله هر 5 دقیقه ب دسشویی برم تا چند قطره بیاد ولی بازهم احساس راحتی و تخلیه ندارم و این عمل را تا 5-6 مرتبه باید انجام بدم ک اخیرا موقع ادرار سوزش هم ب سراغم امده یک سوزش کم همراه با درد در بیضه ها و کشاله ران همچنین درد از سمت مقعد ب سمت لوله پشت آلت تا سر آلتم است ک این درد را مداوم دارم موقعی ک ادرارم ب انتها میرسد حتما باید آلتم را بکشم تا قطره های اخر و کمی بیشتر از آن خارج شود ک پس از چند دقیقه بازهم باید برم همین عمل را انجام دهم چون احساس تخلیه ندارم ...همچنین ادرارم دو شاخه میشود .سونو کلیه نرمال بود ...این حالت تکرر ادرار در شبها بشتر میشود و الان حدود یک هفته است ک تا 6 صبح بیدارم و نمیتوانم خواب اسوده داشتم باشم ب علت تکرر ادرار
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)

   با سلام شما مبتلا به التهاب پروستات هستيد روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد و روزي يك عدد قرص ده ميلي گرم وزيكر ده روز ميل كنيد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر امین پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید. بنده حدود ۴ ماه علائمی چون درد و فشار زیر شکم درد در آلت و احساس گزگز زیر بیضه و احساس تیر کشیدن در پهلوها و احساس سوزش در زیر شکم سمت راست و کشاله سمت راست دارم. به تشخیص دکتر گفتن از التهاب پروستات هست. حدود ۲ ماه اوفلوکساسین و ۲۰ روز تاوانکس مصرف کردم و ۱۰ عدد شیاف ایندومتاسین و ترازوسین و همچنین ملوکسیکام. علائم کمتر شده ولی هنوز خوب نشدم بعضی وقتا هم علائم شدید میشه. چه باید بکنم دکتر.۳۰ ساله
  آزمایش psa 0.8
  1. تصویر کاربر امین پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   در وان آب گرم هم میخابم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)

   با سلام دارو ها را يك ماه بايد ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه دو هفته در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Ali دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. ۲۲ سالمه و مجرد چند سالی خودارضایی میکردم و جلوی خروج منیو میگرفتم که هنگام ادرار و یا انزال دردو سوزش بعد از بیضه در التم حس میکردم که موقع انزال خیلی بیشتر هست و بعد از ادرار چن قطره خون هم میومد یک ماهه که خودارضاییو ترک کردم امدن خون قطع شده ولی دردو سوزش همچنان ادامه دارد چون این علایم چند سالی بود که داشتم میترسم که به پروستات اسیبی رسیده باشه و عقیم شده باشم خواهشا برای درمان راهنماییم کنید ممنون.
  1. تصویر کاربر Ali دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   و گاهیم سرعت ادرارم کم هست و وقتی آب زیاد میخورم این دردو سوزش خیلی کم میشود
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و نگراني عقيمي نباشيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  با سلام
  حدود یکماه قبل درد کشاله ران سمت راست که بیضه ام را دردناک میکرد به پزشک مراجعه کردم عفونت پروستات تشخیص داده شد و 2 هفته دارو مصرف کردم
  بعد دوهفته درد کمتر اما ناراحتی سمت راست کشاله ران هنوز بود طوری که نشستن در ماشین و سرپا ایستادن بدترش میکرد در آزمایش خون و ادارار بعد از هفته دوم همه چی نرمال و در سونو کلیه و.. نرمال
  نوشته شد 3 لنف نود با ابعاد بزرگترین 16*6 دیده شد لنف نودپاتی با نمای پاتولوژیک دیده نشد بار دوم عفونت غدد لنفاوی تشخیص دکتر بود و سفکسیم و ازیتومایسین داد ولی همچنان بعد 8 روز مصرف دارو هنوز حس ناخوشایندی زیر شکم نزدیک با الت دارم ضمنا حس صفتی در کشاله سمت راست دارم که کمتر شده اما هنوز مثل اینکه زخم باشه موقع نشستن اذیت میکنه یکی دوبار در روزهای اخیر درد خیلی کمی موقع دفع ادرار هم داشتم به نظر شما پروستاتم مشکل داره یا غدد لنفاوی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده ميلي گرم ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.روز بخیر
  مرد ۳۷ ساله هستم و متاهل چند سالی هست یک سنگ ۴ میلی در کلیه راست دارم که دفع نمیشود.پارسال به علت سوزش ادرار به دکتر مراجعه کردم آزمایش و سیتی اسکن نوشتن .در آزمایش مقداری هماچوری میکروسکوپی داشتم .آزمایش سیتولوژی نوشتن برام که بدخیمی منفی بود ولی کریستالهای ادراری دیده میشد .در سیتی اسکن همه چیز نرمال بود و سنگ سرجاش بود .دوباره ۲ماه پیش سونوگرافی شکم و لگن انجام دادم که همه چیزی رو نرمال زده بود فقط همچنان سنگ وجود داشت..الان همچنان گاهی اوقات مخصوصا بعد از نزدیکی احساس سوزش و تکرر ادرار و درد آلت تناسلی دارم بیشتر در نوک آلت.خواستم بپرسم به نظر شما مشکل چیه و درمانش چی هستش .ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۳ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   با سلام مشكل شما التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه دو هفته در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۳ فروردین ۱( 1 سال پیش)
   آقای دکتر من آلرژی دارم یک بار شیاف ایندومتاشین استفاده کردم خیلی بهش حساسیت دادم.سرگیجه وتنگی نفس گرفتم.میخواستم ببینم‌داروی جایگزین هستش برام تجویز کنید؟ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   شياف ديكلوفناك

  4. تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 سال پیش)
   ممنون آقای دکتر
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   تشكر

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر .بنده 33 ساله هستم .شش روز قبل به دستشویی رفتم، آب خیلی سرد بود .بعد از آن هم استرس شدیدی گرفتم برای بازی فوتبال .بعد از این دو مورد، دردی در ناحیه بین مقعد و بیضه و کشاله ران ایجاد شد برام .درد تا دو روز ادامه داشت و خوب شد و بعد از خوب شدن ،زیر شکمم و کمی مثانه درد گرفت .شروع کردم به خوردن کوتریموکسازول چون ده سال پیش عفونت ادرار داشتم و با خوردن قرص خوب نشد .نزدیکی کردم و درد زیر شکم و مثانه مرتفع شد .و یک روز کامل خوب بودم .ولی امروز مجدد همان بین مقعد و بیضه درد گرفته مجدد و کشاله ران .(ضمنا قبل از درد گرفتن سی تا پله را بالا رفتم .بعد از آن، درد شروع شده و هنوز درد دارم .استراحت مطلق میکنم درد م مرتفع میشه کمی.ضمنا سوزش ادرار تکرر ادرارو درد کلیه و تب و بی حالی و بی اشتهایی و اینها ندارم .آیا پروستاتیت مزمن گرفته ام؟ چه قرصی مصرف کنم ؟وزنم ۱08 کیلو هست و قد۱۸۹ و 33 ساله متاهل هستم .و اینکه بلغمی مزاج هم هستم .سردی بهم نمی‌سازه.با تشکر .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر کامران چهارشنبه ۲۵ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 99 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من ۳۷ سالمه ۳ساله ازدواج کردم قبل ازدواج ب مدت طولانی خود ارضایی میکردم حدود سه ماه پیش درد در ناحیه بیضه کشاله ران ودر هنگام نشستن درد بین مقعد و بیضه احساس میکردم به دکتر مراجعه کردم بعد معاینه بیضه گفتن واریکوسل نیس و دارو دادن که بعد مصرف دو هفته انتی بیوتیک بهبودی حاصل نشد دوباره مراجعه کردم فرستادن سونو ک مثانه و کلیه و پروستات مشکلی نداشت و واریکوسل خفیف دو طرف داشتم الان دردم بیشتر شده هردو کشاله ران و زیر بیضه مخصوصا هنگام نشستن درد میگیره و زندگی رو برام مثل جهنم کرده حتی دراز هم میکشم این درد ادامه داره درد در ناحیه کشاله خیلی بیشتر از بیضه هاس بنظر شما چیکار بایدبکنم تکرر ادرار ندارم ولی گاهی سوزش ادارر دارم ازمایش کشت ادرار هم دادم ک مشکلی نداشت ...من در مطالب شما نشستن در اب گرم و شیاف ایندومتاسین رو خوندم و ده روز انجام دادم ولی افاقه نکرد لطفا منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۵ اسفند ۰( 1 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده روز ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر