آیا التهاب پروستات مزمن خطرناک است؟

پروستاتیت، التهاب پروستات است. می‌تواند ناگهانی و حاد باشد و یا طولانی مدت یا مزمن. ضمنا می‌تواند به علت میکروب و عفونی باشد.

پروستاتیت چیست؟

التهاب پروستات که همان پروستاتیت خوانده می شود،می تواند به صورت حاد و مزمن ظاهر شود که نوع مزمن آن به دو فرم دیده می‌شود. یکی پروستاتیت عفونی مزمن که به علت عفونت میکروبی مداوم و پایدار ایجاد می‌شود. نوع دوم سندروم مزمن درد لگنی یا به عبارتی به نام CPPS می‌باشد.

علت نوع دوم التهاب پروستات مزمن هنوز کاملا مشخص نشده است. التهاب پروستات مزمن معمولا باعث درد در ناحیه تحتانی لگن ایجاد می‌کند. درمان می‌تواند سخت باشد و با آنتی بیوتیک و سایر داروها صورت گیرد.

 غده پروستات فقط در مردان دیده می‌شود و زیر گردن مثانه قرار گرفته است. این غده چنانچه بزرگ شود مجرای خلفی را مسدود می‌کند و باعث علائم ادراری می‌شود. غده پروستات ترشحات انزال را افزایش می‌دهد و 20 تا 30 درصد حجم منی از ترشحات پروستات است و ترشحات آن در سرعت و فعال کردن نطفه‌ها دخالت دارد.

تشخیص التهاب پروستات

تشخیص التهاب پروستات مزمن

تشخیص پروستاتیت مزمن بر اساس علائم است که بیمار حداقل سه ماه باید این علائم را داشته باشد. در التهاب پروستات حاد علائم معمولا ظاهر می‌شود و سریعا ناپدید می‌گردد.

انواع التهاب پروستات مزمن

1.پروستاتیت عفونی مزمن

2.پروستاتیت مزمن/ سندرم درد لگنی مزمن (CPPS)

التهاب پروستات مزمن در بین مردان بسیار شایع است. تقریبا دو مرد از ده مرد در طول عمر و زندگی خود مبتلا به پروستاتیت مزمن دارای سندرم مزمن درد لگنی (CPPS) هستند. از هر 10 نفر، 1 نفر به پروستاتیت مزمن مبتلا می‌باشند که دارای پروستاتیت عفونی است.

ناحیه درد پروستات کجاست؟

التهاب پروستات علت میکروبی پروستاتیت مزمن، شبیه میکروب عفونت ادراری است. علائم پروستاتیت ممکن است زیاد شود یا از بین رود. وقتی بیماری تظاهر کند، به صورت درد و ناراحتی در فرد مبتلا ایجاد می‌شود و این درد را در ناحیه آلت، اطراف مقعد، در ناحیه پشت و بالاخره بالای استخوان پوبیس در فرد بیمار احساس می‌شود. دفع مدفوع ممکن است همراه با درد باشد و درد در بیضه‌ها منتقل شود.

علائم التهاب پروستات مزمن

علائم ادراری به شکل تکرر ادرار و دفع ادرار همراه با درد از مشکلات این بیماری می‌باشد. علائم ممکن است به مدت طولانی تداوم پیدا کند. اگر چه ممکن است علائم گاهی ظاهر و گاهی از بین رود و از نظر شدت متفاوت است. این علائم به صورت سوزش و تکرر ادرار می‌باشد. این علائم شبیه علائم مربوط به پروستاتیت حاد می‌باشد. به هر حال درد در مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد در مشاهدات بالینی کمتر است. برای مثال در پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد، بیمار تب ندارد یا پایین است و احتمال درد عمومی بدن و آلت کمتر است. وقتی پروستاتیت مزمن با دارو درمان شود، علائم عمومی از بین می‌رود. اگر چه دارو کاملا عفونت را از پروستات ریشه‌کن می‌کند ممکن است دوباره عفونت عود نماید.

علت بزرگ شدن پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب پروستات مزمن/ سندرم مزمن درد لگنی (CPPS)

پروستاتیت مزمن و CPPS عبارت از درد و ناراحتی مداوم در ناحیه پایین لگن است. این درد در آلت و اطراف مقعد است. برای تشخیص، این علائم از سه ماه قبل باید شروع شده باشد. علت این بیماری ناشناخته مانده ولی عللی برای آن پیشنهاد کرده‌اند.

عوامل ایجاد کننده عفونت مزمن پروستات

 • عفونت پروستات با میکروبی که تاکنون مشخص نشده است.
 • مشکلات عصبی که پروستات را گرفتار می‌کند.
 • مشکلات سیستم دفاعی بدن
 • ورود ادرار به داخل پروستات هنگام زور زدن برای تخلیه ادرار

اصطلاح پروستاتیت مزمن به التهاب یا عفونت غده پروستات اطلاق می‌شود. علت واقعی پروستاتیت مزمن ناشناخته مانده است.

به همین علت بعضی پزشکان ترم و اصطلاح سندرم درد مزمن لگنی (CPPS) را به کار می برند.

علائم التهاب پروستات مزمن

— درد در ناحیه مقعد، آلت، پشت و بیضه‌ها، درد از نظر شدت روز به روز فرق می‌کند.

— علائم ادراری، درد موقع ادرار کردن، نیاز فوری به توالت رفتن برای تخلیه ادرار (urgency)

— کاهش فشار ادرار و زور زدن موقع ادرار کردن (hesitancy)

مشکلات جنسی، که به صورت اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و انزال دردناک می باشد.

— احساس خستگی و درد عمومی آلت

دارو برای التهاب پروستات

درمان التهاب پروستات مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بسیار سخت می‌باشد، ولی در بیشتر افراد مبتلا علائم بعد از ماه‌ها فروکش می‌کند.

درمان پیشنهادی شامل دادن آنتی بیوتیک به مدت 4 هفته در صورتی که عفونت ادراری داشته‌اند یا حمله یا برگشت پروستاتیت در سال قبل وجود داشته باشد، ولی باید پزشک مطمئن باشد که عفونتی وجود داشته باشد. سایر داروهای تجویزی مسکن و ملین می‌باشند. پروستاتیت مزمن غیر میکروبی یک نوع دیگر از پروستاتیت است که باعث درد و التهاب در پروستات و قسمت سیستم تحتانی ادراری می‌شود. علائم این بیماری شبیه بیماری قبلی است. علت آن نامشخص است و یک مشکل در  حال پیشرفت می‌باشد. علائم بیماری باید در یک زمان و مدت طولانی تداوم داشته و وجود داشته باشد. هدف از درمان بهبود علائم است ولی استفاده از آنتی بیوتیک در این بیماری مورد بحث می‌باشد.

بسیاری عقیده دارند میکروب قابل شناسایی نمی‌باشد ولی آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند. سایر مواردی که به درمان کمک می‌کند، خودداری از خوردن الکل، کافئین و مایعات اسیدی می‌باشد. یبوست باید با استفاده از ملین‌ها بهبود یابد. فعالیت آرام‌بخش نیز مفید است.

در آب گرم نشستن نیز به درمان کمک می‌کند. روی اجسام نرم باید نشست. از ماساژ هم می‌توان کمک گرفت.

بعضی بیماران به علت مصرف داروهای آزاردهنده طولانی مدت، دچار مشکلاتی به صورت اضطراب، افسردگی و ناامیدی می‌شوند. لذا گاهی لازم است از داروهای ضد افسردگی و پزشک روانپزشک استفاده کرد.

درد مزمن لگنی در مردان (Chronic pelvic pain in men)

اصطلاح پروستادی نیا (prostadynia) یا سندرم درد لگنی مزمن (CPPS) به منظور درد مزمن لگن که دلیل روشنی برای آن معلوم و مشخص نیست به کار می‌رود. این درد همراه با علائم تحریکی مثانه (تکرر و سوزش ادرار) می‌باشد. درد ممکن است در ناحیه کشاله ران، ژنیتالیا، پرینه و نشیمنگاه وجود داشته باشد. این علائم بدون وجود میکروب در کشت ادرار به وجود می‌آید.

ممکن است در ترشحات پروستات افزایش سلول‌های سفید (WBC) یا میکروب در کشت ترشحات دیده شود.

اصطلاح پروستادی نیا (Prostadynia) در پزشکی کاربرد دارد و استفاده آن تشویق نمی‌شود.

اگر به دنبال بهترین روش درمان بیماری پروستات هستید، بر روی درمان پروستات کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر سامان شنبه ۲۳ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما..دکتر من حدود چندین ماهه که علائم عفونت ادراری و پروستاتیت باکتریایی دارم و تحت درمان آنتی بیوتیکی بودم..علایمی مثل تکرر ادرار و سوزش ادرار و درد و و سوزش کف لگن(پروستات) و درد پهلو و کشاله ران...تقریبا سه هفته پیش آزمایش و کشت و آنالیز ادرار و منی(اسپرم) دادم و در جواب آزمایش میکروب E.coli رو در کشت ادرار نشون داد و میکروب Streptococcus Group D رو هم در کشت اسپرم نشون داد که در جواب آزمایش نشون داده بود که هر دو به آنتی بیوتیک آمپی سیلین حساس هستن و در اسپرم آنتی بیوتیک کوتریموکسازول هم معرفی کرده بود..دکتر برای من ۲۰ تا آمپول آمپی سیلین به همراه سرم تجویز کرد که هر ۶ ساعت یک بار تزریق کردم و قرص کوتریموکسازول هر ۱۲ ساعت دو عدد با هم...بعد از تمام شدن دوره دارویی باز هم برای کشت و آنالیز ادرار اقدام کردم و نشون داده بود که میکروب E.coli که در ادرار بود از بین رفته و اما میکروب Streptococcus Group D در اسپرم باقی مونده که اینبار در آزمایش برای این میکروب آنتی بیوتیک های پنی سیلین و نیتروفرونتویین و آمپی سیلین و ونکومایسین رو معرفی کرده...الان سوال من این هست که چکار باید بکنم و چه دارویی با چه دوزی باید مصرف کنم که از این میکروب که در پروستات من هست راحت بشم و به زندگی عادی برگردم؟ آیا درمان قطعی داره؟ خیلی اذیت هستم و خسته شدم...ببخشید طولانی شد..پیشاپیش سپاسگزارم از راهنمایی شما دکتر
  1. تصویر کاربر سامان جمعه ۲۲ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   دکتر این هم بگم که قبل از استفاده از نسخه آخر که آمپول آمپی سیلین و قرص کوتریموکسازول بوده که ده روز پیش دوره مصرفشون تموم شد،حدود دو سه ماه پیش هم ۱۲ تا آمپول سفتریاکسون با سرم زدم و چندین جعبه هم تاوانکس ۵۰۰ خورده بودم که اثر نکرد!!
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۳ تیر ۳( 1 هفته پیش)

   با سلام اين ميكروب نيازي به أنتي بيوتيك ندارد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امین شنبه ۹ تیر ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۴۵سالمه ویک سالی میشه که سوزش ادرار دارم چند تایی دکتر رفتم واکثر قرص ها را هم خوردم تا حدودی کم میشه ولی قرص هام که تموم میشه یواش یواش زیاد میشه طوری که ادرارم باریک سوزنی با سوزش زیاد میاد درضمن ترشحات کمی هم دارم شیری رنگه که نه منیه نه عفونته ولی روی پوست زیر آلتم که میرزه له می‌کنه وخارش میگیره دکتر هم آزمایش کشت دادم وهم سونا گرافی دادم همه چیز خوب خوب بوده حتی اندازه پروستاتم هم گفت خوبه یک چند ماهی هم وقتی روی زمین میشینم استخوان پشتم خیلی درد میگیره ولی وقتی بلند میشم خوب میشه من تو نزدیکی و موقع انزال هم هیچ دردی ندارم فقط موقع ادرار سوزش دارم من نه دربیضه ام ونه در کشاله رانم هم درد ندارم آزمایش گرفتگی لوله ادرار هم دادم خوب بود آزمایش ترشحات هم دادم دکتر چیز ی نفهمید فقط قرص نیتروفورانتئین ۱۰۰داد که این هم چندان اثری نداشته ممنون میشم دکتر راهنمایم کنی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ تیر ۳( 3 هفته پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از غذا ميل كنيد  روزي هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ده روز ميل شود

 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۹ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام و درود
  جوان 30ساله و متاهل هستم
  5ماهی میشه علائم : درد در کشاله ران، درد در بیضه مورب تا پهلو، روزی 9بار دسشویی میرم البته شب بیدار نمیشم یا حداکثر 1بار
  صبح ها و بعد انزال ادرارم قطع و وصل میشه و باید زور بزنم تا بیاید
  آزمایش ادرار و خون هم رفتم همه چیز نرمال و عفونتی یافت نشد
  آزمایش psa هم رفتم دو دهم بود، سونوگرافی رفتم اندازه پروستات نرمال 17 سی سی بود
  ولی کیست ساده یدونه در اپیدیم چپ و یدونه در اپیدیم راست به اندازه 3میلی متر دیده شد
  دارو های زیر در 5ماه اخیر مصرف شده ولی 20 درصد بهبودی حاصل شده، شدت درد در روز ها کم و زیاد می‌شود
  پروترال4/
  روماتوبیک 7/5
  یوریناسیون
  ایمی پرامین 25 میلی گرم
  آمی تریپتیلین 25 میلی گرم
  تامسولوسین
  تولرین
  تاسکیر 5
  سلوکسیب 100
  تاوانکس
  بیشتر درد بیضه از لحاظ روحی و روانی اذیتم میکنه وآدم استرسی هستم
  لطفا راهنمایی کنید خیلی زندگیم تحت شعاع قرار گرفته
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۹ خرداد ۳( 1 ماه پیش)

   با سلام دارو ها را يك ماه مصرف كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه دو هفته در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۹ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام و درود بر شما
  جوان 30ساله متاهل هستم. 5ماهی میشه علائمی همچون درد در کشاله ران، درد در کمر، درد بیضه (این علائم 90درصد در قسمت چپ بدنم هست) و تقریبا روزی 9بار دسشویی میرم ولی شب از خواب بیدار نمیشم یا حداکثر 1بار نزدیک صب سوزش ادرار ندارم، بعد انزال خیلی خیلی کم درد دارم ولی بیشتر دسشوویی میرم
  آزمایش کلی رفتم همه چیز اوک بود تست psa هم دو دهم بود
  سونو رفتم اندازه پروستات نرمال بود 17 سی‌سی
  ولی کیست های ساده به اندازه 3میلی متر در اپیدیم چپ و در راست مشاهده شد
  دارو های زیر مصرف شده ولی 30 درصد علائم بهتر شده (بیشتر درد بیضه اذیتم میکنه از لحاظ جسمی و روحی) آدم استرسی هم هستم
  پروترال 4/
  روماتوبیک 7/5
  یوریناسیون
  تامسولوین
  تولرین
  تاسیکر 5
  سلوکسیب 100
  ایمی پرامین 25 میلی گرم
  آمی تریپتیلین 25

  دکتر از لحاظ روانی داره دیوونه میشم
  ی راهکار برای بهبودی بگید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۹ خرداد ۳( 1 ماه پیش)

   جواب داده شد

 • تصویر کاربر Ali جمعه ۱۱ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  با سلام
  ۴۰ ساله هستم از حدود یک سال پیش بعد از فوتبال زیاد درد زیر شکم داشتم به خصوص مو قع دویدن یا عطسه کردن . پیش دکتر ممبینی اهواز رفتم گفت التهاب پروستاته آنتی بیوتیک داد زیاد تاثیری نداشت سونو و آزمایشات هیچ مشکلی نبود دوباره ۶ ماه پیش همین سونو وآزمایش رو انجام دادم psa 0.4 بود دکتر گفت التهاب پروستات و کمی التهاب مثانه . الان درد متفاوت شده گاهی در بیضه گاهی درد زیر شکم درد پایین کمر گاهی سوزش خیلی کم در ضمن میل جنسی کم شده این اواخر درد کمر به طرف پای راستم تا ساق پا و احساس بی حسی البته میبینی بعد چند روز نیست . در ضمن من هروز حدود ۳ ساعت در اتوبوس میشینم برای رفت و برگشت از کار این درد کمر و پا و زیرشکم از چیست ممنون میشم اگه راهی جلوم بذارید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۱ اسفند ۲( 4 ماه پیش)

   با سلام مبتلا به التهاب مزمن پروستات هستيد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز ميل شود

 • تصویر کاربر وحید چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  عرض کردم ۴ ماه پیش std گرفتم و درمانهایی شدم، الان قرمزی داخل مجرا، ترشحات شفاف کم داخل مجرا و گاهی درد کمر و داغی زیاد مقعد و خروج منی بعدش شدیدا میسوزه تا چند ساعت، بطور عادی هم قبل از خوردن آنتی بیوتیک و فیناستراید شدیدا سوزس مجرا و مقعد داشتم، الان ۱۵ روز انتی بیوتیک خوردم دکتر گفت کافیه، دوتستراید یا فیناستراید میخورم سوزش مجرا کم شده ولی درد بیضه و کمر درد گرفتم قرمزی مجرا و ترشحات کم نشده
  قبلا آزمایش میانه ادرار و اول ادرار دادم منفی بود، آزمایش کشت اسپرم دادم منفی زده البته معلوم نیست آزمایشگاهها درست انجام میدن یا نه،
  قرص ضد التهاب هم که گفتید خوردم و داخل آب گرم نشستم، ولی این علائم نمیره
  چیزی که نگرانم می کنه خم قرمزی داخل مجرا و ترشحات شفاف هست
  یه دکتر عفونی میگه باید ۲۰ تا در ۱۰ روز منوپروم بزنی، شما توصیه می کنید با این علائم؟
  آقای دکتر این پروستاتیت باکتریایی هست یا غیرباکتریایی
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ آبان ۲( 8 ماه پیش)

   با سلام التهاب غير باكتريال است منوپنم لازم نيست تزريق كنيد درمان در أب گرم نشستن و مصرف قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از ناهار مي باشد روزي يك عدد قرص بكلوفن ده ميلي گرم ده روز ميل شود

  2. تصویر کاربر وحید دوشنبه ۸ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   ۱- آقای دکتر فیناستراید یا تامسولوسین اصلا نخورم؟ و آنتی بیوتیک که بعضیا در پروستاتیت عیر باکتریایی
   ۲- آقای دکتر یه سوال دیگه هم داشتم آیا مایکوپلاسما میتونه اینجور بشه چون میگن به سختی تشخیص میشه داد، البته سواب مجرا هم دادم منفی بود
   ۳- من سفتریاکسون عضلانی نزدم ولی دکتر چند تا توی سرم گفت بزن، آیا لازم نیست؟
   ۴-اقای دکتر سیلیکوسیب و گاباپنتین مصرف نکنم که درسته؟
   ۵-آقای دکتر چقدر طول می کشه قرمزی و التهاب مجرا بره و ترشحات مجرا
   با تشکر
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 8 ماه پیش)

   با سلام اگر فيناسترايد و تامسولوزين اثر داشته ميل كنيد أنتي بيوتيك نيازي نيست ،،،،، گاهي ممكن است مايكوپلاسما دخالت داشته باشد،،، سفترياكسون لازم نيست ،،،،،، گاباپنتين خورده شود ،،يك تا دو ماه طول مي كشه بهبودي حاصل شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Farasat چهارشنبه ۳۱ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  ۳۹ سالمه و مجردم حدود ۲۰ ساله سوزش ادرار دارم کم و زیاد میشه چندین دکتر و سونوگرافی و کشت ادرار و آزمایش پروستات دادم همه اوکی هست الان چند وقتیه بعد از ادرارم ترشح خون دارم ؛ آخرین دکتر متخصصی که رفتم تشخیص پروستاتیت مزمن داده و میگه درمانش خیلی سخته و طول میکشه ... نگرانم چکار باید بکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳۱ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات مي باشد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از ناهار ميل شود

 • تصویر کاربر میثم جمعه ۱۹ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده 33 سالمه مرد هستم بنده 8 ماهی میشه وقتی لباس نسبتا تنگ ویا جسم بیشتر از 6 کیلو بلند میکنم اطراف معقدم درد مزمن میگیره. تشکر راهنمایی فرماید 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام در اسكن كيست كليه و سنگ ديده شده كه اهميتي ندارد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از غذا ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۳ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر لطفا بگین بیماریم چیه ودرمان آن چگونه است خیلی ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۳ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام شما مبتلا به التهاب پروستات هستيد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز بعد از ناهار ميل شود

 • تصویر کاربر دانیال جمعه ۵ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر
  من از ۲ سال پیش تا الان درد و احساس سنگینی و انگار که ی چیزی از داخل باد کرده در ناحیه پرینه در سمت چپ داشتم و درد به سمت پشت بیضه چپ هم میزد در قسمت چپ آلت هم احساس گرفتگی و حتا بعضی اوقات لرزش آلت هم دارم درد کشاله ران سمت چپ هم دارم نشستن برام خیلی اوقات سخت است و میشینم پرینه از داخل درد میگیره، اگر نفخ داشته باشم یا مدفوع داشته باشم از سمت معقد هم اذیت میشم مراجعه کردم دکتر و متاسفانه من فقط به دکتر گفتم درد بیضه دارم و دیگر علائمم رو نگفتم و سونوگرافی از همه چی دادم و گفتن همه چی خوبه و هیچ مشکلی ندارم فقط غده لنفاوی سمت چپم التهاب خفیف داره که دکتر گفت چیز خاصی نیست ولی متاسفانه من رو خیلی اذیت میکرد و ۱ ماه بعدش رفتم دوباره دکتر و فقط سونوگرافی بیضه برام نوشت و در سونوگرافی دوم واریس خیلی خفیف تشخیص داده شد و دکتر دوباره معاینه کرد و هیچ دردی در بیضه نداشتم و گفتن هیچ مشکلی نیست
  از ۲ سال پیش تا الان این علائم درد پرینه و پشت بیضه و حتا بعضی اوقات پرینه شروع میکنه به لرزش ۱ ماه پیش برای جوش های صورتم آزیترومایسین ۵۰۰ خوردم و علائمم خیلی کم شد و بنظر خودم از پروستات است.
  این هم عرض کنم من از ۲ سال پیش تا الان تمرینات هوازی سنگین انجام میدم بصورت پی در پی و هیچ دردی در بیضه هام ندارم دنبل های سنگین هم میزنم و باز هیچ دردی ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۵ خرداد ۲( 1 سال پیش)

   با سلام شما مبتلا به التهاب مزمن پروستات هستيد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه دو هفته در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز ميل شود و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده روز ميل شود 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر