علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  سلام.مردی متاهل و۳۶ساله هستم که بامراجعه به پزشک مشکل دارم.چند روزی هست که دچار سوزش ادرار،خارش نوک آلت وکمی ترشح شدم،چه دارویی توصیه میفرمایید؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

    هر ١٢ساعت يك عدد كپسول داكسيسيكلين صد ميلي گرم به مدت ده روز ميل كنيد،، روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام دکترخسته نباشید،
  39 سالمه ومتاهل، ازشش ماه پیش دردکشاله ران وپشتم شروع شده،مشکل تکرارادراروسوزش هم دارم احساس میکنم ادرارم توبدنم پخش میشه بعداز احساس جمع شدن ادراردرد کل بدنم شروع میشه،
  ،سونگرافی گرفتم پروستات ومثانم نرماله، عکس ای وی پی کلیه گرفتم همراه تزریق ماده درخون که همه چی کلیه ومثانه نرمال بود، mriگرفتم یه دیسک خفیف پشتم دارم وهمانژیوم وسط پشتم،
  دکترزیادرفتم بخداخسته شدم، هردکتری بگی رفتم دکترمشکلم چی میتونه باشه، ممنون میشم
  1. تصویر کاربر محمد جمعه ۹ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام دکترچراجواب ندادین
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۱۰ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)
   دکترمیشه مشکل عصبی باشه بزنه به مثانه یاهمون همانژیوم باعث تاثیرروی اعصاب مثانه بشه
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   ممكن است همانژيم باشد اگر مراجعه كنيد بهتر است

  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)
   من شهرستانم، دکتر، یه ازمایش psaگرفتم جوابش بیادبراتون میفرستم، سوزش بعدازرابطه هم دارم احساس گرماتوبیضه ونوک الت
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 2 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من یه مدت زیادی هست یه وقتهای سوزش در ادرار کردن دارم این سوزش همیشگی نیست بعضی وقتها هست و بعضی وقتها نیست و اینکه در در بالای لگن هم دارم ولی حالا من در حال خودارضایی بودم که یهو درد در مثانه و همینطور بیضه و کلیه سمت راستم به صورت شدید ایجاد شد به طوری که به سختی امدم و دراز کشیدم تا استراحت کردم و خوابیدم ولی الان درد فقط در بیضه سمت چپ و کلیه دارم و اذیت میکنه و سوزش ادراری ندارم ولی ادرارم بوی بدی دارد حتی قبل از مشکل الانم و ادرارم میکنم کامل به پایان نمیرسه به صورت قطره ای با کمی مکث ادامه دار میشود حلا درد حاصل از کجا منشأ دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز

  2. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام اقای دکتر این داروها واسه چی دقیقا هستن و من بیماری صرع دارم قرص کاربامازپین مصرف میکنم تداخل نداره باهاش
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   براي ورم پروستات است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر گلی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام
  به یکباره در هنگام ادرار کردن خونریزی بسیار شدید که گاها با لخته های کوچک هم همراه بوده دارم و درد بسیار شدیدی در انتهای ادرار مثل زمانی که ماهیچه ها انقباض خودشون از دست میدن و انگار شل میشن در وسط شکم زیر ناف دارم.
  و این درد به محل دفع ادرار در دستگاه تناسلی هم کشیده میشه. و حس میکنم تمام ادرارم خالی نشده.
  در اتتهای ادرار با شروع درد خونریزی شروع و با تموم شدن درد هم متوقف میشه. اگر بازم تلاش کنم برای ادرار مجددا خونریزی اتفاق می افته.
  این درد از مثانه هست یا رحم؟ و آیا مشکل حادی هست؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 2 سال پیش)

   بايد سونوگرافي و سيستوسكوپي انجام شود

 • تصویر کاربر سحر شنبه ۱۴ دی ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من خانومی هستم 36 ساله که حدود 4 سال هست این مشکل رو دارم و پیش هر دکتری که رفتم هر کدوم یه نظری دادن ممن نفهمیدم آخرش مشکلم چیه و هر کدوم یه سری دارو و قرص که بی نتیجه بود. هربار که آزمایش کشت ادرار دادم منفی بود ولی با وجود احساس فشار زیاد ادرار که منو به دستشویی میکشونه ادرار خیلی کمی میاد بعد دوباره یک ساعت بعدش همین داستان تکرار میشه همراه با درد و سوزش و ناراحتی در ناحیه تناسلی شبها هم یک بار بیشتر دستشویی نمیرم ولی در طول روز مدام احساس ادرار دارم نوار مثانه هم دادم ولی چیزی مشخص نشد سونوگرافی هم گفت مشکلی نیست نمیدونم مثانه ام حجمش کم شده یا ادرارم کامل تخلیه نمیشه یا اینکه زود فرمان به مغزم میرسه واقعا دیگه خسته شدم توروخدا منو راهنمایی کنید چه کار باید بکنم حتی وقتی ادرار هم ندارم احساس درد و ناراحتی در قسمت تناسلی دارم کمکم کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۴ دی ۹۸( 2 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و روزي يك عدد قرص بكلوفن ميل كنيد

 • تصویر کاربر Armin جمعه ۱۳ دی ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر قوامی خسته نباشید
  من 14 ساله هستم.2 سال است که متاسفانه خودارضایی میکنم و پس از به اوج رسیدن الت من سفت میشود و فقط 1 یا 2 قطره مایع بی رنگ که نمیدانم منی است یا نه از من خارج میشود و جهشی هم ندارد.بعضی از علائم بلوغ را دارم مثلا مو های دور التم در امده و... و نگرانم که چرا منی من نمیاید؟ایا در اینده ام در باروری ام تاثیر دارد؟ و ایا درمان میشود؟ و چه زمانی درمان میشود؟بیشتر هم سن های من منی دارند و با جهش هم هست لطفا کمکم کنید نگرانم😢😞باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 2 سال پیش)

   مشكل شما زود گذر است استرس و اضطراب نداشته باشيد

 • تصویر کاربر سجادی جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر خسته نباشید بنده سابقه فشار خون دارم سالی یک بتر برای بررسی کلیه و مثانه و چربی و قند خون یک سری آزمایش اتجام می دهم که در شهریور ماه در ادارم خون بود به دکتر کلیه مراجعه کردم آزمایش سیتولوژی و پاتوبیولوزی انجام دادم سالم و نشانه سرطان نداشت سونوگرفی انجام دادم سالم بود یک بار دیگر آزمایش ادار را تکرار کردم بازهم بود دوباره عکس رنگی کلیه گرفتم چیزی وجود نداشت بعد پیش جراحی کلیه و مجاری اداررفتم در چندروز گذشته عمل اندوسکوپی یا به اصطلاح پزشکی سیوکلوپی یا چیز دیگری به آن می گویند انجام دادم ومقداری ادر ار با سرنگ درآزمایشگاه دادم و گفتند بیست وهفتم بهمن جو.اب آماده می شود ولی آلان در قسمت مثانه وقبلاً هم داشتم یک کم درد دارم و به دکتر گفتم به مطب بیایم یانه و گفت تا جواب آزمایش نیاید مراجعه نکن وحلامن هم نگرانم چکارکنم احتمالاً علت چه چیزی باشد مرا راهنمایی کنید ولی چون داروی فشار خون مصرف می کنم زود زود به دستشویی می روم ( داروها بیزو پرولول2.5 میلی گرم - والزومیکس 5.8 می لی گرم ) ممنونم از راهنمایتان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ آذر ۹۸( 2 سال پیش)

   نگران نباشید حتما  آزمایش طبیعی است

 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر و عرض ادب
  مردی ۳۷ ساله هستم مدتی مخصوصا در فصول سرد تکرر ادرار ، بی اختیاری قطره ای ادرار که بیشتر در هنگام نشستن روی صندلی ماشین و غیره مشاهده می کنم ، بعضی مواقع سوزش پایین بیضه ها را دارم ، در هنگام خواب و ایستاده موارد فوق خیلی کم است و سوزش ادرار خیلی ندارم البته خیلی به یبوست هم دچار میشم ، سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ١٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ١٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  عرض سلام وادب دارم.بااحترام به استحضارحضرتعالی میرسانم چندماه است که تکررادرار درشب واشکال دردفع ادرار(تاخیر،قطره قطره ،دفع باسختی)رادارم.درهمین مدت دردپهلو،کمرولگن دارم البته بعضی وقت هاکمتروبرخی اوقات بیشترمی باشد.به همین منظور سونوگرافی وآزمایش دادم که آزمایش ظاهرامشکلی نبودامادرسونوگرافی افزایش ضخامت جدارمثانه (4/4م.م)مشاهده شده است.ودرپل میانی کلیه راست کیست کورتیکال (12*12)م.م مشاهده شده است.پیوست تصویرسونوگرافی وآزمایش راارسال می نمایم.درضمن 49سال سن دارم.خواهشمندم راهنمایی فرمایید.صمیمانه سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 2 سال پیش)

   روزي يكعدد كپسول تامسولوزين ميل كنيد طولاني مدت

  2. تصویر کاربر رضا دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 2 سال پیش)
   آقای دکترعرض سلام وادب دارم.باتوجه به موارذکرشده علت مشکل من مشخص است؟آیانیازبه آزمایشات وسونوگرافی بیشترمی باشد؟درضمن میزان مصرف ومدت تامسولوزین رابفرمایید.باتشکرفراوان ازشما
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   مشكل از پروستات است نيازي به سونوگرافي اضافه نداريد و كپسول را يك ماه ميل كنيد

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   مشكل از پروستات است نيازي به سونوگرافي اضافه نداريد و كپسول را يك ماه ميل كنيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر یونس جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  بنده مردی 41 ساله هستم و مدتی هست در مثانه و کلیه راست احساس درد میکنم. این درد مداوم نیست ..شاید روزی یکبار آنهم نزدیک صبح و اغلب بعد از تخلیه ادرارصورت میگیرد. مخصوصا اینکه یکبار بعد از مصرف داروی ضدفشارخون و ادرار آور « تریامترین » که موجب ادرار زیاد شد پس از ادرار درد شدیدی در ناحیه کلیه راست و مثانه احساس کردم.
  (لازم به ذکر است کلیه بنده سنگ ساز است و قبلا چندبار دچار سنگ کلیه شده بودم که دفع شده بود اما اخیراً مدت نسبتا طولانی هست که دفعی صورت نگرفته!)
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 2 سال پیش)

   سونوگرافي  از كليه و مثانه انجام شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر