آقایان با اختلالات جنسی خداحافظی کنید!

اختلالات جنسی طیف وسیعی از بیماری های جنسی را شامل می گردد. در این مقاله به بررسی بیماری پیرونی، زود انزالی، پریاپیسم و اختلال نعوظ و راه های درمان آن ها می پردازیم.

بیماری پیرونی

بیماری پیرونی ( Peyronie’s disease ) نوعی بیماری اکتسابی آلت تناسلی مردانه است که موجب انحراف و کوتاهی آن می‌شود و  یکی از اختلالات جنسی می ­باشد. آماری که نشان دهد شیوع این نوع از اختلالات جنسی بطور دقیق چند درصد است، وجود ندارد ولی شیوع این بیماری 9% – 4% گزارش شده است. بیماری پیرونی در افراد مبتلا به دیابت و اختلال نعوظ بیشتر دیده می شود.

سن ابتلا به این بیماری 55 الی 60 سالگی است. علت این بیماری ناشناخته است، به هر حال آسیب عروقی به تونیکا آلبوژینه (لایه پوشاننده آلت)، از قابل قبول­ ترین علت این بیماری می باشد.

 در بیماری پیرونی یک پلاک در پوشش آلت تناسلی ایجاد شده و سبب کوتاهی و کجی آلت تناسلی و در نهایت ناتوانی جنسی می شود.

ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد بیماری پیرونی

✳ دیابت

✳ فشارخون

✳ افزایش کلسترول خون

✳ بیماری های ایسکمی قلبی

✳ سیگار

✳ الکل

افراد مبتلا به بیماری پیرونی در 50 درصد موارد، از افسردگی رنج می ­برند و همسر آنها نیز درگیر اضطراب و استـرس است.

اهداف اولیه تشخیص فراهم نمودن اطلاعاتی در خصوص علائم، طول مدت آنها (درد ضمن نعوظ، پلاک فیبروز، انحراف، سفتی و میزان انحراف آلت ) می باشد. وقتی بیماری ثابت گردید، ممکن است بیمار نیاز به عمل جراحی پیدا کند، به خصوص اگر  به درمان های دارویی پاسخ داده نباشد.

باید توجه کرد انحراف و کجی آلت هیچگونه ارتباطی به اندازه پلاک فیبروز ندارند. اندازه­ گیری طول آلت در حین نعوظ در تصمیم­ گیری درمان بسیار حائز اهمیت می­ باشد، که این حالت با تزریق داروهای وازو اکتیو بداخل آلت در کلینیک قابل اندازه گیری است. بیش از 50 درصد افرادی که از بیماری پیرونی رنج می­ برند، قادر به انجام عمل جنسی نیستند.

درمان ­های دارویی بیماری پیرونی

✳ VIT E

✳ POTABA

✳ TAMOXIFEN

✳ PENTOXIFYLIN

✳ PDE-5 INHIBITORS

داروهای تزریقی بداخل پلاک فیبروز

✳ استروئید

✳ VERAPAMIL

✳ INTERFERON

✳ CLOSTRIDIUM COLLAGENASE

داروهای موضعی

✳ VERAPAMIL

✳ TRACTION DEVICES

✳ VACUUM DEVICES

✳ ESWL

اختلال نعوظ

از آنجایی که یک فرد درمان نشده در زمینه اختلالات جنسی خود را درمانده، کم قدرت و پایین­ تر از مردان دیگر احساس می­ کند، در نتیجه نه تنها اعتماد بنفس خود را از دست می­ دهد، بلکه روابطش با دیگران دچار مخاطره می ­شود. زنان نیز دچار اضطراب، تغییر خلق و خو و افسردگی می­ شوند که در ایجاد روابط صحیح با دیگران تاثیر بسیاری دارد.

اختلال نعوظ (ED) بیماری نیست، بلکه علامت بیماری است. تخمین زده می­ شود 150 میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا باشند. مشکل این نوع از اختلالات جنسی فراگیر در سطح جهان بوده و هر ساله به مبتلایان آن اضافه می­ گردد. پیش بینی می­ شود در سال 2020 میزان آن دو برابر شود.

اختلال نعوظ زمانی است که فرد قادر به ایجاد نعوظ کامل و کافی برای عمل جنسی نبوده و در نتیجه باعث اضطراب فرد و اختلال بین فردی گردیده و این حالت حداقل باید از سه ماه قبل بوجود آمده باشد.

در مقاله علل اختلال نعوظ را بشناسید بیشتر با دلایل آن آشنا شوید.

شایع­ترین علت اختلال نعوظ یا (ED) ، بیماری دیابت نوع 2 می ­باشد که نوع خفیف تا شدید اختلال نعوظ بدلیل این بیماری می ­باشد.

دیابت 40% از بیماریهای ارگانیک ایجاد کننده اختلال نعوظ را تشکیل می­ دهد. مکانیسم ­های ایجاد کننده اختلال نعوظ در دیابت، بیماری عروق آلت، اختلال در عملکرد سلول­ های پوششی عروق و اعصاب می ­باشد.

زمانی که یک فرد مبتلا مورد بررسی کامل قرار گرفت و هیچگونه علتی برای آن شناخته نشد، باید به فکر اختلالات روانی (افسردگی)، اضطراب، استرس، درگیری­ های ذهنی و کارهای  طاقت ­فرسای روزانه شد. لذا عوامل ایجاد کننده اختلال نعوظ به دو دسته بیماری­ های اورگانیک و غیر اورگانیگ تقسیم می شوند.

عوامل موثر در اختلال نعوظ

بیماری های اورگانیک شامل موارد ذیل می­ باشند:

✳ سن

✳ دیابت

✳ فشار خون

✳ بیماری های قلبی

پیش بینی می­ شود که 60% مردان با سابقه انفارکتوس مبتلا به اختلال نعوظ هستند. باید توجه داشت افراد مبتلا به این نوع از اختلالات جنسی که تحت درمان با داروهای مهارکننده فسفودی استراز نوع 5 (PDE-5) مثل ویاگرا هستند و پاسخ درمانی در آنها دیده نمی­ شود، باید احتمال بیماری­ عروق کرونر در آنها بررسی شود.

 • انفارکتوس = نوعی از نکروز یا مرگ در بافت است که بر اثر انسداد در مسیر خون‌رسانی ایجاد می‌شود.

دیگر عوامل موثر در ایجاد اختلال نعوظ

✳ کشیدن سیگار

✳ چاقی

✳ اختلال چربی­ های خون

✳ کم کاری و پرکاری تیروئید

✳ نارسایی کلیه

❇ اختلال هورون های جنسی پرولاکتین، استرادیول، تستسترون

✳ التهاب پروستات و علائم ادراری ناشی از آن

✳ ممکن است فرد بعد از عمل پروستات دچار اختلال نعوظ شود.

✳مصرف داروهای  تیازید، آترو واستاتین، سایمتیدین، استروژن

✳ عوامل نروژنیک سکته مغزی، الزایمر و پارکینسون

✳ جراحی و ترمای لگن

✳ COPD (بیماری انسدادی مزمن ریوی)

✳ آپنه و اختلال خواب

✳ هیپوگونادیسم (کم کاری غدد جنسی )

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ معمولا قدم به قدم صورت می ­گیرد. داروهای خوراکی در مرحله ی اول و در صورت عدم پاسخ، تزریق داروهای وازوکتیو بداخل کورپورا و در نهایت عمل جراحی و گذاشتن پروتز در آلت صورت می پذیرد.

اختلال نعوظ

زود انزالی

وقتی صحبت از زود انزالی می­ شود، فوراً معانی از قبیل عدم کنترل، عدم رضایت جنسی و آشفتگی در مغز خطور می­ کنـد. زود انـزالی (PE) شایـع­ترین اختلالات جنسـی در مــردان می ­باشد.

آمار مختلف است، ولی تخمین زده می­ شود که 25- 40 درصد مردان به آن مبتلا می­ باشند. یعنی از هر سه نفر یک نفر در دنیا به این نوع از اختلالات جنسی مبتلاست.

آخرین تعریف عملی ارائه شده عبارت است از انزال دائمی و تکرار شونده که با کمترین تحریک جنسی قبل یا بعد از دخول واژن رخ می دهد که فرد کنترلی بر آن نداشته و نیز مایل به انجام آن نیست و باعث رنجش بیمار و اختلال و اضطراب وی می شود و تشخیص قطعی زمانی است که زمان دخول مهبلی زیر یک دقیقه و تشخیص احتمالی زمانی است که زیر  1.5 الی 1 دقیقه صورت گیرد. زمان دخول مهبلی یا یک عمل جنسی طبیعی 2 تا 7 دقیقه می­ باشد.

انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی می‌باشد. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او منی خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود. منبع: ویکیپدیا

عوامل ایجاد انزال زودرس

 • عوامل روانی بازدارنده

عواملی مانند اضطراب در حین عمل زناشویی، احساس گناه یا افسردگی می توانند موجب زودانزالی شوند.

 •  فاصله زیاد بین روابط جنسی

وقتی که احساسات جنسی بین زوجین متراکم می شود، معمولا کنترل یکباره آنها سخت می شود و منجر به انزال زودرس می شود.

 •  تجربه جنسی کم

بیشتر افراد در اوایل زندگی زناشویی دچار این مشکل می شوند و به مرور زمان با تجربه بیشتر مشکلشان رفع می گردد.

 • عوامل پزشکی بازدارنده

عواملی نظیر آسیب جسمی، تداخلات دارویی در هنگام درمان بعضی بیماری ها و مشکلات هورمونی از جمله عوامل پزشکی هستند که منجر به زود انزالی می شوند.

ریسک این بیماری در افراد دیابتیک که تحت درمان دیابت هستند، کاهش می­ یابد و نیز در بیمارن مبتلا به فشارخون غیرطبیعی، بیمــاران قلبی، هیپروکلسترومی و نروپاتی مرکزی یا محیــطی دیده نمی­ شود.

درمان انزال زودرس

با وارد شدن داروهای SSRIS به صورت روزانه یا به صورت استفاده در موقع نیاز گامی بزرگ در درمان انزال زود رس برداشته شد. درمان روزانه بین 6 الی 12 هفته و در موقع نیاز 3 الی 4 ساعت قبل از عمل جنسی دارو باید استفاده شود.

کنترل انزال معمولا 5 روز بعد از مصرف دارو حاصل می­ گردد. گروه ­های دارویی SSRIS که برای درمان انزال زودرس استفاده می­ شوند، عبارتند از:

✳ Citaloporam

✳ Fluoxetine

✳ Paroxetine

✳ Sertraline

✳ Fluvoxetine

دارو

بیماری پریاپیسم ( نعوظ دائم)

نعوظ دائم (Priapism) به نعوظ طولانی مدت آلت تناسلی گفته میشود. در این وضعیت، نعوظ ساعتها طول می کشد و عامل آن تحریک جنسی نیست.

در اکثر مواقع مشکل نعوظ دائم با درد زیادی همراه است. به طور کلی نعوظ دائم یک بیماری غیر معمول است. بیماری پریاپیسم معمولا در گروه‌های خاصی از افراد، مانند مبتلایان به بیماری کم‌خونی داسی شکل رخ می‌دهد.

درمان فوری نعوظ دائم برای جلوگیری از آسیب به بافت ضروری است، زیرا این آسیب میتواند منجر به عدم نعوظ و یا حفظ نعوظ گردد.

در افراد جوان اکثراً این نوع از اختلالات جنسی به علت بیماری­ های خونی نظیر سیکل سل یانئوپلاسم دیده می شود و در بعضی مواقع ممکن است با نعوظ­ های شبانه دیده­ شود، در حالی که در سنین بالاتر اغلب به علت مصرف برخی از دارو ها به وجود می­ آید.

این بیماری اولیه یا ثانویه و یا ایدیوپاتیک (بدون علت) می­ باشد و از نظر همودینامیکی به دو نوع ایسکمیک و غیر ایسکمیک (شریانی) تقسیم می­ شود. نوع ایسکمیک بسیار شایع و معمولاً دردناک است. به هرحال هر نعوظی که بیش از 4 ساعت به طول انجامد و به حالت عادی برنگردد، دخالت درمانی نیاز دارد.

عوامل موثر در بیماری پریاپیسم

داروهای ذیل ممکن است در ایجاد این نوع از اختلالات جنسی دخالت داشته باشند:

✳ داروهای ضد افسردگی شامل ترازودن، فلوکستین، سرترالین

✳ داروهای اظطراب شامل هیدروکسی زین

✳ داروهای ضد انعقاد شامل هپارین، وارفارین

✳ الکل و کوکائین

✳ GRLH که برای تولید اسپرم و تستستـرون به کار می­ رود.

✳ داروهای ضد بیماری­ های عصبی شامل پرفنازین، مزودازین

برای درمان بیماری های  : پریاپیسم ، زود انزالی ، اختلال نعوظ ، بیماری پیرونی نیاز هست به متخصص ارولوژی مراجعه کنید و از درمان هایی که توسط تبلیغات ارائه می شود اعتماد نکنید.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

منبع ویکی پدیا فارسی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر Sajad یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 180 مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید. من یک سالی میشه عمل دیسک مهره ۵ انجام دادم الان بعد یک سال به حالت نعوظ نمیرسم و الان نسبت به اوایل بعد عمل بیشتر شده و تقریبا به اصلا به نعوظ نمیرسم
  و التم اصلا سفت نمیشه من ۳۰ سالمه و مجردم. ایا قابل برگشت هست
  واقعا میترسم ازدواج کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   نگران نباشيد قابل درمان است هر دو روز يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   نگران نباشيد قابل درمان است هر دو روز يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد به مدت دو هفته

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهسا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 1200 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر طاعاتوون قبول باشه.
  اقای دکتر من با همسرم رابطه جنسی داشتم و درحین رابطه همسرمو خیلی گاز یواش گرفتم و ازا ونموقع اصلا آلت تناسلیش بلند نشده و رابطه نداریم.دکتر رفتیم.ازمایش داده قرص خورده دارو امپول همه چی...ولی اصلا خوب نشده.تحریک میشه دلش رابطه میخواد ولی نمیتونه چون سفت نشده.علتش چیه؟؟؟ خیلی ناراحتیم یکی دوتا دکتر گفتن ک احتمالش هست اصلا خوب نشه.درسته؟؟؟هیچ راه درمانی نداره؟؟؟
  متاسفانه نزدیکمم نیست ک عکس از ازمایشاش و داروهاش بدم تبریز هست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   با سلام قابل درمان هستند يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر م دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  با سلام فردی ۵۳ساله هستم قبلا از شما سوالی داشتم دررابطه با نعوظ کامل نمیشودفرمودید بایداز تزریق آلت انجام شود کجا باید مراجعه کنم در ضمن الآن ۲ماه است که ازالت منی خارج نمیشود سال قبل برج ۷ به کرونا مبتلا شدم وبهبودی حاصل شد بیماری دیابت دارم وانسولین تزریق میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید باتشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   براي أمپول به پزشك اورولوژيست مراجعه كنيد و خارج نشدن مني به علت ديابت مي باشد

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  سال ۸۸ پنج مهره کمری من بخاطر تنگی کانال نخایی فیکس شد و در سال ۹۵ هشت مهره بالاتر نیز بخاطر تنگی کانال نخایی جراحی شد و بعد از آن بخاطر باقیمانده زیاد ادرار در مثانه دکتر داروی تامسور دادند و بنده دوسال تامسوور مصرف کردم بعد از مصرف تامسوور نعوظ نداشته و مایع منی هم ندارم
  الان باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   مايع مني به علت كپسول تامسوور مي باشد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   مايع مني به علت كپسول تامسوور مي باشديك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز
  من 39 سالم و حدود یه سالی هست که ازدواج کردم.متاسفانه دچار مشکل نعوظ هستم و نمیدوم ازچه زمانی این مشکل پیش اومده!با اینکه میل زیادی به رابطه دارم ام بخاطر این مشکل قادر نیستم.از چند ماه پیش نیم ساعت یا یک ساعت قبل رابطه یک عدد قرص سیدنافیل 50 استفاده میکردم.هرچند سردرد میاورد اما تا حدودی مشکل حل میکرد.اما الان احساس میکنم اونم داره اثرگذاریش از بین میره.به یه سری از دوستان که راهنمایی کرده بودین که قرص تاداگرا مصرف کنن.ایا این قرص بهتره؟از طرفی فرمودین یک ساعت قبل از رابطه قرص مصرف کنین یک ماه!منظور اینه که یک ماه هر روز قرص تاداگرا استفاده بشه؟موضوع مهمتر اینکه این مشکل بطور دائم حل خواهد شد یا باید همیشه قبل از رابطه قرص خورد؟یه مسئله دیگه من بخاطر سردرد قرص سیدنافیل یه قرص سردرد یا اسپرین میخورم بعدش ایا درسته یا غلط؟سپاسگذار میشم راهنمایی کنین چون این مسئله واقعا عذاب اور شده.یبار دیگه هم این سوالات پرسیده بودم اما جوابی داده نشد.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   قرص تاداگرا٢٠ را هر وقت رابطه جنسي داريد ميل كنيد مشكل حل خواهد شد

 • تصویر کاربر منیعات شنبه ۹ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  40سال سن دارم متاهل هستم حدود یکسال عدم نعوذ یا نعوذ ثابت قرص تادالافیل رازک قبلاً خوب بود والی آلن نعوذ آنچنان وثابتی ندارم حتی اریکتو استفاده کردم نتیجه خوبی در پی نداشت بنده شبی نصف قرص والزومیکس 5/80برای کنترل فشار خون مصرف میکنم اما زمانی که تادالافیل مصرف میکنم بهتر اتمام عملیات نزدیکی قرصم میخورم.لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   از أمپول تزريقي پاپاورين در ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر وحید جمعه ۸ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 307 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،۳۶سالمه از گرگان،من متاسفانه دچار خود ارضایی بودم که چند وقته ترک کردم،الان قصد ازدواج دارم ولی استرس پیدا کردم که احساس میکنم دچار عدم نعوظ کامل هستم،البته نعوظ صبحگاهی را گاهی اوقات دارم،میل جنسی دارم،ولی شک در نعوظ کامل دارم،یا احساس میکنم حجم منی کم شده،ایا درمان دارویی مخصوصا از نوع گیاهی چیزی را توصیه میفرمایید هم برای نعوظ و هم زیاد شدن منی و کلا تقویت قوای جنسی،یا توصیه به خوردن غذاهای خاص،در ضمن نظر شما در مورد آفرودیت چیه،با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص تاداگرا ١٠ ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر علیرضت دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام
  شخصی هستم ۵۵ ساله چندین ساله از اختلال در مسائل جنسی و روابط زناشوئی رنج میبرم . به عبارتی تحریک جنسیم در مقابل جنس مخالف نزدیک به صفر میباشد و اگر بخواهم رابطه ای داشته باشم باید حتما از قرص های تقویت قوای جنسی استفاده کنم. دیگه خسته شدم خواستم ببینم میشه این مشکل را برطرف نمود . ممنونم از توجهتون .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)

   راه حل ديگري ندارد

 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۴ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  باسلام جناب دکتر بنده ۴۰ سال سن دارم یک سال پیش دچار بی میلی جنسی شدید و عدم نعوذ شدم با مراجعه به دکتر ارولوژی بعد از آزمایش کمبود نسترن به دلیل کم کاری هیپوفیز و به مدت ۳ ماه تزریقhmg7575و تستسترون داشتم الان سه ماهه اختلال نبود بهتر شده و میل جنسی بالا رفته ولیکن ۱ ماهه پیش کرونا گرفتم و در محض همبستر شدن ارضا میشم .و قبل از بیماری کرونا چند باری در هنگام نزدیکی نبود را از دست میدادم میشه راهنمایی کنید یا حضورا خدمت برسم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۴ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد فلوكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید جوانی ۱۹ ساله هستم چند سالی هست که خودارضایی میکنم در حدود هفته ای ۵ تا ۷ بار الان نعوظم فقط با ملش به وجود میاد و با دست برداشتن از بین میره و نعوظمم چندان قوی نیست بدنمم هم خیلی ضعیف شده به طوری که استقامتم خیلی کم شده مطمئنم عضلات کف لنگمم ضعیف شده پیش چند دکتر دیگه هم رفتم فقط گفتن مشکل روحی
  با ترک خود ارضایی آیا مثل قبل میشم و میشه کامل توضیح بدین در موردش لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)

   با ترك خود ارضايي تمام مشكلات برطرف مي شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر