بیماری سوزاک چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری سوزاک یک بیماری مقاربتی (STD) نسبتا شایع است. بیماری سوزاک معمولا نواحی مرطوب و گرم بدن را درگیر می کند. در این نوشتار به بررسی علائم سوزاک در زنان و مردان، عوارض آن و همچنین درمان بیبماری سوزاک می پردازیم.

اندام هایی که در بیماری سوزاک درگیر می شوند عبارت اند از:

 • مجرای اداری
 • گلو
 • واژن
 • دستگاه تولید مثل خانم ها
 • مقعد
 • چشم ها

بیماری سوزاک چیست؟

بیماری سوزاک یک بیماری شایع و منتقل شونده از راه جنسی است که گاهی اوقات با نام گنوره نیز شناخته می شود. این بیماری هر ساله ده ها هزار زن و مرد را در ایران به خود مبتلا می کند.

به طور جهانی، هر ساله نزدیک به 78 میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری سوزاک تشخیص داده می شود. با این حال، تمامی موارد ابتلا تشخیص و گزارش داده نمی شوند.

سوزاک به آسانی درمان شده اما می تواند عوارضی جدی و گاهی دائمی را ایجاد کند. بیماری التهابی لگن هنگامی ایجاد می شود که عفونت سوزاک رحم یا لوله های فالوپ را در زنان آلوده می کند. جدی ترین عارضه مرتبط با بیماری التهابی لگن، ناباروری است. عوارض سوزاک در مردان شامل اپی دیدیمیت و نا باروری هستند. اپی دیدیمیت، التهاب لوله اسپرم بر می باشد.

علائم بیماری سوزاک

امکان دارد در عین فعال بودن عفونت سوزاک، علائمی وجود نداشته باشند. علائم می توانند در هر زمانی از روز اول تا چهاردهم قرار گیری در معرض عفونت بروز دهند. مردان و زنان علائم را با اندکی تفاوت تجربه می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

علائم بیماری سوزاک در مردان

علائم بیماری سوزاک در آقایان

مردان ممکن است تا چند هفته علائم قابل توجهی نداشته باشند. اولین علامت قابل توجه در آقایان اغلب سوزش یا احساس درد در هنگام ادرار کردن می باشد.  برخی از علائم بیماری سوزاک در آقایان شامل موارد زیر است:

✳ ترشحات ادراری سفید، زرد یا سبز که بیانگر عفونت هستند.

✳ التهاب و تورم پوست آلت تناسلی

✳ درد در بیضه یا کیسه آن

تکرر ادرار و دردناک

✳ خارش، درد، خونریزی و ترشحات مقعدی و یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

علائم بیماری سوزاک در زنان

علائم بیماری سوزاک در زنان

بیماری سوزاک در زنان ممکن است علائمی شبیه به قارچ واژن یا عفونت های تناسلی و بیماری های باکتریایی باشد. برخی از علائم بیماری سوزاک در خانم ها شامل موارد زیر است:

✳ درد در هنگام مقاربت جنسی

✳ تب

✳ ترشحات زرد یا سبز رنگ از واژن

✳ تورم در ناحیه فرج

✳ خونریزی در بین عادات ماهیانه

✳ خونریزی های شدید ماهیانه

✳ خونریزی پس از مقاربت

✳ ادرار مکرر یا دردناک

✳ گلو درد، خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

 عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

علائم سوزاک مقعدی

علائم سوزاک مقعدی شامل موارد زیر می شوند:

✳خارش، خونریزی یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ترشحات مقعدی

احساس خارش یا سوزن در چشم ها می تواند نشانه ای از ورم ملتحمه یا کنژکتیویت باشد. در صورتی که منی یا دیگر مایعات آلوده با چشم ها تماس پیدا کنند، امکان دارد فرد به کنژکتیویت مبتلا شود.

درمان بیماری سوزاک

درمان بیماری سوزاک 

آنتی بیوتیک ها بخشی از درمان سوزاک را تشکیل می دهند. 

پس از ظاهر شدن علائم، پزشک می تواند علاوه بر انجام آزمایش جهت تشخیص دیگر بیماری ها، انجام آزمایش سوزاک را توصیه کند. آزمایش سوزاک می تواند با استفاده از یک نمونه ادرار یا برداشت یک سواب (مانند گوش پاک کن) از ناحیه عفونی انجام شود. نمونه های سواب معمولا از آلت تناسلی مردانه، دهانه رحم، میزراه، مقعد و گلو گرفته می شوند.

کیت های خانگی نیز برای زنان در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به سواب های واژینال اشاره کرد. این کیت ها به یک آزمایشگاه ارسال شده و نتایج مستقیما به بیمار گزارش داده می شود. در صورتی که جواب این آزمایش برای عفونت سوزاک مثبت باشد، فرد و شریک جنسی او نیاز دارند تا تحت درمان قرار گیرند.

این درمان معمولا شامل موارد زیر می شود:

درمان دارویی با آنتی بیوتیک ها

برای اغلب افراد که درگیر بیماری سوزاک می شوند ممکن است سوال پیش بیاید که چه قرصی برای سوزاک خوبه؟

آیا آزیترومایسین برای سوزاک خوبه؟ یا قویترین انتی بیوتیک برای درمان سوزاک چیست؟ پزشکان اغلب هر دوی داروهای تزریقی (سفتریاکسون) و خوراکی (آزیترومایسین) را برای بیمار تجویز خواهند کرد.

اجتناب از داشتن مقاربت جنسی

تا زمانی که درمان پایان نیافته است خطر ابتلا به علائم و انتشار عفونت وجود دارد.

تکرار آزمایش در برخی موارد

همواره جهت اطمینان از موثر بودن درمان نیازی به انجام دوباره آزمایش نیست. با این حال، مرکز کنترل بیماری ها انجام دوباره آزمایش را به برخی بیماران توصیه می کند. پزشک در ارتباط با الزامی بودن این مورد تصمیم گیری می کند. انجام دوباره آزمایش باید 7 روز پس از درمان صورت گیرد.

در صورتی که یک زن باردار بوده و به سوزاک ابتلا داشته باشد، به نوزاد یک پماد چشمی داده می شود تا از انتقال سوزاک به او جلوگیری شود. با این حال، در صورت ابتلا به عفونت چشمی امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز باشد.

درمان سوزاک چند روز طول میکشد؟

بعد از درمان علائم، عفونت تا چند هفته درون بدن باقی خواهد ماند. در موارد نادر، ادامه یافتن سوزاک میتواند به دیگر اندام های بدن مانند مجرای ادراری و بیضه ها آسیب بزند. همچنین ممکن است درد به رکتوم (انتهای روده) نیز انتشار یابد.

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

سوزاک یک عفونت است که به وسیله باکتری نایسریا گونورآ ایجاد می شود. این باکتری تنها مجاری تناسلی را تحت تاثیر قرار نداده و می تواند غشاهای مخاطی دهان، گلو، چشم ها و مقعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این عفونت از طریق ارتباط جنسی با فردی مبتلا منتقل شده و می تواند آلت تناسلی مردانه، واژن، مقعد و دهان را آلوده کند. مردان جهت انتقال یا ابتلا به سوزاک نیازی به انزال منی ندارند. سوزاک می تواند در حین زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد او منتقل شود. با اینکه تمامی افراد فعال از نظر جنسی در معرض خطر ابتلا به سوزاک قرار دارند اما بالا ترین میزان ابتلا در نوجوانان، بالغین جوان و آمریکاییان آفریقایی تبار وجود دارد.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری سوزاک

 

 

تست تشخیص سوزاک

تست سوزاک برای تشخیص این که فرد به عفونت سوزاک مبتلا است یا خیر انجام می گیرد. این تست برخی مواقع به همراه تست کلامیدیا (نوع دیگری از عفونت های مقاربتی) انجام می شود. سوزاک و کلامیدیا علائم مشابهی دارند و هر دو اغلب هم زمان فرد را درگیر می کنند. تمام خانم  و آقایان زیر 25 سال که فعالیت جنسی دارند باید سالانه تست سوزاک را انجام دهند.

بیشتر اوقات می توان از ادرار برای تست تشخیص سوزاک استفاده کرد. با این حال، اگر رابطه جنسی دهانی و یا مقعدی داشته اید ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از گلو استفاده شود. در برخی موارد، ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از مجرای ادرار مرد (کانال ادرار) یا دهانه رحم زن (باز شدن به رحم) استفاده شود.

علت بوجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چه روش هایی برای درمان قطعی وجود دارد؟

 آزمایش ادرار برای تشخیص سوزاک 

اگر به عفونت واژن یا مجرای ادرار مبتلا باشید، در ادرار نشان داده می شود، اما عفونت در سایر قسمت های بدن ظاهر نمی شود. اگر رابطه جنسی مقعدی یا دهانی داشته اید، آزمایش سواب برای تست و تشخیص سوزاک ضروری است.

بیماری سوزاک چگونه منتقل میشود؟

مهم ترین سوالی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که چرا به این مبتلا می شوند. در پاسخ به این سوال می توان گفت، یک باکتری ای وجود دارد به نام نیسریا گونورا. این باکتری خاصیتی که دارد این است که در نواحی مرطوب تکثیر می شود و تمام مناطق اطراف را آلوده می کند.

همانطور که گفته شد این بیماری از طریق تماس با مایعات بدنی دیگری می تواند ما را آلوده کند و زمانی که این باکتری در بدن شخصی ایجاد شود بیماری رو به گسترش است.

❇ سوزاک توسط یک باکتری به نام نایسریا گنورآ ایجاد می شود.

❇ سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود.

❇ امکان دارد فرد به صورت همزمان به سوزاک و کلامیدیا دچار شود.

❇ در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند خطر ابتلای اکتسابی فرد به ویروس ایدز را افزایش دهد.

اکثر آزمایشات  در طی 5 روز تا 2 هفته پس از مواجهه، عفونت را تشخیص می دهند. اگر زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض ابتلا به بیماری سوزاک آزمایش داده باشید و جواب آن منفی باشد، پزشک ممکن است 2 هفته بعد آزمایش مجدد را توصیه کند، به خصوص اگر شخصی علائمی هم داشته باشد. علائم سوزاک معمولاً از 1 روز تا 2 هفته پس از مواجهه با بیماری ظاهر می شود و این زمان برای تست تشخیص سوزاک مناسب تر می باشد.

پیشگیری از انتقال سوزاک

راه های بسیاری جهت پیشگیری از ابتلا یا انتقال سوزاک وجود دارد. این راه ها شامل موارد زیر می شوند:

⚜ اجتناب از برقراری رابطه جنسی با فرد آلوده به سوزاک

⚜ استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی از راه واژن یا مقعد

⚜ استفاده از کاندوم ها یا پوشش های دهانی در ارتباط جنسی دهانی

⚜ مبتلا نبودن و داشتن تنها یک شریک جنسی و همچنین داشتن یک شریک جنسی که خود شریک جنسی متعدد نداشته و آلوده نمی باشد.

⚜ در صورتی که فرد یا شریک جنسی او در معرض سوزاک قرار گرفته باشند و یا هر گونه علائم سوزاک را تجربه کرده باشند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

عوارض بیماری سوزاک

عوارض بیماری سوزاک

عوارض احتمالی جدی و متعددی وجود دارند که نیاز به یک تشخیص و درمان زود هنگام (در صورت بروز علائم) را پر رنگ می کنند.

اگر بیماری سوزاک درمان نشود منجر به عوارض عمده ای از جمله موارد زیر شود:

✅ ناباروری در زنان

سوزاک می تواند به رحم و لوله های رحم گسترش یابد و باعث بیماری التهاب لگن  شود. در صورت زخم شدن لوله های رحم، خطر ناباروری در پی دارد که باید سریعا درمان شود.

✅ ناباروری در مردان

سوزاک می تواند باعث التهاب یک لوله کوچک و پیچ خورده در قسمت عقب بیضه ها شود که مجاری اسپرم در آن قرار دارد (اپیدیدیم). اپیدیدیمیت درمان نشده می تواند منجر به ناباروری شود.

✅ انتقال عفونت به مفاصل

باکتری عامل سوزاک می تواند از طریق جریان خون پخش شده و سایر قسمت های بدن شما از جمله مفاصل را آلوده کند. تب، بثورات پوستی، زخم های پوستی، درد مفاصل، تورم و سفتی از عوارض احتمالی است.

✅ افزایش خطر ابتلا به ایدز (HIV)

در افرادی که مبتلا به بیماری سوزاک هستند به دلیل نقص ایمنی بدنی که منجر به ایدز می شود، ممکن است هم مبتلا به سوزاک و هم اچ آی وی شوند و هر دو بیماری را با سرعت بیشتری به شریک زندگی خود منتقل کنند.

✅ انتقال بیماری به نوزادان

نوزادانی که در هنگام تولد مادرانشان سوزاک دارند، ممکن است در معرض کوری، زخم در پوست سر و عفونت شوند.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۵ خرداد ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  با سلام
  من حدود ۲۷ سال سن دارم و حدود ده روزه مشکل نعوظ پیدا کردم به طوری که آلتم هیچ حرکتی نداره البته قبلش به خاطر سنگ کلیم درد شدیدی داشتم علاوه بر این تو این چن روز آلتم خود به خود نم میده..لطفا راهنمایی کنیدممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۵ خرداد ۹۸( 5 سال پیش)

   خوب مي شويد

 • تصویر کاربر نیک یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام
  وقتتون بخیر
  در طول روز یا قبل از انجام سکس مشکل نعوذ ندارم
  بعضی وقتا هم حین سکس مشکلی نیست
  اما چندی پیش وسط سکس مشکل نعوظ پیدا کردم و هرچقدر هم سعی کردم خوب نشد حتی قرص سیدنافیل خوردم ولی بازم افاقه نکرد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش)

   مشكل شما زود گذر است و جنبه ذهني ، فكري دارد

 • تصویر کاربر کریمی جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر بنده مردی 46 ساله و متاهل و دارای دو فرزند پسر هستم. حدودا یک ماه است که در نعوظ کاملا دچار اختلال شده ام و بدنم قدرت نعوظ را ندارد. از لحاظ فیزیکی هم لاغر و 48 کیلو وزن دارم و اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدری حتی سیگار و مشروبات الکلی ندارم. سابقه بیماری کلیوی و قلبی ندارم. در دفع ادرار مشکلی ندارم. تکرر ادرار ندارم. فقط حدود دو هفته است که مدفوعم با روان شدن روبرو شده در حالیکه غذاهای مسهل کننده هم مصرف نکردم. البته منظورم از روان شدن اسهال نیست ملی مثل همیشه طبیعی نیست. از اقای دکتر تقاضای کمک داشتم .ممنون وسپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص تاداگرا ميل كنيد

 • تصویر کاربر یو پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام
  بنده ۲ ساله ازدواج کردم ولی همچنان مشکل زودانزالی دارم آیا برای درمان نیاز است که حضورا خدمت برسم یا از داروهایی که داخل سایت معرفی کرده اید استفاده کنم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۹۸( 5 سال پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص داپوكستين ميل كنيد

 • تصویر کاربر بهنام جمعه ۱۶ فروردین ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 766 مشاهده پرسش
  با سلام
  قرص پاروکستین 20 به مدت 3 ماه مصرف کردم و انزالم تا حدود بسیار زیادی مرتفع گردید
  از زمان مصرف 6 ماه میگذرد
  ولی الان مشکل عدم میل جنسی شدید پیدا کردم راه حل بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ فروردین ۹۸( 5 سال پیش)

   علت استرس است و دارو ندارد

 • تصویر کاربر مهرداد سه شنبه ۶ فروردین ۹۸( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  سلام اقايدكتر ضمن تبريك سال نو مي خواستم بدونم مصرف همزمان قرص تقويتي ايكس ايد و تادالافيل مشكلي ايجاد نمي كند
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 5 سال پیش)

   خير

  2. تصویر کاربر مهرداد دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 5 سال پیش)
   قرص تادالافيل خارجي آر اثر بيشتري دارد يا ايراني و خارجي به چه نامي هست و كدام كشور
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۶ فروردین ۹۸( 5 سال پیش)

   كشور اسپانيا به نام سياليس

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حبیبی جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خسته نباشین 22 سالمه دکتر 7 ماهه یه مایع سفید با فشار دادن التم خارج میشه و طول روزم فشار دادنی یه قطره بی رنگ میاد ادرارم دیر شروع میشد کلا نرمال نیست اب منی هم احساس میکنم به زردی میزنه 2 بار یه دکتر رفتم 2 بارم رفتم ازمایش هیچی نبود هر سری هم یک سری انتی بیوتیک داد ولی باز دوباره شروع شد رفتم یه دکتر دیگه گفت التهاب پروستاته تحریک کردی خلاصه یک سری قرص ترازاوسین تاوانکس پروستاتان داد دو ماهه رفتم پیشش ولی باز هم همون مایع بی رنگ فشار میدم میاد سر صبح هم یه مایع شیری رنگ اعصابم خورد شده دیگه نمیدونم چیه این لامصب یه راهنماایی کنین آزمایشی چیزی هست که بشه فهمید چیه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ اسفند ۹۷( 5 سال پیش)

   . تحمل داشته باشيد خوب مي شود چون التهاب پروستات داريد

 • تصویر کاربر لطفی پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 546 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت حضرتعالی ، ممنونم از راهنمایی خوبتون - من پیش تر از داروهای سرترالین و اس.سیتالوپرام برای زود انزالی نتیجه نگرفتم اما الان سه ماهه که روی نصف عدد پاکسیل 20 مصرف میکنم و الان خیلی بهتر از قبل هستم هرچند باز کمتر از 10دقیقه میتونم رابطه داشته باشم - سوالم اینه که شما اکثرا فرمودین به مدت سه ماه مصرف بشه ، یعنی بیشتر مصرف بشه بده یا همین مقدار کافیه و دیگه مشکل رفع شده و بازگشت نداره - خواهشمندم در مورد این موضوع منو راهنمایی کنین که ادامه بدم و آیا ادامه دادن باعث ایجاد تحمل دارویی نمیشه؟ یا کم کم قطع کنم و اگه قطع کنم تا کی دارو نخورم و کی دوباره شروع کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)

   سه ماه روزي نصف ميل كنيد باعث تحمل دارويي نمي شود وكم كم قطع كنيد

  2. تصویر کاربر لطفی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   دکتر عزیز ممنون از پاسختون ولی ازتون خواهش میکنم به این سه سوالم پاسخ بدین:

   1-یعنی کم کم قطعش کنم دیگه اثرش از بین نمیره؟
   2-یا بعد از یه مدتی دوباره باید مصرفشو شروع کنم؟
   3-اگه باوجود گذشت سه ماه ادامه‌ش بدم چی باعث تحمل دارویی نمیشه؟ اگه تحمل دارویی میاره پس چرا میگن اعتیادآور نیست؟
  3. تصویر کاربر لطفی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   دکتر عزیز ممنون از پاسختون ولی خواهش میکنم به این سه سوالم نیز پاسخ بدین:

   1-اگه الان کم کم قطعش کنم دیگه اثرش از بین نمیره یا اثرش هم کم کم از بین میره؟
   2- اگه قطعش کنم آیا بعد از مدتی دوباره باید مصرفشو شروع کنم؟
   3- آیا اگه قطعش نکنم وبه مصرفش ادامه بدم مشکلی نداره و باعث تحمل دارویی نمیش؟ چون نوشته بود اعتیادآور نیست پس نباید تحمل ایجاد کنه

   با سپاس فراوان از شما - خدا خیرتون بده
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)

   بر نمي گردد و نياز به مصرف دوباره ندارد و اثرش ميماند

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر بهنام یکشنبه ۱۶ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 256 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد اقا دكتر قوامي عزيز...ايشالاه هميشه سلامتيه شما و مانواده محترم.....غرض از مزاحمت بنده ٢٦سال سن دارم...مدتيس در مني خون مشاهده ميكنم و زير شكم سوزش خيلي كمي دارم و مدفوع سفت شده است و كمي كوفتگي در بدن دارم بيشتر تو پاهام و موقع ادرار فكًميكنمًكانل تخليه نشده ...ايا خطرناك است و قرصي لازم هست مصرف كنم معرفي كنين؟؟ البته ورم بيضه.درد در انزال و خون در ادرار و اين علائم وجود ندارد.اگر از وقته گرانبهاتون بزارين و يه توضيح مختصر بدين ممنونتون ميشم🙏يك دنيا سپاس🙏
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۶ دی ۹۷( 5 سال پیش)

   جواب دادم

 • تصویر کاربر حمدی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام با عرض پوزش من همسرم 33 سالشه و کاملا سالم از نظر جسمی ولی به دلایل شغلش بسیار عصبی و پرخاشگر شدن والان چند ماهی که میل جنسیشون کاهش پیدا کرده و خیلی سخت به نعوظ میرسه ما 7 سال ازدواج کردیم بچه نداریم و این موضوع همسرمو نگران کرده اصلا نمیدونیم که باید پیش چه متخصصی بره یا علت اصلی این مشکل رو نمیدونم همسرم دوست داره بچه دار بشیم اما الان با این مشکل تو این چند ماه نمیدونه که چیکار بکنه ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 5 سال پیش)

   به پزشك اورولوژيست مراجعه كنيد 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر