اختلال نعوظ نشانه چیست؟

اختلال نعوظ ، ناتوانی در گرفتن یا نگه داشتن نعوظ به اندازه کافی مناسب برای مقاربت جنسی است. گاهی از آن به عنوان ناتوانی جنسی یاد می شود، اگرچه این اصطلاح اکنون کمتر استفاده می شود.

اختلال نعوظ گاه به گاه غیر معمول نیست. بسیاری از مردان زمانی که استرس دارند آن را تجربه می کنند. با این وجود اختلال نعوظ مکرر می تواند نشانه ای از مشکلات سلامتی باشد که نیاز به درمان دارد. همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات عاطفی یا روابطی باشد که ممکن است لازم باشد توسط یک متخصص حل شود.

در زندگی پر استرس و فشار امروزی، برای بسیاری از مردان ناتوانی در رابطه جنسی یا از دست دادن نعوظ در حین رابطه جنسی ممکن است اتفاق بیفتد. اما عامل اختلال نعوظ چیست و نشانه چه مشکلاتی می تواند باشد؟

اختلال نعوظ چیست؟

اختلال در نعوظ آلت یعنی عدم توانایی در نعوظ یا نگه داشتن نعوظ سفت است که منجر به ناتوانی از رابطه جنسی با شریک جنسی بشود. اختلال نعوظ گاه به گاه نسبتا رایج است و می تواند به دلایل مختلف از جمله خستگی ، استرس، بی علاقگی و بیماری های مختلف جسمی اتفاق بیفتد. اما اگر این اختلال تکرار شود می تواند نشانه بیماری هایی باشد که نیاز به مراجعه به متخصص درمان نعوظ دارند.

اختلال نعوظ نشانه چیست؟

اختلال نعوظ (Erectile Dysfunction) بیماری نیست بلکه علامت یک بیماری در فرد می‌باشد، به عبارتی فردی که سال‌های متمادی مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی باشد مبتلا به اختلال نعوظ می‌گردد.

با بهبودی بیماری قلبی یا دیابت بسیاری از این بیماران بدون مصرف دارو بهبود می‌یابند.

48 درصد افراد مبتلا به اختلالات خواب، دچار اختلال نعوظ می‌شوند. در حالیکه افرادی که نعوظ‌ های شبانه در آنها کاهش یافته دارای اختلال خواب هستند، لذا اصلاح سندروم آپنه (اختلال در تنفس شبانه) باعث درمان اختلال نعوظ می‌شود. نقش اختلال نعوظ و بیماری عروق کرونر بر خلاف آنچه تصور می‌شود، با توجه به سن و جنسیت بیشتر از معمول است.

اختلال نعوظ با افزایش سن و چند فاکتور مساعد کننده آترواسکلروز عروق همراه می‌باشد که شامل: استعمال دخانیات و دیابت می‌باشد. هر فردی که هر کدام از این فاکتورها را داشته باشد 4 برابر بیشتر شانس ابتلا به اختلال نعوظ را خواهد داشت.

علل اختلال نعوظ

محققین بسیاری عقیده دارند که اختلال نعوظ از نوع واسکلوژنیک (اختلال عروق) نشانه بیماری ایسکمی قلبی بدون علامت می‌باشد. اختلال نعوظ شدید در افرادی که جهت بررسی عروق کرونر کاندید آنژیوگرافی می‌شوند، بیشتر است. در افراد مبتلا به بیماری قلبی با انسداد یک شریان کرونر اختلال نعوظ خفیف ولی در مواقع گرفتاری چند شریان، اختلال نعوظ شدیدتر است.

عامل اختلال نعوظ با ریسک فاکتورهای ایجاد کننده بیماری قلبی نظیر آترواسکلروز (بسته شدن عروق) ارتباط مستقیم دارد. چاقی و در نتیجه هیپرلیپیدمی (افزایش کلسنرول سرم) با ته نشست روی اندوتلیال عروق بدن، از جمله عروق کرونر قلب و عروق آلت باعث تنگی شریان‌ها شده و در نتیجه خون‌رسانی به اورگان‌های قلب یا آلت را کاهش داده باعث اختلال نعوظ می‌گردد.

اکثریت افراد مبتلا به ناتوانی جنسی که در آن آلت سفتی مناسب را برای عمل دخول و عمل جنسی موفقیت‌آمیز ندارند، گمان می‌کنند بیمار هستند در حالی که اختلال در نعوظ آنها ناشی از بیماری دیگری می‌باشد.

عامل اختلال نعوظ میتواند مشکلات مختلفی مثل فشار خون و بیماری قلبی و پر کاری و کم کاری تیروئید وچاقی و پرولاکتین بالا و کاهش تستوسترون در ارتباط باشد.

 • در نعوظ ضعیف از نوع واسکلوپاتی (عروقی)، علت اختلال ،عدم تولید NO (نیتریک اوکساید) می‌باشد و در نتیجه cGMP مختل گردیده و نعوظ پدید نمی‌آید.
 • بعد از مصرف مهارکننده‌های فسفودی استراز نوع 5، نیتریک اوکساید تولید گردیده و در نتیجه cGMP تولید شده باعث آرکشن می‌شود. در دو سوم مردان بعد از مصرف مهار کننده‌های فسفوی استراز نوع 5 (ویاگرا) با دوز اولیه دارو، پاسخ درمانی دیده می‌شود و بقیه نیز پاسخ درمانی را بعد از 6 تا 8 روز به دست خواهند آورد.

دو داروی سیلدنافیل و وردنافیل تقریبا دارای ساختمان شیمیایی مشابهی هستند ولی تادالافیل با دو ترکیب دیگر متفاوت است.

علائم اختلال نعوظ

علائم و نشانه‌های این مشکل عبارتند از:

 • مشکل در نعوظ آلت
 • مشکل در حفظ آلت در حالت نعوظ
 • کاهش میل جنسی

چه عواملی باعث اختلال در نعوظ می شود؟

اختلال نعوظ می تواند به دلیل مشکلات در هر مرحله از فرآیند نعوظ ایجاد شود. نعوظ نتیجه افزایش جریان خون در آلت تناسلی شما است. جریان خون معمولاً توسط افکار جنسی یا تماس مستقیم با آلت تناسلی شما تحریک می شود.

هنگامی که یک مرد از نظر جنسی هیجان زده می شود، عضلات آلت تناسلی مرد شل می شوند. این موضوع امکان افزایش جریان خون از طریق شریان های آلت تناسلی را فراهم می کند  و دو محفظه داخل آلت تناسلی را پر می کند و در نتیجه آلت تناسلی مرد سفت و محکم می شود. نعوظ زمانی منقبض می شود که عضلات منقبض شده و خون انباشته شده از رگهای آلت تناسلی خارج شود.

دلایل احتمالی زیادی وجود دارد و می تواند شامل شرایط عاطفی و جسمی باشد. علل شایع عبارتند از:

 • بیماری قلب و عروقی
 • دیابت
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • چاقی
 • سطح پایین تستوسترون یا عدم تعادل هورمون های دیگر
 • بیماری کلیوی
 • افزایش سن
 • فشار
 • اضطراب
 • افسردگی
 • مشکلات رابطه
 • داروهای تجویز شده خاصی مانند داروهای مورد استفاده در درمان فشار خون بالا یا افسردگی
 • اختلالات خواب
 • استفاده مواد مخدر
 • مصرف بیش از حد الکل
 • استفاده از محصولات دخانیات
 • برخی از بیماری ها، مانند بیماری پارکینسون یا بیماری ام اس (MS)
 • آسیب به ناحیه لگن
 • بیماری پیرونی، که باعث ایجاد بافت اسکار در آلت تناسلی می شود

اختلال نعوظ می تواند تنها توسط یکی از این عوامل یا توسط چندین عامل ایجاد شود. به همین دلیل بهتر است که علائم را با پزشک خود در میان بگذارید.

آزمایش های اختلال نعوظ

آزمایش برای اختلال نعوظ می تواند مراحل مختلفی را شامل شود، از جمله معاینه فیزیکی و سابقه جنسی. آزمایشات اضافی نیز ممکن است انجام شود تا مشخص شود که علائم شما به دلیل یک بیماری زمینه ای ایجاد شده است یا خیر.

آزمایش های اختلال نعوظ

معاینه بدنی

شما باید آمادگی لازم برای معاینه فیزیکی قلب و ریه را داشته باشید، پزشک فشار خون شما را بررسی کند و بیضه ها و آلت تناسلی شما را معاینه کند. همچنین برخی از پزشکان ممکن است معاینه مقعدی را برای بررسی پروستات نیز توصیه کنند.

مشاوره روانی – اجتماعی

پزشک از شما سوالاتی را در غالب یک پرسشنامه درباره علائم، سابقه سلامتی و سابقه جنسی می پرسد. پاسخ ها می تواند به پزشکان در تعیین شدت اختلال نعوظ کمک کند.

برخی از سسوالاتی که ممکن است از شما پرسیده شود عبارتند از:

 • اختلال نعوظ شما ناگهان به وجود آمده است یا به تدریج؟
 • آیا در احساس میل جنسی، انزال یا رسیدن به ارگاسم مشکلی دارید؟
 • چند بار رابطه جنسی برقرار می کنید؟ آیا این فرکانس اخیراً تغییر کرده است؟
 • نعوظ شما چقدر محکم است؟ آیا این تحت تأثیر شرایط خاص یا انواع تحریکات متغیر است؟
 • صبح یا نیمه شب با نعوظ از خواب بیدار می شوید؟
 • رابطه فعلی شما چگونه است؟ شما و همسرتان چه انتظاراتی از یکدیگر دارید؟ آیا تغییری ایجاد شده است؟
 • آیا اخیراً استرس زیادی را تجربه کرده اید؟

آزمایشات تکمیلی

پزشک ممکن است آزمایش های اضافی را برای کمک به تشخیص عامل اختلال نعوظ انجام دهد. آزمایشات می تواند شامل موارد زیر باشد:

سونوگرافی: با استفاده از سونوگرافی می توان رگ های خونی آلت تناسلی را بررسی کرد تا مشخص شود آیا از نظر جریان خون آلت تناسلی مشکلی وجود دارد یا خیر.

تست (NPT): برای ارزیابی کیفیت نعوظ های شبانه شما از یک دستگاه قابل حمل و باتری مجهز به ران استفاده می شود. داده ها در دستگاه ذخیره می شوند که بعداً پزشک می تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

تست تزریق: در طول این آزمایش، دارویی به آلت تناسلی شما تزریق می شود تا نعوظ را تحریک کند. این آزمایش به پزشک اجازه می دهد تا سفتی نعوظ و مدت زمان آن را ارزیابی کند.

آزمایشات ادرار: از آزمایش ادرار می توان برای بررسی دیابت یا سایر بیماریهای زمینه ای استفاده کرد.

آزمایش خون: از آزمایش خون می توان برای بررسی شرایطی مانند دیابت، بیماری های قلبی، مشکلات تیروئید و سطح پایین تستوسترون استفاده کرد.

این آزمایشات می تواند به پزشک در نحوه درمان اختلال نعوظ کمک کند و همچنین تعیین کند که آیا یک بیماری زمینه ای ممکن است باعث اختلال نعوظ شما شده باشد یا خیر.

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ به علت اصلی و عامل اختلال نعوظ بستگی دارد. ممکن است لازم باشد شما از ترکیبی از روش های درمانی، از جمله دارو یا مشاوره درمانی استفاده کنید.

داروهای خوراکی

داروهای خوراکی برای درمان اختلال نعوظ بسیاری از مردان موفقیت‌آمیز هستند. این داروها شامل:

 • سیلدنافیل (Viagra)
 • تادالافیل (Cialis)
 • واردنافیل (Staxyn)
 • آوانافیل(Stendra)

قبل از مصرف هر دارویی برای اختلال نعوظ، از جمله مکمل های بدون نسخه و داروهای گیاهی، پزشک خود را در جریان بگذارید. داروها برای اختلال نعوظ در همه افراد موثر نیستند و ممکن است در شرایط خاص، مانند بعد از جراحی پروستات یا اگر دیابت دارید  اثر کمتری داشته باشند. برخی از داروها همچنین ممکن است خطرناک هم باشند.

درمان دارویی اختلال نعوظ

کدام دارو برای درمان مناسب است؟

در مورد استفاده از 3 داروی زیر دو سئوال مطرح است:

1. کدامیک از سه دارو را برای درمان باید استفاده کرد؟

2. آیا بین دو داروی جدید در مقایسه با سیلدنافیل سیترات از نظر اثر درمانی تفاوتی وجود دارد یا خیر؟

اگر چه پاسخ درمانی با سیلندنافیل سیترات قابل قبول در سطح بالا می‌باشد ولی با توجه به بیماری‌های زمینه‌ای که باعث اختلال نعوظ شده‌اند، در حدود 30 تا 40 درصد در این افراد پاسخ درمانی دیده نمی‌شود.

12 درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا دو سال) درمان با دارو را قطع ‌کنند. هنوز هم مشخص نشده که قطع دارو به علت فقدان اثر دارو می‌باشد یا علت بیماری زمینه‌ای است. در مطالعات کنترل شده کلینیکی قطع دارو فقط 1/2 درصد پس از سه سال گزارش شده و 1 تا 2 درصد به علت عوارض جانبی دارو بوده است. نوع درمان اختلالات نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و فارماکوکنیتیک آن و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

انتخاب دارو موضوع بسیار مهمی می‌باشد. به هر حال آنچه در خصوص ریسک فاکتورهای ایجاد کننده ناتوانی جنسی باید مورد بحث قرار گیرد، شناسایی این ریسک فاکتورها توسط پزشک اورولوژیست می‌باشد زیرا درمان بر اساس مشخص کردن ریسک فاکتورها باید صورت گیرد. ریسک فاکتورهای ایجاد کننده اختلال نعوظ شامل: واسکولار، نرولوژیک، اندوکرین، سایکوژنیک و اورگانیک می‌باشند.

جراحی برای درمان اختلال نعوظ

در افرادی که به درمان های قبلی پاسخ نداده اند از اعمال جراحی استفاده می شود مثل پروتزهای آلت.  از جراحی های دیگر جراحی عروق است که بیشتر در افراد جوان غیر سیگاری و فاقد بیماری زمینه ای (دیابت) که بیشتر در اثر ضربه دچار اختلالات عروقی و اختلال در خونرسانی به آلت شده اند، استفاده می شود.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر م.حاتمی شنبه ۱۸ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  با سلام
  من با مشکل زودانزالی شدید مواجه هستم و در مدت کمتر از 20 ثانیه ارضا میشم.البته مشکل نعوظ ندارم.این بیماری با دارو برطرف میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۸ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   با قرص پاروكستين روزي يك عدد به مدت دو ماه
 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۱۷ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 261 مشاهده پرسش
  سلام.وقتتون بخیر.من حدود دوماه ازدواج کردم.در دوران نامزدی هنگام نزدیکی التم نعوظ پیدا میکرد.البت در این دوران سکس کامل نداشتیم.اما از وقتی عقد کردم دچار مشکل شدم.بنده مشکل سنگ کلیه هم داشتم.ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۷ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   مشكل فكري است فعلا از قرص تادالافل يك ساعت قبل از عمل جنسي استفاده كنيد
 • تصویر کاربر امیرحسین چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 331 مشاهده پرسش
  باعرض سلام برای ناتوانی جنسی فرمودید از قرص پاروکستین روزی یک عدد به مدت دوماه استفاده کنم اما برای تهیه این قرص به مشکل برخورد کردم داروخانه بدونه نسخه نمیده باید چه کار کنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   حبه پزك مراجعه كنيد تا برايتان نسخه كند .
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ایوب شنبه ۷ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  سلام می تونم بعد از نزدیکی ادرار رو به کلنیک پست کنم، البته هزینه اش پرداخت قبل از ارسال پرداخت می شود
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۷ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام اين مورد به من ارتباطي ندارد .
 • تصویر کاربر مجیدعزیزی دوشنبه ۲۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  باسلام ممنونم ازجناب دکتربابت پاسخگویی
  لطفاراهنمایی کنید هنگام نزدیکی ازچه دارویی جهت نعوظ کامل تاپایان رابطه استفاده کنیم.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   قرص تادالافيل يك ساعت قبل از نزديكى استفاده شود
 • تصویر کاربر فهدمشفقی یکشنبه ۲۵ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 1728 مشاهده پرسش
  سلام جوانی هستم25ساله که تقریبا دو سالی هست اختلال نعوظ داشتم ولی کم بود الان بیشتر شده و تا کمتر از5دیقه بیشتر در حالت نعوظ قرار نمیگیره و این منو ناراحت کرده تا چن سال قبل ب دلیل مشکل روحی قرص پراپرانول میخوردم ولی خیلی وقته که ول کردم فشار خونم یک مقدار بالا میرفت13تا14بود دکتر قرص متورال داده نصف صبح میخودم نصف شب و الان یک ساله.سابقه چربی خونم دارم و خودم هم معلول جسمی حرکتی هستم والان زندگی شده برایم کابوس و مجردم و از اینده میترسم لطفا کمکم کنید اقای دکتر ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۰ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   قرص تادالافیل 10 میکرو یک ساعت قبل از نزدیکی میل نمایید
  2. تصویر کاربر فهدمشفقی چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   مرسی اقای دکتر قرص سیالیس۲۰میلی گرم پس استفاده نکنم؟
  3. تصویر کاربر فهدمشفقی چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   مرسی اقای دکتر قرص سیالیس۲۰میلی گرم پس استفاده نکنم؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   اشکال ندارد هر دو یکی است
  5. تصویر کاربر فهدمشفقی چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   ممنون از لطف شما.پس با این حساب من از فشار خونم نترسم؟ و چه زمانی این قرص رو بخورم تداخل دارویی نداشته باشم چون من قبلنا قرص پراپرانول میخوردم چون استرسی بودم تپش قلب میومد سراغم ولی قلبم سالمه اکو دادم.من فقط فعلا یک دارو استفاده میکنم اونم متورال هست.ایا میتونم نصف قرص سیالیس رو بخورم ممنون اگه کامل ج بدین
  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   بله اشکالی ندارد
  7. تصویر کاربر فهدمشفقی پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   ممنون پس خیالم راحت شد
  8. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   خواهش میکنم
  9. تصویر کاربر فهدمشفقی پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   ببخشید پوزش کسی ک قلبش شل هست اونم اشکال نداره
  10. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۳ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   خير
  11. تصویر کاربر فهدمشفقی جمعه ۲۳ تیر ۹۶( 7 سال پیش)
   سلام استفاده از این قرص پیشنهاد می کنید یا نه؟؟ویگرکس پلاسن
  12. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۵ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   بله
  13. نمایش سایر 11 پاسخ
 • تصویر کاربر رسول شنبه ۳۱ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 312 مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر من دچارزودانزای ونداشتن نعوظ هستم به دکتری مراجعه کردم داروی پروکتسین تجویزکردن آیاتأثیری داره استفاده پروکتسین؟درضمن سال گذشته عمل واریکوسل انجام دادم وبعدآزمایش اسپرم کهAZOOبود لطفا راهنمایی کنیددرضمن یک شیاف به من تجویزکردن به نامmuse که درایران موجودنیست داروی جایگزین این شیاف چیه البته غیراز تزریق وپروتز //ممنون ازلطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ خرداد ۹۶( 7 سال پیش)
   درمان زودانزالى بايد حتما زير يك دقيقه باشد و درمان آن پاروكستين با نام پاكسيل روزى يك عدد به مدت دو ماه ميباشد و در مورد اختلال نعوظ درمان ابتدا قرص هاى خوراكى ميباشد اگر جواب نداده قدم بعدى درمان امپول هاى وازواكتيو و تزريق آن به داخل آلت ميباشد كه نتيجه درمان بسيار عالى ميباشدو گذاشتن پروتز كمتر پيش مى ايد براى بيمارى گذاشته شود
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ خرداد ۹۶( 7 سال پیش)
   به مطب مراجعه كنيد
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۳۱ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 676 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر قوامی گرانقدر که وقت ذی قیمت خود را صرف پاسخگویی به سوالات بیماران می کنند. من 43 و متاهل و دارای دو فرزند هستم و سابقه خود ارضایی و از زمان ازدواج سابقه انزال زودرس شدید دارم و اختلال نعوذ هم دارم یعنی دیر ارکشن انجام میشه و در وسط نزدیکی گاهی با وجود استفاده از تادالافیل نعوذ از بین می رود و در هنگام نزدیکی از راههای دیگری مثل دست و ... برای رابطه استفاده می کنم و در ضمن ار ونلافاکسین و سرترالین هم برای درمان افسردگی استفاده می کنم ولی باز زود انزالی شدیدا اذیتم می کند. دیگر واقعا خسته شدم و هیچ لذتی از زندگی جنسی خود و در نتیجه زندگی معمولی خود نمی برم. از محضرعالی در خواست کمک و راهنمایی و در صورت امکان درمان مناسب و قطعی دارم. قبلا از وقتی که برای پاسخگویی اختصاص می دهید بسیار سپاسگذارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 7 سال پیش)
   جوان هستيد و حتما ديابت و فشار خون و كلسترول بالا و چاقى و ساير موارد بيمارى هاى زمينه اى را نداريد بنا براين توصيه ميكنم سرترالين را قطع كنيد و به جاى آن قرص paxil روزى يك عدد به مدت دو ماه استفاده كنيد و همسرتان بيشتر با شما همكارى داشته باشد
 • تصویر کاربر گلاره چهارشنبه ۳ خرداد ۹۶( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 329 مشاهده پرسش
  سلام،هروقت در مجرای ادراریم احساس سوزش دارم و یا در ایام پریودی احساس نیاز شدید به سکس پیدا میکنم و فشار به منطقه سکسیم ذهنمو آروم میکنه،میخاستم بدونم این بیماری سکسی محسوب میشه یا روان ،و برای درمان باید چه کنم،
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳ خرداد ۹۶( 7 سال پیش)
   اين مشكل گاهي اوقات پيش مي ايد و غريزه طبيعي مي باشد
 • تصویر کاربر شهاب چهارشنبه ۱۸ اسفند ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 298 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده مجرد و مدت چند سال است که میل و توانایی نعوظم رو از دست دادم(بیشتر میل)، درصورتی که خیلی گرم مزاج بودم، و خیالپردازیهای جنسیم رو از دست دادم، حس آلتم به شدت کم شده، آزمایشاتم نرمال داروهای زیادی از قبیل تادالافیل، تستوسترون و... مصرف کردم اما فایده ای نداشت(خیلی شرمندم ولی فقط موقع دفع مدفوع اگه مدفوعم سفت باشه آلتم هم سفت میشه)
  شرمنده که طولانی شد
  لطفا بنده را راهنمایی فرمایید
  پیشاپیش سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۸ اسفند ۹۵( 7 سال پیش)
   با سلام سن خود را ننوشته اید اگر جوان هستید منشاء مشکلات شما روانی است از تستوسترون هم استفاده نکنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر