علت بی حسی دستگاه تناسلی مردانه چیست؟

بی حسی ی حسی دستگاه تناسلی مردان در صورت عدم درمان به موقع ممکن است منجر به بروز عوارض جانبی شود. آلت تناسلی به طور طبیعی یک عضو حساس بدن می باشد. گاهی اوقات آلت تناسلی می تواند بی حس شود. این موضوع به این معناست که آلت تناسلی شما به هنگام لمس شدن دیگر حس طبیعی نداشته باشد.

اگر شما نمی خواهید علت بی حسی دستگاه تناسلی مردان را یافته و آن را درمان کنید، این موضوع زندگی زناشویی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

اگر شما بی حسی دستگاه تناسلی مردان را تجربه می کنید، ممکن است هیچ چیزی احساس نکنید یا ممکن است احساس کنید که آلت شما به نوعی خواب رفته است. بسته به علت آن شما ممکن است علائم و احساسات دیگری را تجربه کنید که عبارتند از:

 • کبودی پوست
 • احساس سوزش
 • احساس سردی
 • احساس سوزن سوزن شدن
 • احساس مور مور
علائم بی حسی آلت تناسلی

علت خواب رفتن دستگاه تناسلی مردان

موارد زیر علل احتمالی بی حسی دستگاه تناسلی مردان هستند:

آسیب به آلت تناسلی

گرچه مشخص نیست چگونه بسیاری از مردان دچار بیحسی آلت ناشی از بیماری یا تستوسترون پایین می شوند، محققان این پدیده را در بین دوچرخه سواران بررسی کرده اند. پژوهشی صورت گرفته در سال 2001 دریافت که 61 درصد از دوچرخه سواران مرد بی حسی در ناحیه تناسلی خود را تجربه کرده بودند.

بی حسی دستگاه تناسلی مردان دوچرخه سوار، به ویژه کسانی که در مسافت های طولانی دوچرخه سواری می کنند، شایع است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که صندلی دوچرخه به پرینه فشار وار می کند.

پرینه در مردان ناحیه ای بین  کیسه بیضه مردان و مقعد آنها می باشد. صندلی می تواند بر رگ های خونی و نیز عصب هایی که از  پرینه عبور می کنند و موجب احساس آلت تناسلی می شوند فشار وارد کند.

این فشار مکرر در نهایت می تواند منجر به مشکلاتی در نعوظ شود که اختلالات نعوظ نامیده می شود. اگر شما دوچرخه سواری می کنید و  اختلالات نعوظ را تجربه کرده اید، چندین نکته وجود دارند که می توانید این احتمال خطر را کاهش دهید.

بی حسی دستگاه تناسلی مردان همچنین می تواند یک عارضه جانبی ناشی از استفاده از دستگاه وکیوم به نام پمپ آلت تناسلی باشد. یک پمپ آلت تناسلی برای دستیابی به اختلال نعوظ استفاده می شود.

اختلال نعوظ علت بی حسی دستگاه تناسلی مردان

این دستگاه از ساکشن (مکشن) برای وارد شدن خون به آلت استفاده می کند. این دستگاه همچنین می تواند موجب بی حسی موقتی به همراه علائمی همچون کبودی، درد و بریدگی در پوست شود.

عوارض جانبی بیماری ها و داروها

هر بیماری که به عصب ها آسیب می رساند می تواند احساس آلت تناسلی و دیگر بخشهای بدن را تحت تأثیر قرار دهد. آسیب به عصب به نوروپاتی نیز شناخته می شود.

دیابت و اسکلروزیس چندگانه (ام اس) در بین بیماری هایی هستند که می توانند موجب آسیب عصب شوند و احساس در آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار دهند. بیماری پیرونی، شرایطی که در آن بافت اسکاری به نام پلاک در آلت تناسلی تشکیل می شود نیز می تواند احساس بی حسی دستگاه تناسلی مردان را تحت تأثیر قرار دهد.

بیماری پیرونی علت خواب رفتن دستگاه تناسلی مردان

این شرایط همچنین می توانند منجر به اختلالات نعوظ شوند. داروی سلژیلین (آتاپریل، کاربکس، الدپریل، دپرنیل) که مردم برای درمان بیماری پارکینسون استفاده می کنند می تواند موجب از دست دادن احساس در آلت تناسلی به عنوان یکی از عوارض جانبی شود.

تستوسترون پایین

تستوسترون هورمونی است که قدرت جنسی مردان، توده عضلانی و تولید اسپرم را تحت تأثیر قرار می دهد. با بالا رفتن سن، سطوح تستوسترون به تدریج کاهش پیدا می کنند. این شرایط به تستوسترون پایین یا  T کم شناخته شده است.

تستوسترون پایین در کنار تحت تأثیر قرار دادن قدرت جنسی، احساس و سطح انرژی، باعث می شود شما کمتر به تحریک جنسی واکنش نشان دهید. اگر شما دارای تستوسترون پایین باشید، شما هنوز درد و یا دیگر احساس ها را در آلت تناسلی خود تجربه می کنید، اما ممکن است در طول رابطه ی جنسی خود احساس و لذت کمتری را تجربه کنید.

 

عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری پیرونی

بیماری پیرونی یک علت کمتر شایع بی حسی دستگاه تناسلی مردان می باشد. تجمع بافت اسکار، به نام پلاک در آلت تناسلی مشخصه این بیماری است. بافت اسکار نسبت به بافت طبیعی آلت تناسلی حساس تر می باشد و برخی از افراد بیحسی را تجربه می کنند.

سرطان پروستات

پروستات نقش مهمی را در سیستم تولید مثل ایفا می کند. این عضو مایعی را تولید می کند که اسپرم را حمل می کند و در طول انزال مایع را با فشار بیرون می دهد.

سرطان پروستات علت بی حسی دستگاه تناسلی مردان

سرطان پروستات می تواند منجر به بی حسی، مور مور و دیگر تغییرات در آلت تناسلی شود. همچنین، فرد ممکن است نسبت به حالت عادی بیشتر ادرار کند و یا به همراه دیگر علائم در ادرار کردن مشکل داشته باشد.

چه کسانی در معرض خطر بی حسی آلت تناسلی قرار دارند؟

✅ کسانی که دارای بیماری هستند که به عصب ها آسیب می رساند و یا آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهد مانند دیابت، ام اس و یا بیماری پیرونی.

✅ کسانی که دارای آسیب مغزی یا آسیب نخاعی به دنبال ضربه یا بیماری  تحلیل برنده می شوند.

✅ دوچرخه سواری در مسافت های طولانی

✅ دارای تستوسترون پایین هستند.

✅ داروی سلژیلین مصرف می کنند.

علت جمع شدن دستگاه تناسلی مردان چیست؟

چه آزمایشاتی را باید برای تعیین بی حسی انجام دهید؟

پزشک شما سابقه پزشکی شما را درخواست خواهد کرد و یک معاینه فیزیکی برای یافتن علت بی حسی دستگاه تناسلی مردان انجام می دهد. آنها ممکن است از شما سؤالاتی از این قبیل بپرسند:

 • چه زمانی بی حسی شما آغاز شده است؟
 • آیا شما هیچ احساسی در آلت تناسلی خود دارید؟ اگر بله، چه احساسی دارید؟
 • آیا به نظر می رسد چه چیزی بی حسی را بدتر یا بهتر می کند؟
 • چگونه این بی حسی زندگی زناشویی شما را تحتت تأثیر قرار می دهد؟

آزمایش هایی که نیاز است انجام دهید بستگی به این دارد که پزشک به چه شرایطی مشکوک است، اما این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • آزمایش خون برای بررسی سطوح پروتسترون
 • آزمایشات تصویربرداری مانند اسکن های MRI، برای یافتن مشکلاتی در مغز یا ستون فقرات
 • سونوگرافی برای بررسی بافت اسکار و جریان خون به آلت تناسلی
کوچک شدن بیضه به چه دلیل است؟

درمان بی حسی دستگاه تناسلی مردان

درمان شما بستگی به علت بی حسی دستگاه تناسلی مردان دارد.

درمان آسیب به دستگاه تناسلی

اگر بیحسی آلت تناسلی شما به علت دوچرخه سواری باشد، شما ممکن است نیاز باشد که مدتی در دوچرخه سواری وقفه ایجاد کنید یا به مدت چند هفته از دوچرخه سواری خودداری کنید. اگر شما نمی خواهید دوچرخه سواری را ترک کنید، شما می توانید یکی از این توصیه ها را برای کمک کردن فشار روی ناحیه تناسلی خود انجام دهید:

 • استفاده از یک صندلی پهن تر که پد بزرگتری دارد.
 • پوشیدن شورت مخصوص دوچرخه سواری همراه با پد
 • بالاآوردن صندلی یا زاویه دادن به آن به سمت پایین که فشار به پرینه را کاهش دهد.
 • تغییر وضعیت یا استراحت کردن به هنگام دوچرخه سواری

اگر دستگاه ساکشن شما موحب بی حسی شده، زمانی که استفاده از این پمپ را متوقف می کنید، بیحسی باید از بین برود. از پزشک خود برای روش های دیگر برای کمک به نعوظ سؤال کنید.

درمان بی حسی دستگاه تناسلی مردان

درمان بیماری ها

پزشک شما بیماری را که موجب بی حس شدن آلت تناسلی شما شده درمان خواهد کرد:

✅ اگر شما دیابت دارید، شما نیاز است که با رژیم، ورزش و داروهایی برای پیشگیری و کنترل آسیب به عصب قند خون خود را کنترل کنید.

✅ اگر شما بیماری MS دارید، پزشک شما ممکن است آن را با استروئیدها و یا داروهای دیگری را که بیماری را کند می کنند و علائم را کنترل می کنند، درمان کند.

✅ اگر شما دچار بیماری پیرونی هستید، پزشک شما ممکن است آن را با کلاژناز کلستریدیوم هیستولیتیکوم درمان کند. این دارو کلاژن را که موجب تشکیل بافت اسکار روی آلت تناسلی می شود، می شکند.

 

درمان قطعی میکروپنیس در کودکان

درمان دارویی

یک پزشک معمولاً دارویی را برای درمان شرایط پزشکی طولانی مدت مانند دیابت،  MS و بیماری پیرونی تجویز خواهد کرد.

نظارت و کنترل سطوح قند خون می تواند علائم را در افراد مبتلا به دیابت که ممکن است به مصرف داروی اضافی برای جلوگیری از آسیب به عصب نیاز داشته باشند. در موارد پیشرفته، دیابت می تواند منجر به آسیب عصب جدی به نام نوروپاتی دیابتی شود.

افراد مبتلا به بیماری پیرونی می توان دارویی مصرف کند که بافت اسکار و کلاژن تشکیل شونده روی آلت تناسلی را بشکند. این دارو باید علائم را کنترل کند.

درمان تستوسترون پایین

فرد مبتلا به تستوسترون پایین ممکن است نیاز به درمان هورمونی داشته باشد که می تواند به صورت قرص، تزریق و یا پچ پوستی باشد. هورمون ها را فقط با راهنمایی پزشک مصرف کنید.

درمان تستوسترون پایین

پزشک شما می تواند تستوسترون پایین را با جایگزینی تستوسترون از دست رفته ی بدن شما درمان می کند.

تستوسترون به چند شکل وجود دارد:

 • پچ پوستی
 • قرص
 • ژل هایی که بر روی پوست استعمال می کنید.
 • شات لیزر

درمان تستوسترون باید قدرت جنسی شما را همراه با لذت جنسی بهبود بخشند.

انواع روش های درمان سرطان پروستات

آیا احساس در آلت تناسلی قابل بازگشت است؟

بازگشتن احساس به آلت تناسلی بستگی به علت این شرایط دارد. اگر دوچرخه سواری علت آن باشد، زمانی که به استراحت می روید یا تنظیمات دوچرخه خود را درست می کنید، بی حسی از بین خواهد رفت.

برای شرایطی مانند بیماری پیرونی یا ام اس، درمان ممکن است کمک کند. اگر دلیل بی حسی تستوسترون پایین باشد، افزایش سطح تستوسترون می تواند احساس را بازگرداند.

اگر آلت تناسلی شما بی حس شده، به ویژه اگر زندگی زناشویی شما را تحت تأثیر قرار داده است، به پزشک مراجعه کنید. شما ممکن است سعی در امتحان کردن چندین روش درمانی داشته باشید.

درمان معمولاً نسبتاً ساده می باشد. استراحت دادن آلت تناسلی می تواند بی حسی های ناشی از آسیب را تسکین دهد. اگر بی حسی ناشی از یک شرایط مزمن یا اختلالات عصبی باشد، چشم انداز آن فرق خواهد کرد، اما معمولاً قابل درمان است.

اگر علائم پس از درمان ادامه داشته باشند، به پزشک مراجعه کنید. فرد ممکن است سعی در امتحان کردن چندین تکنیک یا درمان داشته باشد تا بتواند از میان آنها عملی ترین روش را انتخاب کند.

آیا واکسن گارداسیل باعث نازایی می شود؟

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر عباس شنبه ۹ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام من قبلا پروکسیتین ۲۰ بخاطر زود انزالی تجویز کردید خورم ۳ ماه
  بین این ۳ ماه که میل میکردم خوب بود زود انزالی نداشتم
  تا قطع کردم زود انزالی برگشت

  حالا میخواستم فلوکستین امتحان کنم
  درست گفتم اسمش را؟ چند ۱۰ یا ۲۰ میل کنم
  برای من خوبه
  میشه همیشه بخورم از این قرص؟
  در کل زود انزالی دارم عقب جلو که میکنم زیر ۱۵ ثانیه سریع آب میاد ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
  نعوذ م با سیلدنافیل ۱۰۰ درست میشه یک ساعت قبل از رابطه میخورم درسته
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام فلوكستين٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر هادی جمعه ۸ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من وقتی بعد از رابطه که می خوام ارضا بشم اصلا حسی پیدا نمی کنم چند ماهی میشه اینطوری شدم زیر التم حس نداره اگه درمانی هست درست شم تورروخدا یه راه حلی واسم پیدا کنین اسپرمم زیاده ولی حسی نداره توروخدا زود جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود

 • تصویر کاربر یاور یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب آقای دکترارجمند
  اقای دکتر بنده 51 سال و قدم هم 165 می باشد اخیرا به دو مشکل در رابطه با خانم مواجه شدم یکی اینکه من ازقبل مشکل زود انزالی داشتم که بعد از شروع به رابطه 5 دقیقه بعد ارضا میشدم و اخیرا هم درحین رابطه آلتم سفتی و راستی خودش از دست میده که واقعا برایم مشکلات رابطه ای ایجاد کرده و دو طرف از این موضوع رنج می برییم تا حالا به هیچ پزشکی مراجعه نکردم اصلا نمی دانم به چه پزشکی برای طرح درمان و مشکل مراجعه کنم ضمنا من دارای کبد چرب از نوع 2 هستم
  اقای دکتر من شاید هر دو یا 3 ماه به خاطر زود انزالی از ژل استفاده می کردم که دراین روزهای اخیرا از ژلی که استفاده کردم متوجه شدم تاریخ مصرفش تمام شده از آن روز که 15 روز می گذرد متوجه شدم دیگه آلتم اون راستی وشقی همیشگی را نداره و باید به خودم فشار بیارم تا راست شود اصلا هیچ حسی به رابطه ندارم درحالی که خاننم بسیار پایه است بسیار ممنونم میشم راهنمایی اساسی کنم ضمنا تاحالا هیچ دارویی هم مثلا این داروهایی که در پاسخ هایتان می نویسید استفاده نکردم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنيد و روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهدیه شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  سلام چندسال باهمسرم رابطه نداشتم بخاطر ی سری مشکلاک ولی سه باره تصمیم گرفتیم دیگه مثل زن وشوهرهای واقعی باشیم،این سه بار که رابطه داشتیم از همسرم هیچی خارج نشد حتی یه قطره،رابطه مون بیشتر شد شاید اسپمش بریزه ولی بازم هیچی نیومد خیلی گوشه گیرو افسرده شده نمیدونم چکارکنم نجاتش بدم دکترم نمیره خجالت میکشه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام علت جنبه فكري دارد خوب مي شوند

 • تصویر کاربر عیسی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر بنده 37 سال سن دارم سیگارهم میکشم بعد از9 سال زندگی مشترک بنا به دلایلی خانمم جدا شدیم و اون موقع مشکل جنسی اصلا نداشتم یه فرزنددختر هشت ساله دارم،،،بعدازحدود دوسال ونیم و تلاش وپیگیری ایشون مجددا رجوع زدن وخداراشکر زندگی ازدست رفته برگشت ،،،تو اون دوسال ونیم جدایی بنده به شدت دچارمشکلات روحی وروانی شدید و استرس بااحساس پوچی وتنهایی تحمل کردم وبه شدت به سمت خودارضایی رفتم اما متاسفانه بعدازاینکه خانم برگشتن مشکلات عدم نعوظ وزودانزالی شدید پیداکردم و همین مشکل باعث شده دوباره مشکلات و بحث جدایی مجدد پیش بیاد خواهش میکنم راهنمایی کنید اقای دکتر که چه دارویی مصرف کنم چندباری یه قرصهایی بودازعطاری گرفتم به اسم موشکی که شکل الت بودن نتیجه نداد،،میتونه دلیلش مشکلات عصبیم باشه ببخشید طولانی شد کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 2 سال پیش)

   مشكل شما جنبه ذهني ،، فكري دارد روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ سه ماه ميل كنيد و قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 408 مشاهده پرسش
  درود بر شما آقای دکتر . من مدت یک سال است موقع نزدیکی آلتم خوب بلند نمی شود و اگه بلند شود سریع می خوابد البته این موضوع را هم بگویم که من دیابت نوع دو دارم همچنین از قرص لوزامیکس برای فشار خون استفاده می کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا مشکلم حل شود بی‌نهایت متشکرم از لطف و زحمات شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر اذری پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  با سلام ژل لوبریکانت و کاندوم را چندین بار استفاده کردم سر کلاهک خارش و قرمزی و چند لکه سفید پدیدارشد و برفک هم زد و به نطرم تاریخ کاندوم هم گذشته بود من احتمال دادم درماتیت تماسی باشد که بعد از اینکه قطع کردم تمام علایم متوقف و رفتن وفقط دوسالی هست چند لکه درست در محلی که تحت فشار بود بدون هیچ اذیتی مونده و البته کمرنگ شده ااگر به همین وصعیت بمونه خطرناکه و لطفا دستورات لازم را بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام لكه ها خطري ندارد و قابل درمان هم نيستند

 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  سلام دکتر،من ۲۷سالمه ،مجردم،بعد از اینکه کرونا گرفتم ۱سالی میشه در هنگام رابطه نعوظ ندارم و به سختی صورت میگیره و وقتی بلند میشه کامل سفت نمیشه و زود سست میشه و میخوابه، مثل قبل میل به رابطه ندارم و احساس میکنم پرتاب منی کم شده و مثل قبل نیست،هر چند که شده ۶ماه هم رابطه نداشته باشم و موقعیت پیش نیاد ولی از طرفی دیگه خودارضایی میکنم،دکتر چکار کنم که این مشکل برای همیشه برطرف بشه و اگه دارویی نسخه کردین تا کی باید مصرف کنم،از طرفی قرصهایی که یکساعت قبل از رابطه برای درمان نسخه میکنن من که مدام رابطه ندارم ،پس لطفا دارویی باشه که این مشکل رو برای همیشه برطرف کنه ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   با سلام هر دو روز يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميل كنيد به مدت يك ماه

 • تصویر کاربر حسین شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  درود بر جناب دکتر ارجمند
  حدود20ماه پیش مبتلا به بیماری کانسر کولون شدم پزشگ آنکواوژیست تجویز کرد 28 جلسه پرتودرمانی که 4جلسه اول و 4جلسه آخر(درهر 4روز) همراه با شیمی درمانی در یک روز بود بعد از آخرین جلسه 45روز گذشت و پزشگ فوق تخصص جراحی قسمت رکتوم نزدیک سیگموئید را جراحی کرد و 1 ماه بعد از جراحی دوباره 16جلسه شیمی درمانی شدم اززمان پرتو درمانی توان جنسی خود را از دست داده و دچار عدم نعوظ شدم دارای 65سال سن هستم
  اگر امکان دارد راهنمائی کامل از طریق غیر حضوری بفرمائید شهرستان اصفهان هستم
  هزینه های مربوط به ویزیت را بفرمائید چگونه پرداخت کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنيد

 • تصویر کاربر دیارا یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 470 مشاهده پرسش
  سلام من حدود ٧٠روز پیش عمل کجی آلت انجام دادم بعد از عمل از نقطه ای که پوست برش خورده تا کلاهک آلت بی حس شده
  آیا این حس بر میگردد چه زمان طول میکشد ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰( 2 سال پیش)

   ٦ ماه طول ميكشه حس برگرده

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر