10 راهکار برای درمان خانگی درد کلیه

درد کلیه ناراحتی است که از ناحیه کلیه شما ایجاد می شود. این غالباً به عنوان یک درد مبهم توصیف می شود، درد را در پهلو، پشت یا شکم خود احساس می کنید. اما درد در این نواحی همیشه نشانه مشکل کلیه نیست. به راحتی می توان درد کلیه را با درد کمر معمولی اشتباه گرفت. اما تفاوت هایی در احساس درد کلیه و محل قرارگیری آن در مقایسه با کمر درد وجود دارد.

ناحیه اصلی که درد کلیه در آن دیده می شود، در پهلوی فرد است که شامل قسمت میانی تا بالای کمر در هر دو طرف ستون فقرات می شود.

درد کلیه دلایل احتمالی زیادی دارد و برخی از آنها ممکن است جدی باشد. در صورت مشاهده دردی که فکر می کنید از یک یا هر دو اندام ناشی شده است، مهم است که به پزشک خود اطلاع دهید.

درمان کلیه درد

درمان درد کلیه به علت ایجاد آن بستگی دارد. پزشک شما ممکن است بخواهد آزمایش ادرار را برای بررسی علائم عفونت انجام دهید. همچنین ممکن است نیاز به انجام آزمایش های تصویربرداری مانند سونوگرافی یا سی تی اسکن داشته باشید تا به درک علت و راه درمان درد کلیه شما کمک کند. زمانیکه پزک بداند چه عاملی باعث درد کلیه شما شده است، می تواند درمان مناسب را برای شما تجویز کند.

درمان درد کلیه راست

درد پهلو یا کمردرد یکی از بیماری هایی است که باعث می شود افراد به پزشک مراجعه کنند. درد در ناحیه پشت یا شکم و پهلوها، که به آن درد پهلو یا درد کلیوی نیز گفته می شود، دلایل متعددی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. 

درمان درد کلیه چپ

درد کلیه چپ با درد کلیه راست متفاوت است. از این نظر که علل ایجاد آن می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال این درد می تواند مربوط به درد عصبی، درد دنده، مشکلات گوارشی و … باشد که حتما باید درد پهلوی چپ را با پزشک درمیان گذاشت.

درمان درد کلیه در پهلوی چپ

درد کلیه می تواند نتیجه عوامل بسیاری ازجمله عفونت ادراری و سنگ کلیه باشد. بهترین راه هنگام تجربه درد کلیه مراجعه به متخصص اورولوژی می باشد، با این حال روش هایی برای درمان خانگی درد کلیه وجود دارد.

اگر درد کلیه خفیف تا متوسط را تجربه می کنید، این لیست از درمان های خانگی برای تسکین درد کلیه مفید می باشد. در ادامه، شایع ترین علل درد کلیه و نحوه درمان در خانه را خواهید آموخت.

کلیه ها کجا هستند؟

کلیه ها دو اندام کوچک به شکل لوبیا هستند که در دو طرف بدن قرا دارند. اندازه هر کدام به اندازه مشت شماست. آنها در زیر قفسه دنده شما در دو طرف نخاع قرار دارند.

کلیه ها وظایف مهمی بر عهده دارند. آنها آب، اسیدها و مواد زائد خون شما را پاک می کنند. اگر کلیه هاا به نوعی بیمار یا آسیب دیده باشند، نمی توانند کار خود را برای حفظ تعادل سالم نمک ها ، مواد معدنی مانند کلسیم و آب در خون انجام دهند.

کلیه ها همچنین هورمون هایی تولید می کنند که در کنترل فشار خون، استحکام استخوان ها و تولید گلبول های قرمز خون به شما کمک می کنند. بنابراین مهم است که مراقب علائم بیماری کلیوی یا آسیب هایی مانند درد کلیه باشید.

درمان درد کلیه راست

چگونه درد کلیه را کاهش دهیم؟

یک مشکل پزشکی زمینه ای مانند دستگاه ادراری نامناسب می تواند باعث شود شما به طور مکرر به عفونت کلیه مبتلا شوید. در این صورت ، ممکن است برای ارزیابی به یک متخصص کلیه یا جراح ادرار (متخصص ارولوژی) ارجاع شوید. برای ترمیم ناهنجاری ساختاری ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید.

آنتی بیوتیک برای درمان درد کلیه

آنتی بیوتیک ها اولین خط درمان عفونت های کلیه هستند. معمولاً علائم و نشانه های عفونت کلیه در طی چند روز پس از درمان برطرف می شود. اما ممکن است لازم باشد آنتی بیوتیک ها را به مدت یک هفته یا بیشتر ادامه دهید. کل دوره آنتی بیوتیک های توصیه شده توسط پزشک را حتی پس از بهبودی مصرف کنید.

برای اطمینان از برطرف شدن عفونت، پزشک ممکن است آزمایش ادرار را تکرار کند. اگر عفونت هنوز وجود داشته باشد ، باید دوره دیگری آنتی بیوتیک مصرف کنید.

علت درد کلیه چیست؟

چه عواملی باعث درد کلیه می شوند؟

شایع ترین علل درد کلیه عبارتند از:

در ادامه در رابطه با این دلایل توضیحات مختصری را ارائه می کنیم.

عفونت مجاری ادراری

عفونت ادراری عفونی است که در هر قسمت از دستگاه ادراری – کلیه ها، مثانه، حالب و مجرای ادراری- رخ می دهد. شایع ترین علائم عفونت ادراری تکرر ادرار، احساس سوزش هنگام ادرار کردن، ادرار با رنگ تیره، خون در ادرار ، ناراحتی مثانه و درد کلیه می باشد.

عفونت کلیه

عفونت ادراری ممکن است در دستگاه ادراری تحتانی و فوقانی ایجاد شود. عفونت های دستگاه ادراری فوقانی، عفونت های کلیوی می باشند. علائم عفونت کلیه شامل درد در قسمت بالای شکم، تب یا لرز، حالت تهوع و استفراغ می باشد.

عفونت کلیه می تواند خیلی سریع جدی شود و معمولاً نتیجه یک عفونت مجاری ادراری یا مثانه درمان نشده می باشد. اگر علائم عفونت کلیه را تجربه کردید، با اورولوژیست خود تماس بگیرید.

عفونت کلیه

سنگ های کلیه

سنگ های کلیه نیز بسیار رایج می باشند. در حقیقت  از هر 10 نفر یک نفر در زندگی خود سنگ کلیه را تجربه می کند. سنگ های کلیه توده های معدنی سخت و سنگین هستند که به طور معمول در کلیه ها یا مجاری ادراری شکل می گیرند و باعث ایجاد درد شدید می شوند. 

حدود 90 درصد از سنگ ها خود به خود از طریق سیستم ادراری دفع می شوند، اما برخی از آن ها بسیار بزرگ هستند و برای برداشتن آن ها نیاز به عمل جراحی می باشد.

علائم سنگ کلیه به طور معمول شامل درد شدید در ناحیه کمر و پهلو و دردی که به پایین شکم و کشاله ران انتشار پیدا می کند، می باشد. علاوه بر این، ادرار به احتمال زیاد دردناک، همراه با تغییر رنگ و بو خواهد بود. همچنین ممکن است سنگ کلیه باعث تهوع و استفراغ شود.

عفونت مثانه

عفونت مثانه ناشی از وجود عفونت باکتریایی در مثانه است. عفونت مثانه می تواند به عنوان عفونت مجاری ادراری نیز شناخته شود زیرا مثانه شما بخشی از مجاری ادراری است. علائم عفونت مثانه شامل درد در هنگام ادرار کردن، ادرار ابری یا خونی، تکرر ادرار و گرفتگی یا درد در ناحیه کمر یا شکم می باشد.

درد در کلیه می تواند نشانه ای از سرطان کلیه، خونریزی در کلیه ها، بیماری کلیه پلی کیستیک یا لخته شدن خون در کلیه ها نیز باشد. اگر درد مداوم یا شدید دارید، یا اگر علائم عفونت کلیه را تجربه کرده اید، فورا به اورولوژیست خود مراجعه کنید.

عفونت مثانه

درمان کلیه درد در خانه

حالا که متوجه شدیم چه عواملی می توانند باعث درد کلیه شوند، در ادامه به بیان راه هایی که می توانید از آن ها به عنوان درمان خانگی درد کلیه نام ببرید، می پردازیم.

درمان خانگی درد کلیه برای عفونت های دستگاه ادراری

از آنجا که شایع ترین علل ناراحتی کلیه (عفونت مجاری ادراری، عفونت مثانه و عفونت کلیه) در مجاری ادراری رخ می دهد، در اینجا چند روش درمانی برای تسکین درد کلیه مرتبط با مجاری ادراری آورده شده است:

1- بدنتان را هیدراته کنید

هیدراتاسیون برای تسکین درد کلیه مهم است زیرا آب به دفع باکتری ها از بدن کمک می کند. به علاوه، هیدراته بودن به طور کلی به پاکسازی مجاری ادراری کمک می کند و برای از بین بردن هرگونه عفونت احتمالی مفید است.

بسیاری از متخصصان قانون 8 × 8 را توصیه می کنند، یعنی شما باید روزانه 8 لیوان حاوی 8 اونس آب ( 250 میلی لیتر )بنوشید. با این وجود، میزان مصرف آب به شما و سلامتی شما بسیار وابسته است، بنابراین هنگام تعیین میزان مصرف روزانه آب، این مقاله را در نظر بگیرید.

2- آب زغال اخته بنوشید

اگرچه از نظر علمی اثبات نشده است، اما آب زغال اخته به عنوان درمانی برای عفونت های دستگاه ادراری شناخته شده است. آب زغال اخته ای را انتخاب کنید که حاوی شیرین کننده های مصنوعی نباشد. آب زغال اخته خالص همیشه بهترین راه است!

3- از پروبیوتیک ها استفاده کنید

پروبیوتیک ها برای شما مفید هستند، به خصوص در مورد مبارزه با باکتری ها و درد کلیه. مطالعات نشان می دهد که پروبیوتیک ها می توانند عملکرد کلیه را بهبود بخشیده و به دفع مواد زائد نیز کمک کنند.,

هیدراته کردن بدن برای سلامتی کلیه

4- آب جعفری بنوشید

اگرچه فکر نوشیدن آب جعفری به نظر جذاب نیست، اما می تواند ادرار را افزایش دهد و به دفع باکتری ها کمک کند. آب جعفری یک ادرار آور حاوی ماده مغذی است که می تواند به افزایش دفعات ادرار کمک کند.

همچنین می توانید جعفری را به صورت اسموتی مخلوط کنید تا نوشیدن آن قابل تحمل تر شود.

5- حمام آب گرم با نمک Epsom

حمام آب گرم با نمک Epsom به شما در تسکین درد شدید کلیه کمک خواهد کرد. گرچه که درد طولانی مدت را از بین نمی برد، اما می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند.

6- از کمپرس گرم استفاده کنید

گرما درمانی می تواند برای کاهش درد کلیه بسیار مفید باشد. برای کاهش درد، کمپرس گرم را حدود 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

7- از ضد دردهای به جز آسپرین استفاده کنید

ضد دردها به جز آسپیرین مانند ایبوپروفن، موترین و ادویل می توانند به کاهش درد کلیه کمک کنند. اگر دچار تب به همراه ناراحتی کلیه هستید، برای تسکین درد از تیلنول استفاده کنید تا تب را از بین ببرید.

نکته: این داروها فقط باید زیر نظر پزشک مصرف شود و از مصرف خودسرانه شدیدا بپرهیزید

درد کلیه

درمان خانگی درد کلیه برای سنگ های کلیه

در حالی که بسیاری از درمان های فوق به کاهش درد سنگ کلیه نیز کمک می کنند، راه حل های خاص تری برای سنگ کلیه وجود دارد، مانند:

1- مرکبات را به آب خود اضافه کنید

آب لیمو حاوی سیترات است که به جلوگیری از تشکیل سنگ های کلسیمی و جدا شدن سنگ های موجود کمک می کند. اضافه کردن آب لیمو تازه به آب می تواند به دفع سنگ کلیه کمک کند.

به علاوه همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، هیدراته بودن با نوشیدن مقدار زیادی آب به رفع ناراحتی کلیه کمک می کند.

2- نوشیدنی های اسیدی را انتخاب کنید

آب ریحان، کرفس و انار برای مقابله با سنگ کلیه و کاهش درد کلیه نیز موثر هستند. هر کدام حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که باعث بهبود سلامت کلیه و دفع سموم از کلیه ها می شود.

برای انتخاب بهتر، قبل از نوشیدن آب ریحان، کرفس یا آب انار با متخصص ارولوژی خود مشورت کنید.

درمان کلیه درد با داروهای گیاهی

درمان‌های گیاهی که در زیر می‌آوریم می‌توانند به عنوان درمان‌های کمکی و با نظارت پزشک انجام شوند:

 • چای سبز
 • جو وحشی
 • رحمانی
 • بانابا
 • چای جاوه
 • کرنبری
 • قاصدک
 • زنجبیل
 • خیار
 • پیاز

آیا درمان خانگی به تنهایی مفید است؟

تمام درد های کلیه با درمان های خانگی قابل درمان نیستند. در حالی که این روش ها ممکن است به تسکین یا در برخی موارد از بین بردن درد خفیف کلیه کمک کنند، از انتشار عفونت جلوگیری نمی کنند. 

در صورت عدم درمان، حتی عفونت مجاری ادراری نیز می تواند شدیدتر شود، به همین دلیل همیشه در صورت ایجاد هر نوع درد در کلیه ها، با متخصص اورولوژی خود تماس بگیرید.

بر اساس علائم شما، ممکن است مراجعه حضوری لازم نباشد. با متخصص اورولوژی صحبت کنید و در مورد نوع دردی که تجربه می کنید سؤال کنید. آن ها می توانند به شما بگویند که آیا درمان های خانگی موثر هستند یا باید حضوری مراجعه کنید.

مرجع: urologyspecialistsnc.com

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر قمر پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر از روزی که دز دوم واکسن برکت را تزریق کرده ام تمام بدنم و استخوان هایم و دستانم درد میکند و برای درمان عفونت تحت پزشک هستم و داروی لاکتوکر را مصرف میکنم و امروز به طور شدید درد در ناحیه کلیه چپ و پاهایم پیدا کرده ام‌ آرتروز شدید زانو هم دارم ممنون میشم مرا راهنمایی بفرمایید و جواب آخرین آزمایشم را برایتان میفرستم
  تشکر
  1. تصویر کاربر قمر دوشنبه ۸ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   سلام اقاي دكتر منتظر جواب شما هستم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سوگل جمعه ۲۹ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من چند روزی هست سمت چپ کمرم درد میکرد که فکر میکردم گرفتگی عضله هست امروز اصلا نتونستم به راحتی بشینم و درد به کشاله ران و پهلوم رسیده. ضمن اینکه قبلا کلیه سمت راستم سنگ داشت الان حس میکنم درد کلیه ام هست چون تا حدی درد در ناحیه پا و یه مقدار کم حالت تهوع دارم. با توجه به تعطیلی این چند روزه چه دارویی توصیه میکنید برای آروم شدن درد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   بايد سونوگرافي كليه انجام شود و روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر مه جمعه ۲۹ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام دکتر دو روزه دردکلیه ام به پهلو وکشاله رانم کشیده شده وادرار کردنم در اخر ادرار با مکث انجام میشه من در شهرستانم با این وصعیت کرنا از امدن به بیمارستان مشکل لطف بفرمایید چه دارویی برای رفع درد بخورم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد شياف ديكلوفناك١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز و روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمودلوی چهارشنبه ۳ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  با سلام، لطفا در مورد نتیجه سی تی اسکن که خدمتتون ارسال میشه برامون توضیح‌بدین در صورت امکان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام غده در كليه راست وجود دارد كه بايد نمونه برداري شود

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  سلام من چندسالی است که ازناراحتی کلیه رنج میبرم وقبلاباانتی بیوتیک وفنازومکس درمان میشدم ودراخر ادرارم هم ماده ای چرک مانند ازپیش ابراهم خارج میشد رفتم آزمایش گفتند شما خیلی کم ادرارت خونی است وخیلی کم هم سنگ دیده میشود الان پهلوی راست تاشکم وبیضه راست درد میکنه وبخاطر اینکه به کرونا دچار بودم و الان درقرنطینه ام لطفا داروئی را برام تجویز کنید تابعدازقرنطینه به پزشک مراجعه کنم ممنون فقط بی زحمت سریع که درد میکشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر پری شنبه ۹ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام دکتر روزتون بخیر
  مادرم ۶۶ساله هست
  از دیروز درد کلیه دارن با توجه به تعطیلی که پیش اومده وشرایط کرونا قادر به مراجعه دکتر نیستن میشه لطفاراهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ مرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام بايد سونوگرافي از كليه ها انجام شود

 • تصویر کاربر م شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  با عرض سللم و خسته نباشید
  مادری دارم 70 ساله
  متاسفانه در ناحیه پهلو راست مدتهاست درد داره
  منتها این چند وقت اخیر دردش افزایش داشته
  به طور معمول 2 ساعتی یک بار برای تخلیه ادرار باید به دستشویی مراجعه کنه
  اخیرا میگه بعد از ادرار درد کمی کاهش پیدا میکنه
  منتها میگه با حرکت درد بیشتر میشه
  در ضمن بدلیل مشکلات مفاصل و رماتیسمی به دستور پزشکان از انواع ویتامین دی سی بی و ای استفاده میکنه
  که دی و کلسیم هفته ای یک بار مصرف میشه
  آب و خوراکش در حد معموله
  متاسفانه بدلیل شرایط کرونا امکان مراجعه به پزشک و سونو نداریم
  راهی هست که تا بهبود اوضاع انجام بشه و بعد از اون چکاپ کنه؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ده روز ميل كنند و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ده روز ميل كنند و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حمیدرضا شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید من‌سنگی درحالب سمت راستم گیر کرده به قطر ۹میلی متر حدودن ۲۵روزه .خاستم بدون نیاز به عمل هست یا با مصرف دارو میشه دفعه کرد.و چه دارویی استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر حمیدرضا یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   کی جواب سوالمو میدید
  2. تصویر کاربر حمیدرضا یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سنگ حالب - پرسش 69474
   تصویر کاربرحمیدرضا یکشنبه ۲۰ تیر ۰ تعداد بازدید: 1 کلیه
   سلام.خسته نباشید من‌سنگی درحالب سمت راستم گیر کرده به قطر ۹میلی متر حدودن ۲۵روزه .خاستم بدون نیاز به عمل هست یا با مصرف دارو میشه دفعه کرد.و چه دارویی استفاده کنم؟
  3. تصویر کاربر حمیدرضا یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 سال پیش)
   سنگ حالب - پرسش 69474
   تصویر کاربرحمیدرضا یکشنبه ۲۰ تیر ۰ تعداد بازدید: 1 کلیه
   سلام.خسته نباشید من‌سنگی درحالب سمت راستم گیر کرده به قطر ۹میلی متر حدودن ۲۵روزه .خاستم بدون نیاز به عمل هست یا با مصرف دارو میشه دفعه کرد.و چه دارویی استفاده کنم؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام بايد از راه مثانه سنگ شكني tul شود

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ابوالفضل جمعه ۲۵ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  من ٣٤ سالمه در سونوگرافيم سنگ ٤ ميل داشتم يه قرص رو سه ماه مصرف كردم درد تموم شد الان درد در ناخيه كليه چپ به شدت دارم ديشب مسكن زدم دردرمانگاه ولي درد خيلي زياده مايعات و غرق هارشتر و خارخاسك خوردم ولي درد دارم راهنمايي ميفرماييد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۵ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام ممكن است سنگ حركت كرده ووارد حالب شده روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز 

 • تصویر کاربر سلمان دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سللم من از صبح احساس کردم معده درد دارم نصف شب از درد در ناحیه پهلو سمت چپ بیدار شدم که از پهلو شروع میشو و تابیضه سمت چپم تیر میکشه .علت چیه لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۰ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   با سلام سونوگرافي از كليه ها انجام شود تا علت مشخص شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر