علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر علی جمعه ۵ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر.من حدود ۵ ماه پیش برای سوزش ادرار ب پزشک متخصص مراجعه کردم و گفتن عفونتی نیس و ممکنه عصبی باشه در مورد پروستات هم بهشون گفتم که بعد از انزال شبانه درد دارم ک حدود ۴۵ دقیقه طول میکشه ک آزمایش دادن برام نتیجه هم نرمال بود هم ابعاد مثانه هم پروستات ولی دو کلیه دارای سنگ ب ابعاد ۴ میلیه الان هنوز سوزش ادرار و درد پروستاتو دارم میخواستم البته درد پروستات همیشگی نیس دکتر هم گف ازدواج کنی حل میشه میخواستم ببینم نظر جنابعالی چیه؟ممنون از وقتی که میذارین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۵ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز 

 • تصویر کاربر آزیتا جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  ۴۱ سالمه، تقریبا ۱۰ ساله مدام درگیر عفونت مجاری ادراری میشم ، که اکثرا با عفونت وازن هم هست برای وازن کشت میدم باکتری اشرشیاکولی نتیجه مثبت میده، دارو میگیرم درمان میشه ، باز دوباره عود می کنه درهمه موارد درد کلیه چپ می گیرم بادرد زیر دل و سمت چپ زیر دل به سمت کلیه چپ ، دکتر میرم انتی بیوتیک میگیرم ، تاوانکس،کوتریموکسازول و ... خوب میشه باز عود می کنه ،تکرر و سوزش ادرار هم شدید میگیرم
  خسته شدم از این وضعیت، احساس سنگینی زیر دل و و کلیه چپ دارم هنگام عود بیماری
  از بس انتی بیوتیک خوردم توانی برام نمونده ، و جالبه هر بار کشت ادرار میرم باکتری ای مشاهده نمیشه ، الانم به خاطر کرونا می ترسم دکتر بدم ، لطفا پاسخ بدید،تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   بايد سيستوسكوپي انجام شود

 • تصویر کاربر افشار جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سن ۹۰پروستات قبلا از مجرا عمل شده تست و کشت بدون علایم ویروس سونو بعدازدفع ۱۶۵ cc باقیمانده مثانه ..فنازو مکس و امنیک یکهفته مصرف شده هنوز سوزش هست...راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر افشار پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)
   با عرض پوزش پدر با استفاده از فنازو پیریدین دچارضعف و بیحالی و رنگ پریدگی میشه ولی سوزش خیلی کم میشه...
  2. تصویر کاربر افشار جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)
   جواب سونو گرافی
  3. تصویر کاربر افشار جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)
   تست و کشت ادرار
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   دوباره بايد عمل كنند

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر عباس پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام مادر بزرگ 80 ساله ی من مدت زیادی است که نمگی مجاری ادرار داشته عفونت کلیه زود به زود میگیره این سری قرص سیپروفلوکساسین مصرف کرده بعد از آن آزمایش خون داده کراتینین بالا داشته 1.28 بوده و اسید اوریک 6.2و lymphocyte =16.60 بوده الان چند روزیه بدن درد شدید داره آیا میتونه از کراتینین بالا باشه ؟ دکترش گفته به خاطر آنتی بیوتیکه مصرف کرده و استامینوفن داده یک ساعتی خوب میشه دوباره درد میگیره. اگر از کراتینین هست چه دارویی بهش بدیم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   از كراتنين نمي باشد

 • تصویر کاربر جواد پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  احساس داشتن ادرار وسوزش دستگاه تناسلي
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي ،گرم ميل كنيد دو بار در روز هم در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر سیامک پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  بنده امروز دو نوبت موقع دفع ادرار متوجه وجود خون در ادرارم شدم با این تفاوت که دفعه اول کم رنگ و دفعه دوم رنگ خون بیشتر شد در ضمن سابقه دو بار دفع سنگ کلیه هم دارم و همچنین دو شب هم از قرص زولپیدوم 5 میلی استفاده کردم در صورت امکان راهنمایی لطفا

  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سونوگرافي انجام شود

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سونوگرافي انجام شود

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر الیار پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر ؛ بنده به علت درد ناحیه کایه و سوزش بیضه و کشیدگی زیر بیضه هام ، یه دوره میترونیدازول 40 عدد قرص و بعدا 20 عدد قرص سیپروفلوکساسین و 10 عدد قرص فنازوپییردین خوردم ولی باز منی بارنگ زرد و کمی گز گز در ناحیه سر آلتم دارم ؛ آیا عفونت پروستات هستش ؟ یا عفونت اداری دلیلش چی میتونه باشه ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   التهاب پروستات است

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام. ۲۵ سال سن دارم. سه ساله که مشکل تنگی مجاری ادراری در قسمت خلفی دارم. تا کنون سه بار سیستوسکوپی انجام داده ام که اخرین بار ان در اذر ۹۸ میباشد ولی بعد از یک ماه دوباره دچار مشکل شدم
  نظر شما در مورد درمان استنت گذاری یا عمل باز چیست؟
  تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   عمل باز بهتر است

 • تصویر کاربر اسماعیلی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده راجب عفونت مجاری ادراری ازتون سوال کردم که ۳روز‌هست که دچار تکرر ادرار و سوزش مجاری ادرار هستم و به پیشنهاد دکتر داروخانه ازیترومایسین مصرف کردم اما بهبود حاصل نشده است
  شما گفتید که وزیکر و فنازوپیریدین مصرف کنم اما من بیماری فاویسم دارم و داروی فنازوپیریدین جز داروهای ممنوعه فاویسم می باشد.
  امکانش هست داروی دیگری رو جایگزین کنید که مناسب بیماری فاویسم باشد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   داروي جايگزين ندارد

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده ۳۲ سال دارم چند روزی هست تکرر ادرار بدون علامت سوزش و یا علامت دیگری دارم. چند سال قبل هم همین مشکل را داشتم با مصرف قرص سیپروفلوکساسین برطرف شد. البته مشکلات استرس و افسردگی هم دارم ۴ سال پیش قرص دپاکین ۲۰۰ خوردم و خوب شدم اما هر موقع آن دردها سراغم میان متوجه میشم از استرسه ولی سعی کردم دیگر دپاکین نخورم.
  در یک ماه اخیر هم این دردهای روا‌ن‌تنی خفیف را داشتم در هفته اخیر خیلی کم شدند
  احساس کردم این بار ممکنه استرس هم روی تکرر ادرار تاثیر گذاشته باشه
  البته از دیروز قرص سیپرو می‌خورم احساس می‌کنم تاثیر چندانی نداشتن
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد يك ماه

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر رشید یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام بنده 24 سال دارای مشکل سوزش ادرار و مدفوع تکرر در ادرار ودارای بیماری التهاب روده به گفته پزشک هستم بعضی مواقع این اتفاق رخ میدهد و نمیدانم که مشکل روده به مثانه مربوط هست یا نه مشکل مثانه خیلی موقع هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم خواهشمندم که نظرتون را ارائه دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   التهاب روده ارتباطى به مثانه ندارد
  2. تصویر کاربر رشید سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   راه حل شما برای رفع این دو بیماری چیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   برای تکرر ادرار از قرص visol میلی گرم ۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد. عمل جنسی انجام دهید ودر اب گرم روزی دو بار بشینید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...بنده می خواستم بدونم که آیا آزمایش اسپرم در خانه به وسیله ی آب صحت داره یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   اولین بار است چنین چیزی را میشنوم باید در ازمایشگاه انجام شود و یا در منزل که فورا به ازمایشگاه برسانید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خانم بنده سه ماه قبل عمل turb مثانه رو پیش آقای دکتر حسین کرمی در بیمارستان نیکان انجام دادند و نتیجه پاتولوژی بعد از برداشتن تومور رو هم پیوست سؤالم خدمت شما فرستادم. بعد از سه ماه و انجام سیستوسکوپی مجدد خوشبختانه تومور عود نکرده ولی آقای دکتر فقز ئو کپسول برای عفونت مثانه تجویز کردند.
  میخواستم نظرتون رو بفرمایید و اینکه آیا نیاز به تزریق bcg در این مرحله دارند یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشكر گرد يا درجه تومور بالا ميباشد در چنين مواردى توصيه ميشود لام پاتولوژى را از ازمايشگاه بيمارستان بگيريد و برا ى بازديد مجدد توسط يك پاتولوژيست ديگر به ازمايشگاه بيمارستان هاشمى نژاد و نظر اين ازمايشگاه را براى من بفرستيد تا درمان را اعلام كنم،ضمنا تومور يك عدد بوده يا بيشتر و در وسط مثانه بوده يا جانبى
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام-بنده 35 سال و متاهل هستم چند سالي هست كه مشكل دارم از اين بابت كه بعد از اتمام ادرار واستبرا در صورت برخورد آلت به شلوار ونشستن چند قطره بي اختيار ادرار خارج ميشود مخصوصا زماني كه ادرار خود را به مدت زيادي نگه داشته يا وقتي كه همراه با مدفوع ميباشد-دومين مشكل در حمام و زير دوش مثانه ام باد كرده ومنقبض ميشود واحساس شديد ادرار ميكنم كه نميدانم كاذب هست يانه-قبلا كشت ادرار وسونوگرفتم و همه چيز نرمال بوده-بعضي ها گفتند التهاب پروستات و يا مثانه عصبي هست-در ضمن سوزش وتكرر ادار هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشکر شما بیشتر مشکل فکری و عصبی دارید تا اینکه بیماری خاصی داشته باشید با این حال عمل نزدیکی حتما داشته باشید و ادرار را زودتر تخلیه کنید و روزی دو بار هر بار 15 دقیقه در اب گرم بشینید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات