علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر يونس سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  باسلام وتشكر بابت پاسخگويي جنابعالي .بنده بدليل تكرر ادرار وعدم خالي شدن مثانه چندين بار به دكتر مراجعه و سبستوسكپي كرده ام اما مشكلم حل نشده اگه بخوام استنت بزارم مشكلم حل ميشه ايا استنت با بي حسي موضعي انجام ميگيره
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام چون مشكل شماطولاني شده توصيه به مطب مراجعه كنيد .
 • تصویر کاربر ام سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام
  آیا عمل تنگی مجرای ادرار مرد (بخاطر سوند ایجاد شده) پس از بار سوم تاثیری منفی در باروری و ارتباط جنسی خواهد داشت ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام اثري روي بر روي. باروري ندارد.
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام متاسفانه درماني ندارد .
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۵ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما
  پدر بنده 53 ساله است چند روز هست ادرار خودش رو نمیتونه کنترل کنه تعداد ادرار زیاد شده از طرف دیگر هر از گاهی ترشحات چرکین و خون از الت تناسلیش خارج میشه.لازم به ذکر است سابقه سکته مغزی دارند.متشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام واحترام ايشان حتما بايد مطب مراجعه كنند كه سيستوسكوپي شونند و براساس سيستوسكوپي درمان مشخص شود ،
 • تصویر کاربر اشکان دوشنبه ۵ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 216 مشاهده پرسش
  جناب اقاي دكتر با سلام
  36 ساله وساکن استرالیا هستم. سال گذشته در حين انجام سونوگرافي براي احتمال فتخ متوجه عدم تخليه كامل مثانه شدم بعد از مراجعه به دكترو تشخیص سالم بودن پروستات گفت بايد سيستوسكوپي انجام بشه، بعد از سيستوسكوپي نه تنها اون مشكل برطرف نشد مشكلات عمده اي اضافه شد در حدي كه الان بعد از يكسال شديد تر هم شده
  مشكل اصلي كه چند روز بعد از سيستوسكوپي متوجه شدم اين بود كه حس ميكردم زير بيضه بين ناحيه كيسه بيضه و مقعد يك حبابي وجود داره مثل باد معده كه خارج نميشود و هنوز هم ان حس رو دارم و ان ناحيه را اگر به داخل فشار دهم در ناحیه لگن دردناك است، مشكل بعدي اين بود كه چند روز بعد از سيستوسكوپي متوجه شدم كه ٢٤ تا ٤٨ ساعت بعد از انزال درد شديد در كل ان ناحيه دارم و احساس سوزش شديد در همان ناحيه بين مقعد و كيسه بيضه دارم و بعضی وقتها یک درد تیر کشیدن و حالت نبض در ناحیه مقعد حس میکنم ، بعد از مراجعه به اورژانس متوجه شدم كه پروستات كمي متورم بود اما در تستهاي بعدي همه چيز نرمال بود. بنظرم هر بار بعد از انزال دچار تورم پروستات میشم و اطراف مقعد سفت میشه.
  تشخيص اورژانس پروساتيس بود اما بعد از مراجعه به متخصصم تشخیصش chronic pelvic pain syndrom بود كه من باور دارم مشكل من اين نيست
  ٦ ماه پيش احساس خارش در مجراي ادرار داشتم بعد از خوردن سيپروفلوكساسين به مدت 6 هفته برطرف شد و بعد از متوقف كردن سيپرو مجددا برگشت .از مجراي ادرار خصوصا در مقطع پايه الت اين حس را دارم تا مقعد
  بعدا وقتي سوزش را داشتم متوجه نشتي مايع سفيد رنگ از الت شدم كه بوي مني ميداد و اين كمامان ادامه دارد. خيلي وقتها هنگام اين درد و سوزش حس ميكنم نياز به ادرار يا دفع دارم اما عملا بعد از ادرار یا دفع مشكل برطرف نميشه و با مسكن دردم كمتر ميشه، ناگفته نماند اين مدت چندين بار درد كليه و پلويك هم داشته ام
  ادرارم هميشه تيره و شديدا بد بو و كدر ميباشد. بعد از ازمايش ادرارو سواب گفتند بيماري خاص مقاربتي ندارم و با وجود ديده شدن گلبول سفيد اما عفونت خاصي نداري. ازمايشهاي خون هم مشكلي نشون نداده و سي تي و سونو هم چيز خاصي نشون نداده.
  بعد از چك كردن علايمم در اينترنت و خواندن مطالب ساير بيماران علائم شبيه دو مورد افراد بود . افراد با مسدود شدن مجراي اسپرم و بيشتر از ان شبيه افرادي با فيستولا fistula بود علائمم. وقت برای متخصص گرفتم ولی زنگ زد و گفت من نمیدونم مشکلت چیه و گفت MRI بده اما مطمئن نيستم چيزي معلوم بشه
  بين پاهام هميشه حس ميكنم زير پوست چيزي خشك شده و از سال قبل اين رو به متخصصم ميگفت. حسم اينجوري بود كه از داخل نشتي دارم
  در سي تي گفتند faecal loading ديده شده اما دكترم گفت اين يعني يبوست اما من فكر ميكنم به دلايلي مدفوع ممكنه در ان ناحيه كامل تخليه نشه و ضمنا گفتند bladder is distended
  مشكل ديگه اينه كه موقع انزال احساس ادرار و سوزش دارم به نحوي كه به نظرم انگارم دريچه اي كه وجود داره به درستي عمل نميكنه و گاهی موقع انزال حس میکنم ادرار میکنم
  نتيجه سيستوسكوپي باريك بودن مجراي ادرار و دهانه مثانه و دكتر گفت كه مجرا رو با همان سيستوسكوپ گشاد كرد كه فكر ميكنم در اين حين اسيب زده به جايي و باعث اين مشكلات شده
  ضمنا گفت تو خيلي جووني و من هرگز TURP رو برات انجام نميدم، گرچه مشكل فعلي من مشكل ادراري نيست و بيشتر مشكلات ديگه اي كه ايجاد شده البته نگران ريفلاكس ادرار به كليه هم هستم
  بعد از سیستوسکوپی و این مشکلات قرص زاترال داد که ظاهرا بهترین Alfuzosin هست و تاثیرش کاهش تاخیر هنگام ادرار بود.
  سایر علائم قبل سیستوسکوپی که هنوز هم دارم:
  >تاخیر طولانی هنگام ادرار
  > جریان خیلی باریک ولی نسبتا پرفشار
  >عدم تخلیه کامل و جریانهای ضعیف ادرار بعد از تخلیه اصلی
  >معمولا نصفه شب نیاز به دسشویی ندارم و پروستاتم هم متورم نبود قبل از سیستوسکوپی
  >قبل از سیستوسکوپی هنگام اتمام ادرار با فشردن ناحیه زیر بیضه میتونستم یک مجرا رو حس کنم و باعث تخلیه بیشتر شم اما الان ان ناحیه تغییر کرده

  پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم و امیدوارم بتونم با انتقال تشخیصتون به دکترم اینجا کمک بشه مشکلم برطرف شه
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام تشخیص c p p s در مورد شما صحییح می با شد افراد مبتلا به این سندرم در نهایت دچار مشکلات فکری می شوند شما اضطراب و نگرانی از خود دور کنید و روزی دو با هر بار به مدت دو هفته و شیاف ایندو متا سین 100 میلی گرم روزی یک عدد به مدت دو هقته و عمل جنسی داشته با شید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   اگر از مایش ا سپر م شما غیر طبیعی بوده حتما امید وجود دارد
  3. تصویر کاربر اشکان شنبه ۳ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با تشکر از پاسخ و تشخیصتون. حتما از دکترم درخواست ازمایش اسپرم درخواست میکنم
   بعد از سیستوسکوپی دکترم گفته بود urodynamic انجام بدم اما شنیده بودم urodynamic برای موقعیه که باریکی خاصی دیده نشه. با توجه به باریکی مجاری ادراری به نظر شما urodynamic لازمه؟
   ایا باعث تشدید سندرم CPPS نمیشه ؟
   عدم تخلیه کامل مثانه نگران کننده نیست ؟
   از وقتتون و راهنماییتون ممنونم
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   ا سلام يوروديناميك ضرري ندارد كپسول امنيك شب موقع خواب يك عدد ميل كنيد
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من سنگ کلیه داشتم باندازه 10میلی دفعه اول سنگ شکن کردم چیزی دفع نشد دفعه دوم دیروز سنگ شکن کردم که چند تا تکه سنگ دفع شد الان التم خیلی درد میکنه احتمالش هست که بازم سنگ مونده باشه تو کلیه ام و سنگهایی که دفع شده رو ببرم ازمایش یا نه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام واحترام سه بعد سونوگرافی کلیه ها انجام شود برای وجود سنگ وسنگ ها حتما باید در ازمایشگاه تجزیه شوند در صمن سنگی که از مثانه وارد مجرا می شود دفع میشود
 • تصویر کاربر یونس سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید به شما
  من یک ، سه تا چهار هفته ای میشود که هنگام نعوظ در قسمت انتهایی آلت و نوک احساس سوزش میکنم
  دکتر هم که رفتم تشخیصش این بوده ک واریکوسل هم دارم
  چیکار کنم؟
  ممنون در ضمن من ۱۸ سالمه اگه لازمه بدونید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام واریکوسل باعث الت تناسلی نمی شود برای رفع درد الت روزی دو بار در اب گرم بنشبنید هر بار ۱۵ دقیقه
 • تصویر کاربر آزاده سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام من دخترم یکسالشه دچاره تنگی مجرای ادار.وکلیه سمت راست هیدرونفروز می باشد.حالا جراحی به چه شکل است
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام و احترام اگر منظورتان تنگی مجرای خروجی ادرار باشد که با یک عمل ساده دیلاتاسیون ( گشاد کردن مجرا) به مرور زمان هیدرونفروز برطرف خواهد شد. ولی اگر تنگی در ناحیه سوراخ حالب باشد که به آن میزراه گفته میشود و درجه هیدرونفروز یا گرد آن بالا باشد باید عمل جراحی حتما صورت گیرد و در ضمن ممکن است هیدرونفروز به علت برگشت ادرار به کلیه یا رفلاکس باشد و در صورت تمایل به مطب اینجانب بعد از ۱۸ تیر مراجعه کنید و در آخر اسکن DMSA و DTPA بیمار را همراه بیاورید
 • تصویر کاربر خاطره جمعه ۲ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.
  من ی خانم27ساله هستم دوروز پیش رابطه جنسی داشتم باهمسرم بعداز دوروز سوزش ادرار وتکرر سراغم اومد درد زیر دلم گاهی داشتم تواین دوروز.بعد از ادرار کردن ی دردی زیر دلم دارم میخاستم ببینم چ داروی باید مصرف کنم واینکه علتش عفونت ادراریه یا التهاب مثانه.سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   با سلام و احترا م شایع ترین علا ییم عقونت ادراری سوزش وتکرر ادرار می باشد بنا بر این سه روز انتی بیوتیک استفاده کنید دو روز پس از اتمام دارو کشت ادرار انجام شود از انجام عمل جنسی خود داری کنید ودر اب گرم چند روز بنشنید دارو سیپرو فلو کسا سین 250 میلی گرم می باشد هر دو ازده ساعت یک عدد
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
   هر گز عمل جنسی از عقب انجام نشود برای زود انزالی از قرص پاروکستین روزی یک عدد به مدت یک استفاده کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من دوسال پیش دچر سوزش ادرار شدم که یک هفته طول کشید سنو انجام دادم نرمال بود کشت ادرار هم انجام دادم نرمال بود دکتر یه سری دارو داد خوردم خوب شدم الان بهد اینکه بعضی ادویه جات مثل دارچین یا زنجبیل بخورم دچار سوزش ادرار میشم دکتر رفتم دوباره سنو انجام دادم نرمال بود دکتر میگه مال حساسیت است میخواستم نظر شمارو بدونم الانم هر چند وقت دچار سوزش ادرار میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام و احترام سن ، تاهل خود را ذكر نكرده ايد.
 • تصویر کاربر حمید شنبه ۲۷ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما دکتر من۳۷ سال دارم و نزدیک به ۱۰ سال شاید هم بیشتر هر موقع توالت میرم وقتی بلند میشم باز چند بار دیگه میشینم و هر بار چند قطره ادار خارج میشه و خیلی مواقع در حال وضو احساس خارج شدن ادرار دارم که مجبور به وضوی مجدد میشم لطفا بگید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   بايد سيستوسكوپى در مطب انجام شود
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر رشید یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام بنده 24 سال دارای مشکل سوزش ادرار و مدفوع تکرر در ادرار ودارای بیماری التهاب روده به گفته پزشک هستم بعضی مواقع این اتفاق رخ میدهد و نمیدانم که مشکل روده به مثانه مربوط هست یا نه مشکل مثانه خیلی موقع هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم خواهشمندم که نظرتون را ارائه دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   التهاب روده ارتباطى به مثانه ندارد
  2. تصویر کاربر رشید سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   راه حل شما برای رفع این دو بیماری چیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   برای تکرر ادرار از قرص visol میلی گرم ۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد. عمل جنسی انجام دهید ودر اب گرم روزی دو بار بشینید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...بنده می خواستم بدونم که آیا آزمایش اسپرم در خانه به وسیله ی آب صحت داره یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   اولین بار است چنین چیزی را میشنوم باید در ازمایشگاه انجام شود و یا در منزل که فورا به ازمایشگاه برسانید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خانم بنده سه ماه قبل عمل turb مثانه رو پیش آقای دکتر حسین کرمی در بیمارستان نیکان انجام دادند و نتیجه پاتولوژی بعد از برداشتن تومور رو هم پیوست سؤالم خدمت شما فرستادم. بعد از سه ماه و انجام سیستوسکوپی مجدد خوشبختانه تومور عود نکرده ولی آقای دکتر فقز ئو کپسول برای عفونت مثانه تجویز کردند.
  میخواستم نظرتون رو بفرمایید و اینکه آیا نیاز به تزریق bcg در این مرحله دارند یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشكر گرد يا درجه تومور بالا ميباشد در چنين مواردى توصيه ميشود لام پاتولوژى را از ازمايشگاه بيمارستان بگيريد و برا ى بازديد مجدد توسط يك پاتولوژيست ديگر به ازمايشگاه بيمارستان هاشمى نژاد و نظر اين ازمايشگاه را براى من بفرستيد تا درمان را اعلام كنم،ضمنا تومور يك عدد بوده يا بيشتر و در وسط مثانه بوده يا جانبى
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام-بنده 35 سال و متاهل هستم چند سالي هست كه مشكل دارم از اين بابت كه بعد از اتمام ادرار واستبرا در صورت برخورد آلت به شلوار ونشستن چند قطره بي اختيار ادرار خارج ميشود مخصوصا زماني كه ادرار خود را به مدت زيادي نگه داشته يا وقتي كه همراه با مدفوع ميباشد-دومين مشكل در حمام و زير دوش مثانه ام باد كرده ومنقبض ميشود واحساس شديد ادرار ميكنم كه نميدانم كاذب هست يانه-قبلا كشت ادرار وسونوگرفتم و همه چيز نرمال بوده-بعضي ها گفتند التهاب پروستات و يا مثانه عصبي هست-در ضمن سوزش وتكرر ادار هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشکر شما بیشتر مشکل فکری و عصبی دارید تا اینکه بیماری خاصی داشته باشید با این حال عمل نزدیکی حتما داشته باشید و ادرار را زودتر تخلیه کنید و روزی دو بار هر بار 15 دقیقه در اب گرم بشینید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات