بیماری سوزاک چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری سوزاک یک بیماری مقاربتی (STD) نسبتا شایع است. بیماری سوزاک معمولا نواحی مرطوب و گرم بدن را درگیر می کند. در این نوشتار به بررسی علائم سوزاک در زنان و مردان، عوارض آن و همچنین درمان بیبماری سوزاک می پردازیم.

اندام هایی که در بیماری سوزاک درگیر می شوند عبارت اند از:

 • مجرای اداری
 • گلو
 • واژن
 • دستگاه تولید مثل خانم ها
 • مقعد
 • چشم ها

بیماری سوزاک چیست؟

بیماری سوزاک یک بیماری شایع و منتقل شونده از راه جنسی است که گاهی اوقات با نام گنوره نیز شناخته می شود. این بیماری هر ساله ده ها هزار زن و مرد را در ایران به خود مبتلا می کند.

به طور جهانی، هر ساله نزدیک به 78 میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری سوزاک تشخیص داده می شود. با این حال، تمامی موارد ابتلا تشخیص و گزارش داده نمی شوند.

سوزاک به آسانی درمان شده اما می تواند عوارضی جدی و گاهی دائمی را ایجاد کند. بیماری التهابی لگن هنگامی ایجاد می شود که عفونت سوزاک رحم یا لوله های فالوپ را در زنان آلوده می کند. جدی ترین عارضه مرتبط با بیماری التهابی لگن، ناباروری است. عوارض سوزاک در مردان شامل اپی دیدیمیت و نا باروری هستند. اپی دیدیمیت، التهاب لوله اسپرم بر می باشد.

علائم بیماری سوزاک

امکان دارد در عین فعال بودن عفونت سوزاک، علائمی وجود نداشته باشند. علائم می توانند در هر زمانی از روز اول تا چهاردهم قرار گیری در معرض عفونت بروز دهند. مردان و زنان علائم را با اندکی تفاوت تجربه می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

علائم بیماری سوزاک در مردان

علائم بیماری سوزاک در آقایان

مردان ممکن است تا چند هفته علائم قابل توجهی نداشته باشند. اولین علامت قابل توجه در آقایان اغلب سوزش یا احساس درد در هنگام ادرار کردن می باشد.  برخی از علائم بیماری سوزاک در آقایان شامل موارد زیر است:

✳ ترشحات ادراری سفید، زرد یا سبز که بیانگر عفونت هستند.

✳ التهاب و تورم پوست آلت تناسلی

✳ درد در بیضه یا کیسه آن

تکرر ادرار و دردناک

✳ خارش، درد، خونریزی و ترشحات مقعدی و یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

علائم بیماری سوزاک در زنان

علائم بیماری سوزاک در زنان

بیماری سوزاک در زنان ممکن است علائمی شبیه به قارچ واژن یا عفونت های تناسلی و بیماری های باکتریایی باشد. برخی از علائم بیماری سوزاک در خانم ها شامل موارد زیر است:

✳ درد در هنگام مقاربت جنسی

✳ تب

✳ ترشحات زرد یا سبز رنگ از واژن

✳ تورم در ناحیه فرج

✳ خونریزی در بین عادات ماهیانه

✳ خونریزی های شدید ماهیانه

✳ خونریزی پس از مقاربت

✳ ادرار مکرر یا دردناک

✳ گلو درد، خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

 عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

علائم سوزاک مقعدی

علائم سوزاک مقعدی شامل موارد زیر می شوند:

✳خارش، خونریزی یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ترشحات مقعدی

احساس خارش یا سوزن در چشم ها می تواند نشانه ای از ورم ملتحمه یا کنژکتیویت باشد. در صورتی که منی یا دیگر مایعات آلوده با چشم ها تماس پیدا کنند، امکان دارد فرد به کنژکتیویت مبتلا شود.

درمان بیماری سوزاک

درمان بیماری سوزاک 

آنتی بیوتیک ها بخشی از درمان سوزاک را تشکیل می دهند. 

پس از ظاهر شدن علائم، پزشک می تواند علاوه بر انجام آزمایش جهت تشخیص دیگر بیماری ها، انجام آزمایش سوزاک را توصیه کند. آزمایش سوزاک می تواند با استفاده از یک نمونه ادرار یا برداشت یک سواب (مانند گوش پاک کن) از ناحیه عفونی انجام شود. نمونه های سواب معمولا از آلت تناسلی مردانه، دهانه رحم، میزراه، مقعد و گلو گرفته می شوند.

کیت های خانگی نیز برای زنان در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به سواب های واژینال اشاره کرد. این کیت ها به یک آزمایشگاه ارسال شده و نتایج مستقیما به بیمار گزارش داده می شود. در صورتی که جواب این آزمایش برای عفونت سوزاک مثبت باشد، فرد و شریک جنسی او نیاز دارند تا تحت درمان قرار گیرند.

این درمان معمولا شامل موارد زیر می شود:

درمان دارویی با آنتی بیوتیک ها

برای اغلب افراد که درگیر بیماری سوزاک می شوند ممکن است سوال پیش بیاید که چه قرصی برای سوزاک خوبه؟

آیا آزیترومایسین برای سوزاک خوبه؟ یا قویترین انتی بیوتیک برای درمان سوزاک چیست؟ پزشکان اغلب هر دوی داروهای تزریقی (سفتریاکسون) و خوراکی (آزیترومایسین) را برای بیمار تجویز خواهند کرد.

اجتناب از داشتن مقاربت جنسی

تا زمانی که درمان پایان نیافته است خطر ابتلا به علائم و انتشار عفونت وجود دارد.

تکرار آزمایش در برخی موارد

همواره جهت اطمینان از موثر بودن درمان نیازی به انجام دوباره آزمایش نیست. با این حال، مرکز کنترل بیماری ها انجام دوباره آزمایش را به برخی بیماران توصیه می کند. پزشک در ارتباط با الزامی بودن این مورد تصمیم گیری می کند. انجام دوباره آزمایش باید 7 روز پس از درمان صورت گیرد.

در صورتی که یک زن باردار بوده و به سوزاک ابتلا داشته باشد، به نوزاد یک پماد چشمی داده می شود تا از انتقال سوزاک به او جلوگیری شود. با این حال، در صورت ابتلا به عفونت چشمی امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز باشد.

درمان سوزاک چند روز طول میکشد؟

بعد از درمان علائم، عفونت تا چند هفته درون بدن باقی خواهد ماند. در موارد نادر، ادامه یافتن سوزاک میتواند به دیگر اندام های بدن مانند مجرای ادراری و بیضه ها آسیب بزند. همچنین ممکن است درد به رکتوم (انتهای روده) نیز انتشار یابد.

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

سوزاک یک عفونت است که به وسیله باکتری نایسریا گونورآ ایجاد می شود. این باکتری تنها مجاری تناسلی را تحت تاثیر قرار نداده و می تواند غشاهای مخاطی دهان، گلو، چشم ها و مقعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این عفونت از طریق ارتباط جنسی با فردی مبتلا منتقل شده و می تواند آلت تناسلی مردانه، واژن، مقعد و دهان را آلوده کند. مردان جهت انتقال یا ابتلا به سوزاک نیازی به انزال منی ندارند. سوزاک می تواند در حین زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد او منتقل شود. با اینکه تمامی افراد فعال از نظر جنسی در معرض خطر ابتلا به سوزاک قرار دارند اما بالا ترین میزان ابتلا در نوجوانان، بالغین جوان و آمریکاییان آفریقایی تبار وجود دارد.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری سوزاک

 

 

تست تشخیص سوزاک

تست سوزاک برای تشخیص این که فرد به عفونت سوزاک مبتلا است یا خیر انجام می گیرد. این تست برخی مواقع به همراه تست کلامیدیا (نوع دیگری از عفونت های مقاربتی) انجام می شود. سوزاک و کلامیدیا علائم مشابهی دارند و هر دو اغلب هم زمان فرد را درگیر می کنند. تمام خانم  و آقایان زیر 25 سال که فعالیت جنسی دارند باید سالانه تست سوزاک را انجام دهند.

بیشتر اوقات می توان از ادرار برای تست تشخیص سوزاک استفاده کرد. با این حال، اگر رابطه جنسی دهانی و یا مقعدی داشته اید ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از گلو استفاده شود. در برخی موارد، ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از مجرای ادرار مرد (کانال ادرار) یا دهانه رحم زن (باز شدن به رحم) استفاده شود.

علت بوجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چه روش هایی برای درمان قطعی وجود دارد؟

 آزمایش ادرار برای تشخیص سوزاک 

اگر به عفونت واژن یا مجرای ادرار مبتلا باشید، در ادرار نشان داده می شود، اما عفونت در سایر قسمت های بدن ظاهر نمی شود. اگر رابطه جنسی مقعدی یا دهانی داشته اید، آزمایش سواب برای تست و تشخیص سوزاک ضروری است.

بیماری سوزاک چگونه منتقل میشود؟

مهم ترین سوالی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که چرا به این مبتلا می شوند. در پاسخ به این سوال می توان گفت، یک باکتری ای وجود دارد به نام نیسریا گونورا. این باکتری خاصیتی که دارد این است که در نواحی مرطوب تکثیر می شود و تمام مناطق اطراف را آلوده می کند.

همانطور که گفته شد این بیماری از طریق تماس با مایعات بدنی دیگری می تواند ما را آلوده کند و زمانی که این باکتری در بدن شخصی ایجاد شود بیماری رو به گسترش است.

❇ سوزاک توسط یک باکتری به نام نایسریا گنورآ ایجاد می شود.

❇ سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود.

❇ امکان دارد فرد به صورت همزمان به سوزاک و کلامیدیا دچار شود.

❇ در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند خطر ابتلای اکتسابی فرد به ویروس ایدز را افزایش دهد.

اکثر آزمایشات  در طی 5 روز تا 2 هفته پس از مواجهه، عفونت را تشخیص می دهند. اگر زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض ابتلا به بیماری سوزاک آزمایش داده باشید و جواب آن منفی باشد، پزشک ممکن است 2 هفته بعد آزمایش مجدد را توصیه کند، به خصوص اگر شخصی علائمی هم داشته باشد. علائم سوزاک معمولاً از 1 روز تا 2 هفته پس از مواجهه با بیماری ظاهر می شود و این زمان برای تست تشخیص سوزاک مناسب تر می باشد.

پیشگیری از انتقال سوزاک

راه های بسیاری جهت پیشگیری از ابتلا یا انتقال سوزاک وجود دارد. این راه ها شامل موارد زیر می شوند:

⚜ اجتناب از برقراری رابطه جنسی با فرد آلوده به سوزاک

⚜ استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی از راه واژن یا مقعد

⚜ استفاده از کاندوم ها یا پوشش های دهانی در ارتباط جنسی دهانی

⚜ مبتلا نبودن و داشتن تنها یک شریک جنسی و همچنین داشتن یک شریک جنسی که خود شریک جنسی متعدد نداشته و آلوده نمی باشد.

⚜ در صورتی که فرد یا شریک جنسی او در معرض سوزاک قرار گرفته باشند و یا هر گونه علائم سوزاک را تجربه کرده باشند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

عوارض بیماری سوزاک

عوارض بیماری سوزاک

عوارض احتمالی جدی و متعددی وجود دارند که نیاز به یک تشخیص و درمان زود هنگام (در صورت بروز علائم) را پر رنگ می کنند.

اگر بیماری سوزاک درمان نشود منجر به عوارض عمده ای از جمله موارد زیر شود:

✅ ناباروری در زنان

سوزاک می تواند به رحم و لوله های رحم گسترش یابد و باعث بیماری التهاب لگن  شود. در صورت زخم شدن لوله های رحم، خطر ناباروری در پی دارد که باید سریعا درمان شود.

✅ ناباروری در مردان

سوزاک می تواند باعث التهاب یک لوله کوچک و پیچ خورده در قسمت عقب بیضه ها شود که مجاری اسپرم در آن قرار دارد (اپیدیدیم). اپیدیدیمیت درمان نشده می تواند منجر به ناباروری شود.

✅ انتقال عفونت به مفاصل

باکتری عامل سوزاک می تواند از طریق جریان خون پخش شده و سایر قسمت های بدن شما از جمله مفاصل را آلوده کند. تب، بثورات پوستی، زخم های پوستی، درد مفاصل، تورم و سفتی از عوارض احتمالی است.

✅ افزایش خطر ابتلا به ایدز (HIV)

در افرادی که مبتلا به بیماری سوزاک هستند به دلیل نقص ایمنی بدنی که منجر به ایدز می شود، ممکن است هم مبتلا به سوزاک و هم اچ آی وی شوند و هر دو بیماری را با سرعت بیشتری به شریک زندگی خود منتقل کنند.

✅ انتقال بیماری به نوزادان

نوزادانی که در هنگام تولد مادرانشان سوزاک دارند، ممکن است در معرض کوری، زخم در پوست سر و عفونت شوند.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 373 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من یک سال پیش رابطه جنسی داشتم و بعد از سوزش و ترشح مایع سفید رفتم متخصص کلیه و مجاری ادراری و سوزاک تشخیص دادن و قرص و تزریق رو کامل انجام دادم و خوب شدم.
  الان بعد از یک سال بدون هیچ رابطه ای دوباره همون علائم رو دارم، چکار کنم؟
  26 سالمه
  ترجیحا درمان خانگی لطف کنید که توی این وضعیت نیاز به بیرون رفتن نباشه
  1. تصویر کاربر امین دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   البته دوروزه که ترشح دارم و سوزش ندارم، خیلی استرس گرفتم.
   ممکنه فقط التهاب پروستات باشه؟
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   التهاب پروستات است ،، روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حسینی سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.
  سه ماه قبل برای اینکه آلت از حالت نعوظ دربیاد اون رو به پایین کشیدم و حدود سی ثانیه روی اون خوابیدم اما از نعوظ خارج نشد بالا اوردمش و بعد خودش خوابید. تا دوروز مشکلی نبود اما بعدش نعوظ نداشتم و قسمت شافت ورم کرده بود و جمع نمیشد. الان صبح ها نعوظ ندارم و به سختی تحریک میشه و به نعوظ ضعیف میرسه. و درحالت غیر نعوظ ورم کرده و سفت هست. شافت هم کامل جمع نمیشه، یک طرف بیشتر ورم دارم و در حالت نعوظ آلت رو کج میکنه. جسارتا یک عکس در حالت عادی میفرستم.
  آقای دکتر الان سه ماه میگذره. آیا برطرف میشه و به حالت قبل برمیگرده؟ فکر میکنم از مردی افتادم. خیلی عذاب میکشم. از کاری که کردم. بعد نیم ساعت که تحریکش کنم نعوظ خیلی ضعیف دارم و رابطه برقرار نمیشه! سی سالم هست.
  1. تصویر کاربر حسینی جمعه ۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   اینجا پیش دکتر ارولوژیست رفتم. مشکوک بود به پیرونی یا شکستگی. سنو نوشت، جواب این بود:

   (اجسام غاری سالم و لایه تونیکا داراي امتداد طبیعی است.) اینجا نوشته سالم اما من خودم یک کجی رو احساس میکنم که بوجود آمده. حتی حالت غیر نعوظ هم اون کجی مشخصه چه برسه نعوظ.
   آقای دکتر الان اختلال نعوظ شدید دارم، بهتره بگم نعوظ ندارم. این تورم و سفت شدن هم خیلی اذیتم میکنه. گاهی وقتها هم عذر میخوام دراز و آویزون میمونه. با توجه به اینکه سه ماه گذشته و تغییر نکرده. اصلا درمان میشه؟ چقد زمان میبره؟
   خیلی ممنون که وقت میگذارید.
  2. تصویر کاربر حسینی شنبه ۸ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   در این چند ماه شاید دو یا سه بار نعوظ کامل داشتم. اما در اون حالت هم تورم مشخص هست.
  3. تصویر کاربر حسینی یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش)
   آقای دکتر در این سه ماه، تقریباً سه بار نعوظ کامل و ماندگار داشتم. که البته تورم همچنان مشخص بود.
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   ورم درماني ندارد به مرور زمان به حالت طبيعي بر ميگردد ،، و فعلا هم نبايد عمل جنسي داشته باسيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی. من پسر ۳۲ سالم هستم از شهرستان. چند وقت پیش رابطه کنترل نشده داشتم و الان تقریبا دو هفته هست که زیاد ادرار میکنم و خارش آلت دارم و مایع ای با رنگ سبز و سفید و بیرنگ از آلتم خارج میشه و شرایط دکتر رفتن هم ندارم لطفاً لطفاً کمکم کنید و بگید چه دارویی استفاده کنم و چه مشکلی دارم. سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي ميل كنيد ده روز ترشحات طبيعي است

 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ۳۲ سالم هس مجرد در رابطه جنسی اول رابطه مشکلی ندارم ولی زود ارضا میشم بعد دگه کلا آلتم سفت نمیشه البته چند ماهی هس از قرص های سیتالوپرام ،پراپرانول و آلپرازوم هر کدام با دوز خیلی کم مصرف میکنم. با این وضعیت سفت نشدن آلت جسارت ازدواج ندارم ممنون میشم راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   دارو ها را قطع كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر shaghayegh دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  soalam ine ke ham man ham hamsaram alaeme sozako darim va inke joftemon ta chan vaght azitro masraf konim ya ampole sftri?? va inke faghat hamin daro kefayat mikone??
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   همين دارو كافي است

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   همين دارو كافي است

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نگار دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر،وقت بخیر
  نامزد من هر از چند وقت معمولا بین ۱ تا ۴ ماه ترشحی از مجرای ادرارش خارج میشه که سفت هست وشبیه به مخاط،البته نه سوزش و نه درد هم نداره، راهنمایی می فرمایید چی می تونه باشه؟ سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   نامزد شما أقا يا خانم هستند اگر أقا هستند روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته ترشحات طبيعي پروستات مي باشد

 • تصویر کاربر حاکم چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 351 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت آ قای دکتر قوامی
  مدتی است که ابتدا لکه ی سیاهی رو نوک آ لت تناسلی ایجاد شد و به مرور دارن زیاد میشن و ونصف آلت رو فرا گرفته رفتم دکتر فقط یه آ مپول بتامتازون ال. آ و پماد تریامسینولون ان اان داد ولی افاقه نکرده الان سوزشم داره میشه راهنمایی بفرمایید .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   به متخصص پوست بايد مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر عباس دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 367 مشاهده پرسش
  سلام دکتر به من گفتین داپوکستین ۳۰ مصرف کنم خب
  ولی من مشکل نعوذم دارم تو دفترچه داپوکستین نوشته همرا با این قرص سیلدنافیل مصرف نشود حالا من چکار کنم برای نعوذم ؟
  ۳۳ ساله هستم فقط چندماه ازدواج کردم قبل ازدواجم رابطه ای نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   پاروكستين ٢٠ ميلي گرم روزي يك عدد به مدت سه ماه با سيلدنافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر اميرحسين سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  سلام. آقاي دكتر من چند هفته پيش براي دقايق كوتاهي رابطه كنترل نشده از مقعد داشتم كه از چند روز بعدش موقع خروج ادرار از سر الت سوزش دارم و در طول روز هم مايع بي رنگ و سفيد رنگي از التم ترشح ميشه
  ميخواستم راهنماييم كنيد كه چيكار بايد بكنم ايا خطرناكه عوارضي داره يا خير
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر لطیف جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 284 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من 28 سالمه راستش من التم خیلی نرم است ودر هنگام راست شدن هم نرم است منظور این است که به ان حالت که بشود رابطه جنسی برقرارکرد نمی رسدوتا حالا باخود ارضایی هم به ارگاسم نرسیدم ازشیوه های دیگر مثل مالیدن ان به
  چیزی به ارگاسم میرسم از شهرستان مزاخم میشم ممنون میشم واسه مشکلم راهنمای بفرماید به نظر شما مشکل دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميلي ميل كنيد ده روز

  2. تصویر کاربر لطیف سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 3 سال پیش)
   دکتر جان این مشکل از بچگی دارم با تهیه این دارو مشکلم حل میشه؟؟؟ قرص از کجا میتونم تهیه کنم
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   مشكل حل ميشه و از داروخانه تهيه كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر