بیماری سوزاک چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری سوزاک یک بیماری مقاربتی (STD) نسبتا شایع است. بیماری سوزاک معمولا نواحی مرطوب و گرم بدن را درگیر می کند. در این نوشتار به بررسی علائم سوزاک در زنان و مردان، عوارض آن و همچنین درمان بیبماری سوزاک می پردازیم.

اندام هایی که در بیماری سوزاک درگیر می شوند عبارت اند از:

 • مجرای اداری
 • گلو
 • واژن
 • دستگاه تولید مثل خانم ها
 • مقعد
 • چشم ها

بیماری سوزاک چیست؟

بیماری سوزاک یک بیماری شایع و منتقل شونده از راه جنسی است که گاهی اوقات با نام گنوره نیز شناخته می شود. این بیماری هر ساله ده ها هزار زن و مرد را در ایران به خود مبتلا می کند.

به طور جهانی، هر ساله نزدیک به 78 میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری سوزاک تشخیص داده می شود. با این حال، تمامی موارد ابتلا تشخیص و گزارش داده نمی شوند.

سوزاک به آسانی درمان شده اما می تواند عوارضی جدی و گاهی دائمی را ایجاد کند. بیماری التهابی لگن هنگامی ایجاد می شود که عفونت سوزاک رحم یا لوله های فالوپ را در زنان آلوده می کند. جدی ترین عارضه مرتبط با بیماری التهابی لگن، ناباروری است. عوارض سوزاک در مردان شامل اپی دیدیمیت و نا باروری هستند. اپی دیدیمیت، التهاب لوله اسپرم بر می باشد.

علائم بیماری سوزاک

امکان دارد در عین فعال بودن عفونت سوزاک، علائمی وجود نداشته باشند. علائم می توانند در هر زمانی از روز اول تا چهاردهم قرار گیری در معرض عفونت بروز دهند. مردان و زنان علائم را با اندکی تفاوت تجربه می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

علائم بیماری سوزاک در مردان

علائم بیماری سوزاک در آقایان

مردان ممکن است تا چند هفته علائم قابل توجهی نداشته باشند. اولین علامت قابل توجه در آقایان اغلب سوزش یا احساس درد در هنگام ادرار کردن می باشد.  برخی از علائم بیماری سوزاک در آقایان شامل موارد زیر است:

✳ ترشحات ادراری سفید، زرد یا سبز که بیانگر عفونت هستند.

✳ التهاب و تورم پوست آلت تناسلی

✳ درد در بیضه یا کیسه آن

تکرر ادرار و دردناک

✳ خارش، درد، خونریزی و ترشحات مقعدی و یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

علائم بیماری سوزاک در زنان

علائم بیماری سوزاک در زنان

بیماری سوزاک در زنان ممکن است علائمی شبیه به قارچ واژن یا عفونت های تناسلی و بیماری های باکتریایی باشد. برخی از علائم بیماری سوزاک در خانم ها شامل موارد زیر است:

✳ درد در هنگام مقاربت جنسی

✳ تب

✳ ترشحات زرد یا سبز رنگ از واژن

✳ تورم در ناحیه فرج

✳ خونریزی در بین عادات ماهیانه

✳ خونریزی های شدید ماهیانه

✳ خونریزی پس از مقاربت

✳ ادرار مکرر یا دردناک

✳ گلو درد، خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

 عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

علائم سوزاک مقعدی

علائم سوزاک مقعدی شامل موارد زیر می شوند:

✳خارش، خونریزی یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ترشحات مقعدی

احساس خارش یا سوزن در چشم ها می تواند نشانه ای از ورم ملتحمه یا کنژکتیویت باشد. در صورتی که منی یا دیگر مایعات آلوده با چشم ها تماس پیدا کنند، امکان دارد فرد به کنژکتیویت مبتلا شود.

درمان بیماری سوزاک

درمان بیماری سوزاک 

آنتی بیوتیک ها بخشی از درمان سوزاک را تشکیل می دهند. 

پس از ظاهر شدن علائم، پزشک می تواند علاوه بر انجام آزمایش جهت تشخیص دیگر بیماری ها، انجام آزمایش سوزاک را توصیه کند. آزمایش سوزاک می تواند با استفاده از یک نمونه ادرار یا برداشت یک سواب (مانند گوش پاک کن) از ناحیه عفونی انجام شود. نمونه های سواب معمولا از آلت تناسلی مردانه، دهانه رحم، میزراه، مقعد و گلو گرفته می شوند.

کیت های خانگی نیز برای زنان در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به سواب های واژینال اشاره کرد. این کیت ها به یک آزمایشگاه ارسال شده و نتایج مستقیما به بیمار گزارش داده می شود. در صورتی که جواب این آزمایش برای عفونت سوزاک مثبت باشد، فرد و شریک جنسی او نیاز دارند تا تحت درمان قرار گیرند.

این درمان معمولا شامل موارد زیر می شود:

درمان دارویی با آنتی بیوتیک ها

برای اغلب افراد که درگیر بیماری سوزاک می شوند ممکن است سوال پیش بیاید که چه قرصی برای سوزاک خوبه؟

آیا آزیترومایسین برای سوزاک خوبه؟ یا قویترین انتی بیوتیک برای درمان سوزاک چیست؟ پزشکان اغلب هر دوی داروهای تزریقی (سفتریاکسون) و خوراکی (آزیترومایسین) را برای بیمار تجویز خواهند کرد.

اجتناب از داشتن مقاربت جنسی

تا زمانی که درمان پایان نیافته است خطر ابتلا به علائم و انتشار عفونت وجود دارد.

تکرار آزمایش در برخی موارد

همواره جهت اطمینان از موثر بودن درمان نیازی به انجام دوباره آزمایش نیست. با این حال، مرکز کنترل بیماری ها انجام دوباره آزمایش را به برخی بیماران توصیه می کند. پزشک در ارتباط با الزامی بودن این مورد تصمیم گیری می کند. انجام دوباره آزمایش باید 7 روز پس از درمان صورت گیرد.

در صورتی که یک زن باردار بوده و به سوزاک ابتلا داشته باشد، به نوزاد یک پماد چشمی داده می شود تا از انتقال سوزاک به او جلوگیری شود. با این حال، در صورت ابتلا به عفونت چشمی امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز باشد.

درمان سوزاک چند روز طول میکشد؟

بعد از درمان علائم، عفونت تا چند هفته درون بدن باقی خواهد ماند. در موارد نادر، ادامه یافتن سوزاک میتواند به دیگر اندام های بدن مانند مجرای ادراری و بیضه ها آسیب بزند. همچنین ممکن است درد به رکتوم (انتهای روده) نیز انتشار یابد.

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

سوزاک یک عفونت است که به وسیله باکتری نایسریا گونورآ ایجاد می شود. این باکتری تنها مجاری تناسلی را تحت تاثیر قرار نداده و می تواند غشاهای مخاطی دهان، گلو، چشم ها و مقعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این عفونت از طریق ارتباط جنسی با فردی مبتلا منتقل شده و می تواند آلت تناسلی مردانه، واژن، مقعد و دهان را آلوده کند. مردان جهت انتقال یا ابتلا به سوزاک نیازی به انزال منی ندارند. سوزاک می تواند در حین زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد او منتقل شود. با اینکه تمامی افراد فعال از نظر جنسی در معرض خطر ابتلا به سوزاک قرار دارند اما بالا ترین میزان ابتلا در نوجوانان، بالغین جوان و آمریکاییان آفریقایی تبار وجود دارد.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری سوزاک

 

 

تست تشخیص سوزاک

تست سوزاک برای تشخیص این که فرد به عفونت سوزاک مبتلا است یا خیر انجام می گیرد. این تست برخی مواقع به همراه تست کلامیدیا (نوع دیگری از عفونت های مقاربتی) انجام می شود. سوزاک و کلامیدیا علائم مشابهی دارند و هر دو اغلب هم زمان فرد را درگیر می کنند. تمام خانم  و آقایان زیر 25 سال که فعالیت جنسی دارند باید سالانه تست سوزاک را انجام دهند.

بیشتر اوقات می توان از ادرار برای تست تشخیص سوزاک استفاده کرد. با این حال، اگر رابطه جنسی دهانی و یا مقعدی داشته اید ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از گلو استفاده شود. در برخی موارد، ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از مجرای ادرار مرد (کانال ادرار) یا دهانه رحم زن (باز شدن به رحم) استفاده شود.

علت بوجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چه روش هایی برای درمان قطعی وجود دارد؟

 آزمایش ادرار برای تشخیص سوزاک 

اگر به عفونت واژن یا مجرای ادرار مبتلا باشید، در ادرار نشان داده می شود، اما عفونت در سایر قسمت های بدن ظاهر نمی شود. اگر رابطه جنسی مقعدی یا دهانی داشته اید، آزمایش سواب برای تست و تشخیص سوزاک ضروری است.

بیماری سوزاک چگونه منتقل میشود؟

مهم ترین سوالی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که چرا به این مبتلا می شوند. در پاسخ به این سوال می توان گفت، یک باکتری ای وجود دارد به نام نیسریا گونورا. این باکتری خاصیتی که دارد این است که در نواحی مرطوب تکثیر می شود و تمام مناطق اطراف را آلوده می کند.

همانطور که گفته شد این بیماری از طریق تماس با مایعات بدنی دیگری می تواند ما را آلوده کند و زمانی که این باکتری در بدن شخصی ایجاد شود بیماری رو به گسترش است.

❇ سوزاک توسط یک باکتری به نام نایسریا گنورآ ایجاد می شود.

❇ سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود.

❇ امکان دارد فرد به صورت همزمان به سوزاک و کلامیدیا دچار شود.

❇ در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند خطر ابتلای اکتسابی فرد به ویروس ایدز را افزایش دهد.

اکثر آزمایشات  در طی 5 روز تا 2 هفته پس از مواجهه، عفونت را تشخیص می دهند. اگر زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض ابتلا به بیماری سوزاک آزمایش داده باشید و جواب آن منفی باشد، پزشک ممکن است 2 هفته بعد آزمایش مجدد را توصیه کند، به خصوص اگر شخصی علائمی هم داشته باشد. علائم سوزاک معمولاً از 1 روز تا 2 هفته پس از مواجهه با بیماری ظاهر می شود و این زمان برای تست تشخیص سوزاک مناسب تر می باشد.

پیشگیری از انتقال سوزاک

راه های بسیاری جهت پیشگیری از ابتلا یا انتقال سوزاک وجود دارد. این راه ها شامل موارد زیر می شوند:

⚜ اجتناب از برقراری رابطه جنسی با فرد آلوده به سوزاک

⚜ استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی از راه واژن یا مقعد

⚜ استفاده از کاندوم ها یا پوشش های دهانی در ارتباط جنسی دهانی

⚜ مبتلا نبودن و داشتن تنها یک شریک جنسی و همچنین داشتن یک شریک جنسی که خود شریک جنسی متعدد نداشته و آلوده نمی باشد.

⚜ در صورتی که فرد یا شریک جنسی او در معرض سوزاک قرار گرفته باشند و یا هر گونه علائم سوزاک را تجربه کرده باشند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

عوارض بیماری سوزاک

عوارض بیماری سوزاک

عوارض احتمالی جدی و متعددی وجود دارند که نیاز به یک تشخیص و درمان زود هنگام (در صورت بروز علائم) را پر رنگ می کنند.

اگر بیماری سوزاک درمان نشود منجر به عوارض عمده ای از جمله موارد زیر شود:

✅ ناباروری در زنان

سوزاک می تواند به رحم و لوله های رحم گسترش یابد و باعث بیماری التهاب لگن  شود. در صورت زخم شدن لوله های رحم، خطر ناباروری در پی دارد که باید سریعا درمان شود.

✅ ناباروری در مردان

سوزاک می تواند باعث التهاب یک لوله کوچک و پیچ خورده در قسمت عقب بیضه ها شود که مجاری اسپرم در آن قرار دارد (اپیدیدیم). اپیدیدیمیت درمان نشده می تواند منجر به ناباروری شود.

✅ انتقال عفونت به مفاصل

باکتری عامل سوزاک می تواند از طریق جریان خون پخش شده و سایر قسمت های بدن شما از جمله مفاصل را آلوده کند. تب، بثورات پوستی، زخم های پوستی، درد مفاصل، تورم و سفتی از عوارض احتمالی است.

✅ افزایش خطر ابتلا به ایدز (HIV)

در افرادی که مبتلا به بیماری سوزاک هستند به دلیل نقص ایمنی بدنی که منجر به ایدز می شود، ممکن است هم مبتلا به سوزاک و هم اچ آی وی شوند و هر دو بیماری را با سرعت بیشتری به شریک زندگی خود منتقل کنند.

✅ انتقال بیماری به نوزادان

نوزادانی که در هنگام تولد مادرانشان سوزاک دارند، ممکن است در معرض کوری، زخم در پوست سر و عفونت شوند.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر شامیتی جمعه ۲۴ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر،ببخشید مزاحمتان شدم باعرض خسته نباشید،خدمتتان عارضم که بنده حدودا ۱۰ تا ۱۱سال پیش زمانیکه تازه عروسی کرده بودم درشهر بندرعباس ودر یک مهمانی اولین واخرین اشتباه زندگیم را که نزدیکی با یک خانم۳۹یا۴۰ساله که دارای یک فرزند خردسال هم بود مرتکب شدم درآخرهای رابطه ام با این خانم قبل از ارضا شدن احساس ساییدگی شدید و قرمزی درپوست آلت خود کردم وبعداز یک یا دو روز بعد از رابطه خارش همراه با درد در پوست آلت خود احساس کردم ولی چون تاآنزمان هیچ نوع رابطه ی جنسی باکسی نداشتم خجالت میکشیدم با کسی موضوع رادر میان بگذارم و این زخم روی پوست الت بعداز دوهفته خودبخود بهبود یافت.ولی هر زمان که رابطه ی جنسی طولانی با خانم خود دارم دوباره دقیقا همان حالات ذکرشده درپوست الت بوجود میاید.که بعداز ۷یا۸تمین بار دقیقا خانمم هم از داشتن خارش همراه با درد وبعد زخم شدن موضع. شکایت داشت واوهم بعد از ۲هفته بهبود یافت،خواستم بپرسم ایا این زخمهآ ربطی به سوزاک دارد یا نه؟
  البته الان ۲هفته ایی هست که خانمم از داشتن عفونت شدید و داشتن ترشحات زیاد شکایت دارد وآنرا وسیله ایی برای اجتناب از نزدیکی کردن قرار داده است طوریکه الان. در ۵الی ۶ماه گذشته بعداز هردوره ی عادت ماهیانه اش ما سرجمع ودرکل این۶ماه اگر اشتباه نکنم تقریبا۴بار باهم بوده ایم که باعث ایجاد شک در بنده هم گشته.ممنون میشم پاسخ بدهید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۴ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي يك بار پماد بتامتازون ماليده شود و به متخصص پوست مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 306 مشاهده پرسش
  باسلام
  من ۲ هفته پیش رابطه بدون کاندوم داشتم الان ۲ روز هست که مایه سفیدرنگ از التم خارج میشه و کمی هم احساس خارش از زیر الت دارم
  ممنون میشم کمکم کنید چه دارویی مصرف کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۱ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و هر ١٢ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين صد ميلي گرم ميل كنيد ٥ روز

 • تصویر کاربر یاسی پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 292 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. خداقوت . همسرم ۳۳ ساله هست چندوقتیه که نعوظ نداره یا اگر هست محدود همین باعث افسردگیش شده و دوست نداره حضوری به دکتر مراجعه کنه چون میترسه داروها عوارض داشته باشن
  سیگار و مخدر هم استفاده میکنه که اخیرا مصرفش بیشتر شده و در پی اون کج خلقی و درنتیجه افسردگی داره و از جمع گریزان هست .واقعا خسته شدیم
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید چه دارویی استفاده کنه ؟ چه مدت ؟ و آیا مشکلش برطرف میشه؟؟ عوارض نداره
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنند يك ماه و عارضه بد ندارد

 • تصویر کاربر حسام شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من مدتیه که ترشح دارم و به دکتر عفونی مراجعه کردم ازمایش دادم سوزاک تشخیص دادن همسرمم ترشح داره که بوی خیلی بدی داره
  دکتر برامون نفری دوتا سفتریاکسون ۱ گرمی
  ده روز داکسی سکلین۱۰۰ و ازیترو مایسین ۲۵۰
  ده روز مترونیدازول۲۵۰ و سیپرو فلکساسین ۵۰۰ تجویز کرد کلا سه روز علایم برطرف شد و الان دوباره صبح ها ترشح دارم همسرمم اون بوی بدش برطرف شد ولی ترشح رو داره
  تشخیص شما چی هست بعد مصرف این همه دارو چرا خوب نشدییم چیکار کنیم اقای دکتر
  لطفا راهنمایی کنین🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز وروزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد يك هفته

 • تصویر کاربر حسام شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 235 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من مدتیه که ترشح دارم و به دکتر عفونی مراجعه کردم ازمایش دادم سوزاک تشخیص دادن همسرمم ترشح داره که بوی خیلی بدی داره
  دکتر برامون نفری دوتا سفتریاکسون
  ده روز داکسی سکلین و ازیترو مایسین
  ده روز مترونیدازول و سیپرو فلکساسین تجویز کرد کلا سه روز جواب داد و الان دوباره بیشتر صبح ها ترشح دارم همسرمم اون بوی بدش برطرف شد ولی ترشح رو داره
  تشخیص شما چی هست بعد مصرف این همه دارو چرا خوب نشدییم چیکار کنیم اقای دکتر
  لطفا راهنمایی کنین🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   جواب دادم

 • تصویر کاربر کاوه جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 234 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  من دیروز بعد از نزدیکی متوجه لکه خون در مایع منی شدم
  البته الان حدود سه ماه میشه که با این خانم نامزد کردم
  اما قبلا ارتباط با خانم های دیگر داشتم،بعد از نامزدی با کسی ارتباط نداشتم
  من مشکوک به سوزاک شدم،چون غدد لمفاوی من هم چند ماهه متورم شده
  ممکنه سه ماه قبل مبتلا شده باشم و الان خودشو نشون بده؟
  و اینکه ایا با انتی بیوتیک اریزومایتسن درمان میشه؟
  من یک ازمایش هم دادمم،گلبول سفید خونم هم بالاست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   خون در مني خود به خود خوب مي شود ،،. روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز و روزي دو بار در أب گرم نشسته شود ده روز سوزاك هم نداريد

 • تصویر کاربر محبوبه دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 314 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.من حدود ۳ هفته پیش رابطه ی دهانی و مقعدی داشتم.بعد از یک هفته رابطه دهانی و واژنی بدون محافظ هر دو رابطه.بعد از یک هفته درد شدید شکمی و لگنی.پس از آن ترشحات زرد رنگ.خارش.مدفوع همراه با درد و چشم ها سوزش کمی.اقا با مراجعه به پزشک متوجه شدن سوزاک بوده، من نمیتونم دکتر برم ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين بعد از غذا يك هفته ميل كنيد

 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 302 مشاهده پرسش
  سلام، علی هستم ، من ترشحات سفید رنگ دارم البته روی لباس زیرم رنگش سبز هست ، ۴ روز آزیترومایسین ۵۰۰ خوردم( روزی یک عدد) خوب شدم ولی بعد از یک هفته دوباره علایم قبلی برگشته، لطفا راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز


    

 • تصویر کاربر بهمن پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام دکتر ای دارو را برای چه مدت وروزی چند بار میتونم مصرف کنم برای من جواب نداده داروی دیگری هم هست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد ده بار 

 • تصویر کاربر مونا چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  سلام. من یه مدت ترشحات زرد و سبز داشتم و بعد رابطه جنسی با همسرم وی دچار لکه های سفید روی آلت تناسلی شد و دفع ادرار دردناک. یک دوره هفت روزه با نظر متخصص قرص آنتی بیوتیک خوردم . ولی بعد خودم بعد سه ماه مدام ترشحات دارم و الان دو ماهه که مدام لکه بینی قهوه ای دارم. عادت های ماهیانه ام طولانی و شدیدتر از لحاظ خونریزی شده. آیا مشکل بنده سوزاک است؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 3 سال پیش)

   سوزاك نيست به متخصص زنان مراجعه كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر