بیماری سوزاک چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری سوزاک یک بیماری مقاربتی (STD) نسبتا شایع است. بیماری سوزاک معمولا نواحی مرطوب و گرم بدن را درگیر می کند. در این نوشتار به بررسی علائم سوزاک در زنان و مردان، عوارض آن و همچنین درمان بیبماری سوزاک می پردازیم.

اندام هایی که در بیماری سوزاک درگیر می شوند عبارت اند از:

 • مجرای اداری
 • گلو
 • واژن
 • دستگاه تولید مثل خانم ها
 • مقعد
 • چشم ها

بیماری سوزاک چیست؟

بیماری سوزاک یک بیماری شایع و منتقل شونده از راه جنسی است که گاهی اوقات با نام گنوره نیز شناخته می شود. این بیماری هر ساله ده ها هزار زن و مرد را در ایران به خود مبتلا می کند.

به طور جهانی، هر ساله نزدیک به 78 میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری سوزاک تشخیص داده می شود. با این حال، تمامی موارد ابتلا تشخیص و گزارش داده نمی شوند.

سوزاک به آسانی درمان شده اما می تواند عوارضی جدی و گاهی دائمی را ایجاد کند. بیماری التهابی لگن هنگامی ایجاد می شود که عفونت سوزاک رحم یا لوله های فالوپ را در زنان آلوده می کند. جدی ترین عارضه مرتبط با بیماری التهابی لگن، ناباروری است. عوارض سوزاک در مردان شامل اپی دیدیمیت و نا باروری هستند. اپی دیدیمیت، التهاب لوله اسپرم بر می باشد.

علائم بیماری سوزاک

امکان دارد در عین فعال بودن عفونت سوزاک، علائمی وجود نداشته باشند. علائم می توانند در هر زمانی از روز اول تا چهاردهم قرار گیری در معرض عفونت بروز دهند. مردان و زنان علائم را با اندکی تفاوت تجربه می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

علائم بیماری سوزاک در مردان

علائم بیماری سوزاک در آقایان

مردان ممکن است تا چند هفته علائم قابل توجهی نداشته باشند. اولین علامت قابل توجه در آقایان اغلب سوزش یا احساس درد در هنگام ادرار کردن می باشد.  برخی از علائم بیماری سوزاک در آقایان شامل موارد زیر است:

✳ ترشحات ادراری سفید، زرد یا سبز که بیانگر عفونت هستند.

✳ التهاب و تورم پوست آلت تناسلی

✳ درد در بیضه یا کیسه آن

تکرر ادرار و دردناک

✳ خارش، درد، خونریزی و ترشحات مقعدی و یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

علائم بیماری سوزاک در زنان

علائم بیماری سوزاک در زنان

بیماری سوزاک در زنان ممکن است علائمی شبیه به قارچ واژن یا عفونت های تناسلی و بیماری های باکتریایی باشد. برخی از علائم بیماری سوزاک در خانم ها شامل موارد زیر است:

✳ درد در هنگام مقاربت جنسی

✳ تب

✳ ترشحات زرد یا سبز رنگ از واژن

✳ تورم در ناحیه فرج

✳ خونریزی در بین عادات ماهیانه

✳ خونریزی های شدید ماهیانه

✳ خونریزی پس از مقاربت

✳ ادرار مکرر یا دردناک

✳ گلو درد، خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

 عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

علائم سوزاک مقعدی

علائم سوزاک مقعدی شامل موارد زیر می شوند:

✳خارش، خونریزی یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ترشحات مقعدی

احساس خارش یا سوزن در چشم ها می تواند نشانه ای از ورم ملتحمه یا کنژکتیویت باشد. در صورتی که منی یا دیگر مایعات آلوده با چشم ها تماس پیدا کنند، امکان دارد فرد به کنژکتیویت مبتلا شود.

درمان بیماری سوزاک

درمان بیماری سوزاک 

آنتی بیوتیک ها بخشی از درمان سوزاک را تشکیل می دهند. 

پس از ظاهر شدن علائم، پزشک می تواند علاوه بر انجام آزمایش جهت تشخیص دیگر بیماری ها، انجام آزمایش سوزاک را توصیه کند. آزمایش سوزاک می تواند با استفاده از یک نمونه ادرار یا برداشت یک سواب (مانند گوش پاک کن) از ناحیه عفونی انجام شود. نمونه های سواب معمولا از آلت تناسلی مردانه، دهانه رحم، میزراه، مقعد و گلو گرفته می شوند.

کیت های خانگی نیز برای زنان در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به سواب های واژینال اشاره کرد. این کیت ها به یک آزمایشگاه ارسال شده و نتایج مستقیما به بیمار گزارش داده می شود. در صورتی که جواب این آزمایش برای عفونت سوزاک مثبت باشد، فرد و شریک جنسی او نیاز دارند تا تحت درمان قرار گیرند.

این درمان معمولا شامل موارد زیر می شود:

درمان دارویی با آنتی بیوتیک ها

برای اغلب افراد که درگیر بیماری سوزاک می شوند ممکن است سوال پیش بیاید که چه قرصی برای سوزاک خوبه؟

آیا آزیترومایسین برای سوزاک خوبه؟ یا قویترین انتی بیوتیک برای درمان سوزاک چیست؟ پزشکان اغلب هر دوی داروهای تزریقی (سفتریاکسون) و خوراکی (آزیترومایسین) را برای بیمار تجویز خواهند کرد.

اجتناب از داشتن مقاربت جنسی

تا زمانی که درمان پایان نیافته است خطر ابتلا به علائم و انتشار عفونت وجود دارد.

تکرار آزمایش در برخی موارد

همواره جهت اطمینان از موثر بودن درمان نیازی به انجام دوباره آزمایش نیست. با این حال، مرکز کنترل بیماری ها انجام دوباره آزمایش را به برخی بیماران توصیه می کند. پزشک در ارتباط با الزامی بودن این مورد تصمیم گیری می کند. انجام دوباره آزمایش باید 7 روز پس از درمان صورت گیرد.

در صورتی که یک زن باردار بوده و به سوزاک ابتلا داشته باشد، به نوزاد یک پماد چشمی داده می شود تا از انتقال سوزاک به او جلوگیری شود. با این حال، در صورت ابتلا به عفونت چشمی امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز باشد.

درمان سوزاک چند روز طول میکشد؟

بعد از درمان علائم، عفونت تا چند هفته درون بدن باقی خواهد ماند. در موارد نادر، ادامه یافتن سوزاک میتواند به دیگر اندام های بدن مانند مجرای ادراری و بیضه ها آسیب بزند. همچنین ممکن است درد به رکتوم (انتهای روده) نیز انتشار یابد.

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

سوزاک یک عفونت است که به وسیله باکتری نایسریا گونورآ ایجاد می شود. این باکتری تنها مجاری تناسلی را تحت تاثیر قرار نداده و می تواند غشاهای مخاطی دهان، گلو، چشم ها و مقعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این عفونت از طریق ارتباط جنسی با فردی مبتلا منتقل شده و می تواند آلت تناسلی مردانه، واژن، مقعد و دهان را آلوده کند. مردان جهت انتقال یا ابتلا به سوزاک نیازی به انزال منی ندارند. سوزاک می تواند در حین زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد او منتقل شود. با اینکه تمامی افراد فعال از نظر جنسی در معرض خطر ابتلا به سوزاک قرار دارند اما بالا ترین میزان ابتلا در نوجوانان، بالغین جوان و آمریکاییان آفریقایی تبار وجود دارد.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری سوزاک

 

 

تست تشخیص سوزاک

تست سوزاک برای تشخیص این که فرد به عفونت سوزاک مبتلا است یا خیر انجام می گیرد. این تست برخی مواقع به همراه تست کلامیدیا (نوع دیگری از عفونت های مقاربتی) انجام می شود. سوزاک و کلامیدیا علائم مشابهی دارند و هر دو اغلب هم زمان فرد را درگیر می کنند. تمام خانم  و آقایان زیر 25 سال که فعالیت جنسی دارند باید سالانه تست سوزاک را انجام دهند.

بیشتر اوقات می توان از ادرار برای تست تشخیص سوزاک استفاده کرد. با این حال، اگر رابطه جنسی دهانی و یا مقعدی داشته اید ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از گلو استفاده شود. در برخی موارد، ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از مجرای ادرار مرد (کانال ادرار) یا دهانه رحم زن (باز شدن به رحم) استفاده شود.

علت بوجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چه روش هایی برای درمان قطعی وجود دارد؟

 آزمایش ادرار برای تشخیص سوزاک 

اگر به عفونت واژن یا مجرای ادرار مبتلا باشید، در ادرار نشان داده می شود، اما عفونت در سایر قسمت های بدن ظاهر نمی شود. اگر رابطه جنسی مقعدی یا دهانی داشته اید، آزمایش سواب برای تست و تشخیص سوزاک ضروری است.

بیماری سوزاک چگونه منتقل میشود؟

مهم ترین سوالی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که چرا به این مبتلا می شوند. در پاسخ به این سوال می توان گفت، یک باکتری ای وجود دارد به نام نیسریا گونورا. این باکتری خاصیتی که دارد این است که در نواحی مرطوب تکثیر می شود و تمام مناطق اطراف را آلوده می کند.

همانطور که گفته شد این بیماری از طریق تماس با مایعات بدنی دیگری می تواند ما را آلوده کند و زمانی که این باکتری در بدن شخصی ایجاد شود بیماری رو به گسترش است.

❇ سوزاک توسط یک باکتری به نام نایسریا گنورآ ایجاد می شود.

❇ سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود.

❇ امکان دارد فرد به صورت همزمان به سوزاک و کلامیدیا دچار شود.

❇ در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند خطر ابتلای اکتسابی فرد به ویروس ایدز را افزایش دهد.

اکثر آزمایشات  در طی 5 روز تا 2 هفته پس از مواجهه، عفونت را تشخیص می دهند. اگر زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض ابتلا به بیماری سوزاک آزمایش داده باشید و جواب آن منفی باشد، پزشک ممکن است 2 هفته بعد آزمایش مجدد را توصیه کند، به خصوص اگر شخصی علائمی هم داشته باشد. علائم سوزاک معمولاً از 1 روز تا 2 هفته پس از مواجهه با بیماری ظاهر می شود و این زمان برای تست تشخیص سوزاک مناسب تر می باشد.

پیشگیری از انتقال سوزاک

راه های بسیاری جهت پیشگیری از ابتلا یا انتقال سوزاک وجود دارد. این راه ها شامل موارد زیر می شوند:

⚜ اجتناب از برقراری رابطه جنسی با فرد آلوده به سوزاک

⚜ استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی از راه واژن یا مقعد

⚜ استفاده از کاندوم ها یا پوشش های دهانی در ارتباط جنسی دهانی

⚜ مبتلا نبودن و داشتن تنها یک شریک جنسی و همچنین داشتن یک شریک جنسی که خود شریک جنسی متعدد نداشته و آلوده نمی باشد.

⚜ در صورتی که فرد یا شریک جنسی او در معرض سوزاک قرار گرفته باشند و یا هر گونه علائم سوزاک را تجربه کرده باشند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

عوارض بیماری سوزاک

عوارض بیماری سوزاک

عوارض احتمالی جدی و متعددی وجود دارند که نیاز به یک تشخیص و درمان زود هنگام (در صورت بروز علائم) را پر رنگ می کنند.

اگر بیماری سوزاک درمان نشود منجر به عوارض عمده ای از جمله موارد زیر شود:

✅ ناباروری در زنان

سوزاک می تواند به رحم و لوله های رحم گسترش یابد و باعث بیماری التهاب لگن  شود. در صورت زخم شدن لوله های رحم، خطر ناباروری در پی دارد که باید سریعا درمان شود.

✅ ناباروری در مردان

سوزاک می تواند باعث التهاب یک لوله کوچک و پیچ خورده در قسمت عقب بیضه ها شود که مجاری اسپرم در آن قرار دارد (اپیدیدیم). اپیدیدیمیت درمان نشده می تواند منجر به ناباروری شود.

✅ انتقال عفونت به مفاصل

باکتری عامل سوزاک می تواند از طریق جریان خون پخش شده و سایر قسمت های بدن شما از جمله مفاصل را آلوده کند. تب، بثورات پوستی، زخم های پوستی، درد مفاصل، تورم و سفتی از عوارض احتمالی است.

✅ افزایش خطر ابتلا به ایدز (HIV)

در افرادی که مبتلا به بیماری سوزاک هستند به دلیل نقص ایمنی بدنی که منجر به ایدز می شود، ممکن است هم مبتلا به سوزاک و هم اچ آی وی شوند و هر دو بیماری را با سرعت بیشتری به شریک زندگی خود منتقل کنند.

✅ انتقال بیماری به نوزادان

نوزادانی که در هنگام تولد مادرانشان سوزاک دارند، ممکن است در معرض کوری، زخم در پوست سر و عفونت شوند.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر مرتضی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 339 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ارادت خدمت آقای دکتر،
  ببخشید آقای دکتر من ۶ماهه پیش رابطه جنسی محافظت نشده داشتم بعد از دو هفته خارش و سوزش و ترشحات سفید رنگ در مجاری ادراری داشتم.تا به امروز اکثر انتی بیوتیکها(داکسی ساکلین،سفکسیم،آزیترومایسین،آریترومایسین و ...) رو مصرف کردم آزمایش کشت ادرار هم دادم بعدش آمپول سفازولین و آمیکاسین مصرف کردم ولی هنوز مقداره خیلی کمی ترشحات در حالت دوشیدن از مجاریم دیده میشه داخلش و گلوم یه مقدار درد میکنه. ولی سوزش و خارش ندارم .ممنون میشم کمکم کنید واقعا خسته شدم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام داروها قطع شود روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر ساغر شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 320 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ارادت خدمت دکتر گرامی،بعد از رابطه جنسی محافظت نشده دقیقا دو روز بعد لوزه هام دچار التهاب شده و دانه های ریز و درشت سفید روی لوزه ام تشکیل شده که هیچ گونه درد و سوزشی نداره .میتونه سوزاک یا بیماری مقاربتی دیگه ای باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام ممكن است سوزاك باشد هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ١٠٠ ميلي گرم ٥ روز بعد از غذا ميل كنيد به متخصص گوش ، حلق و بيني مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر حمید جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  درود آقای دکتر 52 سال سن دارم به سوزاک مبتلا شدم آمپول پنی سلین زدم به اضافه قرص سیپروفلوکساسین پانصد به مدت بکهفته دلهره دارم شاید خوب نشم هنوز صبح زود کمی ترشح بی رنگ دارم چه مدت آیا بهبودی طول میکشه آیا باید صبر کنم یا داروی دیگه امتحان کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ١٠٠ ميلي گرم ٥ روز بعد از غذا ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در آب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر هادی چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 354 مشاهده پرسش
  سلام سر التم خارش شدید داره بعد هم زخم شده سوزش هم داره
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص سيتريزين ميل كنيد و به متخصص پوست مراجعه كنيد

  2. تصویر کاربر هادی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش)
   این رو که خودمم میدونم .تو دکتری برم پیش دکتر پوست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام مشكل شما مربوط به رشته تخصصي من نمي باشد

  4. تصویر کاربر هادی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش)
   پول بنده رو برگردونید
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام شماره كارت خود را به موبايل ٠٩١٢١٠٧٨١٤٩ پيامك كنيد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۲۱ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  من چندسالی است که قرص تنوفوویر300 وپروپرانول 10 روزی یک عدد می خورم واز همان موقع به بعد دچاراختلال در نعوذ ضعیف شدم واخیرا گاهی با خوردن یک هشتم از قرص سیلدنافیل مشکل نعوذم برطرف می شود ولی نعوذ شبانه یا صبحگاهی را هرگز ندارم سن من هم 69 سال است وپروستات من هم 39ML می باشد وکبد من هم کمی کورس می باشد در خوردن قرص سیلدنافیل خیلی می ترسم وبه ندرت مصرف می کنم جناب دکتر با این شرح حال به نظرشما چکارکنم از پاسخ شما قبلا سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام اختلال نعوظ مربوط به سن بالاي شماست و قرص سيلدنافيل را ميل كنيد نترسيد

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اقای دکتر
  ببخشید اقای دکتر مجردم یه رابطه جنسی حفاظت نشده داشتم تو رابطه ول مشکلی پیش نیومد برام رابطه دوم بعد یه مدت سر التم موقع ادرار خارش داشت بعد یه مدت باز سوزش خیلی کم الان هم سوزش خیلی کم شده یه روز هم به طور اتفاقی سر التمو محکم فشار دادم و به سمت بالا کشیدم یه مایع سفید رنگ در حد خیلی کم اومد بیرون گفتم شاید چیز خاصی نباشه برا اینکه مطمئن بشم بازم روز بعدش امتحان کردم اومد بیرون فقط صبح ها این مایع سفید رنگ بیرون میاد اونم با فشار دست. خود به خود بیرون نمیاد.ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  2. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   سلام اقای دکتر من درد پروستات ندارم چون درمورد این شیاف خوندم نوشته برای درد و مشکلات ادراری که هیچ کدوم رو ندارم مشکلی که نداره اسفاده کنم؟فقط همین شیلف کافیه قرص دیگه ای لازم نیس استفاده کنم
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام دارو لازم نيست

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۴۶ سالمه چند وقته که خیلی زود ارضا میشم واسپرمم اصلا جهش ندارد. ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر فرزاد جمعه ۱۲ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 334 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من رابطه جنسی داشتم الان ۴ روز میگذره و سوزش دارم تو ادرار کردنم بعد عفونت زرد رنگ میاد قرصم خوردم سفکسیم البته ی دونه اونم امروز ک فهمیدم چی شده لطفا راهنمایی کنید (البته این بار دومه ک تو این دوماه اینجوری میشم )
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر مونا پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 362 مشاهده پرسش
  با سلام.آقای دکتر من عدم نعوظ یا نعوظ خیلی ضعیف دارم زود انزالی هم دارم شما ۳ماه پیش قرص تاداگرا ۲۰ موقع نزدیکی و پاروکستین۲۰ هر روز یک عدد تجویز کردین وضعیتم خیلی بهتر شده بود کیفیت رابطه عالی بود ولی الان که دارو ها که تمام شده وضعیتم به سابق برگشته خودمم ۴۹ سالمه بطوری که اگه تاداگرا تخورم نعوظ ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص سرترالين ٥٠ ميلي گرم سه ماه ميل كنيد و تاداگرا را هم ميل كنيد

 • تصویر کاربر ایمان سه شنبه ۲ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام پسری هستم۳۵ساله مجرد رابطه جنسی هم داشتم مدت ۳ساله مجرای ادرایم درد و سوزش داره و حس میکنم ادرارم آتیش و داغه/ اماموقعی که ادرار دارم باسوزش همراه نیست ترشیحی هم ندارم
  اما زمان ادار تیکه تیکه ادرارم میاد همه ازمایشهادادم هیچ مشکلی ندارم سنوانجام دادم سنگ و شن کلیه نداشتم قرص داکسی و جیمی سفلکسیم هم دکترها دادن وانواع آنتی بیوتکها تواین ۳سال خوردم داخل آب گرم هم نشستم واقعا کلافه شدم دردم خوب نمیشه لطفا ممنون میشم کمکم کنید با تسکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز و هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ده روز ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر