بیماری سوزاک چیست و چگونه درمان می شود؟

بیماری سوزاک یک بیماری مقاربتی (STD) نسبتا شایع است. بیماری سوزاک معمولا نواحی مرطوب و گرم بدن را درگیر می کند. در این نوشتار به بررسی علائم سوزاک در زنان و مردان، عوارض آن و همچنین درمان بیبماری سوزاک می پردازیم.

اندام هایی که در بیماری سوزاک درگیر می شوند عبارت اند از:

 • مجرای اداری
 • گلو
 • واژن
 • دستگاه تولید مثل خانم ها
 • مقعد
 • چشم ها

بیماری سوزاک چیست؟

بیماری سوزاک یک بیماری شایع و منتقل شونده از راه جنسی است که گاهی اوقات با نام گنوره نیز شناخته می شود. این بیماری هر ساله ده ها هزار زن و مرد را در ایران به خود مبتلا می کند.

به طور جهانی، هر ساله نزدیک به 78 میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری سوزاک تشخیص داده می شود. با این حال، تمامی موارد ابتلا تشخیص و گزارش داده نمی شوند.

سوزاک به آسانی درمان شده اما می تواند عوارضی جدی و گاهی دائمی را ایجاد کند. بیماری التهابی لگن هنگامی ایجاد می شود که عفونت سوزاک رحم یا لوله های فالوپ را در زنان آلوده می کند. جدی ترین عارضه مرتبط با بیماری التهابی لگن، ناباروری است. عوارض سوزاک در مردان شامل اپی دیدیمیت و نا باروری هستند. اپی دیدیمیت، التهاب لوله اسپرم بر می باشد.

علائم بیماری سوزاک

امکان دارد در عین فعال بودن عفونت سوزاک، علائمی وجود نداشته باشند. علائم می توانند در هر زمانی از روز اول تا چهاردهم قرار گیری در معرض عفونت بروز دهند. مردان و زنان علائم را با اندکی تفاوت تجربه می کنند. این علائم می توانند شامل موارد زیر شوند:

علائم بیماری سوزاک در مردان

علائم بیماری سوزاک در آقایان

مردان ممکن است تا چند هفته علائم قابل توجهی نداشته باشند. اولین علامت قابل توجه در آقایان اغلب سوزش یا احساس درد در هنگام ادرار کردن می باشد.  برخی از علائم بیماری سوزاک در آقایان شامل موارد زیر است:

✳ ترشحات ادراری سفید، زرد یا سبز که بیانگر عفونت هستند.

✳ التهاب و تورم پوست آلت تناسلی

✳ درد در بیضه یا کیسه آن

تکرر ادرار و دردناک

✳ خارش، درد، خونریزی و ترشحات مقعدی و یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

علائم بیماری سوزاک در زنان

علائم بیماری سوزاک در زنان

بیماری سوزاک در زنان ممکن است علائمی شبیه به قارچ واژن یا عفونت های تناسلی و بیماری های باکتریایی باشد. برخی از علائم بیماری سوزاک در خانم ها شامل موارد زیر است:

✳ درد در هنگام مقاربت جنسی

✳ تب

✳ ترشحات زرد یا سبز رنگ از واژن

✳ تورم در ناحیه فرج

✳ خونریزی در بین عادات ماهیانه

✳ خونریزی های شدید ماهیانه

✳ خونریزی پس از مقاربت

✳ ادرار مکرر یا دردناک

✳ گلو درد، خارش، بلع دشوار یا تورم گره های لنفاوی گردنی

✳ درد چشم، حساسیت به نور یا ترشحات چشمی که بیانگر عفونت هستند.

✳ قرمزی، تورم، گرمی و درد مفاصل

 عامل درد بالای ناحیه تناسلی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

علائم سوزاک مقعدی

علائم سوزاک مقعدی شامل موارد زیر می شوند:

✳خارش، خونریزی یا درد در هنگام دفع مدفوع

✳ترشحات مقعدی

احساس خارش یا سوزن در چشم ها می تواند نشانه ای از ورم ملتحمه یا کنژکتیویت باشد. در صورتی که منی یا دیگر مایعات آلوده با چشم ها تماس پیدا کنند، امکان دارد فرد به کنژکتیویت مبتلا شود.

درمان بیماری سوزاک

درمان بیماری سوزاک 

آنتی بیوتیک ها بخشی از درمان سوزاک را تشکیل می دهند. 

پس از ظاهر شدن علائم، پزشک می تواند علاوه بر انجام آزمایش جهت تشخیص دیگر بیماری ها، انجام آزمایش سوزاک را توصیه کند. آزمایش سوزاک می تواند با استفاده از یک نمونه ادرار یا برداشت یک سواب (مانند گوش پاک کن) از ناحیه عفونی انجام شود. نمونه های سواب معمولا از آلت تناسلی مردانه، دهانه رحم، میزراه، مقعد و گلو گرفته می شوند.

کیت های خانگی نیز برای زنان در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به سواب های واژینال اشاره کرد. این کیت ها به یک آزمایشگاه ارسال شده و نتایج مستقیما به بیمار گزارش داده می شود. در صورتی که جواب این آزمایش برای عفونت سوزاک مثبت باشد، فرد و شریک جنسی او نیاز دارند تا تحت درمان قرار گیرند.

این درمان معمولا شامل موارد زیر می شود:

درمان دارویی با آنتی بیوتیک ها

برای اغلب افراد که درگیر بیماری سوزاک می شوند ممکن است سوال پیش بیاید که چه قرصی برای سوزاک خوبه؟

آیا آزیترومایسین برای سوزاک خوبه؟ یا قویترین انتی بیوتیک برای درمان سوزاک چیست؟ پزشکان اغلب هر دوی داروهای تزریقی (سفتریاکسون) و خوراکی (آزیترومایسین) را برای بیمار تجویز خواهند کرد.

اجتناب از داشتن مقاربت جنسی

تا زمانی که درمان پایان نیافته است خطر ابتلا به علائم و انتشار عفونت وجود دارد.

تکرار آزمایش در برخی موارد

همواره جهت اطمینان از موثر بودن درمان نیازی به انجام دوباره آزمایش نیست. با این حال، مرکز کنترل بیماری ها انجام دوباره آزمایش را به برخی بیماران توصیه می کند. پزشک در ارتباط با الزامی بودن این مورد تصمیم گیری می کند. انجام دوباره آزمایش باید 7 روز پس از درمان صورت گیرد.

در صورتی که یک زن باردار بوده و به سوزاک ابتلا داشته باشد، به نوزاد یک پماد چشمی داده می شود تا از انتقال سوزاک به او جلوگیری شود. با این حال، در صورت ابتلا به عفونت چشمی امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز باشد.

درمان سوزاک چند روز طول میکشد؟

بعد از درمان علائم، عفونت تا چند هفته درون بدن باقی خواهد ماند. در موارد نادر، ادامه یافتن سوزاک میتواند به دیگر اندام های بدن مانند مجرای ادراری و بیضه ها آسیب بزند. همچنین ممکن است درد به رکتوم (انتهای روده) نیز انتشار یابد.

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

عوامل ایجادکننده بیماری سوزاک در آقایان و خانم ها

سوزاک یک عفونت است که به وسیله باکتری نایسریا گونورآ ایجاد می شود. این باکتری تنها مجاری تناسلی را تحت تاثیر قرار نداده و می تواند غشاهای مخاطی دهان، گلو، چشم ها و مقعد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این عفونت از طریق ارتباط جنسی با فردی مبتلا منتقل شده و می تواند آلت تناسلی مردانه، واژن، مقعد و دهان را آلوده کند. مردان جهت انتقال یا ابتلا به سوزاک نیازی به انزال منی ندارند. سوزاک می تواند در حین زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد او منتقل شود. با اینکه تمامی افراد فعال از نظر جنسی در معرض خطر ابتلا به سوزاک قرار دارند اما بالا ترین میزان ابتلا در نوجوانان، بالغین جوان و آمریکاییان آفریقایی تبار وجود دارد.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بیماری سوزاک

 

 

تست تشخیص سوزاک

تست سوزاک برای تشخیص این که فرد به عفونت سوزاک مبتلا است یا خیر انجام می گیرد. این تست برخی مواقع به همراه تست کلامیدیا (نوع دیگری از عفونت های مقاربتی) انجام می شود. سوزاک و کلامیدیا علائم مشابهی دارند و هر دو اغلب هم زمان فرد را درگیر می کنند. تمام خانم  و آقایان زیر 25 سال که فعالیت جنسی دارند باید سالانه تست سوزاک را انجام دهند.

بیشتر اوقات می توان از ادرار برای تست تشخیص سوزاک استفاده کرد. با این حال، اگر رابطه جنسی دهانی و یا مقعدی داشته اید ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از گلو استفاده شود. در برخی موارد، ممکن است از سواب برای جمع آوری نمونه از مجرای ادرار مرد (کانال ادرار) یا دهانه رحم زن (باز شدن به رحم) استفاده شود.

علت بوجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چه روش هایی برای درمان قطعی وجود دارد؟

 آزمایش ادرار برای تشخیص سوزاک 

اگر به عفونت واژن یا مجرای ادرار مبتلا باشید، در ادرار نشان داده می شود، اما عفونت در سایر قسمت های بدن ظاهر نمی شود. اگر رابطه جنسی مقعدی یا دهانی داشته اید، آزمایش سواب برای تست و تشخیص سوزاک ضروری است.

بیماری سوزاک چگونه منتقل میشود؟

مهم ترین سوالی که از سوی افراد پرسیده می شود این است که چرا به این مبتلا می شوند. در پاسخ به این سوال می توان گفت، یک باکتری ای وجود دارد به نام نیسریا گونورا. این باکتری خاصیتی که دارد این است که در نواحی مرطوب تکثیر می شود و تمام مناطق اطراف را آلوده می کند.

همانطور که گفته شد این بیماری از طریق تماس با مایعات بدنی دیگری می تواند ما را آلوده کند و زمانی که این باکتری در بدن شخصی ایجاد شود بیماری رو به گسترش است.

❇ سوزاک توسط یک باکتری به نام نایسریا گنورآ ایجاد می شود.

❇ سوزاک می تواند در حین زایمان از مادر به نوزاد منتقل شود.

❇ امکان دارد فرد به صورت همزمان به سوزاک و کلامیدیا دچار شود.

❇ در صورت عدم درمان، سوزاک می تواند خطر ابتلای اکتسابی فرد به ویروس ایدز را افزایش دهد.

اکثر آزمایشات  در طی 5 روز تا 2 هفته پس از مواجهه، عفونت را تشخیص می دهند. اگر زمان کوتاهی از قرار گرفتن در معرض ابتلا به بیماری سوزاک آزمایش داده باشید و جواب آن منفی باشد، پزشک ممکن است 2 هفته بعد آزمایش مجدد را توصیه کند، به خصوص اگر شخصی علائمی هم داشته باشد. علائم سوزاک معمولاً از 1 روز تا 2 هفته پس از مواجهه با بیماری ظاهر می شود و این زمان برای تست تشخیص سوزاک مناسب تر می باشد.

پیشگیری از انتقال سوزاک

راه های بسیاری جهت پیشگیری از ابتلا یا انتقال سوزاک وجود دارد. این راه ها شامل موارد زیر می شوند:

⚜ اجتناب از برقراری رابطه جنسی با فرد آلوده به سوزاک

⚜ استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی از راه واژن یا مقعد

⚜ استفاده از کاندوم ها یا پوشش های دهانی در ارتباط جنسی دهانی

⚜ مبتلا نبودن و داشتن تنها یک شریک جنسی و همچنین داشتن یک شریک جنسی که خود شریک جنسی متعدد نداشته و آلوده نمی باشد.

⚜ در صورتی که فرد یا شریک جنسی او در معرض سوزاک قرار گرفته باشند و یا هر گونه علائم سوزاک را تجربه کرده باشند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

عوارض بیماری سوزاک

عوارض بیماری سوزاک

عوارض احتمالی جدی و متعددی وجود دارند که نیاز به یک تشخیص و درمان زود هنگام (در صورت بروز علائم) را پر رنگ می کنند.

اگر بیماری سوزاک درمان نشود منجر به عوارض عمده ای از جمله موارد زیر شود:

✅ ناباروری در زنان

سوزاک می تواند به رحم و لوله های رحم گسترش یابد و باعث بیماری التهاب لگن  شود. در صورت زخم شدن لوله های رحم، خطر ناباروری در پی دارد که باید سریعا درمان شود.

✅ ناباروری در مردان

سوزاک می تواند باعث التهاب یک لوله کوچک و پیچ خورده در قسمت عقب بیضه ها شود که مجاری اسپرم در آن قرار دارد (اپیدیدیم). اپیدیدیمیت درمان نشده می تواند منجر به ناباروری شود.

✅ انتقال عفونت به مفاصل

باکتری عامل سوزاک می تواند از طریق جریان خون پخش شده و سایر قسمت های بدن شما از جمله مفاصل را آلوده کند. تب، بثورات پوستی، زخم های پوستی، درد مفاصل، تورم و سفتی از عوارض احتمالی است.

✅ افزایش خطر ابتلا به ایدز (HIV)

در افرادی که مبتلا به بیماری سوزاک هستند به دلیل نقص ایمنی بدنی که منجر به ایدز می شود، ممکن است هم مبتلا به سوزاک و هم اچ آی وی شوند و هر دو بیماری را با سرعت بیشتری به شریک زندگی خود منتقل کنند.

✅ انتقال بیماری به نوزادان

نوزادانی که در هنگام تولد مادرانشان سوزاک دارند، ممکن است در معرض کوری، زخم در پوست سر و عفونت شوند.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر پویا شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 415 مشاهده پرسش
  اقای دکتر من مرد هستم نزدیک یک هفتهی متوجه شدم که به بیماری سوزاک مبتلا هستم... و نزدیک پنج روزی است که به درمان ان پرداخته ام.... اول ادرار مداوم داشتم ولی بعد از درمان ادرار کمتر شده الان سوزش دارم.... اقای دکتر نگرانم به نظر شما چند روز تا کامل شدن درمان طول میکشه.. قرص مصرف میکنم.... امپول پنیسیلین هم یکی زدم.... اقای دکتر نگرانم......
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 4 سال پیش)

   در مدت دو هفته خوب مي شويد

 • تصویر کاربر اشکان چهارشنبه ۹ بهمن ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 211 مشاهده پرسش
  حدود ۲-۳ روز است که علایم سوزاک را دارم متاسفانه در سفر متوجه موضوع شدم میخواستم ببینم چقدر وقت دارم که به دکتر مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۹ بهمن ۹۸( 4 سال پیش)

   چند روزي وقت داريد

 • تصویر کاربر سراج یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 346 مشاهده پرسش
  با سلام

  شرح مشکل:
  حدود 4 ماه پیش یک رابطه جنسی محافظت نشده داشتم که منجر به سوزاک و التهاب مجرای تناسلی شد که مجبور به سیستسکوپی شدم (طی این مدت به زمان بسیار طولانی مدتی بیوتیک مصرف کردم) و دکتر گفته برای شش ماه باید روزانه دوبار سوند یکبار مصرف بزنم از همان ابتدای رابطه یک سوزش خفیف در سمت چپ محل تلاقی کلاهک و پوست ختنه گاه داشتم که بعد از عمل به سمت راست هم سرایت کرده تیر کشیدن التهاب کلاهک آلت احساس سوزش و گهگاه خارش دارم ناگفته نماند از دو ماه پیش متوجه شدم در سمت چپ ختنه گاه سه عدد دانه بسیار ریز سفید رنگ وجود داره که وقتی پوست رو میکشم فقط دانه های خیلی ریز دیده میشن ولی در حالت عادی کمی برجسته هستن که طی دو ماه اصلا تغییر نکردن
  در خصوص آزمایش ها و سونوگرافی هم بگم کلیه ها مثانه و پروستات سالم بودن

  سوال ها:
  ۱_علت تیر کشیدن و سوزش اطراف کلاهک و بدنه آلت ممکن است مربوط به عوارض سوند گذاری روزانه باشد؟ جای نگرانی دارد؟
  ۲_سه عدد دانه سفید روی پوست ختنه گاه که طی دو ماه با تغییرات کمی مواجهه بوده ممکن است زگیل یا تبخال تناسلی باشد ؟
  ۳_بدلیل ترس زیاد از زگیل تناسلی حتی از پوست های زائد ختنه هم میترسم بعد از ۴ ماه از او ارتباط ممکن است زگیل در بیاد و یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 4 سال پیش)

   مربوط به سوند گذاري است سوند زدن را قطع كنيد دانه هاي سفيد زگيل نيستند

  2. تصویر کاربر سراج جمعه ۱۳ دی ۹۸( 4 سال پیش)
   ممنون از راهنماییتون ، خدا عمرتون بده
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۵ دی ۹۸( 4 سال پیش)

   تشكر

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 230 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر جوانی 28 ساله هستم و مجرد و تا به حال هیچ گونه رابطه پر خطری نداشتم دقیقا یک سال پیش احساس در در کلیه ها و همزمان احساس سوزش شدید در مجاری ادرا احساس شد پس از دو یا سه روز و گذارندن لحظات تب و اظطراب و تپش قلب کمی اوضاع بهتر شد از سوزش مجاری ادراری کاسته شد ولی همچنان کلیه درد داشتم و موقع دفع ادرار دچار سختی در دفع شدم به فوق تخصص مجاری ادرا و کلیه مراجعه کردم چند نوبت و کاملا شرح دادم ایشان چکاپ کلی و سونوگرافی کلیه و مثانه از من خواستند و جواب ایشان این بود که همه چی نرماله و تنها کلیه ها کمی شن دارند احتمالا به خاطر دفع شن دچار مشکل هستم و تمام دردها و مشکلات من ناشی از استرس و نگرانی ذهنی است و من مشکلی ندارم و من روزها رو میگذاراندم اما همچنان در طول روز نه با شدت زیاد ولی مدام احساس میکردم که عملکرد کلیه و مثانه و سیستم ادرار طبیعی نیست و مثل سابق نیست و از لحاظ اخلاقی و روحی هم کاملا تغییر کرده بودم و احساس افسردگی میکردم و همیشه یک نگرانی ذهنی داشتم که منشا را پیدا نمیکردم و همچون گذشته شاداب نبودم لاصه ماه ها را گذراندم و علایمی داشتم از کلیه درد و خارش الت تناسلی و مشکل دفع ادرار در وقت صبح و احساس تیر کشیدن استخوان لحظه ای در پا ها و دست ها اما نه به شدت روزهای اول و کاملا تخفیف یافته تا اینکه تقریبا یک سال از روز های ابتدایی گذشته دوباره درد کلیه و خارش الت تناسلی و تپش قلب و استرس شدت گرفته و زیاد شده و تشدید پیدا کرده در بیضه ها هم اظاف شده چند روز پیش دوباره به دکتر مراجعه کردم اما اینبار به متخصصی دیگر و مشکلات را شرح دادم و ایشان نیز چکاپ کلی و سونوگرافی کلیه و مثانه تجویز کردند و انجام دادم اینبار دکتر فرمودند در چکاپ کلی همه چی خوبه فقط کمبود ویتامین دی احساس میشه و در سونو کلیه و مثانه دکتر گفتند کاملا کلیه ها سالم و بدون سنگ و مثانه هم بدون و اندازه پروستات هم طبیعی هست الان یک هفته ای گذشته و من از لحاظ روحی کاملا بهبود پیدا کردم و احساس شادابی میکنم کلیه ها دیگر درد ندارند دیگر دردی در بیضه احساس نمیکنم و خارش الت تناسلی نیز از بین رفته ولی همچنان صبح ها در دفع ادرار مشکل دارم و کمی احساس سوزش در الت تناسلی هنگام دفع ادرار و بعد از ان دارم میخواستم نظرتون رو بدونم و احساس میکنید چه دلیلی دارد این مشکلات و منشا در کجا بوده و اینکه اگر مشکلی و یا بیماری جنسی خاصی داشته باشم و یا بیصه ها مشکلی داشته باشند و بیماری مثل سوزاک در ازمایش ادراری که گرفتند و یا در ازمایش مدفوع و خون قابل مشاهده میباشد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 4 سال پیش)
   • التهاب پعروستات است روزي يك عدد كپسول تامسولوزين ميل كنيد
 • تصویر کاربر soll شنبه ۹ آذر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 261 مشاهده پرسش
  سلام: من 41 سالمه و مجرد هستم، به ندرت خود ارضایی میکنم آنهم بهاین دلیل که شنیدم اگه این کار را نکنی منی در بیضه فاسد میشه، حدود یک هفته پیش خود ارضایی کردم، اول دو قطره منی اومد بعد منی خونی به طوری که خون بیشتر از منی معلوم میشه، بعد از اون سه بار این کار را تکرار کردم هر دو روز یک بار و همچنان همانگونه است. لطفا بفرمایید نیاز به مراجعه به پزشک هست؟ در ضمن مدتی است قرص فلوکستین 20 استفاده میکنم، آیا میتونه تاثیر داشته باشه؟ از لطف شما ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ آذر ۹۸( 4 سال پیش)

   قرص اثري ندارد ،،،. خون در مني درمان ندارد خود به خود خوب مي شود

 • تصویر کاربر حمید جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب دکتر قوامی و ممنون از این پیج که جهت خدمت به ما قرار داده اید
  چهار پنج روزی هست که موقعی که زمان ادرارم میرسه نمیتوانم نگهدارم و فورا باید به دستشویی برسم و دفع کنم که در زمانی که تا به دستشویی برسم و رفع حاجت کنم در مجرای ادرارم سوزش شدیدی احساس میکنم که همین سوزش وادارم میکند که هر چه سریعتر به دستشویی برسم و در اکثر مواقع بعد از ادرار یکی دو دقیقه مجددا سوزش به سراغم میاید و دوباره باید ادرار داشته باشم منتها خیلی کم در حد دویست الی سیصد سی سی . ممنون میشوم منو از این نگرانی نجات دهید . و آیا به سوزاک دچار شدم ؟ و راه چاره اش رو چه دستوری میفرمایید . با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 4 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ميل كنيد و قرص فنازوپيريدين هر ٨ ساعت يك عدد 

 • تصویر کاربر ابوذر چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.مدت ۲ سال هست که به تشخیص پزشکان دچار بیماری سوزاک شده ام اما متاسفانه علیرغم مصرف انواع انتی بیوتیکها مجددا بیماری عود کرده و احساس میکنم که لگن سمت چپم هم در گیر شده.خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸( 4 سال پیش)

   كپسول داكسي سيكلين هر ١٢ ساعت يك عدد ميل شود

 • تصویر کاربر Jeyhom شنبه ۶ مهر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 246 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر با عرض معذرت
  اینجانب از یک هفته پیش دچار مشکل انزال خشک شده ام بدون هیچگونه سابقه درمان پروستات یا هر مورد دیگر سن اینجانب 57سال میباشد البته لازم به ذکر است حدود دوسال است که به علت مشکل نعوظ از داروی سیلدنافیل استفاده میکنم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۶ مهر ۹۸( 4 سال پیش)

   علت جنبه روحي ،، رواني و ذهني دارد زود گذر است

 • تصویر کاربر پیمان سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.۲۸ سالمه وزن ۱۱۰ کیلیو اما بدنسازی میرم چاق نیستم اما هیکلی ام قد ۱۸۰ .رابطه جنسی زیاد داشتم و دارم اقای دکتر .یه مدت بهترین نعوظ رو داشتم اما بی مورد دو ساله شروع کردم خوردن قرص سیلد نافیل .خودارضایی هم میکردم .الان اما مشکل نعوظ پیدا کردم احساس میکنم بدنم عادت کره به سیلد نافسل و نخورمش نعوظ خوبی ندارم و زود ارضاع میشم .خیلی تو روحیم تاثیر گذاشته چندین ماهه فکر خیال بدی دارم .ممنون میشم کمکم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)

   جواب دادم

 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  سلام اقایه دکتر ۲۲سالمه من چند سالی میشه نعوظ صبحگاهی ندارم و موقعی ک استرس دارم کمی التم نرمه و شدیدا بابت این موضوع استرس دارم دکتر رفتم برام پاروکستین نوشت با تادالافیل موقعی ک مصرف میکنم هیچ مشکلی تو رابطه ندارم خواستم بدونم دلیل نداشتن نعوظ صبحگاهیم چیه مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)

   استرس و اضطراب

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر