علائم و درمان عفونت بیضه با آنتی بیوتیک | عفونت اپیدیدمیت

عفونت اپی دیدیم  یا اپیدیدیمیت، موجب التهاب و درد در ناحیه اپیدیدیم شده و عموما منشا ویروسی دارد. اپی دیدیم، معمولا به علت عفونت و به طور شایع  از ادرار عفونی یا عفونت مقاربتی پدید می آید.

اپی دیدیم چیست؟

اپی دیدیم زائده ای بالای بیضه است که محل ذخیره نطفه بوده و عفونت آن با یک دوره درمان با داروی ضد میکروب معمولا عفونت از بین خواهد رفت، درمان و بهبودی بطور معمول و کامل صورت خواهد گرفت.

 زائده  اپی دیدیمیس می باشد، که بالای بیضه قرار گرفته و نقش مهمی  در تبدیل نطفه های نارس به نطفه های طبیعی دارد.

بنابراین باید توجه داشت که چنانچه اگر این دو زائده مهم دچار عفونت شود و به موقع درمان  صورت نگیرد، باعث ناباروری مردان خواهد شد.

ناباروری

تشخیص عفونت اپی دیدیم

اپی دیدیمیت به معنی التهاب اپیدیدیم است که معمولا علت عفونی دارد.عفونت در بیضه ها اورکیت نام دارد و ممکن است است با عفونت اپیدیدیم توسط بیمار و همچنین پزشک اشتباه گرفته شود.

چون بیضه و اپیدیدیم در کنار هم قرار دارند، گاهی اوقات برای پزشک مشکل است که تشخیص دهد کدامیک دچار التهاب یا عفونت شده است،

به همین علت اصطلاح اپیدیدیمو-اورکیت بکار می رود. شایع ترین علامت این بیماری عفونی( بیضه و اپیدیدیم )،درد می باشد.

عفونت اپی دیدیم - عفونت بیضه

علائم عفونت بیضه و اپی دیدیم

علائم سریعا بوجود می آیند، ظرف یک یا چند روز. بیضه و اپی دیدیم سریعا ورم می کندو اسکروتوم بزرگ، حساس و قرمز و بسیار دردناک می شود. اگر علت این بیماری بعلت عفونت در جای دیگر باشد، علائم عفونت در بیضه و اپی دیدیم دیده می شود.

اگر چنانچه عفونت ادراری هم داشته باشد، علائم سوزش، تکرر ادرار  و ترشح مجرا نیز ممکن است در فرد وجود داشته باشد. برای تشخیص آزمایش کامل ادرار و کشت و همچنین کشت ترشح مجرا ضروری می باشد.

همیان طور که گفته شد شایع ترین علامت عفونی شدن اپی دیدیم درد در ناحیه بیضه هاست ولی بیمار ممکن است نشانه های زیر را هم تجربه کند :

 • تب خفیف همراه با لرز
 • فشار به بیضه ها
 • درد در ناحیه لگن
 • قرمزی و حرارت در کیسه بیضه (اسکروتوم)
 • غده لنفاوی بزرگ شده در کشاله ران
 • درد در هنگام سکس و انزال
 • درد در هنگام ادرار یا حرکت شکم
 • زود ادراری و ادرار مکرر
 • ترشحات غیر عادی از آلت
 • خون در منی

علل عفونت بیضه و اپی دیدیم و درد بیضه

علت بیماری عفونت است که شامل:

عارضه عفونت ادراری ادرار

عفونی بعلت میکروب ECOLI می تواند از طریق واز(VAS) یا لوله برنده منی وارد اپی دیدیم و بیضه شود و باعث عفونت این دو عضو گردد. این عفونت در هر سنی اتفاق می افتد ولی بطور شایع و فراوان در مردان بالای 35 اتفاق می افتد. بزرگی پروستات که باعث انسداد مجاری ادرار برای خروج ادرار از مثانه می شود، می تواند باعث این عفونت شود. کودکانی که مبتلا به عفونت ادراری هستند، ممکن است به اپیدیدیمیت یا عفونت  اپی دیدیم گرفتار شوند.

عفونت مقاربتی (جنسی)

شایع ترین علت عفونت  اپی دیدیم، عفونت مقاربتی است که در جوانان بیشتر دیده می شود، اگرچه در هر مردی که از نظر جنسی فعال می باشد،اتفاق می افتد.

عفونت ویروسی بیضه (اورکیت ویروسی)

یکی از علل شایع عفونت در اپیدیدیم مخصوصا در سنین پایین بیماری اوریون است. اوریون هر دو غده بزاقی را دچار التهاب کرده و و موجب ایجاد تورم در آن ناحیه می گردد. اوریون در کودکان می توامد موجب ابتلا به عفونت اپی دیدیم نوع ویروسی شود. ویروس از طریق خون در بدن حرکت کرده و عونت را به  بیضه و اپی دیدیم منتقل می کند.

عمل جراحی پروستات و مجرا

عمل پروستات باعث می شود، میکروب های موجود در مجرا وارد اپی دیدیم و بیضه شوند. امروز با بهتر شدن روش های جراحی و تجویز داروهای ضد میکروب قبل از عمل، این عفونت نادر است. عفونت اپی دیدیم می تواند به علت مصرف بیش از حد داروی AMIODARONE باشد.

ضربه به اسکروتوم می تواند باعث التهاب و بزرگی بیضه و درد بیضه شود. سل یکی دیگر از عوامل عفونت در بیضه می باشد و از راهگردش خون بیضه را مبتلا می کند. در بعضی بیماری ها ، التهاب بیضه و اپی دیدیم ممکن است به وجود آید که علت آن عفونی یا میکروبی نمی باشد.

درمان اورکیت یا عفونت بیضه را در این مقاله بخوانید: 

عفونت بیضه

چه کسانی مبتلا به عفونت اپی دیدیم می شوند؟

1 نفر از 1000 نفر از مردان به عفونت اپی دیدیم  مبتلا می شوند. در سنین 15 تا 30 سالگی شایع و فراوان دیده می شود و در بالای 60 سالگی هم شایع است. قبل از بلوغ بطور شایع اتفاق نمی افتد. 3 نفر از 10 کودکی که به اوریون مبتلا هستند، مبتلا به عفونت ویروسی بیضه و اپی دیدیم می شوند. شانس ابتلا در افرادی که سوند در مجرا دارند، بیشتر است.

تشخیص عفونت اپی دیدیم

پزشک ابتدا باید معاینه فیزیکی شما را تکمیل کند. در معاینه لمسی دکتر موارد زیر را معاینه می کند :

 • التهاب در بیضه ها
 • التهاب در لنف های کشاله ران
 • ترشحات غیر عادی از آلت

در صورتی که ترشح داشته باشید پزشک با نمونه گیر پنبه ای مقداری از این ترشحات را برای آزمایش ” عفونت های منتقل شده از رابطه جنسی STI ” جمع آوری کند

عکس ورم بیضه

عکس ورم بیضه

معاینات دیگر

در صورت لزوم پزشک ممکن است آزمایش ها و معاینات زیر را برای تشخیص قطعی پیشنهاد دهد :

 • معاینه مقعدی : برای بررسی تورم پروستات که ممکن است عامل ایجاد نشانه ها باشد.
 • آزمایش خون مثل CBC : برای بررسی وجود عفونت در سیستم گردش خون بیمار
 • نمونه ادرار : برای بررسی عونت های ادراری و STI

در صورت لزوم ممکن است پزشک درخواست تصویربرداری از ناحیه بیضه ها و یا تصویربرداری اولترا سوند از ناحیه کیسه بیضه ها بدهد.

توضیح دکتر قوامی در مورد عفونت اپیدیدم

درمان عفونت اپی دیدیم

پس ازتشخیص سریعا درمان با داروی ضد میکروب( آنتی بیوتیک) باید شروع شود و در نتیجه جواب درمان خوب خواهد بود. درد معمولا پس از چند روز از بین می رود ولی تورم ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا برطرف شود. انتخاب درمان داروئی بر حسب علت بیماری می باشد.

اگر درمان سریع و صحیح انجام نگیرد، ممکن است چرک در کیسه بیضه  جمع شود، که باید با جراحی تخلیه شود. ممکن است بیماری مزمن و پیشرونده شود، که معمولا بیمار همیشه از درد بیضه شکایت خواهد داشت و ناباروری نیز درآینده دیده می شود.

آنتی بیوتیک برای درمان اپیدیدیمیت

اگر عفونت اپی دیدیمیت به طور حاد به وجود آمده شود، به طوری که بیضه بزرگتر از حد طبیعی شده باشد و پوست بیضه قرمز و مهم­تر از همه بیضه بسیار دردناک باشد، بیمار باید حداقل 5 روز در بیمارستان بستری و آنتی بیوتیک سیپروفلوکسین از راه رگ خونی به بیمار باید داده شود،

درمان عفونت بیضه و اپی دیدیم با آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک برای عفونت بیضه

چنانچه گاه گاهی بیمار از درد بیضه شکایت داشته باشد، باید به مدت 4 هفته از داروهای خوراکی ­آنتی بیوتیک طبق دستور عمل پایین استفاده کرد.

قرص برای درد بیضه

 • سیپروفلوکسین 250 میلی گرم هر 12 ساعت یک عدد به مدت 4 هفته
 • قرص تاوانکس 500 میلی گرم روزی یک عدد به مدت دو هفته
 • قرص افلوکسین 200 میلی گرم هر 12 ساعت یک عدد به مدت 4 هفته

عواقب عدم درمان اپیدیمیت

گاهی اوقات که درمان به موقع یا صحیح انجام نمی شود، ممکن است بیماری عفونی بیضه و اپی دیدیم ، مزمن و طولانی شود و بیمار از درد بیضه یا اپی دیدیم برای مدت طولانی رنج ببرد.

اگر  اپی دیدیم دچار عفونت شود و به موقع درمان  صورت نگیرد، باعث ناباروری مردان خواهد شد.

نکته مهم دیگری که در خصوص بیضه لازم است متذکر شویم این است که بعضی افراد از درد بیضه همیشگی و طولانی مدت رنج می برند، در حالی که هیچگونه سابقه بیماری عفونی در بیضه یا اپی دیدیم در ایشان دیده نشده و علت درد بیضه در این افراد نا مشخص است  بطوریکه اگر بیضه را هم خارج کنیم ، درد از بین نمی رود.

در این حالت پزشک باید  درمان های تهاجمی تر اتخاذ کند و با منشا عفونت در بدن بیمار مقابله کند.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر حسینی دوشنبه ۲۵ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر قوامی تقریبا دو ماه هست بیضه هایم درد میکنه طول روز دستشویی رفتنم از حد طبیعی کمی بیشتر است کمی سوزش ادرار دارم رفتم دکتر تشخیص عفونت پروستات داده و داروی فلوکساسین ۳۰۰ در ۱۲ ساعت و ناپروکسن ۲۵۰ هر ۱۲ساعت و پروترال ۰/۴ برایم تجویز کرده گفته هر ۲۴ ساعت برای همیشه باید بخورم میخواستم ببینم نظر شما چیه بدون دارو میتونم مشکلم رو برطرف کنم سونوگرافی و آزمایش ادرار را هم براتون میفرستم خیلی ممنونم از شما که راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۵ بهمن ۰( 2 سال پیش)

   با سلام دستورات دارويي را اجرا كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۵ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  بنده هر به یک سال بیضه هام ورم میکنه و درد میکنه و این ورم بیضه راست هست
  دیروز یک دفعه ورم کرد رفتم بیمارستان دکتر جراح گفت عفونت کرده چیکار کنم باید  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ دی ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص تاوانكس ٥٠٠ ميلي گرم ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر نوید پنجشنبه ۱۶ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من ۲۳ سال دارم...
  بنده حدود ۶ ماه پیش رابطه جنسی محافظت نشده داشتم که بعد از یه هفته سوزش ادرار و خارش در قسمت کلاهک الت تناسلیم شروع شد...به دکتر مراجعه کردم که فرمودن سوزاک هست...شروع به استفاده از دارو و انتی بیوتیک کردم اما تاثیری نداشت زیاد...دردم و سوزشم قطع میسد و دوباره مدتی بعد کم کم شروع میشد...مدام به دکتر مراجعه میکردم و هرسری همان دارو های قبلی و گاهی جدید مصرف کردم...دو سه ماه بعد درد بیضه چپم شروع شد که وقتی به دکتر مراجعه کردم انتی بیوتیک و مسکن دریافت کردم...ازمایش سونوگرافی دادم و حتی از کلیه هم آزمایس گرفتم اما هیچ مشکلی نداشتم...بعد مدتی بواسطه دردی که در قسمت بیضه داشتم ازمایش کشت ادرار دادم و هیچ عفونتی نداشتم...الان بعد از گذشت ۶ ماه همچنان درد بیضه چپم هست و قسمت کلاهک التم خارش داره در حدی که بعضی شبا خواب و ازم گرفته..خواهش میکنم یه راهی جلو پام بزارین اگر نیازه من به مطب شما هم مراجعه میکنم برای معاینه....خیلی میترسم دکتر...از اینکه درمان نشه....خیلی دارم اذیت میشم...از اینده و ناباروی
  ری هم ترس دارم...اخرین بار این دارو ها رو دریافت کردم و در حال ۴ روزه که دارم مصرف میکنم...
  پروترال ۴/. _ لایریور ۵۰ __ تاواسیدال ۵۰۰
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۶ دی ۰( 2 سال پیش)

   با سلام دارو ها قطع شود روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد  و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص بكلوفن ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر Amir پنجشنبه ۱۶ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، وقت بخیر.
  مدتی است که دچار عفونت ارکیت در بیضه چپم شدم و در دوره درمان هستم. از این حیث تو این مدت دچار ارگاسم و ارضا نشدن بر اثر خواب‌های شبانه شدم که باعث شد اطراف هر دو بیضه و شکمم درد احساس کنم. سوالی که داشتم آیا این موضوع باعث تشدید شدن این عفونت نمیشه؟! و آیا خود ارضایی کمکی به رفع و خارج شدن این عفونت از بیضه‌ها می‌کنه ؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۶ دی ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و از انجام كارهاي سنگين خود داري شود و ده روز قرص سيپروفلوكستين ٥٠٠ ميلي گرم هر ١٢ ساعت ميل كنيد ارضا شدن باعث خوب شدن نمي شود 

 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۰ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 419 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده ۲۱سال سن دارم مجرد ۳ ماه پیش باشگاه رفتم ۲روز اول وزنه سنگین بلند کردم درد زیر شکم و درد بیضه راست داشتم و برجستگی اپیدیدم پشت بیضه راست زیر بیضه و بالای بیضه اپیدیدم سفت میشه تو حالت نعوظ یا ارگاسم صورت میگیره همون موقع دکتر اورلوژی مراجعه کردم با معاینه دکتر گفت عفونت اپیدیدیم داری قرص نوشت ۲ هفته خوردم هیچ اثری نکرد یه دکتر دیگه مراجعه کردم معاینه وسنوگرافی کرد گفت فتق اینگوینال سمت چپ داری اونو عمل کرد الان مشگل بنده اینه که برجستگی اپیدیدم بیضه دارم بزرگ هست و سفت دکتر هم میگه مشگل نداره ولی من خیلی میترسم آقای دکتر الان تو اینترنت نوشته ناباروری میاره ۳ ماه این مشگل دارم با درد خفیف برجستگی بیشتر بعد از ارگاسم رسیدن درد زیاده تو بیضه اپیدیدم راست الان ۳ ماه من قرص افلوکساسین ۲۰۰و۳۰۰هر۱۲ ساعت میخورم ولی هیچ اثری روی اپیدیدم نداره یه راهنمایی برام بکنید آقای دکتر من بچه زنجانم دست رسی ندارم طور خدا من چیکار کنم آقای دکتر خود ارضایی هم دارم ۱۰روز یک بار آیا قطع کنم من الان خسته کلافه شدم ۳ ماه شب روز ندارم استرس زیاد دارم آینده من چی میشه آیا این برجستگی اپیدیدم خطر برای اینده نداره و درست میشه راه کاری چیزی هست لطفا بگید دکتر جان دعاتون میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۹ دی ۰( 2 سال پیش)
   سلام دکتر یادم رفت من از ترسم استرس داشتم هرروز با اپیدیدم دستکاری میکردم که ببینم بزرگ شده یا کوچک دکتر گفت این کارو نکن و الان من ۲۰روزه ترک کردم الان این برجستگی تا کی از بین میره یه قرصی اگه میشه بفرمایید من بگیرم دکتر جان جوونم الان ۳ ماه افسرده شدم سر کار نمیرم بخاطر این مشگل طور خدا کمکم کنید منتظرم با تشکر
  2. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۹ دی ۰( 2 سال پیش)
   شب ادراری دارم استرس دارم سوزش ادرار هم دارم در روز شاید ۱۰بار دستشویی میرم الان مصرف قرص من افلوساسین ۲۰۰هست و قرص تقویت اسپرم این ۲تا را دارم مصرف میکنم دکتر نوشته فقط الان نگرانی من فقط فقط اپیدیدم برجسته هست دکتر
  3. تصویر کاربر علی جمعه ۱۰ دی ۰( 2 سال پیش)
   سلام دکتر ۲ روز منتظرم طور خدا کمکم کن
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ دی ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ده روز ميل كنيد أنتي بيوتيك را قطع كنيد التهاب اپيديديم بمرور زمان خوب مي شود و طول مي كشد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر جی جمعه ۳ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اول از اینکه راهی رو برای پرسش وپاسخ گذاشتین کمال تشکر رو دارم
  جناب دکتر بنده تقریبا سه هفته گذشته تو اینترنت یک ورزش رو برای آلت تناسلیم امتحان کردم و این بود که تا جایی که میتونیم آلت رو بکشیم بعد یک دقیقه استراحت بدیم و کیسه آب گرم روش بزاریم تقریبا چهار روز انجام دادم این حرکت رو روز آخر ساعت چهار شب برای اجابت مجاز از خواب بیدار شدم دیدم ناحیه‌ی بالای آلتم تورم کرده و جسارتا نعوضم دچار اختلال شده بود ،فورا به بیمارستان مراجعه کردم و آزمایش خون و ادرار دادم که گفتن مسله‌ای نیست و فقط یک مقدار بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی خون داخل ادرارم بود که گفتن اون هم ربطی به این قضیه نداره ،روز بعدش به اورولوژیست مزاجعه کردم و گفت که مسله‌ی خاصی نیست و به مرور هم درد تموم میشه و هم نعوض به حالت عادی برمیگرده و گفت فقط ده روز هیچ فعالیت جنسی نداشته باشی و سونوگرافی هم نوشت که جواب سونوگرافی هم خوب بود و مشکلی نداشتم ، بعد از شانزده روز حالت نعوضم درست شده بود و هیچ مشکلی نداشتم و بنده ارتباط برقرار کردم و بعد از برقراری ارتباط یک مقدار بسیار کمی تورم داشتم که حل شد ولی آقای دکتر احساس کردم که در حین ارضا شدن مایع منی کامل خارج نشده بود و تو اون روز همراه با ادرار خارج می‌شد و یک مقدار ادرارم هم غلیظ شده بود احساس میکنم، الان اون مسله هم خوب شده ولی آقای دکتر در ناحیه پایین بیضه چپ به سمت کشاله ران و کمرم درد دارم دردی شبیه به کشیده‌گی عضلانی نمیدونم آیا دلیلش اونه یا بر اثر سرما اینجوری شده و کاملا ذهنم رو درگیر کرده آقای دکتر ممنون میشم کمکم کنید ،جان بچه‌تون استرس زیادی دارم آقای دکتر ،من جواب سونوگرافی رو هم براتون میفرستم همراه با آزمایش
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳ دی ۰( 2 سال پیش)

   با سلام أزمايشات و سونوگرافي طبيعي بود روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر محمدم جمعه ۲۶ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  سلام ی مدت بود ادرارم بو میداد دکتر رفتم آزمایش دادم گفتن عفونته آنتی بیوتیک داد خوردم خوب بود ی مدت تموم شد الان بیضه سمت راست درد دارم گرم میکنم آروم میشه ولی درد چند روزیه باهامه ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۶ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام أزمايشات طبيعي بود روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و از انجام كار هاي سنگين خودداري شود

 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۸ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۳ سالمه بخاطر اینکه تو اوج رابطه جلوی انزال جنسیم میگرفتم کشاله و اپیدیدم سمت راستم درد داشتم رفتم دکتر گفت فتقه دوطرفه ک عملش کردم الان بعد ۷۰ روز از عمل گذشته هردوطرف اپیدیدیم و واز التهاب داره حتی موقع متفوع و ایستادن ساده هم درد زیادی داره میخواستم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص ألفن xl  صد ميلي گرم يك ماه بعد از غذا ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمود جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 391 مشاهده پرسش
  سلام چند روزی است که در ناحیه بیضه درد دارم بعضی وقتا با نوشیدن آب زیاد و ادرار دردم کم می شود بیضه ها رو گرم می کنم درد کمتر می شه و قبلا سال ۱۳۹۵ واریکوسل عمل کردم یکم سوزش بعد از ادرار دارم در ضمن ۲ ماه است که موقع رابطه جنسی خوب سفتی در آلاتم ندارم و زود شل می شه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنيد

 • تصویر کاربر آرش جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 308 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چند روزه که بیضه سمت چپ و کشاله ران سمت چپم درد خفیف داره وقتی هم که راه میرم دردش خوب میشه علتش چیه؟؟
  1. تصویر کاربر آرش چهارشنبه ۲۶ آبان ۰( 2 سال پیش)
   لطفا جواب بدید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام علتش التهاب پروستات مي باشد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر