هر آنچه که باید درباره ی داروی تامسولوسین بدانید

تامسولوزین برای درمان علائم بزرگی خوش خیم پروستات استفاده می شود. در این مقاله به بررسی هر آنچه که باید درباره ی مصرف کپسول تامسولوسین از جمله موارد مصرف و منع مصرف، عوارض جانبی و تداخلات دارویی بدانید، آمده است.

تامسولوسین چیست؟

 تامسولوسین یا همان امنیک یک کپسول خوراکی است که با نام تجاری فلومکس موجود می باشد. این دارو با نام ژنریک خود نیز موجود است. داروهای ژنریک معمولا هزینه ای کمتر از انواع خود با نام تجاری دارند. این دارو می تواند به عنوان جزئی از یک درمان ترکیبی استفاده شود و این یعنی فرد ممکن است به مصرف این دارو همراه با دارو های دیگر نیاز داشته باشد.

قرص تامسولوسین برای چیست؟

تامسولوزین برای درمان علائم هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) استفاده می شود. BPH یک بیماری است که در مردان رخ می دهد. در این بیماری، پروستات بزرگ شده اما سرطانی نمی شود. علائم بزرگی پروستات شامل مشکل در ادرار کردن و احساسی شدید و مکرر برای دفع ادرار می باشد که اغلب در هنگام شب رخ می دهد.

چگونگی عملکرد تامسولوسین

تامسولوزین به دسته ای از دارو ها تعلق دارد که مسدود کننده های آلفا آدرنرژیک نامیده می شوند. دسته دارویی، گروهی از دارو ها می باشد که به روشی یکسان، اثر می کنند. این دارو ها اغلب برای درمان شرایط و بیماری های مشابه استفاده می شوند. کپسول تامسولوزین با شل کردن عضلات مثانه و پروستات اثر می کند، این کار سبب بهبود جریان ادرار فرد می شود.

علت بزرگ شدن پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

عوارض قرص تامسولوسین

کپسول خوراکی تامسولوسین سبب خواب آلودگی نمی شود اما می تواند عوارض جانبی دیگری را ایجاد کند.

❇ عوارض جانبی شایع تر

✔ سر درد

✔ گیجی

✔ آبریزش بینی

✔ اسهال

✔ سرفه

✔ کاهش حجم منی

✔ از دست دادن انرژی و قدرت عضلانی

✔ گلو درد یا مشکل در بلع

✔ درد قفسه سینه یا کمر

✔ خستگی

✔ حالت تهوع

در صورتی که این عوارض جانبی خفیف باشند، ممکن است ظرف چند روز یا چند هفته برطرف شوند. در صورتی که این عوارض شدید تر بوده و برطرف نشوند، باید با پزشک یا دارو ساز خود در این مورد صحبت کنید.

❇ عوارض جانبی جدی

در صورت ابتلا به عوارض جانبی جدی باید فورا با پزشک تماس گرفته شود. در صورتی که علائم، تهدیدی برای زندگی احساس شده یا تصور بر داشتن یک وضعیت پزشکی اورژانسی باشد، باید فورا با 115 تماس گرفته شود. عوارض جانبی جدی و علائم آن ها می توانند شامل موارد زیر شوند:

✔ انزال غیر عادی

✔ پریاپیسم (نعوظی بلند مدت و دردناک)

✔ علائم شبیه به علائم آنفلوآنزا

✔ تاری دید

✔ کاهش فشار خونی که در هنگام تغییر وضعیت بدنی سبب ایجاد احساس سبکی سر، غش کردن یا گیجی شود.

✔ واکنش های حساسیتی که با سختی تنفس، تب، تورم گلو یا زبان، راش، خارش یا کهیر همراه باشند.

تامسولوسین

تداخلی دارویی امنیک با سایر داروها

ممکن است امنیک با داروهای دیگر تداخل داشته باشد. کپسول خوراکی امنیک می تواند با دیگر دارو ها، ویتامین ها یا دارو های گیاهی که بیمار مصرف می کند تداخل داشته باشد. تداخل هنگامی اتفاق می افتد که یک ماده طریقه عملکرد دارو را تغییر دهد. این تغییر می تواند مضر بوده و یا از عملکرد مناسب دارو جلوگیری کند.

برای کمک به اجتناب از تداخلات، پزشک فرد باید تمامی داروها را با دقت تجویز کند. فرد باید مطمئن شود که پزشک خود را از تمامی دارو ها، ویتامین ها یا دارو های گیاهی مصرفی خود مطلع ساخته است. مثال های دارو هایی که می توانند با تامسولوسین تداخل داشته باشند در پایین لیست شده اند.

# دارو های ضد اسید

مصرف سایمتدین به همراه تامسولوسین می تواند سبب افزایش سطوح تامسولوسین در بدن شود. این مورد خطر عوارض جانبی تامسولوسین را افزایش می دهد. مصرف همزمان این دارو ها باید با احتیاط صورت گیرد.

# آنتی بیوتیک

مصرف آزیترومایسین به همراه تامسولوزین می تواند سبب افزایش سطوح تامسولوزین در بدن شود. این مورد خطر عوارض جانبی امنیک را افزایش می دهد. مصرف همزمان این داروها باید با احتیاط صورت گیرد.

# دارو های ضد افسردگی (SSRI)

مصرف پاروکستین به همراه تامسولوسین می تواند سبب افزایش سطوح تامسولوسین در بدن شود. این مورد خطر عوارض جانبی امنیک را افزایش می دهد. مصرف همزمان این دارو ها باید با احتیاط صورت گیرد.

# دارو های ضد قارچ

مصرف برخی دارو های ضد قارچ به همراه تامسولوزین می تواند سبب افزایش سطوح تامسولوسین در بدن شود. این مورد خطر عوارض جانبی تامسولوسین را افزایش می دهد. مثال های این داروها شامل موارد زیر می شوند:

✔ تربینافاین (مصرف همزمان این دارو ها باید با احتیاط صورت گیرد.)

✔ کتوکنازول (این دارو نباید به همراه تامسولوسین مصرف شود.)

# دارو های اختلالات نعوظ

مصرف دارو های اختلالات نعوظ به همراه تامسولوسین می تواند سبب پایین آمدن شدید فشار خون شود. مثال های این داروها شامل موارد زیر می شوند:

✔ سیلدنافیل

✔ تادالافیل

✔ وردنافیل

# دیگر دارو های بزرگی خوش خیم پروستات

مصرف آلفوزوسین به همراه تامسولوسین می تواند سبب بدتر شدن فشار خون پایین (یکی از عوارض تامسولوسین) شود. علائم می توانند شامل گیجی، غش کردن و افتادن شوند.

# آلفا بلاکر ها

مصرف دارو هایی به نام آلفا بلاکر به همراه تامسولوسین می تواند سبب کاهش شدید فشار خون شود. مثال های این دارو شامل موارد زیر می شوند:

✔ دوکسازوسین

✔ پرازوسین

درمان پروستات با دارو

تامسولوسین برای چه کسانی مناسب یا نامناسب است؟

این دارو را تنها افراد بزرگسال (دارای 18 سال یا بیشتر) می توانند مصرف کنند. کودکان مگر در صورت توصیه پزشک، مجاز به مصرف این دارو نیستند. مصرف تامسولوسین برای همه افراد مناسب نبوده و برای اطمینان از ایمنی این دارو باید موارد زیر را به اطلاع پزشک رساند:

 • سابقه واکنش حساسیتی به مصرف تامسولوسین یا دیگر دارو های مشابه در گذشته
 • تجربه افت فشار خون اورتواستاتیک: در این نوع افت فشار خون فرد پس از برخاستن از زمین دچار احساس گیجی و سبکی سر می شود.
 • ابتلا به مشکلات شدید کلیوی یا کبدی
 • انجام جراحی چشم برای درمان آب مروارید یا گلوکوم

چگونگی مصرف تامسولوسین

این اطلاعات در ارتباط با مقدار مصرف دارو برای کپسول خوراکی تامسولوسین می باشند. ممکن است در این مطلب تمامی مقادیر و اشکال مصرف ممکن ذکر نشده باشند. پزشک فرد به او خواهد گفت که چه مقدار مصرفی برای او مناسب می باشد. مقدار، شکل و دفعات مصرف دارو به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

☑ سن فرد

☑ بیماری تحت درمان

☑ شدت بیماری

☑ دیگر شرایط یا بیماری هایی که فرد دارد

☑ چگونگی واکنش او به مقدار اولیه مصرف

مقدار مصرف برای هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)

نام ژنریک: تامسولوسین

 • شکل دارویی: کپسول خوراکی
 • قدرت: 0.4 میلی گرم

نام تجاری: فلومکس

 • شکل دارویی: کپسول خوراکی
 • قدرت: 0.4 میلی گرم

مقدار مصرف در بزرگسالان (سن 18 تا 64 سال)

مقدار مصرف معمولی: کپسول 0.4 میلی گرمی در روز

افزایش مقدار مصرف: در صورتی که بدن پس از دو تا چهار هفته به مقدار مصرف 0.4 میلی گرم پاسخگو نباشد، مقدار مصرف می تواند تا 0.8 میلی گرم در روز افزایش یابد.

مقدار مصرف در سالمندان (65 سال و بالاتر)

ممکن است بدن فرد این دارو را با سرعت کمتری پردازش کند. پزشک می تواند درمان را با تجویز مقادیر کمتری برای فرد شروع کند تا دارو به صورت بیش از حد در بدن تجمع نیابد. سطوح بالای این دارو در بدن می تواند خطرناک باشد.

بهترین زمان مصرف تامسولوسین

تامسولوسین با شل کردن عضلات مثانه و پروستات به کاهش علائم بزرگی غده پروستات کمک می کند. افراد در این حالت می توانند آسان تر ادرار کنند. در اولین مرتبه مصرف تامسولوسین امکان دارد فرد احساس گیجی یا سبکی سر را تجربه کند. در صورت بروز این وضعیت باید تا هنگام بهبود یافتن در حالت نشسته یا دراز کش قرار گرفت.

این دارو یک بار در روز و معمولا صبح هنگام بعد از صرف صبحانه یا اولین وعده غذایی روز مصرف می شود.

پروستات خوش خیم را چگونه درمان کنیم؟

هشدار های مهم

# هشدار در ارتباط با فشار خون پایین

تامسولوسین می تواند سبب ایجاد احساس گیجی شده و یا در هنگام ایستادن پس از حالت نشسته یا دراز کش سبب کاهش فشار خون شود. پس از مصرف اولین مقدار مصرف یا مقدار مصرف افزایش یافته این دارو، فرد باید قبل از انجام هر گونه فعالیتی که می تواند سبب آسیب شود از چگونگی اثر تامسولوسین بر خود آگاهی داشته باشد.

# هشدار در ارتباط با پریاپیسم

به ندرت، تامسولوسین می تواند سبب پریاپیسم شود. این مورد یک نعوظ دردناک و مداوم است که به فعالیت جنسی ارتباطی ندارد. در صورتی که فرد به پریاپیسم مبتلا شود، باید فورا با پزشک خود تماس گیرد. در صورتی که پریاپیسم درمان نشود می تواند به ضعف دائمی جنسی (عدم توانایی نعوظ) منجر شود.

# هشدار در ارتباط با واکنش های پوستی

با اینکه این مورد نادر است اما این دارو می تواند سبب ایجاد واکنش های شدید پوستی از جمله یک بیماری جدی به نام سندرم استیون جانسون شود. این واکنش های پوستی می توانند سبب افزایش تاول ها، تورم صورت، تب، و مشکل در تنفس شوند. در صورتی که فرد پس از مصرف این دارو به نشانه های یک واکنش پوستی شدید یا ناگهانی مبتلا شود باید فورا با یک پزشک ملاقات کرده و یا با 115 تماس بگیرد.

# هشدار در ارتباط با سندرم فلاپی عنبیه در حین عمل (IFIS)

این سندرم، عارضه ای است که در حین عمل های جراحی برای درمان آب مروارید یا گلوکوم رخ می دهد. با اینکه این مورد نادر است، این مشکل در افراد مصرف کننده تامسولوسین گزارش شده است. در صورتی که فرد عمل جراحی درمان آب مروارید یا گلوکوم داشته باشد، باید پزشک یا جراح را از اینکه تامسولوسین مصرف می کند مطلع کند.

هشدار هایی در ارتباط با تامسولوسین

چندین هشدار در ارتباط با این دارو وجود دارند.

# هشدار هایی در ارتباط با حساسیت

تامسولوسین می تواند سبب ایجاد واکنش های حساسیتی شدید از جمله یک بیماری جدی به نام سندرم استیون جانسون شود. این واکنش ها می توانند سبب ایجاد علائمی از جمله موارد زیر شوند:

✔ سختی در تنفس

✔ تورم گلو یا زبان

✔ راش، خارش یا کهیر

در صورت ابتلا به یک واکنش حساسیتی باید با پزشک خود تماس گرفت. در صورت شدید بودن علائم، باید با 115 تماس گرفته و یا به نزدیک ترین اورژانس مراجعه شود.

در صورت داشتن واکنش حساسیتی به این دارو یا سولفا (سولفانامید)، باید از مصرف دوباره این دارو خودداری شود. مصرف دوباره این دارو می تواند کشنده باشد. سولفا ماده ای است که در داروهایی مشخص یافت می شود. در صورت داشتن واکنش های حساسیتی جدی یا تهدید کننده زندگی به سولفا در گذشته، باید این موضوع با پزشک مطرح شود.

در صورت قطع مصرف چه اتفاقی می افتد؟

قطع ناگهانی مصرف این دارو می تواند سبب بازگشت علائم و بدتر شدن وضعیت جسمی فرد شود.در صورت تمایل به قطع مصرف دارو باید با پزشک خود مشورت کرد. در صورت احساس ناراحتی در اثر عوارض جانبی پزشک می تواند داروی دیگری را به جای تامسولوسین تجویز کند. دفع کامل این دارو از بدن 2 تا 3 روز پس از قطع مصرف به طول می انجامد.

 

 

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر کارگردان یکشنبه ۶ شهریور ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر
  بنده 54 سالمه و مشکل پروستات دارم.کلیه هام هم سنگ داره.کراتین و اوره هم تقریبا بالاست.دکتر اینجا بمن تامسولوسین روزی یکی تجویز کرده بهمراه شربت اورتیکا و قرص لیتورکس.از وقتی قرص تامسولوسین رو مصرف میکنم اصلا انزال ندارم.نمیدونم چکار کنم.در رابطه با اوره و کراتین هم اگه دستوری دارین لطف کنید بی‌زحمت.ممنون و سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۶ شهریور ۱( 1 سال پیش)

   انزال خشك به علت مصرف تامسولوزين مي باشد مصرف روزانه گوشت بيشتر از ٥٠ گرم نباشد و مصرف نمك محدود شود تا كراتينين بالا نرود

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.پدرم ایلیوستومی داره و قبل از اون تامسولوسین مصرف میکرده الان فک میکنم فرم کپسول قبل جذب از استومی دفع میشه چون علایم تکرر ادرار دارن.ایا جایگزینی هس؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ده روز ميل كنند و روزي يك عدد كپسول امنيك براي هميشه ميل كنند

 • تصویر کاربر شهرام پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام ودردو سنگ مثانه حدوداً 10میل داخل مثانه دارم بمدت تقریباً دو ماه هست پروستات هم حدوداً 44گرم با توجه به اینکه بنده سنگ دفع میکنم از 2و3میل تا 7میل هم دفع کردم در حال حاضر تامسولوسین4 و آلوپورینول و داروهای مدر استفاده میکنم دکتر فرمودند سه ماه تحمل کنید بعد سنو بدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید سن 58سال دیابت دو با مصرف قرص تقریبا قند ناشتا 140
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 2 سال پیش)

   با سلام سنگ مثانه بايد با ليزر خرد شود و مايعات روزي سه ليتر ميل كنيد

 • تصویر کاربر افشین یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  عرض ادب اقای دکتر
  بنده چند ماه پیش دچار علائمی شامل هماچوری شدم. به پزشک مراجعه کردم سیتولوژی، سونو و در نهایت سی تی انجام دادم. مشخص شد یه سنگ ۹ میلی داخل حالب چپم هست پزشکم سنگ شکن برون اندامی تجویز کردن ولی متاسفانه شرایطش نبود انجام بدم. مدتی علائمم فروکش کرده بودن و خفیف بودن. اما الان چند روزه احساس سوزش و خارش در ناحیه الت دارم. البته این حس جوری هست که تا بیضه چپ و نزدیک مقعدم میرسه. تکرر و اینکه مثانم کامل تخلیه نشده دارم. درد شدید پهلو یا شکم ندارم خیلی کم هست. هماچوری واضح هم ندارم البته ادرارم زرد تیره میشه و حجمش بعضی مواقع کم و کف الود و دارای حباب
  این احساس سوزش و خارش که انگار سوزن داخل التم هست کلافم کرده
  با توجه به اینکه شب عید هست شما توصیه و تشخیص احتمالی ندارید تا این ایام تموم بشن و حضوری مراجعه کنم؟
  سپاسگزارم و پیشاپیش سال نو مبارک
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۸ اسفند ۰( 2 سال پیش)

   با سلام أزمايشات را ديدم روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنيد مايعات فراوان نوشيده شود و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  2. تصویر کاربر افشین شنبه ۲۸ اسفند ۰( 2 سال پیش)
   سپاس اقای دکتر. عذر میخوام بنده امروز سونو انجام دادم اگر لطف کنید مطالعه بفرمایید ممنون میشم
   ایا این بزرگی اندک پروستات که نوشته شده طبیعی هست؟ بنده حدود یک هفته هست امنیک مصرف میکنم. با وجود مصرف این دارو بزرگی پروستات ایا ممکنه بخاطر التهاب و عفونت باشه؟
   سابقه سرطان پروستات هم از هر دو طرف در خانواده هست. سن بنده هم ۲۸ هست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۸ اسفند ۰( 2 سال پیش)

   با سلام اندازه پروستات طبيعي است و عفونت و يا التهاب و جود ندارد

  4. تصویر کاربر افشین شنبه ۲۸ اسفند ۰( 2 سال پیش)
   سپاس فراوان امیدوارم همیشه سلامت باشید و سال خوبی پیش رو داشته باشید
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 2 سال پیش)

   تشكر

  6. تصویر کاربر افشین پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 2 سال پیش)
   ارادتمندم
   اقای دکتر ببخشید من انقدر مزاحم میشم. این سوزش شدید الت ( انگار سوزن از ابتدا تا انتهای مجرا وارد کردن) و احساس دفع فوری و تکرر خیلی اذیت کننده شده. شما فرمودین ایندومتاسین مصرف کنم ولی متاسفانه بنده سابقه هموروئید دارم که جراحی نشده شیاف نمیتونم مصرف کنم. مسکن دیگه ای ایا میشه مصرف کرد؟ ایا این علائمی که عرض کردم تماما بخاطر نزدیک شدن سنگ به دفع هست؟
   سپاسگزارم
  7. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 2 سال پیش)

   با سلام نگران سرطان نباشيد در سن شما سرطان وجود ندارد روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم يك ماه ميل كنيد و روزي يك عدد قرص ألفن xl صد ميلي گرم ده روز ميل كنيد

  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر بهروز جمعه ۶ اسفند ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  با سلام جناب دکتر بنده ۵۰ ساله تکرار وادرار دارم سونوگرافی انجام شده حجم پروستات ۳۶ سی سی وحجم ادار باقیمانده در مثانه ۵۰ سی سی خواهش میکنم بنده را راهنمایی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۶ اسفند ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزی یک عدد کپسول امنیک یک ماه میل کنید

 • تصویر کاربر بهنام دوشنبه ۸ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 311 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، اقای دکتر من یه جوان 26 ساله ام و چند سالی هست که مشکل تکرر ادرار دارم چکاب دادم و گفتن فقط خون تو ادرارت هست و دکتر گفتش که احتمالا سنگ کلیه داشته باشی ،سونوگرافی از پروستات هم انجام دادم گفت که پروستاتت نرماله ، ی ورق قرص ترازوسین مصرف کردم خوب بود تا اینکه ی ورق قرص تامسولوسین گرفتم الان موقع نزدیکی اصلا منی از التم خارج نمیشه بنظرتون دارو رو قطع کنم ؟ اقای دکتر چه قرصی برای سنگ کلیه و تکرر ادرارم خوبه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام تامسولوزين را قطع كنيد روزي يك عدد قرص ترازوسين دو ميلي گرم يك ماه ميل كنيد و روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهران شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 310 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترمن ۶۶ ساله هستم دچارمشکل پروستات هستم امسال خردادماه تست دادم تستم نزدیک ۴ بود مهرماه بعدازیک نعوذسوزش شدیدپیداکردکمی هم یبوست پیداکردم چندباری بافشاراب گرم داخل مقعد یبوسطم رارفع کردم وهمانزمان تست گرفتم یک مرتبه تستم نزدیک ۱۵ شد ۱۵روزی است شبی یک کپسول امیک مصرف میکردم وهر۱۲ساعت هم قرص مترامیندازول امروزمجددا یعنی به فاصله ۱۵روزمجددا تست گرفتم تقریبا ۱۲ شده کمی هم دردکلیه دارم لطفا راهنماییم فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام بايد نمونه برداري از پروستات انجام شود

 • تصویر کاربر مجید جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام. بنده 36 سالم مدتی بود خود ارضایی داشتم بعضی مواقع به تعویق مینداختم خودم تا زود ارضا نشم.
  چند وقت پیش مستانه پر بود من این کارو کردم دستشویی دیر رفتم. بعد مدتی چند روز پیش رفته بودم سر کشاورزی هوا بسیار سرد بود. متأسفانه روز بعدش احساس سوزش بعد ادرار شدم اما الان این سوزش بیشتر هم شده. لطفا راهنمایی بفرمایید. ادرار راحتی دارم.
  فقط اینکه شما لطف میکنید آب گرم پیشنهاد میکنید آیا شده کاملا درمان کنه و برگشتی نباشه؟ سپاسگزار میشم جواب بدهید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 285 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر خدمت جناب دکتر .بنده چند روزی بود که یه احساس تری یا گرمی در قسمت نوک الت که ادرار خارج میشد کردم .که رفتم سونوگرافی طی دو مرحله و در جاهای مختلف طی یگ روز رفتم که متوجه شدم ادرارم در مثانه می مونه .می خواستم بدونم نظر شما چی هست چکار باید کرد ؟مرسی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام اين مقدار ادرار باقيمانده اهميتي ندارد پروستات هم اندازه أن طبيعي است و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  2. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 2 سال پیش)
   ممنون جناب دکتر فقط این آزمایشات چطور ؟با تشکر
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام أزمايشات بجز أزمايش ادرار كه خون در ادرار را نشان مي دهد طبيعي هستند

  4. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 2 سال پیش)
   ممنون از صبر و حوصله جنابعالی .فقط اینکه بخاطر ادرار باید دارویی مصرف کرد یا خیر ؟.با تشکر و سپاس فراوان .
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 2 سال پیش)

   خير دارو لازم نيست

  6. تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۲ مهر ۰( 2 سال پیش)
   ممنون جناب دکتر لطف کردید سپاس فراوان .فقط سوال اخر اینکه این موضوع نگران کننده می باشد یا خیر ؟بحث ادرار
  7. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 2 سال پیش)

   خير نگران كننده نمي باشد

  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر أمیر چهارشنبه ۲۱ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  با سلام
  سن ۳۵ مجرد
  خون بعد از ادرار(بعد از خود ارضایی و دفع مدفوع )مصرف تاوانکس و تامسولوسین یکماه و مشاهده مجدد این خون و انجام سونو مقعدی : اندازه پروستات 70cc
  Ppsa:1.94
  متاسفانه مدتی طولانی خود ارضایی داشتم و دکترم با این سونو فینوپراست و تامسولوسین تجویز کردن نظر شما جناب دکتر؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ مهر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام درمان درست است ولي سيستوسكوپي هم بايد انجام دهيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر