آیا بیماران مبتلا به سرطان مثانه درمان می شوند؟

سرطان مثانه یا (Bladder cancer) معمولا در افراد با سنین بالا به وجود می آید، اگر چه ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد. از هر ۱۰ سرطان مثانه ۷ مورد آن در مراحل اولیه که قابل درمان است، تشخیص داده می شوند.

در این مقاله علل و فاکتورها، علائم، تشخیص، جلوگیری از عود و چگونگی درمان سرطان مثانه آمده است.

علل سرطان مثانه

 • یک فرد سیگاری ۵۰ برابر شانس بیشتری برای ابتلا دارد.
 •  تومور مثانه، بیشتر در مردان سفیدپوست بالای ۴۰ سال دیده می شود. وجود سابقه این بیماری یا مجاری ادراری در خانواده‌ی نزدیک، احتمال ابتلا سایر اعضا را تشدید می‌کند.
 •  شغل هایی که با مواد شیمیایی سرو کار دارند. افرادی که در آزمایشگاه ها کار می کنند و یا افرادی که در قسمت های نفتی شرکت نفت کار می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به کانسر مثانه قرار دارند.
 • در صورتیکه عفونت مثانه عود کند یا عامل دیگری در دراز مدت باعث تحریک مثانه شود، احتمال ابتلا به توده در مثانه افزایش میابد.
 •  اگر بیشتر از یک سال است که داروی پیگلیتازون (اکتوز) را مصرف می کنید، متأسفانه در خطر بیماری سرطان در ناحیه مثانه قرار دارید. سایر داروهای دیابت نیز که حاوی این ماده‌ی دارویی می باشند، خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهند.
 •  اگر ناحیه‌ی لگن شما تحت پرتودرمانی قرار گرفته است، امکان ایجاد توده مثانه در شما زیاد است. شیمی‌ درمانی و مصرف داروهای سیکلو فسفامید نیز ممکن است موجب ایجاد سرطان در مثانه شوند.
 •  انگل شیستوزوما، باعث ایجاد سرطان در مثانه می شود.

احساس درد در مثانه

علائم دقیق سرطان مثانه چیست؟

 • ادرار خونی که به دو صورت دیده می شود: یا فرد از ادرار خونی و دفع لخته خون شکایت دارد یا در آزمایش ادرار، خون گزارش می شود. از هر ۱۰ نفر مبتلا به این بیماری،  ۸ نفر ادرار خونی دارند. ادرار خونی معمولاً بدون درد است.
 •  ادرار دردناک یا سوزش ادرار
 •  گاهی تکرر ادرار
 •  عفونت های ادراری
 •  اگر تومور از مثانه خارج شده باشد، بیمار ممکن است از درد پشت اطراف مثانه شکایت داشته باشد.
 •  ورم اندام تحتانی
 •  کاهش وزن
 •  کم خونی
 •  توده در لگن
 •  درد مقعد و لگن

علائم سرطان مثانه در مردان

در ایران مردان بیشتر از زنان به این بیماری دچار می شوند اگر این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود و فرم پیشرفته نباشد ارگانها را گرفتار (متاستاز) نکرده باشد به صورت زیر می باشد:

👈 مطلب مرتبط: برای آشنایی بیشتر با سوزش ادرار ناشی از التهاب مثانه و علت های آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سوزش ادرار ناشی از التهاب مثانه

اگر بیمار به نوع بدخیم و پیشرفته کنسر که ممکن است استخوانها ، کبد و یا ریه را مبتلا شده باشد علائم ریوی ، کبدی و درد استخوانی را نیز دارا خواهد بود.

علائم سرطان مثانه در زنان

بطور شایع و بیشتر سرطان مثانه در دو طرف جدار مثانه بوجود می آید و محل شایع دیگری که سرطان بوجود می آید ، کف مثانه می باشد در نوع اول علائم این بیماری بیشتر ادرار خونی و دفع لخته می باشد و چنانچه تومور نزدیک سوراخ مثانه ایجاد شده باشد باعث کاهش فشار ادرار ، تکرر ادرار ، سوزش ادرار و احتباس ادراری می باشد.

انواع سرطان های مثانه

۳ نوع سرطان در مثانه وجود دارد. شایع ترین نوع سرطان مثانه، نوع ترانزیشنال (Transitional Cell Carcinoma) می باشد که در حدود ۹۲ درصد سرطان های مثانه را تشکیل می دهند.

ترانزیشنال (Transitional Cell Carcinoma) : سرطانی است که در سلول‌های موجود در درونی‌ترین لایۀ پوشش دستگاه ادراری مربوط به مثانه ایجاد می‌شود. بیش‌تر سرطان‌های مثانه در این سلول‌های ارتجاعی ایجاد می‌شوند.

دو نوع سرطان دیگر مثانه آدنوکار سینوما و اسکاموس هستند که تومورهای بسیار بدخیم هستند و بعد از درمان بیمار طول عمر زیادی نخواهد داشت.

نوع اول سرطان مثانه خود به دو دسته تقسیم می گردد:

◀  دسته اول که ۷۰ تا ۸۰ درصد تومورهای مثانه را تشکیل می دهند، تومورهایی هستند که از نظر درجه یا گرید به داخل مثانه نفوذپذیری ندارند و این نوع سرطان ها را سرطان های سطحی می گویند.

◀  دسته دوم سرطان هایی هستند که درجه و یا گرید آنها بالا بوده و به داخل مثانه نفوذ کرده اند.

آیا سرطان مثانه کشنده است ؟

۱۵۰ نوع سرطان در بدن انسان وجود دارد. هر کدام که در مرحله پیشرفته تشخیص داده شود، بیمار طول عمر چندانی نخواهد داشت و منجر به مرگ می شود. سرطان در ناحیه مثانه به ۲ فرم دیده می شود. نوع اول خوشخیم است و کشنده نیست.

نوع دوم که توده های بدخیم از مثانه خارج شده و ارگانها را گرفتار کرده باشد باعث می شود طول عمر کاهش یابد و بعد از حداکثر ۲ سال منجر به مرگ می شود.

نحوه تشخیص سرطان مثانه

گام های مختلفی برای تشخیصتوده در این ناحیه و میزان پیشرفت آنها طی می شود.

 • آزمایش ادرار
 • معاینه فیزیکی که در آن به کمک انگشت، ناحیه مقعد و یا واژن مورد بررسی قرار گرفته و وجود هرگونه توده غیر طبیعی تشخیص داده می شود.
 • سیستوسکوپی که در آن دوربین کوچکی از طریق میزراه وارد مثانه میشود و پزشک می تواند توسط آن وجود هر گونه بدخیمی را مشاهده کند.
 • بیوپسی که در آن، از بافت دیواره مثانه از طریق وارد کردن لوله ای کوچک به داخل میزراه، نمونه برداری می شود.
 • سی تی اسکن
 • عکس برداری از مثانه بوسیله ی تزریق ماده حاجب
 • ایکس ری

سیستوسکوپی

پس از تعیین حجم و ابعاد توده و گرید کنسر، درمان متناسب با آن اتخاذ می شود، از آنجایی که این بیماری در مراحل اولیه به راحتی قابل درمان است، آزمون های سالانه و غربالگری این سرطان اهمیت بسیاری دارد.

درمان سرطان مثانه

درمان سرطان های شایع سطحی مثانه

برای تشخیص این نوع از سرطان  از سیستوسکوپی استفاده می شود. این نوع سرطان ممکن است یک عدد یا چند عدد باشد. پس از تشخیص، یک دستگاه مخصوص را وارد مثانه کرده و بافت های سرطانی را خارج می کنیم. پس از خارج کردن سرطان، شیمی درمانی داخل مثانه ای هفته ای یک بار با ب ث ژ بمدت ۶ هفته باید صورت گیرد.

👈مطلب مرتبط: برای آشنایی بیشتر با سیستوسکوپی و عوارض آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سیستوسکوپی

سیستوسکوپی این سرطانها بعد از عمل شانس عود دارند، لذا باید هر سه ماه یکبار به مدت ۲ سال، مثانه را با دستگاه برای تشخیص عود سرطان بررسی کنیم و پس از ۲ سال هر ۶ ماه یکبار به مدت ۵ سال مثانه را مورد بررسی قرار دهیم.
اخیراً برای جلوگیری از عود مجدد کنسر مثانه داروی ب ث ژ را برای چند ماه ادامه می دهیم.

آیا سرطان مثانه قابل درمان است؟

این بیماری اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود به طور کامل قابل کنترل و درمان است.

اما اگر متاستاز پیشرفته باشد درمان آن رضایت بخش نیست و طول عمر چند ساله با شیمی درمانی امکان پذیر است . در این حالت تو ده های بد خیم از مثانه خارج شده و به ترتیب استخوانها، کبد و ریه را گرفتار می کنند و بیمار طول عمر زیادی نخواهد داشت.

درمان سرطان های غیر سطحی و نفوذ پذیر در عضله مثانه

این سرطانها بر خلاف سرطان هایی که قبل تر ذکر شد، بزرگتر و قسمت وسیعی از مثانه را گرفتار می کنند و کنسر به داخل عضله مثانه پیشرفت می کند. برای تشخیص این بیماری، از سیستوسکوپی استفاده می شود و باید توده های سرطانی با دستگاه  ادراری کاملاً خارج شود و با دستگاه قسمتی از عضله مثانه را هم خارج می کنیم تا مشخص شود تا چه مقدار از دیواره ی مثانه گرفتار کنسر شده است.

این کنسر به علت درجه و گرید بالا و گرفتاری عضله مثانه، درمان آن خارج کردن مثانه و پروستات و درست کردن مثانه از روده کوچک است به این صورت که انتهای مثانه مصنوعی را به جدار پوست شکم وصل می کنیم.

درمان گیاهی درد مثانه

شایع ترین علت درد مثانه که همراه با تکرر ادرار می باشد.، التهاب و عفونت مثانه می باشد که در این دو حالت تجویز داروی آنتی بیوتیک و داروی ضد درد ضروری است.

در حال حاضر هیچ دارویی گیاهی برای درد مثانه وجود ندارد و کاربردی ندارد و بر خلاف تبلیغات، هیچ کدام از محصولاتی که تبلیغ می شوند اثر تایید شده ای بر جلوگیری از پیشرفت کنسر در مثانه ندارند.

پیشگیری از سرطان مثانه

متاسفانه امروزه بده ما در معرض انواع امواج، تشعشعات، آلودگی ها و هم چنین مواد غذایی با ترکیبات سرطانزا قرار دارد. برای پیشگیری از انواع تومور ها در ناحیه های مختلف بدن از جمله مثانه توصیه های عمومی وجود دارد :

 • در معرض قرار نگرفتن با مواد شیمیایی صنعتی
 • از شغل هایی که با مواد رنگی، کابل، رنگ آمیزی سرو کار دارند خودداری شود.
 • خودداری از خوردن غذاهای پر چرب، کلسترول زیاد
 • خوردن سبزیجات و میوه فراوان
 • خوردن مایعات فراوان

ولی به طور خاص تخلیه کامل ادرار در هر نوبت و رسیدگی سریع به التهابات و عفونت های مثانه، میتواند به پیشگیری از ایجاد توده در مثانه کمک کند.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

18+
منبع ویکی پدیا فارسی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۸ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ...جناب دکتر ببخشید که سوالم رو واضح مطرح میکنم ...چون اولا شما پزشک هستید ..وثانیا واقعا به مرز خستگی رسیدم و نمیدونم چه کار کنم...مشکل من بدین قرار است که بنده پس از ادرار کردن ،مدتی هم مکث و صبر میکنم برای تخلیه کامل ادرار، استبراء هم انجام میدم با دست جهت تخلیه مجرای آلت از باقیمانده ادرار ....سپس آلت رو میشورم ...اما همیشه مشاهده میکنم که مقدار بسیار کمی...تاکید میکنم مقدار بسیار کمی ادرار (یا به هر حال مایعی شبیه ادرار مثل آب)از من خارج میشه ...مقدار این مایع ادرار مانند بسیار کم هست به طوری که به یک قطره نمیرسه...و شاید اگر بخواهم تشبیه کنم به اندازه نقطه ای هست که با سر خودکار روی یک کاغذ سفید ایجاد کنیم یا مثلا سر یک مورچه...در واقع سوراخ سر آلت کمی تر میشه ...این حالت شاید تا یک ساعت پس از ادرار کردن هم وجود داشته باشه البته نه اینکه دائمی باشه بلکه نامنظم هست شاید هر ده دقیقه یا بیست دقیقه اتفاق بیفته...و نکته دیگر اینکه حتی اصلا ارتباطی با ادرار کردن نداره و شاید هنگامی که چند ساعت از ادرار کردنم گذشته باشه ممکنه رخ بده و البته مقدارش اصلا به یک قطره هم نمیرسه و خیلی کم هست ...حتی من اغلب بار ها و بارها مجرای آلت رو با دست فشار میدم که همون استبرا هست و این کار رو بعضی مواقع تا نیم ساعت ادامه میدم اما باز هم ممکنه خارج بشه البته عرض کردم مقدارش بسیار کم هست همیشه ...حالا عرضم خدمتتون اینه که این مایع که خیلی هم ک هست و به حد یک قطره نمیرسه آیا همون ادراره؟ البته من میدونم که آبهایی مثل منی و مایعات دیگری هم ممکنه خارج بشه که در فقه اسلامی به اون اشاره شده اما من مطمئنم که این مایع منی نیست و همچنین اون ابهایی که هنگام تحریک جنسی و یا پس از ادرا از انسان خارج میشه هم نیست چون کاملا شبیه آب و ادرا هست و چسبناک نیست و ... حال آیا این مایع ادراره ؟اگر ادراه چرا انقدر کم هست و راه درمانی داره ؟اگر با دقت به سوالم پلاسخ بدین بنده رو از یک مشکل بزرگ چندین ساله نجات دادین چون من نماز میخونم و در اثر این مسئله به یک وسواس واقعا شدید و فرساینده رسیدم که جای شرحش نیست.. فقط نجاتم بدین ...با تشکر از توجه و لطفتون...
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۸ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   ترشح از پروستات است درماني ندارد شما بي خيال شويد

 • تصویر کاربر azarmehr دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر تو سونوگرافی بهم گفتن جدار مثانت ضخیم شده و ممکنه نشانه عفونت مزمن مثانه باشه رنگ ادرارمم کدره ممکنه راهنمایی بفرمایید چه نوع انتی بیوتیکی مصرف کنم جواب کشت ادرارمم منفی شد پروتیین ادرارمم چندین ساله trace هستش
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  7. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 هفته پیش)

   دارو لازم نيست فقط روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید تقریبا یک هفته میشه به دستور شما کپسول امنیک 4/.مصرف می کنم با انجام عمل جنسی برگشت منی در مثانه دارم قبلا هم با کپسول پروتال4/.که دکتر شهر خودم که برام نوشته بود همچین حالتی داشتم همچنین با مصرف امنیک بلند که میشم سرگیجه دارم وادرارم با کمی تأخیر میاد بیشتر راهنمایی کنید برای مصرف امینک یا قطع شود چکار کنم راهنمایی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹( 2 هفته پیش)

   امنيك را قطع كنيد

 • تصویر کاربر نزار جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام دکتر
  مردی 36 ساله تقریبا یک ماهه از تکرر دارم رنج میبرم، احساس همیشگی پری مثانه دارم حتی با تخلیه احساس فشار مثانه از بین نمیره ،آزمایش ادرار و سونوگرافی انجام دادم همه چیز نرماله، به پزشک مراجعه کردم داروی تولترودین و افلوکساسین برام تجویز کرد اما بعد از یک هفته بی فایده بود
  پیشاپیش از زحمات شما کمال تشکر رو دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر ابوالفضل جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. من22 سالم و مجرد هستم یک چند ماه هست که تو خواب ارضا میشم مثانم درد میگیر لطفا کنید جواب این سوال بدید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 هفته پیش)

   طبيعي است درمان ندارد

 • تصویر کاربر آرین جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۱۵ سالمه بیست روز پیش دچار علائم تکرر.سوزش و تاخیر در ادرار شدم و ادرارم هم فشار نداشت و باریک بود و بوی بدی میداد به دکتر عفونی مراجعه کردم و ایشون قرص سفکسین ۴۰۰رو گفتن بخورم بعد از مصرف ۱۰ قرص روزی یک عدد تکرر ادرارم کمتر شد و سوزش هم همینطور ولی الان سوزش در سر آلتم دارم و هنوز تاخیر در ادرار و کم بودن فشار ادرار رو دارم و حس میکنم مثانم به طور کامل تخلیه نمیشه و مقداری از ادرار در آلتم باقی میمونه مثل علائم پروستات به طویر کی بعد از رفتن به دستشویی با نشستن احساس خروج ادرار میکنم و سوزش کم

  لطفا درمان دارویی بگید
  و اینکه من فاویسم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۷ تیر ۹۹( 4 هفته پیش)

   روزي يك عدد كپسول تامسولوزين ميل كنيد بيست روز

 • تصویر کاربر سالار شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  بنده 22 سالمه از تابستان پارسال دچار سوزش ادراری شدم ازمایش ادرار دادم در ادرارم خون مشاهده شد سپس با مراجعه به سونوگرافی متوجه شدم ضخامت مصانه به اندازه 4.4 میلی متر زیاد است تا اکنون که این پیام را مینویسم نزدیک به 13 بار به دکتر مراجعه کردم و داروهای مختلفی نظیر افلوکساسین 100 200 300 تاوانکس پروستاتان و.. را مصرف کرده و لی تا کنون سوزش بنده در ادرار و انزال هیچ فرقی نکرده و دوباره با مراجعه به سونوگرافی ضخامت مثانه به اندازه 4 میلی متر زیادتر گزارش شد این مشکل خیلی اذیت میکنه بنده را ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 4 هفته پیش)

   بايد سيستوسكوپي شويد

 • تصویر کاربر ایمان پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. بنده عمل سیستوپلاستی مثانه در سال 91شدم و نیز دوسال بعد ان تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفتم و دفع ادرار هم از مجرا و هم کاتترایز از میتروفانوف رو داشتم اما مدت 5 سال هست که مدام فاصله بیضه تا مقعد دردناک هست و البته سوزش ادرار گاها هم اسپاسم دارم در مثانه که باعث سوزش میشود.بنظر شما چه درمانی برام مناسب است با تشکر
  1. تصویر کاربر ایمان سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 1 ماه پیش)
   درمان هایی نظیر
   تزریق دیسپورت تزریق سیستیستات اوزون تراپی پلی سیترات پتاسیم ویسول یوریناسین هیوسین بوتیل بروماید تامسولوسین تولتردین ایمی پرامین انتی بیوتیک های مختلف با دوره درمان متفاوت تزریق جنتامایسین به داخل مثانه انجام شده
  2. تصویر کاربر ایمان چهارشنبه ۱۸ تیر ۹۹( 1 ماه پیش)
   ممنون میشم دکتر که بهم پاسخ بدین
  3. تصویر کاربر ایمان چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۹( 1 ماه پیش)
   ؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹( 4 هفته پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود يك ماه و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Navid چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  شخصی هستم ۱۹ ساله حدودا از ۱۳ سالگی متوجه انحنای الت تناسلیم به سمت راست شدم. میخواستم بدون چه راه های درمانی وجود داره؟حتما باید جراحی داشته باشم؟
  یا با استفاده از دستگاه لارجرباکس مشکلم حل میشه؟
  من شنیدم اگه انحنای الت بیشتر از ۳۰ درجه باشه نیاز به عمل جراحی داره-ولی نمیدنم التم چند درجه انحنا داره
  و ایا به جراحی نیازه داره؟ایا نیاز هست عکس التو رو بفرستم؟هواهش میکنم کمکم کنید. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 1 ماه پیش)

   فقط با عمل اصلاح مي شود بيشتر از سي درجه

 • تصویر کاربر منصور جمعه ۶ تیر ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من قبلا هم مزاحم شدهام در آخرین آزمایش توتال 3.12 وفری 0.48وریتیو 0.15 گزارش شده البته درآزمایش 6ماه قبل توتال2.65وفری0.68وریتیو0.26 بوده آقای دکتر بنده قرص فیتو پروست 5وپروتال 4دهم را یک سال مصرف می کنم در ضمن با سن 64 خواهشمند است در صورت امکان مرا راهنایی کنید نگران سرطان هستم چون ویدیو شما را دیدم البته با خوردن قرصها تمام مشکلات ادراری را هنوز دارم با تشکر ازتوجه شما دکتر ارجمند.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۶ تیر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سرطان نداريد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر