دکتر برای درمان نعوظ

اولین و مهم‌ترین نکته‌‌ای که فرد مبتلا به ناتوانی جنسی که به علت عدم یا ناکافی بودن نعوظ و سفتی آلت قادر به انجام عمل جنسی موفقیت‌‌آمیز نمی‌باشد این است که او آگاه باشد که بیمار نیست، ناتوانی جنسی بیماری نیست و علامت بیماری زمینه‌ای او مثل دیابت یا بیماری قلبی می‌باشد.

ناتوانی جنسی حتما باید از ۳ ماه قبل و به تدریج در مرد شروع شده باشد. بنابراین مردی که از ناتوانی جنسی شکایت دارد و هفته‌های اخیر دچار آن شده است، زودگذر بوده و اکثرا بدون تجویز دارو بهبود می‌یابند.

دو دسته بیماری باعث ناتوانی جنسی می‌شوند که شامل:

 • دیابت
 • بیماری‌های قلبی
 • فشار خون
 • افزایش سن
 • چاقی
 • مصرف بیش از حد الکل
 • اختلال کار تیروئید
 • بعد از عمل پروستاتخوش خیم
 •  سرطان پروستات
 • اختلال هورمون جنسی خون
 • نارسایی مزمن کلیه
 • اختلال در عملکرد غده هیپوفیز
 • هیپوتالاموس در مغز و بیضه‌‌ها
 • بیماری‌های عصبی (نروژنیک)، ام.اس (S)، پارکینسون، ضایعه و تومور نخاع
 • ضربه و تروما به لگن، جراحی لگن، اشعه درمانی لگن و شیمی درمانی
 • افزایش پرولاکتین خون، نارسایی اولیه بیضه‌ها به علت سرطان
 • عفونت یا ژنتیک می‌باشد.

التهاب پروستات مزمن

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی دیابت نوع ۲ می‌باشد. بیماری دیابت نوع ۲ اغلب بدون علامت هشدار دهنده، پیش می‌رود. ممکن است فرد ۵ سال بعد از ابتلا به دیابت متوجه بیماری خود شود.

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی اولیه

ناتوانی جنسی اولیه به مردانی گفته می‌شود که هرگز در زندگی‌شان نعوظ یا آمیزش جنسی نداشته‌اند.

اختلال نعوظ ثانوی

ناتوانی جنسی ثانوی بسیار رایج است. به مردانی گفته می‌شود که قبلا رابطه جنسی نرمال داشته، سپس ناتوان شده‌اند، حال آنکه تا چه حد ناتوان شده‌اند، مشخص نیست.

ناتوانی جنسی زودگذر

ناتوانی زودگذر و در بعضی مواقع به صورت مزمن و یا به تدریج در زمینه بیماری‌های اورگانیک که نامبرده شد، در فرد اتفاق افتد. ناتوانی جنسی زودگذر بیشتر در دوران جوانی زمانی که مرد در اولین آمیزش جنسی خود با وجود تمام ذوق و شوقی که دارد، نمی‌تواند خوب عمل کند، اتفاق می‌افتد. ناتوانی جنسی همچنین برای مردانی که بنا به دلایل کاری یا مشکلات عاطفی تحت استرس شدیدی هستند هم اتفاق می‌افتد و به محض این که استرس رفع می‌شود، دوباره می‌توانند آمیزش جنسی موفقی داشته باشند.

نکته مهم این است که ناتوانی جنسی زودگذر را نباید جدی بگیرید هر چه اهمیت کمتری به آن بدهید شانس بیشتری برای داشتن یک رابطه جنسی نرمال خواهید داشت.

گاهی اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی بی‌اهمیت و خیلی مختصر چنان ترسی در مردان ایجاد می‌کند که در روابطشان بسیار مضطربانه عمل کرده و مشکل را دو چندان می‌کنند. زنان باید حساسیت ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته و از همسرشان انتظار زیادی نداشته باشند.

صبر و درک همسران در درمان ناتوانی جنسی بسیار موثر است. از طرف دیگر مرد باید در این مورد با همسرش گفتگو و مشورت کند، طوری که زن را حامی و پشتیبان خود بداند. اگر مردی برای حل این مشکل به تنهایی تلاش کند، معمولا به نتیجه‌ای نمی‌رسد. گرچه ناتوانی زودگذر نگران کننده نیست، ناتوانی جنسی دائمی نیز با کمک‌های حرفه‌ای قابل درمان نیست. ناتوانی جنسی گاهی ممکن است در دراز مدت یا در بعضی موارد ناگهانی ایجاد می‌شود. در هر دو مورد زوجین نباید در قبال کمک‌های درمانی بی‌توجه باشند، چرا که اگر این مشکل درمان نشود، می‌تواند باعث سستی پایه‌های زندگی زناشویی و حتی از هم پاشیدگی آن و نهایت منجر به تضعیف روحیه و عزت نفس مرد شود.

بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی

آگاهی و دانش از روابط جنسی، بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی می‌باشد. توسط پزشک معالج، درمان اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، پس از بررسی فرد به صورت گرفتن شرح حال دقیق و امتحان بالینی بیمار باید صورت گیرد تا ضمن تشخیص علت ناتوانی جنسی درمان مناسب را تجویز کند. داروهایی نظیر سایمترین و تیازید و بعضی داروهای فشارخون که موجب اختلال جنسی می‌شوند باید استفاده آن قطع شود. فشار خون، چاقی، کلسترول غیر طبیعی خون، اختلال کار تیروئید و استعمال دخانیات اصلاح شود. اختلالات هورمون‌های جنسی مثل کاهش تستوسترون، SH، LH و افزایش پرولاکتین اصلاح شود.

 کاهش ترشح LH که از غده هیپوفیز ترشح می‌شود که باعث تحریک سلول‌های بیضه (سلول‌های لیدیگ) که مسئول ترشح تستوسترون می‌باشد، اصلاح گردد. بعضی بیماری‌ها نظیر سیروز کبدی، آنمی سیکل سل، تالاسمی، آمینوئیدوز، بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و عفونت‌های مزمن، آرتریت روماتوئید باعث کاهش هورمون جنسی می‌شود. چنانچه کاهش توستسترون به علت نارسایی بیضه باشد، تسوسترون خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز شود.

درمان ناتوانی جنسی

قدم اول درمان ناتوانی جنسی

مرحله اول درمان ناتوانی جنسی استفاده از داروهای خوراکی می‌باشد.

۳ داروی خوراکی که به طور رایج در ایران و سایر کشورها تجویز می‌شود، شامل: سیلدنافیل سیترات (ویاگرا)، تادالافیل سیترات (CIALIS) و وردنافیل می‌باشند.

تقریبا عوارض هر سه دارو یکسان می‌باشد. عوارض شامل سردرد، احتقان بینی، اختلال گوارشی، اختلال دید (دید آبی رنگ)  درد زانو.

درد عارضه مربوط داروی تادالافیل می‌باشد که گاهی بسیار شدید و غیر قابل تحمل می‌باشد. یک ساعت قبل از عمل جنسی یکی از داروها باید میل شود. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد نعوظ و ارکشن به وجود می‌آید. این داروها ۵۰ تا ۶۰ درصد پاسخ دارویی دیده شده. ۱۲ درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا ۲ سال) درمان با دارو را قطع می‌کنند. مطالعات کلینیکی نشان داده که ۲/۱ درصد از بیماران پس از ۳ سال دارو را قطع می‌کنند و ۱ تا ۳ درصد به علت عوارض جانبی بوده. نوع درمان اختلال نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

 در موارد ذیل استفاده از داروهای نامبرده مجار نمی‌باشد

 • بیمارانی که سکته قلبی یا مغزی (Stroke) در ۶ ماه گذشته داشته‌اند یا از آریتمی و از بی‌نظمی پرخطر رنج می‌برند.
 • درد آنژین صدری هنگام عمل جنسی
 • نارسایی احتقانی قلب (class 2)
 • در افراد مبتلا به فشارخون در حال استراحت
 • فشار خون بالا

در بعضی بیماران ممکن است داروهای خوراکی موثر قرار نگیرد، پس از یک دوره زمانی اثر دارو قطع شود.

 قدم دوم درمان‌ ناتوانی جنسی

استفاده از آمپول‌های پروستاگلندین، پاپاورین و رژنتین می‌باشد. در امریکا این سه آمپول در یک آمپول واحد به نام Trimix وجود دارد ولی در ایران گاهی هر کدام از این آمپول ها در داروخانه‌های تک نسخه‌ای وجود دارد.

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

12+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. من نزذیک 18 سال مشکل دیابت نوع یک دارم. هم مشکل نعوظ و هم بچه دار شدن میخواستم بدونم راه درمانی دارم؟ ممنون میشم جواب بنده بدین با نشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   بله راه درماني وجود دارد

 • تصویر کاربر آراد یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام. آقای دکتر بنده حدود دوسال است که داروی فشار خون روزی یک عدد متورال 50 میخورم.. و حدود 8 ماه هست که بصورت نامنظم کپسول امپرازول ازونیوم 40 میخورم. سنم 45 سال از و الان دوسال است که دچار اختلال نعوظ هستم. خواهشمندم کمکم کنید. سپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   روزي يك عد قرص تادالافيل يك ساعت قبل از رابطه ميل كنيد

 • تصویر کاربر سجاد شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب ۲۹ ساله تاکنون هبچ گونه مقاربت جنسی نداشتم و فقط از طریق خود ارضایی نیاز خود را برطرف میکردم .اکنون که میخوام رابطه برقرار کنم نعوظ در حد چند ثانیه از بین میره.ضمنا بنده فشار خونم با دارو ۱۲ و بدون دارو ۱۴ میباشد،تپش قلبم دارم که پروپرانول مصرف میکنم حدودا ۳ ساله
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   ترك كنيد

  2. تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)
   ترک کنم حل میشه؟احتیاج به دارو نیست؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   خير دارو لازم نيست

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ک.م شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  من 36 سالمه و دیابت نوع 2 دارم و برای در مان بیماری از گلی بنگلامید 4 عدد در روز ، زیمپمنت 50/1000 ، 2 عدد در روز و گلو تازون 30 ، 1 عدد در روز استفاده میکنم . من مشکل عدم سفت شدگی الت تناسلی در زمان برقراری رابطه جنسی را دارم . لطفا مرا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص وياگرا ميل كنيد

 • تصویر کاربر reza110 یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من 45 سالمه . از جوانی قدرت جنسی فوق العاده ای داشتم . در هیچ زمینه ای مشکلی نداشتم تا این 2 سال پیش با اینکه میل جنسی زیادی داشتم بعضی روزها ابتدای کار نعوذم کامل بود ولی در اواسط کار از بین میرفت و خیلی عصبی و نگرانم میکرد به طوری که حین کار تنها نگران این بودم باز این اتفاق بیوفته . به توصیه یک سایت اینترنتی 2 ساله قبل از شروع یک نصفه سیالیس میخورم که تا چند روز پیش جواب گرفتم . تا اینکه در چند بار اخیر با اینکه قرص رو خوردم حین کار نعوذ از بین رفت . باز استرسم برگشته از لحاظ روانی کاملا خودم و میبازم . ضمنا من دیابت و فشارخون کنترل شده دارم یعنی با دارو خوبم . لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   قرص وياگرا ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهران یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و درود دکتر مدتی هست الت م شل و مدت کمی انزال میشم دکتر رفتم تقویت داد ولی خوب نشدم راهنمایی کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص وياگرا ميل كنيد

 • تصویر کاربر سید یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام. حدود 7 سالی بود که قرص سیتالوپرام40 مصرف می کرد و الان قطع مصرف کردم. از همون اوایل مصرف عدم نعوظ داشتم که با قرص سیلدنافیل 100 مشکلم حل میشد. الان حدود دو هفته است که سیلدنافیل جواب نمیده. درمان چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر یزدان شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت پزشک محترم
  میخواستم بدونم که ایا راهی برای درمان زود انزالی وجود داره من ۲۷سال سن دارم و خیلی زود به ارگاسم میرسم و انزالم شاید به پنج دقیقه هم نرسه لطفا اگر راهی برای درمانش هست کمکم کنین خیلی وقته که این مشکل رو دارم و واقعا دارم رنج میبرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   زمان انزال طبيعي است

  2. تصویر کاربر یزدان یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)
   سلام خدمت پزشک محترم ممنونم ازتون که وقت شریفتون رو در اخیار بنده گذاشتین
   بله جناب اقای دکتر زمان انزال من طبیعیش اینه و حتی من از قرص دیر انزالی هم استفاده کردم اما تاثیری نداره که هیچ خیلی هم زودتر از زمان طبیعی به انزال میرسم لطفا اگر راهی هست برای درمان کمکم کنین این مشکل واقعا منو داره رنج میده خیلی وقته این مشکل رو دارم
  3. تصویر کاربر یزدان یکشنبه ۹ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب خدمت پزشک محترم
   این زمانی که در پرسش قبلی خدمتتون عرض کردم در حالت طبیعیه و من دوبار حتی از قرص دیر انزالی هم استفاده کردم اما فایده ای نداره که هیچ خیلی هم زمان انزال هم زودتر میرسه دیگه خسته شدم از این وضعیت لطفا اگر راهی هست کمکم کنین خیلی دارم رنج میبرم
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين ميل كنيد سه ماه

  5. تصویر کاربر یزدان سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)
   سپاسگذارم دکتر
   و یک سوال دیگه که ازتون داشتم بعد از استفاده از این قرص دزود انزالی من به طور دائم درمان میشه وقت انزال دیر به ارگاسم میرسم
   و در زمان استفاده از قرص باید کاری انجام بدم یا فقط استفاده از قرص کافیه
  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   قرص كافيه

  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزاد پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر عدم نعوظ شدید دارم که تا به حال هیچ قرصی حتی50 درصد هم کارایی ن اشته همه قرص های مجاز وغیر مجاز بازار را استفاده کردم 3 سال ازدواج کردم لطفا راهنمایی کنید بنده را ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۶ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   از أمپول تزريقي داخل ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر بهزاد چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  تزریق ژل داخل آلت چطوریه؟؟ینی عملش و تاثیرش
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۵ تیر ۹۸( 2 هفته پیش)

   ژل وجود ندارد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر