ارگاسم پروستات چیست؟

ارگاسم پروستات

ارگاسم پروستات زمانی اتفاق می‌افتد که غده پروستات مردانه (که به آن نقطه جی مردانه نیز می‌گویند) تحریک ‌شود.

پروستات غده کوچکی در پایین شکم مردان (در جلوی راست روده، بین مثانه و آلت تناسلی) است که زیر مثانه و مجرای ادرار را احاطه کرده است.

پروستات توسط هورمون تستوسترون تنظیم می‌شود و مایع منی را تولید می کند. منی ماده‌ای حاوی اسپرم است که در هنگام انزال از مجرای ادرار خارج می‌گردد.

هنگامی که غده پروستات تحریک یا ماساژ داده می‌شود، ممکن است فرد نوعی ارگاسم به نام ارگاسم پروستات را تجربه کند.

ماساژ پروستات به عنوان درمان

ماساژ پروستات تا حد ارگاسم گاهی به عنوان یک درمان جایگزین برای پروستاتیت (وضعیت التهاب پروستات) توصیه می‌شود و بهتر است با پزشک خود در این مورد مشورت نمایید، چرا که تخلیه مایع از مجاری پروستات می‌تواند به کاهش فشار آن کمک کند.

حتی برخی تحقیقات در راستای ماساژ پروستات (به ویژه در مورد هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) که باعث درد یا اختلال در ادرار می‌شود)، صورت گرفته است.

ماساژ پروستات همچنین می‌تواند یک فعالیت جنسی باشد؛ قرار دادن انگشت، آلت تناسلی یا ابزارهای محرک جنسی در مقعد و تحریک پروستات از این طریق می‌تواند برای برخی افراد منجر به ارگاسم شود.

همچنین می‌توانید با ماساژ پروستات از طریق پرینه (میان‌دوراه یا پِرینیوم  /Perineumناحیه بین مقعد و کیسه بیضه)، این غده را از بیرون تحریک کنید. ارگاسمی که تنها از طریق ماساژ پرینه به دست می‌آید، گاهی اوقات به عنوان ارگاسم پرینه شناخته می‌شود.

پروستات توسط پایانه‌های عصبی احاطه شده است و طبق تحقیقات ماساژ این ناحیه می‌تواند احساس خوبی رقم بزند، حتی اگر ارگاسم نداشته باشد.

ارگاسم مردان همان انزال نیست؛ و از نظر فیزیولوژیکی دو مقوله‌ی کاملاً متفاوت‌اند. ارگاسم در مردان شامل انقباضات لگن و تجربه‌ی اوج لذت جنسي است؛ درصورتی‌که انزال به معنای خروج مایع منی از آلت تناسلی مرد است.

 

منبع: webmd.com

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

پرسش از دکتر