عدم خروج منی

زگیل تناسلی در مرد و زن

عفونت با ویروس زگیل تناسلی تقریبا در ۵۰ درصد مردمی که در دوران زندگی خود رابطه جنسی داشته اند، دیده می شود. اغلب زگیل در این افراد بدون علامت بوده وعفونت ویروسی از بین می رود. گاهی این ویروس باعث سرطان دهانه رحم یا آلت می شود.

بعضی از انواع این ویروس ها باعث زگیل شده که به آن پاپیلوما می گویند. ویروس ها در سلولهای بدن انسان زندگی می کنند. این ویروسها در واژن ، آلت تناسلی، دهان وگلو  زندگی می کنند. از ۱۰۰ تا ۱۵۰ ویروس از انواع  HPV ،فقط ۶۰ نوع آن باعث زگیل در نواحی  دست و پا می شوند و ۴۰ درصد از ویروس  زگیل تناسلی از راه جنسی منتقل می شود و در اطراف مقعد و نواحی دستگاه تناسلی ایجاد میشود . انتقال ویروس هایی که از راه جنسی منتقل می شوند، از طریق تماس با ترشحات بدن یا دستگاه تناسلی فرد دارای زگیل رخ می دهد. استفاده از کاندوم موقع رابطه جنسی به معنی این نیست که بیماری منتقل نمی شود.

بسیاری نمی دانند که به این ویروس مبتلا هستند و باعث انتقال آن می شوند. ۴۰ درصد ویروس های زگیل تناسلی باعث مشکلات جسمی فرد می شوند. از ویروس هایی که بسیار خطرناک هستند نوع ۱۶ و ۱۸ هستند که ۷۰ درصد باعث سرطان های دهانه رحم می شوند.ویروس های کم خطر در حدود ۹۰ درصد باعث زگیل های دستگاه تناسلی می شوند و کمتر بطرف سرطان پیش می روند. زگیل های تناسلی هفته ها یا ماهها بعد از تماس با فرد مبتلا خود را نشان می دهند.

علائم عفونت زگیل تناسلی انسانی

زگیل یک بیماری ویروسی است ، که بیشتر اوقات این ویروس ها هیچگونه علامتی ایجاد نمی کنند و خود به خود از بین می رود ولی در بعضی افراد می ماند و باعث تشکیل زگیل ( WARTS ) می شود. بیش از ۱۷۰ نوع ویروس  زگیل تناسلی گزارش شده است. بعضی از انواع ویروس زگیل مثل نوع ۵ باعث عفونت می شود، که ممکن است در تمام دوران زندگی  فرد بدون هیچگونه علامت کلینیکی وجود داشته باشد. نوع ۱ و ۲ باعث زگیل های شایع در افراد مبتلا به عفونت می شود. ویروس های زگیل تناسلی ۶ و ۱۱ باعث زگیل های تناسلی و ریوی (PAPPILOMATOSIS ) می شوند. ویروسهای ۱۶ ، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۳۵، ۳۹ و ۸۲ سرطان زا هستند.

انواع زگیل تناسلی

زگیل های پوست در بچه ها بسیار شایع است و بعد از ظاهرشدن، خود به خود بعد از هفته ها یا ماهها از بین می روند. برخی از جوانان از عود زگیل پوست رنج می برند. تصور می شود که تمام انواع ویروس های زگیل تناسلی  قادرند برای مدت طولانی به عنوان عفونت خاموش در پوست باقی بمانند .فرد ممکن است به ابتلا شدن به یک ویروس مقاوم باشد، در حالیکه به سایر ویروس ها مقاوم نباشد و مستعد ابتلا به آن باشد. ویروس هایی که باعث زگیل پوست می شوند،می توانند باعث زگیل تناسلی شوند و ایجاد سرطان نمی کنند.

زگیل های تناسلی (ژنیتال) کاملا قابل سرایت بوده ولی زگیل های پا از فردی به فرد دیگر سرایت نمی کند. عفونت ویروسی پوست ناحیه ژنیتال شایع ترین عفونت مقاربتی در دنیا می باشد. چنین عفونت هایی مقعد و ژنیتال را گرفتار می کند.

عفونت های ویروسی از نوع ۱۶،۱۸، ۳۱ و ۴۵ ویروس های با خطر بالا بوده و باعث سرطان های گردن رحم، واژن، آلت و مقعد می شوند.

واکسن زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

برای جلوگیری از ابتلا به شایع ترین انواع این ویروس ها، استفاده از واکسن ها توصیه می شود.برای موثر واقع شدن واکسن، فرد باید قبل از ابتلا ،واکسن تزریق کند. بین سن های ۹ و ۱۳ سالگی تزریق آنها توصیه می شود. بررسی و نگاه کردن به دهانه رحم و آزمایش PRP باعث تشخیص سلول های غیر طبیعی یا سرطان می شود. بنابراین درمان اولیه و زودرس چشم انداز بهتری خواهد داشت. غربالگری و پیدا کردن زگیل باعث کاهش مرگ و میر سرطان دهانه رحم در کشورهای متمدن دنیا شده است.

سایر روش های درمانی زگیل تناسلی:

 1. کرایوتراپی که سرد کردن زگیل می باشد
 2. لیزر
 3. تزریق داروی اینترفرون
 4. الکتریسیته و سوزاندن
 5. برداشتن زگیل ها با جراحی

بهترین روش درمانی، گفتگو با پزشک معالج می باشد، که بر حسب نوع و محل زگیل درمان مناسب را انتخاب کند.

چه کسانی در معرض عفونت ویروسی زگیل تناسلی هستند؟

 • استعمال دخانیات
 • ضعف سیستم دفاعی بدن
 • عمل جنسی با زنانی که با دیگران ارتباط جنسی دارند
 • قسمت هایی از پوست زخم باشد
 • سن، زگیل به طور شایع در بچه ها اتفاق می افتد. زگیل های تناسلی در نوجوانان و جوانان به طور شایع دیده می شود و زگیل های ناحیه پا در جوانان بوجود می آید.
 • عمل جنسی با زنهای متعدد

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امین شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید رشته ارولوژی زیرشاخه پیراپزشکی است؟ وفرق آن با رشته سکسلوژی چیست.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)

   بله زير شاخه است و سكسولوژي در مورد سكس است

 • تصویر کاربر اسماعیل چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید. بنده مشکل نعوظ دارم دیروز تو ضیحات رو خدمتتون فرستادم که فرمودید قبل از نزدیکی یک عدد قرص تادالافیل مصرف کنم میخواستم ببینم تا چند وقت باید مصرف کنم و اینکه اگر خوب نشدم فرمودید نوار آلت بگیرم باید پیش چه متخصصی برم ? ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 1 هفته پیش)

   اورلوژيست مراجعه كنيد 

 • تصویر کاربر مجید چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  حدود13 سال است پروستاتیت مزمن دارم دومرتبه سیستوسکوپی انجام دادم نوارعصب ازمثانه وهمه نوع انتی بیوتیک وداروهای ضدالتهاب تواین سالها انجام دادم عوارض بعدی شامل خارش بیضه که گاهی اوقات باعث زخم میشود زودانزالی درد وسوزش درمجراتکررادراراحساس نشتی وعرق سرد و.. من نام برخی داروها وپزشکان راعنوان میکنم مرحوم دکترصفاری دکترکریمی بیمارستان مهراد دکترکرمی دکترمیرزازاده دکترسیدعلیرضاخلیلی دکترشفاهی هرکدام حداقل 2سال تحت نظربوده ام ولی متاسفانه خوب نشدم لیست داروها شامل پرازوسین افلوکساسین سیپرو فلوماکس اومنیک تامسینولون سفکسیم انواع شیاف هموروئید داروهای ارام بخش واعصاب فراوان استفاده کردم من تقریبا هردارویی که فکرکنیداستفاده کردم مگرداروی جدیدی امده باشد که من استفاده نکرده باشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)

   بايد ويزيت شويد

 • تصویر کاربر ارش چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام،دکتر‌من لگن یاهمون کمرم قسمت سمت راست تیرمیکشه میزنه به ب سمت راست پهلو و زیرشکم وبیضه سمت راست،وقتی ک بصورت نظامی میشینم یاپاهام تو شکمم هست این دردمیوفته ب جونم
  وکلن سونوگرافی کردم از کل نجس نرم و بیضه و لگن ،فقط ی ایراد داشتم که یه پولیپ دارم،
  پولیپ با دیامتر ۳mm چسبیده ب جدار قدامی کیسه صفرا مشاهده شد
  میخاستم بدونم این درد ک میوفته ب جونم از چیه؟دکتر‌گوارش گفت سنگ ریزه داری بخاطره اونه،میخاسم بدونم تشخیص شما چیه و چ دارویی رو شما میگید مصرف کنم ک این درد خوب بشه
  ممنون میشم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)

   بايد معاينه شويد ولي روزي يك عددشياف ديكلوفناك استعمال كنيد 

 • تصویر کاربر Amir شنبه ۲۶ آبان ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و احترام،
  35 ساله،دارای183 سانتی متر قد و 115 کیلوگرم وزن می باشم. بیشتر از2 ساله که ازدواج کردم و با مشکل عدم نعوظ شدید مواجه هستم. به متخصص ارولوژیست و مجاری ادراری مراجعه کردم؛ رژیم غذایی، کاهش وزن، سیلدنافیل و دستگاه واکیوم رو تجویز کردند. یک ماهه رژیم غذایی رو شزوع کردم. در صورت استفاده از سیلدنافیل نعوظ بسیارکم و در صورت عدم استفاده عدم نعوظ کامل ادامه دارد. در حال کاهش وزن نیز هستم. متخصص داخلی رفتم، آزمایش هورمونی و سونوگرافی از بیضه و غدد را تجویز کردند. نتیجه سونو واریکسل گرید 1 بیضه چپ رو نشون داد.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ آبان ۹۷( 4 هفته پیش)

   از دارو هاي تزريقي در ألت بايد استفاده كنيد 

 • تصویر کاربر ماهان شنبه ۲۶ آبان ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  جناب دکتر سلام. بنده حدود دو ماه پیش و بعد از یک رابطۀ جنسی پر خطر، در ابتدا دچار تکرر ادرار (یک یا دو روز در بازۀ یک هفته‌ای) شدم که به توصیۀ یکی از طبیبان سنتی عرق خارشتر و خارخاسک مصرف کردم و علائم کمتر و کمتر شد. جناب دکتر، تکرر ادرار رفع شد، اما احساس ریزش ادرار پس از تخلیۀ کامل ادرار در من باقی ماند. برای همین قضیه، پیش متخصص کلیه و مجاری ادرار رفتم. ایشان قرص «سیپروفلوکساسین» و «تولترودین» تجویز کردن که تا حدود دو هفتۀ پیش تمام قرص‌ها را مصرف کردم و علائم حدودا از بین رفت. الان دو روزه که دوباره این احساس ریزش ادرار سرغم آمده. برای این میگم احساس ریزش، چون لباس زیرم خیس نمیشه؛ اما این حس در من هست که انگار داره ادرارم می‌ریزه.
  با تشکر از وقتی که گذاشتین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ آبان ۹۷( 4 هفته پیش)

   روزي يك عدد كپسول تلمسولوزين ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۶ آبان ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من از بچکی مشکل کوتاهی الت تناسلی داشتم الانم ک رابطه دارم حین سکس اصلا نمیتونم دخول انجام بدم هم الت تناسلیم کوچیکه همم سفت نمیشه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۶ آبان ۹۷( 4 هفته پیش)

   كوچكي ألت درماني ندارد

 • تصویر کاربر احمد شنبه ۱۹ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 53 سال دارم نسبت به همسرم دچار بی میلی جنسی هستم و لی در خصوص جنس مخالف غیر از همسر اینگونه نیست . هیچگونه ارتباط جنسی نیز بجز همسرم ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید. در ضمن دچار زود انزالی نیز می باشم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۹ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)

   به روانپزشك مراجعه كنيد و براي درمان زود انزالي روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت سه ماه ميل كنيد 

 • تصویر کاربر مجتبی شنبه ۱۹ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید . بنده 34 سال سن دارم و سه ماه ازدواج کردم . در دوران مجردی اصلا خودارضایی نکردم. در خواب محتلم میشدم و آب منی از من خارج میشد و خیالم از خروج منی راحت بود. ولی متاسفانه در حالت هوشیاری اصلا نمی تونم انزال داشته باشم . تمام آزمایشات انجام دادم و از لحاظ جسمی سالمم.حالت نعوذ و تحریک جنسی پیدا می کنم ولی به ارگاسم نمی رسم . در واقع اصلا در بیداری انزال ندارم . ضمنا این نکته رو هم خدمت شما بگم که همسرم اندامش اصلا برام جذابیت جنسی نداره و موقع سکس آروم نیستم . بدجور به هم ریختم سر این موضوع و داریم از هم جدا میشیم . من چون تجربه رابطه جنسی نداشتم به بنبست خوردم . آقای دکتر از شما عاجزانه درخواست کمک می کنم الان من به شک افتادم تو ازدواج بعدی آیا انزالم راه میفته یا اینکه باید صیغه موقت انجام بدم جایی مطمین بشم . من جوونی هستم که سالم زندگی کردم و تجربه نداشتم. الانم پیش دکتر اعصاب و روان میرم و یه دو ماهیه سرترالین مصرف می کنم میل جنسی رو آورده پایین . ایشون میگن شما جسمی مشکل نداری .‌مشکلت ذهنیه. اخیرا خواستم یه تست اسپرم انجام بدم که اونم قادر نیستم انجام بدم . در واقع با خودم ور رفتم که بتونم بیارم ولی ناموفق بودم ببخشید وقتتون گرفتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۹ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)

   مشكل شما فكري ،. ذهني است به روانپزشك مراجعه كنيد 

 • تصویر کاربر y79j210756 یکشنبه ۱۳ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  این سه عکس سونو و آزمایش با دارو یه دکتر داخل شهرستان خودمون گفت استفاده کند پسرم که گفتم گهگاهی سوزش ادرار دارد و 7 ساله هست در صمن یکم ورم معده دارد این دارو صرر ندارد
  1. تصویر کاربر y79j210756 پنجشنبه ۱۰ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   دکتر عکسها نمیان اگزالات پسرم تا ۱۸۸ زده ربروش نرمال مال پسر من ۶۴۱ هست گفتید دارو نمیخواد خواستم ببینم با وجود بالای اگزالاتش که ۷ ساله هست باز هم دارو ترکیبی که دکترش گفت بهش بده نمیخواد اگه نخوره مشکلی پیش نمیاد
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۳ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)

   دارو استفاده نشود

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات