علت خارش و سوزش واژن چیست + علائم و درمان

خارش واژن یا تحریک در هر نقطه از بدن می تواند باعث ایجاد ناراحتی شود. اما وقتی در ناحیه ای به حساسیت واژن و Vulva (لب ها، کلیتوریس و دهانه واژن) ایجاد شود، بیشتر ناخوشایند می شود. عموما خارش و تحریک دستگاه تناسلی، نگرانی بزرگی نیست. اما از آنجا که این علائم می تواند نشانه عفونت باشد، همیشه بهتر است با پزشک خود در این رابطه صحبت کنید.

خارش واژن یک علامت ناراحت کننده و گاهی دردناک است که اغلب به دلیل مواد تحریک کننده، عفونت یا یائسگی رخ می دهد. همچنین ممکن است در نتیجه برخی اختلالات پوستی یا بیماریهای مقاربتی (STD) رخ دهد. در موارد نادر، ممکن است خارش واژن به دلیل استرس یا سرطان ایجاد شود.

چندین دلیل عمده برای ایجاد خارش، سوزش و تحریک واژن وجود دارد، از جمله:

واژینوز باکتریال

واژینوز باکتریال (BV) یکی دیگر از دلایل مهم خارش واژن است. مانند عفونت مخمر واژینال، BV به دلیل عدم تعادل بین باکتری های خوب و بد در واژن که به طور طبیعی اتفاق می افتند، ایجاد می شود. این وضعیت همیشه علائم ایجاد نمی کند. وقتی علائم ظاهر می شوند، به طور معمول شامل خارش واژن و ترشحات غیرطبیعی و بوی بد هستند. ترشحات ممکن است نازک و خاکستری مات و سفید باشد. در بعضی موارد، ممکن است به صورت کف نیز باشد.

وجود مخلوط سالمی از باکتری در ناحیه واژن، طبیعی است. اما رشد باکتری های اشتباهی در آن ناحیه می توانند منجر به ایجاد عفونت گردد. علاوه بر خارش، علائم دیگر همراه با واژینوز باکتریایی التهاب، سوزش، ترشحات و بویی مشابه بوی ماهی است.

بیماری مقاربتی (STDs)

کلامیدیا، تبخال دستگاه تناسلی، زگیل های تناسلی، تریکومونیازیس، سوزاک و سایر ارگانیسم ها می توانند باعث ایجاد خارش واژن و Vulva، تحریک و سایر علائم شوند.

تعداد زیادی از بیماریهای مقاربتی می تواند در حین رابطه جنسی بدون محافظت منتقل شود و باعث خارش در واژن شود. این شامل:

 • کلامیدیا
 • زگیل ناحیه تناسلی
 • سوزاک
 • تب خال ناحیه تناسلی
 • تریکومونیازیس

این شرایط همچنین می تواند علائم اضافی از جمله رشد غیرطبیعی، ترشحات واژن سبز یا زرد و درد هنگام ادرار ایجاد کند.

عفونت مخمری (کاندیدیازیس واژن)

مخمر یک قارچ طبیعی است که به طور طبیعی در واژن وجود دارد. معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند، اما وقتی رشد آن کنترل نشود، ممکن است عفونت ناراحت کننده ای ایجاد شود. این عفونت به عنوان عفونت مخمر واژن شناخته می شود. این یک بیماری بسیار شایع است که در هر دوره از زندگی 3 از 4 زن را مبتلا می کند.

علل خارش و سوزش واژن

این عفونت اغلب پس از مصرف یک دوره آنتی بیوتیک اتفاق می افتد، زیرا این نوع داروها می توانند باکتری های خوب را به همراه باکتری های بد از بین ببرند. باکتری های خوب برای کنترل رشد مخمر لازم هستند. رشد بیش از حد مخمر در واژن می تواند علائم ناخوشایندی از جمله خارش، سوزش و ترشحات توده ای ایجاد کند.

از هر چهار زن، تقریباً سه نفر آن ها در دوره ای از زندگی به عفونت های مخمری مبتلا می شوند. عفونت های مخمری زمانی اتفاق می افتد که مخمر، کاندیدا، بیش از حد در واژن و Vulva رشد کند. بارداری، مقاربت، مصرف آنتی بیوتیک ها و ضعف سیستم ایمنی، همگی زنان را در معرض ابتلا به عفونت مخمری قرار می دهد. علاوه بر خارش و تحریک، عفونت مخمری ترشحات غلیظ، سفید و پنیری شکلی ایجاد می کند.

یائسگی

 افت تولید استروژن که در پایان سال های باروری یک زن اتفاق می افتد، می تواند باعث نازک شدن و خشک شدن دیواره های واژن شود. این امر می تواند منجر به بروز خارش و تحریک گردد. نازک شدن دیواره های واژن نیز در برخی از زنان شیرده رخ می دهد.

زنانی که یائسه می شوند بیشتر در معرض خارش واژن قرار دارند. این به دلیل کاهش سطح استروژن است که در دوران یائسگی رخ می دهد  که منجر به آتروفی واژن می شود و نازک شدن مخاط منجر به خشکی بیش از حد واژن می شود. در صورت عدم درمان خشکی، می تواند باعث خارش و تحریک شود.

فشار و استرس

استرس جسمی و عاطفی می تواند باعث خارش و تحریک واژن شود، هرچند که این امر چندان معمول نیست. این مشکل هنگامی اتفاق میافتد که استرس سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کرده و شما را در معرض عفونت هایی که باعث خارش می شوند قرار دهد.

لیکن اسکلروز

 این یک بیماری نادر است که باعث ایجاد لکه های سفید نازک روی پوست، به ویژه در اطراف vulva می شود. این لکه ها می توانند به طور دائمی در ناحیه واژن اسکار ایجاد کنند. زنان یائسه به احتمال زیاد به این بیماری مبتلا می شوند.

علت خارش واژن چیست؟

مواد تحریک کننده

قرار گرفتن واژن در معرض مواد شیمیایی تحریک کننده می تواند باعث خارش واژن شود. این تحریک کننده ها ممکن است یک واکنش آلرژیک ایجاد کنند که باعث ایجاد بثورات خارش دار در مناطق مختلف بدن، از جمله واژن شود. محرک های شیمیایی رایج عبارتند از:

 • صابون
 • اسپری های زنانه
 • دوش
 • پیشگیری از بارداری موضعی
 • کرم ها
 • پماد
 • مواد شوینده
 • نرم کننده های پارچه ای
 • دستمال توالت معطر

اگر به دیابت یا بی اختیاری ادرار مبتلا هستید، ادرار ممکن است باعث تحریک واژن و خارش نیز شود.

بیماری های پوستی

برخی بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس می توانند باعث قرمزی و خارش در ناحیه تناسلی شوند. اگزما، همچنین به عنوان درماتیت آتوپیک شناخته می شود، بثوراتی است که در درجه اول در افراد مبتلا به آسم یا آلرژی ایجاد می شود و ممکن است در بعضی از زنان مبتلا به اگزما به واژن سرایت کند.

پسوریازیس یک بیماری پوستی شایع است که باعث ایجاد لکه های پوسته پوسته شده و خارش در امتداد پوست سر و مفاصل می شود. گاهی اوقات، شیوع این علائم می تواند در واژن نیز رخ دهد.

سرطان

در موارد نادر، خارش واژن ممکن است یکی از علائم سرطان باشد. این نوعی سرطان است که در مجرا ایجاد می شود و در قسمت خارجی دستگاه تناسلی زنان ایجاد می شود و شامل لبهای داخلی و خارجی واژن، کلیتوریس و دهانه واژن می باشد.

سرطان ممکن است همیشه علائمی ایجاد نکند. با این حال، هنگامی که علائم رخ می دهد، ممکن است شامل خارش، خونریزی غیرطبیعی یا درد در ناحیه واژن باشد. در صورت تشخیص پزشک در مراحل اولیه ، سرطان ولور با موفقیت قابل درمان است. این دلیل دیگری است که معاینات سالانه متخصص زنان ضروری است.

عفونت زگیل تناسلی در مرد و زن

خارش واژن نشانه چیست؟

خارش گاه به گاه واژن شایع است و اغلب به خودی خود برطرف می شود. خارش مداوم ممکن است نشانه یک مسئله جدی تر باشد. در اینجا پنج دلیل احتمالی برای خارش واژن به غیر از عفونت مخمر وجود دارد:

1. درماتیت تماسی

اگر اخیراً صابون خود را عوض کرده اید و واژن شما دچار خارش شده است، ممکن است درماتیت تماسی باشد. درماتیت تماسی باعث ایجاد بثورات خارش دار می شود. ممکن است در اثر واکنش آلرژیک به ماده تحریک کننده ایجاد شود، مانند:

 • روان کننده ها و اسپرم های واژن
 • کاندوم لاتکس
 • دیافراگم های لاتکس
 • پودر لباس شویی
 • لباس تنگ
 • دستمال توالت معطر
 • شامپوها و شستشوی بدن
 • نرم کننده های پارچه ای
 • تامپون و نوار بهداشتی

اصطکاک طولانی مدت در اثر فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، پوشیدن لباس تنگ یا لباس زیر و سوارکاری نیز ممکن است باعث درماتیت تماسی و خارش واژن شود.

تعیین علت دقیق درماتیت تماسی ممکن است چالش برانگیز باشد. با این حال پس از شناسایی عامل تحریک کننده، بیشتر موارد به خودی خود از بین می روند.

برای کمک به روند بهبودی، سعی کنید در وان ولرم با چند قاشق غذاخوری جوش شیرین تا 15 دقیقه چند بار در روز باشید. موارد شدید درماتیت تماسی ممکن است نیاز به درمان با کرم تجویز شده استروئید داشته باشد.

2. واژینوز باکتریایی

واژینوز باکتریال یک عفونت واژن است. ممکن است در اثر دوش گرفتن یا رشد بیش از حد باکتری های بد ایجاد شود. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خارش واژن
 • ترشحات نازک سفید، خاکستری یا سبز از واژن
 • بوی بد واژن
 • سوزش هنگام ادرار کردن

واژینوز باکتریایی با آنتی بیوتیک خوراکی، ژل آنتی بیوتیک واژینال یا کرم درمان می شود. در صورت عدم درمان، واژینوز باکتریایی با زایمان زودرس، عفونت پس از جراحی و بیماری التهابی لگن ارتباط دارد.

3. تغییرات هورمونی

با افزایش سن، سطح استروژن کاهش می یابد. استروژن کم ممکن است باعث نازک شدن پوشش واژن شود و باعث خارش و تحریک شود. با قطع شیردهی علائم باید برطرف شوند و سطح استروژن دوباره افزایش یابد.

4. شپش عانه

این موجودات کوچک و خرچنگ مانند باعث خارش شدید در نواحی واژن و شرمگاه می شوند. آنها معمولاً به موهای شرمگاهی متصل می شوند. همچنین ممکن است به نواحی دیگری از بدن که از موهای زبر پوشیده شده است، متصل شوند.

شپش عانه را می توان با لوسیون بدون نسخه شپش کش درمان کرد. موارد شدید ممکن است نیاز به داروی تجویز شده موضعی داشته باشد.

درمان خارش و سوزش واژن

درمان خارش و سوزش واژن

خارش و سوزش واژن اغلب به خودی خود بهتر می شود. با این حال، اگر تحریک ادامه یافت، شدید شد یا پس از درمان دوباره بازگشت، با پزشک خود در این رابطه صحبت کنید. پزشک می تواند معاینه لگن انجام دهد. و احتمالاً نمونه ای از ترشحات را نیز برای یافتن علت بروز مشکل، برمی دارد.

نحوه درمان خارش دستگاه تناسلی زنان به این بستگی دارد که چه شرایطی باعث ایجاد این مشکل شده است:

بیماری های مقاربتی

واژینوز و بیماریهای مقاربتی با آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد انگلی درمان می شوند.

بیشتر بخوانید: آیا واکسن گارداسیل باعث نازایی می شود؟

عفونت های مخمری واژن

عفونت های مخمری با داروهای ضد قارچ درمان می شوند. آنها به صورت کرم، پماد یا شیاف وارد واژن می شوند و یا به صورت خوراکی مصرف می گردند. این داروها را می توانید در دوزهای مختلف (یک روزه، سه روزه، هفت روزه) و بدون نسخه خریداری کنید. با این حال، اگر هرگز به عفونت مخمری مبتلا نشده اید، قبل از مصرف هرگونه داروی بدون نسخه به پزشک مراجعه کنید.

یائسگی

خارش مربوط به یائسگی ممکن است با کرم استروژن، قرص یا مرطوب کننده واژن درمان شود.

علل دیگر

انواع دیگر خارش و تحریک به کرم ها یا لوسیون های استروئیدی پاسخ می دهند که التهاب را کاهش می دهد. یک کرم استروئیدی نسخه ای می تواند تحریکات لیکن اسکلروز را برطرف نماید.

در دختران جوان، گزارش هر گونه خارش، سوزش یا تحریک به پزشک مهم است، زیرا این علائم می تواند نشانه سو استفاده جنسی باشند.

بیماری مقاربتی کلامیدیا چیست و چگونه درمان می شود؟

درمان های خانگی برای خارش و سوزش واژن

اگر خارش آنقدر شدید باشد که زندگی روزمره یا خواب شما را مختل کند، مراجعه به پزشک برای خارش واژن مهم است. اگرچه در بیشتر مولقع موضوع جدی نیست، برخی از روش های درمانی وجود دارد که می تواند باعث کاهش ناراحتی خارش واژن شود.

در اینجا چند نکته برای پیشگیری و درمان تحریک واژن در خانه آورده شده است:

 • از استفاده از پد یا دستمال توالت معطر، کرم، حمام در وان (bubble bath)، اسپری زنانه و دوش ها خودداری کنید.
 • برای تمیز کردن منظم بخش خارجی ناحیه تناسلی خود از آب و صابون ساده و بدون بو استفاده کنید. اما بیشتر از یک بار در روز این شستشو را انجام ندهید. انجام این کار می تواند باعث افزایش خشکی شود.
 • همیشه پس از دفع مدفوع، از جلو به عقب خود پاک کنید.
 • شلوار پنبه ای بپوشید (بدون الیاف مصنوعی)، و هر روز لباس زیر خود را عوض کنید.
 • دوش نگیرید.
 • پوشک های دختران شیرخوار را مرتبا عوض کنید.
 • برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی در حین رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید.
 • اگر به خشکی واژن مبتلا هستید، از مرطوب کننده های واژن استفاده کنید. قبل از برقراری رابطه جنسی، از یک روان کننده (لوبریکنت) با پایه آب (K-Y Astroglide) استفاده نمایید.
 • تا زمان بهبود علائم از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
 • خود را نخارانید. با این کار ممکن است به آن ناحیه بیشتر آسیب برسانید.

چه زمانی برای خارش واژن به پزشک مراجعه کنید

اگر خارش آنقدر شدید باشد که زندگی روزمره یا خواب شما را مختل کند، مراجعه به پزشک برای خارش واژن مهم است. اگرچه بیشتر دلایل بروز ان جدی نیستند، اما برخی روش های درمانی خاص برای کاهش ناراحتی خارش واژن، وجود دارد.

اگر بیش از یک هفته خارش واژن شما ادامه یافت یا خارش همراه با علائم زیر اتفاق افتاد، باید با پزشک خود تماس بگیرید:

 • زخم یا تاول در Vulva
 • درد یا حساسیت در ناحیه تناسلی
 • قرمزی یا تورم دستگاه تناسلی
 • مشکل در ادرار کردن
 • ترشحات غیرمعمول واژن
 • ناراحتی در هنگام رابطه جنسی

در طول معاینه لگن، پزشک از نظر بصری vulva (لب ها، کلیتوریس و دهانه واژن) را بررسی می کند و ممکن است از یک اسپکولوم برای دیدن داخل واژن استفاده کند. همچنین ممکن است هنگام وارد کردن انگشت به واژن، به شکم فشار بیاورد. این کار به وی امکان می دهد تا اندام های تولید مثلی را از نظر وجود هرگونه ناهنجاری بررسی کند.

همچنین ممکن است پزشک یک نمونه از بافت پوست از Vulva یا نمونه ترشحات را برای ارزیابی های تکمیلی بردارد. همچنین ممکن است آزمایش خون یا ادرار نیز تجویز نماید.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر ایناز جمعه ۵ اسفند ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما
  خانمی متاهل ۴۰ ساله هستم از حدود یک سال پیش خارش واژن داشتم دکار زنان رفتم ازمایش پاپ اسمیر اول عفونت داشتم بعداز درمان دوباره انجام دادم نرمال بود ولی خارش واژن هر چند وقت یک بار شروع میشه و دونه های ریزی اطراف واژن زده میشه یکی دوتا دکتر گفتن تب خال تناسلی ولی دارو زیاد استفاده کردم هر موقع میخاد شروع بشه اطراف نعقد وواژن شروع به خارش میکنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا دیگه کلافه شدم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۵ اسفند ۱( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص سيتريزين ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشیدمن چند جلسه لیزر رفتم ودوبار رو یک اپراتور تازه کارانجام دادبعدازاون خارش واژن وکمی ترشحات دارم و ازخارش زیاد،پوست واژن نازک وملتهب میشه وهنگام ادرار سوزش پیدامیکنم وگاهی اوقات اطراف واژن پوسته پوسته ی سفید میشه و پوسته هامیریزن بادرمان های خانگی وداروبهبودپیدامیکنه ولی دوباره بعدازیه مدت همین اتفاق میوفته
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و به متخصص زنان هم مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۱۵ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 330 مشاهده پرسش
  سلام.
  خانمم مدت چندماه است که مجرای واژن شایدتاداخل سوزش شدید دارد.و بنابه علتی نمیتواند نزد ماما برود.
  از مطالب اینترنتی دارو درمان پیداکردیم
  از کرم،پماد،قرص کپسول.
  نشد که نشد.
  و نرفت که نرفت.
  کلافه شد.بقول خودم بهش میگم تاحال هرچه بودباید میرفت.
  اگر راهنمایی کنید اجالتا بشود انلاین باشما بود خوب میشود وثواب دارد.
  هرچه هزینه باشد خدمتگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ آذر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام ايشان بايد به متخصص زنان مراجعه كنند

 • تصویر کاربر Hk جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 393 مشاهده پرسش
  دلیل خارش در قسمت ابتدایی مجرای ادرار (نزدیک سر آلت)چیمیتونه باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر مهرداد سه شنبه ۳۰ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 298 مشاهده پرسش
  سلام
  جناب دکتر من قبلا سایز آلت خودم رو در سن پانزده شانزده سالگی که اندازه گرفته بودم 14سانتی متر بود و خیلی وقت است که خودرضایی نمیکنم و اصلا کاری به اندازه آلت تناسلی خودم نداشتم ‌. الان که 20 سالمه مدتی هست دقت کردم دیدم کوچک شده و اندازه هم گرفتم دیدم بله 2 سانتی متر کوچک شده و خیلی ناراحتم . لطفاً راهنمایی کنید چیکار کنم برگرده به قبل و اینکه آیا اصلا قابل درمان هست؟ کم کاری تیروئید دارم و شبا کلا بیدارم و روز ها تا بعد از ظهر خوابم . آیا اینها تاثیر داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام هيچ اورگاني از بدن كوچك نمي شود

 • تصویر کاربر سونیا دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 410 مشاهده پرسش
  سلام.وقت بخیر .حدود یکسالی هست که خارش لب بیرونی واژن دارم و تا کلیتوروس خارش شدید داره که با خاروندن تقریبا بهبود پیدا میکنه و فقط شبها اتفاق میوفته...البت شوهرم بسیار کمک میکنه و بعضی اوقات باید رابطه داشته باشم.چون وقتی محل خارونده میشه تحریک جنسی میشم...یکسال پیش چند جلسه لیزر رفتم برای موهای زائد.و بعد از اون این اتفاق افتاده.نه بیشتر میشه.نه کمتر..و فقط تو یه ناحیه اتفاق میافته..یکی از لبهای بیرونی و کلیتروس..خیلی به نظافت شخصی اهمیت میدم و شوهرم هم بسیار به نظافت شخصی اهمیت میده و میشه گفت از تمیزترین افرادیه که میشناسم بدون استفاده از عطر یا ادکلن بدنش هیچ وقت بوی عرق نمیده حتی کمترین ذره...نمیدونم علت این خارش چیه...ممنون میشم کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص سيتريزين ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود

 • تصویر کاربر معصومه جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 277 مشاهده پرسش
  من فقط سوزش زیاد دارم و خارش چه داروی به من توصیه می کنی ممنون می شوم جوابم را بدید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۱ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص سيتريزين يك هفته ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهتاب پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 439 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر .2هفته پیش قرص افولاکساسین و پکاد دالاواگ استفاده میکردم حالا بعد از اتمام پریدی با خارش شدید روی واژن مواجه شدم در حدی که فکر میکنم فلفل ریختن رو بدنم میسوزه و حدودا 4 روزه که امانمو برید
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۰ تیر ۰( 2 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص سيتريزين ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر دهقان یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  سلام شخصی مدتی حدود یک سال است که گرفتار ضعف جنسی شده است و رابطه جنسی مدت یکی دو دقیقه بیشتر طول نمی کشد برای تقویت قوا چه دارویی را پیشنهاد می فرماید در ضمن سن 58 سال می باشد و بیماری فشار خون نیز دارد ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص  پاروكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر خانم جمعه ۱۷ اردیبهشت ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 325 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید همسر من کرونا گرفت و بعدش الت تناسلیش زیر کلاهکش زخم شده حالت بریدگی و خون میاد باید چیکار کنه و یه سوال دیگه همسرم زود ارضا میشه باید چیکار کردلطفا جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۷ اردیبهشت ۰( 3 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ ميلي سه ماه ميل كنند و هر ١٢ ساعت يك عدد قرص سيپروفلوكستين٢٥٠ ميلي ده روز ميل كنند

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر