آیا التهاب پروستات مزمن خطرناک است؟

پروستاتیت، التهاب پروستات است. می‌تواند ناگهانی و حاد باشد و یا طولانی مدت یا مزمن. ضمنا می‌تواند به علت میکروب و عفونی باشد.

التهاب پروستات مزمن به دو فرم دیده می‌شود. یکی پروستاتیت عفونی مزمن که به علت عفونت میکروبی مداوم و پایدار ایجاد می‌شود. نوع دوم سندروم مزمن درد لگنی یا به عبارتی به نام CPPS می‌باشد.

علت نوع دوم التهاب پروستات مزمن هنوز کاملا مشخص نشده است. التهاب پروستات مزمن معمولا باعث درد در ناحیه تحتانی لگن ایجاد می‌کند. درمان می‌تواند سخت باشد و با آنتی بیوتیک و سایر داروها صورت گیرد.

 غده پروستات فقط در مردان دیده می‌شود و زیر گردن مثانه قرار گرفته است. این غده چنانچه بزرگ شود مجرای خلفی را مسدود می‌کند و باعث علائم ادراری می‌شود. غده پروستات ترشحات انزال را افزایش می‌دهد و ۲۰ تا ۳۰ درصد حجم منی از ترشحات پروستات است و ترشحات آن در سرعت و فعال کردن نطفه‌ها دخالت دارد.

تشخیص التهاب پروستات

تشخیص التهاب پروستات مزمن

تشخیص پروستاتیت مزمن بر اساس علائم است که بیمار حداقل سه ماه باید این علائم را داشته باشد. در التهاب پروستات حاد علائم معمولا ظاهر می‌شود و سریعا ناپدید می‌گردد.

انواع التهاب پروستات مزمن

۱٫پروستاتیت عفونی مزمن

۲٫پروستاتیت مزمن/ سندرم درد لگنی مزمن (CPPS)

التهاب پروستات مزمن در بین مردان بسیار شایع است. تقریبا دو مرد از ده مرد در طول عمر و زندگی خود مبتلا به پروستاتیت مزمن دارای سندرم مزمن درد لگنی (CPPS) هستند. از هر ۱۰ نفر، ۱ نفر به پروستاتیت مزمن مبتلا می‌باشند که دارای پروستاتیت عفونی است.

ناحیه درد کجاست؟

التهاب پروستات علت میکروبی پروستاتیت مزمن، شبیه میکروب عفونت ادراری است. علائم پروستاتیت ممکن است زیاد شود یا از بین رود. وقتی بیماری تظاهر کند، به صورت درد و ناراحتی در فرد مبتلا ایجاد می‌شود و این درد را در ناحیه آلت، اطراف مقعد، در ناحیه پشت و بالاخره بالای استخوان پوبیس در فرد بیمار احساس می‌شود. دفع مدفوع ممکن است همراه با درد باشد و درد در بیضه‌ها منتقل شود.

علائم التهاب پروستات مزمن

علائم ادراری به شکل تکرر ادرار و دفع ادرار همراه با درد از مشکلات این بیماری می‌باشد. علائم ممکن است به مدت طولانی تداوم پیدا کند. اگر چه ممکن است علائم گاهی ظاهر و گاهی از بین رود و از نظر شدت متفاوت است. این علائم به صورت سوزش و تکرر ادرار می‌باشد. این علائم شبیه علائم مربوط به پروستاتیت حاد می‌باشد. به هر حال درد در مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد در مشاهدات بالینی کمتر است. برای مثال در پروستاتیت مزمن در مقایسه با پروستاتیت حاد، بیمار تب ندارد یا پایین است و احتمال درد عمومی بدن و آلت کمتر است. وقتی پروستاتیت مزمن با دارو درمان شود، علائم عمومی از بین می‌رود. اگر چه دارو کاملا عفونت را از پروستات ریشه‌کن می‌کند ممکن است دوباره عفونت عود نماید.

التهاب پروستات مزمن/ سندرم مزمن درد لگنی (CPPS)

پروستاتیت مزمن و CPPS عبارت از درد و ناراحتی مداوم در ناحیه پایین لگن است. این درد در آلت و اطراف مقعد است. برای تشخیص، این علائم از سه ماه قبل باید شروع شده باشد. علت این بیماری ناشناخته مانده ولی عللی برای آن پیشنهاد کرده‌اند.

عوامل ایجاد کننده عفونت مزمن پروستات

 • عفونت پروستات با میکروبی که تاکنون مشخص نشده است.
 • مشکلات عصبی که پروستات را گرفتار می‌کند.
 • مشکلات سیستم دفاعی بدن
 • ورود ادرار به داخل پروستات هنگام زور زدن برای تخلیه ادرار

اصطلاح پروستاتیت مزمن به التهاب یا عفونت غده پروستات اطلاق می‌شود. علت واقعی پروستاتیت مزمن ناشناخته مانده است.

به همین علت بعضی پزشکان ترم و اصطلاح سندرم درد مزمن لگنی (CPPS) را به کار می برند.

علائم التهاب پروستات مزمن

— درد در ناحیه مقعد، آلت، پشت و بیضه‌ها، درد از نظر شدت روز به روز فرق می‌کند.

— علائم ادراری، درد موقع ادرار کردن، نیاز فوری به توالت رفتن برای تخلیه ادرار (urgency)

— کاهش فشار ادرار و زور زدن موقع ادرار کردن (hesitancy)

مشکلات جنسی، که به صورت اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و انزال دردناک می باشد.

— احساس خستگی و درد عمومی آلت

دارو برای التهاب پروستات

درمان التهاب پروستات مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بسیار سخت می‌باشد، ولی در بیشتر افراد مبتلا علائم بعد از ماه‌ها فروکش می‌کند.

درمان پیشنهادی شامل دادن آنتی بیوتیک به مدت ۴ هفته در صورتی که عفونت ادراری داشته‌اند یا حمله یا برگشت پروستاتیت در سال قبل وجود داشته باشد، ولی باید پزشک مطمئن باشد که عفونتی وجود داشته باشد. سایر داروهای تجویزی مسکن و ملین می‌باشند. پروستاتیت مزمن غیر میکروبی یک نوع دیگر از پروستاتیت است که باعث درد و التهاب در پروستات و قسمت سیستم تحتانی ادراری می‌شود. علائم این بیماری شبیه بیماری قبلی است. علت آن نامشخص است و یک مشکل در  حال پیشرفت می‌باشد. علائم بیماری باید در یک زمان و مدت طولانی تداوم داشته و وجود داشته باشد. هدف از درمان بهبود علائم است ولی استفاده از آنتی بیوتیک در این بیماری مورد بحث می‌باشد.

بسیاری عقیده دارند میکروب قابل شناسایی نمی‌باشد ولی آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند. سایر مواردی که به درمان کمک می‌کند، خودداری از خوردن الکل، کافئین و مایعات اسیدی می‌باشد. یبوست باید با استفاده از ملین‌ها بهبود یابد. فعالیت آرام‌بخش نیز مفید است.

در آب گرم نشستن نیز به درمان کمک می‌کند. روی اجسام نرم باید نشست. از ماساژ هم می‌توان کمک گرفت.

بعضی بیماران به علت مصرف داروهای آزاردهنده طولانی مدت، دچار مشکلاتی به صورت اضطراب، افسردگی و ناامیدی می‌شوند. لذا گاهی لازم است از داروهای ضد افسردگی و پزشک روانپزشک استفاده کرد.

 

درد مزمن لگنی در مردان (Chronic pelvic pain in men)

اصطلاح پروستادی نیا (prostadynia) یا سندرم درد لگنی مزمن (CPPS) به منظور درد مزمن لگن که دلیل روشنی برای آن معلوم و مشخص نیست به کار می‌رود. این درد همراه با علائم تحریکی مثانه (تکرر و سوزش ادرار) می‌باشد. درد ممکن است در ناحیه کشاله ران، ژنیتالیا، پرینه و نشیمنگاه وجود داشته باشد. این علائم بدون وجود میکروب در کشت ادرار به وجود می‌آید.

ممکن است در ترشحات پروستات افزایش سلول‌های سفید (WBC) یا میکروب در کشت ترشحات دیده شود.

اصطلاح پروستادی نیا (Prostadynia) در پزشکی کاربرد دارد و استفاده آن تشویق نمی‌شود.

 

اگر به دنبال بهترین روش درمان بیماری پروستات هستید، بر روی درمان پروستات کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

3+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.
  بنده یک جوون ۲۰ ساله هستم که دچار بیماری کیست پروستات هستم و با مراجعه به سونوگرافی یک کیست ۱۰ میلی متری توی پروستات بنده رویت شد.
  من دو تا مشکل دارم که یکیش زیاد جدی نیست و میتونم باهاش کنار بیام ولی اون یکی خیلی آزازم میده
  اولین مشکل من مربوط میشه به خارج نشدن کامل ادرار که کمی اذیتم میکنه ولی در حدی نیست که شب ادراری داشته باشم و نیاز باشه بیدار بشم ولی توی روز شاید ۴یا۵ مرتبه توی ۷ ساعت باید برم تخلیه کنم در ضمن از سونوگرافی که انجام دادم به من گفتن که ادرارم کامل تخلیه نمیشه.
  مشکل اصلی بنده بی میلی شدید میل جنسی هست و نعوظ نشدن آلت تناسلی اصلا به عنوان یک فرد ۲۰ ساله دیگه چیزی حس نمیکنم و تحریک نمیشم
  هر چقد هم زمان میگذره احساس میکنم روند نزولی دارم طی میکنم و وضعیتم وخیم تر میشه.
  حدود ۸ ماه پیش برای بار اول و امتحانی اقدام به خود ارضایی کردم و بعد از ۱۰ دقیقه آلتم به حالت اولیه خود برگشت و حالت نعوظ رو کامل از دست دادم و دفعات بعدی هم که تلاش کردم نتیجه نداد البته بنده خودارضایی نمیکنم این دو سه بارم فقط برای محک زدن میلی جنسی انجام دادم تا به امروز که دیگه کلا بهش فکر نکردم ی مدت ولی واقعا میترسم در اینده مشکل ساز بشه واسم ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید؟ آیا نیازه ازمایش خاصی انجام بدم. ایا قابل درمان هست مشکلات جنسی بنده؟
  آیا کیست پروستات رو میشه جراحی گرد و عوارضی برای پروستات به وجود نیاورد؟
  اصلا مشکلات جنسی مربوط به کیست پروستات هست؟
  تو پرانتز اظافه کنم :( بنده ازمایش تستسترونم دادم نرمال بود و عفونت ادرارم نداشتم. و سایز پزوستات هم نرمال بود)
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   شما مبتلا به پروستاتيت احتقاني پروستات هستيد . كيست پروستات اهميتي ندارد و نگران أن نباشيد . درمان ١- روزي دو بار در أب گرم بنشينيد ، شبي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ، عمل جنسي داشته باشيد ، ادرار خود را زود تخليه كنيد ، غذا هاي تند والكل خورده نشود ، و شياف ايندومتاسين ١٥٠ ميلي گرم روزي يك عدد به مدت ده روز
  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   جناب دکتر بنده اصلا تا به حال دچار سوزش ادرار نشدم .
   اکثر اوقات احساس میکنم ادرار در مثانه من باقی مونده و خارج نشده در صورتی که نمیتونم اون رو تخلیه کنم همونطور که عرض کردم مورد دوم اینکه بنده زمانی که در خواب جنب میشم مایع منی به طور کامل خارج نمیشه و در پایان جنب شدن هم احساس سوزش نسبتا شدیدی میکنم در حد ۲۰ ثانیه.
   چاره چیه همون در مان هایی که عرض کردید رو مد نظر قرار بدم؟
   ببخشید زیاد سوال پرسیدم.
   ممنونم.
  3. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   اظافه میکنم کپسول امنیک یک از عوارضی که به همراه داره کاهش میل جنسی هست فکر نمیکنید با انجام عمل جنسی تناقض داشته باشه؟
  4. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   واقعا معذرت میخوام دوباره سوال میکنم فقط میخواستم بدونم آیا مشکل جنسی بنده جدی نیست؟ چون واقعا حس میکنم مشکل جدی دارم دارویی نیست که مناسب بنده باشه و فعالیت جنسی رو به حالت اول برگردونه؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   كيمست پروستات اثري روي ميل جنسي و نعوظ و يا ساير موارد ندار د . مشكل اصلي شما فكري - ذهني مي باشد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محيا دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت دکتر کرمی
  پدرم درسال گذشته به علت بالا بودن psa متوجه شدیم سرطان پروستات داره وبا مراجعه به دکتر متخصص حدود یک سال هست تحت کنترل هستن وتازگی دکترشان برای ام ارای وبیوبسی دوباره به بیمارستان پیامبران تهران معرفی کردن وباز مشخص شد که ضایعه عین یکسال پیش در همان اندازه باقی مانده
  واما نظر دکتر ایشون اینه که اگه میخوای عمل کنی یا کنترل هرسه ماه یکبار وهرشش ماه یکبار ام ار ای. تصمیم رو به خودمون وا گذاشته ما هم موندیم چیکار کنیم.
  ودرضمن اقای دکتر در این مورد اول برق بهتره یا عمل جراحی
  نتايج؛prostatic adenocarinoma ,gleason 3+3=6( grade group 1 )involving 30% of two cores (2 our 3 cores)
  Length of concer is 6mm
  Histological findings confirm following diagnosis .
  منتظر نظر شما دراین باره هستیم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   پيگيري يكي از روش هايي است كه در دنيا انجام مي شود ولي اگر نگران هستيد عمل هم بلامانع است
 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۷ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید ببخشید یه چند ماهی میشه مشکل ادرار پیدا کردم که بعد از ادرار کردن و یا حتی قبل از ادرار چند قطره خارج میشود
  علتش چیه و چی کار باید بکنم
  به دکتر مراجعه کردم گفتن عصبیه و قرص دادن که هیچ اثری نداشت
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۷ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سونوگرافي مثانه پر و خالي انجام شود و نتيجه را گزارش كنيد
 • تصویر کاربر بدون چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده 5 ماهی است که ازین بیماری رنج میبرم یک ماه پیش در همین سایت با شما مشورت کردم 10 روز شیاف ایندومتاسین نزدیکی منظم و نشستن در آب گرم را تجویز کردید درحال حاضر نسبت به قبل بهترم درد بیضه و مقعدم تقریبا ازبین رفته ولی خشکی پایین کمرم و درد لگنم هنوز پا برجاست و بیشتر از همه درد هایی که دارم اذیتم میکنه خواستم ببینم راهی برای از بین بردن دردلگن1892 و خشکی پایین کمر هست در ضمن بابت تمام راهنمایی هایی که تو این مدت کردید و بنده بهبود یافتم صمیمانه سپاسگزارم.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶( 1 سال پیش)
   درمان به مدت ٤ هفته بايد ادامه داشته باشد
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۱۸ آبان ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدودا 15روز قبل سوزش ادرار وتکرر ادار وکمی قطعی ادرارگرفتم الانه
  هم گاهی بصورت قطره قطره ادرارمیاد بهتر شدم اما همین قطره ای بودن ادرار وگاهی درد زییر شکم باعث ترس و اضطرابم شده مجردم وقصد ازدواج دارم چکار کنم خیلی میترسم وخوابم هم از ترس کم شده
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۸ آبان ۹۶( 1 سال پیش)
   شبي يك عدد كپسول آمنيك ميل كنيد
 • تصویر کاربر Zahra سه شنبه ۲۸ شهریور ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير همسرم ٤٨سال سن دَارد كه تقريباً يك ساله كه درد قسمت پايين لگن دارد وهميشه يبوس هست كه اين چندروز اخير خيلي مشكل دفع دارد أيا ممكنه پروستات بيش إز حد بزرگ شده كه جلوي خروج مدفوع را گرفته باشد ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   بزرگي پروستات باعث عدم دفع مدفوع نمي شود ، روزي يك عدد كپسول أمنيك ميل كنند
  2. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  3. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  4. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  5. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  6. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  7. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  8. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  9. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  10. تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۲۷ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام باتشكر إز پاسخ دادن فقط يك سؤال منظوره شما اين كبسول هست ؟ تا چندو وقت بايد استفاده كرد ؟ اگر پروستات باعث منع مدفوع نميشود ممكنه إز هيمورويئد باشد چون مدام مشكل دفع مدفوع دارد درضمن ما ايران نيستيم أمريكا عيالت كاليفورنيا هستيم با تشكر فراوان إز شما
  11. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۸ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   نه بزرگي پروستات نه هموروييد باعث عدم دفع مدفوع نمي شود و كپسول را براي هميشه بايد استفاده كنيد
  12. نمایش سایر 10 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 38 ساله هستم در سونوگرافی اندازه پروستات 49 سی سی با تو رفتگی 6 میلیمتر در داخل مثانه و psa زیر یک می باشد تشخیص التهاب پروستات و درمان دارویی داده شده توصیه جنابعالی چیست نیازی به عمل جراحی نیست؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   هرگز عمل پروستات در سن شما انجام نشده است
 • تصویر کاربر حسن جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  بنده به مدت سه سال است که پروستات دارم وداروی تامسو لوسین شبی یک عدد استفاده میکنم
  مدت یک هفته است دردی از ناحیه بیضه چپ بصورت مورب تا کلیه چپم
  می گیرد وبا خوردن مسکن مقداری ارام میشود
  ضمنا بنده 6 ماه پیش دچار پانکراتیت شده ام ومجرای پانکراس بنده دچار فیستول شده وترشحات ان توسط درن به خارج از شکم می ریزد
  سوال بنده این است که ایا این درد ناشی از عود پروستات است یا ناشی از عوارض پانکراتیت ؟
  ضمنا بنده به مدت یک هفته از انتی بیوتیک سیپرو فلوکساسین 500 استفاده کرده ام
  ممنون میشم پاسخ دهید ودر صورت نیاز خدمت برسم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   با سلام مربوط به عود پروستات مي باشد .
 • تصویر کاربر رحیم پنجشنبه ۱۲ مرداد ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید.. من 33 سالمه و موقع دفع ادرار اگر مثلا 2 لیتر ادرار تو مثانه م باشه اول 1.5 لیترش بدون مشکل دفع میشه و بقیه ش در طی دو سه بار خالی میشه احتمال بیماری پروستات هست؟ ممنون..
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۲ مرداد ۹۶( 1 سال پیش)
   بله احتقان پروستات مطرح است .
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۴ تیر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  پسری 15 ساله هستم
  پروستاتم به علت نشت ادرار حدود 3، 4 ماه پیش عفونت کرده و الان یه ماهه که علائم شدید تری دارم
  چند هفته پیش دکتر رفتم و یه بسته 10 تایی قرص سفیکسیم نوشت هر 24 ساعت یه دونه
  قرص ها رو خوردم و بعد از اتمام یه روز علایم کمتری داشتم و بعدش دوباره شروع شد
  این چند روز همدرد بسیار شدید در حالت عادی در قسمت دور لگن احساس میکنم.
  ایا سفیکسیم که دکتر برای این کار تجویز کرده مناسبه؟ یا لازمه پیش دکتر دیگه ای برم؟
  ممکنه بیماری پیشرفت کرده باشه و نیاز به درمانی به جز قرص باشه؟
  لطفا در صورت امکان جواب رو به ایمیلم ارسال کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ تیر ۹۶( 2 سال پیش)
   تبا سلام درمان شما اأنتي بيوتك به مدت دو هفته وعمل جنسي وگذاشتن شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي گرم به مدت يك هفته مي باشد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر