علت سفید شدن پوست بیضه چیست؟

شکل گیری نقطه های سفید رنگ بر روی بیضه ها می تواند علل مختلفی داشته باشد که بعضی از آن ها خطری را برای بیمار ایجاد نمی کنند اما برخی دیگر از جمله مشکلات جدی سلامتی در افراد هستند. در این مقاله به دلیل پدیدار شدن نقطه های سفید بر روی بیضه ها می پردازیم.

معمولا وجود لکه سفید روی بیضه نگران کننده، نیست. اما به هر حال ممکن است به درمان نیاز داشته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که لکه های سفید رنگ روی بیضه نشانه ای از یک عفونت واگیردار جنسی (STI) باشد که در روابط جنسی منتقل می گردد.

این مقاله علل مختلف و احتمالی شکل گیری لکه های سفید رنگ بر روی بیضه ها را بررسی می کند و همچنین به شما می گوید چگونه از ایجاد این لکه ها پیشگیری کنید و در نهایت چه زمانی باید به ملاقات پزشک و درمان روی بیاورید.

علل پدیدار شدن لکه های سفید روی بیضه

دلایل و علل مختلفی وجود دارد که ممکن است دلیل اصلی برای به وجود آمدن این لکه ها باشند و هر کدام از این موارد نیاز به روش درمانی خاص خود را دارد.

جوش های سر سفید (White heads)

لکه های سر سفید در واقع نوعی جوش هستند که زمانی شکل می گیرند که منافذ زیر پوست از روغن، پوست مرده و یا دیگر مواد بی ارزش پر شوند. این مسدود شدن منافذ پوستی می تواند منجر به ایجاد التهاب و شکل گیری توده های گرد بر روی پوست شود. هر یک از این توده های دایره وار ممکن است رنگی سفید و روشن داشته باشد.

این لکه های سفید معمولا در نواحی خاصی از بدن شکل می گیرند که منافذ پوستی در آن ها بسیار بیشتر از نواحی دیگر باشد. به عنوان مثال صورت و سینه، اما احتمال شکل گیری سر سفیدها بر روی بیضه ها نیز وجود دارد.

جوش های سر سفید در حالت عمومی منجر به بروز علائم و عوارض جانبی دیگری نمی شوند و خطری سلامت بیمار را تهدید نخواهد کرد.

دانه های سرسفید

درمان جوش های سر سفید

این جوش یا توده های سر سفید و روشن معمولا بدون نیاز به درمان با گذر زمان از بین می روند. با این حال امکان درمان سریع تر این نقاط سرسفید به کمک دارو های تجویزی در خانه نظیر بنزویل پروکسید یا اسید سالسیلیک وجود دارد.

⚠ توجه: ناحیه بیضه ها بسیار حساس و خاص است، پس در صورتی که با استفاده از این دارو ها احساس خارش و قرمزی کردید، حتما درمان را متوقف کنید.

 موهای زیر پوستی

این نوع مشکل زمانی رخ می دهد که موی در حال رشد به جای خروج از پوست و حرکت به سمت مخالف، دوباره به سمت پیاز اصلی خود در زیر پوست برگردد. این اتفاق ممکن است در هر ناحیه ای از بدن که مو بر روی آن رشد می کند، رخ دهد که از جمله این نواحی می توان به بیضه ها اشاره کرد.

موهای این چنینی که به خوبی و نرمال رشد نمی کنند می توانند منجر به ایجاد توده های پر خارش شوند که احساس ناراحتی به بیمار خواهند داد. همچنین احتمال عفونی شدن آن ها و در نتیجه ایجاد مشکل فولیکولیت وجود دارد.

موهای مسدود شده

برای درمان موهای زیر پوستی چه باید کرد

اکثر موهایی که مطابق شرایط بالا به عقب رشد می کنند بدون نیاز به درمان از بین  می روند. با این حال استفاده از مواد دارویی اگزالاتی (exfoliant) جهت از بین بردن سلول های پوستی مرده می تواند سرعت بهبود آن ها را افزایش دهد.

⚠توجه: از کشیدن و حرکت دادن موهای به عقب رشد کرده، اجتناب کنید چرا که انجام این کار می تواند سرعت بهبود آنها را کاهش دهد و ریسک عفونت در بدن بیمار را بالا ببرد. استفاده از یک کرم استروید شاید بتواند در از بین بردن مشکل خارش بیمار کارساز باشد.

فولیکولیت چیست

فولیکولیت یک شرایط خاص است که در آن پیاز مو ملتهب می شود. این مشکل معمولا به دلیل یک عفونت خاص به وجود می آید و در نهایت می تواند منجر به شکل گیری لکه های سفید که حاوی چرک هستند بر روی پوست شود. این لکه ها می توانند خارش زا و بسیار آزاردهنده باشند اما خطری برای فرد به وجود نمی آورند.

فولیکولیت

درمان فولیکولیت

اکثر موارد فولیکولیت در بین افراد معمولی هستند و پس از چند روز بدون نیاز به درمان خاصی از بین می روند. عدم شیو کردن و اصلاح ناحیه یا نواحی مربوطه و همچنین اجتناب از پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان می تواند به شما در پروسه بهبود کمک کنند. داروهای آنتی باکتریایی یا آنتی فونگالی موضعی نیز برای این مشکل در دسترس هستند و می توانند در از بین بردن هر چه سریع تر عفونت کارساز باشند.

زگیل تناسلی

بیماری و عفونت های واگیر دار جنسی مانند ویروس پاپیلومای انسانی و ویروس هرپس سیمپلکس، به ترتیب می توانند باعث ایجاد زگیل های تناسلی و تاول ها شوند.

زگیل های تناسلی معمولا می توانند به رنگ سفید، قهوه ای و یا برآمدگی هایی قرمز رنگ در آیند که در اطراف نواحی بیضه ها پدیدار می شوند. این زگیل ها می توانند خارش به وجود آورند ولی معمولا دردناک نیستند.

تاول های پر از مایعی که بر اثر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد شده باشند ممکن است متلاشی شوند و مایعی که از آن ها خارج می شود منجر به درد و خارش بیشتر شود.

زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد شده باشند، به مرور زمان و بدون نیاز به درمان از بین می روند. اما در برخی موارد که ویروس مقاومت زیادی دارد به درمان پزشکی نیاز خواهید داشت.

برای درمان ویروس پاپیلومای انسانی، ممکن است پزشکان استفاده از کرمی که سیستم ایمنی را در از بین بردن لکه و زگیل ها کمک می کند، پیشنهاد نمایند. از جمله این کرم ها می توان به ایمیکویمود اشاره کرد. در برخی از موارد دیگر، کریوتراپی و یا عمل جراحی برای از بین بردن زگیل و زخم ها نیاز خواهد بود.

درمان استاندارد برای تاول های تناسلی که در اثر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) پدیدار شده اند، داروهای ضد شیوع یا همان آنتی وایرال ها هستند. آنتی وایرال ها میزان فعالیت ویروس را کم می کنند اما خود ویروس اصلی را در بدن از بین نمی برند.

عفونت HPV اغلب هیچ گونه علائم یا مشکل سلامتی برای فرد به وجود نمی آورد. واکسن گارداسیل در برابر برخی انواع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) مصونیت ایجاد می کنند. این موارد سبب بروز سرطان های مقعد، دهانه رحم، دهان و گلو، آلت تناسلی مردانه، واژن، فرج و همچنین زگیل های تناسلی می شوند.

با این حال هر دو مورد بالا از عفونت های واگیر جنسی بسیار عفونی هستند. فردی که به ویروس اچ پی وی مبتلا است ممکن است پس از مدتی دوباره شاهد شکل گیری آن ها بر روی پوست باشد. ویروس هرپس سیمپلکس نیز ممکن است در بازه های زمانی دیگر دوباره دیده شود.

مطلب مرتبط: زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان میشود؟ علت به وجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چگونه درمان می شود؟ برای دانستن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

زگیل تناسلی

نقاط فوردیکس

یکی دیگر از علل ایجاد لکه سفید روی بیضه نقاط فوردیکس هستند. نواحی فوردیکس (Fordyce spots) معمولا کوچک و برآمده هستند که رنگ آن ها نیز بین زرد و سفید است. این نواحی زمانی ایجاد می شوند که غده های مسئول ترشح روغن های پوستی بزرگ شوند. این غده های مسئول ترشح روغن که sebaceous نام دارند، از پیازهای مو جدا هستند.

نقاط فوردیکس بیشتر بر روی لب ها و داخل گونه ها پدیدار می شوند اما امکان شکل گیری آن ها در ناحیه تناسلی بدن نیز وجود دارد. این نقاط بی خطر هستند و امکان انتقال آن ها با رابطه جنسی به هیچ وجه وجود ندارد.

فوردیکس

درمان نقاط فوردیکس

نقاط و نواحی فوردیکس نیازی به درمان ندارند، چرا که منجر به ایجاد هیچ گونه علائمی نمی شوند و برای سلامت افراد خطری ندارند. با این حال امکان درمان آن ها به کمک کرم ها و عمل جراحی وجود دارد، آن هم در صورتی که افراد مایل به حذف آن ها از بدن باشند.

سیفلیس چه نوع بیماریست

سیفلیس یک عفونت واگیردار جنسی است که می تواند منجر به پدیدار شدن زخم های سفید بر روی ناحیه بیضه ها شود. این اتفاق در نتیجه عفونت و آلوده شدن به یک باکتری بسیار واگیردار به نام ترپونما پالیدوم رخ می دهد.

در صورتی که درمانی انجام نشود، بیماری سیفلیس می تواند منجر به اتفاقات خطرناک و شدید برای سلامت شود که از جمله آن ها می توان به فلج شدن و زوال عقل اشاره کرد.

سیفلیس

درمان بیماری سیفلیس

افرادی که با مشکل سیفلیس دست و پنجه نرم می کنند باید از آنتی بیوتیک ها برای درمان خود استفاده کنند. این دسته از افراد باید درمان را هر چه سریع تر آغاز کنند چرا که خطرات و آسیب هایی که سیفلیس وارد می کند معمولا قابل برگشت نیستند. حتی پس از درمان موفق نیز ممکن است فرد در آینده دوباره با آن روبرو شود.

استفاده از کاندوم

پیشگیری از ایجاد لکه سفید روی بیضه

اثر بخش ترین روش برای پیشگیری از شکل گیری نقاط سفید بر روی بیضه ها، اجتناب از روابط جنسی بدون اقدامات احتیاطی و محافظه کارانه است. با این کار احتمال ابتلای شما به عفونت های واگیردار جنسی کاهش می یابد. همین عفونت های واگیر یا STI هستند که موجب می شوند نقاط و لکه های سفید به همراه علائم خاص پدیدار شوند.

از جمله دیگر پیشنهادات و روش های منطقی که می توانند احتمال شکل گیری لکه های سفید بر روی بیضه ها و ناحیه تناسلی را کاهش دهند، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • اجتناب از پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان
 • تمیز کردن بیضه ها به صورت مرتب
 • کاهش زمان حضور در نواحی گرم با دمای بالا
 • شست و شوی ناحیه تناسلی و بیضه ها پس از ورزش و فعالیت های بدنی که منجر به تعریق می شوند.

امکان اجتناب و پیشگیری از برخی دلایل ایجاد لکه های سفید نظیر نقاط فوردیکس وجود ندارد.

عمل واریکوسل

زمان مراجعه به پزشک برای لکه های سفید

اگر پس از گذشتن چند هفته و علی رغم استفاده از داروهای غیر تجویزی در خانه، این لکه های سفید ناپدید نشدند، بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنید.

پزشکان عمومی و متخصص می توانند بفهمند که آیا این لکه ها در اثر شرایط و بیماری های شدید و خطرناک ایجاد شده اند یا خیر و همچنین در مورد بهترین روش برای درمان آنها به شما مشورت دهند.

اگر در کنار این لکه های سفید علائم دیگری نیز پدیدار شدند، رفتن به ملاقات پزشک ضروری است. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • زخم و قرمزی پوست
 • تخلیه غیر طبیعی
 • درد
 • ورم
 • حس سوزش در حین ادرار کردن
 • درد در ناحیه تناسلی پس از رابطه جنسی

برای ایجاد لکه های سفید بر روی بیضه ها دلایل مختلفی وجود دارد. در بیشتر موارد این نقاط سفید آسیبی به فرد وارد نمی کنند اما برخی از افراد ممکن است تمایل داشته باشند که آن ها را درمان کنند. هر فردی که علائم اضافی و جانبی در کنار این لکه های سفید دارد بهتر است به ملاقات پزشک برود و از وی راهنمایی بخواهد.

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی متخصص درمان بیماری های جنسی مردان

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر
  من ۳۰ سال سن دارم و جدود ۲ ماه میشه که در ابتدای رابطه جنسی و در زمان معاشقه نعوظ خوبی دارم اما بعد از چند دقیقه نعوظم رو از دست میدم و نمیتونم دخول انجام بدم ، اما با این حال با ماساژ آلت و بدون نعوظ ارضا میشم و تا رسیدن به نعوظ بعد ۲ تا ۴ ساعت زمان میبره که اون هم نعوظ پایدار نیست
  در کنار این موضوع از حدود ۵ سال پیش و بعد از ترک ورزش حرفه ای دچار زودانزالی هم شدم که متاسفانه در کم تر از ۲ ای ۴ دقیقه دخول ارضا میشدم
  لازم به توضیح میدونم که در دوران ۲۲ تا ۲۶ سالگی برای کنجکاوی داروی ویاگرا رو هم چندین بار مصرف کردم اما در سال های اخیر خیر
  من در ۵ سال قبل هم نعوظ خیلی قوی داشتم و هم زمان انزال مناسب که حتی برای مرتبه های دوم و سوم در زمان کم تر از ۱۰ دقیقه بعد از انزال قبل نعوظ اتفاق می افتاد
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای رفع هر دو مشکل چه کاری بهتره انجام بشه
  پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد و زود انزالي زير يك دقيقه گفته مي شود

  2. تصویر کاربر علی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام مجدد آقای دکتر
   سپاس از پاسخگوییتون
   فقط هر زمان که رابطه داشتم یک ساعت قبل این دارو باید مصرف بشه ؟؟چه مدت مصرف این دارو باید ادامه داشته باشه ؟؟
   برای افزایش زمان انزال بیش از ۲ الی ۴ دقیقه چه کاری باید انجام داد ؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)

   انزال درماني ندارد تاداگرا را يك.ماه ميل كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت اقا ی دکتر 57 سال دارم مدت شش ماه است که توانایی جنسی ندارم پیش هیچ دکتر نرفته ام خیلی اذیت هستم کمکم کنید فکر وخیال زیادی میکنم نمیدونم چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 10 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميل كنيد دو هفته

 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من چند ماه پیش تحت درمان شما بودم..بیضه سمت راستم به علت فشاری که آورده بودم درد شدید داشتم..سونو هیچی نشون نداده بود و شما چند دوره شیاف ایندومتاسین و دیکلوفناک برام تجویز کردین و باعث شد 70 درصد دردم از بین بره
  اما بعدش متاسفانه عوارض گوارشی گرفتم و معده و رودم درد شدید داشتن که حتی اندوسکوپی هم کردم و الان سه ماهه قرصای اونا رو میخورم
  میخاستم ازتون بپرسم این 30 درصد دردی که دارم بعضی وقتا اذیتم میکنه..دیلکوفناک و ... نمیتونم اصلا استفاده کنم.. پمادی چیزی هس که بتونه این دردمو از بین ببره؟؟؟
  1. تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   آقای دکتر؟؟؟
  2. تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   آقای دکتر لطفا جواب بدین
  3. تصویر کاربر میلاد چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   آقای دکتر؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم بعد از غذا ميل كنيد ده روز

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید.
  من حدود ۸ ماه پیش موقع رابطه کمی بیضه ها خودم را فشار دادم از بعد از این قضیه تا ۴ ماه خون تو ادرار و منی بود همراه با انزال دردناک و درد بیضه با انواع انتی بیوتیک و‌مراجعه مکرر به دکتربعد از ۴ ماه این مشکل حل شد و دیگه خون وجود نداشت اما متاسفانه هنوز بیضه سمت چپ من درد میکنه ورم یا تورم نداره اما درد داره و حساس هم‌شده وموقع تحریک شدن درد بیشتر میشه و باعث عدم نعوظ خوب و ماندگاری میشه و به زور باسیلدنافیل ۱۰۰ میشه یکبار رابطه داشت و شدیدا هم میل جنسی بنده پایین اومده
  الانم دکتر ها نظر خاصی ندارن یکی گفت ممکنه پروستات مزمن باشه اما من تکرر ادرار اینا ندارم
  ۲۷ سال سن دارم
  ببخشید طولانی شد
  اخرین سونوگرافی‌خدمتتون‌ارسال میکنم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   روزي دو بار در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد ده روز

  2. تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   برای من پیام اومد که جواب ارسال شده ولی داخل پیگیری چیزی نیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   جواب داده شد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ساشا شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  با سلام ووقت بخیر خدمت آقای دکتر
  آقای دکتر تقریبا دو ماه پیش باجنابعالی راجع ب مشکلم مشورت کردم و شما قرص تادگرا 20یک ساعت قبله رابطه تجویز کردید،متاسفانه مصرف این قرص هیچ تاثیری در نعوظ نداشت و هیچ کمکی ب تدوام نعوظم نداشت خیلی واضحتر بگم انگاری قرصی مصرف نشده و دچار سردرد وبیحالی شدم،ضمن تشکر از راهنمایی قبلی شما،خواهش میکنم دوباره راهنماییم کنید..اگرنیاز به داروی دیگری هست یا ویزیت حضوری....باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   از قرص ويزارسين ١٠٠ استفاده كنيد يك عدد قبل از رابطه

 • تصویر کاربر ایوب دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام عرض عدب خدمت شما اقای دکتر من یک ساله که مشکل نعوظ دارم بخواطر مشکل مالی نتونستم برم دکترومدام از سیلیدنافیل استفاده میکنم مشکل من ازموقعی شروع شد که من یکبار یک قرسه تعخیری خوردم هرکار کردم ارضانشوم نعوظ من تا7ساعت طول کشید الان اگه قرس نخورم به هیچ وجح نعوظ انجام نمی گیره ازتون خواهش میکنم که کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)

   مشكل شما روحي ،، فكري مي باشد، استرس ،، اضطراب نداشته باشيد

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من درد توی بیضه راست داشتم یک روز اول با دست که فشار میدادم بیضم رو قسمت بالاش درد میکرد و حتی وقتی دست نمیزدم درد میکرد برای چند ثانیه اما از روز دوم به بعد درد خفیف شد و گاهی از بین رفت و نسبت به فشار حساس نبود دیگه
  الان دو هفته گذشته همچنان درد خیلی خفیف و وقتی درحال انجام کاری نباشم حسش میکنم شما گفتین ده روز شیاف ایندومتاسین صد میلی استفاده کنم الان شش روزه دارم استفاده میکنم و همیشه اسهال هستم و رنگ مدفوعم روشن شده و امروز خون توی مدفوع دیدم ایا باید ادامه بدم؟ درضمن درد هم همچنان وجود داره و گاهی حسش میکنم اما خیلی خفیفه و وقتی درحال انجام کاری نباشم متوجهش میشم
  1. تصویر کاربر علی یکشنبه ۴ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   این آزمایش ها رو هم دادم دکتر
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Masoud جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  نزدیک 12 سال ازدواج کردم وحاصل آن دخترم هست که در سال اول ازدواج خداداده ولی پنج سال هست که برای فرزند دوم خانمم باردارنمیشه و خیلی آزمایش رفتیم گفتن مشکل از من هست میگن ژن ضعیف شده حرکتش کم شده و اسپرم صفرهست آیا درمانی داره ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   درماني ندارد

 • تصویر کاربر حبیب پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام مدتی است به طور مستمر اما خفیف در بیضه چپ احساس درد دارم.
  چند روزی است متوجه شدم یه چیزی شبیه رگ برآمده سفید زیر پوست بیضه ام است
  به صورت هلال سفید رنگ و طول حدود هفت میلیمتر
  قطرش مثل رگ برآمده است حدود نیم تا یک ملیمتر و شاید یک جا یک میلیمتر و نیم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۰ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   با عمل خارج شود

  2. تصویر کاربر حبیب یکشنبه ۲۰ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)
   سلام ضمن تشکر از پاسخگویی شما
   ایا لازمه سنوگرافی کنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   سونوگرافي هم بي ضرر است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Hassan پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من پدرم ۵۰ سالشه چند وقت بود شکمش باد میکرد و ما فکر میکردبم چاق شدن طبیعیه.بعدش کیسه بیضه اش ورم کرد و هر روز داره باد میکنه.بردیم چند تا متخصص گفتن احتمالا از روده یا کبد هست و هنوز جواب قطعی ندادن. دردی نداره و فقط این ورم ها داره عذابش میده.نگرانیم.لطفا راهنماییمون کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)

   بايد بستري شوند

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر