علت سفید شدن پوست بیضه چیست؟

شکل گیری نقطه های سفید رنگ بر روی بیضه ها می تواند علل مختلفی داشته باشد که بعضی از آن ها خطری را برای بیمار ایجاد نمی کنند اما برخی دیگر از جمله مشکلات جدی سلامتی در افراد هستند. در این مقاله به دلیل پدیدار شدن نقطه های سفید بر روی بیضه ها می پردازیم.

معمولا وجود لکه سفید روی بیضه نگران کننده، نیست. اما به هر حال ممکن است به درمان نیاز داشته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که لکه های سفید رنگ روی بیضه نشانه ای از یک عفونت واگیردار جنسی (STI) باشد که در روابط جنسی منتقل می گردد.

این مقاله علل مختلف و احتمالی شکل گیری لکه های سفید رنگ بر روی بیضه ها را بررسی می کند و همچنین به شما می گوید چگونه از ایجاد این لکه ها پیشگیری کنید و در نهایت چه زمانی باید به ملاقات پزشک و درمان روی بیاورید.

علل پدیدار شدن لکه های سفید روی بیضه

دلایل و علل مختلفی وجود دارد که ممکن است دلیل اصلی برای به وجود آمدن این لکه ها باشند و هر کدام از این موارد نیاز به روش درمانی خاص خود را دارد.

جوش های سر سفید (White heads)

لکه های سر سفید در واقع نوعی جوش هستند که زمانی شکل می گیرند که منافذ زیر پوست از روغن، پوست مرده و یا دیگر مواد بی ارزش پر شوند. این مسدود شدن منافذ پوستی می تواند منجر به ایجاد التهاب و شکل گیری توده های گرد بر روی پوست شود. هر یک از این توده های دایره وار ممکن است رنگی سفید و روشن داشته باشد.

این لکه های سفید معمولا در نواحی خاصی از بدن شکل می گیرند که منافذ پوستی در آن ها بسیار بیشتر از نواحی دیگر باشد. به عنوان مثال صورت و سینه، اما احتمال شکل گیری سر سفیدها بر روی بیضه ها نیز وجود دارد.

جوش های سر سفید در حالت عمومی منجر به بروز علائم و عوارض جانبی دیگری نمی شوند و خطری سلامت بیمار را تهدید نخواهد کرد.

دانه های سرسفید

درمان جوش های سر سفید

این جوش یا توده های سر سفید و روشن معمولا بدون نیاز به درمان با گذر زمان از بین می روند. با این حال امکان درمان سریع تر این نقاط سرسفید به کمک دارو های تجویزی در خانه نظیر بنزویل پروکسید یا اسید سالسیلیک وجود دارد.

⚠ توجه: ناحیه بیضه ها بسیار حساس و خاص است، پس در صورتی که با استفاده از این دارو ها احساس خارش و قرمزی کردید، حتما درمان را متوقف کنید.

 موهای زیر پوستی

این نوع مشکل زمانی رخ می دهد که موی در حال رشد به جای خروج از پوست و حرکت به سمت مخالف، دوباره به سمت پیاز اصلی خود در زیر پوست برگردد. این اتفاق ممکن است در هر ناحیه ای از بدن که مو بر روی آن رشد می کند، رخ دهد که از جمله این نواحی می توان به بیضه ها اشاره کرد.

موهای این چنینی که به خوبی و نرمال رشد نمی کنند می توانند منجر به ایجاد توده های پر خارش شوند که احساس ناراحتی به بیمار خواهند داد. همچنین احتمال عفونی شدن آن ها و در نتیجه ایجاد مشکل فولیکولیت وجود دارد.

موهای مسدود شده

برای درمان موهای زیر پوستی چه باید کرد

اکثر موهایی که مطابق شرایط بالا به عقب رشد می کنند بدون نیاز به درمان از بین  می روند. با این حال استفاده از مواد دارویی اگزالاتی (exfoliant) جهت از بین بردن سلول های پوستی مرده می تواند سرعت بهبود آن ها را افزایش دهد.

⚠توجه: از کشیدن و حرکت دادن موهای به عقب رشد کرده، اجتناب کنید چرا که انجام این کار می تواند سرعت بهبود آنها را کاهش دهد و ریسک عفونت در بدن بیمار را بالا ببرد. استفاده از یک کرم استروید شاید بتواند در از بین بردن مشکل خارش بیمار کارساز باشد.

فولیکولیت چیست

فولیکولیت یک شرایط خاص است که در آن پیاز مو ملتهب می شود. این مشکل معمولا به دلیل یک عفونت خاص به وجود می آید و در نهایت می تواند منجر به شکل گیری لکه های سفید که حاوی چرک هستند بر روی پوست شود. این لکه ها می توانند خارش زا و بسیار آزاردهنده باشند اما خطری برای فرد به وجود نمی آورند.

فولیکولیت

درمان فولیکولیت

اکثر موارد فولیکولیت در بین افراد معمولی هستند و پس از چند روز بدون نیاز به درمان خاصی از بین می روند. عدم شیو کردن و اصلاح ناحیه یا نواحی مربوطه و همچنین اجتناب از پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان می تواند به شما در پروسه بهبود کمک کنند. داروهای آنتی باکتریایی یا آنتی فونگالی موضعی نیز برای این مشکل در دسترس هستند و می توانند در از بین بردن هر چه سریع تر عفونت کارساز باشند.

زگیل تناسلی

بیماری و عفونت های واگیر دار جنسی مانند ویروس پاپیلومای انسانی و ویروس هرپس سیمپلکس، به ترتیب می توانند باعث ایجاد زگیل های تناسلی و تاول ها شوند.

زگیل های تناسلی معمولا می توانند به رنگ سفید، قهوه ای و یا برآمدگی هایی قرمز رنگ در آیند که در اطراف نواحی بیضه ها پدیدار می شوند. این زگیل ها می توانند خارش به وجود آورند ولی معمولا دردناک نیستند.

تاول های پر از مایعی که بر اثر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد شده باشند ممکن است متلاشی شوند و مایعی که از آن ها خارج می شود منجر به درد و خارش بیشتر شود.

زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد شده باشند، به مرور زمان و بدون نیاز به درمان از بین می روند. اما در برخی موارد که ویروس مقاومت زیادی دارد به درمان پزشکی نیاز خواهید داشت.

برای درمان ویروس پاپیلومای انسانی، ممکن است پزشکان استفاده از کرمی که سیستم ایمنی را در از بین بردن لکه و زگیل ها کمک می کند، پیشنهاد نمایند. از جمله این کرم ها می توان به ایمیکویمود اشاره کرد. در برخی از موارد دیگر، کریوتراپی و یا عمل جراحی برای از بین بردن زگیل و زخم ها نیاز خواهد بود.

درمان استاندارد برای تاول های تناسلی که در اثر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) پدیدار شده اند، داروهای ضد شیوع یا همان آنتی وایرال ها هستند. آنتی وایرال ها میزان فعالیت ویروس را کم می کنند اما خود ویروس اصلی را در بدن از بین نمی برند.

با این حال هر دو مورد بالا از عفونت های واگیر جنسی بسیار عفونی هستند. فردی که به ویروس اچ پی وی مبتلا است ممکن است پس از مدتی دوباره شاهد شکل گیری آن ها بر روی پوست باشد. ویروس هرپس سیمپلکس نیز ممکن است در بازه های زمانی دیگر دوباره دیده شود.

مطلب مرتبط: زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان میشود؟ علت به وجود آمدن زگیل مقعدی چیست و چگونه درمان می شود؟ برای دانستن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

زگیل تناسلی

نقاط فوردیکس

یکی دیگر از علل ایجاد لکه سفید روی بیضه نقاط فوردیکس هستند. نواحی فوردیکس (Fordyce spots) معمولا کوچک و برآمده هستند که رنگ آن ها نیز بین زرد و سفید است. این نواحی زمانی ایجاد می شوند که غده های مسئول ترشح روغن های پوستی بزرگ شوند. این غده های مسئول ترشح روغن که sebaceous نام دارند، از پیازهای مو جدا هستند.

نقاط فوردیکس بیشتر بر روی لب ها و داخل گونه ها پدیدار می شوند اما امکان شکل گیری آن ها در ناحیه تناسلی بدن نیز وجود دارد. این نقاط بی خطر هستند و امکان انتقال آن ها با رابطه جنسی به هیچ وجه وجود ندارد.

فوردیکس

درمان نقاط فوردیکس

نقاط و نواحی فوردیکس نیازی به درمان ندارند، چرا که منجر به ایجاد هیچ گونه علائمی نمی شوند و برای سلامت افراد خطری ندارند. با این حال امکان درمان آن ها به کمک کرم ها و عمل جراحی وجود دارد، آن هم در صورتی که افراد مایل به حذف آن ها از بدن باشند.

سیفلیس چه نوع بیماریست

سیفلیس یک عفونت واگیردار جنسی است که می تواند منجر به پدیدار شدن زخم های سفید بر روی ناحیه بیضه ها شود. این اتفاق در نتیجه عفونت و آلوده شدن به یک باکتری بسیار واگیردار به نام ترپونما پالیدوم رخ می دهد.

در صورتی که درمانی انجام نشود، بیماری سیفلیس می تواند منجر به اتفاقات خطرناک و شدید برای سلامت شود که از جمله آن ها می توان به فلج شدن و زوال عقل اشاره کرد.

سیفلیس

درمان بیماری سیفلیس

افرادی که با مشکل سیفلیس دست و پنجه نرم می کنند باید از آنتی بیوتیک ها برای درمان خود استفاده کنند. این دسته از افراد باید درمان را هر چه سریع تر آغاز کنند چرا که خطرات و آسیب هایی که سیفلیس وارد می کند معمولا قابل برگشت نیستند. حتی پس از درمان موفق نیز ممکن است فرد در آینده دوباره با آن روبرو شود.

استفاده از کاندوم

پیشگیری از ایجاد لکه سفید روی بیضه

اثر بخش ترین روش برای پیشگیری از شکل گیری نقاط سفید بر روی بیضه ها، اجتناب از روابط جنسی بدون اقدامات احتیاطی و محافظه کارانه است. با این کار احتمال ابتلای شما به عفونت های واگیردار جنسی کاهش می یابد. همین عفونت های واگیر یا STI هستند که موجب می شوند نقاط و لکه های سفید به همراه علائم خاص پدیدار شوند.

از جمله دیگر پیشنهادات و روش های منطقی که می توانند احتمال شکل گیری لکه های سفید بر روی بیضه ها و ناحیه تناسلی را کاهش دهند، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • اجتناب از پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان
 • تمیز کردن بیضه ها به صورت مرتب
 • کاهش زمان حضور در نواحی گرم با دمای بالا
 • شست و شوی ناحیه تناسلی و بیضه ها پس از ورزش و فعالیت های بدنی که منجر به تعریق می شوند.

امکان اجتناب و پیشگیری از برخی دلایل ایجاد لکه های سفید نظیر نقاط فوردیکس وجود ندارد.

عمل واریکوسل

زمان مراجعه به پزشک برای لکه های سفید

اگر پس از گذشتن چند هفته و علی رغم استفاده از داروهای غیر تجویزی در خانه، این لکه های سفید ناپدید نشدند، بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنید.

پزشکان عمومی و متخصص می توانند بفهمند که آیا این لکه ها در اثر شرایط و بیماری های شدید و خطرناک ایجاد شده اند یا خیر و همچنین در مورد بهترین روش برای درمان آنها به شما مشورت دهند.

اگر در کنار این لکه های سفید علائم دیگری نیز پدیدار شدند، رفتن به ملاقات پزشک ضروری است. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • زخم و قرمزی پوست
 • تخلیه غیر طبیعی
 • درد
 • ورم
 • حس سوزش در حین ادرار کردن
 • درد در ناحیه تناسلی پس از رابطه جنسی

برای ایجاد لکه های سفید بر روی بیضه ها دلایل مختلفی وجود دارد. در بیشتر موارد این نقاط سفید آسیبی به فرد وارد نمی کنند اما برخی از افراد ممکن است تمایل داشته باشند که آن ها را درمان کنند. هر فردی که علائم اضافی و جانبی در کنار این لکه های سفید دارد بهتر است به ملاقات پزشک برود و از وی راهنمایی بخواهد.

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی متخصص درمان بیماری های جنسی مردان

8+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پرستو چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقای دکتر.من ۸ ماهه مدام دچار عفونت میشم و با انتی بیوتیک هایی مثل مترونیدازول و ازیترومایسین و ضد قارچای فلوکونازول و کلوتریمازول چندین باره توسط دکتر زنان تحت درمان قرار گرفتم. به طور موقت خوب میشم و دوباره بعد از رابطه با همسرم همه چی مثل قبل میشه.همسرم هم دارو مصرف کرد با من دوبار.آیا مشکل از همسر من هست و شخص دیگه ای تو رابطه ما حضور داره که این الودگی مدام برمیگرده؟تشخیص دکتر زنان کاندیدا بوده ولی با ضد قارچ به تنهایی خوب نمیشم فقط کمی علائمم کمتر میشه و با مصرف انتی بیوتیک معمولا سوزشم خوب میشه ولی مجدد برمیگرده.با پاپ اسمیر یا روش دیگه ای میشه ترشحات ناحیه رو کشت داد تا معلوم شه مشکل چیه؟شما انجام میدید؟رابطه جنسیم عذاب اور و همراه با درد و سوزش شده این مدت.اگر جسارت نباشه من استاژر هستم ممنون میشم اگر راهنماییم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   احتمالا عفونت كلاميدا و يا التهاب مزمن مثانه داريد ،،، هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ميل كنيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   احتمالا عفونت كلاميدا و يا التهاب مزمن مثانه داريد ،،، هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين ميل كنيد

  3. تصویر کاربر پرستو جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)
   دکتر میتونم جاش یک گرم ازیترومایسین استفاده کنم؟کافی هست به تنهایی؟
  4. تصویر کاربر پرستو جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)
   دکتر میتونم جاش یک گرم ازیترومایسین استفاده کنم؟کفایت میکنه؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   خير نمي شود

  6. تصویر کاربر پرستو جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)
   متشکرم
  7. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   خواهش مي كنم

  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  چند وقتیه که یه سری دانه های ریز سفید که حالت گوشتی هم دارن روی الت و ناحیه اطراف بیضه هام زده. درد و خارشی هم ندارن.آقای دکتر خیلی نگرانم که اینا چی هستن. میشه راهنماییم کنید که اینا چی هستن؟ و برای از بین بردنشون چیکار باید بکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   غدد چربي زير پوست است بايد دانه ها برداشته شوند

  2. تصویر کاربر مهدی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر پس زگیل نیستن؟اخه من تا الان هیچ رابطه جنسی نداشتم!
  3. تصویر کاربر مهدی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)
   اقای دکتر چه جوری باید برشون دارم؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   با عمل جراحي

  5. تصویر کاربر مهدی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)
   اقای دکتر اگه‌برداشته نشن خطرناک هستن؟
  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   خير خطرناك نيستند

  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر سهراب چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دکتر، وقتتان بخير. من بيست سال سن دارم و حدوداً چهار روزي ميشه که احساس ميکنم رگ هاي متصل به بالاي بيضه ی راستم سفت شده اند ؛ انگار که انسداد داشته باشند. اما بيضه ی چپ کاملاً عادي است و رگ هايش نرم و روان هستند. بيضه ی راست در مقايسه با بيضه ی چپم، احساس ميکنم مقدار جزئي بزرگتر شده. در حالت عادي دردي احساس نميکنم اما وقتي دست ميزنم متوجه ی درد خفيفي در بالاي بيضه ی راستم ميشم. از روي ظاهر، بجز اون تورم بسيار جزئي، تفاوت ديگري با بيضه ی چپ ندارد. دما و رنگ کيسه ی بيضه هم عادي است. ميخواستم ببينم مشکلي ايجاد نميکنه؟ درمانش چي هست ؟ ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   مشكلي ايجاد نمي كند ولي سنوگرافي بيضه ها انجام شود ضرري ندارد

 • تصویر کاربر شهرام چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان .بنده مدتی را در حین ماساژ الت برای خود ارزای پیش بردم اما در اخر منصرف میشدم . چند روزی و گاهن هفته ای دو بار این کار را انجام میدادم تا نهایت ۳ روز پیش با یک درد شدیدی همراه شدم که با خود ارضای همان لحظه درد در بیضه چپ کمی برطرف شد اما الان بعد از گذشت چند روز درد خفیفی همراه با احساس سوزش در ناحیه بیضه چپم احساس میکنم . لطفا میشه راهنمایی کنید .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   روزي يك عدد شياف ديكلوفناك استعمال كنيدض

 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خارش بیضه و چند لکه سفید روی بیضه. لکه ها معمولی هستند
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   به متخصص پوست مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر قوامی
  من یه سه چهار ماهه بیضه سمت راستم درد آرومی داشت  و گاهی هم درد منتقل میشد به بیضه سمت چپم اما این درد الان درد گاهی هی در سمت راست هست و هم در سمت چپ و گاهی هم هر طرف.
  در همان اوایل به ارولوژیت مراجعه کردم و پس از معاینه فرمودند که بیضه هات عفونت کرده و تعدادی دارو برام تجویز کردند ‌(عکس هایش را براتون ارسال کردم) ولی چیزی تغییر نکرد و مجدد بهشون مراجعه کردم و فرمودند که مجرای ادراری ات کوچک است و این باعث این می‌شود که ادرار وارد بیضه هات شود که شاید همین موضوع عقیمت کند😐😐(عکس از مجرای برایتان فرستادم) ، ولی فکر کنم که عفونت باشی که داخل بیضه هام شده، البته این را هم بگویم که قبلا خودارضایی داشتم البته زیر بیضه سمت راستم کمی فشار میدهم درد میگره اما نظر دکتر قابل تامل نیست چون الان یه چند ماهی هست
  واقعا بین این نظرات مرددم...  حالا اگر لطف کنید داروئی را معرفی کنید ممنون میشوم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)

   التهاب بيضه داريد بايد روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد كار سنگين انجام ندهيد و روزي دو بلا هر بار١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر Ali یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من 17 سال دارم و حدودا چهار و نیم ماه است در بیضه راست ام که از جلوی سطح بیضه تا سطح پشت بیضه یک رگ سفت وجود دارد ( درون کیسه بیضه نیست از سطح جلوی بیضه تا پشت سطح بیضه است در قسمت پایین بیضه است به شکل c) و هیچ دردی هم در بیضه و کیسه بیضه و کشاله ران و کمر و شکم ندارم و بیضه هام یک مقداری سفت شده اند ولی همیشگی نیس ولی اندازه بیضه ها تغیری نکرده است خیلی نگرانم به نظرتان چیه امکان سرطان هست.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر Ali یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   آقای دکتر خواهش می کنم جواب بدید خیلی نگرام
  2. تصویر کاربر Ali شنبه ۲۴ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   آقای دکتر 6 روزه جواب ندادین بخدا خیلی گرانم
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   نگران نباشيد سرطان نيست و حالت طبيعي است

  4. تصویر کاربر Ali دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   پس سفتی بیضه مشکلی نداره همیشگی نیس
   خیلی ممنون
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)

   سونوگرافي را هم انجام دهيد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر saber جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشد
  من حدود چند سالی میشه که لکه های روی آلتم وجود داره و هیچ درد خارش یا هر چیز دیگری ندارد
  خواستم بپرسم این مشکل من چیه ؟ و اینکه واگیر داره؟
  من تا کنون هیچ رابطه جنسی نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   بايد توسط متخصص پوست ويزيت شوند

 • تصویر کاربر علیرضا دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید ۱۷ سال سن دارم و چند سالی هست زیاد خود ارضایی میکنم
  بیضه راستم بزرگ شد و کشاله رانم تیر میکشید
  جواب سونوگرافی رو به دکتر اورولوژیست نشون دادم و مشخص شد کمی رسوب کلیه راست دارم و بیضه چپ هم واریس خفیف داره قرص سلکوسیب ۲۰۰ دادن و بعد از خوردن تا ۲۰ روزی باز درد و داشتم الان ۲ ۳ هفته ای هست اصلا دردی ندارم ولی متوجه شدم رگ های متصل به بیضه چپم گشاد شدن و با لمس کردن متوجه شدم
  میخواستم ببینم خطری داره و ممکنه من و نابارور کنه و نیاز به عمل داره؟
  و ایا با ترک خود ارضایی بهبود پیدا میکنه و دکتر من تاحالا جنب نشدم ممکنه به دلیل خود ارضایی زیاد باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   عمل كنيد

  2. تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۷ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   خب میتونم چند سال دیگه عمل کنم؟
  3. تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)
   لطفا جواب بدید دکتر رنگ اسپرمم هم رفته به سمت شفافی البته خود ارضایی زیاد میکنم اگه ترک کنم درست میشه؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   خود ارضايي را ترك كنيد عمل هم به تاخير بيافتد اشكال ندارد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشید، بعد از ۲ ماه رابطه جنسی داشتم و بعد از ارضا شدن رنگ مایع منی ب رنگ صورتی کم رنگ و ی لکه ریز خونی در منی دیده شده،میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه،آیا باید ب دکتر مراجعه کنم یا خیر؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۸( 4 ماه پیش)

   علت پروستات است به پزشك مراجعه كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر