درمان قطعی زود انزالی در مردان

در 10 الی 15 سال اخیر مطالعات بیشماری در زمینه درمان دارویی زود انزالی گزارش شده که به طور مرکزی (مغز) یا محیطی (دستگاه تناسلی)، موجب کنترل و به تاخیر انداختن انزال می‌‌گردد. در این مقاله قصد داریم به معرفی داروی زود انزالی بپردازیم.


درمان زود انزالی

در چند دهه گذشته درمان زود انزالی مشخصا توسط روانپزشکان و سکسولوژیستها صورت می‌گرفت و در اوایل سال 1970 به صورت رفتار درمانی توسط دو نفر روانپزشک زن و مرد به نام‌های مسترز و جانسون انجام می‌ شد.

گزینه های معمول درمانی برای انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری ، بی حسی موضعی ، داروها و مشاوره است. به خاطر داشته باشید که یافتن روش درمانی یا ترکیبی از روشهای درمانی مناسب برای شما ممکن است زمان بر باشد. درمان رفتاری به همراه دارو درمانی ممکن است موثرترین دوره باشد.

این درمان در چند دهه توسط این دو نفر روانپزشک به روش رفتار درمانی که مستلزم رابطه اجرایی توسط بیمار بود. دوره درمانی طولانی مدت بود و بیمار از ادامه آن خودداری می‌نمود و آن دسته از بیمارانی که تن به این روش درمانی می‌دادند، نتیجه‌ای مطلوب نمی‌گرفتند.

در همان زمان روانپزشکان دیگری مسئله درمان طبی- دارویی را پیشنهاد می‌کردند ولی متاسفانه توسط این دو پزشک مورد ملامت و سرزنش قرار می‌گرفتند. در 10 الی 15 سال اخیر مطالعات بیشماری در زمینه درمان دارویی با داروهای مختلف گزارش شده که به طور مرکزی (مغز) یا محیطی (دستگاه تناسلی) موجب کنترل و به تاخیر انداختن انزال می‌‌گردد.

امروزه برای درمان زود انزالی، اورولوژیست ها قادر به تشخیص مسئله و ارائه راه درمان به خصوص می باشند. انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که مرد یا شریک زندگی اش زودتر از آنچه دوست دارد به انزال می رسد. انزال زودرس یک شکایت رایج جنسی است. از هر 3 نفر 1 نفر این مشکل را تجربه می کند.

داروی درمان زود انزالی

درمان دارویی زود انزالی

داروی زود انزالی در اصل برای افزایش مدت یا حجم انزال در مردان استفاده می شود. داروهایی که در حال حاضر در سطح جهان برای درمان این بیماری جنسی به کار می‌رود از دسته داروهای SSRIS هستند که شامل سیتالوپرام، پاروکستین، فلوکستین، سرترالین می‌باشند. نتیجه درمانی این داروها در طول درمان 12 هفته ، 80 درصد می‌باشد.

قابل ذکر است که یک دارو ممکن است در فردی درمان مناسب ایجاد کند در حالی که همین دارو در فرد دیگر اثر مناسب درمانی نداشته باشد، لذا بیمار پس از 5 روز مصرف دارو چنانچه نتیجه‌ای نگرفت باید برای تغییر دارو مراجعه کند.

بهترین دارو برای درمان زود انزالی چیست؟

داروهای بازدارنده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) مانند اسیتالوپرام، سرتالین، پاروکستین یا فلوکستین برای تاخیر در انزال مصرف میشوند. در بین اینها به نظر میرسد داپوکستین بیشترین تاثیر را دارد.

سروتونین زود انزالی

مطالعات تجربی نشان داده که سروتونین و گیرنده های آن، کنترل عصبی انزال در حیوانات را تنظیم می‌کنند. به علاوه بر روی حیوانات نشان داده است که کاهش سروتونین و فعال نمودن گیرنده های مربوط به آن منجر به یک انزال سریع‌تر می‌گردد. دو روش درمانی با داروهای فوق وجود دارد.

چون استفاده مداوم و طولانی مدت دارو ممکن است بیمار را از استفاده دراز مدت آن باز دارد، لذا استفاده دارو 3 ساعت قبل از عمل جنسی روش دیگر درمان است. نتایج این روش با روش طولانی مدت 12 هفته چندان تفاوتی ندارد. این نوع روش درمانی در سال 1979 توسط Alilenious گزارش شد.

درمان زود انزالی

کلومی پرامین

طی مطالعاتی گزارش شده کلومی پرامین، در درمان زود انزالی موثر است ولی به علت عوارض 5 الی 15 درصدی آن مانند اختلال دید، خشکی دهان و سایر عوارض کولینرژیک مصرف آن محدود گردیده است. داروی ذکر شده با مختل کردن بازجذب سروتونین در مغز باعث افزایش سروتونین شده و باعث به تاخیر انداختن انزال می‌ گردد.

داروهای فوق به طور گسترده‌ای در درمان افسردگی استفاده می‌شوند و به علت عارضه به تاخیر انداختن انزال و بعضا قطع انزال، برای درمان زود انزالی در انسان استفاده می‌شوند.

داروهای نامبرده  دارای مکانیسم و اثر مشابهی هستند و شواهدی موجود است که نشان می‌دهد که سیتالوپرام و فلوواکستین اثرات کمتری نسبت به داروهای پاروکستین، سرترالین و فلوکستین در به تاخیر انداختن انزال دارند. با کشف اثر و مکانیسم این داروها، راهی به سوی درمان زود انزالی را پیش روی ما قرار داد.

فلوکستین

داروی فلوکستین بعد از قطع درمان 3 تا 6 ماه بهبودی گزارش گردیده و نقش بالقوه‌ای در درمان زود انزالی دارد. این دارو به خوبی در اکثر بیماران قابل تحمل بوده و عوارض دارو، اضطراب، بی ‌خوابی  به مقدار کم، کاهش میل جنسی و گاهی عدم انزال می‌باشد. عدم دفع انزال ممکن است تا چند هفته پس از قطع دارو باقی بماند که گمان می‌رود به علت دفع آهسته متابولیت‌های آن باشد.

عوارض جانبی فلوکستین

در صورت بروز علائم واکنش آلرژیک به فلوکستین(کهیر، دشواری در تنفس، تورم در صورت یا گلو) یا واکنش شدید پوستی(تب، گلودرد، سوزش چشم، درد پوست، بثورات پوستی قرمز یا بنفش، تاول و لایه برداری) سریعا به پزشک مراجعه کنید.

هرگونه علائم جدید یا وخیم را به پزشک خود گزارش دهید، از جمله: تغییرات روحی و رفتاری، اضطراب، حملات پانیک، اشکال در خواب، یا احساس تحریک، آشفتگی، پرخاشگری، بی قراری، بیش فعالی(ذهنی یا جسمی)، افسردگی، یا فکرهایی در مورد خودکشی یا صدمه زدن به خود.

در صورت وجود علائم زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تاری دید، درد چشم یا تورم یا دیدن حفره در اطراف چراغ.
 • ضربان قلب سریع یا تپش قلب، ضربان در قفسه سینه، تنگی نفس و سرگیجه ناگهانی.
 • سطح پایین سدیم در بدن- سردرد، سردرگمی، گفتار سریع، ضعف شدید، استفراغ، از دست دادن هماهنگی، احساس عدم ثبات.
 • واکنش شدید سیستم عصبی- عضلات بسیار سفت و سخت، تب بالا، تعریق، گیجی، ضربان قلب سریع یا ناهموار، لرزش، غش.

در صورت بروز علائم سندروم سره تونین، سریعا به اورژانس مراجعه کنید، مانند: آشفتگی، توهم، تب، تعریق، لرز، ضربان قلب تند، سفتی عضلات، از بین رفتن تعادل، تهوع، استفراغ یا اسهال.

عوارض جانبی شایع فلوکستین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مشکلات خواب(بی خوابی)، رویاهای عجیب و غریب
 • سردرد، سرگیجه، خواب آلودگی، تغییر در دید
 • لرزش، احساس اضطراب یا عصبی بودن
 • درد، ضعف، خمیازه، احساس خستگی
 • ناراحتی معده، از دست دادن اشتها، حالت تهوع، استفراغ، اسهال
 • خشکی دهان، تعریق، گرگرفتگی
 • تغییر در وزن یا اشتها
 • آبریزش بینی، درد سینوسی، گلو درد، علائم آنفولانزا
 • کاهش میل جنسی، ناتوانی جنسی یا اشکال در ارگاسم

فلوکستین برای درمان زود انزالی

سرترالین

سرترالین علاوه بر مهار انتخابی باز جذب مجدد سروتونین دارای مهار گیرنده های دوپامین نیز می‌باشد و شایع‌ترین عارضه آن اختلالات گوارشی است. مقدار مصرفی دارو به میزان 25 تا 50 میلی‌گرم روزانه می‌باشد.

قرص پاروکستین برای زود انزالی

در داروی پاروکستین، مصرف روزانه یک قرص کافی می‌باشد، اثر این دارو به طور اختصاصی روی مغز اثر می گذارد و باعث افزایش مقدار سروتونین و در نتیجه درمان زود انزالی است. این دارو همزمان با داروهایی نظیر دیلانتین و وارفارین نباید خورده شود.

پاروکستین انزال زودرس

عارضه دارو بی‌خوابی شدید است  و مصرف روزانه 10 میلی‌گرم کافی می‌باشد. پاروکستین-سرترالین و فلوکستین به نظر می‌رسد دارای اثرات مشابه باشند. این داروها به خوبی قابل تحمل هستند، عوارض کمی دارند و باعث سرگیجه و ناراحتی گوارش می‌شوند که سه الی چهار هفته پس از درمان از بین می‌روند.

عوارض پاروکستین

گاهی ممکن است عدم انزال به علت شروع درمان با دادن مقدار زیاد دارو یا پس از قطع دارو اتفاق افتد. اضطراب غالبا به شکل عارضه حاد زودگذر دیده می‌شود. تجویز این دارو در مبتلایان به اختلالات اسکیزوفرنی حاد جایز نمی‌باشد.

افراد مبتلا به زود انزالی اولیه به طور یکسان نسبت به داروهای نامبرده پاسخ نمی‌دهند، در حالیکه در افراد زود انزال نوع ثانوی، این حالت دیده نمی‌شود. در افراد زود انزال اولیه در مقایسه با بیماران مبتلا به زود انزالی ثانوی پاسخ درمانی کمتر است.

علل زود انزالی

علت دقیق انزال زودرس مشخص نیست. در حالی که زمانی تصور می شد فقط روانشناختی است، پزشکان اکنون معتقدند که انزال زودرس شامل تعامل پیچیده ای از عوامل روانی و بیولوژیکی است.

علل روانشناختی

عوامل روانشناختی که ممکن است نقش داشته باشند عبارتند از:

 • تجارب اولیه جنسی
 • سوء استفاده جنسی
 • تصویر بد بدن
 • افسردگی
 • نگران انزال زودرس
 • احساسات گناهی که تمایل شما به عجله در برخوردهای جنسی را افزایش می دهد

عوامل دیگری که می توانند نقش داشته باشند عبارتند از:

اختلال در نعوظ

مردانی که نگران به دست آوردن یا حفظ نعوظ در حین رابطه جنسی هستند ، ممکن است الگویی از عجله در انزال ایجاد کنند که تغییر آن دشوار است.

اضطراب

بسیاری از مردان مبتلا به انزال زودرس همچنین دارای مشکلات اضطرابی هستند – یا به طور خاص در مورد عملکرد جنسی یا مربوط به سایر مسائل دچار اضطراب هستند.

مشکلات رابطه

اگر روابط جنسی رضایت بخشی با شرکای دیگر داشته اید که در آن انزال زودرس به ندرت اتفاق می افتد یا اصلاً اتفاق نمی افتد، ممکن است مسائل بین فردی بین شما و شریک زندگی فعلی شما در ایجاد این مشکل نقش داشته باشد.

برای دریافت نوبت و مشاوره با پزشک خود همین حالا تماس بگیرید

علائم انزال زودرس

علامت اصلی انزال زودرس عدم توانایی در تأخیر انزال بیش از یک دقیقه پس از نعوظ است. با این حال، این مشکل ممکن است در همه موقعیت های جنسی، حتی در هنگام خودارضایی نیز رخ دهد.

انزال زودرس را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

مادام العمر (اولیه): انزال زودرس مادام العمر در تمام مدت یا تقریباً تمام اوقات با شروع اولین برخوردهای جنسی شما اتفاق می افتد.

اکتسابی (ثانویه): انزال زودرس اکتسابی پس از تجربه قبلی جنسی بدون مشکلات، انزال ایجاد می شود.

بسیاری از مردان احساس می کنند که علائم انزال زودرس را دارند، اما علائم مطابق با معیارهای تشخیصی انزال زودرس نیست. در عوض این مردان ممکن است دارای انزال زودرس متغیر طبیعی باشند، که شامل دوره های انزال سریع و همچنین دوره های انزال طبیعی است.

10 علت اصلی انزال دردناک در مردان

چه موقع برای درمان زود انزالی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر در بیشتر برخوردهای جنسی زودتر از موقع به انزال می رسید با پزشک خود صحبت کنید. برای مردان معمول است که از بحث در مورد نگرانی های مربوط به سلامت جنسی احساس خجالت می کنند، اما اجازه ندهید که این موضوع شما را از گفتگو با پزشک باز دارد. انزال زودرس یک مشکل شایع و قابل درمان است.

برای برخی از مردان، مکالمه با پزشک ممکن است به کاهش نگرانی در مورد انزال زودرس کمک کند. به عنوان مثال ، شنیدن اینکه انزال زودرس گاه به گاه طبیعی است و متوسط زمان از شروع رابطه تا انزال حدود پنج دقیقه است ، سبب ایجاد اطمینان خاطر می شود.

تمرینات کف لگن ( کگل ) برای بهبود زود انزالی

عضلات ضعیف کف لگن ممکن است توانایی شما در تأخیر در انزال را مختل کنند. تمرینات کف لگن(تمرینات کگل) می توانند به تقویت این عضلات کمک کنند. برای انجام این تمرینات اقدامات زیر را انجام دهید:

1- عضلات مناسب را پیدا کنید. برای شناسایی عضلات کف لگن، ادرار کردن را در وسط کار متوقف کنید یا ماهیچه هایی را که مانع عبور گاز می شوند، سفت کنید. این مانورها از عضلات کف لگن شما استفاده می کنند. پس از شناسایی عضلات کف لگن، می توانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید، اگرچه انجام آن ها در حالت دراز کشیده راحت تر است.

2- تکنیک خود را کامل کنید. عضلات کف لگن را سفت کنید، انقباض را به مدت سه ثانیه نگه دارید و سپس به مدت سه ثانیه استراحت کنید. چند بار پشت سر هم آن را تکرار کنید. با قوی شدن عضلات، سعی کنید تمرینات کگل را هنگام نشستن، ایستادن یا راه رفتن انجام دهید.

3- تمرکز خود را حفظ کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، فقط روی عضلات کف لگن تمرکز کنید. مراقب باشید که عضلات شکم، ران یا باسن خود را خم نکنید. از نگه داشتن نفس خودداری کنید. درعوض، در طول تمرینات راحت نفس بکشید.

4- روزانه 3 بار تکرار کنید. حداقل سه مجموعه از 10 تکرار در روز را هدف قرار دهید.

تمرینات کگل برای درمان ناتوانی جنسی

استفاده از تکنیک مکث

پزشک ممکن است به شما و شریک جنسی شما استفاده از روشی به نام تکنیک مکث را توصیه کند. این روش به شرح زیر است:

 • فعالیت جنسی را طبق معمول از جمله تحریک آلت تناسلی شروع کنید، تا زمانی که احساس آمادگی تقریبی برای انزال کنید.
 • انتهای آلت تناسلی شریک جنسی خود را فشار دهید، در نقطه ای که سر آلت به تنه می پیوندد، و فشار را برای چند ثانیه حفظ کنید، تا زمانی که میل به انزال بگذرد.
 • فشار را در صورت لزوم تکرار کنید.

با تکرار هر چند بار که لازم باشد می توانید به نقطه ورود شریک خود بدون انزال برسید. بعد از چند جلسه تمرین، دانستن چگونگی تأخیر در انزال ممکن است به عادت تبدیل شود که دیگر نیازی به تکنیک مکث ندارد.

اگر تکنیک مکث باعث ایجاد درد یا ناراحتی می شود، تکنیک دیگر متوقف کردن تحریک جنسی درست قبل از انزال است. صبر کنید تا سطح برانگیختگی کاهش پیدا کند و دوباره شروع کنید. این روش به عنوان تکنیک توقف شروع شناخته می شود.

استفاده از کاندوم

کاندوم ممکن است حساسیت آلت تناسلی را کاهش دهد، که می تواند به تأخیر در انزال کمک کند. کاندوم های “کنترل اوج” از بدون نسخه در دسترس هستند. این کاندوم ها حاوی مواد بی حس کننده مانند بنزوکائین یا لیدوکائین هستند یا از لاتکس ضخیم تر برای تأخیر در انزال ساخته شده اند.

آمپول درمان زود انزالی

همین جا صراحتا بگوییم: به هیچ وجه از آمپول درمان زود انزالی استفاده نکنید! این امر بسیار خطرناک است و ممکن است باعث از دست رفتن قوای جنسی فرد شود.

زود انزالی ثانوی

در افراد مبتلا به زود انزالی ثانوی وقتی درمان از داروی پاروکستین و رفتار درمانی به صورت قطع و وصل انزال به مدت 12 هفته صورت گیرد، فقط 70 درصد بیماران قادر به حفظ و نگهداری و کنترل انزال خواهند بود و دوره درمان به طور متوسط 3 ماه می‌باشد.

عود سریع در 30 درصد مبتلایان به انزال اولیه بعد از درمان بوجود می آید. درصد بهبودی انزال زودرس بعد از درمان بستگی به این دارد که آیا عامل انزال اظطراب بوده  یا التهاب پروستات یا ژنتیک باعث آن شده باشد.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۰ بهمن ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من زود انزالی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۰ بهمن ۲( 3 هفته پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي دو ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۳ بهمن ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام
  بنده 38سالمه سه سال که ازدواج کردم از همان ابتدا مشکل زود انزالی و اختلال نعوظ را دارم به دکتر که مراجعه کردم قرص داپوکستین و قرص سیلدنافیل 50را نوشت از این قرص های که استفاده میکردم به شدت دچار سوزش معده و اختلال در بلع میشدم ولی تا حدودی مشکل نعوظ را حل کرده بود ولی زود انزالی رفع نشد ولی الان این قرصها هیچ تاثیری ندارند حتی حس میکنم همسرم هم از این حال من ناراحت وناراضی است خواهش میکنم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳ بهمن ۲( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ دو ماه ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۱۷ دی ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام خسته نباشید خدا قوت. تشکر که وقت میذارید و پاسخ میدین. خدا خیرتون بده. بنده 43 سالمه و سالهاست مشکل زود انزالی دارم گاهی بعد یکی دو دقیقه و گاهی هم اینقدر ضعیفم تو همون معاشقه قبل نزدیکی انزال میشم. دوران نوجوانی متاسفانه خودارضایی داشتم و حدس خودم اینه بخاطر اینه مشکلم. من مقاله شما و بعضی همکاران شما رو خوندم. مشکل اضطراب و استرس ندارم. و حدس خودم اینه حساسیت آلتم بالاست شاید.... قبلا یک بار به طب سنتی مراجعه کردم که علاوه بر دارو الکترو درمانی هم شدم یعنی طی چند جلسه قسمتهای مختلف بدنم شامل سر پاها و ستون فقرات زیر برق قرار گرفت ولی همه اینها تأثیری نداشت. الان لطف کنید کمکم کنید. ممنون از حوصلتون.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ دی ۲( 2 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ ميلي دو ماه ميل شود 

  2. تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۱۰ دی ۲( 2 ماه پیش)
   دکتر ممنون از پاسختون البته من یه جای توضیحات مشکلم رو دقیق ننوشتم و اون در مورد زمان انزالم بود که گفتم گاهی بعد یکی دو دقیقه انزال میشم ولی درستش اینه معمولا زیر یک دقیقه و گاهی اصلا به ثانیه نمیکشه که انزال میشم.... و همونطور که گفتم گاهی تو همون معاشقه قبل نزدیکی انزال میشم.... و اینم فراموش کردم بگم که هر از چند گاهی هم شبها تو خواب محتلم میشم.... با این توضیحات بازم همون قرص پاروکستین رو تجویز میفرمایید؟ و اینکه آیا بعد از پایان دوره مصرف قرص کامل درمان میشم و مشکلم حل میشه؟ تشکر از حوصلتون. ببخشید مجدد مزاحم شدم ممنون می‌شم پاسخ بدید.
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۷ دی ۲( 1 ماه پیش)

   با سلام قرص را دو ماه ميل كنيد بهبودي حاصل مي شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۹ دی ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من زود انزالی دارم چکار باید کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ دی ۲( 2 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي دو ماه ميل شود 

 • تصویر کاربر ھوشنگ شنبه ۲۵ آذر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام زود انزالی دارم بعداز ۱دقیقہ نزدیکی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ آذر ۲( 2 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ ميلي يك ماه ميل كنيد 

 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۵ آذر ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بیبخشید من حتا صحبت هم کنم زود انزالی رخ میده
  چه کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۵ آذر ۲( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ ميلي يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر amin چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر،آقای دکتر بنده ۴۳سالمه و چند سالی هست دچار زودانزالی شدید شدم،پرسش و پاسخها رو دیدم داروهایی که فرمودین خیلیها مصرف کردن،یک اینکه زمانی که توصیه کردین متغیر از یک تا ۳ماه هستش،دوم اینکه بعد از دوره مصرف بعضی از دوستان به حالت اولیه برگشتن،با این توضیحات شما چه دارویی توصیه میکنین برای مصرف،این توضیح هم اضافه کنم بنده مشکل پروستات هم دارم و داروی تامسولوسین مصرف میکنم آیا این تأثیری روی این مسئله داره؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي ٣ ساعت قبل از رابطه ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل شود ،،،،،پاروكستين يك ماه ميل شود

 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  من زود انزالی دارم میخوام که درمان قطعی بشم به محض اینکه نزدیک میشم اب خارج شده و انزال صورت میگیرد.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي ٣ ساعت قبل از رابطه به مدت يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمود چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر۵۱سال سن دارم وباداروی تاخیری آلتم سفت میشه ولی قبل ازشروع ارضامیشم.فلوکستین قبلاتجویزکردم ولی بهترنشدم لطفاباداروی خارجی درمانم کنیدبنده مشهدهستم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ آبان ۲( 3 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد پاروكستين٢٠ ميلي ٣ ساعت قبل از رابطه يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۸ آبان ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  حدود 4ماه پیش به زود انزالی من فلوکسیتین تجویز کردین جواب نگرفتم
  بهد داپوکسیتین تجویز کردین که اول خوب بود الان بعد یک ماه باعث میشه وسط رابطه کلا نعوض رو از دست میدم و ارضا نمیشم
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳۰ مهر ۲( 4 ماه پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ يك ماه ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا ٢٠ ميلي ميل شود

  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱ آبان ۲( 4 ماه پیش)
   ممنون داپوکسیتین با داداگرا چطور میشه
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ آبان ۲( 4 ماه پیش)

   با سلام پاروكستين و تاداگرا را ميل كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر