پرسش از دکتر

سرطان مثانه - پرسش 64203

 • تصویر کاربر بیمار دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مثانه
  با عرض سلام و خسته نباشید.
  تومور سطحی مثانه low grade داشتم که روی دریچه حالب بود و برداشته شد. بعد از یک ماه چیزی شبیه توده مشاهده شد در سونو و کلیه هیدرونفروز کرد. مجددا این ضایعه برداشته شد و دبل جی نصب شد و در پاتولوژی مشخص شد که ضایعه ورم بوده و از جنس تومور اولیه نبوده است.
  با گذشت یک ماه از نصب دبل جی بازهم چیزی شبیه توده ظاهر شده که احتمالا بازهم ورم هست به گفته پزشک و پاتولوژی و احتمالا تومور نیست که هنوز خارج نشده از مثانه.
  سوالم اینه که این ورم ها تا چه مدت ممکنه بازهم ایجاد شوند چون دریچه حالب را تنگ می کنند و کلیه تحت فشار هست. معمولا تا چندماه این ورم ها در محل تومور اولیه ظاهر میشوند؟
  و آیا نیاز به ب ث ژ هست الان؟ چون دکتر فرمودن که بخاطر سن پایین و بار اول بودن نیازی نیست ب ث ژ تزریق بشه اما نگران هستم که مجددا برگردد و وخیم تر شود گرچه هر ۳ ماه یکبار حتما سیستوسکوپی و ازمایش سلول و خون در ادرار انجام خواهم داد.
  ممنون از وقتی که برای کمک به مردم صرف می کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)

   ورم تا دو هفته معمولا بايد از بين برود ب،ث ،،ژ هم لازم نيست

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.