پرسش از دکتر

واریکوسل - پرسش 8843

 • تصویر کاربر .. سه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 2 سال پیش) واریکوسل
  با سلام .من ۲۳ سالمه هنوز مجردم .رفتم سونوگرافی، این جواب رو بهم دادن که بیضه راستم به ابعاد mm45×18 و اکوی پارانشیمال در حد طبیعی است ضایعه فضاگیر در آن مشاهده نمیشود.بیضه چپم هم به ابعاد mm49×21 و اکوی پارنشیمال در حد طبیعی است و ضایعه فضاگیر در آن مشاهده نمیشود
  اپیدیدیم سمت چپم سایز و نمای طبیعی دارد
  تصویر یک کیست به ابعاد mm9×5 در head اپیدیدیم سمت راست دیده میشود
  هیدروسیل مشاهده نمیشود
  در بررسی فضای اسکروتال و شبکه pampinform سمت راست با انجام مانور و السالوا و در حالت ایستاده شواهدی ازوجود وریدهای دیلاته و واریکوسل مشاهده نگردید.
  در بررسی شبکه pampinform سمت چپ با انجام مانور و السالوا و در حالت ایستاده تصویر وریدهای دیلاته متعدد در مجاورت با بیضه چپ با حداکثر دیامتر mm3.2 مشاهده میشود که مطرح کننده واریکوسل با گرید حدود ii میباشد.
  و در ضمن موقع خود ارَضایی آب منی زرد رنگه.
  لطفا جواب بدهید با این وجود میتونم بچه دا بشوم یا نه؟
  و اینایی که گفتم مادر زادیی همینطوریم و دوران بچگی بیضه سمت راستم نزول نکرده بود ولی الان نزول کرده ولی از سمت چپم کوچیکه.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   سوال شما طولاني است وجواب هم طولاني مي شود مراجعه كنيد تلفن ٨٨٥٠١٠٨٣ تهران
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   شما نياز به انجام أزمايش اسپرم داريد و ممكن است وايكوسل بايد عمل شود

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.