پرسش از دکتر

التهاب مزمن پروستات و سوزش ادرار - پرسش 38870

  • تصویر کاربر امید یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 1 پروستات
    سلام و خسته نباشی به شما دکتر عزیز و دلسوز.
    من پسری ۳۵ ساله و مجرد هستم حدود ۱۲ سال که دوچار التهاب پروستات مزمن هستم بدلیل خودارضایی که ماهی یکبار یا دوبار خودارضایی میکردم
     الان که خودارضایی را دو ماهه ترک کردم
    موقعی که خودارضایی میکردم دوچار درد در ناحیه مقعد به مدت ده روز تا بیست روز بودم و دو شاخه شدن ادرار هنگام ادرار و بعضی مواقع سوزش هم داشتم ( حتی تو خواب سوزش داشتم )یعنی سوزش رو اکثرا موقعی داشتم که درد مقعدی پروستات نداشتم که باید زیاد آب مصرف میکردم تا آرام بشم.
    حتی در موقع درد پروستات غذاهای گرم مثل گردو و موز و خرما که میخوردم دردم و یا سوزش بیشتر میشد .

    و آزمایش ادرار چند بار دادم نرمال بوده

     و متاسفانه بدلیل کنار اومدن با اون تو این چند سال باهاش کنار اومدم و همین باعث شد ( دردپروستات )ازدواج نکنم .
     حتی تو این چند سال آزمایش سونو هم میدادم که هر بار اندازه پروستات من متغیر بود موقعی که درد داشتم اندازش از ۲۵ سی سی تا ۲۰ سی سی بود موقعی که درد نداشتم از ۱۵ سی سی تا ۱۷ سی سی بود.
     ضمنا الان دوساله یک کیست پروستات که اونم سایزش متغیر میشه هر بار تو پروستات من بود که اندازش سری اول ۴ میلی بود الان ۷ میلی هست در سونو.
     تو این مدت هم دارو زیاد استفاده کردم از شیمیایی تا گیاهی حتی گرما درمانی پروستات هم رفتم اما متاسفانه چون خودارضایی را ادامه دادم به یه نوعی معتاد شده بودم خوب نشدم.

    تا اینکه عزم خودم رو جزم کردم اونو کامل گذاشتم الان دو ماه هست کنار گذاشتم
    به همین خاطر دوباره بعد از یک سال به پزشک مراجعه کردم .
    که اینبار بخاطر درد در مقعد و دوشاخه شدن ادرار به من یه افلوکساسین ۲۰۰ هر از ۱۲ساعت و یه تامسولوسین هر شب و ناپروکسن داد به مدت ۲۰ روز .
    که افلوکساسین را فقط ۱۴ روز و تامسولوسین ۳ روز اول استفاده کردم که درد از ناحیه مقعد الان ندارم و همینطور دو شاخه شدن ادرار تا حدودی .
    از روز ۱۵ به بعد دوچار سوزش ادرار شدم (حتی تو خواب سوزش داشتم) که دارو گذاشتم کنار  و از تاوانکس ۵۰۰ استفاده کردم با مشورت پزشک خانواده چون به پزشک متخصص دسترسی نداشتم.

    روز اول بعد از مصرف تاوانکس سوزش برطرف شد اما از روز دوم به بعد سوزش دوباره برگشت الان پنج روز دارم تاوانکس استفاده میکنم اما تاثیری در برطرف کردن سوزش ادرارم نداشته .
    نمیدونم سوزشم از مثانه هست یا پروستات یا مجاری ادرار 

    الان به نظر شما باید چیکار کنم و چه دارویی واسه برطرف شدن سوزش و التهاب مزمن پروستات و( کیست درون پروستات) باید مصرف کنم و تا چه مدت باید دارو پیشنهادی شما را استفاده کنم. تا واقعا راحت بشم از این درد و سوزش
    ممنون از همکاری شما دکتر گرامی و بزرگوار
    1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۸ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)

      كيست پروستات درماني ندارد ومهم نيست روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد ده روز

      برای دریافت خدمات بیشتر نوبت دهی
    2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۸ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)

      كيست پروستات درماني ندارد ومهم نيست روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد ده روز

      برای دریافت خدمات بیشتر نوبت دهی
    3. تصویر کاربر امید شنبه ۸ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
      ممنون
      فقط سوزش ادرارم برطرف میشه هر گهگاهی میاد سراغم . دکتر اینجا گابابنتین به من تجویز کرده صبح و شب و تامسلوسین هر شب میشه استفاده کرد
      برای دریافت خدمات بیشتر نوبت دهی
    4. تصویر کاربر امید شنبه ۸ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)
      گباپنتین کاپ ۱۰۰ اگه درست تایپ نشده به عرض پوزش دارم استفاده میکنم صبح و شب تاثیر داره با تامسولوسین هر شب واسه رفع سوزش.ممنون
      برای دریافت خدمات بیشتر نوبت دهی
    5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 ماه پیش)

      گاباپانتين و تامسولوزين را ادامه دهيد

      برای دریافت خدمات بیشتر نوبت دهی

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.