پرسش از دکتر

درد در ناحیه بالای کشاله راست ران و درد خفیف در بیضه - پرسش 30763

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش) سوالات دیگر
  با عرض سلام و خسته نباشید. بنده 44 ساله هستم و از حدودا سه سال پیش دردی را در ناحیه راست بالای کشاله ران بصورت مزمن احساس می کنم که این درد در حالت نشسته و بیشتر ایستاده وجود دارد و در وضعیت درازکش معمولا دردی را حس نمی کنم.همچنین مطابق شکل پیوست مدتی است که گهگاهی درد دو طرفه ناحیه کشاله ران همراه با درد در ناحیه بیضه چپ حس می کنم که البته با بستن فتق بند درد بیضه کمتر می شود. ضمنا مدتی است که دچار اختلال ارکشن شده ام.
  تاکنون علیرغم مراجعه به متخصصین مختلف و انجام سونو و آزمایشات متعدد علت درد ناشناخته مانده است. اولین سونو در تاریخ 95/10/15 وجود سنگی را در ناحیه پل تحتانی کلیه راست به سایز 4 میلیمتر نشان داد. اما دو سونو مجدد در تاریخ های 96/2/25 و 96/4/1 حاکی از عدم وجود سنگ بود. همچنین سونو مورخ 98/8/6 وجود سنگی به قطر 5/6 میلیمتر در پایه یکی از کالیسهای کلیه چپ حد فاصل ثلثهای میانی و تحتانی نشان داد. ضمنا در این مدت درد شدیدی که حاکی از دفع سنگ باشد نداشته ام..
  لازم به ذکر است که بنده مبتلا به عارضه دیسک کمر خفیف هم هستم که طبق اظهار نظر متخصص مربوطه دردهای فوق الذکر مرتبط با مشکل دیسک کمر نمی باشد.
  همچنین طبق معاینات انجام شده توسط جراح عمومی، امکان وجود هرنی هم رد شده است هر چند که بنده سابقه ابتلا به هرنی را داشته ام و قبلا در 6 سالگی از ناحیه کشاله ران چپ عمل شدم.
  لازم به ذکر است که دردهای فوق الذکر بصورت تیر کشنده ظاهر نمی شوند و حالتی شبیه کشیدگی عضلانی دارند. خواهشمندم در خصوص دلایل احتمالی مشکل و شیوه درمان اظهار نظر فرمایید. پیشاپیش از لطف و محبتتان سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته دو هفته و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك استعمال كنيد

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.