پرسش از دکتر

پروستات - پرسش 78418

 • تصویر کاربر عباس دوشنبه ۱۰ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 254 پروستات
  با سلام واحترام
  آقای دکتر 38 سالمه چندسالیست به خاطر کبد چرب و سال 2-3 بار سونو کامل میشم. اخیرا سونو افزایش حجم پروستات با ابعاد 3.6*4.6*4.8 با حجم 37-38 سانتی متر مکعب و افزایش ضخامت جداری مثانه 4-5 میلی نشان داد که شبی یک قرص ترازوسین تجویز شد. البته مدتی بود احساس عدم خروج کامل ادرار و افزایش نه چندان محسوس دفعات روزانه داشتم که انتظار پروستات نداشتم. که با این آزمایش متوجه شدم در هر صورت نگرانی باعث نوعی حساسیت بیشتر موضوع و وسواس شده لطفا راهنمائی فرمائید.با تشکر و آرزوی طول عمر توام با سلامتی و سرشار از موفقیت
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۷ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام قرص ترازرسين را قطع كنيد روزي يك عدد شب كپسول امنيك ميل كنيد يك ماه

  2. تصویر کاربر عباس شنبه ۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام مجدد با توجه به شک در سونو مجدد کلینیک دیگری سونو گرفتم جواب جالبه اندازه پروستات با اکوی پارانشیم نسبتا هموژن با ابعاد 39*31*33 میلیمتر و حجم 23 سی سی،حجم مثانه در حین سونو 400 سی سی و ضخامت جدار خلفی 3.5میل نرمال - باقیمانده ادرار بعد از تخلیه 10 سی سی ؟
  3. تصویر کاربر عباس شنبه ۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   .
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۰ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام سونوگرافي دوم كاملا طبيعي است و نيازي به دارو نداريد

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.