پرسش از دکتر

واریکسل و باروری - پرسش 35535

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲ مرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 243 واریکوسل
  با عرض سلام ، ادب و احترام
  بنده ۳۳ ساله و حدودا ۲.۵ سال هست که ازدواج کردم.
  از ۵ ماه قبل اقدام به بارداری کردیم که متاسفانه نتیجه نگرفتیم. خودم آزمایش اسپرموگرام دادم و همسرم به دکتر زنان مراجعه کرد. دکتر زنان آزمایش رو که دید گفت تعداد اسپرم ۱۵ میلیون هست و حداقل باید ۲۰ میلیون باشه و احتمال واریکسل داد و گفت باید سونوگرافی انجام بدم که دادم. جواب سونوگرافی مشخص شد واریکسل دوطرفه هست که سمت چپ گرید ۳ هست و سمت راست گرید ۲.
  مدارک رو خدمتتون ارسال میکنم
  خواستم بدونم نیاز به عمل هست یا نه و اینکه بعد از درمان امکان باروری به روش طبیعی هست یا نه؟
  ممنون از حسن همکاریتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹( 3 سال پیش)

   عمل جراحي لازم است بعد از عمل باروري امكان دارد

  2. تصویر کاربر علی دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض سپاس بابت پاسخگوییتون
   جناب دکتر من شهرستان محل زندگیم مطب دکتر ارولوژی رفتم و گفت باید مجدد آزمایش اسپرموگرام انجام بدی تا ببینیم وضعیتت اگه نسبت به قبل بدتر شده که باید عمل بشه در غیر اینصورت با دارو درمان رو شروع میکنیم. آزمایش رو انجام دادم که تعداد اسپرم از ۱۵ میلیون سری قبل به رسیده به ۴۳ میلیون خواستم ببینم اصلا چنین چیزی ممکنه یا اینکه اشتباه آزمایشگاهی میتونه باشه و نیاز به تکرار آزمایش هست؟ البته نا گفته نماند خانومم که به دکتر زنان مراجعه کرده بود ایشون قرص ovumid 50 و قرص تقویتی selen plus رو برا من تجویز کرده بود که حدودا ۵ روز قبل از انجام آزمایش استفاده کردم
   جواب آزمایش ها رو خدمتتون ارسال میکنم
   ممنون از محبت و بزرگواریتون
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲ مرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   عمل بهتر است و بعد از عمل باروري طبيعي خواهيد داشت

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.