پرسش از دکتر

سنگ کلیه 4 میلیمتر کلیه ، میتونه در سمت چپ پایین شکم ایجاد ناراحتی و درد کنه؟ - پرسش 63715

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۷ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 کلیه
  سلام و عرض ادب
  حدود دو سال و اندی است در گیر درد ملایم و ناراحتی در سمت چپ پایین شکم هستم.کارمندم و کار سنگین بدنی ندارم.
  درد و ناراحتیم نه اونقدر زیاده که غیر قابل تحمل باشه و نه اونقدر کمه که بشه نادیده گرفتش ولی هست و ذهنم رو هم درگیر کرده.
  همون اوایل شروع مشکل یعنی دو سال و نیم قبل، آزمایشات مختلف خون و ادرار و پروستات و حتی ام آر آی ستون فقرات و سیتی کامل شکم انجام دادم که عارضه خاصی نشون نداد. احتمال فتق هم با دو مرحله سونو رد شد. تغییرات مزاجی مثل یبوست یا خون در مدفوع و اسهال هم نداشتم.

  در زمان خواب مشکلی ندارم و نیازی به مصرف مسکن نداشتم و ندارم. موضع درد وناراحتی در پایین و سمت چپ شکم هست و همینطور زیر شکم و به طرف پهلو و پشت که زیر دنده و سمت کلیه هم حالت درد ملایم و حالت کشیده شدن داره. با نشستن زیاد بیش از یک ساعت پشت و کمر سمت چپ بیشتر اذیت میشه که با تغییر حالت بدنی و ایستادن و راه رفتن، درد و ناراحتی خیلی کمتر میشه. این حالات تقریبا همه روزه وجود داره و فقط دو سه روز در ماه خیلی کم میشه ولی اغلب روزها وجود داره.
  روی پهلوی چپ که میخوابم حدود پنج دقیقه بعد باید تغییر حالت بدم بدلیل تشدید درد و ناراحتی.
  سوال مشخصم اینه که ایا سنگ کلیه یا عوارض دیگر در کلیه چپ میتونه این ناراحتیها رو بدنبال داشته باشه؟ اونم حدود دو سال و اندی؟
  اگه بنا به تشخیص بعضی پزشکان که گفتند عضله هست، در صورتیکه مشکل عضلانی بود، اینقدر طول میکشید و بعد از دو سال ،عضله آسیب دیده ریکاوری و خوب نمیشد؟ حادثه و سانحه هم نداشتم که ضربه سخت به شکم یا پهلو وارد شده باشه.
  ضمنا ماه رمضان با روزه همان درد و علایم در قسمت پهلو و پشت و نه پایین شکم ، تشدید شد و رفتم سونو که وجود سنگ 4 میلیمتر در کلیه مشخص شد. و روزه رو کنار گذاشتم.
  ضمنا برای دفع این سنگ آیا از همون روشهای معمول سنتی (آب زیاد ، عرقیات و فعالیت بدنی )کمک بگیرم ؟ دارویی نیاز نیست؟
  ممنون میشم نظرتون و راهنماییتون رو در مورد سوال اصلی و احتمال ارتباط درد در ناحیه شکم و با مشخصاتی که عرض کردم با مشکل کلیه بفرمایید.اصلا درد و ناراحتی در اون بخش شکم میتونه مرتبط با سنگ کلیه یا هر ناراحتی دیگه در کلیه باشه؟
  تصویر نتیجه سونو و تصویری از ناحیه ناراحتی در شکم پیوست و ارسال شد
  پیروز باشید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۷ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   سنگ كليه خود به خود دفع مي شود و مشكل شما احتمالا التهاب پروستات است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده. روز و. روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده.روز

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.