پرسش از دکتر

پروستاتیت و طول مدت درمان - پرسش 79208

 • تصویر کاربر داود شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 312 پروستات
  سلام آقای دکتر.
  من ۳۰ ساله هستم و در اردیبهشت به خاطر تکرر ادرار و کم بودن حجم ادرارم به دکتر مراجعه کزدم و بعد از سونوگرافی و آزمایش خون گفتن که التهاب پروستات دارم.
  داروهایی که سری اول تجویز کردن، مترونیدازول و تامسولوسیون بود که کمی بهترم کرد و مجددا مشکلم برگشت.
  در مراجعه بعدی داروهام بیشتر شد و علاوه بر اون دو مورد، تاوانکس و آزیترومایسین هم اضافه شد. مشکلم بر طرف نشد و دوباره مراجعه کردم.
  الان یک هفته اس که لتانکس، مترونیدازول،‌ یه داروی دیگه که الان جلوی دستم نیست (کپسول که دونه های نارنجی رنگ داخلشه) و تامسولوسیون دارم مصرف میکنم ولی هیچ تغییری در وضعیتم نمی بینم. شب ها چندین بار باید برم دستشویی، مجرای ادرارم میسوزه، حس خوبی کلا ندارم. زندگیم در این چند ماه واقعا سخت گذشته و اصلا حال روحی خوبی ندارم. نمی تونم ورزش یا کوه یا پیک نیک برم چون همه اش نیاز دارم برم دستشویی. چقدر این روند درمان طول میکشه؟ آیا این درمان درست هست؟ اگر پروستاتم رو بردارن حل نمیشه؟
  متاهل هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام اضطراب و استرس نداشته باشيد كپسول تامسولوزين را فقط ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد نيازي به عمل پروستات نيست

  2. تصویر کاربر داود شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش)
   خیلی ممنون از پاسختون.
   اسم شیاف رو فقط ننوشتید.
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ آبان ۰( 2 سال پیش)

   با سلام شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.